ILLUMINEERGLAZEN Credieten L J. F. van Dalen S: 3 HUIDENZ0UTERIJ. Land"bouwschuur, Muziekcursus, Advertentien. Is. van Waesberghe-Janssens. Teiegrafische berichten. BURGE RLIJKE STAND? Handelsberichten. ;„Vereenigde Werklieden. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Melkvoedsel voor KindererienZieken. I. P. CASTELEIJN, TANDARTS, H. HARTOG. I PONY met KAR. Onmiddellijk uit de hand te koop Aan het station Barbes van den Metropo litan (ondergrondsche spoor) te Parijs viel een dame, door een duizeling bevangen, op de rails. Men hief haar op, doch bemerkte, dat zij dood was. In haar val was zij terechtgekomen op den electrischen kabel.dietusschen de rails ligt. Zeventien jongedames die door de lezers van een te Columbus verscliijnend blad zijn aangewezen als de mooiste meisjes van Ohio maken op kosten van bet blad een reisje naar Europa. De zeventien beauties zijn Zondag van New- York aan boord van de //Columbia" vertrokken. Te Parijs hebben eergisteren 28 valsche munters vervaardigers en uitgevers van valsche munt tereckt gestaan voor het hof van assisen. Deze groep misdadigers wordt genoemd de bende van het Luxembourg, lu de tuinen van het Luxembourg, achter hetgebouw van den Senaat, hielden deze heeren bun bij- eenkomsten. Hier kwamen de slijters met hun valsche tienfrankstukken, en hier kwamen luie en ondeugende jongens die gebruikt werden om dat geld onder de menschen te brengen. De jongelui trachten het geld te plaatsen bij win- keliers aan de linker Seineoever. Er zijn onder de beklaagden twee zoons van een gewezen oflicier van justitie, en twee zoons van een ge wezen ontvanger van de registratie. De ont- vanger van de registratie heeft index-tijd zijn betrekking moeten neerleggen omdat zijn oudste zoon de kas van het registratiekantoor bestolen had. 1 e Alais had een hevige ontploffing in een kolenmijn plaats, waarbij 3 arbeiders werden gedood. De schok was zoo hevig, dat in een omtrek van 500 meter de velden met kolen- gruis bedekt waren en de huizen van het stadje dreunden. Bij het springen van een mijn ten aan- schouwe van de 3de brigade infanterie in het kamp van Aldershot zijn 10 man door wegge- slingerde steenen gewond. Men had ze op 1000 M. afstands geplaatst, in de verwachting dat de kracht van de ontploffing loodrecht op of neer zou werken. Maar zij bleek zich zijwaarts te ontwikkelen. Toen vlak na de eerste mijn een tweede sprong had men nog net tijd gehad, om //Gaat liggen te bevelen, zoodat de stee nen over hen heen vlogen. Het schijnt, dat er tegenwoordig niets meer veilig is voor de heeren met lange vingers, aldus schrijft de Londensche correspondent van de lei. Zij worden hoe langer hoe brutaler en laten nu zelfs de etaatsjuweelen niet meer met rust. Op een goeden dag zullen wij nog lezen, dat zij met een kroon er van door zijn gegaan. En zeker zal men nu den beefeaters in den Tower strengere voorschriften geven, om aldaar de regalia te bewaken. Want voor het slag lieden, dat er zijn werk van maakt, juweelen te stelen, welke immer aan den man blijken te kunnen worden gebracht, zijn de zekerste plaatsen niet meer ongenaakbaar. Zoo hebben zij thans den onderkoning van lerland verschillende waardigheidsteekenen ont- stolen, die hij juist deze week bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dublin zou moeten dragen. Het lijkt er veel op, dat de geheime Iersche orde van Hibernians daarin de hand heeft om op deze noch me dagewesene manier, tegen de Eugelsche overheersching te protesteeren. Dat is natuurlijk maar gissing. Doch zoo onmogelijk zou het niet zijn. En het is wel vreemd, dat deze diefstal vlak voor het koninklijk bezoek plaats had. Terwijl de daders met de inrichting van het kasteel van Dublin, alwaar de onderkoning resideert, vertrouwd moeten zijn geweest. De gestolen juweelen, die een waarde van zes a zeven ton vertegenwoordigen, werden met andere kostbare zaken bewaard in een brand- kast, die tot overmaat van veiligheid nog in een strong room opgesloten stond. Het is dus een karweitje geweest om er bij te komen. Een maand geleden werd de brandkast nog geopend en alles in goede orde aanwezig ge vonden. Doch Zaterdag kwam de custodian of bewaarder der Iersche staatsjuweelen, sir A. Vicars, tot de ontdekking, dat er verschillende zaken werden gemist. In de eerste en voornaamste plaats het f 360,000 kostende onderscheidingsteeken der orde van St. Patrick, bestaande uit een ster van groote Braziliaausche diamanten, met een kruis van robijnen en eenklaverblad vansmaragd- steenen, omgeven door een hemelsblauwen cirkel van email, met het opschrift//Quis separabit (V\ ie zal scheiden) en den datum van de stichting der orde, 1788, in rooskleurige diamanten. Dit sierteeken zou de onderkoning niet kunnen missen, om bij het koninklijk bezoek naar be- hooien voor den dag te komen. Ma-ar de andere veidwenen zaken zijn schoon van een mindere waarde, niet minder belangrijk. Het tweede artikel, dat geheimzinnig ver- dween, is een diamanten insigne in zilver gezet, bevattende een smaragden klaverblad op een kruis van robijnen met hetzelfde opschrift en door een gekroonde harp van diamanten en Braziliaansche steenen omgeven. De waarde van dit kleinood is 192,000. ^ivolgens worden vijf gouden en geemail- leerde banden of collars van dezelfde orde ge mist, waarvan een voorzien is van een rond insigne, terwijl zij alle bestaan uit gouden harpen en emailrozen door gouden knoopen aan- eengeschakeld. De waarde hiervan is f 48,000. In het kasteel worden nog vele kostbare Ier sche antiquiteiten bewaard, een prachtige tab- baard van den Ulster kings of arms, het staats- zwaard van Karel II, de gouden scepters van Willem III, de garterorde van den hertog van Marlborough en nog veel meer. De dieven hadden daar blijkbaar geen trek in, of wel, konden daarmee niets doen. Zij hadden het op den onderkoning gemunt en gunden waarschijn- lijk den Engelschen graaf van Aberdeen het dragen van de Iersche St. Patrick's orde niet. Heel Scotland Yard is fiuks gemobiliseerd, om de verdwenen voorwerpen alsnog te redden. Maar, als zij door beroeps-juweelendieven werden gestolen, dan bestaat daarop weinig kans. Want die lieden zijn maar zelden op te sporen. In de laatste weken is het tweemaal voorgekomen, dat het juweelenkistje van een hooge Eugelsche dame gestolen werd uit de coupe van een trein, waarmede zij van Londen afreisden, onderwijl zij zich heel even uit de coupe verwijderden om lectuur te koopen. Daarvan is nog niets te rechtgekomen. En zoo menige diet van ju weelen loopt hier nog vrij rond, tot voortzet- ting van het handwerk. Het was echter nog niet voorgekomen, dat uit een zoo goed ver- zekerde plaats als de strong room van het Dublin-kasteel staatsjuweelen gestolen werden. Weshalve deze brutale diefstal hier besproken wordt. Later. Zoo even lees ik, dat in Amerika een dief een poging heeft gedaan om in het college van tandheelkunde te Baltimore het stel valsche tanden van George Washington te stelen, waarin hij echter door de stevige af- sluiting van het kastje werd verhinderd. Het stel werd door een zekeren Dr. Greenwood, van New-York, uit een solied stuk ivoor vervaar- digd en wordt als een kostbare reliquie be- schouwd. In een dorpje in de buurt vau Nice zou de bruiloft van een schatrijk landeigenaar met een beeldschoon jong meisje gevierd worden. Alles was in orde en de bruidegom zelf had de laatste bevelen voor het feest gegeven. Tegen 10 uur's morgens verliet hij zijn vrienden om zich te verkleeden. De bruid, de getuigen, alles stond reeds klaar en nog steeds kwam hij niet terug. Men besloot eindelijk hem te gaan halen. Toen men zijn kamer binnendrong, vond men hem aangekleed op bed liggen. Door een revolverschot had hij een einde aan zijn leven gemaakt. Daar de jonge man in geheel den omtrek als uiterst solide bekend stond, weet niemand eenig licht in deze geheimzinnige zaak te brengen. Maandagavond zijn, dicht bij de grens van het gouvernement Grodno, een aantal bommen geslingerd tegen een militairen trein van War- schau naar St. Petersburg, waarin zich het garde-regiment van Volhynie bevond. De bom men ontploften met een vreeselijkeu kual. Maar, hoewel de weg over een grooten afstand bescha- digd is, werd de trein niet geraakt. Men heeft niet ver van de plaats, waar de aanslag gedaan werd, nog eenige geladen bommen gevonden. De befaamde ankerstoot. De Engelsche beroepsbiljarter Reece heeft zijn geweldige ankerstoot-serie beeindi-d. Dit is niet, omdat hij een carambole heeft gemist maar omdat hij de 500.000 punten waarover de wedstrijd liep bpeen heeft. De tegenstander J. Chapman had er 926 gemaakt. De winner kreeg een gouden horloge en 1500. 's Gravenbage, 10 Juli. Eerste Kamer. Arbeidscontract. De heer 't Hooft stelde eene motie voor om de Kamer zich te lateu uit- spreken over lo. de noodzakelijkheid om voor het inwerking treden der wet, wettelijke voor- zieningen te treffen ten aanzien van geschillen welke op het oogenblik van invoering van het Arbeidscontract aanhangig zijn 20. de wensche- lijkheidiom tegelijkertijd maatregelen te treffen om buten twijfel te stellen dat de wet niet van toepassing is op bestaande kerkgenoot- schappen. De Minister beloofde positief de indiening van een overgangsbepaling met het oog op geschillen aanhangig op het oogenblik der inwerking tra ding der wet. De motie van den heer't Hooft werd verwor- pen met 25 tegen 19 stemmen. Het wetsont- werp werd aangenomen met 29 tegen 15 stemmen. P O L. I T I E. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd eenige sleutels. Recbthebbenden vervoegen zich aldaar. AANBESTEDINGEN. Op Dinsdag 23 Juli 1907. des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Eene verbouwing en uitbreiding van- en het verrichten van herstellingen aan de gebouwen der Rijks Hoogere Burgerschool te Zierikzee. Raming f 8700. Hulst, 8 Juli. KOEBS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,75 a f 47,775. Engelsch per 12,12, ZEETIJDINGEN. Van 8 tot en met 9 Juli. ffiUZEEKGEZELSCHAP TER NEUZEN. 1 o H" b Van 8 tot en met 9 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 21 binuenvaartuigen op- en 29 afgeschutdoor de Westsl. 7 op- en 5 afge- schut. Positie der stoomschepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 11 Juli 2.17 2.35 Vrijdag 12 2.52 3.8 Zaterdag 13 u 3.25 3 42 Zondag 14 4.— 4 16 Maandag 15 4.35 4.54 Dinsdag 16 v 5.13 5.34 Woensdag 17 5.56 6.20 Hen, die hebben medegewerkt aan mijn herkiezing tot raadslid en hen, wier gelukwenschen ik ontving, mijn beleefden dank. WORTMAN. Zaamslag, Juli 1907. Gelegenheid tot aangifte van leerlingen voor den bij den secretaris J. F. YERLINDE, die inlich- gen verstrekt, of op Dinsdag S6 Juli a. s., des avonds 3 ure, in het lokaal van den heer A. JJDE ZEEUW, Nieuwediep, waar alsdan de lessen aanvansjen. Diegene, die wenschen deel te nemen aan den teAxel te houden Landboiiwcursus, gelieven hiervan kennis te geven aan de h.h. onder wij zers Le Feber en Zonnevijlle of aan ondergeteekende v66r 25 dezer. W. DIELEMAN Pz., Seer. afd. //Axel" Z. L. M. P.S. Leeftijd nunstens 15 jaar. Axel, 8 Juli 1907. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het plaatsen en lever en van in alle lileux-en. Ter 1Vettzen. DiJkstraat. Monsters te bezichtigen. van af 200 gulden op pers. of zakelijke zeker- heid, onder verb, eener polis van verzekering. Rente 5 °/0. Bij niet levering geen kosten. Aanvragen met opgave van bed rag en geboorte- datum Crediet- en Assurantiekantoor Mar- nixkade 14, Amsterdam. 5 Westkoikstraat 20, Ter Heuzen. SPREEKUREN: 's morgeus 'smiddags. Overige dagen 912 24 6—7. Voor minvennogenden Woensdag en Vrijdag des morgens 8 —9. Nieuwstraat N°. 32, TER NEUZEN. (Kantoor alle werkdagen, behalve des Maandags, geopend van 91/,1 uur.) Sluit prolongaties eu beleeniugeu op effectcn. Ondergeteekende bericht, dat hij als altijd de hoogste jsrijzen besteedt voor alle soorten KUaDEES en ^ELLEN. Ter Neuzen. Aanbevelend, van alle gemakken voorzien, staande te Zaam slag (Val), benevens Te bevragen bij J. TAN DE 1YEGE, aldaar. eene nog in goeden staat zijnde lang 30 Meter breed 12 Meter, te bevragen P. V A E L Y S E B A E R T St. Jansteen (Absdale.) Hiils*. Huwelijks aangiften. 20Juni. Isedorus van Haut (van St. Jansteen) oud 59 j., wednwn. en Rozalia Fidelia Coleta Pauwels, oud 43 j wed. 26Juni. Joannes Franciscus Kriekaert, oud 25 j jm. en Maria Louisa de Roos, oud 24 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 5 Juni. Edumond Carolus I.udovieus de Wilde, oud 23 j, jm. en Carolina Maria Schuerman, oud 21 j jd. Josephus de Kock, oud 28 j jm en Maria Barbara Guillot, oud 23 j jd. 12 Juni. Peti u3 Alphonsus d'Uaens (van Hontenisse), oud 42 j., jm. en Maria Louisa Bonding, oud 37 j., jd 18 Juni. Richard Otto Wilking, oud 26 j., jm. en Josephine Marie Henriette Maertens, oud 26 i„ jd. Geboorten 9 Juni. Georges Emanuel, z. van Georges Vogelvanger en van Anna van der Schroeff. 13 Juni. Irma Maria, d. van Edmundus de Koning en van Maria Antonia van Riet. 14 Juni. Clara Vlana, d. van Ca- millus Bosschaert en van Maria Catharina de Kraker. 15 Juni. Petrus Johannes, 7. van Josephus Verberkmoes en van Apolonia Johanna Mangnus. Pieter Jacobus, z. van David Millenaar en van Maria Johanna Jacoba Rademaker. 19 Juni. Maria Louisa, d. van Josephus Schelfhout en van Johanna Cornelia Janssens. Clemen tina Elvira Maria, d. van Petrus Gustaaf Voet en van Mathilda de Kraker. 24 Juni. Franciscus Bernardus, z. van Joannes Constantinus Buijsse en van Pharai'lde de Weirt. Petrus Augustus, z. van Norbertus Josephus van Remortel en van Apolonia de Bruijn. 25 Juni. Jacobus Johannes, z. van Johannes Jacobus Le Fever en van Adriana Catharina Boogaart. 30 Juni. Eulalia Maria, d. van Johannes Willebrordus Warnier en van Christina Mahu. Overlijden. 12 Juni. Victor Roels, oud 65 j., wednwn. van Anna Catharina van der Poel. 17 Juni. Elisabeth Panckaert, oud 84 j., wed. van Antonius Pieters. 20 Juni. Theodoras Johannes van Giesen, oud 49 j echtg. van Mathilda Maria de Silva. 23 Juni. Emma Maria de Nijs, oud 6 m., d. van Alphonsus en van Joanna de Caiuwe. Maria Augustina Pissoort, oud 27 j., echtg. Petrus Josephus Carolus Rom bout. 26 Juni. Franciscus Bernardus Buijsse. oud 2 d., z. van Joannes Constantinus en van Pharai'lde de Weirt. Een als levenloos aanee- geven kind van het mannenl. geslacht van Charles Hubertus Fassaert en van Horterisia Maria Louisa van Kemseke. Middenprijs per 10O K.G. Tarwe 9,50, Roggo f 8,75, Wintergerst f—Zomergerst Haver /8,50, Erwten 10,50, Witteboonen f Bruineboonen f 9,Duiven- boonen 9,50, Paardenboonen 9,Boekweit Lijnzaad f Koolzaad f Aardappels 4, Botcr per kilo f 1,15. Eieren per 26 stuks f 0,90. Ter weekmarkt waren aangevoerd20 stuks Rundvee, 35 Varkens, waarvan verkocht 9 stuks Rundvee en 18 Varkens. VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. ionr Ter Kenzen i 8 Eng. s.s. Jet 1 2790 New-Castle kolen I'm Ver lenieu t 8 Eng. barge Queen Mab 273 Londen phosph. 9 Eng. s.s. Argns 1993 Goole ledig Voor f.ent i 8 Hng. s.s. Hnmber 2891 Goole stukg. 9 Deen. s.s. Flyrderborg 3923 St. Petersb. bout Ouits. s.s. Elize Podeus 2«4t Windau idem s.s. HARALD in lading te St. Petersburg voor Brugge. s.8. JENNY vertrok 10 dezer van Blyth naar Kroonstadt. s.s. RICHARD in lading te Methil voor Kroonstadt. s.s. ELTS A BETH in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 3