r; 1 J M 1 A I g e m e e n isuws- en Advertentieblad uw8ch-Vlaanderen. No. 5039. Zaterdag 31 Augustus 1907 47e Jaargang. Geoiengde berichten. Telegrafische berichten. IBXiAXX Predikbeurten, Nieuw Circus van Gent, j ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post Voor Nederland 1,10. Yoor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,321/2 en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande laars, Postdirecteuren en Brievenbushonders. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 r.egels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. TER NEUZEN, 30 Augustus 1907. In de op Dinsdag a. s., des voormiddags te 10 ure te houden openbare vergadering van den gemeenteraad aihier, kornen de volgende punten in behandeling lostaliatie nieuw benoemde raadsledenbe- uoeming wethouders; ingekomen stukken; onder- zoek geloofsbrieven ,enz. gekozen raadslid M. van den lloek aanbieding gemeentebegrooting voor 1908. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van de Hoofdcommissie voor de feestviering ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek op 14 Sept. a. s. werd onder applaus goedkeu- ring verleend aan de door bet bestuur gedane oproep aan de ingezetenen, orn eene som van 200 als extrabijdrage bijeeu te brengen, teneinde te kunnen bedanken voor de van gemeentewege toegestane subsidie en de kosten der feestviering gebeel uit vrijwillige bijdragen te bestrijden. Daarna werd medegedeeld dat het totaal der bijdragen, in eene vorige vergadering ongeveer f 600, thans gestegen was tot f 902,57. De extralijst bad ruim 200 opgebracht. In ver- band daarmede werd beslocen, met het oog op de in den ltaad bij de behandeling van de.-sub- sidie-aanvraag gevoerde besprekingen, te be danken voor de van gemeentewege verleende subsidie van f 200. Vanwege het bestuur werd medegedeeld, dat in verband met gedane toezegging, met het thans beschikbare bedrag, het voorgenomen programma gehee] zal kunnen worden uitgevoerd. Behouden blijft dus armenbedeeling, onthaal der schoolkinderen, lichtstoet en vuurwerk, ter- wijl op verschillende uren van den dag con- certen zullen worden gegeven op de kiosken die op 3 plaatsen zullen worden opgeslagen, en waaraan benevens door de Ter Neuzensche Muziekgezelschappen ,/De Vereenigde Werklie den" en //Excelsior" ook de orkestvereeniging //De olharding" zal medewerken, en voorts de gezelschappen van Sluiskil, Hoek en Zaam- slag. A an den beer Moggre was eene kennisgeving ingekomen, dat hij, naar aanleiding van de door het bestuur geplaatste advertentie voor het lid- maatschap der commissie bedankt. In verschillende bladen, o. a. Middelburg- sche courant van 22 en 23 Aug. j.l., komt eene advertentie voor van den navolgenden inhoud. Ernstige Positie. Men vraagt zeer dringend agenten voor verzekeringen tegen sterfte van vee en paarden, bij voorkenr boeren, veekoop- rnans, slachters of personen welke met den boerenstand goed bekend zijn. Het is genoeg te kunnen Hollandsch lezen en schrijven. Loon 150 gulden per maand, plaats van 10 jaren duar. De aanbieders moeten van eene eerlijke familie zijn en 1000 gulden borg kunnen storten. Aanstonds schriftelijke aanbieding te sturen aan de letters D. F.. G. poste restante Ter Neuzen. Het regende al spoedig aanzoeken die in handen ktvamen van het bedoelde adres. n.l. eene te Iseghem, Belgie, wonende agent (beter gezegd scharrelaar) in verschillende vei'zekerin- gen en genaamd A. M. Daarop werden de aanbieders verzocht ten kantore van den pseudo directeur die bier tijdelijk een kamer in de Lange Kerkstraat bewoonde te komen, ten einde hnn f 1000 te storten en hunne officieele aanstelling te ontvangen. Een bewoner van Souburg, die ook was uit- genoodigd te komen en te dien einde hier he den morgeii met de duitjes was aangekomen, was zoo slim eerst den Inspecteur van politie eens te raadplegen. Deze onderzocht't zaakje, met gevolg, dat de directeur naar't politiebureau verhuisde, en de sollicitant terug naar Souburg ging, gelukkig nog in 't bezit van zijn dubbel- tjes. Men zij vooral toch op zijn hoede Daar er zelfs zicli ook al baantjes-lustigen uit Noord-Braband's achterhoek hadden aange- meld en de duiten al op weg herwaarts waren. Wat er verder van de zaak zal uitlekken vernemeu wij later wel. Bij Kon. besluit is, ingevolge de wedu- wenwet voor de onderwijzers 1905 pensioen verleend aan IJ. M. van Brabant, weduwe G. A. S. H. Stroecken hoofd der openbare lagere school te Pauluspolder, ten bedrage van f 604 's jaars. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van de calami- teuze Hoofdplaat- en Thomaespolders den beer P. L. de Meyer te Hoofdplaat. Bij het onweer van gisteren is te Aarden- burg de schuur van den landbouwer S. de Milli- ano door den bliksem getroffen en verbrandde met den geheelen voorraad oogst, benevens een 35tal varkens, 100 konijnen en kippen en verdere landbouwgereedschappen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Onder Hoofdplaat is de laudbouwschuur van P. Daalman door het kernelvuur getroffen en met den geheelen cogst een prooi der vlammen geworden het vee kon nog gered worden. Te LTzendijke heeft bet bij deze onweersbui zoo ontzettend geregend dat vele kelders onder- liepen in sommige straten stond het water 50 centimeter koog. Men sehrijft ons uit Hulst, dat zich voor den wintercursus der avond-vakteekenschool van Hulst en omstreken reeds wederom een twintigtal nieuwe leerlingen hebben doen inschrijven, zoo- dat het aantal, met die van den vorigen winter cursus reeds gestegen is tot 63. Wij raden een ieder, die als leerling deze nnttige inrichting wil bezoeken, aan om zich spoedig aan te melden, daar door den grooten toeloop, na den bepaalden tijd beslist geen enkele leerling meer zal kunnen worden aan- genomen. Axel, 30 Aug. Tengevolge van onvoltallig- heid kon de tegen heden belegde raadsverga- dering niet doorgaan. Zondag 1 September 1007. Teneinde een geregelder treinenloop bij de staatsspoorwegen te verzekeren, is bepaald dat de locomotieven, die tot nu toe slechts met een snelbeid van 75 K. M. mocbten rijden, nu 90 K. M. mogen loopen. Te Wormerveer is, naar het Hbld. meldt, Dinsdagmorgen uit een sloot achter zijn woning b.-i, lijk opgehaald van den heer A. M. de Vcraw. Den vorigen avond had bij als naar ge'foonte eene repetitie bezocht van het man- nenkoor Werkmanslust, te Krommenie, van welk koor de heer De V. secretaris is. Na afloop daarvan was hij in gezelschap van twee zangers buiswaarts gegaan en klaagde er toen over, dat hij de laatste dagen veel aan duize- liugeu leed. Bij zjjn woning gekomen is hij vermoedelijk door een duizeling overvallen en te water geraakt. De heer De V. was sedert eenige jaren werkzaam aan de blikfabriek van deu heer Verver te Krommenie. Hij laat een weduwe met twee kinderen achter. - Op het bureau der Federation Maritime te Antwerpen verklaarde men Donderdagna- is nu 1500 middag den toestand als volgtMen vreemdelingen terug tot dien van Maandag laa-tstleden Antwerpenaars en ruim 2000 zijn aan 't werk. De weigering om op graan- en houtbooten te gaan werken is minder voor- gekomen dan vermoed was. Men neemt voor reguliere lijnen en stukgoedlaadbooten alleen die arbeiders aan, welke voor den 27en de ge- eischte verbintenis hebben onderteekend. Men verwacht dat meer en meer werklieden zullen bijdraaien en dat binnen weinige dagen alles den gewonen gang zal gaan. Op de bijeenkomst der arbeiders heeft Chapelle verklaard, dat het nu Ibuigen of bersten is, en dat men desnoods dit aatste verkiest. Vulgens de Lloyd Anversois waren er gisteren 122 stoomschepen en 46 zeilschepen in de haven. Men berekent dat om bet noodige werk op deze booten te verrichten er niet meer dan 5400 man noodig zijn, zoodat men uiaar een paar duizend werklieden te kort komt. Er zon in de Federation maritime een sterke neiging be- staan om de wenschen der havenarbeiders in gunstigen zin op te lossen, als zij maar op- houden de patroons als vijanden te behandelen en niet langer naar de leiders luisteren. Men verwacht nu nog eenige dagen moeite maar gelooft niet dat de werklieden het nog lang zullen uithouden. De patroons zijn in ieder geval besloten, niet toe te geven. Door hun laatste besluit hebben zij alien twijfel daarom- trent willen wegnemen. //Willen is Kunnen" liet den burgemeester weten dat Chapelle en Wieme zich willen terug- trekken en rekenen op zijn tusschenkomst opdat een minnelijke schikking tusscben patroons en werklieden van bout,- en graanschepeu tot stand worde gebracht. Deze brief kwam vanmiddag in afsehrift toe aan de Federation die er niet toe kan besluiten de patroons van bout- en graanbooten van haar andere leden te scheiden. Men zal er desnoods 2 a 3 millioen voor over hebben om den slag 't huis te halen. De be- langen dezer patroons komen slechts voor een kwart bij die der aangeslotenen tot de Eedera- tion in aanmerking. Wij SoSo-wedstiPijd. vestigen de aandacht onzer lezers op achterstaande annonce, waarin gemeld wordt, dat in de eerste dagen der volgende week de officieele uitslag van den Solo-wedstrijd zal worden bekend gemaakt. Door omstandigheden zijn wij echter in de gelegenheid reeds den uitslag op te nemen, welke luidt als volgt De prijs van f 1000 werd gewonnen door H. Hokke, Vijfhuizerweg, Haarlemmermeer. De prijs van f 500 werd gewonnen door A. Blom, Boomstraat 3, Dordrecht. De twee prijzen van 250 werden respec- tievelijk gewonnen door H. J. Nieuwstraten. Jozefstraat, Rotterdam en P. de Lange, Krom- bou^ 5, Dordrecht. De overige prijzen (twintig) van f 100 elk werden gewonnen door R. van BrenkelenDe Kleijn, Duivenvoorder- straat 73, Rotterdam A. Knegt. Christiaan de Wetstraat 18, Rotterdam H. Vollaard, Stene- pad 130, Oud-Beierland Wed. G. Langenberg, Koningslaan 58, UtrechtWed. J. H. van Doorn, IJsselstraat 503, Velp (Geld); J. Welters, Berkelaan, EcbtJ. Kreulen, Bleekerstraat 241, Leeuwarden; N. Melman, Kaiserstraat3, Leiden; Willem v. Duuren, Kruisweg h.h. 40, Haarlem mermeer Willem Sanders, Langeraar, aan de brug; J. Schepman, Rockussenstraat 173. Den Haag; Otto Braaksma, Noorderweg, St. Anna Pa- rochie VVed. Chambon. Volderstraat, Den Bosch; H. F. Willebrands, Satfevenstraat 13, Rotterdam; W. Zwartfeld, Gerardscboltenstraat 44, Rotter dam; K. Bolhuis, Ged. Katteudiep 30, Groningen; H. Wiggers, Noord Esmarke 5 B 62, Glaner- brug N. N. te 's Hage N. N. te Breda; N. N. te Meppel. Op verzoek van de drie laatste prijswinners wordt hun naam niet gepubliceerd. 's Graveuliage, 30 Aug. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot Ofbcier in de Oranje-Nassau- orde de heer J. A. J. Sibmaeher Zijnen, inge- nieur van den Provincialen W7aterstaat te Ter Neuzen, benoemd tot hoofdingenieur, en de beer P. Lamquet, directeur der Spoorweg Maat- schappij MechelenTer Neuzen, en tot ridder in die orde de beer C. van Esbroeck, dijkgraaf te Hengstdijk. AANBESTEB I N G. Op Woensdag, 11 September 1907, des voor middags ten 11 ure, aan bet gebouw van bet Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het leveren en aanbrengen van rolwagens, takels, enz. ten behoeve van de sleephel- ling voor ijzeven sluisdeuren te Hansweert, behoorende bij de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 5600, Opening Donderdag 12 September. Eerste groote dagvertooning Zondag 15 September, om 3 uren (prijzen gelijk gewoonte). Bijzoudere troep voor de eerste week. Belangrijke veranderingen in de zaal, zeer voordeelig voor de midden zitplaatsen (stalles eerste). en KOERS VAN Belgiscb per 100 fr. Engelseh per HET GELD. 47,80 a 47,825. 12,12, E u: T 1J I) IIV GEN. Van 28 tot en met 29 Aug. Van 28 tot en met 29 Aug. werden langs de Oostsluizen aihier 27 binnenvaartuigen op- en 39 afgeschutdoor de Westsl. 10 op- en 2 afge- schut. Positie der Stoomschepen.. **T4?r >aKm cs^sie^isses^sr swB^W3WBStBHB»B5Wia«SB*H*MHBBeaB»W88BP Hit blad verscliijnt llaandag-, Woensilag. en Vriidagavond, uitgezenderd op feesidaseH. bij tie Firma P. J. VAS i»K 8ASBE <e Ter Aeuzen. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN rnaakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen Ilinsilag den 3 September 19U2, des voormiddags te 10 ure. Ter Neuzen, den 30 Augustus 1907. De Burgemeester voornoenid, J. A. P. GEILL. Hervonnde Herh. Ter Neuzen. 9 u., en 2 n., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9£ u., Ds. J. v. d. Spek van Schoonhoven. Axel. 9 u., en 2 u Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u., en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9J u. 2 u., Ds. Raams. Sas van Gent. 9 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Den Boer. ftereforineerde licrlicn. Ter Neuzen. 9 it. en 2 u Ds. J. v. d. Berg. Axel A. 9 u. en 2 u Ds. E. H. Broekstra. ■j EI. 9 u. en 2 u., Ds. R. v. d. Kamp. Zaamslag A. 9 u. en 2 u., Ds. A. J. Mulder van Klundert. IS. 9 n. en 2 u., Ds. H. Mulder. Hoek. 9 u. en 2 u,, Ds. P. H. de Jonge. Gereformeerde Genieenie (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u 2 u. en 5£ u., leeskerk. O u sl-CJereFomieerjlegemeenJe (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u„ 2 u. en 5£ u., leeskerk. EIienliaa"zei.',; (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5J u., dhr. J. J. Kense. O p p 3 VLAG. NAAM. MS Van en naar. Lading. t our Ter Meiizeu 29 Eng. s.s. Astrologer- 2580 Middlesbro stukg. idem River Thames 2241 Londen idem Duits. s.s. Saxonia 2739 Riga hout Van Tei r Seuzeni 28 Belg. s.s. Willy Allexander 2127 Middlesbro ledig Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. 29 idem The Monarch 1817 Middlesbro ledig 1 nor Geut i 28 Belg. s.s. Nnmitor «85 Ostende ledig Deen. s.s. Ulrich Holm 4250 Abo hout Eng. s.s. Whitewood 3536 New-Castle kolen 29 idem W arxworth lt62 idem stukg. Rus. s.s. Natalie 4955 Windau hout Eug. s.s. Wreathier 2420 Goole kolen idem Truro 3366 Hull siukg. Noor. s.s. Richard 3063 Droutheim erts Eng. s.s. Sea Gull 2762 Londen stukg. Van (fneriit I 28 Noor. s.s. Equity 2635 Goole stukg. Eng. s.s. Rask 2852 Hull idem idem Emden 2226 Goole idem idem Otto 3366 Hull idem 29 idem Sea Hound 3085 Louden idem Belg. s.s. Linn O. Dee 1405 Liverpool phosph. Eng. s.s. N u mi tor 685 Ostende ledig idem Pandion 3619 Liverpool stukg. Ousel 3633 Manchester idem s.s. HARALD wordt heden te Brugge verwacht. 8.3. JENNY vertrok 27 dezer van Blyth naar Kroonstadt. s.s. RICHARD in lading te Hull voor Kroonstadt. s.s. ELISABETH in lossing te Kroonstadt. s.s. HELENA te Stockton on Tees te water gelaten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1