BREUKES. Gelf. de Beukelaar, Ossendrecht en Antwerpen. Winselmann - Naaimachines! HEEREN RIJWIELEN Aan de Huismoeders. Om lau an gezoM le leven A. MASQUELIER, IN ZEELAND. IIBIIIBOII Hoogwatergetij te Ter Neuzea. De foevlucht der bloedarmen. Advertentien. G. LUTEUN, y/h B. Lammsns, Peekoffiefabrikanten. worden op proef en aan zeer lage prijzen geieverd, en zijn overal verkrijgbaar. merk „VEL0", spaart tijd" tin geld. bioedzuiverende Pi I. P. A. VAN H0EVE, Sluiskil. D. FREIiSER Az„ Hulst. H. J. G. HARTMAN. Op het Schaalmeer nabij Liibeck, sloeg een zeilboot om, waarbij 5 menschen verdronken. Een gezelschap van 10 personen uit Toronto, Canada, was aan het zeilen op het Ontario-meer toen, dicht bij den oever, de boot door onbekende oorzaak zonk. Slechts een wist zich te redden. De bevolking van Grisfield, Maryland, heeft een neger, die een politieman gedood had, ge- lyncht. Zij heeft hem met steenen doodgegooid en zijn lijk in een naburig moeras bedolven. Den volgenden morgen haalde zij het lijk er uit en verbrandde het onder woedend geschreeuw. Men vreest nu weerwraak door de negers en er zijn bijzondere politiemaatregelen genomen De vrouw van een beambte der Brusselsche tram ontving een stadstelegram dat haar man een ernstig ongelnk had gekregen, gewond lag in het Zuiderstation en haar zoo spoedig mo- gelijk wenschte te zien. Zooals te begrijpen is snelde zij onmiddellijk naar het Zuiderstation, waar zij haar man gezond en wel op zijn post vond. Hij wist van niets. Gerustgesteld keerde zij naar haar huis terug om daar opnieuw te schrikken en ditmaal niet door loos alarm haar geheele woning was tijdens haar afwezigheid leeggestolen. Te New-York zijn binnen den tijd van een halven dag twee vrouwen door worging van het leven berooid. De politie gelooft, dat deze moorden door een en denzelfden man ge- pleegd zijn. Men heeft de identiteit van de slaehtoffers niet kunnen vaststellen. Te Brussel heeft een Sjarig jongetje zijn vierjarig zusje met een karabijn al spelende doodgeschoten. Toen de ouders op het geluid van het schot toesnelden, vonden zij hun doch- tertje dood op den grond, terwijl de knaap met de karabijn in de hand er naast stond. De toekomst der electriciteit. In zijn laboratorium te New-Jersey heett Edison een Amerikaansch journalist te woord gestaan en hem medegedeeld, hoe hij over de toekomst der electriciteit denkt. Yolgens Edison zal de wereld in de eerst- volgende 10 jaar een grooten vooruitgang op dat gebied leveren. Yooral in den landbouw zullen merkwaardige veranderingen plaats lieb- ben, daar de landbouwer in staat zal zijn zijn akkers met de stikstof uit de atmosfeer te be- mesten. De electriciteit staat nog in 't begin barer wording, aldus beweerde de man, die 't eerst de techniek ervan wist toe te passen //ik hoop, dat ik haar ontstaan uit kolen door een zeer goedkoop precede nog mag beleven". Stel u voor, wat hiervan de gevolgen zouden zijn. Locomotieven kunnen voor oud ijzer verkocht worden, daar de treinen natuurlijk door electriciteit worden voortbewogen. Steen- kolen-transporten bestaan niet meer. Aan de monding der kolenschachten worden kolossale geleidingen aangelegd, die de electriciteit over 't geheele land verspreiden. Geen paarden meer, geen stallen, en dientengevolge ook geen vliegen Alle rijtuigen worden door elec triciteit voortbewogen de huizen zijn electrisch verlicht. Electrische booten doorklieven in drie dagen tijds den Atlantischen Oceaan. Doordat de stille kracht, die in de kolen rust, ten voile geexploiteerd wordt, zal de wereld over tienmaal meer energie beschikken dan thans. Te Antwerpen is een stoomketel ge- sprongen in een inrichting tot stereliseering van melk. De inrichting en de aangrenzende gebouwen werden door de geweldige kracht der ontploffing geheel vernield. Een jongen van 16 jaar, die er eerst dienzelfden dag in dienst was genomen, werd op slag gedood. Zijn lijk werd verkoold teruggevonden. Twee anderen werden ernstig gewond. Volgens het Duitsche tijdschrijft/Prome theus" worden in Noord-Amerika op despoov- wegen de houten waggonsallengs meer en meer door ijzeren vervangen. De ondervinding zou reeds hebben geleerd, dat bij botsingen de ijzeren rijtuigen wel beschadigd worden, maar meestal niet zoo vernield als de houten, ter wijl zij bij brand uiteraard veel meer weer- stand bieden. De Pennsylvauia-maatschappij heeft duizenden ijzeren wagens besteld en op hare lijnen loopt ook zulk een postwagen, die 23 meter lang is en waarvan het binnenwerk ook geheel van ijzer is. Een politieagent in burgerkleeding arres- teerde in den Mockernstrasse te Berlijn een meisje, dat van diefstal werd verdacht. Na een eind- weegs met nem te hebben meegeloopen, rukte zij eensklaps los en vluchtte een huis binnen. De politieman volgde haar en greep haar weer op de binnenplaats. De dievegge riep luidkeels om hulp en daarop kwam een der bewoners van het huis, de koopman Bernard Wenzel, toesnellen, die het meisje ontzetten wilde en den politieagent met een sleutel, dien hij in de vuist hield, eenige geduchte slagen op het hoofd toebracht. Volgens beweren van den agent, die inderdaad aan het hoofd vrij ernstig is gekwetst heeft deze zijn kwaliteit bekend gemaakt, maar Wenzel bleef op hem losslaan, ook toen de agent hem met zijn dienstrevolver dreigde. Uit noodweer vuurde de agent en de kcgel trof Wenzel zoo ongelukkig, dat hij terstond dood was. Hij had den sleutel nog in de hand ge- klemd. Het meisje had zich inmiddels uit de voeten gemaakt. Een erfenis van 17 millioen. Het hof te Brussel heeft uitspraak gedaan in de zaak der erfenis Legrand-Marthe. Wellicht herinnert men zich, dat mevrouw Legrand-Wautelee, in 1905 te Pau overleden, en wonende te Brussel, in de Avenue de la Toison d'or, verscheidene testament en had ge maakt, waarvan het laatste haar geheele fortuin meer dan 17 millioen francs toewees aan een zekeren Marthe, die haar gedurende 10 jaren trouw had gediend. Dit testament werd bestreden door denatuur- lijke erfgenamen van mevrouw Legraud, die de nietigverklaring ervan eischten, zoowel als die van andere voorafgaande testamfenten. Ondanks het gunstige ad vies van het open- baar ministerie, heeft het hof deze nietigver klaring niet bevolen. Dientengevolge blijft het testament ten gunste van Marthe geheel ge- handhaafd. Ook de eisch tot beslagname werd verworpen. De heer H. de Smet van Gent deed Zondag^ morgen een wandeling te Luik. Onderweg had hij een revolver gekocht. Thuis gekomen wilde hij het wapen beproeven. Plotseling ging de revolver af en tengevolge eener verkeerde be- weging kwam het schot in de borst terecht. Hij werd op slag gedood. Zondag werden bij het lossen van vreugde- schoten een tweetal jonge mannen te Mettet zoo ernstig in het gelaat verwond, dat zij waarschijnlijk beiden blind zullen blijven. Dinsdagnamiddag zijn een achttal met revolvers gewapende roovers doorgedrongen tot een particuliere bank van leening te Petersburg. Zij maakten zich, na de deur opengebroken te hebben, meester van de kas, die 4000 roebel bevatte. Bij de achtervolging door de politie werden er schoten gewisseld over en weer, waardoor een roover gedood, een gewond en een gevangen genomen kon worden, terwijl aan de zijde der politie een man gedood en twee gewond werden. Vijftienbonderd leerlingeu van de technische marineschool te Konstantinopel hebben relletjes gemaakt, omdat ze niet tevreden waren met de behandeling door den directeur, zeekapitein Mechmet Bey. Ze joegen hem en de andere officieren uit het gebouw en weigerden eenige dagen lang iemand daarin toe te laten. Een ingesteld onderzoek toonde aan, dat de aanstaande matroosjes in velerlei opzicht gelijk hadden. De directeur en een aantal officieren zijn nu ontslagen. Tien gearresteerde leerlingen werden op vrije voeten gesteld. Yolgens het beri'cht uit Flensburg, is er op de badplaats Wijk op Fohr, een der Noord- Friesche eilanden, aan bet strand een pakje banknoten en cheques van een bank te Dover gevouden ter waarde, zegt men, van ruim drie millioen mark. Een arbeider vond het. Het pakje is aan den Englschen consul overhandigd. Men twijfelt aan de juistheid van 't bericht. Vijf jaren geleden, zoo vertelt de//Nordd. Allgem. Zeit." ontdekte men te Minneapolis, dat het grootste gedeelte der handelswijk ge- bouwd was boven een grot van buitengewone uitgestrektheid. Het bouwdepartement der stad nam in stilte de noodige maatregelen tot af- wending van het gevaar en is nu eindelijk na ingespannen arbeid met haar werk gereed gekomen. Zware pijlers zijn in het onderaardsch gewelf opgetrokken thans wordt officieel mede- deeld, dat de stad zoo stevig staat, alsof ze op een rots was gebouwd. Dit was het eerste wat het overgroote deel der bevolking hoorde van het gevaar, waarin ze jaren lang had verkeerd. Slechts enkelen waren in het geheim ingewijd en dezen hebben het zorgvuldig bewaard. De grotten werden door een toeval ontdekt. Bij een graafwerk hoorden de werklieden bij het hakken in een rotsblok een eigenaardig dof geluid, het blok viel plotseling naar beneden en de opstijgende giftige dampen joegen de arbeiders op de vluc-ht. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld en dat bracht aan het licht, dat zich onder de stad niet alleen een grot van buitengewone afmetingen bevond, maar tevens een meer van 3 M. diepte. Dat meer is thans drooggemaakt. In de hoofdgrot monden een aantal kleinere grotten uit, die alle blijkbaar in den loop der eeuwen door onderaardsche beken waren uit- gehold. De Pink FilSen. In de gevallen van bloedarmoede is de reden van de gunstige uitwerking der Pink Pillen zoo eenvoudig, zoo helder dat een kind haar ge- makkelijk kan begrijpen. De bloedarmen, de bleekzuchtigen verkwijnen en sterven door dat zij gebrek aan bloed hebben, of dat hun bloed te arm is. De Pink Pillen geven bloed, zij verrijken en zuiveren het bloed. Zij zijn de zekerste toe- vlucht voor de verzwakten en de uitgeputten. Door zich onder de beseherming der Pink Pillen te stellen, zijn zij verzekerd van de genezing, en na een langer of korter gebruik, al naar de gevallen, schrijven zij zooals ons heden Mejuffrouw C. Noorlander te Krimpen a/d Lek schrijft //Ik ben begonnen met de eetlust te verliezen ik had geen kleur meer, en mijn spijsvertering was zeer moeilijk en te gelijk zeer pijnlijk geworden. Ik had geen nut van hetgeen ik at, want ik vermagerde spoedig en mijn krachten verminderden met den dag. Mijn gezondheid ging achteruit en alle dagen voelde ik nieuwe kwalen, schele hoofdpijn, duizelingen, verblin- dingen, benauwdheden. Dikwijls had ik van de Pink Pillen hooren spreken, en ik kende verscheidene personen die door die Pillen ge- nezen waren. Toch had ik ze niet dadelijk genomen, maar eerst geneesmiddelen gebruikt die mij waren voorgesehreven daar dezen echter geen de rhinste uitwerking hadden, nam ik de Pink Pillen. Reeds na een doos gebruikt te hebben was mijn eetlust teruggekeerd en kwam ik een weinig op krachten, ik had minder last van benauwdheid. Ik heb toen gedurende eenigen tijd het gebruik voortgezet en ben vol- komen genezen." Hoevele vrouwen zijn er krachtig en in vol- maakte gezondheid Altijd hoort gij dezelfde antwoorden Ik gevoel mij niet heel welIk ben steeds ver- moeidIndien gij u zelve ondervraagt, zijt gij er misschien niet ver van af ook zulk een antwoord te geven. Dat komt doordat alle of bijna alle vrouwen arm bloed hebben, dat zij bloed noodig hebben. De Pink Pillen bezorgen bloed bij iedere gift. Zij geven aan de vrouwen wat dezen ontbreekt. Zij zijn onovertrotfen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, aigemeene zwakte, maagkwalen, rheumathiek, schele hoofdpijn, zenuwpijnen. Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. TAN OYERBEEKE—LEUNIS. ykvoedseivoorKinderenenZic-k Genezing zonder operatie door den nieuwen band vail Brenkmeester, Jezusstraat 20, Antwerpen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 Aug. 9.11 9.48 Zondag 4 10.24 10.58 Maandag 5 u 11.29 11.58 Dinsdag 6 12.33 Woensdag 7 0.46 1.6 Donderdag 8 n 1.24 1.43 Vrij dag 9 u 2.1 2.18 Is den eei'd^II Woensdag van iedere tr.a&nd te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 'snamiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE ROUSEN, CORSETTEN enz. enz. BijzondeP stelse! voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. Hetbestead^es voor¥Ef!F, geheel tot gebruik gereed, is Verfmalerij te LE1MU1DEN, GRONDVERF 40 ct. per KG. GLANSVERF iets duurder. Zie prij sco u rant en kleur enkaart, op aanvrage gratis. JVederverJcoopers fiinhe Itoviing. Hofleveranciers van H. M. de Kouingin. Deze peekoffie is de beste en voordeeligste in 't gebruik, daar men er 1/3 minder van noodig heeft dan van alle andere qualiteiten-. vanaf 35 gulden en hooger. Amtbevelend, Twijfelt niet langer en ne£lm^ onze laalste nieuwe Vlaschmachine Verkrijgbaar bij den Hoofdvertegenwoor diger Eenig adres voor Landbouwwerktuigen. Overal solide agenten gevraagd. neemt 's morgens eene Uan Aken:s Om altijd eene goede gezondheid tegenieten, eene methode is waar en zal altijd waar blijven, 'tis van zich op tijd en betamelijk te purgeeren, maar daarom moet het purgeer- middel wel gekozen zijn en het mag uit zich zelve ;geen oorzaak zijn van verslapping of ziekte. Dit goed purgeermiddel bestaat en wordt overal met geestdrift aanvaard; hetzijn Han Men's Piss-geer- en Bloedzuiverende Pillessj tegen moeilijhen stoelgang, maagzuur, gal erislijmen, speen, krevelingen, puisten, keeren der jaren, geraaktheid. DE DOOS /0.5S3. Hoofddepot voor Terneuzen en om streken J. J. KENSE te Terneuzen, te Axel bij VAN D1XHOORN, te Terneuzen bij VAN OVERBEEKE, te Sluiskil bij A LG. BEGHE1JN, te Hontenisse bij VVUL- LEMS, te Zaamslag bij BU1JSSEte Jloek bij MACH1ELSEN. Bij de Firma P. J. VAN DE SANDE is de inteekening openge- steld tot S2 September' a. s. op NEERLAND's KONINGLN en de PR1NS DER NEDERLANDEN van bet verblijf van H. M. en Z. K. H. 12, 13, 14 September 19i)7, door Hoofdcommies ter Prov. Grifi&e van Zeeland. Prijs: Eers Gulden vijftig cent. H II

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2