Gemengde berichten. Teiegrafische berichten. BURGERUJKE STAND Hoogwaiergetij te Ter Neuzen. Handelsberichten. bestaat uit de datnes J. F. Moes te Giesendatn L. M. de Pauw te Ede en J. E. M. Rademaker te Melissant. Sas van Gent. Op de Dinsdag gehouden prijsveemarkt waren aangevoerd 20 kalfkoeien 118 melkvaarzen, 45 ossen, 8 stieren, 16 schapen en 7 biggen, totaal 209 stuks. De prijzen werden toegekend als volgt V oor den meesten aanvoer van vee le pr. f 8,aan Aug.» Geirnaert te Water- vliet met 41 stuks 2e pr. 6,-- aan H, de Keghel te Ertvelde met 33 stuks 3e pr. 4,— aan Aug. de Meij te Wacbtebeke met 32 stuks. Voor het meest gekochte vee Pr" f aan Emiel Bracke te Gent, met 27 stuks 2e pr. f 6,aan Arth. van Damme te Gent met 25 stuks 3e pr. 4,— aan brans Verhuist te Antwerpen met 22 stuks. Voor den vetsten en schoonsten os le pr. 6,aan Aug. Geirnaert voornoemd; 2e pr. 3,aan Aug. de Meij voornoemd. Voor de vetste en schoonste koe le pr. f 6,aan P. Bral te Ertvelde 2e Pr- f 3,aan Aug. Geirnaert voornoemd. Voor de vetste en schoonste vaars le prijs f 6, aan H. de Keghel te Ertvelde. Deze vaars een prachtexemplaar werd aauge- kocht door den heer Victor BaekeKamoen voor zijne slagerij te Selzaete 2e pr. 3, aan L. de Sij te Oost-Eecloo. Voor den vetsten en schoonsten stier le pr. f 6, aan Aug. Geirnaert voornoemd met een stier van 1002 K. G. gewicht2e pr. 3, aan H. Lievens te Ertvelde. Voor het grootste aantal schapen: 4, aan V. Frodure te Gent met 16 stuks. Voor- het grootste aantal biggen 4, aan J. B. Plasschaert te Westdorpe met 7 stuks. St. Jansteen. Voor het bouwen van drie onderwijzerswoningen welke Maandag door het Kerkbestuur werden aanbesteed kwamen drie biljetten in n. 1. van B. H. Reuling, te Hulst, voor J- 9800 A. v. d. Walle en J. Schopman, te Hulst, voor f 8220 Jos. Bleijenbergh en C. L. Everaard St. Jansteen, voor 8169. Het werk is niet gegund als zijnde alle bil jetten te ver boven de begrooting. Bij den voerman P. A. Impens alhier doet zich weder een geval van long-tuberculose voor bij een rund. Impens heeft hiervan aan- gifte gedaan teneinde onteigening door het Rijk te verkrijgen. Door de staking te Antwerpen lijden vele personen in Zeeuwsch-Vlaanderen aanzienlijke schade. De handel in mosselen, garnalen en krabben met Antwerpen, is als het ware geheel gestaakt, terwijl de visschers, die rechtstreeks naar Antwerpen varen, groote moeilijkheden ondervinden bij den verkoop hunner waar. Winkeliers en landbouwers, die geregeld naar de Antwerpsche markten trekken, blijven thuis, te meer, wijl de voerlui, uit vrees voor aanval- len op vrachtwagens door de stakers, niet meer durven rijden. Zaterdagavond kwam op de Westzeedijk te Rotterdam een electrische tram wagen in botsing met een sleeperswagen. De schok was zoo hevig, dat paard en wagen van den dijk werden geworpen. Het paard was dadelijk dood. De voerman kwam er vrij goed afhij kreeg kneuzingen aan hoofd en schou- ders, doch kon te voet naar huis gaan. Een jongen, die mede op den wagen zat, werd aan het achterhoofd en het linker dijbeen gewond. Ernstiger liep het af met een juist passeerenden man, die den zwaren wagen op zich kreeg en den ruggegraat bi-ak. In levensgevaarlijken toestand werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Een 600 Hamburgsche dokwerkers, op reis naar Antwerpen, kwamen Zondagavond te Roermond in dronken toestand aan en ver- oorzaakten op de perrons van het station groote opschudding. Het ververschingswagentje van den stationsrestaurateur wisten zij tot op den bodem leeg te plunderen, zonder dat zij daarin verhinderd konden worden. Van regeeringswege wordt in Leiden een onderzoek ingesteld naar loodvergiftiging bij alien die loodwit of menie verwerken. Met dit onderzoek zijn belast de heeren Dr. van Emb- den, Dr. \V intgens en mej. Dr. Kleerkoper. In samenwerking met de afdeeling Leiden van den Ned. Schildersgezellenbond en de Schilders- en Behangersvereeniging „Steun zij ons Doel" waren Maandagavond schilders, behangers en anderen in de Kleine Stadsgehoorzaal opgeroe- pen, teneinde door genoemde geneeskundigen te worden gehoord en onderzocht. Te Dodewaard is in de kas van den over- leden gemeente-ontvanger een tekort van 3800 ontdekt. Na aftrek van f 2000 borgstelling en een aanwezige som van 190 blijit er nog een schade voor de gemeente van ongeveer f 1600. B 1 e Barendreeht is een 12jarige knaap in een pruimepit gestikt. Een kantoorbediende is in het postkantoor te Amsterdam beroofd door een dief, die, onder voorgeven postbeambte te zijn, zich meester wist te maken van een aangeteekend stuk, in- houdende 3 wissels van aanzienlijke bedragen. De benadeelde, de heer B., werd dezer dagen opgebeld door den directeur van het postkantoor, die hem vroeg of er iets naders in verband met den diefstal was vernomen of reeds be- richt uit Parijs was ontvangen dat de wissels daar gepresenteerd waren, en of wellicht reeds naar Parijs getelegrafeerd was om bij aanbieding de wissels niet te voldoen. Gaarne, voegde de directeur er aan toe, zou hij met den heer B. een onderhoud ten zijnen kantore hebben, waarom hij hem zijn rijtuig zond, waarmede deze naar het postkantoor zou worden gereden. De heer B. maakte nog bezwaar en verzekerde dat dit laatste onnoodig was, daar hij wel even kon komen oploopen, maar zwichtte ten-slotte voor de vriendelijke woorden van den directeur en beloofde, het rijtuig te zullen wachten. Doch het rijtuig kwam niet, waarom de heer B. den directeur van het postkantoor opbelde met de vraag hoe het er nu eigenlijk mee zat, waarop hij vernam, dat den directeur noch van het. onderhoud, noch van een rijtuig iets bekend was, en hij dus dien middag eenvoudig een gesprek had gevoerd met den dief, wien het er om te doen was geweest, uit den mond van den heer B. zelf te vernemen, hoe ver het reeds met de door de recherche genomen rnaat- regelen stond en of de haven in Parijs nog veilig was om daar de gestolen waar zonder kans op aanhouding aan den man te brengen. Dezer dagen heeft de dief bij een bankier in de Kalverstraat den kleinste der drie wissels gepresenteerd tijdens afwezigheidvandenpatroon, die zich op de beurs bevond. De bediende zeide, eerst zijn patroon over de zaak te moeten spreken, en verzocht den man 's middags terug te komen. Deze was natuurlijk wel zoo wijs, zich niet weer te vertoonen. De Rotterd. Raad heeft benoemd tot wet- houder Dr. S. J. Halbertsma, het raadslid dat onlangs is afgetreden om plaats te maken voor Mr. J. Rombach, die niet herkozen werd en fungeerde als wethouder van onderwijs. Veel kans is er, dat a.s. Vrijdag Mr. Rombach zal gekozen worden en zijn baantje behoudt. De Haagsche Ct. schrijfc Een der marktkooplieden was dezer dagen zijn waren aan 't inpakken. Jongens loopen om en door zijn boel, gappen een koper^n kraan en 8 koperen haken. Even later komen er weer jongens, en weer loopen zij, niets onfc- ziende, door 's mans goed. Nu pakt hij er edn bij de schouder en gooit hem op zijdocjh ongelukkig ziet dit de liefhebbende moeder vgn den teederen knaap en de juffrouw vliegt cjp den koopman af, raast en tiert, Scheldt hejn voor al wat leelijk is en zegt, met een knoop er op „en as je nou an me jonge komp za je is zien wat ik met jou doe", waarna nog weer een vloed van woorden welke ik niet gaarne in uw blad zou schrijven. De omstanders mompelen gebruikelijkerwijs': z/een mishandeling", die //vent" heeft een kleinefr jongen //haast" gewurgd, enz en men maaklt al aanstalten om hem een//pak slaag" tegeven, waaraan de juffrouw den eersten stoot geeft door den koopman een klap in den nek te geven, en toen de man zich omdraait een tweeden vlak in het gelaat, en beide //klapjes" lang niet malsch. In die bedrijven tracht iemand nog een zak met gereedschap van den koopman te stelen, wat gelukkig nog tijdig door hem wordt bemerkt en verhinderd. De man wordt bij ditalles natuurlijk woedend, maar weet zich toch te bedwingen, en zegt z/je weet wel wat je doet, vrouw, maar ik wou dat je een kerel was waarop eenige op vechten beluste Maandaghouders naar voren treden, voor de //juffrouw" partij trekkenden zoo er niet een paar verstandige mannen tusschenbeiden waren gekomen, had het er voor den koopman slecht uitgezien. De //juffrouw" beeft over haar heele lichaam de menschen denken dat ze een toeval zal' krijgen, maar dat ligt niet in haar plan ze verwijdert zich, om dra met een agent (die van het geheele geval niets gezien of gehoord had) terug te keeren. En nu werd niet tegen den man, die al een van alle zijden benauwd halt uur had doorge- bracht, eenvoudig proces-verbaal opgemaakt neen, de agent grijpt hem in den nek, als was hij de grootste misdadiger en trekt hem, niet- tegenstaande zijn protest, van zijn goederen, weg, die nu geheel onbeheerd op de markt achter blijven, en brengt den man voor 't eerst in zijn leven naar het //Beroo." Een gevaarlijke toestand Donderdag stond een wagon met etherpullen geladen door de buskruitfabriek van Wetteren in het goederenstation in vlam. Eerst is een flesch ontploft en daarna al de andere. De wagon is geheel vernield. Een wagon geladen, met buskruit, die niet ver van den brandenden wagon stond, is ge lukkig ongedeerd gebleven. Door het onderzoek werd bewezen dat een vonk uit de machine van een voorbijrijdenden trein de oorzaak der ramp was. In Cleveland wordt, op kosten en initiatief van Rockefeller, een geweldig hooge kerk ge- bouwd, die niet minder dan 16 verdiepingen hoog wordt. Het reusachtige gebouw zal komen te staan op de plaats, thans door de Baptistenkerk inge- nomen, waar de befaamde milliardair regelmatig zijn godsdieusplichten waarneemt. Tot den bouw van dezen kerk-//skyscraper" is al eenige jaren geleden besloten, en de hoofd- geestelijke, Dr. Eaton, heeft een studiereis naar Engeland gemaakt, om daar de kerkelijke iu- stellingen grondig te bestudeereu. De nieuwe kerk zal niet alleen de voor den dienst bestemde zalen bevatten, maar teveus een hospitaal, een turnzaal, en een paar restauratiezalen Te Brussel is bedrog ontdekt op het zegelkantoor, tengevolge waarvan twee ambte- naren zijn gearresteerd. Zij waren reeds lang in dienst. De een is omstreeks 30 jaar oud, afkomstig van Leuven, en telde 7 jaar dienst. De ander, 40 jaar oud, had 15 jaar dienst. Om alle verdenkingen te vermijden, leefden zij schijnbaar voortdurend in oneenigheid, en twistten altijd. Nooit zag men hen samen en zij groeten elkander niet. Op het kerkhof van Kausen, in Lotha- ringen, was de doodgraver bezig een kuil te graven, toen hij plotseling werd opgeschrikt door een geheimzinnig gerucht. Hij naderde de plaats vanwaar het onderaardsche geluid kwam, en bevond tot zijn ontzetting, dat er kreten drongen uit een pas gedolven graf, waarin men een dezer dagen een jonge man had begraven. De doodgraver, waarschijnliju niet al te snugger en door den angst vergetend wat hier het eerst te doen 3tond, holde naar den pastoor van het stadje en vertelde hem de kwestie. Deze begaf zich daarop met den burgemeester naar het kerkhof. Het graf werd geopend, en men kon thans vaststellen, dat de ongelukkige inderdaad le- vend was begraven. Uit het bloed en de be- ten die zijn lichaam overdekten viel op te ma ken, dat hij uit zijn bewusteloosheid was ont- waakt, en getracht had. zich uit zijn kist te bevrijden. Hij slaagde daar echter niet in en was eenige oogenblikken later gestikt. Zaterdagavond ontstoud er te Louden een liclit ongeval, tijdens een cinematografische voorstelling. Er werd echter een paniek door veroorzaakt onder de aanwezigen. Op het geroep Brand liepen al de aanwe zigen naar den uitgang en daar ontstond een vreeselijke verwarring. In het gedrang bleven een doode en onge.veer 300 gewouden. Den 7en Juni werd tre Melbourne Bernard Bauer, lid van de firma Bauer en Shaumer, in diamanten, op zijn kantoor vermoord ge- vonden. Een groot aantal diamanten en briljanten, alsmede een smaragd, werden gestolen. Op het vatten van den moordenaar is 1000 be- looning gesteld, en de firma looft, naar't schijut, een derde van de waarde van het gestolene goed uit voor wie het haar terugbezorgt. Men vermoedt, dat de moordenaar, die men kent, zal trachten de edelgesteenten te Amsterdam te verkoopen. In alien gevalle houdt men het er voor, dat hij zich nu in Europa ophoudt. Sinds een maand of acht woont te Yenetie een Russische graaf, met name* Kamarofski. De vorige week wist zich een andere Rus, die zich Nauinof noemde, toegang te verschaffen tot het woonvertrek van den graaf. Onverwacbts haalde hij een revolver te voorschijn en loste vijf schoten op den graaf, die door verscheidene kogels getroffen werd. De graaf heeft aan den Russischen consul, die hem in het ziekenhuis, waarheen hij vervoerd was, bezocht, gezegd, dat hij een paar dagen geleden een brief had gekregen. waarin hem medegedeeld werd, dat een Rus naar Yenetie zou komen om hem te vermoorden. Hij had er echter geen beteekenis aan gehecht. Men spreekt te Yenetie druk over het geval. De dader, die zich uit de voeten heeft gemaakt, wordt ijverig door de politie gezocht. Te Weenen zijn thans gearresteerd een Rus sische dame, gravin Maria Nikolaijewna Tar- nofska (volgens andere berichten moet zij geen gravin zijn), die van Kiew naar Yenetie op reis was en een advokaat Priluwkof genaamd, uit Moscou. Aanvankelijk meende men, dat het hier weer een daad der terroristen gold, maar nader is gebleken, dat men met een roofmoord te doen heeft. Maria Tarnofska zou in het huwelijk treden met graaf Kamarofski, waarop deze zijn leven had verzekerd voor een half millioen. Alle verraoedens zijn voorhauden, dat Maria Tarnofska en Priluwkof een afspraak hebben gemaakt, om Kamarofski te vermoorden, ten einde die verzekeringssom in handen te krijgen. Uit Antwerpen schrijtt men van Maandag- middag Minder volk aan het werk dan gisteren ver- wacht mocht worden. Een drieduizend vreemde- lingen. Nog altijd komen er uit Hamburg en uit Londen aan. De bevelhebber der troepen heeft aan de regeering versterking gevraagd en deze heeft hem gansch de vliegende brigade der gendarme uit Tervueren (125 man) en verder al de gendarmen gezonden .die elders maar gemist kunnen worden. In 't geheel zijn er thans 600 gendarmen te Antwerpen, het grootste getal dat in Belgie ooit tezamen werd gezien In den voormiddag kwamen de socialistische dokwerkers nog even bijeen om zich door Chapelle eens te meer tot hardnekkigheid te hooren aansporen. Tezelfdertijd vergaderden //foremen", hulpstouwers, en besloten insgelijks doch met slechts weinige stemmen meerderheid, tot voortzetting van den strijd. Alles is kalm in de stad. Het stakingskomiteit heeft den heer burge meester gevraagd, in stoet, het lijk van den doodgeschoten schipper Michiels naar het kerk hof te brengen. Deze toelating is tot dusver nog niet geweigerd. De begrafenis wordt voor morgen aangekondigd. Zooeven ontving ik bericht, dat vannacht te Brussel twee anarchisten aangehouden zijn, die de politie aldaar verdenkt van medeplichtig- heid aan de brandstichtingen te Antwerpen. In hun zakken werden verscheidene spoorkaar- tjes Esschen-Antwerpen gevonden. De bekende Engelsche leider Havelock Wil son heeft in een gesprek, naar aanleiding van de taktiek van het reedersverbond, om Engel sche vrijwilligers te zenden naar havens op het vasteland, waar werkstakingen zijn, verklaard, dat het eenig middel, om die taktiek te ver- ijdelen, hierin bestond, dat het verbond van dokwerkers tegelijkertijd werkstakingen op touw zette in andere havens, waar niet gestaakt werd, zoodat het reedersverbond vrijwilligers te kort zou komen. Wilson zegt, dat de bootwerkers in de voor- name havens thans bereid zijn, zijn beleid tegen het reedersverbond te volgen en aan den strijd in de havens een algemeen karakter te geven. Zoodoende zou de overzeesche handel over de heele wereld met lamheid geslagen worden. 's Gravenliage, 11 Sept. Blijkens een uit Nederlandsch-Tndie ontvangen telegram is Banquaran Ratoe 10 dezer bij den controleur van Mocara Tebo (residentie Djambi) tot ouder- werping gekomen. AANBESTEDING. Op Woensdag 18 September 1907, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van 1. Het vernieuweD van een gedeelte van de brugdekken, de spoorbaan en bijbehoorende werken van de draaibrug over de binnen- keer- en schutsluis van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. (Raming 6,500). 2. Het verlengen van het remmingwerk in de Oostbuitenhaven te Ter Neuzen, en het maken eener overkapping voor Rijks- vaartuigen in het kanaal van Ter Neuzen. (Raming 4,900). DAGEN. Donderdag 12 Sept. Vrijdag 13 u Zaterdag 14 Zondag 15 n Maandag 16 n Dinsdag 17 W oensdag 18 Voorm. Nam. 4.21 4.39 4.58 5.18 5.41 6.5 6.34 7.5 7.42 8.24 9.10 9.58 10.42 11.20 Hulst, 9 Sept. Rotterdam, 11 September. Meelprijzen zpn belangrijk gestegen. Men no'teert thans Prima inlandsch f 13,50 f 14 le soort 13,- a 13,50 prima Belgisch f 13,50 a /14,—1 e soort Belgisch f 13 13,50 le soort Eransch j 12,75 k f 13,75 prima Duitsch 13,— a 13,75 extra puik Hongaarsch 17.50 a, 18,50 prima Amerik. patent 14,— a 15,—le soort 12,50 a 13,2e soort Bakers f 12 a 12,25 Inl. en Duitsche Rogge- bloem 12,— k 13,75 per 100 kilo incluis baal. K-.aiiJ Geboorten. 27 Aug. Florent Joseph, z. van Aloijsius Nuijts en van Florentina Maria Adam, Overlijden. 29 Aug. Florent Joseph Nuijts, oud 2 d., z. van ^.loijsius en van Florentina Maria Adam. i/ K II Middem,rij3 per 100 K.G, Tarwe f 10.-, Rogge f 7,75 Wintergerst f 9,—, Zomergerst Haver Erwten 11,75, Witte boonen fBruine boonen Duiv'enboonen /9,25,Paardenboonen Boekwftt/ Liinzaad Koolzaad Aardappels 2 75. Boter per kilo f 1,35. Eieren per 26 stuks f 1,05. Ter weekmarkt waren aangevoerd: 48 stuks Rundvee. 36 varkens, waarvan verkocht 24 stuks Rnndvee, 19 varkens

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2