Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Handelsberichten. naar het station Boukhoute. Beide verzoeken werden van de hand gewezen uithoofde der moeilijke finantieele omstandigheden van de gemeente. Sedert enkele dagen is te IJzendijke het vernieuwde post- en telegraafkantoor in gebruik genomen. Voerde vroeger slechts een gang naar het loket, thans komt men door een vestibule in een ruime wachtkamer, waar er minder kans is, dat bij eenige drukte het publiek elkaar in den weg staat. Yerder is in het oude gedeelte een bestellerskamer gemaakt en in het nieuwe gedeelte nog een afzonderlijke telephoonkamer en directeurswoning. Het geheele gebouw ziet er fraai uit en is een sieraad voor de gemeente. Vrijdag werd te Groede feest gevierd ter eere van het dertigjarig ambtsfeest van notaris H. G. Hammacher. Een feestcomite, bestaande uit leden van den Raad, uit het bestuur van waterschappen, van verschillende vereenigingen tot nut en genoegen, zooals het Nutsdepartement, het ziekenfonds, de bewaarschool, het muziek- en zanggezelschap, de schietvereeniging, de vereeniging tot Yer- zekering van varkens, corporaties, die op inia- tief van den heer Hammacher tot stand geko- men zijn, of door zijn medewerking tot bloei kwamen, had de leiding van den feestdag op zich genomen. De woning van den jubilaris was netjes met groen en bloemen versierd en een eereboog prijkte ervoor. De muziek- en zangvereeniging bracht een morgengroet met koraalmuziek en zang en een der damesleden bood den jubilaris met een toespraak een prachtige mand met bloemen aan. Yerder werd in den morgen door het feest comite bij monde van den voorzitter, den heer Boone, de heer Hammacher gelukgewenscht en hem als blijk van waardeering en hoogachting een prachtige eikenhouten boekenkast ten ge- schenke gegeven, met het volgende opschrift op zilveren plaat//Hulde van de Ingezetenen van Groede aan den Heer H. G. Hammacher 6 Sept. 1877—1907". Zang- en muziekvereeniging brachten's avonds met lakkellicht serenades en het verdere van den dag werd door velen als gasten van den jubilaris feestelijk doorgebracht in een rijkelijk versierde zaal. De kinderen van de openbare, de bijzondere en de bewaarschool werden, evenals de armen van alle gezindten, door den heer Hammacher rijkelijk en leestelijk onthaald. (M. Ct.) Zaamslag, 9 Sjept. De vlekziekte onder de varkens heeft zich ook alhier geopenbaard. Een varken van ongeveer 140 Kg. en eigendom van werkman, is Zaterdagavond door de vereeniging waarbij het dier was verzekerd, aangekocht, en terstond afgemaakt, waarna op gebruikelijke wijze de begraving en ontsmetting plaats had. Als men bedenkt dat het verlies van zoo'n dier een zware slag is, dan is aansluiting bij een verzekering niet genoeg aan te bevelen. Alhier kwam eergister een duivenvereeniging tot stand, met aanvankelijk 21 k 22 leden- duivenhouders. Het aantal duiven in deze ge meente was nog nooit zoo groot dan thans door alle leden zullen hunne geoefende duiven, desgevorderd worden ter beschikking gesteld van het Ministerie van Oorlog. De vereeniging kreeg den naam ,/Wilhelmina". Bierrliet, 9 Sept. Gisteravond omstreeks half elf werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de Gentsche straat. Door onbe- kende oorzaak was er brand ontstaan in de schuur van A. V. Snel greep het vuur om zich heen en in zeer korten tijd lag het gebouw in elkaar. De spuit stond gereed, de spuitgasten waren op hun post, doch het voornaamste ontbrak. Er was n. 1. geen flinke hoeveelheid water te krijgen dan op een afstand, die door de slangen niet te bereiken was. Gelukkig woei de wind in gunstige richting, zoodat de brand tot de schuur beperkt bleef. Ware het anders geweest, een heel complex van gebouwen eD gebouwtjes liep groot gevaar mede door het vuur aangetast te worden. En dan te weten, dat er geen water te krijgen is, dan hetgeen in een kleine put en in regen- bakken gevonden wordt. Het is te hopen dat op de eene of andere wijze dit euvel ver- holpen wordt. - Men schrijft ons uit Middelburg Gisteren (Zondagmiddag) is injde Lange Delft een voor een rijtuig gespannen paard op hoi geslagen. De koetsier was niet bij machtehet dier te houden en kwam dit terecht in den nieuw gebouwden sigarenwinkel van de firma J. M. van Heusde. Groote schade werd hier veroorzaakt. Een deur werd vernield, een groote spiegelruit in gruizelementen geslagen en in de etalagekast eveneens heel wat be- schadigd. Bovendien waren overal bloedsporen te zien, daar het paard vreeselijke wonden opliep. De twee zich in het rijtuig bevindende dames kwamen met den schrik vrij. Men schrijft ons uit Middelburg Tijdens het gisterenavond door het Middel- burgsche Muziekkorps gegeven Zondagavond- concert in het 'chuttershol, welk concert even als altijd door een overtalrijk publiek werd bijgewoond, werd aan den directeur, de heer Jan Morks door den heer K. S. Frederiksaan- geboden, een door hem geschilderd portret op glas van den directeur als luitenant-kapelmeester van de vroegere schutterij-muziek. De heer Frekeriks had dit portret aangeboden als een blijk van oprechte waardeering voor al hetgeen de heer Morks reeds heeft gedaan en nog doet tot opluistering van alle feestelijkheden. De heer Morks, door dit blijk van hoogach ting aangenaam verrast, bedankte met eenige hartelijke woorden, terwijl. het korps door fanfares bewees dat het deze attentie op prijs stelde. Vrijdagmiddag werd op een hoeve een half uur buiten de gemeente Yerseke een negen tienjarig dienstmeisje door een dorschmachine gegrepen met het gevolg, dat zij aan armen en beenen ernstig gekneusd werd. Een arm zal misschien geheel of gedeeltelijk moeten afgezet worden. Men meldt uit Rotterdam Yrijdagavond werd heel wat onsteltenis ver oorzaakt in de huiskamer van den sigarenhan- delaar Piet Moret. Een revolverkogel verbrijzel- de de etalagekast en vloog de huiskamer binnen welke met bijna alle buisgenooten, die rond de tafel zaten was gevuld. Gelukkig werd niemand gewond. De justitie heeft den ganschen nacht een uitgebreid onderzoek ingesteld. Zaterdag- morgen vroeg is haar gebleken met baldadigheid te doen te hebben, daar in een der tramrails een platgereden huls van een zwaar kaliber revolverpatroon gevonden werd. Vermoedelijk is deze daar door baldadigejongens nedergelegd. In den trein van Almeloo naar Zwolle kreeg een eierenkoopman twist met een reiziger. In zijn drift wierp hij zijn tegenstander met een ei naar het hoofd, zonder dezen te raken. De laatste nam het gebroken ei kalm op en wierp het den driftigen koopman vlak in 't gezicht, waardoor diens woede nog toe- nam. Met de eiermand tusschen hen in volgde nu een eierbombardement ende eierstruif spat- te naar alle kauten in de coupe rond, zoodat ook de medereizigers hun deel daar van kregen. Juist zou de noodrem in werking worden gesteld, toen het station Nijverdal was bereikt. Met een bijna ledigen mand en met erg toege- takelde kleeren, stapte de nijdige koopmap uit, tot groote vroolijkheid der omstander4 De overige reizigers. verlieten nu ook de coupe, waarin de sporen van den verwoeden strijd duidelijk zichtbaar waren, om in een andere hunne reis te Vervolgen. Te Heitbuijsen viel Donderdag de schil- der L. S., die op een hooge ladder stond te werken, en kwam zoodanig op de straafsteenen neer, dat hij eenige oogenblikken later aan de bekomen wonden overleed. Op de /Tentoonstelling van Reclamemid- delen" te Goes, is de firma A. J. Polak, pudding- fabrikant te Groningen, voor hare wijze van verpakken bekroond met de hoogste en eenige onderscheiding, daarvoor beschibbaar gesteld, zijnde een bronzen medaille. De jury, wier motieven ter beoordeeling openbaar gemaakt zijn, verklaart, dat een reclamemiddel, hetwelk niet veronachtzaamd mag worden en door den verkooper nimmer mag worden voorbijgezien, de wijze van /verpakken" is. Daarvoor komt in de eerste plaats in aanmerking de firma A. J. Polak, aan dewelke de eenige bekrooning daarvoor dus is toegekend. Wat nieuw is, heeft altijd veel bekijks. En nu wij een nieuw muntstuk hebben gekregen. van een metaal, dat nog niet in ons stelsel was opgenomen, zien de menschen het ding van alle kanten aan, wegen het op de hand, meten het, vergelijken het. En dan komt men soms tot ongedachte uitkomsten. Zoo blijkt de nieuwe stuiver in verschillende grootte aanwezig te zijn. Naast elkaar op den kant gezet, bleek dit dui delijk. Met den micrometer nagemeten, bleek een exemplaar 0,719 Eng. duim in middellijn te zijn, een ander 0,708. Een verschil dus van 0,011 duim. Ook de rand, die om den stern- delslag loopt, is bij de twee //oplagen" niet geiijk. Bij het eene geldstukje is deze naar buiten scherp afgewerkt, bij het andere is deze rond. Menschen die met hun tijd geen raad weten, kunnen dien nu eens zoek brengen met meten en passen. Maar men zij tevens voorzichtig, wantook de bedriegers hebben zich al bezig gehouden met op hun manier het nieuwe geldstuk te exploiteeren. Aan de grenzen te Beek bij Nijmegen is door commiezen Vrijdagavond aangehouden een smokkelaar, Duitscher, die per landauer 500 kilo suiker over de grenzen trachtte te voeren. Paard en rijtuig met smokkelwaar zijn in beslag, genomen. De aangehoudene is naar Arnhem overgebracht hij weigerden den naam te noemen van dengene voor wien de suiker was bestemd. Vergiftigd. Een gepasporteerd fourier bij zijn familie te Rotterdam vertoevend, klaagde over kiespijn en verzocht dat tot stilling van die pijn hem een morfine-poeder werd toegediend, welke den dood tengevolge had. Bandieten. Te Rotterdam had een boerenknecht die in de Zandstraat verdwaald was geraakt, gehoor gegeven aan het aanbod van een paar schavuiten om een rijtoer te maken en wel in den avond. In de^Oude Plan- tage gekomen, werd het boertje uit het rijtuig gesmeten en hem zijn beurs inhoudend f 10 met broekzak en al van het lichaam gescheurd. Bovendien werd hem ontstolen zijn zilveren horloge met ketting. De bandieten togen ver- der per rijtuig. Een paar uur later klaagde het boertje zijn nood aan een paar politie-agenten. twee wakkere kerels die er in slaagden de bandieten te arresteeren. Het verhoogde Beurspleintje aan het begin van het Rokin te Amsterdam is altijd een geliefde speelplaats voor de jongens, die er de trappen op- en afhollen, op het muurtje klimmen en daar allerlei halsbrekende toeren doen, die de voorbijgangers vaak hun hart doen vasthouden. Zaterdagmiddag heeft dat spelletje op den muur helaas een slachtoffer gemaakt. Een jongen van een jaar of dertien viel achterover van het muurtje met zijn rug op het ijzeren hek er onder. Ernstig aan de ruggegraat gewond werd het kind in een apotheek binnengedragen en van daar naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Kort daarna is de kuaap gestorven. Zijn moeder die pas haar man en een ouderen zoon verloren heeft, was troosteloos. Men herinnert zich de overkwikkelijke toestanden in het Saksische stadje Siebenlehn, die bij de gedingen tegen de brandstichtende brandweer, welke ijverig voor de hernieuwing van hare vaderstad bezig was, aan het licht zijn gekomen. Te Freiberg heeft nu ook Barthel, de burgemeester van Siebenlehn, die de ziel van het bederf was, terechtgestaan. Hij kreeg van de strafkamer wegens oplichting in 12 gevallen, omkooping van ambtenaren in 6 gevallen en ontrouw in de uitoefening van zijn ambt 2 jaar en 9 maanden tuchthuisstraf met 5 jaar verlies van burgerlijke eererechten. In dezelfde zaak zal Barthel ook nog voor het Schwurgericht terecht moeten staan. Een bekend geneesheer te Leeds, Dr. Hirst werd Maandagochtend door een zijner patienten opgebeld. Toen hij zich naar zijn studeerkamer begaf: schoot de patient hem plotseling dood en beroofde zich daarna zelf van het leven. Dr. Hirst was 28 jaar oud en eerst pas ge- trouwd. De moordenaar, een zekere Harrison, leed aan vallende zickte. In den laatsten tijd kwa men de aanvallen ypelvuldiger voor, 't geen hij aan de verkeerde behandeling van den genees heer toeschreef. Dit moet de aanleiding tot den vreeselijken moord geweest zijn. Een bende vrouwelyke Apachen is men te Parijs op het spoor gekomen. De aanvoer- ster heet Claudine Oreauf, is 28 jaar oud, beeldschoon en met elegante manieren. Zij woont in een mooi buis in een der beste buur- ten van Parijs en zou binnenkort trouwen met een groot fabrikant. Zij stamt echter af uit een misdadigersfamilie, hield nog betrekkingen aan met haar vroegere bekenden en stichtte ten slotte alleen voor tijdverdrijf een bende waarover zij het commando voerde. De bende bestond uit 6 meisjes, die's nachts op de buiten- boulevards en in de stillere straten de voorbij gangers uit plunderden en verdwenen eer de politie ter plaatse kwam maar ten slotte had- den zij een klein ongevalzij randen 2 mannen aan, die tot de politie behoorden. Deze floten en terstond snelde een aantal politieagenten toe. De dames verweerden zich met messen en re volvers en verwonden eenige politieagenten, maar zij moesten toch het onderspit delven en werden ingerekend. De aanvoerster bevond zich onder de gearresteerden. Zij zeide, dat met haar val de bende niet ontbonden behoefde te worden, want dat haar opvolgster reeds was aangewezen. De Antwerpsche correspondent der N. R. C. schrijft Sinds verscheidene weken wordt druk gewerkt aan het stationsgebouw Antwerpen-Dam. Op de wijze die in Amerika gebruikelijk is, wordt het heele gebouw onderschoord met houten balken, dan langzaam opgeschroefd en ten slotte verschoven 30 M. verder schuin achteruit op de plaats die daartoe gereedgemaakt is. an ochtend is, volgens den ingenieur die het werk bestuurt, het gebouw reeds 1.13 M. gerezen. Gisteren morgen was het maar tot 90 c. M. ge- heschen. Men moet tot 2 M gaan. De totale verschuiving zal vermoedelijk Donderdag a. s. gebeuren. De onkosten voor heel de curieuze onderne- ming zullen 95,000 francs beloopen de oprieh- ting heeft 125.000 francs gekost. Een man in het Pruisische grensdorp Schirwindt kreeg dezer dagen van een Rusop- dracht, met zijn boot naar den Russischen oever van de grensrivier te komen, om een landver- huizer naar Pruisen over te zetten. De Duit scher kwam op den bepaalden tijd met zijn boot en de Rus stapte in. Toen zij een eindje van den wal waren, sprong plotse'ing een Rus- sisch grenssoldaat uit het kreupelhout te voor- schijn en vuurde op den Rus, die zonder geluid te geven dood in elkaar zakte. De Duitscher moest voor den soldaat terugkomen en werd in hechtenis genomen. Aan den Pruisischen oevcr waren verscheidene menschen van het voorval getuige. Van een zeldzaam wreed staaltje van dierenmishandeling vinden wij in het fieri. Tageblatt melding gemaakt. Op een tentoonstelling van gevogelte te Sonneberg kreeg onlangs een houtsnijder, zekere Morgenroth uit Schichtshohe, verschillende prijzen voor de door hem tentoongestelde hanen. Bij een nader onderzoek bleek echter dat er qedrog in het spel was. De man had valsche veeren met naalden in het vleesch van de arme dieren bevestigd en ook hun rechtopstaande staarten met barbaarsche middelen verheimelijkt. De jury diende een klacht tegen Morgenroth in, wegens bedrog en dierenmishandeling. De schepenrechtbank te Sonneberg veroordeelde hem voor beide feiten tot 6 weken gevange- nisstraf. Maar de vacantiekamer te Meiningen heeft nu het eerste vonnis opgeheven en aan Morgenroth enkel wegens bedrog drie weken gevangenisstraf opgelegd, omdat hij niet tegelijk voor twee strafbare feiten in deze zaak kon veroordeeld worden. De vrouw van den ter dood veroordeelden moordenaar Soleilland te Parijs heeft een brief aan den procureur-generaal geschreven, om er over te klagen, dat men een valschen brief uit haar naam heeft gericht aan den President der republiek, om de genade voor haar man te vragen. Zij verklaart nooit dergelijken stap aangewend te hebben. Op dezelfde wijze als de waterval van den Rijn bij Neuhausen in het reisseizoen 's avonds verlicht pleegt te worden, is Woens- dagavond de waterval van de Niagara voor de eerste maal met sterke lichtbundels in allerlei kleuren bestraald. De waterval leverde zelf den electrischen stroom voor de verlichting die 1,115,000,000, kaarsen sterk en 150 mijlen ver nog te zien was. De inrichting is gemaakt door den Amerikaan Douglas te Niagara Falls en zal waarschijnlijk voor 100,000 dollar door de stad overgenomen worden. Yoor de ver lichting dienen vijftig krachtige zoeklichten met projectors van 30 en 60 duim. Duizenden menschen waren Woensdagavond van het zeld- zame schouwspel getuige. Eerst werd het witte licht geworpen, daarna rood met een rooskleu- rigen nevel erboven, vervolgens groen, oranje, blauw en violet. Het leek een oogenblik of er 20 regenbogen de rivie'r overspanden. Het was zoo sprookjesachtig mooi dat de toeschou- wers stil bleven. Midden in de vertooning sprong een man die op den bovensten boog van de stalen brug over de rivier was ge- klommen, in de kokende golven en verdween in den maalstroom. Middelburg, 9 Sept. Wij vernemen dat de plannen voor een tweede tramverbinding tusschen Middelburg en Vlissingen, met elecfrische be- weegkracht. vasteren vorm krijgen. Dezer dagen is daarvoor aan den Minister van Waterstaat concessie aangevraagd. Rotterdam, 9 September. Binnen 1. Granen. Jarige Tarwe en Haver zijn nagenoeg opgeruimd. Van den nieuwen graanoogst was voidoende ter markt. Ook enkele partijtjes nieuwe erwten waren te koop. Men noteert: Jarige Tarwe per hect./9,50 a 11,50; Nieuwe 7,50 a 8,50 en per 100 kilo 9,— a 11,— puike jarige 11,50 a 12,50; Rogge per hectol. 6,25 a 6,50 en per 100 kilo 8,— a 8,50 Wiutergerst 8,25 a 8,75 Zomer f 8,— 8,50 en per hectol. f 5,40 a J 5,80 Aieuwe Haver f 9,— a 9,50 per 100 kilo en per hectol. lange 4,a 4,50 dikke tot J 4,80 Kroonerwten 8,— a 10 Koolzaad f 14,25 Kanariezaad 7,a 7,50 per hectol. en 10,25 a 10,50 per 100 kilo. B u i t e n 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 220 a 240 Rogge per 2100 kilo 204 f 208 Gerst zwarte zee /142 a 148 Amenk. Mais f 136 a 138 Odessa 130 per 2000 kilo; Russische Haver 8,25 per 100 kilo. M e e 1. Prima inlandsch 12,50 a 12,75 le soort /12,- a/12,50; Zeeuwsche Tarwe- bloem 13,— a 13,50prima Belgisch 12,50 a 13,le soort 12,— a 12,50 le soort Fransch 11,50 a 12,25 prima Duitsch 12,— a 12,50 extra pink llon- gaarsch 17,50 a 18,—prima Amenk. patent 13,- h 13,50 le soort 12,- a 12,50 2e soort Bakers 11,25 a ll./o Inl. en Duitsche Roggebloem 11,-a/13,— per 100 kilo netto. Runderprijzen. 64 a 74Stieren 58 a 62 Kalveren 70 a 90 Schapen 50 a60; Varkens 48 a 52 cent per kilo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2