Gemengde berichten. Dinsdagochtend is het 6jarig zoontje van Jen landman A.. Mulder te lip (N.-H.), in de wegsloot gevallen en verdronken. Een jong paar, dat dezer dagen het IJ was overgestoken, maakte van het Tolhuis een wandeling naar Nieuwendam. Blijbaar verkozen zij de eenzaamheid, want zij liepen niet langs den dijk, maar dwars over de met bagger vol- geperste Volewijkslanden. De gedroogde modder was overal mooi glad om er op te wandelen maar het mooie pad bleek verraderlijk te zijn, want opeens zakte de juffer er in haar geleider bood natuurlijk ter- stond de behulpzame band maar ook hij zakte dieper en dieperen spoedig zaten beiden als vastgemetseld tot de schouders in de modder. Gelukkig werd bet uit de verte opgemerkt. Met planken en touwen sehoot men te bulp en werden de jongelui er weer //bovenop" gesjord. Een treurig ongeval had Maandagmorgen nabij Iraneker plaats. De melkrijder W. bad ziin ^jarig zoontje bij zicb op den wagen. Het kind viel er af en de vader kon onmogelijk zoo vlug den wagen stilhouden. Het kind werd overreden en met verbrijzeld boofd, naar men zegt, opgenomen. Vermoedelijk door verkeerden wisselstand heeft er Dinsdagnacbt in het Centraalstation te Amsterdam een botsing plaats gehad tusschen een rangeerde locomotief en een rangeerde trein, waarbij een stoker is beklemd geraakt. Spoe dig nadat de man in bet gastbuis was opge nomen, is hij overleden. an een auto en een mestwagen. Men schrijft uit Wateringen aan de Rsb. Tooneelweg tusschen Wateringen en Rijs- wijk personen een boerenknecht ijverig doende een kar met mest te laden in de verte een auto met drie heeren. Paard voor den mest wagen wordt reeds bij bet getoeter in de verte schichtig. De knecht lacbt in zijn vuistje, vijand als hij is van de zijn beesten op bol jagende autocar. Fluks den haak losgeslagen, en met het scbicbtige paard een, zicb daarbe- vindend, zijlaantje in, den wagen op den weg latend. De auto nadert al meer en meer, Stop zegt de auto. Aan tieren in bet moderne voer- tuig geen gebrek. Uitstappen der heeren, pruttelen en uitkijken. Eindelijk ten einde raad beginnen de fljne heeren met hunne fijne cos- stumes den vuilen mestwagen te duwen en met vereende krachten gelukc het eindelijk. Met de keurige met mest bevuilde pakken wordt weder ingestapt. Tuf, tuf, tuf, en tiereud ver wijderd zich het drietal. Boerenknecht gierend van pret, spant weder in en vervolgt zijn werk. Zondagnacht kreeg de cafehouder H. aan den Steiger te Rotterkam bezoek van S., diens buffetjuflrouw en een clubje hem onbekende lieden. De bezoekers vernielden in een ommezien de buf- fetkast met al wat er in stond, wierpen 130 eieren op den vloer stuk en sloegen al wat zij grijpen konden kort en klein. De politie bracbt de hoofddaders naar het bureau. Toen Maandagochtend de Graafschapsche stoomtram van halftwaalf uit Hengelo den Hengeloschen Enk bereikt had, reed een rijtuig met een paard, waarin vier personen gezeten waren, haar tegemoet, Op een afstand van een meter of vier sprong plotseling het paard voor de tram. De machinist remde uit alle macht, maar kon een aanrijding niet voorkomen. Het paard kwam in botsing met de locomotief en werd zoo gewond, dat het afgemaakt moest //En blijft gij daarmee dezen nacht alleen?" //Kind, wees niet onverstandig, behalve gij, Bourn an en Jozef, weet niemand dat ik het geld in huis heb." //Liever had ik het morgen voormiddag gehaald." ,rMorgenvoormiddag ben ik belet door dezen jongen heer," scherste Straus, ,/ik moet immers zijne verloving bijwonen." Elsa zag den jongen man aan en verschrikte van zijne bleeke kleur. vis u niet wel, mijnheer Bouman vroeg ze. i/Lk ben heelemaal wel," antwoordde hij met moeite. //Dat zou ik ook denken," zei Straus,//hou je dapper, want we hebben groote zaken af te doen. Kom nu Elsa, wij brengen je in je nieuwe woning, morgen moeten we vroeg uit de veeren." Hij ging met Bouman en Elsa naar het nieuwe kasteel, dat een paar honderd passen van het oude verwijderd lag. In de gang nam hij afscheid van haar. Morgen vroeg komen wij bij u ontbijten," zeide hij. v't Was toch beter als u hier bleeft, oom." vAltijd nog bevreesd lachte hij. //Wees toch verstandigwat zou me overkomen I Jozef blijft in de voorkamer en Bouman slaapt slechts een paar deuren verder. Maak je niet bezorgd en onthoud wel, wat ge den eersten j nacht in de nieuwe woning droomt, dat zal gebeuren. Morgen mag je mij dat vertellen," Hij kuste haar, nam den arm van Bouman en ging heen. (Wordt vervolgd). woi'den. De voermau viel van den bok, maar kwam er met eenige schrammen en builen af; het rijtuigje kantelde en de drie passagiers raakten er onder, maar zij bleken er toch met den schrik atgekomen te zijn. Het ongeval liep dus nog vrij goed af, dank zij het flinke optreden van den machinist. Door het harde remmen raakte het tweede tramrijtuig defect en moest daar ter plaatse achterblpven Een onaangenaam nachtelijk bezoek kreeg de heer H. Freyer, tasschenmaker, op de Baan- gracht te Amsterdam. De bezoeker was een groote rat, die als blijvende herinnering aan zijn visite de vrouw van den heer Freijer zoo- danig in het oor beet, dat de wond, die daar- door ontstaan was, uitgebrand moest worden. Bovendien bracht de ongetioode gast het geheele huis in rep en roer. Hierna verdween het beest, om in andere woningen misschien een dergelijk bezoek af te steken. De nieuwe stuiver met het slaan waarvan men aan 's Rijks munt thaus druk bezig is en waarvan de eerste aan- munting zes millioen siuks bedraagt, zal aan- vankelijk in de zuidelijke provincies inomloop worden gebi-acht om te zien, hoe hij zieh tegen den Belgischen stuiver houden zal. Het metaalgehalte van het nieuwe stuiverstuk bestaat evenals dat van den Belgischen stuiver, uit 75 procent koper en 25 pet. nikkel. De doorsnede bedraagt 18 m.M., dat is 1 m.M., kleiner dan een kwartje, terwijl het anderhalf maal zoo dik is. Yoorts is, ter kenmerking, en mede om de gravure tegen afslijten te be- schermen. de rand om de Dieuwe stuivers veel breeder dan wij aan onze munt gewend zijn, en bovendien glad gehouden, dus ongekarteld, net als de koperen Indisehe munten zijn. Door al deze eigenschappen zal de nieuwe stuiver ook op het gevoel gemakkelijk van ander geld te herkennen zijn, en de klank verschilt evenzeer aanmerkelijk met dien van de zilveren munten. Op de voorzijde staat de Koninklijke kroon, zooals die eindelijk officieel schijnt te zijn vast- gesteld. Zij wijkt tenminste af van de tot nu toe geziene typen, doordat de vier elkander kruisende beugels niet doorloopeu onder den rijksappel, doch zich omkrullen. De uiteinden der twee eikentakken, die de kroon flankeeren, zijn saamgebonden met een zwierig lint, dat het woord //Nederland" draagt. Dus niet meer de woorden//Koninkrijk der Nederlauden", die voorkomen op de andere munten. En in de ruimte heronder staat het jaartal. De keerzijde bevat de waarde-aanduiding 5 cents het groote cijfer vult de ruimte tus schen de twee omgevende oranjetakken, die zeer sober zijn gehonden en niet den vorm van een krans aannemen, zooals op den cent en het twee-en-halve-cent-stuk. Binnen de breede randen zijn op deze wijze wel gevulde en aangenaam verdeelde vlakken verkregen. De practijk zal over de doelmatig- heid van dit nikkelen geldstuk in ons muut- wezen moeten beslissen. Maar verwarring met ander geld schijnt toch wel te zijn voorkomen. Een merkwaardig geval. In Nijverdal doet zich een niet alledaagsch geval voor, naar de //Twentsche Courant" meedeelt. De tex- tielarheiders-vereeuiging //Eendracht maakt Macht", besteedde het bouwen van een nieuw lokaal aan aan den laagsten inschrijver J. J. Jansen werd het gegund. Doch deze voldeed niet aan zijn verplichtingen en 7 maanden nadat het opge- leverd moest wezen, was het huis nog niet glasch- en waterdicbt. Toch werkte de man aan bet huis voort, maar men kon niet zien dat het opschoot. En ten slotte werd hem den toegang ontzegd. Het huis werd afge- sloten, maar Jansen kwam en verbrak de slui- ting en ging met zijn werklui weer aan den gang- Nader wordt aan de „Zw. Crt." gemeld Vrijdagavond wilde het bestuur der vereeni- girig vergaderen met de leden in het gedeelte- lijk afgewerkte gebouw, maar vond de deuren door den aannemer, die zich in het gebouw bevond, gesloten, die nu met geweld werden opengebroken, waarna de vergadering plaats had. Jansen seinde om marechaussees uit Raalte en weldra waren per fiets 2 manschappen aan- wezig. Inmiddels was de vergadering afge- I loopen en had verder geen incident plaats. Zaterdag waren er ook marechaussees. Ter verduidelijking zij nog vermeld dat de aannemer Jansen voor een paar maanden een stuk heeft geteekend en afgegeven, waarin hij verklaart, naar men zegt, om 15 Juli 1907 het gebouw ter beschikking te stellen van het bestuur, als op dien datum het gebouw niet gereed is, en aangezien dit tijdstip verstreken is en het lokaal niet klaar, wil het bestuur thans zijn rechten doen geldeu. Maandagmiddag hebben wevers het gebouw bezet en het gereedschap der timmerlui daar- I uit verwijderd. Ze zijn er gebleven, om het I gebouw te bewaken. Dinsdagochtend is aan het strand te IJmui- den een der lijkjes van de Donderdag verdronken J jongens van het St. Aloysiusgestichtaangespoeld. Het lijkje is dat van den jongen W. Norbert. Een drietal Enschedesche fabrieksarbeiders maakten het Zondagovond in de Molenstraat te Hengelo een ouden man wat lastig. Toen eenige omstanders voor dezen partij trokken, ontstond er een formeele vechtpartij, waarbij een der Enschedeers, die alien opgewonden waren, zoo geduchte wonden opliep, dat hij ineen zakte en naar het ziekenhuis vervoerd moest worden, alwaar Dr. Frank de eerste hulp verleende. Het bleek dat de man o. a. een ernstigen messteek aan het been had. Zijn toe- stand was gisterochtend bevredigend. De getrof- fene heet Bakker en is 24 jaar oud. Door wien de steek is toegebracht zal moeilijk uit te maken zijn. 'fls zelfs niet uitgesloten, dat de man in zijn eigen mes is gevallen. De oude heer W. te Hoorn, een hart- stocbtelijk liefhebber van hengelen, is Maandag-. avond, zeer waarschijnlijk door een duizeling bevangen, voorover in de spoorsloot gevallen. Toen men hem miste en ging zoeken vond men zijn lijk; de heer W. was dadelijk in de modder gestikt. Het Spui ter hoogte van de Ammunitie- haven te 's Gravenhage werd Maandagavond in rep en roer gebracht, doordat een man een vrouw mishandelde, die kort te voren twist had gemaakt met een andere vrouw. Een poli- tieagent, die de beide vechtenden wilde scheiden, werd daarop door den man en eenige van diens kornuiten aangevallen. De positie van den politie- man dreigde reeds hachelijk te worden, toen juist een rijksveldwachter per rijwiei voorbij- kwam en, met zijn revolver dreigende, adsistentie verleende. Het publiek, dat voor een groot deel bestond uit bewoners van eenige beruchte logementjes daar in de buurt, werd echter nog verwoeder, gooide.met steenen en andere projectielen naar de politiemannen, en toen een knecht van een mineraalwaterfabriek met een mand, waarin gevulde flesschen, voorbijkwam, werd hem deze ontrukt en met flesschen en mand naar de politie geworpen. Inmiddels waarschuwde iemand den in- specteur van dien aan het bureau Nieuwe Ha ven, die terstond een detachemeut agenten naar de plaats van het gevecht zond. Toen deze daar kwamen werd aan het straatooneel spoedig een einde gemaakt, echter niet dan nadat nog eenige charges waren uitgevoerd, waarbij ge- voelige slagen werden uitgedeeld. De hoofd- belhamel werd gearresteerd, terwijl een tweede bij de politie bekend is. Zaterdagmiddag is in den toren van den Christ, church-kathedraal te Dublin een gewicht van eene halve ton, dat de klokken in beweging brengt, 20 M. diep op het dak van de kerk gevallen en heeft daar aanmerkelijke schade aangericht. In California is een nieuw edelgesteente van groote schoonheid gevonden. Het is een doorzichtige blauwe steen met violette tinjten en een achtergrond van kleuren, welke het doen wedijveren in schoonheid met den safier, maar het is minder hard, evenwel harder dan de opaal. Bij verhitting wordt de steen rood, maar neemt bij afkoeling zijn oude kleur weer aan. De steen is benito henoemd, naar de plaats waar bij gevonden is. In een dorp in Kentucky (Yer. Staten) werden eenige rnannen na het gebruik van bier zwaar ziek met hevige pijnen en vier van hen stierven na een vreeselijk lijden. liet vat bier, waarvan zij gedronken hadden, werd onderzocht en nu vond men, dat een slang in het vocht verdronken was. Nog twee der bierdrinkex*s verkeeren in levensgevaar. Nu de politie te New-York onmachtigis gebleken om de vele aanslagen op meisjes te beletten, neemt de bevolking zelf de zaak in handen, maar wat 't gepeupel daarbij doet is nauwelijks minder erg dan de aanslagen zelf. Een man, die waarschijnlijk geen schuld aan eeuigen aanslag had, werd half dood geslagen en zal wel sterven. Een Rus, verdacht een kind uit een huis te hebben willen wegnemen, werd geslagen en gesehopt. voor een electrische tram geworpen en bijna overreden. Toen sloeg men hem een strik om den hals en zou hem aan een lantaarnpaal opgehangen hebben, als de politie, die links en rechts onder het volk ranselde, hem niet gered had. Men had hem toen reeds alle kleeren van 't lijf gescheurd. In een deken gewikkeld, werd hij naar een gasthuis gebracht. Een Italiaan, die niets ge- daan had, liep weg van een oploop, die zich verzameld had in de buurt van waar een kind aangerand was. De bende hem na. Men greep hem, en sloeg cn scbopte hem zoo, dat hij wel dood zal gaan. Een Italiaan, die een kind eenige stuivers had gegeven, werd met moeite door de politie uit de handen van het volk ge red. Een andere Italiaan men weet, de bevolking is vooral op Italianen gebeten die een vi'ouw had trachten te berooven, ki'eeg een leelijk pak slaag. Naar de Times uit New-York verneemt, hebben vijf mannen in een auto een juffrouw Agnes Macmullen, oud 19 jaar en een rijke erfdochter, weggevoerd. Twee mau sprongen uit de auto, tilden haar in het rijtuig en reden weg. Duizend agenten van politie hebben de bi- j zondere opdracht gekregen, tegen de aanvallen op kinderen en vrouwen te waken. Zaterdagavond is er een verwoed straatge- vecht tusschen blanken en negers geweest, waarbij twee blanken doodelijk gewond wei'den. Te Londen is Maandag een treflend on- geluk gebeui-d. Een werkman was getrouwd en ging met een broer en zwager uit roeien, de jonge vi'ouw met haar zuster thuis latende om voor het bruiloftsmaal te zorgen. Daarbij raakte de vrouw, die nog haar bruidskleed droeg, met de vlam van een spiritusstel in aanraking, en raakte in brand. De zuster trachtte de vlammen te blusschen en bekwam er ernstige brandwonden bij. De bruid stierf eenige urer j later in het gasthuis, terwijl de bruigom aan j haar bed stond. i- Vi'ijdag waren uit Parijs vertrokken een 34tal toerwagens, deelnemend aan den wedstrijdj in afdeelingen om het kampioenschap vanl Frankrijk, en den eersten dag, van Parijs naail Clermont-Feri-and, deed zich slechts een kleinl ongeval voor. Zaterdag werd de tocht vervolgd van Clermont-Ferrand naar Bordeaux. In den j morgen van Zaterdag deed te Bordeaux het i gerucht de l'onde, dat een der deelnemende wa- gens verongelukt zou zijn en nu gingen de de heeren Amigne, sportredacteur van het blad //La France" en Herbert, l'edacteur van d«r Petite Gironde", op onderzoek uit in een auto met een zekeren Rouillier als bestuurder, Faveaii als machine-deskundige. Men l-eed zeer hard en te midden van een stofwolk vond er een aanrijding plaats met den aan den wedstrijd deeluemenden wagen No. 35 waarbij Faveaii en Roillier onmiddellijk gedood werden, even als de rijders van den wagen No. 35, zijndf de heei'en Martin Lithimonnier, Charles Me- tayere en Yillemain, terwijl de beide dagblad- schrijvers exmstig gewond naar het ziekenhuii werden gebracht. Zeven menschen lagen na de botsing vreeselijk gewond op den wegvier moesten onder de autos uitgehaald worden dit waren de onmid- delijk gedooden. De wagens liepen elk op 't oogenblik der aanrijding met een vaart van 50 K.M. per uur. Reeds bij het vervoer stierf het vijfde slachtoffer en Zondag is ook een dei journalisten overleden tengevolge van zijn vreese- lijke verwondingen, terwijl de anderejournalisl heel weinig hoop op herstel laat. Daar in den morgen van Zaterdag nog eer journalist-teekenaar, de heer Lequin, van dr //Vie au grand air" op 22 K.M. afstand vai Libourne doodelijk gewond is door aanrijding van een boom en sinds ovei'leed. zijn er dust Zaterdag zeven slachtotfers tengevolge van auto- races gevallen. Bij ministerieel besluit is d( wedstrijd, die nog over 700 KM. voortgezei had moeten worden, dadelijk verboden it 't belang der openbare veiligheid. Was men daar maar mee begonneu Twee Nederlandsche dames, met vacanti te Chamonix, bestegen Zaterdag den Mont An vers. Een reusachtige steen liet los en raakt( een der dames aan het hoofd. Het 24jarigt meisje te 's Gravenhage woonachtig, werd doo den hevigen schok omvergeloopen, kreeg eei diepe hoofdwond en was onmiddellijk dood. Te Profondeville waren twee broers aai het baden in de Maas toen een van hen plot! seling zonk. De ander haalde hen met behul) van eenige vriendeu dadelijk naar boven, maai hij gaf geen teeken van leven meer, en all pogingen om hen door kunstmatige ademhalinj in het leven terug te roepen waren vruchteloo8 Het bleek later dat hij gestikt was in een pruin tabak die hem in zijn keel geschoten was. Maandagmiddag is te Autwerpen een mat van den O. L. Vrouwentoren gevallen. D bewoners van de Handschoenmarkt, de Gi'oot Markt en de Koornmarkt en andere omlig gende straten, werden opgeschrikt door he geluid van den val, dat klonk als een geweldi| revolverschot. Een onbekende was met he hoofd op de straatsteenen terecht gekomer vlak voor den toren en het voetpad. Van het hoofd was om zoo re zeggen niel meer te zienhet geleek een roodbebloedei vormloozen klomp vleesch, terwijl de hersene in 't rond spatten en zelfs stukken beendere van den schedel op den grond lagen. Het lijk is tot nu toe nog niet herkend. I zijn bezi't werd alleen een adreskaart gevondei van een confectiehuis en twee francs in geld De man moet van de tweede verdiepiug ziji neergekomen, want daar heeft men een sti'ooie hoed gevonden, die aan het slachtoffer moe toebehooren. De tweede verdieping heeft een hoogte van 91 meters. Te Niklasdorf bij Ziegenhals is het twaalf jarige lid van een artistentroep, de famili Schramm, toen hij, met zijn achtjai'igen broe der op zijn rug het koord beklom, naar be neden gestort, doordien het koord zijn span ning verloor. De oudste knaap werd levens gevaarlijk gewond, de jongste gedood. De bekende Amerikaansche socialistisch schrijver Graham Brooks uit Boston in Alas sachusetts, heeft op een sociaal congres te Clia tangua verklaard, dat de Amerikaansche mid

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2