Gemengde berichten. Landbouwberichten. Telegrafische berichten. denT JuLrTm^n Hf6t k°oTSAWei'd fPg®™ht I Zaterdagvoormiddag werd doorjongens een veSatrdaTvln Vol'f ^-n5 AT3--US 1§2?' kinderl«kie S^ndea inlet Reitdiep, te Hoog- onenba™ aT.J' eei'Ste I ke,t' Gr" Telephomsch er van verwittigd, begaf openbare uitvoering in de Abdij. De eerste openbare uitvoering op het Molenwater werd gegeven op 10 Mei 1827. Het korps heeft gedu- rend zijn 92jarig bestaan 11 kapelmeesters gehad. De tegenwoordige directeur, de heer Jan Morks, weid in 1890 als zoodanig benoemd en het is genoegzaam bekend dat onder zijn bekwarae leiding het korps is opgevoerd tot een hoogte, waardoor het een eervolle plaats inneemt onder de dilletanten-gezelschappen. B E S 0 O F T. de burgemeester zich met den gem. veldwachter naar Kostverloren en werd 't lijkje, dat aan een pot hing, meegenomen en door Dr. Houwerzijl te Iloogkerk onderzoclit. Er schijnt een misdaad te zijn gepleegdeen nader onderzoek wordt dan ook reeds ingesteld. Zaterdagmiddag werd te Ruurlo hetzoontje van D. bij 't passeeren van de kazerne der ma- recbaussee door een bukskogel in den arm ge- troffen. Het kind ging onmiddellijk scbreiend naar 't dorp terug, waar dokter Hofstede den arm verbond. De kogel was dwars door het vleesch van den arm gegaan. Er bestaat ge- grond vermoeden, dat een der roarechaussees zoo onvoorzichtig met zijn wapen is omgegaan. Men meldt uit Schoten Er was een quaestie over de betaling van een paar borreis in de kerberg van zekeren btals, tusschen diens echtgenoote en een paar bezoekers. Opeens sloeg vrouw Stals, naar men wil ge- duwd, achterover met het hoofd op het biljard en bleef dadelijk dood. De justitie onderzoekt de zaak. Een tweede Frans Rosier maakt tegen- woordig het Bargermeer (Dr.) onveilig. Eerst werd door hem de 16jarige dochter van de landbouwster L. B. te Noord-Barge aange- vallen en mishandeldtoeu een vrouw hulp wilde verleenen, dreigde de onverlaat met de revolver. Voor de politie blijft hij on- vindbaar. Men weet, dat het is de 20jarige F. M. Het geheele Bargermeer is in beroering, men heeft reeds een klopjacht op hem gehouden. Op het terrein van Zorgvliet te 's Graven- hage werden dezer dagen aan een vuurproef onderworpen een brandkast van de firma Lips te Dordrecht en een van den heer Adolphs te Dusseldorp. De brandkasten werden geruimen tijd in witgloeienden roestand gebracht. Na afkoeling bleek van de Adolphskast de inhoud geheel verteerd, die van de Lipskast daarentegen ongeschonden. De heer Adolphs beweert nu, dat de gehouden proef geen brandproef maar een smeltproef was, waarvoor zijn kasten niet speciaal gemaakt worden. De bewoners der pastorie te Meteren, bij Geldermalsen, hebben eene buitengewone bezoe- king doorstaan. Ieaeren avond vlogen er in de verschillende kamers vleermuizen rond, het meest in de bovenkamers. Weldra werd het zoo erg, dat zij, die hunne slaapkamer boven hadden, zich niet ter ruste durfden begeven. Nu is Vrijdagavond 11. de timmerman aan het we^k gezet. Hij maakte boven op den zolder, achter de lijst, die onder de goten aangebracht is, openingea iu den muur en weldra vlogen er zwer- men van vleermuizen, die in haar ,/dagrust" gestoord werden, rond. Met stokken zwaaiende, werden de diertjes doodgeslagen, terwijl een ander deel de viucht wist te nemen. Niet minder dan honderdvijftig vleermuizen vielen in den slageen kleine honderd ontkwamen. Als de ontvluchten nu haar oude schuilplaats maar niet weer opnieuw opzoeken dat maar hartelijk te wenschen is dan is de pastorie gezuiverd van een gedierte, dat, hoe nuttig ook een plaats bekleedende in het dierenrijk, in de woningen der menschen zeer ongewenseht is, zegt de //Tel." waaraan wij dit bericht ontleenen. Een slimmert. Uit de gevangenis te Jozefstadt (in Oostenrijk) werden op zekeren morgen eenige gevangenen vrijgelaten en de soldaat der wacht moest de namen afroepen. Bij den naam //Jozef Germinitrad een pauze in, eerst by den tweeden roep klonk //present I" De man, die uit de rij gevangenen te voorschijn trad, kreeg zijn ontslagbrief en alle ontslagenen De rechter vond Kundtner, die van een ver- gissing, ten nadeele van den staat in het uit- oefenen van haar recht, gebruik had gemaakt, schuldig en veroordeelde hem tot een maand gevangenis plus de straf, die hij nog op zijn kerfstok had. Maandagmorgen had in het station te GentHaven een ernstig ongeluk plaats. De heer Sprengers, stationchef, werd bij het overloopen van de spoorbaan door een locomo- tief verrast en letterlijk in tweeen gesneden. De ongelukkige werd op slag gedood. Zaterdagavond is te Antwerpen een GOjarige man, toen hij in de reeds iu beweging zijnde tram wilde stappen, er onder geraakt. Alhoewel hij uiterlijk geen wonden scheen te hebben, overleed hij toch kort na zijn aankomst in het gasthuis, tengevolge van de bekomen inwendige kneuzingen. Zondag brak er een hevige brand uit te Coney Island, de groote uitspanningsplaats der New-\orkers, waardoor vier hotels en een groot aantal andere gebouwen in de asch werden ge- legd. De schade wordt geschat op 2^ millioen gulden. Van de 800 loges liepen er 2 doodelijke ver- wondingen op en een groot aantal werd licht gewond. Te New-York heeft ook een hevige brand gewoed in een huis van zes verdiepingen in het Oostelijk deel van de City. Daarbij kwamen 20 menschen om het leven en 80 werden gewond, grootendeels Italianen. Te Yicto ria, in Britsch Columbia, brak een brand uit, die, aangewakkerd door een sterken wind, 150 huizen in de asch legde, meest be- woond door arme menschen. Door gebrek aan water stood men zoo goed als machteloos tegen het vernielend element. Persoonlijke ongelukken worden niet gemeld. Terwijl de stoomboot //Frontenac" op het meer Carjuga, in Amerika, voer, brak er brand aan boord uit, waardoor onder een 50tal passa- giers een hevige paniekontstond. Velensprongen te water om aan het vuur te ontkomen en 9 daarvan, 7 vrouwen en 2 kinderen, verdronken. Er zijn valsche bankbiljetten van 10 in omloop. Te Arnhem zijn er een paar bij de politie gedeponeerd. Niettegenstaande zij dezelfde kleur hebben als de echte, zijn zij kleiner en is de acbterzijde witgekleurd. Deze bankbiljetten, die overigens geheel aan de teeke- 0 n mngen der echte voldoen, zijn zeer goed nage- verwijderden zich daarop zoo snel mogelijk, het maakt, doch het watermerk ontbreekt. I snelste wel Jozef Germini. Spoedig daarop In de omstreken van Rotterdam breidt b°01'de men geklop in een der cellen der ge vangenis, men opende de deur en daar stond de werkelijke Jozef Germini, een bedelaar met een arm, er over mopperende, dat men hem zoo'n langen tijd had laten zitten. Nu bleek dat men den verkeerde had vrijgelaten, dat de gevangene Kundtner, op sluwe wijze van de vergissing gebruik had gemaakt, om te ontkomen. Hij was tot drie weken arrest door de districts- rechtbank en tot 3 maanden door hetlandsgerecht veroordeeld en had daarna slechts een enkelen dag //gezeten". De gevangenbewaarder deed alle moeite den ontsnapte weer te vangen, tot hij van een nieuweling hoorde dat Kundtner zich daar en daar bevond. De politie arresteerde hem en nu kwam hij weer voor de rechtbauk. Hij voerde te zijner verontschuldiging aan, dat hij ook Jozef heette en den achternaam //slecht gehoord had". De rechter vroeg hem, waarom hij weggegaan was, daar hij pas een dag van zijn straf achter den rug had. De beschuldigde antwoordde hierop, dat hij gemeend had, dat hij gratie had gekregen. De opzichter echter schetste hoe sluw de gevangene te werk was gegaan. Hij wist, dat de opgeroepene Germini een arm had en daarom hing hij zijn jas zoo over zijn schouder, dat hij precies op den bedelaar gel'eek. Vandaar dat de soldaat, die de namen opriep, hem dadelijk op vrije voeten had gesteld. zich het mond- en klauwzeer onder het vee onrustbarend uit. In Vlaardingerambacht werd Zaterdag van niet minder dan 10 gevallen aan- gifte gedaan terwijl thans ook in de gemeente Pernis de ziekte is uitgebroken In de Warmoesstraat te Amsterdam is een dienstbode met een mes in het achterhoofd gestoken door iemand met wien zy vroe°*er veikeering had gehad. De dader was zoo woest, dat hij bij het steken zichzelf aan de hand ver- wondde. Beide verwonden zijn in het Binnen- gasthuis behandeld, waarna de dader is in arrest gesteld. Vrouw v. d. V. te Tiel kwam tot de weimg aangename ontdekking, dat haar f 16, verdiend met het ontpitten van kersen^ was ontvreemd. Een kaai tlegster werd om raad gevraagd, maar hoe deze ook haar best deed met een 6tal kaaiten, zij mocht er niet in slagen licht te ontsteken in deze zaakhet geld was weer en bleef weg. Een kind, dat te A elseroord op een fluitje hep te blazen, viel voorover, waardoor het vooiweip in de keel drong. Het werd door een arts verwyderd, maar bleek inwendig eene zware verwonding veroorzaakt te hebben, en het kind is aan de gevolgen bezweken. Verloofden in nood. De ontslagname van den Romeinschen gemeenteraad, bij delaatste verkiezingen geslagen, heeft een zeer zonder- lingen toestand geschapen, daar de raadsleden ambtenaren van den burgerlijken stand, belast met het voltrekken der huwelijken, hun post hebben verlaten en nog niet vervangen zijn. Gisteren waren de trouwlustige paartjes al bijzondere talryk. Daar ze echter tevergeefs, maar vooral lang wachten, begonnen ze ten laatste een zoo geweldige keel op te zetten, dat men in allerijl in de stad eenige nieuwe raads leden ging opduikelein. Tenslotte werden de huwelijken dan ook vol- trokken daar echter dezeinderhaast opgeschom- melde raadsheeren niet waren geautoriseerd door den burgemeester, vreest men, dat deze liefde- banden wel van nul en geener waarde zullen worden verklaard. Een 18jarige Amerikaan, erfgenaam van een kapitaal vaii 10 millioen gulden, is bij Bernardsville in New-Yersey, met zijn auto iu een afgrond gereden en dood opgenomen. Zijn moeder en twee jonge dames, die ook in de auto zaten, werden ernstig gewond. De Jcindermoord in Berlijn. Maandagmiddag is te Berlijn in de N.-Ooste- lijke wijk weer een kindermoord gepleegd en wel onder dezelfde omstandigheden, als die van de vorige week. Het slachtoffer, een meisje van 6 jaar, werd afschuwelijk verminkt op een binnenplaats gevonden. In den namiddag van dienzelfden dag is ook nog een aanslag bekend geworden, die gelukkig niet geslaagd is. Een twaalfjarig meisje moest bij een naaister zijn, op de derde verdieping van een huis in de Chorinestrasse, om een jurk te passen Op den overloop van de tweede verdieping ontmoet- te zij een man, die haar vastgreep. haar achter over trok en de keel dichtdrukte om het schreeu- wen te beletten. Het meisje is er gelukkig in geslaagd om een scheldraad voor de bel van de tweede verdieping te grijpen en die over te halen. Een der bewoners kwam te voorschijn, waarop de dader de viucht nam. Het kind lag bewus- teloos op den grond, kwam echter spoedig weer bij en kon naar huis gaan. De onverlaat werd door den bewoner en de politie, die verwittigd was, achtervolgd. Jammer genoeg, wist hij te ontkomen. Verder is Zaterdagavond nog een meisje aan- gevallen. Dit werd eveneens in dezelfde wijk op den trap van een huis door een man aan- gehouden. Ilij bracht haar een steek toe. De verwonding is niet van ernstigen aard. Het meisje had haar redding te danken aan het blaffen van haar hond. Sinds Vrijdag zijn dus reeds twee moorden gepleegd, uitgezonderd dan nog de aanslagen. gelukkig niet met doodelijken afloop, waarvan een vijftal kinderen het slachtoffer zijn geweest. Men kan zich begrijpen, dat de ontzetting die in Berlijn heerscht, met den dag grooter wordt. Ondanks de ijverige nasporingen van de politic, is de dader nog niet gevonden. As Gravenhage, 31 Juli. De vierde comrnis- sie van de vredes-conferentie heeft het Engelsche voorstel tot afschaffing van de bepalingen om- trent contrabande goedgekeurd, met 25 stemmen voor, er waren 5 stemmen tegen en 4 onthou- dingen. Dientengevolge zal dit voorstel gezamenlijk met alle andere voorstellen worden verzonden naar eene commissie van onderzoek. De vredes-conferentie zal vermoedelijk tusschen 2025 Augustus a. s. eindigen. Gemeenteraad van Zaamslag. Gemeenteraad van Axel. Dat het besooit bij een zorgvuldige behandeling voor den teler zeer winstgevend kan zijn heeft ook dit seizoen wedei bewezen. De opbrengst van het over T algemeen zeei goed gewas aan flinke marktpriizen afgeleverd, maakte dat in verschillende streken van het besooft een winst werd behaald, zooals geen ander ooft of product kan geven: tot 1500 gld. vrije verdiensten per II. A. °u n,°" altijd iaat op vele plaatsen de verzorging van het besooft vrij wat te wenschen over, waarom eenige regelen over dit onderwerp in dit blad nietmis- plaatst zijn. We herhalen het: veel te weinig wordt aan deze vruchtstreken de aandacht geschonken. En toch is deze vrucht niet ondankbaar, zorg en moeite vtoiuen ruim beloond door de meerdere opbrengst en vcrkrijgtVrUC W6"ie men bij e6n goede behandeling Oe nteer geldelijke opbrengst moet bovendien iedereen aansporen zijne bessenstruiken datgene te geven, wat ze noodjg hebben. Gelijk bekend onderscheidt men roode en witte, aal- ot trosbessen, zwarte bessen en kruisbessen. Roode en witte bessen komen in behandeling vriiwel overeen. Deze struiken dragen vrucht op de korte twygjes, die op het meerjarig hout voorkomensoma tagen ook de onderste oogen der 66njarige scheuten viucht. Men kan dus roode en witte bessen vrij kort snoeien. ooral wanneer de struik wat grooter wordt snoeit men op 2, anders gewoonlijk op 4 oogen. e scheuten, die uit den voet der struik opschieten verwydert men, tenzij men een of meer gebruiken wil om oude, kaal geworden hoofd- of gesteltakken te ver- vangen. De zijscheuten welke zich op de gesteltakken veitoonen, diene men altijd op den voet weg te nemen. Vooi-al zorge men, dat de struiken niet te dicht worden daaidoor knjgen de binnenste takken geen licht genoeg, eDi aS'rU wordl van onder spoedig kaal. j ineeste gevallen worden de toppen maar wat ingesneden, zonder meer. Het gevolg is dat de struik van boven veel te dicht, van onderen kaal wordt. De snoei van zwarte en kruisbessen komt vriiwel overeen. Daar deze beide soorten, behalve op spoortjes op het oude hout ook op de eenjarige scheuten vrucht dragen, zal de snoei zich hier alieeu tot het uitdunnen dei gesteltakken kunnen bepalen. Kaalgeworden takken kan men een eind insnijden, of wel, men past ook hier net zoogenaamd verjongen toe, zooals dat bij de roode en jvitte bessen is aangegeven. Vooral bij kruisbessen vindt men bijna altijd de struiken veel te dicht, hetgeen by het plukken uiterst lastig is. Wanneer men nu in den zomer den grond om de 8 ^oudt van onkruid en af en toe eens los- schotlelt, dan kan men er zeker van zijn, dat de struiken een goede behandeling verkrijgen. Heeft men de bessen op stammetjes van ongeveer 1 decimeter boven den grond, dan zal men ze beter vrij kunnen houden van onkruid. Ae hebben evenwel dit nadeel, dat ze bij sterken wind spoedig om waaien Op stammetjes van 1 Meter a 1 M. 25 kunnen ze een aardig gezicht opleveren als ze op een geschikte plaats staan. Zwarte bessen zijn voor dit doel geschikt wegens hun forschen groei en broos minder hout. Als beste meststof voor onze bessen wordt aanbevolen gier met bijvoeging vac superphosphaat. Korte en lange mest is vooral bij bessen moeilijk onder te spitten omdat de wortels dicht aan de oppervlakte zitten, Met kunstmest kan men ook voldoende in de behoefte aan voedsel voorzien bijvb. per Are 12 a 15 kilogr. ™OMas slakkemeel, 5 a 6 kilogr. patentkali, 2 kilogr. Wanneer men de boven aangegeven behandeling volgt kan men langen tijd genot van zijn bessenstruiken hebben. De zwarte bessen hebben na 20 a 30iaarhun beaten tyd gehad aal- en kruisbessen houden het eenige jaren longer uit, voordat hun opbrengst vermindert. Zitting van 30 Juli 1917. Tegcnwoordig al de leden, behalve de heer C. Wilhelmus. Voorzitter de burgemeester-seeretaris. Voorlezing en goedkeuring der Dotulen. Ingekomen stuk- ken. Kennisgeving van de heeren J. van Hoeve en A. hlaasseu, dat zij hunne herbenoeming als lid van het alge- meen burgerlijk armbestuur aannemen. Hezwaarschriften tegen hunnen aanslag in den hoofdelijken umMag, van de heeren P. Oppeneer en A. E. de Moor. Uitgesteld tot een volgende vergadering. Overli-ggitig der gemeenterekening over 1906 waaruit bleek datdeontvangsten bedroegen f39240,72J, uitgaven f 37453,70, goed slot f 1787,OiJ. Tot het nazien dezer rekening werden benoemd de heeren Riemens, De Putter en Geelhoedt. Mededeeling van de opnarne van de kas bij de gemeente- ontvanger waaruit bleek dat was ontvangen f 46901,07J en uitgegeven f 45665,24J. Goedkeuring van de begrooting van het algemeen burger lijk armbestuur voor 1908 tot een bedrag van f 1489,40 met een subsidie van de gemeente van f 1339,95 tegen J 969,91 in 't vorige dienstjaar. Voor lid in voormeld bestuur werden wegens bedanken van den heer A. de Kraker aanbevolen de heeren S. Scheele en D. Dees. Besloten werd om voor gezamentlijke rekening van de gemeente en den Zaamslagpolder, langs den afrit bij den dijk te Othene ijzeren palen met dito draad te plaatsen. De kosten werden geraamd op ongeveer f 50. Onderzoek en goedkeuring van de geloofsbrieven der nieuw gekozer. en herkozen leden van den raad, de heeren P. J. Wortman, J. van de Ree, J. de Putter en J. de Feijter. Goedkeuring van het suppletoir kohier der srhoolgelden over bet tweede kwartaal 1907 tot een bedrag van f 20,70. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Zitting van 30 Juli 1907. Tegenwoordig de heeren M. Wolfert, Job. Smies, de heeren M. L. Lauiaitre, P. Dregmans, J. J. de Feijter, W. Dieleman, F. Dekker en D. J. Oggel, leden en J. A. van Vessem, seeretaris. Afwezig zonder kennisgeving de heeren P. Dekker Fz. en P. van Fraaijenhove. Een vaeature. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van 18 en 22 Juni 11. worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Mededeeling ingekomen stukken. h. Brief van den heer Commissaris der Koningin waarbij aan den heerburgemeestervanwegeHareMajesteit de Koningin wordt kennis gegeven, dat Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Uoogheid de Prins der Heder- landen voornemens zijn, op Zaterdag 14 Sept. a. s. een bezoek te breugen aan Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid stellen zich voor, na een kort verblijf in Ter Neuzen per trein om 2 uur (A. T.) te vertrekken naar Hulst. Hare Maje steit heeft zich bereid verklaard. den trein te doen stop- pen aan het station in deze gemeente, teneinde hem de gelegenheid te geven, flare Majesteit te begroeten. Indien de gemeenteraad wenscht daarbij tegenwoordig te zijn, bestaat daartegen geen bezwaar. Alsvoren, waarbij aan den heer burgemeester verlof wordt verleend van 6 tot en met 31 Augnstus 1907. c. Kennisgeving van den heer L. Jansen van Rosen- daal, dat hij zijne benoeming tot lid van het Alg. Burg. Armbestuur aanneemt. d. Alsvoren van den heer C. van den Broeke. Worden voor kennisgeving aangenomen. De heer P. Dekker komt ter vergadering. en e. Aanbesteding toren. Ingeschreven werd door de heeren A. P. Butler voor 1788 waterdicht en f 1758 niet waterdicht. J. K. Vink er. F. Deij voor 1695 water dicht en 1645 niet waterdicht en door H. van Luijk en A. van" 't IIofT voor 1624 waterdicht en 1580 niet waterdicht. De begrooting was /1425. Hiet gegund, aangezieu de laagste inschrijving de begrooting te boven ging. Z. h. s. wordt besloien den toren op dezelfde voor- waarden opnieuw aan te besteden. De tijd van oplevering wordt met 14 dagen verlengd. Alleen ingezetenen hebben recht tot inschrijving. 2. Aan den heer M. L. van Vessem onderwijzer aan de o. I. s. alhier, wordt op zijn daartoe gedaan verzoek zijn verlof tot herstel van gezondheid verlengd, tot 1 Januari e. k. 3. De voorwaarden van aanbesteding van petroleum voor school- en straatverlichting worden vastgesteld zooals die waren voor het dienstjaar 1906/1907. Op verzoek van den heer Smies wordt aan Burg, en Weth. overgelaten om de verlichting 14 dagen vroeger te doen aanvangen en 14 dagen langer te doen duren. 4. De begrooting van het Alg. Burg. Armb. voor 1908 wordt tot onderzoek in banden gesteld eener commissie bestaande nit de heeren P. Dekker, W. Dieleman en J. J. de Feijter. 5. De gemeeiiterekening over 1906 wordt tot onderzoek in kanden gesteld eener commissie bestaande uit de lieeren M. Wolfert, J. Smies en F. Dekker. 6. De getoofsbrieven van de gekozen raadsleden de heeren D. J. Oggel, W. Dieleman Pz. en A. E. O. Kruijsse worden onderzocht, in orde bevonden en tot hunne toelating besloten. 7. Verzoekschrift van den heer J. A. van Hoeve (brandmeester) te Axel om meerdere uitbetaling aan de manschappen bij de brandweer. De heer Van'Hoeve zegt in zijn verzoek dat de uit betaling van 10 cent per uur in verhouding tot \er- plichtiugen een zeer minutieuse voldoening kan genoemd worden en verzoekt den Raad om het loon aan de dienstdoende brandweermannen met een billijke ver- hooging te doen plaats hebben, welke verhooging hij voorstelt om van 10 cent te brengen op 13 cent per unr bij dag en 16 cent per uur bij nacht, of gemiddeld 15 cent per uur. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor ge middeld 15 cent per uur uit te betalen. De heer Smies kan zich met het voorstel van Burg, en Weth. niet vereenigen. Hij is van meening dat de brandweer niet dient om centen aan te verdienen, doch

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2