eenige LEERLINGEN Zit- en Staanplaatsen AANBESTEDIN6. Kerk Sluiskil. Bekendmaking. plaatsen te Teekomen. IN ZEELAND. Advertentien. Laatste Berichten. Telegrafische berichten. Handeisberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Zondag 1 September a. s, Met de komst van de Koningin tot berging van fietsen. L8. van Waesberghe-Janssens, aan te besteden: H. J. 6. HARTMAN, Te Bordeaux is Maandagavond een hevige brand geweest aan een scheepstimmerwerf. Een groote werkplaats is afgebrand en een schip in aanbouw, dat vrijwel voltooid was is door de vlainmen aangetast geweest en ernstigbeschadigd. Dinsdagnacht om 4 uur was de brandweer den brand volkomen meester. Het Grieksche stoomschip Ekaterina Koeppa bracht Zondag te Cardiff twee drenke- iingen aan wal. Het waren Russen, die het Js ochtends in het Engelsche Kanaal niet ver van Star Point had opgepikt. De twee mannen vertelden, dat zij boerenarbeiders waren en om aan den krijgsdienst te ontkomen zich te Libau aan boord van het Russisehe schip Alicone hadden verstopt. Toen zij ontdekt waren, zeide de kapitein dat hij ze te Rotterdam aan den Russischen consul zou uitleveren. Om dat te ontgaan sprongen ze 's nachts om 3 uur met een reddingsboei om in zee. Twee uur later ■zagen ze het Grieksche schip en op hun geroep nam dit hen op. Het Handelsblad van Antwerpen verneemt uit Charleroi Een ongelooflijk tooneel had plaats te Sou- vret, waar het kermis was. Vier personen, men denkt van Ylaamsche afkomst, van Courcelles en Trazegnies komende, vielen eene danszaal binnen en begonnen er met dolken links en rechts rond te steken. Eene ongelooflijke paniek ontstond en tot zelfs de foorkramers, door vrees bevangen, sloten in alle haast hunne barakken. Toen de bandieten henen gingen, lagen negen personen erg gekwetst op den dansvloer, vier zeer gevaarlijk. De gendarmerie van Roux heeft, na lange en vlijtige opzoekingen, de geweldenaars kunnen aanhouden. De viering van den jongsten onafhanke- lijkheidsdag in de Yereenigde Staten heeft dit- maal aan 164 menschen het leven gekost, terwijl er 4249 gewond werden. De meeste slachtoffers waren als gewoonlijk onder de kinderen, die met vuurwapens en vuur- werk hadden gespeeld. Een en dertig kinderen verbrandden levend, twaalf menschen verloren volkomen het gezichtsvermogen, 725 een oog 57 een arm of een hand en 237 een of meer wingers. Te Dives-sur-Mer, in Frankrijk, hebben twee kinderen van 10 en 14 jaar, na daartoe aangezet te zijn door hun moeder en een vriend van deze, hun grootvader vermoord na hem op de ergste wijze mishandeld te hebben. De wraak van de Maffia. De politie te Palermo is een vreeselijke misdaad op het spoor gekomen, die gepleegd is door de beruchte misdadigers-vereeniging, de Maffia. Deze ver- eeniging hield zich, onder meer, ook bezig met de vervaardiging van bankbiljetten. Onder de leden was een Franschman, Henri genaamd, en van hem werd ontdekt, dat hij geheimen der bende had verklapt en ook een aantal valsche bankbiljetten gestolen. Op een geheime bijeen- komst der vereeniging werd hij in alle vormen ter dood veroordeeld en de uitvoering van dit vonnis opgedragen aan het lid Sacco, uit Messina afkomstig. Deze is thans gearresteerd en heeft bekend, dat hij Henri bij nacht op straat doodde door hem een mes in den rug te steken. Hij sleepte het lijk naar zijn huis, sneed het in stukken en legde deze in 2 kartonnen doozen die hij vervolgens onder den boog van een brug neerlegde. Hij overgoot ze met petroleum en stak ze in brand, maar eer zij geheel door het vuur veiteerd waren, kwam de politie en zoo werd de misdaad ontdekt. Een aantal arrestaties werd gedaan en sommigen bekenden reeds hun medeplichtigheid aan dezen gruwelmoord. Nog is gebleken, dat de vrouw van Sacco hem bij zijn vreeselijk werk behulpzaam is geweest. In het dorp Hollahara, in Hongarije, heeft een elfjarige jongen zijn vader in den nacht met een bij 1 doodgeslagen. Na het volbrengen van zijn daad verborg hij zich iu de kelder, waar de gendarmen hem slapende vonden. Ondervraagd zeide hij reeds lang het plan gehad te hebben zijn vader te dooden, omdat deze zijn moeder slecht behandelde. Hij voegde er bij, dat, indien zijn vader herstelde, hij het weer zou doen. Men leest in de buitenlandsche bladen zoo veel van automobiel-ongelukken, dat 't al erg moet wezen als er nog melding van ge- maakt wordt. Zondagavond reed een auto- janplezier met een gezelschap van 28 mannen, vrouwen en kinderen op den weg tusschen Manchester en bheffield. Bij het uitwijken voor een rijtuig kwam het a'chterwiel van de auto, uitglippende, tegen een telegraafpaal aan en de wagen viel om. Drie gewonden stierven spoedig in het gastbuis, vijf anderen hadden armen en beenen gebroken. Bijna alien waren gekwetst. - Van den diefstal uit 's Lands kas te Kota Radja is f 290.000 bij een inlandsche vrouw te Langsar teruggevonden! Zondagochtend is te Priok als verdacht gearresteerd Van Daalen. broeder van den gouverneur van Atjeh. Dinsdao- is hij doorgezonden naar de justitie te Padang waar de zaak behandeld zal worden. Hij kwam van Singapore. Nabij Halle heeft kwaadsprekerij een treu- rige gebeurtenis tengevolge gehad, die door een blad volgenderwijs verteld wordt Een zekere J. v. H. aldaar was een goed werkman, maar niet bijzonder verstandig. Zijn kameradeu hielden hem dan ook dikwijls voor den gek. Voor eenigen tijd trouwde hij. Sinds een paar dagen ontstond er oneenigheid tusschen de beide echtgenoocen, daar men Van H. hac wijsgemaakt, dat zijn vrouw hem bedroog. Kameraden zeiden hem dat voor de grap doch hij geloofde het en nam het zeer ernstig op. *Men scbijnt zelfs tegen hem gezegd te hebben //als ik je was, zou ik ze dooden. Deze onvoorzicbtige raadgeving had het drama tengevolge. Van H. loste twee revolverschoten op zijn echtgenoote en maakte daarna een einde aan zijn leven. Men hoopt de jonge vrouw te redden. De zitting van de rechtbank te Leuven werd dezer dagen op buitengewone wijze gestoord Een berucht persoon stond cerecht voor ver- schillende misdrijven. Een der getuigen, een oude vlam van hem, deed zeer verzwarende verklaringen en hij kreeg, behalve 9 maanden, een nieuw aanhoudings- mandaat, waaruit nieuwe vervolgiugen zullen voortvloeien. Plotseling sprong hij, in woede ontstoken op, greep een gendarme vast en sloeg hem tegen den grond. Daarop greep hij het meisje vast en ook haar op den grond werpend, overlaadde hij haar met stompen en slagen. De gendarmes hadden de grootste moeite om hem tot kalmte te brengen. Het meisje werd zwaar gewond weggebracht De misdadiger kreeg op staanden voet twee nieuwe straffen, een van 7 jaar en een van 6 maanden en 700 fr. boete, In het dorp Capurso, in Italie, outplofte de inhoud van een wagen, geladen met kanon- kogels. Vier personen werden gedood en tien gewond. De huizen in de nabijheid werden alien vernield. Onlangs werden twee Franschen, die voor eenigen tijd te Ostende vertoefden en lid der speelclub in de Kurzaal waren, gearresteerd onder verdenking van op bedriegelijke wijze 58000 frank gewonnen te hebben ten nadeele van den exploitant, en zulks door valsche kaarten te steken bij die van den bankhouder. Bijgestaan door een advocaat, zijn bedoelde spelers voor de rechtbank te Brugge verschenen, die na beraadslaging, beiden invrijheidsstelling verleend heeft, onder borgstelling van 15000 frank. Een jonge herder, uit de omstreken van Tondi, in Italie, was tot eenige maanden ge- vangenisstraf veroordeeld, wegens mishandeling van een meisje, dat geweigerd had zijn vrouw te worden. Donderdagavond was hij weer in vrijheid gesteld. Toen hij terug in het dorp kwam, hoorde hij dat bedoeld meisje en haar drie broers den nacht doorbrachten in een hut op het open veld, nabij Caserta. Hij ging naar de hut, maakte de deur zoo stevig dicht, dat zij noch van binnen, noch van buiten geopend kon worden en stak vervolgens de hut in brand. In een oogenhlik stond alles iu lichte laaie en toen de bewoners van Tondi op de plaats des onheils kwamen, vonden zij slechts vier ver- koolde lijken. De moordenaar slaagde er in te ontvluchten. Door de bevolking worden klop- jachten gehouden, om hem te vangen. De ondernemer van de cinematograaf en zijn helpers, die op een eiland bij Roskilde in Denemarken een leeuwenjacht hebben gehou den ook wij maakten daarvau melding zijn gevangen genomen. De ondernemer mag in Denemarken geen vertooning meer geven en een voorstelling van de leeuwenjacht is in't geheele land verboden. De politie heeft de toestellen, bij de jacht gebruikt, in beslag genomen. Tn een kruitfabriek te Sobraeke, in Ame- rikp, had een ontploffing plaats, waardoor twee menschen gedood en velen gewond werden. De werklieden van een aangrenzende fabriek van verduurzaamde levensmiddelen raakten van schrik over den knal hun hoofd kwijt. Zij vluchtten in wilde verwarring, meenende dat er een aardbeving was, en daarbjj werden twintig menschen zwaar gekwetst. In het gedrang trokken de Italianen hun mes en ver- wondden een aantal anderen. In hun angst waren ongeveer honderd menschen in een trap- lenhuis samengehokt waar zij niet uit, konden, omdat de deur toe was. De politie brak ten slotte de deur open. Er bleken ook van deze verschrikte menschen een aantal gewond te zijn, o. a. zeven vrouwen zwaar. De toestand in het havenbedrijf te Ant werpen is nog vrijwel onveranderd. Er rnoeten nu, volgens opgave van de Federation Maritime, 700 man van de Vancouver werkzaam zijn op 34 schepen, 525 van de Cambroman op 24 schepen enz. Er rnoeten in 't geheel 3500 vreemdelingen aanwezig zijn, behalve eenige ploegen uit het binnenland, die in drie of vier landverhuizershotels gelogeerdzijn. Eenigekleine incidenten hebben plaats gehad. Een foreman werd afgeranseld en eenige Engelschen, die op de Schaumburg werkten, werden door een groep stakers afgewacht, toen zij het werk verlieten Dezen hebben het echter voorzichtig geoordeeld aan boord den nacht door te brengen. De tegen Maandagmogen aangezegde betooging was vee minder talrijk bezocht dan de vorige. Zij ver- trok, ruim 2000 man sterk, te 9 uur, met een muziekkorps voorop. Aan het voornemen, om in het stadhuis een vertoog af te geven of een onderhoud te vragen, werd geen gevolg gegeven, op verzoek van den burgemeester schrijft het //Handelsbl. van Antw." Toch zijn de manifesteerders na een tocht door de stad naar de Groenplaats gegaan, waar Chapelle, Milio en Wieme het volk toespraken. De troep was onderweg nogal aangegroeid. De sprekers raadden de stakers kalmte aan en zeiden, dat zij van kaaien en dokken rnoeten wegblijven. Chapelle vertelde vervolgens. dat hij voor aanslag op de vrijheid van den arbeid zal vervolgd worden wegens een vroeger g beurd feit, dat vergeten gebleven zou zijn, doch dat nu, gezien de omstandigheden, opge- rakeld wordt. De sprekers handelden ook over het nieuwe voorstel des burgemeesters, die een commissie van 10 leden wil samenstellen, half uit patroons, half uit werklieden. Zij prijzen dit voorstel aan en verklaren zich te willen terugtrekken. Daarop ging het volk uiteen, om nabij de Groote Markt en de Sclieldekaden rond te slenteren. Antwerpen, 27 Aug. In een geheime ver- gadering hebben de stakende havenarbeiders besloten een einde te maken aan de algemeene staking. Alle werklieden zullen morgen weer in dienst treden, uitgezonderd de graanlossers en de houtwerkers, voor wie de staking eenige weken geleden begonnen is. Middelburg, 28 Aug. Indrukwekkend was heden de begrafenis van den beer P. L. Tak. Onder een schat van bloemen en kransen werd hij in groen bedolven. Tal van autoriteiten, w. o. Z.Exc. de Commissaris der Koningin, de Burgemeester en de raadsleden, benevens prof. Treub, prof. Jelgersma, prof. Pekelharing en een overtalrijk publiek waren bij de plechtigheid tegenwoordig. De heer Henri Tak, broeder van den overledene, dankte namens de familie voor de bewezen belang.stelling. Hulst, 26 Aug. ZEET1JDINGEN. Van 26 tot en met 27 Aug. o Van 26 tot en met 27 Aug. werdeu langs de Oostsluizen alhier 22 binnenvaartuigen op- en 38 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 3 afge- schut. Positie der Stoonischepen. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 29 Aug. 5.34 5.57 Vrijdag 30 u 6.18 6.42 Zaterdag 31 u 7.10 7.41 Zondag 1 Sept. 8.15 8.56 Vlaandag 2 9.36 10.21 Jinsdag 3 11.— 11.33 Noensdag 4 .- 12.- Voor de vele blijken van belang- stelling, zoo van hier als elders ont- vangen bij gelegenheid van ons dertigjarig huwelijk, betuigen wij ook namens onze kinderen, hartelijk dank. K. FONTEIJN. N. FONTEIJN—Blok. Ter Neuzen, 28 Aug. 1907. hoopt Ds. J. VAN DER SPEK van Schoon- hoven voorm. Olj2 tire, op te treden. DE REGELINGSCOMMISS1E. De Schippersvereeniging „Zeelandia", TER NEUZEN, maakt aan alien die wenschen in te schrijven naar het vervoer der suiherbieteii voor de Union Sucriere bekend, dat haar leden (schippers) niet zullen aannemen of contrae- teeren voor dit vervoer dan alleen met de con dition dat overlaad of losdagen worden vergoed volgens de Nederlandsche wet. HET BESTUUR. Ondergeteekende vraagt voor* hot Modevak. Ter Neuzen. GERTRUDE MEULENBERG. ijji bij E. GIJSEL, recht over liet Ziekenliuis te Ter Neuzen, Bij gelegenheid van het Kon ink- lijk bezoek aan Ter Neuzen bestaat er goede gelegenheid voor om H. M. en Z. K. H. te zien. Adres P. DE BRUIJNE, recht over het Ziekenhuis. Tevens bestaat er goede gelegenheid Nieuwstraat N°. 32, TER NEUZEN. (Kantoor alle werkdagen, behalve des Maandags, geopend van 91/2 1 uur). Sluit brand-, levens- en iubraakverzeke- ringen. De Bouwkundige J. WISSE Jz. te Zaamslag, zal op Maandag 9 September a. s., des namiddags 5 ure, in het cafe bij W. Diele- man Senior te Axel, traclffen Het bouwen van een WOONH U18 op een terrein, gelegen aan den buitenweg te Axel, met bijlevering der benoodigde boinvstoffen. Bestek en teekening liggen ter inzage in het cafe bovengenoemd en ten kantore van den Besteder. Plaatselijke aanwijs twee uur voor de aau- lesteding. Bij de Firma P. J. VAN DE SANDE is de inteekeniug openge- steld tot 12 September a. s. op NEERLAND's KONINGIN PR1NS DER NEDERLANDEN van het verblijf van H. M. en Z. K. H. 12, 13, 14 September 1907, door Joofdcommies ter Prov. Griffie van Zeeland. PrijsEen Gulden vijftig cent. Middedprijs per 100 K.G. Tarwe f 11.Rogge f 8, Wintergerst f 8,75, Zomergerst Haver f 8,50, Ervvten f 11,50, Witte boonen f Bruine boonen f Duivenboonen f 9,E0, Paardenboonen f Boekweit f Lijnzaad f Koolzaad Aardappels f 2.50. Boter per kilo f 1,30. Eieren per 26 stuks f 1, Ter weekmarkfc waren aangevoerd18 stnks Randvee, 43 varkeos, 1 paard, waarvan verkocht 10 stuka Rundvee, 13 varkens. p p _3 YLAG. NAAM. I MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Kenzen: 27 Eng. s.s. IThe Monarch 1817 iMillom ijzer Voor (lent i 26 Eng. s.s. Onsel 3633 Liverpool stukg. idem Otto 3366 Hull idem idem ,Pandion 3619 Manchester idem idem 'Equity 2635 Goole idem Rus. s.s. ;Gen. Gurko 4468 Riga h. vl. Eng. sch. Ocean Wave 421 Par pijpaarde Zweed s.s. Eldorado 4316 Hudiksval hout Van dent 26 Deen. s.s. Silkeborg 5053 Methil stukg. 27 Duits. s.s. Echo 2614 Danzig phosph. Noor, s.s. Munter 2128 Grangem. ledig Eng. s.s. Cholmley 3871 Burneiland idem 8.s. HARALD van St. Petersburg naar Brugge passeerde 27 dezer Elseueur. 8.8. JENNY vertrok 27 dezer van Blyth naar Kroonstadt. 8.8. RICHARD in lading te Hull voor Kroonstadt. s.8. ELISABETH in lossing te Kroonstadt. s.s. HELENA 27 dezer te Stockton on Tees te water gelaten" M H U en de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 3