Gemengde berichten. Hiervan werd kooper d eheer J. A. Klaassen voornoemd voor f 725. Koop 6. Een woonhuis met toebehooren en erf, aan de U Kortestraat, groot 56 centiaren verhuurd aan A. Colijn. Hiervan werd kooper de beer A. Geensen te Ter Neuzen voor f 765. Bij de beden alhier door den notaris Van der Moer in het //Hotel de Commerce" ten ver- zoeke van de weduwe en erven van den beer D. van den Berge gehouden veiling van a. een woonbuis (waarin winkol) met toe bebooren, in de Kandeelstraat, groot 32 centiaren, b. eene werkplaats of schuur, tegenover vorengenoemd huis, groot 20 centiaren, c. eene scbuur of pakbuis, aan bet eindder Kandeelstraat, groot 24 centiaren, werden de drie perceeien gecombineerd opge- houden voor 1500. I'1 plaats van den heer J. M. Dregmans, wien op verzoek als zoodanig eervol ontslag is vei-leend, is benoemd tot ontvanger-griffier van den Lievenspolder de heer D. Tolhoek. Bij het lossen der lading bout van het Deensche stoomschip //Frankrig" aan de nieuwe loskade alhier, is gisteren de werkman J. 't G., uitgegleden en in bet diepe ruim gevallen. Ge- lukkig wei-d zijn val op verschillende punten gebroken. Ofscboon veel pijn bebbende, kon hij te voet zijn woning bereiken. Na des voormiddags in zijn ambt te zijn bevestigd door Ds. H. Roelofsen van Goes, die tot tekst had Hebr. 13 17, deed Zondag namiddag Ds. J. R. v. Oordt, overgekomen uit Ter Neuzen zijn intrede bij de Oud-Geref. ge- meente te Middelburg. Hij sprak naar aanleiding van Marcus 16 20. Het kerkgebouw was beide malen zeer vol. De heer F. van Dixhoorn Pb.Jz. te Axel is toegelatentot het Amsterdamscbelaboratorium, afdeeliug suikerindustrie. Ter naturalisatie is o. a. voorgedragen Hugo Franz Gross, geboren te Troppau (Oosten- rijk), wonende te Sas van Gent. Aan het verslag van het college van curatoren van het Kon. Ned. Metereologisch instituut over 1906 is het volgende ontleend De uitbreiding van den stormwaarschuwings- dienst in de Zeeuwsche wateren, welke in over- weging werd genomen na het vergaan der Arnemuider visschersvaartuigen in 1903, heeft ook dit jaar nog niet plaats gevonden. De directeur der filiaalinricbting ontving echter de mededeeling dat thans het overleg dienaangaande tusschen de betrokken departementen (nl. van Landbouw, Nijverheid en Handel en van Marine) geleid heeft tot het aanwijzen van de volgende plaatsen voor de oprichting van nieuwe stations Zierikzee (Galgendijk), Vrouwenpolder (Hoek van den. Haak), Colijnsplaat en Goesche Sas. De inwerkingtreding dezer posten kan weldra tegemoet gezien worden. Uit Zierikzee schrijft men aan de M. Ct. Bij het aanstaand bezoek der Koningin en den Prins worden zij aan het station van de tram verwelkomd door den burgemeester, waarna de gereedstaande rijtuigen hen met gevolg, onder geleide eener eerewacht van 20 ruiters, waarvan commandant is de heer Th. van der Lek deClercq, zal voeren langs den Grachtweg tot de Haven- poort. Verder rijdt de stoet langs de Noordzijde van de Oude Haven tot het Havenplein, waar een gemengd koor van pi. m. 80 personen een cantate uitvoert. De tocht gaat dan verder langs de Zuidzijde van de Oude Haven, door de Post- straat, langs de Groote kerk, waar een kinder- koor H. M. een lied toezingt. Van daar rijdt de stoet door de Meelstraat naar het stadhuis. Hier wordt in de groote bovenzaal de lunch gebruikt, waaraan o. a. deelnemen deCommissaris der Koningin, de leden van Gedeputeerde Staten, de leden der Provinciale Staten van Schouwen en Duiveland, de leden van den Raad en eenige autoriteiten. Te half twee wordt de tocht door de stad heivat tot half drie, waarna devorstelijke personen de gemeente weer per stoomtram verlaten. Na t vertrek wordt, in daartoe opgerichte tenten muziek gegeven op 't Kraan- en het Havenplein door het muziekgezelscbap //Kynst en .Eer en een paar andere nog uit te noodigen corpsen uit de omliggende gemeenten. lerzelidertijd hebben volksspelen plaats die van de /,Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer uitgaan. Vanwege de gemeente worden het Haven- en Kraanplein versierd en's avonds met het oveiuge deel van deOudeHaven geillumineerd. Het geheel wordt besloten door een vuurwerk van de vereeniging //Nut en Genoegen." Zaamslag, 16 Juli. De uitslag der heden gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad is als volgt Aantal stem men 582 uitgebracht 376 cn- waarde 11. Gekozen werd de heer Job. de Fei]fer met 192 stemmen. De heer H. M. de Regt verkreeg 173 stemmen. Axel, 16 Juli. Heden werd alhier door Burg, en Weth. aanbesteed het herstelwerk enz. aan den toren op het raadhuis, alles met bijlevering van bouwstoffen, waarvoor alleen ingezetenen mochten inschrijven. Ingeschreven werd door de heeren A. P. Butler voor f 1788 waterdicht en 1758 niet waterdicht; J. K. Vink en F. Deij voor f 1695 en f 1645H. van Luijk en A. van 't Hoff voor 1625 en 1580. Het werk is Diet gegund, als zijnde de in- schrijvingen boven de begrooting, welke 1425 bedroeg. Gisteren had ten huize van den heer W. Dieleman Wz. alhier de aanbesteding plaats van het restaureeren en gedeeltelijk vernieuwen van een remise van den heer G. P. Ittmann, arts alhier. Ingeschreven werd als volgt Voor timmerwerk door: J. K. Vink voor 464, A. P. Butler voor /410, H. van Luijk voor 398, F. Deij voor 396 en A. van 't Hoff voor 389. Voor metselwerk door J. M. v. d. Velden voor f 207, F. van Tatenhove voor f 192 en P. van Hoeve voor f 178. Alle inschrijvers wonen te Axel. Aan de laagste inschrijvers is het werk ge gund. Men meldt uit Zuiddorpe Een landbouwer, alhier, die veel last had van ratten, probeerde tevergeefs ze te dooden met //Serum tegen de ratten". Daar de lastige knagers op den zolder volop graankorrels te peuzelen hadden, lieten de meeste het serum onaangeroerd staan. Zaterdag 1.1. hield de land bouwer met zes zijner arbeiders een klopjacht, die ontaardde in een echte slachtpartij, op den zolder. Men gelukte er in niet minder dan 117 volwassen ratten te dooden. Voorwaar een voordeelige dag voor onzen landbouwer. Sas vail Gent, 16 Juli. Gisteravond heerschte in onze gemeente eene ongewone bedrijvigheid. Men was namelijk te weten gekomen dat de heer A. Busschaert dien avond, terugkomende van zijne huwelijksreis, zou arriveeren. Dit was een welkome gelegenheid voor de velen die den heer Busschaert in zijn werken en streven alhier hebben leeren kennen, om aan hem en zijne echtgenoote alhier een waardige ontvangst te bereiden. Men wilde aan hem, die hier van zoovele feestelijkheden en hulde betuigingen die in de laatste jaren voorkwamen de ziel was, toonen, dat men zijn werken waar- deerde. De handboogmaatschappij ,/St. Sebas- tiaan" ter eere van bun koning, de leden van het muziekgezelschap //De vereenigde Vrienden" ter eere van hun commissaris en de werklieden van de cementfabriek ter eere van hun directeur, hadden hun beste beentje voorgezet. Het bosch van de familie Stevens, waarin de woning van den heer Busschaert is gebouwd, was tooverachtig verlicht, terwijl daarin een paar sierlijke eerebogen prijkten. Toen het jonge echtpaar arriveerde en het muziekgezelschap hen eene serenade bracht, was daarbij eene groote menigte aanwezig. Het ontbrak ook niet aan welkomstgroeten, die door den heer Busschaert op gepaste wijze werden beantwoord, terwijl hij blijk gaf, zeer getroffen te zijn door de hem en zijne echtge noote gebrachte hulde. Hulst. In de gehouden vergadering der Commissie tot het bereiden eener waardige ontvangst aan H. M. de Koningin, waarbij alle leden tegenwoordig waren, zijn benoemd tot voorzitter de heer Jos van Waesberghe, tot secretaris de heer J. A. d'Haens en totpenning- meester de heer C. J. Burm. Naar wij vernemen is in beginsel besloten een subsidie aan het gemeentebestuur aan te vragen tot dekking der algemeene kosten. Er zal een algemeen plan van straatversiering worden ontworpen, waarnaar wij hopen de be- woners der verschillende straten zich zullen richten, omdat men alsdan een goed geheel krijgt. De muziekgezelschappen in het kanton Hulst zullen worden uitgenoodigd hunne medewerking te verleenen. Tijdens het verblijf der Koningin zal door de schooljeugd een aubade worden gebracht. Men heeft afgezien van het vormen van eene eerewacht, omdat de Koninklijke stoet door zeer nauwe straten gfaat. Indien de geldmiddelen het toelaten zullen er volksspelen worden gegeven, bet Marktplein a la giorno en de poorten met gas ge'illumi- neerd worden. Met een luisterrijk vuurwerk zal den dag besloten worden. Er worden stappen gedaan om te verkrijgen latere treinen van spoor en tram met ver- minderd tarief. Hoofdplaat. Aan den heer J Korenman, waterbouwkundig opzichter der calam. polders Hoofdplaat en Thomaes, is eervol ontslag ver- leend met ingang van 1 Nov. in de vergade ring van Dinsdag 16 Juli. De jaarwedde van den heer F. Plasschaert. dijksopzichter is van f 700 tot 1000 gebracht. Men denkt er ernstig over na om geeu opvolger van den heer Korenman te benoemen, waartoe met algemeene stemmen de wenschelijkheid werd uitgesproken. Biervliet, 15 Juli. In dezen tijd van beweging voor stemmingen en herstemmigen, die dikwijls zooveel verandering maken in het bestuur eener gemeente en waarin we telkens veteranen zien plaats maken voor jongere krachten, doet het ons aangenaam aan, wanneer er gewezen kan worden op personen, die een halven menschen- leeltijd achter de groene tafel plaats mochten nemen. Vermeldenswaard is het daarom, dat onze wethouder, de heer S. de Groote, deze week naar wij hopen den dag herdenken mag, waarop hij voor veertig jaren als lid van den gemeenteraad gekozen werd. Na den 17en Juli 1867 te zijn gekozen heeft hij steeds ijverig deelgenomen aan het besturen der gemeente, vooral nadat hij in 1894 tot wethouder verkozen werd. Uit het telkens herkiezen van den heer De Groote blijkt genoegzaam, dat zijn arbeid zeer op prijs gesteld wordt. Moge het hem gegeven zijn nog langen tijd zijne krachten aan het behartigen van de belangen der ge meente te wijden. IJzendijke. De kermis, Zondag op de Wijk Oudeland onder deze gemeente gehouden is geeindigd met een drama waardoor twee fami- lien in rouw gedompeld werden. Twee personen, werkzaam bij denzelfden land bouwer, scbijnen 's avonds ruzie gekregen te hebben, waarbij ongelukkig de messen te pas kwamen. De arbeider Th. Wille kreeg daarbij behalve een diepe wonde over voorhoofd en neus, een steek in een der schouderbladen, waarin de helf't van het mes afbrak. De dader E. v. d. M. te IJzendijke is nog dienzelfden nacht gearresteerd. Wijl het den ter hulp geroepen geneesheer bleek dat de steek tot in de long was doorgedrongen, is de getroffene Maandag vervoerd naar het verpleeghuis te Middelburg, teneinde nader onderzocht te worden. Daar bleek met behulp van eene Rontgen- photograpbie dat het afgebroken deel van het mes in de long is aehtergebleven. De toestand van den patient is ernstig. Een andere lezing van het geval is dat het slachtoffer ter voorziening tusschenbeide sprong en zoo de steken en sneden opliep. Aardenburg. Een schandelijke baldadigheid bracht Maandagmorgen onder de inwoners dezer gemeente heel wat beroering. Toen de land bouwer M. zijne koeien uit de weide wilde halen, bemerkte hij dat een der dieren een schot had gehad in den kop, bet andere erg was gekwetst aan de heup. Een paard van den brouwer H., dat in een weide aan de overzijde van den weg liep, had een schot hagel in de borst. Hierbij bleef het nog niet. Ook in een weide van den landbouwer De R., gelegen eenige minuten verder achter de Elderschuur, was een der dieren aangeschoten. De bulzen der patronen zijn gevonden. Bij zorgvuldige verpleging kunnen de dieren waarscbijnlijk blijven leven. Omwonenden hebben tusschen een en twee uur in den nacht schoten gehoord. Tot nog toe is de dader onbekend. Het geheel lijkt het werk van een krankzinnige Een gezelschap van eene dame met twee heeren, benevens een chauffeur, bezochten Zondagmiddag per automobiel van uit Knocke deze gemeente. Zij waren op de terugreis niet gelukkig. In de bocht nabij de Draaibrug liep het voertuig met groote vaart recht over de rails in de sloot en verder onderste boven in een tarweveld. De dame en de chauffeur kwamen met den scbrik vrij. Een der heeren was zijn been, den ander zijn schouder ontwricht. Na verbon- den te zijn aanvaarden zij de terugreis per tram de geheel in stukken liggende automobiel liet men achter. De oorzaak van het ongeval wordt door den een geweten aan de rem, die niet zou gewerkt hebben, terwijl een ander beweert dat iets aan een der wielen zou gehaperd hebben. (M. C.) De wed. Lvan Gorp, te Tilburg, heeft haar I02en verjaardag gevierd. De oude vrouw mag zich nog in een goede gezondheid ver- heugen. De politie te Amsterdam heeft Zondag- nacht, dank zij de hulp van enkele burgers drie inbrekers kunnen arresteeren. In het holle van den nacht met hun handwerk begonnen, poogden zij in te breken in een fietsenbergplaats aan de Gelderschekade. Een was bezig de ijzeren tralies voor den ingang weg te breken, terwijl de beide anderen op den uitkijk stonden. Toen ze zich door burgers ontdekt zagen, kozen ze het hazenpad. Maar gelukkig gingen de burgers er achter onder geroep van //Houdt den dief Politie schoot toe en een van het edele drie- tal werd weldra gegrepen en naar het politie- bureau geleid. Dadelijk trok de recherche er op uit, en wel wetende in wiens gezelschap de gearresteerde zich steeds op de vlakte' be- weegt, had ze de voldoening een poos later de beide uitkijkers te kunnen opbrengeu. Men meldt Maandagmiddag uit Dalen Door den trein, die uit de richting Assen te 9.59 uur hier arriveert, zijn vanochtend op een overweg dicht bij het station twee koeien overreden, toebehoorende aan den arbeider F. K. Van de eene koe is de kop totaal vermor- zeld, de andere is zwaar gewond. De trein is niet gederailleerd. Dinsdagmorgen is uit de Wijk achter het station der Dedemsvaartsche stoomtram, te Dedemsvaart, het lijk van den nachtstoker W, L. opgehaald, een braaf en oppassend man. Te Zuidbroek (Gr.) is Maandagmorgen uit een wijk een kinderlijkje opgehaald, dat naar V inschoten werd overgebracht, om te worden geschouwd. De burgemeester met kermis. De Nieuwe Gooi- en Eemlander deelt het volgende mede over een feit, dat zich te Laren tijdens de kermis heeft voorgedaan Op den avond van den 2en Juli, omstreeks 11 uur, werd de hulp ingeroepen van Rijks- en gemeentepolitie tegen zekereu G. Wiegers, een woesteling, die, onder den invloed van ster- ken drank verkeerende, eene vrouw misbandelde. Het gelukte den Rijksveldwachter Meier met den politieagent Van den Berg genoemden Wiegers in verzekerde bewaring te brengen. Dat ging echter niet zonder moeilijkheden. De arrestant verzette zich heftig, en een zeker deel van een publiek voelde zich verplicbt het voor den dapperen Wiegers te moeten opne- men, zoo dat zelfs de Rijksveldwachter Buwalda zich genoodzaakt zag met de blanke sabel op vrienden en vereerders van den arrestant in te slaan. Nadat de delinquent achter slot en grendel gebracht was, begaf de menigte zich naar de woning van den burgemeester, om op zeer on- parlementaire wijze, tegen de voordeur der bur- gemeesterswoning trappende, de invrijheidstel- ling van Wiegers te verkrijgen. De burgemeester bleef niet in gebreke te verschijnen en begaf zich door de joelende me nigte begeleid naar het arrestantenhuis, waar hij den gevangene vroegZijt gij beschonken De man was bij niachte om //neen" te ant- woorden en werd daarna onmiddellijk door den burgemeester op vrije voeten gesteld. Een luid vLeve de Burgemeester" weerklonk. Of de heer Velthuijzen diepgeroerd daukte weten wij niet, maar wel weten wij, dat deze daad tot verkrijging van een populariteit bij een, zeker niet het beste, deel van Larens be- volking, een slag in het aangezicht der politie- dienaren, die hun plicht naar behooren ver- vulden, is. Door den brigadier-majoor der Rijksveldwacht te Hilversum is dan ook van een ander rapport gemaakt. Het is te hopen, dat de bevoegde autoriteiten aan daden van willekeur en auto- cratie als van den Larenschen burgervader paal en perk zullen stellen. Onlangs kwain een waggon vol kruit aan het goederenstation van de Moravische stad Briinn aan. De lading was geheel naar voor- schrift verpakt, de wagen verzegeld en ook de speciale vrachtbrieven waren in orde. De plaatselijke kommandant werd dadelijk van de zending verwittigd, die nog 's nachts een wacht van 6 man liet opstellen om de gevaarlijke lading te bewaken. Posten werden opgesteld en niemand mocht zich in de buurt met sigaar of pijp vertoonen. Den volgendeu morgen kwamen een paar soldaten met wagens om het gevaarlijke goed naar het kruithuis te brengen. Eerst werden de loodzegels van den waggon onderzocht en in orde bevonden, daarop de deur geopend en de vaatjes voorzichtig uitgelaten. Maar die zagen er heelemaal niet uit als kruit- vaatjes. De officier vond dit zoo gek, dat hij er een liet openmaken en wat kwam er uit Geen kruit, maar Boheemsche //Powidl", of pruimengelei. Groote verbazing, maar teven3 werd dadelijk gevraagd waar de kruitwaggon wel gebleven mocht zijn. Het spoorwegperso- neel werd gealarmeerd, er werd naar rechts en links getelegrafeerd, tot eindelijk bleek dat die wagen in een anderen goederentrein geraakt was, die den geheelen nacht kalmpjes doorge- reden had, terwijl de soldaten den wagen met pruimengelei zorgvuldig bewaakt hadden. lemand te Sleidinge, die dezer dagen overleed, had den naam dat hij geld moest bezit- ten. Nochtans, na zijn dood vond men niets in zijn woning. De erfgenamen lieten zich niet ontmoedigen en keerden heel het huis om zoo te zeggen onderst te boven. Dat was goed, want in een zak die vol met balen zat, en die in een hoek van den zolder lag, vonden zij voor 50,000 frank effecten. Door dezen eersten uitslag aangemoedigd, zetten zij hun opzoekingen voort. In een anderen zak met balen, als achteloos weggeworpen tusschen den schouw en het dak, werd nog een som van 24,000 fr. gevonden. Natuurlijk zal men nu nog voortzoeken. Men meldt uit Sittard Een brutale inbraak met diefstal had Zondag plaats in het naburige Lutteradeterwijl de O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2