PHILIPPINE. GROOTE SCHIETING Holland- Amerika-Lijn. F. C. ZONNEVIJLLE. Aiel. Orgels. - Piano's. IMS- es KLAVEBSADEH. Een treffend Ylissingscti bewijs. Advertentien. bij N. DUMOLEIJN, op Zondag 25 Angnstns. Rotterdam, Boulogae-Siir-Mer, New-York. Agent D. P. LIEBERS, Biervliet. J. de Smidt-PothOYen, Ter Neuzen. Laatste Berichten. BURGER LUKE STAND. Dronkenschap bestaat niet meer. Specialiteit in le klasse Instrumenten, waren, plotseling een hevig gekraak en riepen hunnen makkers toe zich zoo snel mogelijk te bergen. De meeste vluchtten dan ook naar buiten, behalve een zestiental, dat de waarschuwing niet had gehoord. Yan het gebouw, dat zeven verdiepingen had, stortte eerst de bovenste in en gaandeweg de anderen. De zestien arbeiders die achtergebleven waren, konden zich niet meer redden en vverden onder het puin bedolven. Toen men na veel werken, de mannen er onder uit had gehaald, hadden zij opgehouden te leven. Te Louden zijn aan boord van de stoom- hoot Kincraig twaalf katten ingescheept, ver zonden door het Leger des Heils aan zijne kolonie van Muktipa, Indie. Yruchteloos heeft men daar sedert lang gepoogd zich te bevrijden van de ratten, die overal de pest verspreiden. Men wil nu eindelijk pogen ze te vernielen door de katten. Indien de uitslagen voldoende zijn, zullen spoedig nog honderd katten volgen. De Russische roovers hebben den smaak te pakken gekregen om treinen te doen stilstaan in onbewoonde streken en vervolgens te plunderen. Deze Amerikaansche manier van handelen van voor 50 jaren is in de woeste Rnssische steppen voor de plunderaars betrekkelijk gevaarloos, daar een vervolging bijna nooit een resultaat kan opleveren. Zoo meldt een bericht uit Ufa dat den 16en Aug. op 5 wersten van de stad de posttrein van Siberie door bandieten is aangevallen en geplunderd. Biizonderheden ontbreken. De toestand in de Antwerpsche haven is tot nu toe kalm. De burgemeester deed, op aandringen van den heer Corty, voorzitter der handelskamer, een nieuw voorstel aan beide partijen. //Het komiteit, dat onder zijn voor- zitterschap vergaderde zou twee vertegenwoor- digers voor den handel, twee voor de scheepvaart en twee dokwerkers als scheidsgerecht, onder voorzitterschap van den burgemeester, aanstellen, zonder dat de staking opgegeven wordt. De uitspraak zou onherroepelijk door de beide partijen aanvaard moeten word en." Er bestaat betreffende dit voorstel, een gunstige stemming zoodat het wel mogelijk is, dat het aangenomen wordt. Uit Charbin komt het bericht, dat alle Chineezen, die by Europeanen als koks, huis- knechten etc. in dienst zijn de stad verlaten om zich in allerijl naar hun land te begeven. Als reden noemen ze den op handen zijn den oorlog. Vraagt men hun nadere bijzonderheden dan zwijgen ze harduekkig. 't Zelfde verschijn- sel werd in 1900 voor het uitbreken van den Chineeschen oorlog waargenomen. Voo roordeel tegen de negers. Het voor- oordeel tegen de negers en de kleurlingen over het algemeen is in sommige Amerikaansche staten zoo sterk, dat zij op spoor of tram niet in de lste klasse mogen reizen. Onlangs zat in de eerste klasse van een tram te Alexandria in Georgie een jonge dame, miss Irene Flowers, die in den Causasus is geboren en eenigszins gebronsd van tint is. De conducteur hield haar daarom voor een kleurlinge en verwijderde haar uit de lste klasse. De vadervan miss Flowers diende daarop een klacht tegen de tramweg- maatschappij in en deze werd door dec rechter veroordeeld aan miss Flowers 12,500 uit te betalen als schadevergoeding voor de beleediging haar aangedaan, doordat men haar voor een negerin hield. Zelfs tot dien prijs zal men weinig Amerikaansche dames vinden, die de dupe van zulk een vergissing zouden willen zijn. Een misdadiger in glace-handschoenen. De gouverneur van den Amerikaanschen staat Missouri heeft den ter dood veroordeeiden Seymour Barton begenadigd en. zijn straf ver- anderd in levenslang tuchthuis. Barton is een vorst onder de oplichters en heeft daarbij een delicate natuur, zoodat hij zich den bovensiaan- den bijna am verwierf. In gelieel Amerika is hij bekend als lord Barrington, in welke functie hij dan ook de meeste slachtoffers maakte. Dat begon al toen hij zeven jaar oud was, toen stichtte hjj brand op een hoeve en wist hjj met een vaardigheid te verdwijnen die reeds op adellijk vernuft wees. Elf jaar later ont- lastte hij met zijn sedert rijp geworden talent een bejaard heer van 1,000,000 dollar. Hij ontkwam toen echter niet aan de justitie, die hem tot tien jaar veroordeelde, welke hij echter maar voor de helft uitzat, omdat hij zich in de gevangenis zoo voorbeeldig gedroeg. Ook daarna openbaarde zich zijn aristocratisch wezen. Na zijn vijf jaar brommen schafte hij zich den lordstitel aan en reisde hij door Europa en Azie overal oplichtend en s'telend. Her- haaldelijk veroordeeld, wist hij echter even vaak aan de straf te ontkomen. In al deze criminalistische avonturen wist hij op sierlijke wijze huwelijks- en verwante incidenten te vlechten. In 1902 trouwde hij een Kanadeesche, die hij na drie dagen alweer verliet, zoodra hem n.m. de rijke bruidschat was uitbetaald. In 1903 dong hij naar de hand van de dochter van een vermogend fabrikant in San Louis. De „lord" werd met open armen ontvangen. Na het huwelijk eerst bleek, dat de bruigom geen lord 1 was en een scheiding volgde. Bovendien kreeg Barton 6 maanden wegens oplichterij. Het doodvonnis, dat thans veranderd is in levenslange gevangenisstraf, haalde Barton zich op den hals doordat hij iemand, aan wien hij veel had te danken, vermoordde, met het doel diens vrouw te huwen. JLen (jeniale bandiet. Het Turijr.sche blad Stampa deelt de leven s- geschiedeuis mede van graaf Gubitori, alias Antonio Parlati, die het eenmaal gebracht heeft tot politie-chef van Napels. Antonio Parlati, de zoon van een armen be- arnbte te Napels, was op school even intelligent als ondeugend. Op zijn zestiende jaar bestal hij zijn vader en weinig tijds later was hij een handig spoorweg- en hoteldief. Hij behoorde niet tot de misdadigers die een ,/fout" begaan, maar pas voor pas ging hij vooruit, met ge- duld en zonder haast. Het ging hem bij voort- during goed. Zijn huis werd vergroot en be hoorde langzamerhand tot de //eerste" salons van Napels en nu behoorde er ook een graven- titel bij,- dien hij zich wist aan te schaffen. Toen deed hij alles wat een edelman moet kenmerken Hij interesseerde zich voor kunst en kunstenaressen, bezocht de premieres in den schouwburg, speelde in de club, verloor regelmatig kocht kunstvoorwerpen en onder- hield relaties met danseressen, tooneelspeelsters en jonge vrouwen uit den hoogsten stand. Ten- slotte had hij zijn terrein veroverd zijn huis kon, wat gastvrijheid en elegance betreft, met de eerste aristocratische huizen wedijveren. Terwijl in de rijke vertrekken van't voorhuis het rijke Napels slempte en pret maakte, zaten in de kamers in het achterhuis de //secretarissen" van den graaf te werken. Zij maakten allerlei plannen, volgden op nauwkeurige wijze den levensloop van rijke lieden, hielden registers bij over vermogen- en familieverhoudingen der plutocratie van half Europa en wachtten de bevelen van den graaf om een leger van 300 betaalde misdad'gers in beweging te zetten voor een diefstal, inbraak of roof in een Italiaansche of Fransche stad. Want de graaf Gubitori had de kleine dievenonderneming in een zaak //en gros" veranderd. Hij werkte zelf niet meer, maar liet arbeiden. Van den buit kreeg hij twee derde, en een derde kwam zijn //werkers" toe. 's Winters was hij te Monte Carlo en Nice, waar hij het geld met handen vol op straat wierp. Hij reisde steeds per salonwagen, maar in denzelfden trein, waarin de waggon van den graaf rolde, gingen per waggon derde klasse een aantal iubrekers mede, die den graaf steeds volgden. Specialiteit was graaf Gubitori in zijn con- necties met gidsen, die de vreemdelingen be- stalen. Antonio Parlati bracht handig relaties tot stand tusschen politie en Camorra. Terwijl hij de politie een gevaarlijk gedresseerd betaald inbrekertje in handen speelde, liet hij op een andei-e plaats een gevaarlijk, eveneens betaald inbreker een grooten diefstal plegen. Onder- tusschen betaalde hij de schulden van hooge ambtenaren der justitie en weldra was er bij de politie geen man meer, die aan den graaf geen verplichtingen had. En zoo kwam het, dat Antonio Parlati, tot hoofd der politie be- noemd werd en de beambten ontslaan en be- noemen kon. Zoo ook kwam het, dat op zekeren dag de geheele politie van Napels uit georga- niseerde Camoristen bestond. Alleen met de carabineri was hij geen vrienden en de inspecteur der carabineri Capezzuto maakte ten slotte dan ook een einde aan zijn bewind. Casablanca, 21 Aug. Een groote macht be- redeu Arabieren omsingelde hedenmorgen de stad en viel de stelling der Franschen in front aan onder hevig vuur van land- en zeezijde. De Franschen zonden een kleine afdeeling uit, waarop de vijand terugtrok. Spoedig verzamelde hij zich weer en deed met bewonderenswaardige dapperheid een aauval door open terrein. De aauval kwam echter onder het vernietigende vuur van het geschut tot staan. Een groot aantal vijanden ging na een poos door het dal weer tot den aanval op de Fransche infanterie over. De Arabieren reden bijna 3 K. M. in gesloten formatie onder het zware vuur en kwamen tot op 400 M., voor zij gedwongen waren terug te trekken. Aan de Westzijde werd nog een vergeefsche aanval gedaan. Parijs, 22 Aug. Te Casablanca maakten de Marokkanen gebruik van den mist om gisteren in den morgen een aanval op het kamp der Franschen te doen. Toen de mist opgetrokken was, bracht geschutvuur van de land- en de zee zijde hun groote verliezen toe. Om 2 uur hadden de troepen van Drude de bergruggen op meer dan 5 K.M. van het kamp bezet, en beschoten zij de Marokkanen met geschut, waarop dezen de vlucht namen. Parijs, 22 Aug. Over den toestand in Marokko ondervraagd, zeide Maujan, onderstaatssecretaris bij het departement van binnenlandsche zaken, dat de bij de regeering ingekomen berichten bevredigend zijn. De aan generaal Drude toe- vertrouwde opdracht omvat geenerlei plan voor een expeditie in Marokko en wordt stelselmatig doorgezet met instemming van de mogendheden. Frankrijk zal binnen de grenzen blijven, welke het door de conferentie van Algeciras zijn aan- gewezen. Generaal Drude zal binnen 24 uur alle troepen hebben, die hij noodig acht om de bescherming van Casablanca te verzekeren en om, als daar aanleiding toe bestaat, afdeelingen Marokkanen, die zich zouden kunnen vonnen, tot op 15 K.M. van de stad te verstrooien, maar verder zal hij niet gaan. Onze vaartuigen op de kusten bewaken de verschillende havens, waar Frankrijk de politie moet organiseeren. Spanje handelt op dezelfde wijze ten aanzien van de overige havens, waar dit land de politie moet inrichlen. Tusschen deze twee mogendheden heerscht volmaakte overeenstemming. KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,80 a 47,825. Engelsch per n 12,12, ZEET1JD1NGEN. \'an 21 tot en met 22 Aug. Van 21 tot en met 22 Aug. werden laugs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op- eu 37 afgeschutdoor de Westsl. 15 op- en 4 afge- schut. JPositie der Stoomschepen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verlichten en heelen in hun grootsch werk de vermoeide nier- weefsels, zij lossen het gekristalliseerd urinezuur op en houden het lichaam vrij van niergiften die ziekten teweegbrengen. De heer K. Siereveld, Korte Noordstraat 204 te Vlissingen, meldt ons Gedurende verschil lende jaren heb ik geleden aan eeu hevige pijn in het benedengedeelte van den rug en in de lendenen, die zich uitstrekte tot in#de linkerzij. Vooral bij het bukken was dit zeer hinderlijk en het kostte mij groote moeite miju werk te verrichten, ik sliep weinig en gevoelde mij steeds vermoeid en terneergedrukt. Mijn spijsverterings- toestel werkte zeer ongeregeld en ofschoon ik reeds allerlei medicijnen gebruikt had om mijn ziekte te bestrijden, schoot ik toch totaal niets op. Toen ik echter zooveel goeds hoorde om trent Foster's Rugpijn Nieren Pillen, ging ik dadelijk tot een proetname hiermede over en ik heb er thans geen spijt van, want nadat ik twee doozen volgens de gebruiksaanwijzing had ingenomen, kon ik weinig of niets meer van mijn vroegere ziekte bemerken. Na zulk een voorspoedige genezing zal ik het altijd miju plicht achteu Uw weldoende Pillen aan te bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Pas op dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan kan er geen vergissing plaats hebben. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Zij ziju te Ter Neuzen verkrijgbaar by den heer A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat. Toezending gesehiedt franco na ontvangst van postwissel a, 1,75 voor een- of 10,voor zes doozen. Getrouwd ARTHUR DUMOLEYN EL1ZA TIMMERMANS. Hontenisse Waalwijk 20 Aug. 1907. De Heer en Mevrouw ARTHUR DUMO LEYNTIMMERMANS betuigen ook namens wederzijdsche familie hun liartelijken (lank, voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Mijn EtaspfeSijken dank aan alle kiezers van Axel, die hebben medegewerkt tot mijne benoeming als lid van den Gemeenteraad, beneveps aan hen, die blij- ken van belangstelling met mijne benoeming gaven en in het bizonder geen dank aan W. DE FEIJTER en F. C. ZONNEVIJLLE. Axel, 22 Aug. 1907. F. YAN DRIEL. Een monster van het merk- waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Ter gelegenheid van het Festival Yooruit 200 fr., in leg 7,70 fr., terug 0,00 fr. Besrin om. LiU# ixult. Inlichtingen worden door mij gratis en kos- teloos verschaft en belast mij tevens met het wegbrengen der passagiers tot Rotterdam. De derde klasse passageprijs naar New-York is tot uader aankondiging vastgesteld als volgt G2,5G per volwassene. 'Biervliet, Augustus 1907. Gegarandeerd vrij van warkruid. Alleenverkoop van de terecht zeer geroemde Zaaigranen van R. J. Mansholt. worden geleverd aan Fabriekspryzen, door Ook verkrijgbaar op conditien per maand. Repareeren van Orgels, Piano's enKerk-Orgels. Billijlie prijssen. Clinare. Geboorten. 3 Aug-. Emilie, d. van Jacobus Fiancies Strijdonck en van Rosalia Rottier. 4 Aug. Anna Maria, d. van Judocus Josepbus Schuddings en van JustinaBernaert 5Ang. Joannes Franciscus Albertus, z van Johannes Sebastianus VVillaert en van Fidelia van de Voorde. 7 Aug. Honore Cyrillus Marie, d. van Karel Ludovicus van Dorsselaer en van Maria Catharina Magnus. 10 Aug. D6sire Joseph Benedictus, z. van Severinus van Mullem en van Ludovica Philote Sidonie Verbist. 11 Aug. Sidonia Florentina, d. van Josephus Fredericus Maertens en van Philomena Puijlaert. Augusta Sophia Maria, d. van Edmondus Emilius Hee- man en van Maria Stephanie de Bock. Overlijden. 12 Aug. Joanna Maria Roosen, oud 68 j., echtg. van Charles Louis Bloraruaert, wed. van Au- gustinus van Dorsselaer. 15 Aug. Macharius de Caluwe, oud 70 j., wedn. van Klara Meerschaert. YLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem idem Emerald Serula 2). Eng. s.s. 21 22 22 Eng. s.s. idem idem Noor. s.s. Eng. s.s. idem Noor. s.s. Eng. s.s. idem Eng. 8.3. idem idem Deen 8 s. Duiis. 3.3. Zweed s.s. Deen. s.s. Zweed. s.s. Voor Ter Veuzen River Thames 2241 Londen stukg. 20)3 iMiddlesbro ijztr 3926 Whitehaven idem Van Ter Veuaeu River Scheldt I 2199 I Londen Voor fiietit Cholmley QueDtin Warkworth Rask Tay craig Sea Gull Munter Truro Humher 3871 3606 1862 2S52 1151 2762 2128 3366 2894 Riga Leitli New-Castle Wibjrg Yarmouth Louden Arendal Hull Goole Van Kent Sea Hound Otto Don V ulcan [Mulheim Preja Peter Marsk Ella 3085 3386 2658 5650 2377 1277 3826 2991 Londen Hull Goole Biyth Erederikstad New-Castle Burneiland Grimsby stukg. hout stukg. idem hout ledig stukg. papierp. stukg. idem stukg. idem idem ledig ijzergr. ledig idem idem Voor Seizaete 21 Eng. s.s. Alchymist 1079 Londen ledig s.s. HARALD vertrok 23 dezer van St. Petersburg naar Brugge, s.s. JENNY in lading te Biyth voor Kroonstadt. s.s. RICHARD in lading te Hull voor Kroonstadt. s.s. ELISABETH van Grimsby naar Kroonstadt, passeerde 22 dezer Elseneur. EN Kan ingegeven worden in Knffie, Thee, t Melk, Likeur, Atsint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDEB bezit de wonderbare eigenschappen om tegen- zin tot het drinken vansterken drank (bier, wijn, absint, enz.) bij den dronk aard op le wekken. Het COZA POEDEIt wckt zoo onopgemerkt en zeker dat de ecbtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn mede- weten, en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeftte weten waar- aan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA COEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levens- lustige en nuttige leden der maatschappij herschapen het heelt xnenig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt eu het leven van tal- loozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeevenaard poeder ver- spreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen ouschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. COZA INSTITUTE 62' Chancery, Lane, u U A A lfli 1 1 1 U 1 fl, London 398, Engeland. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenig afdoend middel tegen dronkenschap.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 7