P. van Fraaijenhove. Credieten a. Een W00NHXJIS Advertentien. Herstemming Axel. Voor de Feesten. Openhare Verkooping Elizabeth Frederiksen-Stoffijn, b. Eene parti] SUISQAAS, Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. kapelaan aldaar met zijne huishoudster in de kerk was, waaryan de dieven natuurlijk op de hoogte waren, hebben dezen in zijne woning alle kaslen en laden doorsnuffeld, en wat van hun gading was, als eenige kostbaarheden en 100 aan geld, meegenomen. De politie doet naar alle richtingen ondei'zoek. Maandagavond is te Schiedam nabij de Zwemschool het 5jarig zoontje van den wagen- makev v. S. bij het viscbjesvangen verdronken. Door het trekken van de sluis werd er vruchteloos naar het kind gedregd. Maandagavond is te Edam in de Bedijkte W aal (N.-H.) een 12jarige zoon van A. de Hart bij het baden in een poldersloot verdronken. Men meldt uit Den Haag In verband met het aanhangige onderzoek naar de vcrmoedelijke brandstichting in de Alexanderskazerne is een wachtmeester van het 3e regiment huzaren, tegen wien de militaire autoriteiten bewijzen meenden te hebben, dat hij ondergeschikten zou gewaarschuwd hebben omtrent de aanwezigheid in de kazerne van een politieambtenaar, in de provoost opgesloten en, na daaruit ontslagen te zijn, ternggesteld tot huzaar. ZaterdagRvond reed te Zalt-Bommel een twaalfjarig meisje twee knaapjes op een sportkar door het plantsoen. Op een helling ontglipte haar het wagentje, dat met de knaapjes in de gracht stortte. Een werkman bracht een der knaapjes nog levend op het droge, het andere werd een half uur later levenloos opgehaald. In een instrumentenmakerij in den Eagel- straat te Amsterdam kwam een lGjarige jongen met een brandenden Inciter boven een bak, gevuld met benzine. Hierdoor had eene ont- ploffing plaats, waarbij de knaap ernstige brand- wonden aan hoofd en handen bekwam. Hij is in het gasthuis opgenomen. Een snugger kiezer. Dezer dagen, zoo meldt de ,/N. Gr.", deden een paar huisbezoekers, die voor een gemeenteraadsverkiezing er op uit waren, een eigenaardige ervaring op. Zij belden aan bij een kiezer ergens in den Meeuwerder- polder en zeiden aan het meisje, dat de dear opende, het doel van hun komst. ;/Moe, doar binnen de mannen van de stem- merij," gilde de dochter naar binnen. Moe had geen kiesrecht, deed niet aan politiek en stuurde haar man naar.de voordeur. Glim- lachend kwam deze den bezoekers tegemoet en nog voor een van beiden iets kon zeggen, sprak de te bewerken kiezer //Joa, om je de woarheid te zeggen, heb ik al gestemd." En toen de bezoekers den man vertelden dat de stemming toch pas Donderdag was, verklaarde deze zijn eerste woorden aldus //Ik dou dat zoo as ik de kaorde thoes krieg, striek ik deur wet ik nait hebben wil. Ik plak 'n cent postzegel d'r op en stuur het ding over de post an het stemberoo in de Euliemulder- straot." De huisbezoekers hadden veel moeite dezen kiezer te overtuigen, dat zijn handelwijze niet naar behooren was. Omtrent den inbreker Walther, eigenlijk Richter, weet de ,/Dordr. Ct." het volgende te vertellen. Richter is iernand die behoort tot de //high class" spitsboeven. Zeiden heeft de handige en als gentleman geldeede spitsboef een gaf fer (kameraad). Kiest hij zich een vriend, dan moet het al een handige jongen zijn. Gewoon- lijk gaat hij op de volgende wijze te werk. Als //eerste-villa-tippelaar" verblijft hij op verschillende plaatsen. Hij kleedt zich als heer, draagt Panamahoeden van 40, rookt de fijnste sigaren en drinkt de oudste en meest gerenommeerde merken. Hij stelt zich als vreemdeling in de fijnste hotels voor en wenscht de stad te bezoeken, Baedeker steeds bij de hand. Op een gegeven oogenblik verlangt de voor- name gast de //inisdadigersbuurten'"', waarvan men in de dagbiaden zooveel leest, te bekijken. De gids brengt hem er been en leidt hem be- ruchte cafe's binnen, Niet zoodra kent Richter de adressen, of hij keert zich naar zijn hotel terug, verkleedt zich als armoedzaaier en ver blijft nu eenigen tijd in deze omgeving. Hij bestudeert nu de verschillende typen en kiest zich na rijp beraad een //gaffer", die hem op het pad zal vergezellen, verzekert zich tevens bij voorbaat van de medewerking van hen, die hem van den buit ontlasten zullen. In alles blijft hij een heer, //een trotsche gattes", die vergeteu schijnt te zijn, hoe de jongens hem, toen hij uit „het Huis" te Utrecht was ontvlucht, van ondergoed en bovenkleeding moesten voorzien. De Engelsche torpedojager //Lee" is aan- gevaren door Hr. Ms. pantserschip //Friesland." De aanvaring had Zondagmorgen in de vroegte plaats ter hoogte van Forbay. De //Lee" kreeg een reusachtig gat in de bakboordzijde en vele leden der bemanning van dit Engelsche oorlog- schip konden zich slechts met groote moeite redden, verscheidene opvarenden werden nl. door den schok uit hun kooien op de brug j van de //Lee" geworpen er werd echter niemand gewond. De pompen van de//Lee" konden het binnendringende water vrijwel bijhouden, totdat het gat gestopt was met matten, die door de //Sentinel" verstrekt werden. De //Lee" kon toen met de andere schepen den tocht voort zetten. De //Friesland" heeft aangeboden hulp te verleenen, doch toen dit afgeslagen werd, heeft zy haar reis vervolgd. In de voorname internationale modebad- plaatsen en overal, waar schoone en rijke vrouwen te vinden zijn, vooral in de rijke wijken van Parijs en New-York kan men tegenwoordig aan de slanke en goed verzorgde vrouwenhand een eigenaardig sieraad zien. Het is het nieuwste op het gebied van de goudsmeedkunst en de nieuwste luim der modegouden hand- schoenen van fijne in elkaar gevlochten ringe- tjes 'tlijkt wel iets op een overblijfsel der middeleeuwsche malienkolders rijk met edelsteenen, meest veelkleurige, bezet. Gewoonlijk draagt men slechts een hand- schoen van deze soort en wel aan de linker- hand. Maar ook deze //eenzijdige" luxe kan reeds een goed gevulde portemonnaie ledig ma- ken, want zulk een handschoen kost naar de kwaliteit van het goud en het aantal juweelen 5000 a 10,000 gulden. Ovengens heeft mevrouw Mode ook voor heeren een dergelijke, al is het ook minder dure nieuwigheid in het leven ge- roepen, het is een das van zilverdraad, een uitvinding van een Wiesbadenschen juwelier, waarvan (van de das namelijkj een exemplaar maar even 75 gulden kost. In 's lands kas te Kota Radja is een tekort ontdekt van ruim 3 ton. Geen sporen van braak zijn aanwezig en alle aanwijzingen ontbreken. Toen generaal Alechanof te Alexandropol Dinsdagnacht, in gezelschap van zijn zoon en vrouw en dochter van generaal Gliebof van een feest huiswaarts keerde, werden twee bommen onder het rijtuig geworpen. Generaal Alecha nof en mevrouw Gliebof evenals de koetsier werden gedood. De overigeu gewond. Maandagmiddag is te Itegem een moord gepleegd. Zekere L. C., die onlangs is ver- oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, waar bij als getuige tegen hem was opgetreden ze kere Coeckelbergs eveneens te Itegem, viel uit wraak laatstgenoemde aan terwijl deze in zijn tuin bezig was, en stak hem een mes in het hart. Zijn slachtoffer was dadelijk dood. De dader is voortvluchtig. Sedert Zondag wordt uit de ouderlijke woning te Brussel, Nouveau Marche aux Grains, een 15jarig meisje vermist, Carmen Buzon ge- naarnd, dochter van een commissaris van politie. De ouders waren om 11 uur 's morgens uit- gegaan en hadden het kind met een dienstbode achtergelaten. Om 1 uur 's middags ging ook de dienstbode heen en toen de ouders om half vier thuis kwamen was het meisje verdwenen. Haar signalement is naar alle richtingen rond- gezonden, maar er is nog geen spoor van haar ontdekt. Een storm, vergezeld van stortregens, woedde Zondag over Weenen en geheel Neder- Oostenrijk, waar belangrijkeschadeistoegebracht aan huizen, parken, velden en wijngaarden. Het water in den Donau steeg onrustbarend. Men ontvangt eveneens ongunstige weerberichten uit Bohemen en Silezie, waar alle rivieren buiten haar oevers traden. Tal van houten bruggen zijn weggeslagen, eenige dorpen staan onder water, vele huizen zijn beschadigd. Tot dusverre verneemt men van geen persoonlijke ongelukken. Bij gelegenheid van den nationalen feest- dag in Frankrijk 14 Juli was om 5 uur 's middags te Saint-Die de luchtreiziger Henri Lecomte opgestegen. Op een hoogte van 500 meter scheurde de ballon en kwam met den luchtreiziger omlaag, 18 K.M. van Sant-Die verwijderd. Door den schok van deze plotselinge nederdaling brak de iuchtschipper beidebeenen en bekwam zwaar iuwendig letsel. In de Katholieke kapel van St. Joseph, te Dublin, had men een doodkist met hetlijkvan een vrouw, die den volgenden dag begraven moest worden, voor het altaar neergezet, met eenige kaarsen er omheen. Toen men den vol genden morgen voor den lijkdienst in de kerk kwam, stond deze vol rook. De kist met het lijk was verbrand en geheel tot asch verteerd. Yermoedelijk is de brand ontstaan doordat een der kaarsen met het lijkkleed in aanraking is gekomen. In de kapel werd verder geen schade aangericht. Te Londen is een meeting gehouden ten gunste van de duizenden kinderen, die slacht- offers zijn van de drankgelegenheden. Er wordt een wet voorbereid, die den drankver- koop aan kinderen beperkt en verbiedt hun schadelijke dranken te verkoopen. Te Londen heeft men drankgelegenheden aan den hoek van elke straat. Vrouwen worden er als met magnetische kracht toe aangetrokken en de kinderen moeten er veelal hun moeder vandaan gaan halen. Zoo gewennen ook zij zich aan het drinken van bedwelmend vocht. De officieele o 1 VLAG. j statistieken kunnen geen juist denkbeeld geven van het aantal kindersterfgevallen dat door den alcohol wordt veroorzaakt. De alcohol maakt het kind vatbaar voor allerlei ziekten. In tijden van epidemie is't gemiddelde sterftecijfer 9 pet. by kinderen die geen en 91 pet. bij kinderen, die wel alcohol gebruiken. Ook zijn de kinderen van menschen, die alcohol gebruiken, in den regel zwakker en ziekelijker dan die van menschen, die niet of weinig alco hol gebruiken. Op de 6 kinderen, die sterven zijn er 5 van dronkaards op de 6 idiote kinde ren eveneens 5 van dronkaards. Een vrouw die alcoholiste is en dat zijn er velen te Londen vergiftigd haar kind met de moeder- melk. Ten slotte worden er te Londen jaar- lijks 600 kinderen verstikt door de moeder, die dronken is ingeslapen. In den nacht van Zondag op Maandag is het aantal kinderen, die op deze wijze om het leven kornen dubbel zoo groot als in de nachten tusschen de werk- dagen. 's Graveuhage, 17 Juli. Naar men verneemt heeft de Minister van Marine aan Hare Majesteit de Koningin ontslag aangevraagd. Hulst, 15 Juli. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,75 a f 47,775. Engelsch per 12,12, ZEET1JDINGEN. \'an 15 tot en met 16 Juli. JPositie der Stoomschepen. Zoo de Heere wil hoopt onze geliefde Moeder. op Zondag 21 Juli haar 80sten ge- boortedag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijve is de wensch van Hare dankbare Kinderen, Behuwd-. Klein- en Achterkleinkinderen. De kiesvereeniging „ALGEMEEN BE- LANG" te Axel beveelt voor de her stemming op a- S. Maandag aan den heer Tr-ouwe opkomst dringfend. verzoclit I Namens het Bestuur C. P. MlNJON, Voorzitter. A. E. C. KRUIJSSE, Secretaris. BLOEMENPAP1ER in alle kleuren, per riem (480 dubbele vellen) f 2} CH1TSPAPIER, idem3,— GU1RLANDES, degelijk afgewerkt in verschillende maten, vanal 10 ct. LAMPIONS no. 32,50 100 Idem no. 5 3,75 100 BALLONS no. 25,— ronde Idem no. 3 zeer groote ronde KAARSEN, Prima 100 9,- 100 n 2,50 100" VLAGGETJES, SERPENTINES, CREPE-PA- PIEREN, verder voorkomende VERSTERINGS- ART1KELEN, spotgoedkoop. Aanbevelend, H. VERHOEVEN, TER NEUZEN. Zie de etalage. van af 200 gulden op pers. of zakelijke zeker- heid, onder verb, eener polis van verzekeriug. Rente 5 °/0. Bij niet levering geen kosten. Aanvragen met opgave van bed rag en geboorte- datum Crediet- en Assurantiekantoor Mar- nixkade 14, Amsterdam. te OTHERE. Notaris Van der Moer zal op SVSeandag 22 Juii IS07, des namiddags te half twee in na te melden huis, voor LEVINUS MEERTENS en de Erven z ij n e r echt- g e n o o t e, krachtens bevel der Rechtbank, in het openbaar verkoopen met Schuurtje en grand te Other)ef Zaamslagkadaster sectie G, nommer 902, groot 2 aren 30 centiaren, nog bewoond door Levintjs Meertens. Betaling hoopsom 2 maanden. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding na de betaling. bestaande uit: Tafels, Stoelen, Kachel, Ketels, Kastje, Klok, Larripen, Spiegel, Stoven, Beelden, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Bedden, Dekens, Emmers, Bank, Worstebak met Snikken, Potten, Pannen, Kist, Korven, Kruiwagen, Gereedschappen, Rippen, enzoo- voorts. Koopen tot en met /3,contant. NAAM. M3. Van en naar. Lading. 3 ISoeli. Huwelijks-aangiften. 11 Juli. Jan de Bruijne, oud '22 j., jm. en Catharina Pieternelia van de Velde, ond 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juli. Joos Klaassen, ond 19 jjtn. en Adriana Wiihelmina Rinkhoud, oud 18 j., jd. Marinus Levinus Butler, oud 22 j., jm. en Tanneke de Kraker, oud 21 j., jd. Geboorten. 11 Juli. Abraham, z. van Jacobus Diele- man en van Levina Magdalena Dees. 12 Juli. Marie Tkeresia Carolina, d. van Petrus Franciscus Grootaert en van Sophia van Acker. Pieter, z. van Thomas Meertens en van Maria Vinke. 15 Juli. Anna Maria Elizabeth Suzanna, d. van Adriaan Daniel Kaan en van Sara Adriana de Vlieger. Overlijden. 6 Juli. Jacobus Jozias de Jor.ee, oud I m., z. van Jacobus en van Helena Janna de Bruijne. Oversla;. In deze gemeente hebhen geene aangiften plaats gehad. S»s van Kent, Geboorten. 4 Juli. Stephania Maria, d. van Eduardus Kersbulck en van Clarisse de Guytenaer. 6 Juli. Emiel, z. van Honore Cleemput en van Constantina Anthonetta van den Abeele. 8 Juli. Maurice Ferdinand, z. van Camil August Renique en van Victorina de Groff. Westd orpe. Huwelijks-aangiften. 6 Juli. Au gustus van Acker, oud 23 j jm. en Philomena Leonar- da Ranschaert (van Sas van Gent), oud'22j,jd. 13 Juli. Gustaaf Philemon Franciscus Vermast, oud 24 j., jm. en Louiza Christina Briquet, oud 22 j., jd. SRaamqlnsr. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Hendrik Wisse, oud 25 j., jm. en Pieternelia Maria Platteeuw, oud 26 j., jd. Geboorten. 7 Juli. Hermanus Jacobus, z, van Antho- nie Leunis en van Elizabeth d_e Bruijne. 8 Juli. Abra ham, z. van Jacobus de Jonge en van Adriana Maria Haak. 10 Juli. Bertha Maria Uladia, d. van Pe trus van den Bergen en van Maria Alberlha Martens. II Juni. Sara Jacomina Pieternelia, d. van Leendert VVillemsen en van Maatje Maiia de Wilde. 1'2 Juli Leuntje .Jozina, d. van Pieter Faas en van Janneke van de Voorde. 1+ Juli. llendrik, z. van Adriaan van Wijck en van Maria Verberkmoes. 15 Juli. Adriana, van Hermanus Mulder en van Anna Goverdina Dieke. Overlijden. 1 Juli. Adriana Kolijn, oud 3 m., d. van Jozias en van Dina de Putter. 8 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Arie Faas en van Suzanna Geelhoedt. 14 Juli. Willem de Klerk, oud 86 j., weduwn. van Catharina Wolfert. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f lr,Roggo f 8,75, Wmtergerst fZomergerst Haver fS,50, Erwten 10,50, Witteboonen f Bruineboonen f 9,Duiven- boonen f 9,75, Paardenboonen f 9,Boekweit f Lijnzaad f Koolzaad f Aardappels 4,25. Boter per kilo 1,15. Eieren per 26 stuks f 0,90. Ter weekmarkt waren aangevoerd14 stuks Rundvee, 40 Varkens, waarvan verkocht 7 stuks Rundvee en 25 Yarkens. 15 Noor. s.e 16 Eng. s.s 15 Eng. s.s idem 16 idem 15 Eng. s.s 15 Eng. s.s Voor Ter Neuzen i Sterk 2152 Middlesbro ijzer Van Ter Neuzeo: Constantine 2130 New Castle ledig Voor Kent t Don 2658 Goole Ousel Pandion 3633 Liverpool 3619 Manchester stukg. idem idem Too Kent t Sultan 2945 Hull stukg. Van Selzaete Commercial 321 Grimsby creos.olie Van 15 tot en met 16 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschutdoor de Westsl. 10 op- en 7 afge- sehut. s.s HARAL1) vertrok 16 dezer van St. Petersburg naar Brugge. 8.8. JENNY wordt heden te Kroonstadt verwacht. s.s. RICHARD van Methil naar Kroonstadt, passeerde 16 dezer Elseneur. s.s. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 3