I ir. P. DIE! Aan de Huismoedsrs. BURGERLIJKE STAND. fioogwatergetij te Ter Neuzea, TE ROTTERDAM. Advertentien. merit „VEL0". spaart tijd en geld. D. FREIJSER Az.. Hulst. Te Antwerpen is een werkstaking uitge- broken onder een gedeelte der dokwerkers, de z.g. graanscheppers. Het werk werd op een 14tal graanbooten neergelegd. De stakers eischen 6 fr. in plaats van 5 fr. lengevolge van de staking moeten vei'schil- lende andere categories van dokwerkers op- nouden met werken. Zjj omvat ongeveer 1500 man, zoowel vrij- willige als gedwongen stakers. Er werd een vergadering belegd door de Beroepsvereeniging tot bescherming van bet werk aan de haven," waaaiu besloten werd niet toe te geven aan de eiscjheij der stakers. Men gelooft echter, dat deze toestand niet zoo heel lang zal duren. Nader wordt gemeld dat de staking reeds begint te verloopen. Het gevaar van een alge- meene staking is geweken. De werkzaamheden zpn op alle booten hervat. De nog stakenden woiden door andere arbeiders vervangen. - I e Springfield, in Ohio, deed Maandag de heer Gail Robisou een proeltocht met het luchtschip van Roy Knabenshue, toen er plotse- ling iets haperde en het geheele gevaarte van een hoogte van 2300 M. naar beneden kwam. Een der schroefbladen had het omhulsel van den gasballon getroffen en daarin een scheur gemaakt. Duizenden kijkers zagen het lucht schip vallen en dachten niet beter of het was met Robison gedaan. Deze had echter de koelbloedigheid naar de schroef toe te kruipen, zoodat dit deel het zwaarst werd en als't ware onder het hulsel kwam te hangen, dat nu als een soort parachute werkte. De snelheid van den val verminderde onmiddellijk zeer aan- zienlijk en de koene luchtschipper kwam bijna ongedeerd op den grond terecht. Een vrouw uit Gent was met haar kind naar Rrussel gekomen. Toen zij met een vriendin in een tram zat, legde zij plotseling het kind op den schoot van de vriendin en verliet haastig den wagen. Men kon haar niet meer vinden. Het kind een meisje van 2 jaar, is in een gesticht van verlaten kinderen opgenomen. De gemeenteraad van Essen (Pr.) heeft besloten, een premie te stellen op veeljarigen trouwen dienst van vrouwelijke dienstboden. Na tienjarigen dienst wordt naar keuze een zilveren broche met het stadswapen of een spaarbankboekje van f 15, na twintigjarigen dienst^ een gouden broche of een spaarbankboekje van f 45, en voor nog langere dienstbetrekking een gouden horloge of 60 toegekend. Hit Ostende wordt gemeld, dat daar het lijk is opgevischt van een man in blauwe uni form met vergulde knoopen. Op zijn boezeroen was een zilveren medaille gespeld met het opschrift "De vereeniging van luchtschippers aan di- recteur A. Bulken". Er is geen twijfel of dit lijk is het stoffelijk overschot van den heer Bulken te Denis (bij Parijs) woonachtig. De heer Bulken steeg 24 Juni met den heer Tannay te Duinkerken op. Zooals men weet werd de luchtballon zon der de reizigers eenige dagen later bij Beets (Friesland) gevonden. het lijk van den heer Tannay is nog niet aangespoeld. Miezerig, winderig weer. Windvlagen wervelen 'tstraatstof omhoog. Menschen gaan ruggekromd tegen den harden wind in. Handen grijpen bij elken straathoek naar de hoedranden. Gigirl met verlakte schoenen schuift langs de huizenrijen. 'n Windvlaag, zijn keurig rond dopje wordt hem van't hoofd gerukt. "Ach je' zucht hij, daar gaat mijn nieuwe hoed." t Fatje rent zoo hard hi] kan, achter 't huppel- rollend hoofddeksel. Eindeljjk wordt de hoed door een lantarenpaal in zijn vaart gestuit. Dandy bukt zich en grijpt met triumfantelijken blik 't vuil-geworden dopje. 'n Heer, ademloos en hoogrood stapt op 'tfatje toe en neemt hem den hoed onder dankgestamel uit de hand. "Nusnerpt de verbaasde en uitgeputte gigirl, ,/wat moet dat, zeg //Dat is mijn hoedverklaart de andere, z/ik dank u nog wel voor de moeite, die u z/Maar meneer, dat is mijn hoed z/Och kom meneer uw hoed bungelt immers op uw rug Aldus geschiedde 'tin een Duitsch stadje meldt de //Pr. Gr. Ct." '4r Tp Ascq een plaatsje dicht bij Roubaix, is Maandag, een luchtballon, die juist was neergedaald, in brand gevlogen en ontploft, vermoedelijk door de onvoorzichtigheid van een rooker. Twintig personen werden gekwetst, waaronder tien zeer ernstig. De sehok van de ontploffing was zoo hevig, dat een groot aantal personen tegen den grond geslagen werden. Uit El Paso wordt de vernietiging van een gevaarlijke rooverbende gemeld, die de bevolking aan den Mexicaanschen kant van de grens maanden lang gestadig verontrust had, maai totnogtoe aan de vervolging ontkomen was. De laatste wandaad van de bandieten was dat zij bij nacbt een aanval op het huis van twee rijke Mexicanen van Oostenrijksche af- komst deden. Zij vermoordden hen en namen alle dingen van waarde mee. Een sterke af- deeling Mexicaansche rurales (marechaussee) werd op de bende afgezonden, die in allerijl den Amerikaanschen kant van de grens trachtte te beieiken. Maar voor de bandieten er waren aangekomen, waren zij door de rurales om- singeld. Er werd vinnig over en weer o-e- schoten. De heele bende werd in de pan gehakt, maar ook de rurales verloren verscheiden dooden. Drie leden van de Italiaansche Alpenclub, Moraschini, Hertiani en Rossiiii, vertrokken van Grenoble om het Meije gebergte te beklimmen. Op een hoogte van 3500 meter overnachtten zij in een toevluchtshut, maar verder zouden slechts 2 de bestijging ondernemen. Toen Rossini tevergeefs op hun terugkeer had gewacht, jtrok. hij uit om hen te zoeken en yond hun lijken aan den voet van een 400 meter Imogen top. - Strenge straffen heeft de rechtbank te Dortmund aan drie vrouwen opgelegd, die door z/weldadigheid" zichzelven heel wat geld hadd#n weten te^ verschaffen. Zij gaven nl. ,/blinden- concerten", waartoe twee blinde zusters mede- werkten. Een der vrouwen huurde een zaal, waar voor 800 personen plaats was, en betaalde daarvoor 50 mark. De twee anderen gingen rond om de biljetten te plaatsen, „voor een weldadig doel" en verkochten niet minder dan 2400. Zoo ontvingen ze ongeveer 2000 mark en daarvan werd aan de blinden ongeveer 120 mark gegeven. Voor het overschot kregen de verkoopsters te zamen de helft en de rest be- hield de andere vrouw. De rechtbank beschouwde deze handelingen als bedrog, omdat meer bil jetten waren verkocht dan plaatsen beschikbaar waren en zulks blijkbaar, onder het mom van weldadigheid, ten eigen bate. Zij veroordeelde de onderneemster tot 5 weken gevangenisstraf en 600 mark boete en elk der verkoopsters tot 2 weken opsluiting en 300 mark boete. Op de spoorbaan tusschen Seregno en Saronno in Noord-Italie heeft een baanwachter zijn leven opgeotferd om een viertal kinderen te redden. Nadat de trein van 10.45 reeds gesignaleerd was, kwam de vrouw van den baanwachter Casatie uit het huisje, om de slag- boomen te sluiten en de voorgeschreven signalen te geven. Toen de vrouw in de richting zag, waaruit de trein moest komen, zag zij vlak bij de bocht op de rails vier kleine kinderen, Hie zonder gevaar te vermoeden, zaten te spelpn. Op dat oogenblik klonk het gefluit der locoiho- tief en een verschrikkelijk ocgeluk scheen onvermijdelijk. De vrouw stiet een luiden schreeuw uit en stormde den trein tegemdet, om hem misschien nog voor de bocht tot staan te brengen. Op dit oogenblik kwam Casatie, door den gil van zijn vrouw gewaarschuwd, uit het huisje en overzag met een oogopslag het vreeselijke van den toestand. Zonder zich te bezinnen, rende hij den trein tegemoet en redde drie kinderen van een wissen dood. De moedige baanwachter kon echter zijn reddings- werk niet voleindigen. Toen hij het vierde kind, de 21/2jarige Angelina Mosca wilde grijpen, stoomde de trein met voile vaart de bocht langs. De buffers der locomotief slingerden Casatie, die het kind in zijn armen had, met geweld van den spoordijk naar beneden. Het kind werd afgrijselijk verminkt, Casatie zelf is in bedenkelijken toestand naar het zieken- huis vervoerd, waar men alle hoop op genezing van den moedigen man moest opgeven. Pen Msschop veroordeeld. Te Carcassone, de hoofdstad van het departement Aude, heeft Dinsdag een bisschop tereehtgestaan, die zich schuldig had gemaakt aan de overtreding van artikel 199 Code Penal Dat is zeker geen alledaagsch geval. Artikel 199 van den Code Penal bevat de bepalitig die in ons strafvvetboek in artikel 449 is opgenomen z/De bedienaar van den godsdienst die, voordat pardjen hem hebben doen blijken dat hair huwelijk ten overstaan van den ambtenaar van den burgerlijken stand is voltrokkeiv.eenige godsdienstige pleehtigheid daartoe betrekkelfk venicht, wordt gestraft met geTaooete van ten hoogste driehonderd gulden." Het is de vrijwel woordelijke vertaling van art. 199 C. P., met dat verschil dat de C. P op de overtreding voor de eerste maal een bor-te stelt van ten minste 16 en ten hoogste 100 frank. De beklaagde van Dinsdag was Mgr. Beuvron de Beausejour, bisschop van Carcassone. Hij was zelf op de strafzitting aanwezig, en legde uit, hoe bij er toe gekomen was artikel 199 te overschrijden. Ik heb de overtreding niet begaan, zeide hij, dan na rijp beraad. Ik heb in 't minst niet de bedoeling gehad de Fransche wet te schenden, die ik volkomen eerbiedig, maar ik meende, dat ik niet strafbaar zou zijn wanneer ik, zooals bier in dit geval, slechts handelde door overmacht gedwongen. Men zal begrijpen wat de bisschop hier onder overmacht verstond. Sedert lang had Mgr. Beuvron toegezegd, dat hij in de kerk het huwelijk zou sluiten tusschen den heer Maraval en inejuffouw De Niort. Maar daar kwam de wijnopstand tusschenbeide, de heele gemeentelijke dienst van Carcassone stond stil. Met de grootste moeite slaagden bruid en bruidegom er in, de noodige afkondigingen te doen plaats hebben. Zij lieten den burgemeester en daarna den prefect bij deurwaardersexploit aanzeggen, dat zij afkondiging eischten, en verlangden dat het huwelijk 1 Juli zou worden gesloten. Verder hebben bruid en bruidegom het echter niet kunnen brengen op den weg naar den burger lijken huwelijken staat. Het laatste bescheid, dat zij op het stadhuis kregen was compliment en dat er van trouwen niets kon komen. Op den huwelijksdag gingen bruid en bruidegom met getuigen naar het stadhuis. Het gezelschap merkte op, dat daar niemand aanwezig was, noch de gewone ambtenaar van den burgerlijken stand, nocli iemand vanwege den prefect van Aude om een huwelijk te sluiten. Een van de rustende adjunct-burgemeesters van Carcassone kwam gisteren als getuige op om te verklaren dat er inderdaad van 11 Juni tot 16 Juli 1907 geen huwelijk gesloten was op het stadhuis van Carcassone. Toen de trouwstoet op het stadhuis niet terecht kon, zijn zij zoo verstandig geweest naar de kerk te gaan en zich door den priester te laten trouwen. De ambtenaar van het openbaar ministerie legde den nadruk op het slechte voorbeeld dat de bisschop gegeven had. Als dat voorbeeld gevolgd werd, zou het huwelijk, een der grond- zuilen van de maatschappij, omvergeworpen worden. Tegen deze opvatting valt in te brengen, dat niet de geestelijke, maar de burgerlijke overheid den grondzuil een duw gegeven had. De bisschop had de wankelende zuil overeind gehouden. Beter enkel een kerkelijkjjhu welijk, dan in het geheel geen huwelijk. Als het voorbeeld van de burgerlijke overheid van Carcassone gevolgd werd zou het heele burgerlijk huwelijk tegen den grond liggen, en dan ware het een zegen dat er althans nog een kerkelijk huwelijk zou bestaan. In dien geest is er Dinsdag dan ook tegen het O. M. gesproken. De rechtbank nam aan, dat de bisschop zich te goeder trouw aan de overtreding van artikel 199 had schuldig gemaakt, maar zij overwoog dat hij desalniettemin geen recht had gehad het kerkelijk huwelijk te sluiten voordat hij het bewijs van de sluiting van het burgerlijk huwelijk had ontvangen. De bisschop is voorwaardelijk veroordeeld tot 50 frank boete. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 20 Juli 8.51 9.24 Zondag 21 9.58 10.32 Maandag 22 11.7 11.38 Dinsdag 23 12 7 W oensdag 24 0.35 1.2 Donderdag 25 1.27 1.52 Vrijdag 26 2.17 2.41 Zij die de Pink P ill en nernen genezen. Wel is bet overal zoo, maar, daar wij van Rotterdam spreken, laten wij, door het toeval geleid, onder de talrijke getuigsckriflen uit die stad, dat van mejuffrouw J. Twigt, oud 22 jaren, nemen, die Nesserdijk 258 woont. Deze schrijft ons bet volgende Mejuf. J. Twigt. (CI. Piels, Rotterdam.) z/Gedurende meer dan drie jaren leed ik aan bloedarmoede en uitputting. Ik had mijn goede eetlust en mijn goede kleur geheel verloren. Mijne dagen gingen in lijden voorbij, mijne nachten waren zonder rust en ik had nooit een goed oogenblik. Ik had door te werken een afleiding aan mijne kwalen willeu geven, maar ik was zoo terneergeslagen, zoo uitgeput, dat ik ongeschikt was voor eenige bezigbeid. Ik was geheel op, en het bestijgen van een trap was een marteling voor mij. Gedurende die drie jaren ben ik onder behandeling geweest, ik heb vele geneesmiddelen geprobeerd, maar die hebben niet gegeven wat men er van ver- wachtte. Moest ik dan alle hoop opgeven en voor de ziekte zwichten JNeen, ik heb de Pink Pillen willen nemen, waarvan iedereen spreekt en men zooveel goeds zegt. Ik heb ze genomen en ik dank aan die pillen mijne vol komen genezing. Ik geef hiervan iedereen wien bet aangaat, kennis, opdat men het wete en mijn geval een voorbeeld voor velen zij." Indien gij niet zoo wel zijt als gij wenscht te zijn en indien de geneesmiddelen die gij hebt genomen u geen voldoening schonken, neem dan de proef met de Pink Pillen. Zij zullen u bet verwacbte resultuat geven. Zij hebben het tot nu toe altijd gednan, en er is geen reden waarom zij dit niet voortdurend zouden doen. De Pink Pillen die gij gaat koopen zijn dezelfde die onlangs mej. J. Twigt hebben genezen, en zij zullen n genezen. Zij zijn goed tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkvvalen,scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatiek. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN 0 VERBEEKE—LEUNIS. Melkvoedse! voor Kinderen enZieken Advocaat en Procurenr te Middelburg. Het KANTOOR te TER NEUZEN zal wegens particuliere redenen, gedurende 2 weken, gesloten zijn. r r Twijfelt niet langer en neemt onze laatste nie&swe WaschrB'aachine Verkrijgbaar bij den Hoofdvertegenwoordiger Eenig adres voor Landbouwwerktuigen. Overal solide agenten gevraagd. Huwelijks-aangiften. 3 Juli. Theophiius de Bleijser (van Clinge), oud 24 j., jmen Johanna de Blok, oud 17j.,jd. 15 Juli. Henricus Josephus Colraan, (van Gent) oud 28 1., 1m. en Cornelia Maria de Wolf, ond 23 i jd. Iluwelijks voltrekkingen. 3 Juli. lsedoris van Haul (van St. Jansteen), oud 59j., weduwn.en Rozalia Fidelia Coleta Pauwels, oud 43 j., wed. 10 Juli. Joannes Franciscus Kriekaert, oud 25 j., jm. en Maria Louisa de Roos, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Joseph, z. van Franciscus Xave- rius Schauwert en van Maria Louisa Rosseel. 5 Juli. Augustus Petrus, z. van Josephus Burm~en van Rosalia van Huffel. '7 Juli. Josephina Maria, d. van Josephus Johannes Hemelaar en van Eugenia Frederica Augustina Verbruggen. Christiaan Augustinus, z. van Jan Fran- cies Maes en van Marianna de Bakker. 9 Juli. Joseph, z. van Wilhelmus Ambrosius Volleman en van Petro- nella Nathalia Verstraelen. 11 Juli. Victoire Celestine Marie, d. van Franciscus Bernardus Versti'aeten en van Augusta Coleta Emilia Maria Wauters. 12 Juli. Jose phus Petrus, z. van Petrus Josephus Buijsrogge en van Cornelia Blommaert. 13 Juli. Augustus, z. van Petrus Franciscus Rombaut en van Johanna Scbauwaert. 14 Juli. Melania Maria, d. van Johannes Hendrikus Lossie en van Amelia Christina .Judoca de Cauwer Overlijden. 13 Juli. Eulalia Maria Warnier, oud 14 d., d. van Johannes Willebrordus en van Christina Mahu. Axel. Huwelijks-aangiften. 12 Juli. Gerard Jonk- man oud 22 j., jm. en Cathelijntje Dieleman, oud 21 j., jd. Huwelijks-voHrekkingen. 9 Juli. Franciscus Eduardus Augustinus de Lessine (van Antwerpen), oud 27 j.,jm. en Coroli Bracke, oud 31 j., jd. 11 Juli. Cornelia Adriaan van Aalst (van Ter Neuzen), oud 29 j jm. en Jozina Riemens, oud 24 j jd. Geboorten. 2 Juli. Philippus Jacobus, z. van Marinus Markutse en van Maria Sara Loof. 5 Juli. Poulina, d. van Petrus de Regt en van Catharina Wolfert. Abra ham, z. van Jacobus van Wijck en van Elisabeth van Dixhoorn. 8 Juli. Jacobus Willem, z van Jacobus Wagenaar en van Fraucoise Wolfert. Adriaan, z. van Willem Riemens en van Magdalena de Feijter. Irena Maria PrUdentia, d. van Aloysius Thiror, en van Rozalia Strijdonck. 11 Juli. Helena Pieterneila, d. van Pieter CoVnelis'sen en van Anna de Bruijne. 14 Juli. Jan, z. van Machiel van Arenthals en van Adriana van Cadzand. Overlijden. 6 Juli. Gornelis Dieleman, oud 6 w., z. van Francois en van Elizabeth Dekker. 8 Juli. Anna L'olleman, oud 40 j., wed. van Gilles Geensen. 12 Juli. Neeltje Hamelink, oud 1 jd. van Pieter en van Maria de Pooter. 16 Juni. Franjoise Reminsen, oud 8 m., d. van Willem en van Levina van Doeselaar. Heng-sidijlt. Overlijden. 3 Juli. Judoca Cremers, oud 83 j., wed van Pieter Asset man. 14 Juli. Josephus Muller, oud 67 j., echtg. van Pieterneila Baart. V II II 7 r7\ i K* - v -i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2