A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 5016. F E U iTleTonT De m.ooie Holi&aarstdr. Dinsdag 9 Juli 1907. 47e Jaargang. HERSTEMMING voor den Gesneenteraad. U1TSLAG VERKIEZING. Buitenland. Binnenland. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,.Franco per postVoor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika 1,321/2 en voor bet overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdivecteuren en Brievenbushouders. ADTEKTEN TIEN: Van 1 tot 4 regelp 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Groofexe letters worden naar plaatsruimte berekend. T e 1 ef o o n No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3' uren op den dag der uitgave. van Borssum Waalkes T. Schcefe Dz. R. 18) ,/lk rnoet aan den arbeid, de tijd dringt." Christa Maria sloeg de oogen naar hem op en zeide op vastberaden toon, zooals zij gewoon was te spreken Tegen den avond ga ik met het rijtuig naar mijne ouders, Mahler." //Wilt ge weg vroeg hij verscbrikt. //Wat moet ik Zij glimlachte. z/Gij bestuurt hier de zaken. Ik weet, dat ik u vertrouwen kan, en daarom wilde ik... van de gelegenheid gebruik maken om mijn bejaarde ouders eens weder te zien." f/En wanneer Komt v6or Kerstmis nog te rug vroeg Ernst stotterend. z/Natuurlijk, ik moet immers om de leve- rantie //Daarvoor behoeft ge u niet te-haasten, juf- frouw. Daarvoor zal ik zorgen, en ge kunt er op rekenen, dat ik het tot uw voordeel zal doen." ./Daarvan ben ik overtuigd maar z/Welnu, juffrouw, ik zou het als een gunst van u beschouwen, indien ge mij in de gelegen heid steldet u mijn dankbaarheid te toonen, omdat ge mij hier hebt opgenomen, voor u van alle zorgen en moeite te bevrijden en u bij uw terngkomst het ontvangbewijs voor de geheele Zooals wij in ons vorig ntimmer meldden deed het Vorstelijk Echtpaar Douderdag den intocht in Assen, onder een hevigen plasregen. Vrijdag was het weer der feestvierende be- volking gunstiger. Des ochtends defileerde het le regiment infan- terie voor het Koninklijk Echtpaar, dat van uit een der ramen van het Gouvernements-hotel de troepen gadesioeg. Daarna werd uitgereden voor de eerste steenlegging van het ziekenhuis. Dit geschiedde door Jti. M. en het gebouw werd z/Wilhelmina-ziekenhuis" gedoopt.. leverantie aan te bieden. Och, juffrouw wees zoo goed voegde hij er bijna smeekend bij, terwijl bij haar de hand toestak, //wees zoo goed Christa Maria Fluisterend kwam die naam over zijne lippen, maar toch had zij het gehoord. Haar lief gelaat werd met een donker rood overtogen zij zag er recht bekoorlijk uit in haar verwarring toen zij met een schuwen blik antwoordde ^Wanneer gij het mij zoo dringend verzoekt, kan ik niet anders doen dan toestemmeu". Met een*jubeikreet drukte Ernst zijn lippen op haar hand en snelde toen weg hij vertrouwde zich zelven niet langer. Den dag, nadat Christa Maria vertrokkes ™r.s, begon er op den Eriz-molen een ongewone be- drjjvigheid te hecrseh&a. Wagens, hoog beladen met zakken, reden de werf op en werden daar afgeladen. De knechts konden hun verwondering nauwelijks verbergen, zij zouden gaarne aan Ernst Mahler gevraagd bebben, wat er eigenlijk aan de band was, als deze er maar niet zoo ongenaakbaar had uit gezien. En toch was hij niet onvriendelijk, hij sloeg geen hoogen toon aan maar aan hetgeen hij zeide en aan de manier, waarop hij dit deed, was duidelijk te bemerken, dat hij gewoon was te bevelen en stipt.e gehoorzaamheid verwachtte. Onvermoeid was hij met lust bezig om toeziebt te houden bij het afladen hij telde de zakken en liet den inhoud daarvan overstorten in andere, welke voorzien waren met het merk van den Enz-molen. Bij deze gelegenheid werd door een meisjes- koor een welkomstiied gezongen. De voorzitter v-r feesteommissie hield een toespraak, die door H. M. beantwoord werd. Na deze plechtigheid werd het Museum van Oudheden bezocht, dat met zeer veel belang- steiling werd bezichtigd. in dien tusschentijd was de allegorische stoet opgesteld, waarin o. a. 23 praalwagens voor- kwamen. De Koningin en de Prins, inmiddels terug- gekeerd, sloegen van uit het huis van den Gouverneur, dezen prachtigen optocht gade. Hierna bezochten de hooge gasten de fancy- fair, gehouden in de Buitensocieteif. Na een ommegang over het feestterrein, werd een kijkje genomen op de harddraverij en de gymnastiek- uitvoering. Op de harddraverij werden door II. M. de Koningin persoonlijk de eereprijzen uitgereikt. 's Avonds bodeu de Provinciale Staten van Drenthe de gasten een f'eestmaal aan. De Oommissaris der Koningin hield een toespraak waarop H. M. de Koningin antwoordde. Na het diner reed het Echtpaar door de prachtig geillumineerde stad naar de Concert- zaal ter bijwoning van de gala-voorstelling. Opgevoerd werd //De Heilige van Witten- hillinge" een ter gelegenheid van dit feest vervaardigde romantisch-historische legende. H. M. de Koningin en Haar Gemaal woonden een deel van de voorstelling bij. Toen de Koningin en de Prins de schrij vers van het stuk gecomplimenteerd en Hunne ingenomenheid met net spel hadden betuigd, werd na een korten rondrit door de stad het Gouvernementshotel weer bereikt. Om elf uur werd een schitterend vuurwerk afgestoken, waarmede het officieel programma van dien dag gesloten werd. Onnoodig te zeggen, dat de feestvreugde in Assen nog tot laat in den nacht bleef heerschen. Zooals gebruikelijk, werden verschillende autoriteiten en particulieren onderscheidingen in de Nederlandsche orden toegekend. EERSTE K 1 E R. Yergadering van Zaterdag. Bij de verdere behandeling van het wetsont- werp omtrent het arbeidscontract stelt de heer Van Welderen Rengers voor, de verdere behan deling tot nader te bepaleu dag te schorsen, met het oog op de gerezen bezwaren. Men zal dan kunnen overwegen wat zou kunnen worden gedaan om alien twijfel op te heffen, en Twee dagen ging dit werk onafgebroken voort; toen begon het omgekeerde. De zakken werden weer op den wagen geladen en naar de stad ge- bracht, om aan het proviandmagazijn te worden afgeleverd. Dat Christa Maria afwezig was, maakte het bedrog te gemakkclijker, en Ernst maakte er geen gewetensbezwaar van. Immers het ge schiedde om zijn beminde meesteres zorgen te besparen en den goeden naam vau den Enz- molen te handhaven en daarvoor ontzag hij geen kosten wat nog aan de leverantie ontbrak, liet hij van zijn eigen molen aanvoeren. Toen de laatste zakken meet waren afgeleverd. reed hij naar de stad, haalde op het kantoor der proviandmegazijnen het bcwijs van ontvangst der geheele leverantie, ontving de betaling daar voor, en ging toen alsof het niet anders wezen kon naar den goudsmidswinkel onder de Colonnade voor welks uitstalkast hij had staan overleggen, toen hij de eerste maal met Yalentijn in de stad was geweest. Toen hem gevraagd werd, wat hij verlangde schrikte hij op uit zijne gedaehten die bezig waren met een gebeurtenis, welke zeker binnen weinige dagen zou plaats grijpen naar hij meende. z/Ringen," antwoordde hij kortaf, doch toen de goudsmid hem verwonderd aankeek, als wilde hij te kennen geven, dat er zooveel soorten vau ringen zijn, voegde hij er bij V Verio vingsringen." //Met diamant of...?" tegemoet te komen aan de verschillende be zwaren. Deze motie wordt na korte discussie, waarbij de Minister van Justitie verklaart, dat hij de aanneming daarvan zeer zou betreuren, aange- nomen met 18 tegen 17 stemmen. De verdere behandeling van het ontwerp is dus tot nader verdaagd. Nadat vervolgens het ontwerp tot wijziging van de wet bp het Nederlanderschap is aan- genomen, vraagt de heer Vening Meinesz of nu niet a. s. Dinsdag de behandeling van het Arbeidscontract kan worden hervat. De Voorzitter heeft daartegen eenig bezwaar, daar die termijn in verband met de aangenomen motie te kort is. Doch nadat de Minister ver- klaard heeft, dat, als de motie bedoelde dat de Minister een nieuw wijzigingsontwerp zou moeten indienen (alvorens dit ontwerp verder werd behandeld), zulk een beslissiug voor hem onaannemelijk zou zijn, en de heer Rengers heeft gezegd, dat de motie niets bedoelt dan den Minister in de gelegenheid stellen, zijn antwoord beter voor te bereiden op de gerezen bezwaren, wordt een voorstel van den heer Vening Meinesz, om Dinsdag de verdere be- handeliug van het Arbeidscontract voort te zetten, aangenomen met 19 tegen 15 stemmen. TER NEUZEN, 8 Jnli 1907. De verkiezing voor een lid van den Gemeente raad alhier, ter vervulling van de vacature onstaan door de ontslagname, wegens vertrek, van den heer A. van Dale, is bepaald op Dinsdag 23 Juli a. s. De stemming is bepaald op Vrijdag 2 Aug., eventueele herstemming op Dinsdag 13 Aug. d. a. v. De benoeming tot schatter in zake reclames tegen het vergunningsrecht alhier is aangenomen door de heeren J. A. Donze en G. J. Schuring, terwijl de heer J. Willemsen heeft bedankt. Gisterennamiddag werd alhier in den tuin van den heer Joz. de Feijter aan het station van wege de Socialisten-vereenigingen te Vlis- singen en Middelburg eene openluchtmeeting gehouden die door een 300tal personen werd bijgewoond. Daaronder waren ongeveer 100 bezoekers uit Walcheren, waaronder een zang- en een muziekgezelschap onder directie van den heer Onno Borgman, die des voormiddags met de Prov. stoomboot waren gearriveerd. Als sprekers traden op de heeren L. P. van Oorschot en J. L. A. de Lange, die propaganda maakten voor de vrije socialistische beweging en directe actie. De meeting werd opgeluisterd door muziek eD zang van de bovengenoemde gezelsehappen. De natuur was gisteren het concert in z/De Buiten-Societeit" weer niet gunstig. De regenwolken die reeds den geheelen dag dreigend overdreven, weerhielden zeer waarscbijnlijk velen een tocht naar den tuin te maken, waardoor de opkomst, hoewel redelijk, niet groot was. De vrees voor regen bleek niet ongegrond. Gedurende het concert kwam een buitje los, dat z/Neen, neen, gladde ringen, maar van het kj csie soort, dat ge hebt. Op den prijs komt het niet aan." //Zooals u vcrkiest, mijnheer. Het is hier echter de gewoonte, dat z/Daar heb ik niet naar gevraagd," zei Ernst kortaf. Hij ergerde zich aan alles wat hem van zijn idee wilde afbrengen. Terwijl de goudsmid een zwart fluweelen kussen haalde, waarop breede trouwringen waren getrokken, keek Ernst eens rond. Daar werd zijn aandacht geti'okken door een ketting, waarvan de schakels uit kleine gouden hartjes bestonden. Het middelste hart was grooter dan de andere en rijk met edelgesteenten versierd, die bij nadere beschouwing een letter voorstelden. z/Wat kost die ketting vroeg hij. z/Vierhonderd mark, mijnheer. De steenen zijn zeer zuiver en die groote parel in het midden heeft een hooge waarde." (Wordt vervolgd). SEIIZESSCHE COERAST i Blit blatl verscliiint fflaandag., Woensdag- en Vrijdagavond, uiisflzooilerd op Peesldagen. bij tie Firma P. J. VAX HE SASDE te Ter Xeuzen. I.iihiiiim-iiirwr-—-i iibiiii I HI HUM iiihimb I De Bnrgemeester der Gcmeente TER NEUZEN brengt ter openbaie lsennis, dat op IMnsdatr den MS Juli aaoslaande, van ries morgens acht tot des namiddags vijf uren, de herstemming znl gescliieden ter vervulling van eeu plaats in den Gemeeuteraad. De Candidaten, in alphabetische volgorde, zijn Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van bet Wettioek van Strafreeht luidende Hij die opzettelijk zicb voor een ander uitgevende aan eene kraclitens wettelijk voorschrift uitgescbieven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten lioogate een j a a r." Ter Neuzen, 5 Juii 1907. De Bnrgemeester voornoemd, J A. P. GE1LL. Burgemeeater en Wetbouders der gemeente TER NEUZEN maken bekend, dat een afscbrift van bet proces-verbaal, reimeldende den uitalag der op 5 Juli 1907 gehouden stemming, ter verkiezing van vier leden van aen Gemeenteraad, is aangepiakt en voor een ieder ter Gemeente-secretarie ter iniage ligt. Ter Neuzen, den 5 Juli 1907. Burgemeeater en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. De Brit8cke regeering is officieel door haar gezant te Tandzjer in kennis gesteld met bet oppakken van Mae Lean door Raisoelie. Evenwel beschouwt de EngeJsche regeering de zaak als zeer ,/delicaat". 'tScbijnt, dat men in Londen een beetje verlegen is met deze kwesiie. Immers, Mac Lean herft zijn nationaliteitsrechten ver- loren door in vreemden staatsdienst te gaan, waarom Engeland dns niet zou tusschenbeide kunnen ko'men. Aan den anderen kant \reest de regeering ook weer voor een beweging onder het Engelscbe volk, dat het niet zon kunnen gedoogen, dat een landgenoot, zij 'took een oud-landgenoot, door een rooverboofdman in Marokko zou worden gevangen gehouden. Raisoelie oefent intusschen in zijn omgevingeen waar achrikbewind nit. Hij beeftnn veracbeidenebergstammen gemobHiseerd tegen de Marokkaanscbe regeeringstroepen. Veel keus bebben de lieden ook niet. want wie er voor bedankt bij Raisoelie's benden te worden ingelijfd, wordt een kopje kleiner gemaakt. Bovendien zijn er ver- schillende stammen, die de laatste daad des hoofdmans atreng afkeuren, orndat hij Mac Lean op oneerlijke wijze gevangen nam en tegenover dezen woordbieuk heeft gepleegd De Saltan heeft op 'toogenblik zijn banden vol. Zijn troepen zijn met die der op'standelingen slaags feweest, waarbij veracbeidene dooden vielen. Spanje eeft in allerij 1 zijn troepen te Melilla laten versterken. Ook in de Franscbe Kamer is de Marokko-kwestie aan de orde geweest. De afgevaardigde Cochin inter- pelleerde Minister Pichon, blijkbaar over de beweerde oneeuigbeid tusschen de Europeeschegezanten in Tandzjer onderling. De Minister deelde mee, dat de Marokkaarische regeering begouneu was, al de haar voorgeschreven maatregelen iu te voeren. Wat betreft bet Middellandsche- Zeeverbond, zeide bij, dat dit niet met Marokko be- Irekking bad. Doel van dit verbond was enkel den status-quo in de Middellandsche Zee te handhaven. Voorts ontkende de Minister, dat de oud-Minister Etienne een officieele of ofliciense zending in Duitschland verricht had De uitmuntende onlvangst van dien parlementarier, vervolgde de Minister, kan niet anders dan een uit muntende werking bebben op de betrekkingen der beide landen. Deze slotzinnen werden door de sociaal-demokraten met gejuicb begroet. l)e Amerikaansche regeering heeft een ambtelijke bevestigiug gegeven van de versterkiug van de Ameri kaansche siagvloot in de Stille Zee. Uit Uakland, in Calil'ornie, wordt gemeld dat Metcalf, de staatssecretaris van Marine, toegegeven beeft dat 18 van de grootste slagschepen van de Vereenigde Staten aanstaanden winter naar de kust van den Stilien Oceaan gezonden worden. Hij zeide er bij: Over die verplaat- sing zijn vele valscbe berichten iu de wereld gekomen. Ik ken haar echter van militair standpunt geenerlei beteekenis toe. Het is in overeenstemming met onze staatkunde, om eeu groot aantal slagschepen op een punt te vereenigen. Tot nogtoe bebben wij onze smaldeelen naar verscbillende Europeesche havens gestuurd, maar dat geeft ous minder voordeel dan dat wij ze thuis bouden. Ik hoop dat de praatjes over een geschil met Japan spoedig uit zullen zijn. Met alien eerbied voor de verklaring van den Marine- minister: Welke beteekenis is aan die enorme krachts- samentrekking dan wel te becbten, ala de maatregel geenerlei militaire beteekenis beeft? Uit Washington wordt aan de//Standard" gemeld, dat de Amerikanen steeds ontevredener worden over de werking van de Immigranteu wet tegenover de Japanners, omdat dezen daardoor volstrekt niet belet worden Noord- Amerika binnen te dringen. De statistische opgaven over Juni toonen weder toenetaing van het aantal Japan- scbe immigvanten aan. Velen der Japannersoverscbrijden de Mexicaansche grens, waar zij toegelaten worden, omdat zij vaiscbelijk voorgeven enkel naar Canada door te trekken, alwaar zij ingezetenen beweren te wil'en worden. Doch in plaats van door te trekken, blijven zulke Japanners kalmpjes in Noord-Amerika. Dat is dus een wet, die beide partijen onbevredigd laat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1