Gemengde berichten. Landbouwberichten. Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. stallen, zolders om graan te bergen, enz., alles eleotrisch verlieht. Kortom, het is zoowel voor onderwijzers als Leerlingen, een leerzame dag geweest. Een hartelijk woord van dank zij hier ge- bracht aan den heer G. Kegelaar en zijne knechten voor de bereidwilligheid, waarmee ons alles werd vertoond en toegelicht. Met de overtniging, dat we veel geleerdhadden, verlieten we de, in deze streken eenige hofstede van den beer F. Hombach. Kantongerecht te Ten Neuzen, Een en ander over de Juiii-premiekeu- ringen te Hnlst en Axel. (I N G E Z 0 N D E N.) De zevende Keurmeester en zijn Buurman. Op de voor-keuringen yoa^&tiexjm), die nog niet zijn bekroond, werden In het'v'ooTjaar in Zeeland aangevoerd 96 jongere en 20 oudere dieren, waarvan er respectievtlijk 88 en 1.9 werden bekroond. Op de kringkeuringen werden aangevoerd 72 jonge en 49 otide dieren, waarvan er be kroond werden van de jonge 12 met een eersten en 23 met een tweeden prijs en van de oude 14 met den eersten en 14 met den tweeden prijs. Toegekend werden 21 invoerpremies ad 20 en 5 kalverboekpremies ad 20. In het geheel is uitgekeerd aan geldelijke bijdragen f 4247. In haar rapport zegt de commissie o. a. #Weergevende den algemeenen indruk, die de voorgebrachte stieren op ons hebben ge maakt, willen we gaarne verklaren, dat we verschillende dieren met geitoegen hebben ge keurd, wat echter niet wegneemt, dat er nog zeer veel valt te verbeteren voornamelijk meent de commissie te moeten wijzen op te grove horens, slappe ruggen en lendenen en onevenredigen bouw. Is het volmaakte niet of hoogst zelden te bereiken, er naar te streven is de plicht van iederen fokker, die de wezenlijke verbetering van den Zeeuwschen veestapel beoogt. Om dat doel te bereiken is ook ten zeerste aangeraden niet alleen goede stieren op zich- zelf aan te koopen maar ook vooral te letten op de afstamming Een middelmatige uit een goed soort is veelal beter dan een beste zonder afkomst." L Vrijdagmiddag had te Yerseke een treurig ongeval plaats. Eenige kinderen waren even buiten de haven aan het voetjes wasschen. Een meisje van zes jaar waagde zich te ver in het water, met het treurig gevolg dat ze door den opkomenden vloed werd meegesleept. Haar oudere zusje snelde om hulp. Spoedig werd die verleend, maar het was reeds te laat, men vond het kind drijvende. De krachtige en langdurige pogingen van den inmiddels geroepen arts waren zonder resultaat hij kon slechts den dood constateeren. Te Maastricht is Donderdagnamiddag W., oud 14 jaren, geboren te Heer, bij het baden in de rivier de Maas verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Donderdagmiddag omstreeks vijf uur had er tusschen Schoonhoven en Ammerstol in de rivier de Lek een ongeluk plaats. Een jacht van den heer Z. uit Rotterdam kwam van Arnhem zeilen, toen ter hoogte van Steenplaats een der varensgezellen H. P. Q., een jongen van 14 jaar, ook uit Rotterdam bij het omzwaaien der fok over boord sloeg en verdronk. Het lijk is nog niet opgehaald. Te Lonneker is het lijk gevonden. van een man, die hevige schotwonden had in den rug en den rechterarm. Uit aanteekeningen in een zakboekje, dat de doode bij zich droeg, bleek dat die wooden hem eenige dagen geleden waren toegebrachtde dader stond genoteerd en is dadelijk gearresteerd. De doode bleek uit Veenhuizen ontvlucht te zijn. Te Rotterdam is de bootsman van het Engelsch stoomschip Fregantle bij het dicht- leggen der luiken in het ruira gevallen. Daar het luik op zijn hoofd viel, bekvvam hij schedel- breuk en stierf aan de gevolgen. Donderdagmiddag was de landbouwer Terra, wonende bij Purmerend, op zijn land aan 't hooien, terwijl zijn vrouw en 16jarige dochter zich in de woning bevonden. Door den hevigen wind woei een huishoudelijk voorwerp in de sloot. De dochter wilde 't er uithalen, doch viel voorcver in 't water. Op haar hulpgeroep kwam de moeder ter redding aansnellen en sprong haar kind na. Zij konden zich echter, daar niemand in de nabijheid was niet redden en beideo verdronken. Toen de man eenigen tijd daarna thuis kwam, ontdekte hij 't vreeselijk ongeluk. De Rotterd. Raad heeft besloten het Beursgebouw op te knappen en te vergrooten, door er de oude Remonstr. kerk bij te trekken, welke als graanbeurs zal worden ingericht. Het werk wordt op 325,000 geraamd. Met deze vergroote Beurs denkt men nog jaren toe te komen. Korte Hoogstraat en Korte Hoofdsteeg zul- len geasphalteerd worden, zooals in groote steden reeds laug is geschied, ten gerieve van den winkelstand. Naar men uR Bergen-op-Zoom aan de Gr.w. meldt, kreeg Donderdag bij de werken van het sloopen der voormalige suikerfabriek de 18jarige H. een stuk steen, dat neerviel,op het hoofd. Het bloed stroomde hem uit neus en mond. Naar het gasthuis vervoerd, is de ongelukkige daar spoedig overleden. U- In ."54 gbmeente Smallingerland is Donder dag een eenjarig kind in een tobbe met zeepsop gevallen en verdronken. De moeder vond het daar. De heer P. Lamaison van Heenvliet, heeft heden zijn functie aanvaard als gemeente-ont- vanger van Rotterdam. Circa 20 millioen wordt hem elk jaar toevertrouwd. De Rotterdamsche Diergaarde viert in het laatst Mezer week als het weder 't toelaat op luisterrijke wijze haar gouden feest. Zooals reeds meermalen is opgemerkt, wordt er in Ostende nog even druk gespeeld als vroeger in weerwil van de wet tegen de spelen. Sedert 6 Juni vertoefde er echter iederen dag een politiecommissaris in de speelzaal, die de namen opschreef van alien die de Bacarrat bank hielden. Dientengevolge werden de vorige week een aantal personen op het politiebureau geroepen. Aan de Belgen werd gezegd dat zij vervolgd zouden worden vreemdelingen kregeu de waar- schuwing dat zij over de grens konden worden gezet. Naar aanleiding daarVan zou er veel bewe- ging zijn ontstaan. De Spaansche gezant zou op diplomatieke wijze bij den Minister van Buitenlandsche zaken protest aangeteekend hebben tegen deze handelwijze. Terzelver tijd hebben voorname ingezetenen insgelijks een bezoek afgelegd bij de Ministers van Binnen"= landsche zaken en van Jusiitie, hun vragende een einde te doen maken aan de dagelijkscbe ver- volging, en zijn de burgemeesters en schepenen naar Brussel gefrokkeii om de Ministers in te lichten. Misschien is het aan die tusschenkomst te wijten dat de commissaris nu niet meer in de speelzaal gezien wordt. Zelfs spreekt men bij geruchte van tusschenkomst van den koning, die ook niet over het optreden van het ge- recht gesticht zou zijn. Te Denton, in Maryland, heeft, bij de be- grafenis van een neger, een buikspreker, zelf oolf een neger, groote onlsteltenis veroorzaakt door, terwijl de hjkkist in den kuil zakte, als uit de diepte met grafstem de woorden te laten klinken „Laat mij zachtjes neer 1" De dood- graver, lijkbedienaars en de familie en vrienden vluchtten, en algemeen was de ontzetting. Later kwam het spel uit en de buikspreker werd in hechtenis genomen. In een olieslagerij te Toulouse geraakte een arbeider onder een 2000 K.G. zwaren draaienden steen, die in bewegiug werd ge- bracht om het lijnzaad te pletten. Op den augstkreet van den man werd de machine ge- stopt, maar het was al te laat. Een arm was geheel verbrijzeld en het lichaam lag ontzield Snaast den steen. Philippine, 1 juli. De heden gehouden stemming ter verkiezing van twee leden voor den getneeptej-aad ajhier, had den volgenden uitslag: Uitcrebracht 95 stemmen. Van onwaarde 1. Hiervan verkregen de heeren E. J. Dumoleijn 28, E. A. de Mul 42, J. F. Rammeloo Nzn. 55 en J. F. Taalman 42 stemmen. Zoodat gekozen is de heer J. F. Rammeloo Nzn. en herstemuiing moet plaats hebben tusschen de heeren E. A. de Mul en J. F. Taalman, beiden aftredende leden. De herstemuiing zal plaats hebben den 8 Juli e. k. Rotterdam, I Juli. Binnen 1. Granen. Tarwe, Rogge en Haver blijven vast in stemming bij weinig aan- bod. Bruine boonen en erwten worden schaars. Men noteertPuike Zeeuwsche Tarwe per hect. 8,50 a 9,— goede 7,70 a 8.20 mindere 7, a 7,25 Tarwe per 100 kilo f 9,25 a f H),50 Rogge per hectol. f 6,50 a 7,Gerst 5,25 a 5,50 Chevalier tot 6, Gerst per 100 kilo j 8,a 8,80 Haver 8,75 a f 9,20 en per hectol. lange f 4,50 a, f 5,dikke 4,70 a 5,20 Paardenboonen /6,50 a 7,— Witte Boonen f 14,— a 15,Bruine Boonen 8,a 9,50 Kookerwten f 8,25 a 9,Voeder- erwten 7,— a7,50 Kanariezaad f 7,- a 7,50 per hect. en f 10,a 11,per 100 kilo. Buiten 1. Granen Tarwe vast maar stil 200 a 225 pe 2400 kiloRogge per 2100 kilo 194 a 195 Gerst Zwarte Zee 164 a 166 Amerik. Mais 142 a 144 Donau 134 a 136 per 2000 kilo. M e e 1. Prima inlandsch /12,—a/12,75 le soort /11,50 a /12,Zeeuwsche Tarwe- bloem 12,50 a 13, prima Belgisch 12,— a 12,75; le soort/ll,50 a/12,— j le soort Fransch 10,75 a 11,75; prima Duitsch 12,50 a 13,extra puik Hon- gaarsch 17,a 18,prima Amerik. patent 12,50 a 13,75 le soort 11,75 a 12,25; 2e soort Bakers 10,50 a/ll, Inl. en Duitsche Roggebloem /12,—a/13, per 100 kilo netto. Runderprijzen 65 a 74; Stieren 60 a 68 Kalveren 80 a 95 Schapen 50 a 60 Yarkens 45 a 49 cent, per kilo. Melkkoeien 140 a 210 Kallkoeien 170 a /280 Stieren /120 a /210 Vaarzen f 120 a 140 Pinken 80 a, 90 vette kalveren 45 a 90 Fokkalveren 15 a 20 nuchtere 7,— a 12 Biggen /8,— k 14,— alles per stuk. Aardappelen. Oude worden niet meer genoteerd en tot fabrieksprijzen te koop. Nieuwe Brielsche 2,60 a 4,20 per mud, dito Poters 2,10 a 3,— Westl. zand/2.25 a/2,50 Poters 1,— a 1,40 per kin of maud. An- dijker groote muizen 5,— a 6,20dito kleine /2,80 a 4,—per mud. Malta 8,— 9tper 100 kilo en 14 a 15 cent per kilo. Boterprijzen in vaten gemiddeld 46 en stukken van 1/3 kilo 65 a, 70 cent. Zoetemelksche Kaas /22 a 30 per 50 kilo. Leidsche 66 a 78 per 1 50 kilo. Zeeuwsche eieren 3,-65 a 3,90 Buitenl. 3,10 per 100. VI as. Alsvoren. Wit Zeeuwsch 1,60 a 1,80 Blauw Holl. 2,— a 2.20 per Karwijzaad 17,75 a 18,— per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 12,20 en 8x/2 a 9 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten 34 cent en dito Santos 2 L 1ji cent per half kilo. B'eetwortel-sUiker ll3/4- Tex* Nexxzeii, 1 Juli. Eieren per 26 stuks 0,85. Boter 1/, K.G. 0,55. YEEHANDEL IN BELGIE De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,55 tot fr. 1,65 volgens kwaliteit. De kalveren van fr. 1,15 tot 1,20 per kilo levend gewogen. De varkens van 70 tot 100 kilos en daar- boven levend gewogen golden van fr. 0,90 tot fr. 1,05 volgens kwaliteit. Zitting van 28 Juni 1907. Veroordeeldzijn C. d. Z., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van vissehenjovertreding, tot 2 boeten elk van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete, met verbeurd verklaring der in beslag genomen hengelroede. fl. B. en J. G., schoenmakers te Brussel, ter zake als voren, ieder tot 2 boeten elk van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete, met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling der niet in beslag genomen zetlijnen bij uitlevering daarvan, of betaling der waarde ad f 0,50 voor ieder, subs. 1 dag hecht. D. F. D., klompenmaker te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Hinderwet, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. A. R. v. L., ingenieur te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Brandweerverordening, tot eene boete van j 0,50, subs. 1 dag hecht. C. D. d. R., bootwerker; F. F., voerman J. D., knecht, alien te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een rijwiel zonder licht, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. J. B., zonder beroep aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 week tuchtschool. L. D., lanribouwer; R. B., arbeider; C. T. M., vroedvrouw D. v. C., landbouwerszoon I. D., landbouwer; I. W., arbeider, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. L. v. H., landbouwer te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs, plaatsing in een tuchtschool voor 8 dagen. N. H. v. H.,schipper; J. B. H. F., scheepstimmerman, alien te Philippine, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. B., landbouwerszoon; P. B., arbeider; E. d. M., landbouwerszoon C. T., knecht, alien te Assenede, ter zake als voren, ieder tot eeae boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. D., onderwijzer te Evergem, ter zake als voren, tot 2 boeten elk van f 0,50, subs. 1 dag hecht. H. K., arbeider te Axel, ter zake van Leerplichtwet- overtreding, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. E. F. S., werkman te Westdorpe, ter zake als voren bij herhaling, tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. I. B. D., arbeider aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. F. W., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. I. d. H., landbouwer te floek, ter zake als voren, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. H. S., arbeider te Sas van Gent, ter zake van open bare dronkenschap, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. 0. d. R., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. H. K., voermansknecht te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van 10, subs. 3 dagen hecht. A. V., timmerman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van /10, subs. 3 dagen hecht. Maandag 24 Juni hadden wij te Hulst de jaarlijksche keuring. Het weer was, ondanks dezen tijd van het jaar nogal koud, maar de menschen integenstel'ling warm. Evenals vorige jaren was daar voor ons, Axelaars, niet veel goeds te vinden. De daar ter plaatse door een zekere maatschappij voorgebrachte paarden zijn niet achteruitjregraan, maar achteruitgrefoopera. Het was treurig. Sommigen mijner medebelangstellenden uitten de meening dat het er veel van weg had „of er een ezel in het Z. B. 8. geplaatst was." Die uiting was wel wat kras, maar ik had toch ook liever iets beters gezien. Ook de tweejarige hengsten leverden beslist niets goeds op, velen zouden nog een redelijken stal ontsierd hebben wanneer het ruins waren geweest. Kortom, in Hulst was ik het eens met het lid van het Bestuur van het Z. B. S., die het bejammerde, dat er nog steeds te weinig paardenkenners geboren worden. Wij vertrokken dus met den trein naar Axel. Daar aangekomen begon onmiddellijk het keuien der3jarige met Hen. Dat er met de zaak haast gemaakt werd, kan wel blijken uit het feit, dat, toen de laatste keurmeester op het terein verscheen, het eerste paard reeds gekeurd was. Dit deed even wel aan het verder verloop der zaak geen schade, daar bedoelde keurmeester eenvoudig de punten van een zijner college's overnam, welke hem daartoe door den seeretaris werden verstrekt. Klaar was Kees dus. Het was echter voor de Iiefhebbers beslist een genot om de 3jange paarden elkaar de hoogste eer te zien betwisten. Jammer dat de commissie niet al deze paar den (een paar uitgezonderd) in het Zeeuws'ch Belgisch Stamboek kon opnemen, wat zij, verschillende andere keuringsplaatsen in aanmerking genomen, ten voile verdienden. Mijn buurman uitte de meening, dat men hier de volbloed moet fokken, om tegen de kruiselingen van over water te kunnen concurreeren. Maar enfin, dan wii ik maar op een enkele uitzondering na met het spreekWoord zeggen 't Een ieder van pas te maken En van elk te zijn bemind, Zijn de onmogelijkste zaken, Die men bij een keuring vindt. Bij de jaarlinghengsten waren enkele zeer goede exem- plaien, die, wanneer zij zoo door blijven vtrbeteren, den naam van deze streek en hunne fokkers zeer zeker hoog zullen houden. Het behoeft dan ook niet gezegd, dat deze die van Hulst verre overtroffen, iets, waarvan ook de keurmeesters zich bewust waren, daar, toen er een voorgebracht werd, zij er in het terugkomen dood- eenvoudig met hun rug naar toe stonden. Tot slot werd de keuringsplaats nog eens opgeluisterd door don hengst yCambrinus", verleden winter aange- kocfatdoor de vereeniging ,De Toekomst" te Axel. Dit prachfrge dier, dat, ondanks zijn zwaren dienst in dit voorjaar, er zich op kon oeroemen nog steeds te zijn vooruit gegaan, werd nogmaals door zijn eigenaar ter opname in het Z. B S. aangeboden. Na rijp beraad werd deze dan ook aangenomen. Mijn buurman dacht weer al, dat het zou hebben gegaan evenals met de Februarikeuring en deed de vraag of er dan niet zou gefloten worden (door de Axelsche fokkers kon dat in Brussel geleerd zijn) maar dat was niet noodig. Wanneer onze commissie een hater begaat, is zij gelukkig voor overtuiging vatbaar en neemt haar font gaarne terug. Ziedaar de keuring van Maandag geschetst. Dinsdagmorgen te half acht toog men met vernieuwden ijver aan het werk en zag men van alle zijden de zware koudbloed kolossen deeenvoudigekeuringsplaatsnaderen. Onder de merrien van 4 jaar en ouder waren zeer goede exemplaren. Men kan aan alles zien, dat de belang- stelling der fokkers steeds toenemende is. Onder de voorgebrachte eenjarige merrien waren zeer goede exemplaren. Slechte gangen, afhangend kruis en onregelmatigen bouw, ziet men dan ook, dank zij het oordeelkundig fokken, hoe langer hoe meer verdwijnen. Ik eindig mijn indrukken omtrent de Axelsche keuring met de hoop, dat wij binnen niet te langen tijd alhier ook eens een prijskamp mogen beleven, zooals die, welke in Belgie gehouden worden, b.v. georganiseerd door de afdeelingen Hulst, Oostburg en Axel der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij. Deze zou zeker een goeden invloed uitoefen'en op de paardenfokkerij in deze streek. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggende voor de ons verleende gastvrijheid, Achtend, Ter Neuzen. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juni. Abraham van der Welle, oud 23 j., jm. en Louisa Frederika Harms, oud 24 j., jd. Geboorten. 24 Juni. Willem Adriaan, z. van Machiel de Doelder en van Francina Harms. Meeuwis, z. van Johannes Daniel Jansen en van Maria Capel. Overlijden. 24 Juni. Johannes van Strien, oud 10 m., z. van I'ieter Johannes en van Johanna de Koning. 27 Juni. William Engiene Stockman, oud 9 m., z. van Emilius en van Clemence Delemarre. 28-Juni. Theresia Sterckx, oud 78 j., wed. van Josephus Delemarre. ■3o«r1ilinpeIle. Huwelijks-aangiften. 6 Juni. Cornells Robijn, oud 46 j weduwn.(van Maria Catharina Hamelinck, van Stoppeldiik) en Rozalia de Beul, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Juni. Cornelis Robijn, oud 46 j., weduwn. (van Maria Catharina Hamelinck, van Stoppeldijk) en Rozalia de Beul, oud 31 j jd. Geboorten. 6 Juni. Alexander Apolonia, z van Eduardus van der Walle en van Anna Maria Erpeiinck. 7 Juni. Edmondus Franciscus, z. van Alphonsus Ver- bruggen en van Marie Philippina van Vooren. 20 Juni. Petrus Augustinus.z. van Alphonsus Johannes Verdurmen en van Paulina van Kruijssen. 25 Juni Louisa, d. van Jan Francies de Roos en van Leonie van Acker. Overlijden. 3 Juni. Magdalena Rosalia Truijman, oud 1 j., d. van Johannes Franciscus Ignatius en van Johanna Maria Vonk. 29 Juni. Petrus Augustinus Verdurmen, oud 9 d., z. van Alphonsus Johannes en van Paulina van Kruijssen. Hoek. Huwelijks-aangiften. 20 Juni. Joos Klaassen, oud 19 j., jm. en Adriana Wilhelmina Rinkhoud, oud 18 j., jd. Marinus Levinus Butler, oud 22 j., jm. en Tanneke de Kraker, oud 21 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Catharina, d. van Daniel Maas en van Janna Riemens. 18 Juni. Jacomina, d. van Levinus de Blaeij en van Pieternella de Pooter. 25 Juni. Pieter, z. van Jozias Haak en van Jacomintje de Jonge. 30 Juni. Frederik, z. van Geerard de Feijter en van Suzanna de Jonge. Overlijden. 21 Juni. Pieter Meertens, oud 1 m., z. van Jan Andries en van Sara Johanua Cornelia Wolfert. lEaatn-la^. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni. Cornelis Stoffels, oud 61 j., weduwn. en Elizabeth van der Hiele, oud 52 j., wed. Geboorten. 18 Juni. Ebrina Helena en Catharina Sara, dochters van Cornelis Meertens en van Levina Bolleman. 21 Juni. Jacobus Reinier, z. van Cornelis Balkenende en van Adriana Pieternella Scheele. 23 Juni. Helena Anna, d. van Andries Cornelis den Beer en van Paulina Verpoorte. Jacomina Pieternella Sara, d. van Jan Willemsen en van Lijdia de Wilde. 24 Juni. Willemina Johanna, d. van Pieter Balkenende en van Willemina Johanna de Mul. sijGGH

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2