Bekendmaking. DuivenliefhebTjers. 0pen"bare Verkooping.' Advertentien. Koninklijk bezoek. Ls. van Waesberghe-Janssens, Telegrafische berichfen. BURGERLIJKE STAND. Handelsber ich ten. Verslag uit Goes. Wekelijksche aanbieding'. annbesteden: Het verhoogen en ver- zwaren van denzeedijk van den polder enz. Toen Vrijdagmiddag een trein het station Faches-Thumesnil bij Rijssel naderde boorde een reiziger in een aerde klas rijtuig kreten en hulpgeroep uit het naastgelegen comparti- ment opstijgen. Hij keek door het ruitje tusschen de coupe's en zag zeven oogstwerkers, die, door den drank opgewonden, een hunner makkers onbarmhar- tig sloegen, zijn beurs ontroofden en den on- gelukldge ten siotte uit den trein wierpen. De reiziger sprong naar de noodrem en de trein stopte weldra, tnaar vooraleer het perso- neel zich rekenschap kon geven van het ge- beurde, waren de zeven schelinen uit den trein gesprongen en in het veld verdwenen. Men vond het slachtoffer met verbrijzelden schedel, de tong half afgebeten en gekneusd over het heele lichaam. Hij is in ernstjgen toestand naar bet gasthuis gebracht. Ten gevolge der verminking van zijn tong, kon hij geen inlichtingen over de schuldigen geven. De gendarmerie zoekt ze op. Vrijdagavond is er brand uitgebroken in het oude Ursulinerinnen-klooster aan den Ritterplatz te Breslau, waarin roomsche zusters een groote meisjeskostschool houden. De brand heeft het grootste deel van het gebouw in de asch gelegd en is daarna naar de aan het klooster grenzende Ursulinerinnen-kerk overgeslagen. Bij de afzending van het laatste bericht tegen middernacht, was debraud einde- lijk gebluscht. Tweehonderd kostschoolmeisjes en de nonnen zijn naar een zusterklooster in de voorstad Karlowitz overgebracht. Gelukkig zijn zij alien ongedeerd gebleven. Te Quebec heeft een verschrikkelijk onge- luk plaats gehad. Het gebeurde op de in aan- bouw zijnde brug over de St. Lawrence, welke brug de langste spanning zou krijgen van alle bruggen ter wereld, nl. 1800 voet. De bouw van de brug geschiedde van beide zijden uit, met behulp van twee travellers, waarvan de eene over het brugdek liep en waar- van de andere een zeer hoog stellage droeg zoodat dit boven over den. top van de beide brugtorens kon heengaan. Toen een locomotief met drie wagens met ijzer materiaal Vrijdag de brug opreed, is het ankerstuk op den Zuidelijken never plotseling bezweken, waardoor 800 voet uitstekend deel van den bovenbouw in de rivier stortte, de daarop aan 't werk zijndearbeiders in den val tneeslepend. De 'meesten hunner werden tusschen de ineen- stortende staalmassd's gedood en een groat aantal werden gewond. De opgaven over het aantal der slachtoffers loopen echter uiteen van 60 tot 250. De schade is natuurlijk zeer groot. De bouW van de brug was aangenomen voor 10 millioen dollars. Te Londen vertoont een kinematograal tooneelen uit het vogelleven o.a. kan men er de bedrijvigheid in een arendnest zien. Zoo'n arendnest, als hangende aan een rotswand, te fotografeeren is nog heel wat lastiger en ge- vaarlijker dan uit een veiligen hoek die nage- maakte leeuwenjacht in Denemarken, en geen dierenvriend kan er iets tegen hebben. Voor het kijkgrage publiek moeten zulke natuurlijke vogeltafereelen ook heel wat aantrekkeljjker zijn dan de saamgeflanste vertooningen, w'aar- op de kinomatograaf het tegenwoordig meest onthaalt. H et was Zaterdag in de haven van A nt- werpen kalm. Maar Vrijdag hebben de stakers vier Engelschen aangegrepen en mishandeld. Vijftig Duitschers, die 't zagen, weigerden op de boot, waarop zij waren, door te werken, aangezien zij zich onbeschermd achtten. Vol- gens het Handelsblad van Antwerpen is die onzekerheid ook de reden, waarom 120 Duitschers naar hun land terug zijn gekeerd. De Nieuwe Gazet zegt echter, dat zij vertrokken zijn, omdat zij in Antwerpen pas merkten, dat zij stakers moesten vervangen. Ook Engelschen vertrekken er dageljjks, maar anderen komen en nemen hun werk over. Een Leith-boot heeft er 700 aangebracht. Te Essen staat aangeplakt dat er honderden dokwerkers ge- vraagd worden, tegen vrij reis- en verblijfkosten en 5 mark loon voor 91/, uur werk en 1 mark per uur overwork. De Valeria heeft 200 Duitschers aangevoerd. Het H. v. A. zegt, dat er nu een 3000 vreemdelingen zijn komen werken. Het blad vindt 't onverantwoordelijk, dat de arbeiders den strijd begonnen zijn, terwijl er zoo weinig geld voor de stakers is, eh wat er inkomt is bedroevend weinig, zegt het. In het Duitsche stadje Olpe zou de oude roomsche kerk worden uitgebreid. Er was ge- dacht over afbraak en bouw van een nieuwe kerk, maar de Regeering wilde het oude ge- deelte laten staan als monument van den Gothischen bouwvorm. In denzelfden stijl zou nu een nieuw gedeelte daar tegenaan worden gezet. De bevolking van Olpe wenschte echter een nieuwe kerk en blrjkbaar om een eind te maken aan de plannen der regeering heeft lemand radicaal de oude kerk in brand <re- stoken. Een dronkaard, wonende in de Hoogstraai; te Brussel had zich opgehangen en een politje agent werd gelast dit met den noodigen tact aan de weduwe te gaan melden. De agent, bij de vrouw komende, meldde voorzichtig dat haar echtvriend weer dronken was geweest, dat hij gepoogd had zich op te hangen, dat hij eindelijk raakte het slechte nieuws er uit. De vrouw vernam het nieuws met een zonderiinge uitdrukking op het gelaat. Daarop viel zij den agent om den hals, opende de deur, riep de buurvrouwen toe dat zij trakteerde en liet den agent staan, om een harmonicaspeler te gaan opzoeken. 's Grave ullage, 2 Sept. Regeeringstele- grammen uit Nederlandsch-Indie melden le. bij de actie op Flores zijn drie inlandsche militairen beneden den rang van officier ge sneuveld van den vijand sneuvelden 21 man het hoofd van Tombi heeft zich met zijne volgelingen ohderworpen 2e. bij de overvalling van een bende in Qelebies zijn een Europeesche en een inlandsche militair gesneuveld, licht gewond een Europeesche en twee inlandsche militairen alien beneden den rang van officiervan den vijand zijn twee bendehoofden gesneuveld en twintig hunner volgelingen werden gearresteerd. Rotterdam, 2 September. Binnenl. Granen. Jarige Tarwe schaars en hoog in prijs. Nieuwe Rogge met eenig aanbod. Gerst alsvoren. Oude haver meeren- deels opgeruimd. Men noteert: Puike Zeeuwsche jarige Tarwe per hect. 10,50 a /II,— goede 9,50 a 10,— mindere 9,Nieuwe 8, a 8,25Tarwe per 100 kilo 11,50 a 12,50; Rogge per hectol. 6,a 6,50 en per 100 kilo 8,a 8,50 Wintergerst per hectol. 5,40 a 5,80 en per 100 kilo 8,50 a 9,Zomer 8,25 a 8.,75 Haver 9,50 en per hectol. 4,50 a 5,25 ;jj Kroonerwten 9,50 it 10,50 ;n Koolzaad j 14,50 a 15,Kanariezaad 7,a 7,50 per hectol. en 10,— a 11,per 100 kilo. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo 210 a 240; Rogge per 2100 kilo 1,90 210 Gerst zwarte zee /140 a /146 Amerik. Mai's 140Odessa 132 per 2000 kilo. Haver Petersburg 8,75 a /9,50 per 100 kilo. M e e 1. Prima inlandsch 12,a 12,75 le soort /ll,50 a/12,Zeeuwsche Tarwe- bloem 12,50 a 13,25; prima Belgisch* 12,a 12,75; le soort /11,50 a /12,- le soort Fransch 11,50 a 12,50 prima Duitsch J 12,75 a 13,25 extra puik Hon- gaarsch 18,a 19,prima Amerik. patent 13,a 14, le soort 12, a 12,50; 2e soort Bakers 10,75 it 11,25; Inl. en Duitsche Roggebloem /11,25 a/13, per 100 kilo netto. R underprize n. 60 a 74; Stieren 58 a 64 Kalveren 75 a 90 Schapen 50 a 60; Varkens 48 a 52 cent per kilo. Melkkoeien /150a/ 240 Kallkoeien 175 a/280 Vaarzen /110a 140 Pinken 70 a 90 vette kalveren 45 a 80 Fokkalveren 18 a f 22 nuchtere 12,- a 14,- Biggen 7,— a /13,— per stuk. Aardappelen. Brielsche kralen 3, k 3,50 Zeeuwsche blauwen 2,— a /2,20 Geldersche 2,a 2,10 Eigenheimers 1,80 a 2,Friesche 1,80 a 2, per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 48 en stukken van 1/J kilo 65 a 70 cent. Zoetemelksche Kaas /22 a 28 per 50 kilo. Leidsche /60 a /75 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 4,20 a 4,40. Buitenl. 3,80 per 100. Karwijzaad 16,75 a 17,per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco., in con sumptie 12,20 en 8^3 a 9 cent per kan. Java-koffie in balen in afwachting der gouvernements-veiling alhier op morgen 35 cent per half kilo en dito Santos 22 cent. Beetwortel-suiker 123/8- Ter Neuzen, 2 September. Eieren per 26 ?tuks 0,95 Boter v, "K.G. i 0,65. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,80 a 47,825. Engelsch per 12,— H 12, ZEETIJD1NGEN. Van 30 Aug. tot en met 2 Sept. Positie der Stoomschepen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver- trouwbaar voor elke aandoening der nieren of blaas, rugpjjn, rheumatiek, duizeligheid, slape- oosheid, veelvuldigurineeren, waterachtige zwel- ingen, heupjicht, lendenjicht en zenuwachtig- leidzij genezen graveel, steen, waterkwalen en zijn een voorbehoedmiddel voor suikerziekte en eiwitverlies. Mejuffrouw Chr. Kant, Westerstraat 233 te Goes, meldt onsHet is thans reeds ruim vier jaren dat ik aangedaan was met een nier- ziekte, waardoor ik onophoudelijk pijn in den rug en lendenen had. Steeds gevoeide ik mij erg ver- moeid, loom en afgemat, vooral's morgens wan- neer ik opstond en elk oogenblik had ik duizelin- gen en hoofdpijn. De urine kwam met een bran- derig, pijnlijk gevoel en veroorzaaktemij veel.last, zij was immer vuil, troebel en liet veel bezinksel na. Alle middelen hier tegen aangewend, brachten mij geen stap verder en ik begon mij te ver- ontrusten dat mijn ziekte ongeneeslijk was, wat mij zeer mismoedig en neerslachtig stemde. Tot mijn geluk maakte ik echter kennis met oster's Rugpijn Nieren Pillen en dit was mijn redding, want reeds na een paar dagen kon ik een groote verlichting waarnemen en toen ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, kende ik mijzelf niet meer. De pijn was zoo goed als geheel weg, de urine weer helder en mijn geheele gestei flinker. Om echter zeker te zijn volkomen te zullen genezen, zal ik nog eenigen tijd met Uw geneesmiddel doorgaan en zal dit ten alien tijde gaarne aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Spreek langzaam en duidelijk wanneer gij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopt dan zal er geen vergissing plaats hebben. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezen- ding geschiedt franco na oncvangst van post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Schotsche en Groninger Zaaigranen. Enter Petkuser Zaairogge, Twenter Enter Zeeuwsche Wintergerst, Wilhelmina, Roodkaf en Witte dikkop tarwe, de laatste soort zeer aanbevelenswaardig, is wintervast en geeft veel stroo. Enz. Zaadhandel, G. KLOUWERS, Ter Neuzen. Op Woensdag 4 September hoopt onze ge- liefde Vader JOZIAS DE KRAKER Cz., zijn 60sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Zijne dankbare Kinderen, Ter Neuzen. Behuwd, en Kleinkinderen. Door mijn vertrek naar Amerika wensch ik een hartelijk vaarwel toe aan al mijn vrienden en bekenden. Ter Neuzen. JAN JOR1S DEN HAMER. ALGEMEENE K1JKDAG der versieringen der buurt Java, op aanstaanden Donder* dag 5 September 1907, van voormid- dags 10 uur tot en met 's avonds 7 uur. Te bezichtigen in de kazerne op Java. Ter Neuzen, 2 Sept 1907. HET BESTHUR. Allen die belangstellen om een DITIVEN- VEREENIGING op te richten teZaamslag, worden verzocht op a. s. Zaterdag 7 September om 6 uur ter vergadering te komen bij C. 't Gilde Je. Zaamslag. Eenige Duivenliefhebbers. Nieuwstraat N°. 32, TER NEUZEN. (Kantoor alle werkdagen, behalve des Maaiidags, geopend van 91/, 1 uur). Sluit verzekeringen op beurspolis. s De Out rang er der lleg istratie en Domeinen te Middelburg zal op Dins- dag 10 September 1907, des voor- middags tien ure te"zijnen kantore 0. L huis aldaar. bij inschrijving^jverkoopen gediend hebbende voor het bedrijf van den Stoommisthoo'rn te Vlissingen, benevens rood- en geelkoperen en looden pijpen en kranen, in onderscheidene perceelien. Voorwaarden en perceelsbeschrijving liggen ter inzage ten kantore van den ontvanger, bij wien ook nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Het B E S T U U R van den polder i KLEINE MOLEN zal op Dinsdag, 17 September 1907, des namiddags ten 2 ure, in bet Hotel Centraal" bij den heer Keebsemaker te Ter Neuzen Het bestek ligt van heden af ter inzage ten kantore van den Ontvanger-Griffier en is aldaar, op franco aanvraag, tegen betaling van 50 cent verkrijgbaar. De besteding geschiedt volgens de gewijzigde I der A. B. met dien verstande dat de in- schrijvingsbiljetten een uur voor de be steding vrachtvrij moeten zijn bezorgd ten kantore van den Ontvanger-Griffier. De aanwijs heeft plaats daags voor de be steding des middags ten 12 ure. Bijeenkomst aan den zeedijk van den polder bij de werf van den heer Clerk. Ter Neuzen, 2 September 1907. Het Bestuur voornoemd, L. STALLAERT, Diikgraaf. J. A. KLAASSENj Ontvanger-Griffier. i1 Ter Xeuzen, Huwelijks-voltrekkingen. 29 Aug. Pieter Griep, oud 22 j., jm. en Johanna Stoilthamer, oud 21 J-, jd. Geboorten. 26 Aug. Daniel Jozias, z. van Adriaan Dees en van Neeltje Levina Dieleman. Alfred Hartvig, z van Franpois Andrpassen en van Maaike Kuine Dooms. Franpois Jacobus, z. van Pieter Franciscus van Driessen en van Maria Rosalia Baert. Overlijden. 26 Aug, Arie Kaan, oud 8 m., z. van Frans Jan en van Elisabeth Suzanna Verlinde. 31 Aug. Adriana Maas, oud 21 jd. van Daniel en van Dina Oppeneer. t c Axel. Geboorten. 19 Aug. Johannes, z. van Pieter Christiaan Dey en van Janneke den Hamer, 21 Aug. Catbarina Adriana, d. van Jacob Verhelsten van Barbera Riemens. 22 Aug. Adriaan Leendert, z. van Adriaan Dobbelaar en van Afida Tanneke Ortelee. 23 Aug. Janneke Helena, d. van Jacobus de Klerk en van Jacomina Wolfert. 25 Aug. Catbarina, d. van Jacobus Dekker en van Maatje de Putter. 26 Aug. Francir.a, d. van Jacobus Verberkmoes en van Johanna Elisabeth Wiest. 27 Aug. Euphebia Eugenia Jbhanna, d. van Augustinus Franciscus van de Walle eft van Maria Corijn. 29 Aug. Jan, z. van Abraham Johannes Naeije en van Franpoise Dina Jongejan. 30 Aug. Jacobus Adriaan, z. van Jacob Covti en van Dina Koekkoek.. Overlijden. 18 Aug. Mafia Jansen, oud 57 j., echtg. van Jacobus Boeije. 19 Aug. Marinas Witte, oud 2 j., A van Johannes en van Helena Florussen. 28 Aug. Anna Jacomina Dees, oud 23 j., echtg. van Jan de Putter. Himrlihaiielle. Geboorten. 6 Aug. Maitha, d. van Johannes GeldenJajqd^en.yam Virgma.Vasri. 12 Aug. Cordula Estelhv, tl.ylfj Johannes Naessenp en van Louisa de Broijn. t-mcmK&jpn; a? i Overlijden. 10 Aug. Ferdinandus van Loij, oud 76 j., echtg. van Resina Kouijzer. 30 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Josephus de Klerk en van Maria Louisa van Dijk. Ovprslag. Overlijden. 29 Aug. Ame,ia de Wever, oud 82 j., wed. van Dominjeus Lauret. Westdorpe, Geboorten. 21 Aug. llrbanus Augus tinus, z. van Petrus Franciscus van Laere en van Stephanie van Hoecke. Overlijden. 29 Aug. Adolf van Keulebroek, 24 j., z. van Bernardus en van Stephanie Slabbaert. I Datum, j VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Seuieu: 30 Eng. barge Harald 284 Londen ledig Van Ter WeHzen 31 Eng. s.s. Rirer Thames 2241 Londen stukg. Voor Client i 30 Deen. s.s. Jens Bang 4367 Riga hout Noor. sj. Rundo 2993 Petachora idem Eng. a.8. Hebble 2658 Goole stukg. 31 Eng. sch. Mary Seymour 422 Far pijpaarde Deen. s.s. Ediaon 3382 Archangel hout 1 Eng. s.s. Blackwood 3482 New-CaBtle kolen idem Sea Hound 3085 Londen stukg. Eng. barge Dovercourt 246 Far pijpaarde Eng. s.s. Emden 2226 Goole stukg. idem Otto 3366 Hull idem Van Gent 31 Eng. s.s. Whitewood 3536 New-Castle ledig i: Rus. a.s. Gen. Gurko 4468 Bleyth idem Eng. s.s. Sea Gull 2762 Louden si ukg. V idem Wark worth 1862 New-Castle idem 1 idem Astrologer 2580 Leilh idem s.. idem Hebble 2558 Goole idem idem Truro 3366 Hull 4: idem Duits. 8.8. Briton 1315 Stettin phosph. n Eng. 8.8. Wreath ier 2420 Goole ledig Van Selzaeiei Eng. sch. (sienderlauch 1/413 Antwerpen ledig Van 30 Aug. tot.en met 1 Sept. werdeuTangs Oostsluizen alhier 54 binnenvaartuigen op- ep 4 afgeschut; door de Westsl. 21 op- en 12 afge- schut. s.5. HARALD in lossing te Brugge «.s. JENNY wordt heden te Kroonstadt verwacht. 8.8. RICHARD in lading te Hull voor Kroonstadt. 8.8. ELISABETH in lading ;e St. Petersburg voor Ter Neuzen. B.s. HELENA te Stockton on Tees te water gelaten. i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 3