if A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 5025. Dinsdag 30 Juli 1907. 47e Jaargang. Stemming verkeer. Rinnenland. ■"■^TuTLFETo'ir**"" HERHALINGSONDERWIJS. EEN DAPPERE ZUSTEff ABONREMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,321/2 en voor het overige Buitenland f 1,65. Men abonneert zich bij aile Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon No. 2 5. ADVE RTER TIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. De groot model postbladen met zegel-afdruk van 3, van 5 en van 121/2 cent zullen worden aangemaakt van een zelfde lichtgrijze papier- soort. De thans in omloop zijnde postbladen blijven tot nader order geldig. Postpakketten, waarvan de inhoud volgens mondelinge of schriftelijke aanwijzing van de afzenders, bij aanbieding van zoodanigen breekbaren inhoud is, dat bijzonder zorgvuldige behandeling wen- schelijk is, zullen voortaan vanwege de post- administratie worden voorzien van strooken met het opschrift ,/breekbaar". Het watersnood comite te Oud-Vosmeer zal aan een aantal dames een album met fotografie uitreiken, ter herrinnering aan en als bewijs van erkentelijkheid voor de hulp bij de water- snood van 12 Maart 1906. De boottocht door de Regeering aan de Tweede Vredesconferentie aangeboden, is Donder- dag door fraai weder begunstigd. De tocht ging per sneltrein vanaf de Resi dence over Schiedam naar Maassluis. Aldaar gingen autoriteiten aan boord der salon booten j Het jonge meisje keek eens rond en sloeg toen hare oogen neer, want zij bemerkte, dat de heeren onbeschaamd de blikken op haar ge- richt hielden. Eensklaps trad een jonge man van ongeveer dertigjaren binnen hij was groot en slank, had aangename trekken, donkerblond, koit geknipt haar, een vollen baard van dezelfde kleur en beldere oogen. Daar komt Augustriep ze en wilde haar broeder tegemoet Snellen, doch de vader hield haar tegen. //Hier blijf je riep hij barsch. ,/Om zijnent- wil hebben we dien verren weg gemaaktnu kan hij tot ons komen." De jonge man, die de aanwezigen baastig groette, stapte door de zaal, snelde op den ouden landman en zijne docliter toe en reikte bun zijne beide handen. #Yader Mina J Gij hier Welk eene ver- rassingriep hij met sidderende stem. ^ia' ■^ac^1^e de oude, //dat heb je zeker niet gedroomd doze mag je daarvoor bedanken." tip wees op zijne doch ter. iMijn lieve, sleine zuster," zeide de jonge man'. baar de wangen streelend, dat is goed van ]e. Ben je werkeljjk blij, dat wij gekomen zijn wroeg de oude fcoer loerend. en achtereenvolgens werden bezocht de steden Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. In al deze plaatsen waren versieringen aange- bracht. Te Rotterdam werd geluncht. De toe- spraken der Burgemeesters van Maassluis en Rotterdam werden door Z.Excell. Nelidoff be- antwoord. De leidiug van den tocht stond onder Baron van Hogendorp, terwijl de ingenieur H. v. Oordt de excursie te water bad ontworpen. Op de Maas werd ter eere van dit bezoek een zeilwedstrijd gehouden, door de Kon. ver- eeniging //De Maas" uitgeschreven. Een en ander leverde een^'raai effect op en bet doel van den tocht werd ten voile bereikt. Een dag te voren maakte de Holl.-Amerika- lijn reclame door een journalistenfeest op haar fraaien stoomer de //Nieuw Amsterdam". Als een bijzonderheid dient dat aan den feest- maaltijd aanzat de krasse verslaggever der N. R. Courant, de ruim 80jarige heer H. Heijer- mans, die reeds 60 dienstjaren telt. De Bondsfeesten van den Alg. Nederl. Wielrijders-Bond zijn Zaterdag en Zondag te Utrecht gehouden. Het weder was den wiel- rijders niet bijzonder gunstig. De gemeente Utrecht had de overdekte Boterhal bestemd voor het plaatsen der rijwielen. In Tivoli was het feest zeer geanimeerd en Zondag werd een tocht gemaakt naar Zeist, waaraan verscheiden wiel- rijders deelnamen. TER NEUZEN, 29 Juli 1907. Hoewel den gekeelen dag regen dreigde, trof de muziekvereeniging //De Vereenigde Werklieden" het gisteravond met het door haar ten voordeele van het vaandelfonds gegeven concert. Het bleef droog en toen het gezel- schap des avonds met een opgewekten marsch naar het station marcheerde, alwaar in den tuin van den heer Joz. de Feijter bet concert zou gegeven worden, maakte een talrijke menigte de wandeling mede, en bezochten den tuin, die tegen eene matige entree toegankelijk was. Had de vereeniging op dit punt succes, ook niet minder was dit het geval met het gegeven concert, dat onder leiding van den directeur, den heer A. Eeckhout, verdienstelijk werd uit- gevoerd. Tot slot werden nog een tweetal opgewekte extra-nummers aan het programma toegevoegd en bet concert met de volksliederen besloten. Naar we vernemen ondervindt de inzameling voor een vaandel ten behoeve van voornoemde z/Wat een vraag vaderhernam zijn zoon. Mina begreep, dat hunne onverwach'te komst haar broer een weinig in verlegenheid bracht en drukte hem de hand. z/Ze liet mij geen rust, ik moest je het geld immers geven," bemerkte de vader, „en daar ik zulk eene som niet per post zend, gingen we op reis en kwamen nog op tijd. Daar wil je het hebben Hij trok een oude vuile portefeuille uit den zak en wilde ze openen, doch zijn zoon hield hem tegen. Laat dat, vader," sprak hij met een diepen zucht. //Ik heb het geld niet meer noodig gij komt te laat." //Ho, ho, brengt het bouwen zooveel op," mompelde de oude, terwijl hij de portefeuille weer in den diepen jaszak liet verdwijnen,//des te beter, dan spaar ik het mijne." z/Wat scheel je, August, je ziet er zoo bleek en treurig uit, iu 't geheel niet als een bruide- gom vroeg zijne bezorgde zuster. a t Is niets, ik ben een weinig overspannen," antwoordde hij verstrooid. De pendule verkondigde met hare zilveren stem het middaguur £n nog was de laatste slag niet gevallen of daar werd eene zijdeur geopend en twee bedienden schoven een rolstoel, waarin een afgeleefde grijsaard gezeten was, tot in het midden der kamer voor de tafel. Dicht bij den stoel en met de hand op de leuning kwam Greta. Een wit zijden kleed omgaf hare tengere gestalte. la het goudbruiue haar prijkte een vereeniging zooveel bijval, dat thans reeds met zekerheid te ztggen valt, dat de vereeniging binnenkort in het bezit daarvan zal kunnen gesteld worden. In den vroegen morgen van heden is op de plaat nabij Baarland omhoog geloopen het Duitsche stoomschip Esne, van Antwerpen naar Valparaiso, met passagiers en stukgoederen. Bij het namiddagtij is het stoomschip zonder assistentie der reeds aanwezige sleepbooten vlot gekomen en heeft onmiddellijk de reis voortgezet. De van Oudewater naar hier verplaatste klerk der posterijen en telegrafie C. K., die dezer dagen werd gearresteerd onder verdenking van verduistering en valschheid in geschrifte, is op vrije voeten gesteld. Met ingang van 1 Augustus a. s. wordt 6,3 M. boven hoogwater een rood en wit vast licht ontstoken op een zwart baken met witten top en witte lantaarn bij den rechteroever der Schelde in de bocht van de Meestoof. Het licht is zichtbaar tot op 3zm.wit van benedenwaarts onder den N.-wal door Zuid en en Oost tot in N60°O., verder bovenwaarts rood. In eene vergadering op het gemeenteraad- buis te Philippine, waarby vele visschers tegen- woordig waren, spoorde de heer Mr. Fokker, voorzitter van het vischbestuur, de visschers aan om zich vooral bij de vlootrevue aan te sluiten die zich vereenigen zal in het Engelsche vaa:-water op 13 Sept. Visschers uit alle plaatsen hebben hunne medewerking beloofd om H. M. bij hare komst in Zeeland hulde te bewijzen en 't zou jammer zijn indien nu Philippine ontbrak. Uit de verdere gesprekken was wel op te maken, dat vele visschers aan dat huldebetoon zullen deelnemen, maar tevens zullen velen op 14 Sept. als H.H. M.M. den Braakman zul len passeeren andermaal den vorstelijken per- sonen een eeresaluut brengen. Naar men ons meldt zal te Oostburg op 14 Sept. a. s., na het vertrek van het Koninklijk Echtpaar, een muziekfestival worden gehouden. Te Gent is Donderdag geslaagd als arts de heer Edemond Oammaert, geboren te Schoondijke. Naar we vernemen is gisteren door den heer De Coninck, geneesheer te Wachtebeke, met gunstig gevolg verwijderd de kogeluitden linkerbovenarm ran den rijksveldwachter Jonck- bloed te Zuiddorpe, die verleden week Zondag kostbaar parelsnoer, waardoor de weelderige lokken vastgehouden werden. De oogen geleken donkere topazen, haar ge- zicht was bleek en langwerpig. de neus fjjn en wel gevormd. Glimlachend ontving zij haren aanstaande, die haar vader met eene eerbiedige buiging begroette en hare hand kuste. z/Mijne lieve Greta," sprak hij met onzekere stem, //ev is mij eene verrassing te beurt ge vallen mijn vader en mijne zuster zijn onver- wacht aangekomen." z/Waar zijn ze riep Greta levendig en liet de oogen door de zaal gaan. Plotseling veranderde hare gelaatsuitdrukking. Hare wangen, die door de aandoening rood waren geworden, werden bleek, zij drukte de lippen samen en op haar voorhoofd vertoonde zich een rimpel. Zij had den ouden boer en zijne docliter bemerkt, die door August nader geleid werden. Maar al te goed zag de jonge man met welk een weerzin zijne bruid hare fijne vingers in de harde vereelte hand zijns vaders legde en hij zuchtte zwaar. lets hartelyker was de begroeting tusschen Greta en Mina de eerste omarmde het blozende meisje en kuste haar op het voorhoofd. Onder- tusschen was de oude boer Buchholz genaderd en verklaarde hem, dat hij gekomen was om persoonlijk 300,000 Mark als huwelijksgift voor zijn zoon te brengen, welke som moest voorhanden zijn. eer de rentenier de toestem- ming tot de verloving gaf. zooals wij breedvoerig meldden, door een revol- schot werd getroffen. De kogel was 32 centimeter doorgedrongen en om deze te verwijderen moest eene wond gemaakt worden van 4 centimeter lang en 3 centimeter breed. De toestand van den patient is naar omstandigheden gunstig. In den avond van 23 Juli, te ongeveer half 12 uur, keerde de landbouwersknecht R. de V. naar zijn patroon P. W., landbouwer te St.-Kruis (Eiland), van de kermis te St, Mar guerite, terug toen hij, nabij het erf van zijn patroon, op den openbaren weg, door vier mannen werd aangegrepen, mishandeld en be- roofd van een portemonnaie, inhoudende een bankbiljet van vijftig frank, waarna de daders de vlucht nam en naar de Belgische grens. De zaak is in handen der politie. Walsoorden, 27 Juli. Heden werd alhier door het Bestuur van het calamiteuze water- schap Walsoorden in het cafe van den heer Adriaanssens aanbesteedhet maken van zink- werken tot verdediging van den oever der waterkeering van bovengenoemd calamiteuze waterschap. (Raming 34,170.) Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. Roskam Oz. te Dordrecht voor 39865, B. d. E. v. d. Brink te Krabbendijke voor 37490, Joh. de Jonge te Middelburg voor f 37380, H. de Klniver te Sliedrecht voor 32480, J. B. Koch te Hansweert voor f 31867, J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor f 31825, A. de Jong Dz. te Ter Neuzen voor 31800, C. de Wilde Az. te Krabbendijke voor j 31728, M. van den Hoek te Ter Neuzen voor 31660. St. Jansteeil. Met zekerheid kan gemeld worden, dat op 1 Oct. a. s. de bijzondere jongens- scbool zal geopend worden. Bebalve het hoofd worden er nog 3 onder- wijzers aan verbonden. Boschkapelle. Tot onderwijzer met verplichte hoofdacte is benoemd de heer D. Ramaeckers, onderwijzer te Beugen. Westdorpe, 27 Juli. In de heden gehouden raadsvergadering waren tegenwoordig de voor zitter, alle leden en de secretaris. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van le. Een gedane kasopname bij den gemeente- ontvanger op 16 dezer, wanneer overeenkomstig de boeken in kas is bevonden f 3600,366. 2e. Een ingekomen missive van Ged. Staten met afwijzende beschikking op het bezwaar- ffHet is een groote som", voegde bij erbij,//de jongen heeft reeds veel geld gekost en buiten hem heb ik nog twee kinderen. Ze hadden recht, ik zie nu hoe uwe dochter 't gewend is, men kan hier niet met leege handen aankomen." z/Uw zoon heeft reeds voor eene week ge- zegd, dat u hem die som .toegezegd had, mijn- heer Bouman, ik had anders de verloving niet laten doorgaan. Echter zei hij mij niet, dat wij het genoegen zouden hebben u hier te zien", antwoordde de heer Buchholz met eeu gelaat, dat weinig van dit geDoegen uitdrukte. z/Ha, ha! daarvan wist hij zelf niets," lachte de boer//maar hoe kon hij reeds een week geleden vertellen, dat ik het geld gaf Zonder het smeeken van Mina". z/Vergeef mij", zei de heer Buchholz, wien het leed deed, dat de aanwezige gasten dit tooneel met nieuwsgierige blikken gadeslbe- gen, i/ik heb mijne vrienden en bloedverwanten uitgenoodigd, om heden de verloving mijner dochter hij te wonen en mag niet langer wachten. Ik hoop dat de heeren alien hier zijn." z/De heer Straus is er nog niet", zei Greta halfluid, nadat ze een vluggen blik over de aanwezigen geworpen had en zag den jongen Bouman vragend aan. Deze scheen door de eenvondige vraag heelemaal verward. Hij wreef zich met zijn zakdoek over het voorhoofd en antwoordde met raoeite. //De heer Straus voelde zich gisteren niet welik geloof, dat we niet op hem behoeven te wachten." (Wordt vervolgd). (jOIRAST. Hit blad verscliijnt maanda^-i Woensdag- en Vrijdagavoncl* uitgfezonderd op Feestda^eD* bij de Firma P. JL f AX DE SAX'DE te Ter Xeuzen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend dat zij, die aan den cursus voor het herhaiingsonderwijs voor meisjes, aanvangende 7 Sep tember a. s. wenschen deel te nemen en de zes leerjaren der lagere school hebben doorloopen, zich moeten aan- melden in de eerste helft der maand Augustus a. s. voor de kom der gemeente bij het Hoofd van school A, en voor Sluiskil bij het Hoofd van school D. Bij genoemde Hoofden kunneu tevens nadere inlichtingen voor het herhaiingsonderwijs worden verkregen. Ter Neuzen, den 29 Juli 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. D1ELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter algemeene kennis dat het verkeer over dag over de brng over de ravelijnsgracht, voor front 4—5 bij den Axelschen dooigang in den weg van Neuzen naar Axel van Sii tot en met 25) iigtssttiM a. h. zal zij n gestremd. Het verkeer kan alsdan plaats hebben langs den be- dekten weg of langs de Kerkhoflaan, de De Feijterstraat, den Stationsweg en den Zuidbeer. Ter Neuzen, 29 Juli 1907. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEV1AN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1