Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Jsmsteen. Een aan longtuberculose lijdend rund van den veekoopman W. L.d'Hooghe is tegen vergoeding van 125 door het Rijk benaderd en opgezonden naar de barak te Rotterdam. Zaterdagavond omstreeks 11 uur geraakte een te Middelburg verblijfhondend reiziger van de farm a Oostdijk te Rotterdam op zijn eenzame wandelmg bij de werktuigenfabriek van den heer Jolmers in bet water. In plaats van rechtuit de brug naar de Kinder- dpk te loopen was de man links aangegaan, met gevolg dat bij in bet zoogenaamde balkengat terecht kwam. Op zijn hulpgeroep kwam gelukkig spoedig lemand aanloopen en werd de drenkeling met een in de nabijheid gestationeerde reddingslijn boven water gehonden en verder met een roeiboot op het droge gebracht. Uelukkig waren alle reddingsbenoodigdheden in de nabijheid, zoodat de betrokkene er met de schrik en een nat pak af kwam. De minder goede verlichting op dat punt schynt aan het geval niet vreemd te zijn. Te Wageningen is Donderdag de 68jarige landbouwer C. M. in een sloot bij zijn woning verdronken. s mand, naar het station bracht. In den wagon wist het beest de mand stuk te krabben en bijten en bij het station Pietgijzenbrug uit de mand te komen. Daar de conducteur het groote dier niet durfde oppakken, was het uit den openstaanden waggon gesprongen. Onverwacht is poes weer in alien welstand bij zijn vorigen eigenaar teruggekomen. 0^ ee'njarig zoontje van den heer P., te etten (N.-H brandde zich Donderdag zoo aan een pot met heete thee, dat het na hevig lijden overleed. Woensdag 3 Juli bracht te Breda het ochtertje van juffrouw De H. een aangeteeken- den brief naar het postkantoor. In plaats van dit poststuk aan het loket af te geven, wierp zij den brief eenvoudig in de bus. Thans is bencht ontvangen, dat de brief niet op zijn be gemming fAmslerdam) is aangekomen. De brief bevatte 50 gulden aan bankpapier. De politie stelt een onderzoek in. Oe troebelen te Rotterdam in het haven- bedryf hebben dank zij de goede maatregelen geen verdere uitbreiding gekregen. Het blijft er tamely k rustig. In de stad zelf merkt men mets van het militair vertoon. Te Riel, N.-B., vermaakten zich Donder dag eenige kinderen bij een der sluitboomen van de S.S. Een der kleinen onttrok zich aan het waakzaam oog van een ouder bijzijnd kind en begaf zich op de lijn juist toen de door- loopende goederentrein aankwam. Het kind wei d door den laatsten wagen gegrepen, en verkreeg behalve een nerbrijzeld voetje, een einstige hoofdwonde, aan welke gevolgen het overleden is. Men schrijft uit Mook aan de Geld. Is dat nu instinct of slimheid, vraagt men zich onwillekeurig af, als men dagelijks de staaltjes hoort, die door de talrijke optredende vossen hier worden uitgehaald. Zondag waren op drie plaatsen kippen ge- stolen. Nu worden ze successievelijk teruggevonden, alle netjes begraven op de akkers, in een rechte lijn met groote afstanden. Slechts een poot steekt boven den grond, soms slechts een teen. De vallen, overal gespannen waar Reintje het eif betreedfc, vindt men 's morgens ontgraven, bloot gelegd, dicht geslagen, of een eind weg- gesleept. Soms teekenen haarbosjes aan klemmen of prikkeldraad mijnheers indentiteit. Voor de opkomende hoenderteelt in deze streek is Reintje een ware plaag, daar hij liever kuikens heeft dan oude kippen. ■T men verdenking fcoesterde dat bij de leide branden onlangs in de cavaleriekazerne te s Gravenhage gedacht moet worden aan kwaad- wilugheid, werd een ijverig en streng onderzoek ingesteld, dat echter tot geen resultaat leidde. JNu heeft men dezer dagen een ambtenaar der recherche uit Den Haag de rol van recruut laten spelen om hem zoodoende in aanraking te brengen met de verdachten, miliciens, die, naar men vermoedt, verstoord waren over de intrek- kmg van den maatregel betreffende het blijvend gedeelte. De politieman meldde zich een tiental dagen geleden aan, aan de poort van de Alex- anderskazerne, waar hij het verlangen te kennen gat, als vrijwilliger bij het regiment te worden ingelyfd, en hij werd daarop als huzaar-recruut aangenomen. Spoedig werd hij gekeurd en in unifoim gestoken en deed alle diensten, die door recruten worden verricht, kreeg rijles enz. Op zekeren dag verdween hij. Den volgenden dag rukte het eskadron, waarbij de verdwenen recruut diende, uit en hield op zijn tocht stil voor het politiebureau aan de Laan van Meer- dervoort, waar werd afgestegen en enkelen werden binnengeroepen. Tot hun groote verbazing ontpopte zich daar de verdwenen recruut in een inspecteur bij de Haagsche recherche, die hen aan een langdurig verhoor onderwierp. Naar aanleiding van dit verhoor moeten enkele der verdachten gearresteerd zijn en zich op het oogenbhk in het arrestantenlokaal van de Ale - xanderskazerne bevinden. De vorige week werd te Haarlem een inbreker gearresteerd, die daar met een dame in een hotel logeerde. Hij werd opgesloten te Bloemendaal, doch toen men des morgens het lokaal kwam inspecteeren, was de vogel gevlogen. Men kon met yerwondering waarnemen door welk klein gaatje de inbreker of liever uitbreker heeft weten te ontkomen. Het gat was niet grooter dan 251/2 bij 30 c. M. en lag dan nog 2 meter boven den grond. Hij moet blijkbaar van buiten hulp hebben gehad, want toen hij Donderdagochtend nabij Velzen werd ontdekt door den jachtopziener Van den Broek, die toen een wedloop met hem aanging over aa'rdappellanden, schuttingen en door boschjes, opende de vluchteling een dames- parapluie en zette hij een pet op, die uit de parapluie was te voorschijn gehaald. Zijn angst was toen, naar de jachtopziener mede- deelde, zoo groot, dat hij schreeuwde als een konijn dat in angst zit. De lieden in de omgeving, die van hetgeen gebeurde niets begrepen, lachten om dee dwazen wedloop die er werd gehouden, maar toen ver- nomen werd wat er aan de hand was, gingen alien helpen om den vluchteling te vangen, ook de schooljeugd hielp mede, maar het was te laat daar Walther in het dichte kreupelhout ontkwam. Hij heeft echter niet lang van zijne vrijheid kunnen genieten. Hij is Vrijdagochtend onder Castricum gevat. Walther was namelijk gevlucht in de rich- ting Castricum. Aan de Duinderbuurt heeft hy zich toegang verschaft tot een schuur, tijde— lijk bewoond door den spoorwegarbeider Teunis Mastenbroek. De vrouw ontwaakte door eenig gestommel, en het zolderluik uitziend, ontdekte zij V alther, die, na een 5tal eieren en wat melk gebruikt te hebben, bezig was de linnen- kast te forceeren. Zich ontdekt ziende vluchtte hij, maar werd nagezet door de spoorwegarbei- ders Munster en Schermer, die hem dra in handen hadden, en overleverden aan burgemeester Hovv te Castricum, die oogenblikkelijk zorgde dat de politie van Haarlem en Bloemendaal ter plaatse kwam. Deze arriveerde daarop per auto, die gisteren den heelen dag jachtmaakte op den ontvluchte. De politie herkende Walther naiuurlijkdadelijk. Als persoon maakt de inbreker geen ongunstigen indruk. Gekleed als strandheer, zal niemand in hem een zoo gevaarlijk heer herkennen. Hij was volkomen kalm, ofschoon men ontdekken kon dat met kracbt onderdriikt werd, hetgeen binnen in hem bruischt. In zijn bezit werd nog bevonden een ijzeren pen, waarmede hij zich waarschijnlijk tot de schuur toegang heeft ver schaft. De inspecteur van politie De Wilde, uit Alkmaar, eveneens naar Castricum gegaaD, her kende in den zich noemenden Walther", den beruchten in- en uitbreker Julius Wilhelm Carl Richter, die in 1904 in Alkmaar een 5tal inbraken had gepleegd en deswege later in Utrecht naar de gevangenis werd overgebracht, alwaar hij destijds is uitgebroken. Richter of Walther is in een automobiel van astrieum overgebracht naar Bloemendaal, waar honderden ingezetenen den modernen Rinaldo stonden af te wachten. Veiligheidshalve is het excentrieke personaadje naar Haarlem over en in het huis van bewaring ondergebracht. De man bekende, dat hij aan zijn vervolgers had weten te ontkomen, door in een boschje te gaan liggen in den nacht is hjj daarop de spoorbrug te Velzen overgegaan. Honger had hem tot de laatste inbraak gedreven. W alther, heeft aan de politie verklaard dat hij te Weenen geboren is en van zijn moeder jaarlijks de rente ontvangt van een kapitaal v^.n f 40.000, maar geldgebrek kreeg doordat hjj op de renbaan veel verloor. Hij gaf door zijn houding en manieren blijk, een goede op- voeding te hebben ontvangen. Hij is 28 jaar. De juffer, met wie hij reisde, zal, omdat zij geen voldoende papieren en geen middel van bestaan heeft, over de grens worden gezet. Zij heet Polna Engel, wa3 kellnerin te Straatsburg en is 22 jaar. Tram houdt stil bij het postkantoor, waar er een passagier afgaat, die na 'n wanhopige wor- steling met de dringende trambegeerigen, afzakt naar //de Poort", en er twee van de veertig wachtenden op komen. Een er van is 'n me- neer, met 'n dikken, stalen bril en 'n rond hondje aan 'n eind touw. 't Hondje is als een mof van astrakan op vier knakworstjes en voor- aan een dot watten. Als de tram begint te rijden, trippelt het beestje, daartoe aangespoord door z'n meester en door 't gespannen touwtje, haastig mee. In de Raadhuisstraat vermeerdert de tram haar vaart. Het hondje ijlt nu aemechtig, met on- zichtbaar-snel pootbeweeg en hangende tong, achter de tram. Dat ziet de roode juffrouw. z/Zeg is, meheer, is dat 'n menier om dat arreme beessie mee te late holle Je mos je wat schame zie je niet, da se tong uit se bekkie hank De rneneer ziet 't, maar 't laat 'm ijskoud. Hij kijkt 't //impertinente mensch" minachtend aan en haalt zwijgend z'n schouders op. Twee van de passagiers grinniken. Een trekt 'n boos gezicht. De rest kijkt on verse hillig. Maar de tram versnelt nog meer haar vaart en op 'n gegeven moment loopt't ronde hondje niet meer, maar vliegt letterlijk als 'n wonder- baarlijk zweeftuig door de lucht. Bij 't neer- komen, verliest het z'n evenwicht en sleurt jammerlijk over de keien. Dat is te veel voor de juffrouw. Zwijgend, maar met 'n gloeiend gezicht haalt ze stiekum 'n schaartje uit haar reticule, steekt snel en vastberaden haar vetten arm thsschen twee heeren door, die natuurlijk doen of ze niets zien zoo is de mensch en knipt het strakgespannen touwtje met een knip door. z/Soo, gemeene Judas", zegt ze triomfantelijk, als 't hondje bevrijd is, en dampend en trillend staat uit te puffen, geleund tegen den trottoir- rand, //nou kan je 't beessie gaan hale. Voor mijn ooge sel je dat wurrumpie niet meer terrege o zoo En bij 't volgende haltepaaltje is de spierwit geworden meneer, die dof heeft staan mopperen, wel genoodzaakt, de tram te verlaten en z'n achtergebleven hondje op te zoeken. De menschen op het achterbalbon lachen allemaal nu. En de juffrouw geniet hemelsch Te Saint-Laurent-en-Chamsaur in Frank- rijk bestaat een fabriek, welke sedert het voor- Als curiositeit vermeldt het r/L. Dbl." dat een geemployeerde van het Militaire Hospi- taal te Leiden een kat, goed verpakt in een Leo schrijft in de Tel. Het hondje, de juffrouw en de schaar. Op t achterbalkon van een der trams van lijn 3 te Amsterdam. Op dat balkon staan ongeveer een dikke twaalf menschen, vanwege de puike regeling. Onder die menschen is'n juffrouw,'n burger- juffrouw, met een rood, congestioneus gelaat, wangen als de voederzak van 'n pelikaan en n vettig glimneusje, als de veel-geknepen ivoren knop van 'n wandelstok. Tusschen haar vrorste-handjes klemt ze krampachtig een reu- zige reticule, mal van uitgeslagen ouderwetsch- heid. jaar bevroren melk in den handel brengt. De melk wordt 's morgens en 's avonds afgeleverd. De inkoopsprijs is des zomers 5, des winters 7y2 cent per liter. Na het nemen van mon sters voor het onderzoek op vetgehalte en zuur- graad, wordt de melk door water afgekoeld en door een zeef naar een reservoir en van hier naar metalen bussen van 1 M. lengte van 20 L. inhoud geleid. Deze bussen komen in de koelkamer die door middel van een zwavelig- zuur-koelmachine van Pictet op een tempera- tuur van 0 tot h1^0 G. gehouden wordt. Hier- in blijft de melk van 's morgens 7 uur tot den middag, gedurende welken tijd zij in zacht, ge- makkelijk fyn te maken ijs veranderd. Dan doet men ze in blikken bussen van 50 L. in houd, welke men omgeeft door een linnen zak met turfmeel. De zakken dragen het opschrift #Lait Alpa". De ledige bussen, waarin de melk bevroor, worden automatisch door middel van stoom ge reinigd. De melk gaat naar Marseille, waar zy nog bijna geheel bevroren aankomt en voor 20 cent per liter verkocht wordt. - Na de aardbevingen in Calabrie werden niet alleen uit Italie, maar uit de geheele wereld sommen gelds gestuurd om de ellende der slacht- olfers te lenigen. Reeds spoedig verspreidde zich het gerucht, dat met deze zendingen hoofd- zakelijk de minst behoeftigen geholpen werden, terwijl zij, die werkelijk gebrek leden, weinig of niet geholpen werden. De regeering stelde, ten aanzien van deze geruchten, een enquete in, die weldra geeindigd zal zijn. De president der commissie tot onderzoek verklaarde echter reeds dezer dagen Het is helaas, maar al te waar, dat het gezonden geld voor het grootste gedeelte aanbetrekkelijkgefortu- neerde menschen verspild werd. Vooral in den eersten tyd wisten de meest brutalen, waaronder zelfs eenige burgemeesters, ten koste der armen, hun slagteslaan. Zeer waarschijnlijk zal de pu- blicatie tan het rapport ernstige gevolgen hebben omdat eenige burgemeesters, die thans nog aan het hoofd hunner gemeenten staan, bij die ge legenheid belangrijke sommen verduisterden Het 23jarige dienstmeisje Johanna Schwarz in dienst van den ingenieur Von Bliichen te Berlijn, was in diens woning op de 3e verdieping van een huis aan de Pariserstrasse bezig vuur aan te maken, toen haar kleederen in brand geraakten en zij in een oogwenk door vlammen was omhuld. In haar radeloosheid rukte zij het venster open en sprong er uit. Met een schedel- breuk en zware brandwonden werd zij door voorbijgangers opgenomen, nadat het vuur ge- doofd was eu naar het ongevallenstation in den zoologischen tuin gebracht, waar zij bij aan- komst reeds overleden was. In de rue Jardin-des-Arbaletriers te Anl werpen was men bezig het grondwerk te vei richten voor den bouw van een huis, toen een klaps de put, waarin twee gravers aan h( werk waren, instortte en beiden bedolve werden. De eerste pogingen tot redding werdei gedaan door menschen, die eveneens op da werk waren, vervolgens kwam ook de brand weer te hulp en na een half uur hard werke had men de hoofden der beide ongelukkigei vrij gemaakt. Een hunner, vader van 7jong kinderen, was reeds dood. Het duurde nog ee uur, voordat men hen geheel had opgegravei De andere werd daarop, zwaar gewond, naa het St. Elisabethsgasthuis gebracht. Een millionnairsroman. Een Amer kaausch millionnair, chef eener bloeiende zaa in Georgie (Vereenigde Staten), heeft de hul der Engelscbe bladen ingeroepen om een jong dame terug te vinden, die hij sedert meer da een jaar tevergeefs zoekt. Den 16den April 190(5 ontmoette hij in de trein tusschen New-Haven en Louden een jong dame, die met haar moeder en haar oudste zusfa reisde. De familie had den winter op't eilan Maltha doorgebracht en kwam juist weer i Engeland terug. Dit jonge meisje nu maakte zoo'n diepen it druk op het ontvankelijk gemoed van den mil lionnair. dat hij haar geen oogenblik kon ver geten en thaus alle pogingen in 't werk stelt om met haar te kunnen trouwen. Alles wa bij van haar afweet is, dat ze een vioolkis bij zich droeg, waarop de naam Irene Walke en dat ze zich den zestienden April naar Black heath begaf. Noch de lijsten van den burger lijken stand op Malta, die trouwens zeer slech bijgehouden worden, noch de aldaar gevestigdi Eugelsche muziekscholen konden eenige inlich ting omtrent de jonge dame verschaffen. To dusver heeft men in Engeland twee Irene Wa kers's ontdekt, die echter geen van beiden aan het signalement beantwoorden. Als laatste redmiddel heeft de wanhopig Amerikaaii thans reusachtige advertenties ii alle Engelsche bladen doeD verschijnen, in hoop op die manier zijn geluk te zullen vinden z/Voor den grap" stak een 4jarigjongentj te Aniche Frankrijk, het bedje van zyn 3jari zusje in brand toen de moeder thuis kwam was het kind verkoold. Een neger, David Beeman genaamd, moe deze maand te Montgomery, in den Amerikaan schen staat Alobama, opgehangeu worden, om dat hij zijn vrouw vermoord beeft. Than heeft zijn oudere broeder, die prediker van eei baptistensekte is, aan de justitie verzochtofh voor zijn jongeren broeder mag worden gehan gen. //It heb niets op mijn geweten aldu lichtte hij dit zonderlinge verzoek toe ej ben dus zeker, dat ik naar den hemel ga terwijl, David, na zijn misdaad, niet gereed is voor hel laatste oordeel. Laat hem leven, opdat hi berouw kan hebben, ik zal met vreugde in zijn plaats sterven." Het koste den procureur-gene raal van de rechtbank heel wat moeite den braven, onnoozelen geestelijke aan het verstand te brengen, dat men aan de galg geen plaatsver vanger stellen kan. Twee officieren van de Engelsche marine hebben een toestel uitgevonden bestemd om de bemanning van onderzeesche booten te beveiligen tegen het ontstaan van schadelijke gassen. Het bestaat uit een helm die de mannen opzetten wanneer ,er een ongeluk gebeurt. Door middel van een stof die oxylith genaamd wordt, wordt binnen den helm een voorraad voor ademhaling geschikte lucht ontwikkeld. Het toestel kan tevens dienstdoen om den drager boven water te houden. De uitvinders hebben te Londen proeven ge- nomen, die naar men zegt schitterende resultaten hebben opgeleverd. In een derde-klasse-wagen van den nacht- trein van Toulouse naar Bayoiine is een moord gepleegd op den 28jarigen Joseph Nadal, door een reisgenoot, die met hem in een coupe al leen zat en hem, terwijl hij sliep, een mes in het hart stak. In het naburige compartimen- ten van den doorloopenden wagen zaten ver- scbeidene reizigers, maar alien sliepen en niemand bemerkte iets van den moord. Na den steek had het slachtoffer nog de kracht om op te staan en naar het aangrenzend com- partiment te loopen, waarvan hij de deur open de, doch toen vielhij dood neer. De moordenaar was nog in den trein, maar de menschen waren zoo verschrikt dat zij er niet aan dachten hem te grijpen. Van die verwarring maakte hij gebruik om het portier te openen en uit den trein te springen, die met een snelheid van 68 K.M. reed. Eerst toen trok men aan de nood- rem en de trein stopte. De moordenaar was evenwel spoorloos verdwenen in den nacht. De oorzaak der misdaad is onbekend. Bij Kon. besluit is benoemd tot rijkshaven- meester aan het kanaal Ter NeuzenGent met zijkanaal naar de Axelsche Sassing, ter stand- p'laats Ter Neuzen, de heer E. Kerkhoven te te Aerdenhout.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2