IrP. DIELEMAN. Koninklijk Bezoek aan Ter Neuzen. V plepieifl lot BAHSEH. Openbare Verkooping. a. des voormiddags 11 ure Mr. ADRIAANSE, Openbare Verkooping. welgewassen Weihooi, Openbare Verkooping. FEEST ARTIKELEN. OEK. Telegrafische berichten. Advertentien. zal geslofen zijn. Lampions en Guirlandes in alle mogelijke soorten en klenren voorradig. BLOEMEHPAPIER f 2,— per riem, prima qualiteit. BLOEMENDRAAD, enz., enz. Aanbeveiend, H. VEHHOEVEN. Goedkoope Winkel Ter Keuzen, in Galanterien, Huishoud. Art. enz. en Gros. Prima adres voor H.H. Winkeliers. op 29 JUNI a. s. Openbare Verkooping 2000 a 3000 CANADA en WILGENMUTSERD en 18 VABKENS, 3 Hectaren ROGGE, 31/2 Wintergerst, eene partij KANTH00I en eene partij VLIETHOOI. Omtrent \lh Hectaren Rogge. 3l/2 Gerst. 3 Erwten, Openbare Verkooping. Bonderdag 27 Juni 1907, 31/2 hectaren 3 hectaren Gerst, 2 Rogge, 2/4 Hooiwei, 6V2 Vlas (inmiddels en al het Kanthooi, ongeveer 1 2 hectare Rogge, "raen onder geleide van den gemeente-veld- wachter J. Klonterman en den Rijksveldwachter A. Sparreboom naar Naarden per tram ver- voerd. Het meerendeel had reeds te voet, per rijtuig of per schuit een goed heenkomen ge- zocht. Ads afdoend middel om de slakken, die aardbeien opeten, te verdelgen, weet ik geen ander dan vangen en doodmaken, schrijft de land- bouwmedewerker van de ,/Midd. Ct." Er is ecbter nog een ander middel, dat al is 't niet afdoend, toch bate zal geven. Als de aardbeien op struik staan, bestrooit men den grond om de planten, terwijl men bladeren en vruchten omhoog lioudt, met onge- bluschte kalk en daaroverheen scheeven van vlas. (Scheeven zijn de overblijfsels van den houtachtigen stengel, die door zwingelen ver- kregen worden in enkele deelen van Zeeland dragen zij den naam van leemen.) Vervolgens legt men daarop de bladeren en vruchten terug. De kalk zal de aanwezige slakken grootendeels dooden de scheeven voorkomen het bezoek van andere. Het bestrooien van den grond met kalk voor de aardbeien vrucht gezet hebben en daarna beleggen met scheeven is afdoend. In plaats van scheeven kan men ook run gebruiken. 's Gravenhage, 26 Juni. Tweede Kamer. Naar aanleiding der motie van den heer De Waal Malefijt, tot het uitstellen der geleidelijke ophefBng van het korps mariniers, wijzigde de Minister van Marine de suppletoire marinebe- grooting tot reorganisatie van dat korps, om ■zoodoende eene principieele beslissing over de ophefEng van dit korps aan te houden tot de behandeling der marinebegrooting voor 1908. De heer Jansen (Den Haag) stelde naar aan leiding dezer wijziging voor schorsing van het debat, vvaartoe de Kamer zonder hoofdelijke stemming besloot. Aangevangen is het debat over de oorlogs- begrooting. De heer Duymaer van Twist be- pleitte o. a. bevordering van de zedelyke be- langen der militairen. De heer Ter Laan protesteerde tegen de gruwelijke achteruitzetting zijner partij en vrij- heidsbeperking in het leger, door wering van •socialistische bladen uit de kazerne en het ver bod om bepaalde vergaderlokalen te bezoeken. De heer Passtoors wenschte keuring in de woonplaats van den milicien, voornamelijk in het belang van hen die ongeschikt voor den dienst blijken. De heer Van Karnebeek wenschte de vraag- stukken der bevelvoering en der kadervorming tot het najaar aan te houden. De heer Roodhuijzen bepleitte verbetering van het hongerloon der onderofficieren en kwam op tegen de vrijheidsbeperking in het leger. De heeren Talma en Van Idsinga wenschten eene staatseommissie voor legerorganisatie. IS6EZ0NDEN STUK.KEN. In en om den Qemeenteraad. P O JL L T I E. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd twee koperen gewichten, een portemonnaie met eenig geld en een sigaren- pijp met kast. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Heden nam de Heere tot Zicb na een kortstoudig lijden ons innig geliefd kind JOHANNES, in den ouderdom van 10 maanden. Zijne diepbedroefde ouders, P. J. VAN STR1EN en Ecbtgenoote. Ter Neozen, 24 Juni 1907. Ondergeteekenden berichten hier- mede, dat hun Filiaal te Ten tietsien, op 29 Juni a. s. Gebr. KAAN. Atlvocaat en Procureur, te Middelburg, is elken ZATERDAG persoonlijk te AXEL te spreken, bij L'EcluseMahu. ft"':- vaMij Di. Met bet oog op de a. s. feesten hebben wij eene ongelooflijk groote sorteering in alle mogelijke Idem zeer groote, maar Groote ronde extra koopje KAARSEN zeer lange CUIRLANOES pi. m. 10 meter 2,50 per IOO. 3,50 per IOO. 1, 5,per 100. 1, 2,50 per 100. 15,per 100. Idem iets korter a 10,per 100. Tlaggetjes in alle maten, Sits papier in alle kleurenlioosjes, Spelden, Decoratle s enz. enz. Overal riiim in gesorteerd en tevens spot goedlioop. Gezamenlijke Herbergiers. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer zal op Dinsdag 2 Juli 1907, des voormiddags te JO uur, in de herberg van Adriaansen te Ter Neuzen voor J. VAN LEEUWAARDEN, in het open- baar verkoopen Chiffoniere, Linnenkasten, mab. Tafels, gewone Tafels, kapokken Bed- m den, Ziekenstoel, diverse Stoe- Y ifeigjg ^en' Schrijfbureau, Spiegels, Schilderijen, Canape's, Vloer- kleeden, houten en ijz. Ledikanten met ressorts, Lampen, Kastklok, buis- en andere Rachels, Beelden, Glas-, Geleierd- en Aarde- werk, en hetgeeu verder aanwezig is. Zindelijke Goederen kunnen worden bijgebracht, waartoe men zich heeft te wenden tOt J. VAN LEEUWAARDEN. Kijkdag 1 Juli van 1012 en van 2—4 uur. Koopen tot en met 5 contant. De Notaris P. Pregmans te Axel, zal ten verzoeke van MARIN US DIELEMAN Cz., landbouwer te Zaamslag op de door hem als- nog bewoonde hofstede in den Aan- en Gender- dijkepolder op Zaterdag 6 Juli 1907, verkoopen (slachtbare en mestputloopers.) b des namiddags 2 ure: en Alles wassende op landen behoorende tot de by hem nog in gebruik zijnde hofstede, in voornoemden polder en gemeente en verdeeld in koopen. Te vergaderen op voormelde hofstede. Het KANTHOOI inmiddels uit de hand to koop. Te bevragen bij den verkooper. Advocaat-procureur, Middelburg, is elken Naandag te HULST te spreken bij NEELEMANS. De Notaris P. Pregmans te Axel, zal ten verzoeke van ENGELBERTUS DAVID te Sint Jansteen (Absdale), op Donderdag den 4 Juli 1907, des namiddags ten 2 tire, verkoopen alles wassende op de by hem nog in ge bruik zijnde landen in den polder Abs dale, gemeente St. Jansteenverdeeld in koopen. Te vergaderen op de door den verkooper nog bewoonde hofstede. De Notaris K. 11. Dumoleyn te Honte- nisse zal, ten verzoeke van den heer DESIRE FASSAERT, te Rapenburg, op des namiddags een uur, in het openbaar verkoopen in den Mispad (Hontenisse), op de hofstede thans bewoond door den heer Jacobus Verdurmen. Verdeeld in koopen. De Notaris JE. B. Pumoleyn te Honte nisse zal ten verzoeke van den heer J. J. FREI1SER te Nieuw-Namen, gemeente Clinge, op 003ider>dag 27 Juni 1997, des na middags 2 uur, in bet openbaar verkoopen uit de hand te koop) alles wassende in den polder Oude Graauw en in het Waterschap Lamswaarde. Te vergaderen bij August van Olderbeek op bet Lammeken, (Hontenisse). EN DAARNA: ten verzoeke van JOHAN NES BOGAART—DE GEETER te Lamswaarde, aan de Kerkdreef te Lamswaarde. Per Oranjekleurig bulletin is reels door de Redactie van deze courant aan hare abonne's medeaeeling gedaan van de missive van den Commiasaris der Koningin van Zeeland aan den Burgemeester, waarin Z.E.Achtb. het door ouze bevolking reikhalzend verwachte bezoek aan onze stud vun Hare Majesteit onze geeerbiedigde Koningin op 14 September e. k. werd aangekondigd, mededeeling ook van de wijze wflarop Hare Majesteit wenscht ont- vatigeu te worden en haar bezoek verder te doen plaats hebben. Het schrijven van Z.ExcelL den Commiasaris der Koningin werd ous in onze vergadering van 18 Jnui door den Voorzitter voorgelezen. Daar is zeker door 't aanwezige belangstellend pubiiek twee couranten- verslaggevers blijdschap, zelfs nationaleu trots op ons aller aangezichten te iezen geweest. Ik geloof niet, dat er onder onze mede-ingezetenen van Ter Neuzen gevonden kunnen worden, die met den ex-Mi nister Sam. v. Houten de Kroon voor een ornament vun ons Staatsgebouw houden. Le liefde en eertded voor, ■de trouw en aanhankeiijkheid aan ons Vorstenhuis en aan de regeerende Vorstin VViihelmiria in 't bijzonder, wor- telen diep, onuitroeibaar diep ook in de liarten der Ter Neu- zenaren. Men mag er dan ook op rekenen, dat aan Hare Majesteit eene geestdriftige ontvangst hier te wachtcn staat. Het is mij, als >f ik nu reeds het „lang zal Zij leven" hoor opetijgen uit duizende kelen van armen en rijken, kleine en groote luyden, jongen en ouden, samengepakt onder nationale vlaggen en Oranje-wimpels, der met groen en festoen versierde straten ja alsof ik nu reeds tranen zie biggelen over menige waug, trail en van blijde aandoening, van liefde en dankbaarkeid ook. Wij, raadsleden, hebben dan ook gaarne ons Dag. Bestuur een blanco-crediet verleend, om ook officieel zooveel mogelijk Hare Majesteit waardig te ontvangen. Ik heb daar zooveel mogelijk ondcrslreept. Want wij vertrouwen, rekenen zelfs op de toezegging va'n het Dag. Bestuur, dat het bij de te tretfeu maatregelen re belling zal houden met den allcsbebalve bloeienden staat onzer gemeente-financien. Trouwens waar niet is, verliest de keizer zijn recht, en wie geeft wat hij heeft is waard dat hij leeft En wanneer wij nu Hare Majesteit bij haar bezoek geven wat wij hebben en naar rede en biilijkheid mogen geven, zij 'took absoluut niet veel, wij zullen er niet te minder om blijven voortleven in Hoogstdeizelver goede hart Een onzer collega's had in 't gemeente archief ge- snuffeld en wist ons mede te deelen, dat voor't bezoek van Koning Willem III aan onze gemeente 3000 was uitgegeveu, terwijl zij destijds slechts 4000 inwoners en de helft minder straten en straatjes telde. Bij 't hooren van dat cijfer 3000 slaakte onze jongste een kreet van schrik en zag ik bij de overigen bezorgde gezichten. Hot verwonderde mij evenwel, ons mede- lid, dat onlangs voor de beerreiniging zoo royaal met f 5 uit den hoek kwam, nu niet te hooren verzekeren, dat hij ter ontvangst onzer Koningin we] eenige bankjes over had. Edoch wat niet is, kan nog komen. AI3 ik mijn persoonlijke meening zeggen mag, ik geloof, dat onze beminde Koningin, die bij aen waters- nood des vorigen jaars in dit gewest weer en wind trotseeren kwam en er niet tegen opzag over onze dik bemodderde wegen en dijken te ploeteren, om troosten YTTuIp te brengen aan de zwaar geteisterde bevolking, i ik geloof vast, dat deze met haar volk zoo meelevende Vorstin veel meer hecht aan de, zeker te verwachten, spontane uiting van geestdriftige, liefderijke, dankbare, aanhankelijke gevoelens onzer stadgenooten dan aan alle oflicieel kostbaar onthaal, tengevolge waarvan wij, raadsleden, nadien, bij 't opmaken en vaststellen der eerstvolgende begrooting met de handen in't haar zouder. Isomen te zitten. Ha dit punt en nog een paar andere van ondergeschikten aard behandeld te hebbeu, kwamen we weder terecht in beer. Pfff Bij dit onsmakelijk gerecht van het te behandelen menu zijn wij in de gelegenheid geweest een spiksplinter- nieuw begrip van eigendomsrecht op te doen. Ged. Staten hadaen hezwaar tegen art. 6 onzer reeds vasigestelde verordening op de Gem. Beerreiniging, op grond dat wij daarin ons aan het eigendomsrecht hadaen vergrepen door te verbieden, dat de eigenaar zijn beer vervoerde naar zijn land, wanneer dit niet onmiddellijk aan zijn woning grensde. Wij hebben dit verbod ingetrokken, dochgehandhaafd het verbod om zijn beer aan een anderen landeigenaar of landhuurder te verkoopen, gehandhaafd i. a. w. den dwang tot het afstaan van zijn beer aan de ge meente, wanneer hij dien niet voor eigen land gebruikt, en nog wel met betaling aan de gemeente. Men is nooit te oud om te leeren, maar uit niets is mij geblekeri, dat wij, raadsleden nu geieerd hebbeu, dat wij 't eigendomsrecht onaangerand hebben gelaten. Ik ben benieuwd, wat de Ged. Staten er nu van zullen zeggen, na eerst half werk te hebben gedaan. In de laatste jaren begon 't begrip van eigendomsrecht hier en daar meer en meer te verwateren Het voorstel om aan art. 2 deze slot-alinea toe te voegen »wanneer beer binnen de kommen der ge meente voor bemesting wordt aangewend, moet deze binnen 6 uren met eene minstens 5 cM. dikke laag grond woiden bedekt", dat voorstel hebben wij met 5 tegen 4 stemmen verworpen. Wat konden we anders doen, nu zelfs onze in zake bemesting deskundige leden, boeren-collega's, he' over 'talof niet redelijke van dat voorstel oneens waren. En verbeeld 0, mompelde mijn rechterbuurman, dat ik mijn 2maal 'sjaars bebeerde aardbezieplanten telkens met eene 5 c.M. dikke laag aarde moest bedekken." Daarna kwam bet door een medelid in vorige ver gadering ingediende tarief van betaling voor de ver- piichte beerreiiiiging ler stemming, waarover de stemmen badden gestaakt. Het werd nu verworpen met alge- meene stemmen op 660 11a. Ter verklaring van deze zoozeer veranderde stemming diene, dat ik moet het met schaamte bekennen wij ons in onze eerste berekening hebben pnisrekend, afgaande op verkeerde inlichtingen. Alzoo zijn wij in deze vergadering in afwachting van een nieuw tarief- ontwerp 't derde al wederum in beer blijven steken. Smakelijk e:en Hoe't mogelijk was, dat wij ons zoo misrekenen konden Ons Ed.Achtb. College wordt oud en lijdt aan bloed- armoede, wil ik denken. Nieuw, frisscker bloed dient aangevoerd, docb dit is een zaak, die der kiezers is. Zoo bleek 'took, dat wij met de opbeffing eener onderwijzersbetrekking aan school A een kolossalen Hater begaan hebben tegen een algemeen belang als voldoend openbaar onderwijs. Ik vindt 't alles bebalve pleizierig, dat wij Ed.Achtb. leden van Ter Neuzen's ge- meenteraad, zoo ongezouten in het pubiiek deswege op de vingers worden getikt als de Districtsschoolopziener, die een niet gemakkelijk heer schijnt te wezen, zicb veroorloofd heeft. En te moeten denken, datbetboofd van school A daarover knusjes in zijn vuisje lacht 1 Daar zat niet anders op dan eieren voor ons geld te kiezen en de opheffing weer ongedaun te rnaken. Drie leden stemden nog tegen bij wijze van protest denk ik tegen den toon in des Districtsscboolopzieners rapport. De moraal, die ik uit deze voor ons onverkwikkelijke gescbiedenis trek, is,, dat onze kiezers niet moeten den ken, dat wij, liunne vertegenwoordigers, ter vergadering bijeen, altijd voor ons pleizier uit zijn. In de discussie over bet ingekomen schrijven onzer Kamer van Kofipbandel in zake ouze kanaaiwerken heb ik mij niet gemengd en ik wil over dat schrijven ook hier niets zeggen, om reden dat ik twijfel heb hooren opperen, of in dat schrijven de denkbeelden en inzichten van de meerderheid dier Kamer omtrent de onderwei pelijke zaken wel juist zijn weergegeven. Een twijfel, die zicb ook aan mij opdrong, omdat ik in bet courantenverslag over 't vurhaudelde in de Kamer wel van een ,,haven" heb gelezen, niet van .havens" gelijk in voormeld schrijven staat. Om reden ook dat, naar verluidde, den steller van dat schrijven wel eens meer overkomen is, wat volgens de legende den Griek- schen dicbier Humerus zou overkomen zijn, indien 't bestaan van dien Homerus zeif niet eene legende is, zooals in de laatste jaren wordt beweerd in de letter- kuudige wereld. Eveneens zweeg ik liefst bij de discussie over de keien-kwestie betreffende de aan te leggen Dekkerstraat, omdat daarbij voor de zooveelste maal ten tooneele werden gevoerd de voormalige keien der Donze-Visserstraat, met welke keien ook mijn eksteroogen aldoor op zeer gcspannen, dnidelijker gezegd, pijnlijken voet stonden. yilaal toch die oude koeien niet meer uit deu sloot", br rude mijn linkerbuurman en snoot zijn neus. En met betuiging van spijt over de ontsiagname van collega Visser als lid der Commissie van Fabricage, si uit ik dit In en Om. Het 14e RAADSLID. LAMPIONS slechts.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 3