Landbouwberichton. Gemengde berichten. In de Maandagavond gehouden vergadering van de liberale kiesvereeniging alhier werd voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraac (vacature Van Dale) candidaat gesteld de heer M. van den Hoek. In de terzelfder tijd. gehouden vergadering van de antirevolutionaire kiesvereeniging wen candidaat gesteld de heer P. J. Scheele. Gisteren is in den laten a fond alhier in de haven binnen gekomen het jacht van den Belgischen Koning de //Alberta", komende van Brugge, waar gisteren de officieele opening der zeehaven had plaats gehad. Hedenmorgen is het jacht naar Gent opgestoomd, alwaar naar men verneemt de Koning de Gentsche roeiers, die onlangs in Engeland zoo'n kranige over- winning behaalden, aan boord van zijn jacht heeft genoodigd. Ileden nacht zou naar men verneemt het jacht terug komen, om morgen te vertrekken naar Antwerpen. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot dijkgraaf van den Philippinepolder de heer E. Guelenaere te Philippine tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Sti Philippinepolder de heer P. Rammeloo te Philippine tot dijkgraaf van den Nieuw-Othenepolder de heer D. Dekker Fz. te Zaamslag. tot dijkgraaf van den Paulinapolder de heer C. B. Thomaes te Biervliet tot gezworen van den Angelinapolder de heeren Ch. J. Sturm te Biervliet en E. Cuele- naere te Philippine tot gezworen van den Clarapolder de heer C. A. Haverbeke te IJzendijke. (Reeds opgenomen in een deel der oplaag van ons vorig nummer). - Bij het hoofdbestuur der schippersver- eeniging Schuttevaer is naar aanleiding van een adres der vereeniging, inzake het langdurig oponthoud van vaartuigen bij het inklaren te Sas van Gent, van den Minister van Financien de mededeeling ontvangen, dat de dienst der ambtenaren aldaar zoodanig is geregeld, dat van belangrijke vertraging geen sprake kan zijn. Bij het 2e bat. 3e reg. infanterie te Middelburg zullen de ploegen voor het blijvend gedeelte samengesteld zijn als volgt Eerste ploeg, 38 soldaten, waarvan 8 gede- tacheerd te Amsterdam en 9 bij de divisiekader- school.deze ploeg dient van 1 "December 1907-27 Maart 1908; en tweede, 34 soldaten, waarvan 8 gedetacheerd te Amsterdam; deze ploeg dient van 27 Maart 25 Juli 1908. De oefeningen van het 3e regiment in fanterie zullen dit jaar wederom worden ge houden in de omstreken van Bergen op Zoom en wel van 13 tot en met 26 September; voor het 2e en 4e bataljon, respectievelijk garnizoen houdende te Middelburg en Vlissingeu de da- gen van heen en terugmarsch inbegrepen, onder leiding van den comraandeerende officier van het 3e regiment infanterie, kolonel G. A. Buhl- man. Het 2e en 4e bataljon betrekken gedurende die oefeningen een kamp op het terrein Kijk in de Pot. In de Zondagte Hulst gehouden vergadering van ingezetenen, daartoe opgeroepen door de feestcommissie, werd medegedeeld dat de com- missie een volledig plan heeft opgemaakt ten li j *1 ffonm^in en Z. K. H. Prins Hendnk op de meest luisterrijke wijze te ont vangen. De commissie rekent daarbij op algeheele samenwerking met de burgerij. Het is haar voornemen de straatversiering in haar geheel op zich te nemen. Zij is van plan eerepoorten op te nchten aan het begin en het einde der Gentsche straat bij de Houtmarkt, bij den ingang van de Groote Begijnstraat, van den Nieuwen weg, van de Pottestraat, van de Bontehondstraat op de Vischmarkt en in de Steenstraat, in het geheel 10 eerebogen. Jvabij het station, aan de Gentsche poort, den Nieuwen weg, in de Pottelstraat en op de Vischmaikt zullen estrades worden opgeslagen, waarop muziekgezelschappen, evenals' op" de muziektent op de Markt, plaats zullen nemen, en welke zich af en toe zullen doen hooren en bij - zonderjtijdens het voorbijrijden van de Kon. Stoet. lijdens het Kon. Echtpaar op het Stadhuis vertoeft, zullen de kinderen der beide hoogste klassen der openbare en bijzondere scholen H.M. eenige liederen toezingen. fsa het vertrek der Kon. gasten zullen de volksspelen een aanvang nemen. Deze zullen op veischillende piemen worden gegeven en bestaan in Hooge hoeden en parapluies, mast- klimmen,tonsteken, broodjeshappen,blaasvechten, zakloopen, hanetuk, geziehten trekken en boeg- sprietloopen. Wielrijders zullen kunnen deel- nemen aan plankrijden en ringsteken. Het Marktplein zal a la giorno en de stads- poorten met gas worden verlicht. Ook het station wordt geillumineerd en ook de eerepoorten. De burgerjj wordt uitgenoodigd eveneens hunne huizen te illumineeren. De feestelijkheden zullen met luisterrijk vuur- werk worden gesloten. 's Avonds zal om 9.57 een extratrein in de richting naar Belgie en om 10.13 een in de richting naar Ter Neuzen vertrekken, terwijl om 10.15 een extratram naar Walsoorden zal vertrekken. De eerepoorten, waarvan teekeningen ter vergadering aanwezig waren, zullen worden aan- besteed hetzij in drie perceelen of in zijn geheel. De kosten worden geraamd als voigteere poorten en straatversiering f 315.12 estrades voor de muziekgezelschappen f 120.illumi- natie van het Marktplein f 60.gasilluminatie 100.-, vuurwerk f 125.volksspelen f 80,drukwerk en reclame 100.on- voorziene uitgaven 100, totaal 1000. Indien de bijdragen der burgerij het veroor- looven dan zal het programma nog kunnen worden uitgebreid. (Zel.) Naar het //Hulsterblad" meldt, is er op last van den kantonrechter te Hulst proces- verbaal opgemaakt tegen de laatst gehouden stemming voor den gemeenteraad te Koewacht op grond dat er om acht uur's morgens bleek, dat de stembiljetten niet aanwezig waren en eerst te half negen, nadat de wachtende kiezers door den burgemeester op een pintje waren onthaald (het stembureau is boven een herberg- lokaal), kon worden aangevangen met stemmen, toen de secretaris 75 stembiljetten van de drukkerij te Zuiddorpe had meogebrachteerst te half elf volgden de overige biljetten dat gestemd werd in den namiddag tot na vijf uur (de burgemeester zegt op zijn eigen horloge te zijn te werk gegaan, omdat de geineentelijke klok stil stond en dat er aldus gestemd is van 8 tot 5 uur)dat er een valsch proces-verbaal van de stemming werd opgemaakt, door dat geconstateerd werd, dat bij het begin der stemming het behoorlijk aantal biljetten niet aanwezig was en deze in gedeelten zijn aange- bracht. Axel, 22 Juli. Hedenavond werd alhier aan- besteed het bouwen van eene nieuwe Chr. School met onderwijzerswoning. Dit geschiedde eerst in perceelen, daarna in massa. Voor de perceelen werd het volgende inge- schreven 1. Timmerwerk school, door H. van Luijk voor f 4375, W. Vercouteren voor f 3528 en A. Slijpen voor 3683. 2. Timmerwerk woning, door H. van Luijk voor j 1692, W. Vercouteren voor f 1660, en A. Slypen voor 1557,75. 3. Metselwerk school, door P. de Jonge voor f 5670. 4. Metselwerk woning, door P. de Jonge voor f 1950 en F. van*Tatenhove voor f 1968. 5. Smidswerk school, door wed. J. Brakman voor 325,86 en C. Schieman voor 339,03. 6. Smidswerk woning, door wed. J. Brak man voor f 97,14 en C. Schieman voor f 85,04. 7. Schilderwerk school, door H. Hoebe voor 414,25, P. H. Knieriem voor 543,68 en I. J. Brakman voor 875. 8. Schilderwerk woning, door H. Hoebe voor f 243,80, P. H. Knieriem voor f 389,50 en I. J. Brakman voor 395. In massa werd ingeschreven door H. van Luijk en W. Vercouteren te samen voor f 13675, aan wie het werk gegund werd. Axel. Binnenkort zal de Rijksnormaalschool alhier 25 jaar bestaan. Men is voornemens dit zilveren feest niet onopgemerkt te laten voor- bijgaan. Eenige oud-leerlingen hebben reeds eene voorloopige vergadering gehouden en be- sloten alle oud-leerlingen, die in die 25 jaren de acte van onderwijzer of onderwijzeres behaald hebben, tot medewerking uit te noodigen. Van al de onderwijzers, die bij de oprichting er aan verbonden waren, zijn er nog twee aan werk- zaam, die dan mede hun zilveren feest vieren, nameiijk de heeren A. Kok, hoofd eener school te Zaamslag en W. C. Imandt hoofd eener school te St. Jansteen. Stoppeldijk. Voor de vacante betrekking van hoofd der school te Pauluspolder hebben zich 14 sollicitanten aangemeld, waarbij er 4 zijn, die bij eventueele benoeming als directeur der fanfare St. Cecilia kunnen en wenschen op te treden. 't Onlangs overleden hoofd te Pau- uspolder, de WelEd. Heer G. Stroucken, vervul- de ook de betrekking van kapelmeester van ons muziekgezelschap. De feestcommissie ingesteld ter installa- tie van den heer P. de Wael als burgemeester, sloot hare rekening met een batig slot van ruim 80. Voor dit bedrag is een schrijfbureau aange- kocht, voor ZEdelAchtb. dat hem eene blij- vende herinnering zal zijn aan 't welgeslaagde installatiefeest en aan de ingenomenbeid der ingezetenen met zijne benoeming tot burgemeester. De Minister van Landbouw heeft het hoofd bestuur der tlollandsche Maatschappij van Land bouw te kennen gegeven, dat wegens de heer- schende ziekte mond- en klauwzeer, de afdeeling vee-tentoonstel!ing van de in September hier te houden laudbouwtentoonstelling niet zal kunnen doorgaan. Het hoofdbestuur zal dezer dagen hieromtrent beslissing nemen. De overige afdeelingen der tentoonstelling blijven gehandhaafd. Verplichte najaarskeuringen van dekhengsten. De keuringsdagen zijn bepaald als volgt2 September Middelburg, 3 Sept. Oostburg, 4 Sept. Hulst, 5 Sept. Kattendijke en Cortgene, 6 Sept. Zierikzee en St. Maartensdij k. Aangifte voor of op den 12den Augustus 1907 bij den secretaris, den heer G. A. Vorsterman van Oven te Aardenburg, die op vraehtvrije aanvragen lijsteu zend ter invulling. De aan gifte moet onderteekend zijn en eene duidelijke opgave bevatten a. van den naam en de woonplaats van den eigenaar en houder, b. van den naam, ouderdom, ras, kleur en bijzondere kenteekenen van den hengst, bene- vens, indien deze is ingeschreven in een stam- boek van het stamboeknummer, c. zoo mogelijk de afstamtning van vaders- en moederszijde en den naam van den fokker en d. de gemeente waar men het paard wenscht voor te brengen op deze keuringen moeten worden voorgebracht alle dekhengsten van 2 jaar en ouder. RECHTSZAKE3I. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 24 Juli de volgende vonnissen uitgesproken A. H. M., oud 19 j werkman te Koewacht is wegens mishandeling veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. M., oud 18 j., arbeidpr te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. lo. F. J. v. K., oud 21 j., voermansknecht, 2o. J. F. v. K., oud 23 j., voermansknecht, beiden te Ter Neuzen, zijn wegens mishandeling veroordeeld ieder tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Zaterdag is te Stavenisse een ongeluk ge- beurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De 13jarige J. van 't H. reed mee op een der zoogenaamde kipkarren, waarmede op rails aarde wordt vervoerd bij de uitvoering van werken tot dijksverbetering aan den polder Oudeland. Onverwachts stortte hij er af en kwam terecht tusschen het paard en de kar. Hij beproefde nog, op den rug liggende, van de gevaarlijke plaats weg te komen, wat hem het leven redde, want een wiel van het zwaar geladen voertuig was hem anders gewis over den buik gegaan. Nu ging het hem over de beide beenen, die daardoor, naar de spoedig verschenen geneesheer verklaarde, op verschil- lende plaatsen zware kneuzingen hadden beko- men, maar wonder genoeg, toch niet gebroken waren. Te Tilburg kwam een fietser met vliegende snelheid de stad ingereden, toen het spatbord van het voorwiel losging en tusschen de spaken bekneld raakte, waardoor hij hals over kop van zijn fiets tuiraelde. Gevolgen een paar gaten in zijn hoofd en hersenscbudding, terwijl lijj ook klaagde over pijn in den rug. Maandagmorgen is nabij Helmond de stoom- tram uit Asten gederailleerd met het gevolg, dat de machine omviel en op den leerling- machinist Yan Dijk neerkwam, die verpletterd werd. De machinist en de stoker kregen geringe kwetsuren. Ook een paar reizigers kregen eenige verwon- dingen. Vermoedelijke oorzaakverzakking in den weg. Te Bergen op Zoom is gereed gekomen de derde schoorsteen van.de spiritusfabriek. Hebben de twee andere fabriekspijpen een lengte van 30 en 40 meter, deze is 60 meter hoog en rust op een fundament, dat 10 meter in middellijn is. Men hoopt op deze wijze den onaangenaam riekenden walm, die bij Westcn- en Noordwesten- wind zich over de stad verspreidt, zoo hoog in de lucht op te voeren, dat neerslag onmogelijk wordt. Men meldt uit den Haag Naar het huis vail bewaring is gebracht een 26jarige magazynsknecht in een meubelmagazijn alhier, die verdacht wordt ten nadeele van zijn patroon o. in. zoo goed als een geheel ameuble- ment te hebben cntvreemd. De feiten moeten zich als volgt hebben toegedragen. Als deknecht 's avonds het magazijn had gesloten, moest hij den sleutel altijd op een bepaalde plaats brengen. Zoo bracht hij den sleutel ook op een avond van de vorige week als naar gewoonte ter bestemder plaatse, maar ditmaal had bij niet vooraf den winkel gesloten. 's Avonds laat keerdc hij naar het magazijn terug, haalde verschillende meubelen weg en verkocht deze aan een bewoner van een in de nabijheid van het magazijn gelegen straat. De diefstal werd spoedig ontdekt en de ver- denking viel dra op den aangehoudene, die dan ook, na verhoor voor den politiecommissaris, ter beschikking van de justitie is gesteld. De man heeft reeds vroeger gevangenisstraf onder- gaan. De bestolene heeft de gestolen meubelen teruggekocht. Vrijdagmiddag vermaakten te Medemblik zich een viertal schooljougens, de jongste nauwe- lijks zeven jaar, met vuurtje stoken bij den toren der Hervormde kerk. Zij schoven een doosje [I brandende lucifers onder de torendeur en wacht- T ten af, wat er zou gebeuren. Toen het daarbiunen lustig knapte en knet- terde, maakten zij zich uit de voeten zonder f iemand te waarschuwen. Gelukkig outdekten voorbijgangers dendichten I rook, trapten de torendeur in en bluschten den brand, die al aardige afmetingen begon te krijgen. Veel houtwerk is geheel verkoold. Dinsdagnacht, naar uit sommige omstan- digheden valt af te leiden na drie uur, is te 's Gravenhage wederom in het hartje van de stad een brutale inbraak gepJeegd. Een der etalagekasten in het magazijn van den goud- smid en juwelier, den heer Goudsmit, op den hoek van het Buitenhof en Passage, is nameiijk zoo goed als leeggeplunderd. Waarde voile armbanden, ringen, kettingen, broches en andere sieraden, tot een gezamenlijk bedrag, dat in de duizenden loopt, worden vermist. Sporen van inbraak zijn aan de buitenzijde van het huis niet op te merken en ook in den winkel is de dief blijkbaar kalm te werk gegaan. Wel is alles over hoop gehaald, maar ook hier geen verbreking van sloten of ruiten. De op dubbel slot zijnde magazijndeur in de Passage is eenvoudig door middel van een val- schen sleutel geopend. Eenmaal binnen, heeft de inbreker blijkbaar met overleg en kennis van zaken zijn slag gestagen. Althans juist de etalagekast, waarin de kostbaarste voor- werpen lagen uitgestald, is door hem geplun- derd. Ook de etalagekast heeft men met een valschen sleutel weten open te krijgen. De inbraak is eerst hedenochtend door den heer Goudsmit zelf ontdekt. Toen hij op ge- wonen tijd aan zijn, 's nachts onbeheerd, maga zijn kwam, bemerkte hij dadelijk dat er iets niet in den haak was, want de straatdeur, gisterenavond bij het verlaten van het magazijn op nachtslot gedaan, was thans gewoon gesloten. In den winkel vond hjj dan ook de verschil lende voor zijn wiukelramen uitgestalde kost- baarheden door elkander gehaald. De politie werd gewaarschuwd en zij stelde aanstonds onder leiding van den commissaris den heer Olivier, een onderzoek in. De dader heeft voor zoover men aanvankelijk kon nagaan, geen enkel spoor achtergelaten. Aan het opgeven van een lijst van de gestolen voorwerpen viel op dit oogenblik nog niet te denken. De heer G. is tegen inbraak verzekerd. Grappenmakers. Fietsrijders van en naar Purmerend over het dorp N. zijn in de nabijheid van de brug bij dit dorp reeds me- hinmaal ouschuldige slachtoffers geworden van een paar grappenmakers. Rijdt men daar, dan vindt men op den weg een blijkbaar goedge- vulde portemonnaie liggen. Natuurlijk wordt gestopt en teruggeloopen om de portamonnaie op te rapen, doch nauwelijks bukt men zich, ofde portemonnaie verdwijnt vliegensvlug, wijlzij met behulp van een draad door een paar grappen makers benedendijks wordt weggetrokken. Een »i;eve" zuster. Terwijl mej. K. te IJmuiden, even naar den optocht vau de gjm- nasten te IJmuiden ging zien, kaapte haar zuster van de tafel een bankbiljet van 60 en een van 10 en vertrok per spoor naar Amsterdam. Op telephonisch verzoek werd ze aldaar bij aan- komst gearresteerd en in het bezit van het geld "■evonden Later werd ze onder politie geleide naar IJmuiden teruggebracht en onder grooten toeloop van menschen in verzekerde bewaring gebracht. De daderes mej. K., leidde te Amster dam een zedeloos leven. (^e^-) Ongewenscbte verkiezingspraktijken. De burgemeester van Baarn heeft aan de besturen der plaatselijke kiesvereenigingen een circulaire gericht, waarin wordt gewezen op de minder goede praktijken, welke bij de jongste stemming voor leden van den Gemeenteraad werden aange- wend. Door de besturen dier vereenigingen zijn toen stembiljetten in nagebootsten wette- Iijken vorm verspreid, waarvan enkele exeru- plaren bij opening der stembus daarin werden gevonden, welke door het stembureau van on- waarde moesten worden verklaard. Om verwar- ring bij de kiezers te voorkomen en in bet belang eener riclitige uitoefening der kiesbe- voegdheid, heeft de burgemeester thans verzocht van deze pseudo-stembiljetten voortaan geen gebruik meer te maken. Men schrijft aan de N. Pr. Gron. Ct. Te Spiekeroog is een vrouwenlijk aaugespoeld, waarschijnlijk nog afkomstig van de ramp aan den Hoek van Holland, 't Yerkeerde reeds in n O O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2