Gemengde berichten. Handelsberichten. zware regens geleden dan de haver, toch wordt de stand goed genoemd. Boonen staan, evenals erwten, goed. Bruine boonen hebben veel van het ongun- stige weer geleden. De vooruitzichten zijn hoogstens vrij goed. Op Walcheren staan enkele velden vlas slecbt, tengevolge van het gebruik van zaaizaad van slechte kwaliteit. Overigens is in Zeeland de stand goed. Yan blauw maanzaad is de stand zeer goed, van karwjj goed. De aardappelen staan op de klei beter dan op het zand. De suikerbieten, uien, cichorei staan vrij goed, de roode klaver goed. De weilanden staan er over het geheel goed voor, de hooilanden minder. Uit byna alle deelen des lands wordt bericht, dat het gras ten gevolge van de koude en de nachtvorsten geen zware sneden zal leveren, daar vooral het ondergras niet voldoende ontwikkeld is. In verband daarmede hebben ook de onkruiden als ratelaar, boterbloem, zuring, enz. zich sterk uitgebreid, zoodat ook het gehalte van het hooi minder goed zal zijn dan in vorige jaren. In Zeeland is de stand vry goed. De dienstweigeraar H. v. H., die in de gevangenis te Haarlem was opgesloten, is na geneeskundig onderzoek ongeschikt bevonden voor den dienst en dadelijk op vrije voeten ge- steld. Donderdagavond heeft nabij Muiden een auto een hit doodgpreden. Het dier, met een kleinen jongen er op, werd aan de hand geleid door een man, die den stuurder, wegens de schichtigheid van het paard, wenkte stil te houden. De snelryder voldeed hieraan echter niethy reed, met zyn gezelschap Amerikaneu, doorde hit deed een zysprong, kwam onder de auto en werd gedood. De leider en de jongen wisten gelukkig bijtyds te ontkomen. In een juist voorbijgaande Gooische stoomtram zat een rijksveldwachter, die van het geval proces-verbaal opmaakte. Een knaapje van ongeveer zes jaren, dat Zaterdagmiddag op de Stadhouderslaan te 's Gravenhage achter op een wagen was ge- klommen, viel daaraf en bleef bewusteloos lig- gen. Door de politie per brancard naar zyne woning in de Lubeckstraat overgebracht, bleek het kind reeds overleden te zijn. Donderdag raakte in de Langstraat, te Weert, het 6jarig zoontje van zekeren H. H. onder een omvallende groote giaskist. Een uit- stekende spyker drong den arrnen kleine bij het oog in het hoofd, zoodat het kind na eenige oogenblikken overleed. Een kras heer. Dr. Mensing te Rotterdam, oud 95 jaar, herdacht verleden week den dag dat hy 70 jaar geleden te Utrecht promoveerde als doctor in de wysbegeerte. De hooge Raad heeft den Rotterdamschen kantonrechter in kanton 1 wegens lichamelijke ongesteldheid, (slecht van gezicht) met ingang van 15 Juli uit zyn ambt ontslagen. Door de rechtbanken te Rotterdam en te Kleef is behandeld de moordzaak op schipper Claassen en zijne dochter te Homberg in Duitsch- land. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde een der bedrijvers, zekeren Andeweg tot 15 jaar gevangenis. Te Kleef stonden terecht Esdra Minnaert, stoker, geboren 1886 te Ierseke en N. A. Blanken, arbeider te Rotterdam en daar geboren. Deze laatste zaak is echter uitgesteld tot onbepaalden tijd, om reden een onderzoek zal worden ingesteld naar den geestestoestand van Minnaert. Ook niet gedacht. Te Kampen meende een ontslagen achttienjarige bediende in de woning van den patroon een slag te slaan. Hy werd echter in den tuin gezien door een dienstbode, die in een Toboggan op de kermis zat en door het zoeklicht ontdekte hoe dat heertje bezig was in de woning te dringen. Toen de politie kwam, was hy wel met eenig gestolen geld verdwenen, maar later arresteerde zij hem in een stoomcarroussel. Aan de Limb. K. wordt het volgende uit Oud-Vroenhoven medegedeeld Sedert 14 dagen bevinden zrich in een der arrestantenlokalen alhier wederom een paar slachtoffers van het veel besproken vestigings- verdrag. Met andere woorden wil dit zeggenTwee jonge Duitschers zitten 14 dagen en 14 nachten ongesloten in een hok van 2 E op 1 M., waarin het bijna pikdonker is en waaruit den binnentredende een atmosfeer tegenkomt, waar- voor de sterkste boer zou terugdeinzen. Dat die atmosfeer op het gestel van die arme kerels reeds zijn invloed heeft doen gelden, blijkt hieruit, dat zij even buiten gelaten, de frissche lucht eenvoudig niet meer konden ver- dragen. Van verschooning is bijna geen sprake. Uit medelijden heeft een liefdadige ziel de beide jonge mannen (zij zijn 18 jaren -oud) schoon linnen bezorgd. Een paar uren per dag wor den zij thans uit hunne gevangenis verlost om onder toezicht van den veldwachter hout te kappen. Hoelang de opsluiting nog zal duren is on- bekend. Het blad voegt daaraan dan o. a. toe Werkelyk, een gevoel van innige voldoening maakte zich van ons meester, toen wy dezen ochtend vernamen, dat de arme kerels vannacht er in geslaagd zyn uit te breken en zoo hun middeleeuwsche gevangenis te ontvluchten. Dinsdagmiddag kreeg op de steenfabriek van den heer Gideonse te Wageningen de 16jarige G. Knaape bij het afladen van een kar een stoot in de zijde van een anderen wagen, waardoor hy viel en zich ernstig bezeerde. Hij bleef nog enkele uren aan het werk, maar thuisgekomen ging hij van de pyn spoedig naar bed. Vry dagochtend is de knaap aan de gevolgen der kneuzing overleden. Te Ouddorp is Vrijdagochtend omstreeks tien uur een arbeiders woning m et schuurtje, staande op de z. g Hoogblokken, en bewoond door P. B., verbrand. Mede is geheel verbrand de huishou- delijke inboedel, benevens een bedrag aan 100 aan bankpapier en pi. 50 aan zilvergeld. Bij het ontstaan van den brand was niemand der bewoners in het huis aanwezig. Men vermoedt, dat de oorzaak is toe te schrijven aan een brandend petroleumtoestel, waarop een pan stond. Assurantie dekt de schade. Door een comite van belangstellenden, uit geheel Nederland, waarvan het bestuur te Groningen gevestigd was, is getracht om een groote Nederlandsche vereeniging op te richten tot het mrichten van goedkoope zomerbuiten- verblijven, in verschillende plaatsen van Neder land en, zoo noodig, ook in het buitenland. De bedoeling was die hotels zoo goed en goedkoop mogelijk te maken, opdat het buiten- verblijf voor velen toegankelijk zou zijn en zooveel mogelijk nut zou kunnen afwerpen. Naar verluidt moet dit comite het oorspron- kelijke plan hebben opgegeven en bestaat nu het voornemen om zich tot den machtigen en uitstekend georganiseerden A. N. Wielrijders- bond, Toeristenbond voor Nederland te wenden, ten einde dezen bond te verzoeken het zyne te doen om, aanvankelijk door scherpe en onaf- hankelijke controle, later misschien door het oprichten van eigen Bondshotels, het zomer- buitenverblijf-wezen in Nederland goedkooper en beter te maken. De gebroeders Van D. uit Maarn (Utrecht) kwaraen dronken uit Woudenberg, ontmoetten een wielrijder en eischten geld. De wielrijder weigerde, waarop de fiets in elkaar getrapt werd. Verder trokken de bela- gers hun messen, wat den wielrijder aanleiding gaf in een woonwagen te vluchten. De aanvallers gingen hem achterna en sloegen in den wagen alles stuk, om vervolgens den wielrijder naar buiten te sleuren en daar met een mes te verwonden. De eigenaar van den woonwagen waarschuwde de aanvallers, loste een schot en verwondde hen. Daarna dreef hy hen met het geweer in de hand naar Woudenberg, waar zij werden inge- rekend. Een jongetje van 10 jaar te Amay, liep met eenige makkertjes langs de Maas, toen hij eensklaps zeide //Ik spring in de Maas gaat aan mijn moeder zeggen dat zij my niet meer zal weer-zien". En de daad by het woord voegen- de, sprong de knaap, die niet kon zwemmen, in den stroom, waar hij onder de oogen zijner beangstigde vriendjes verdronk. Men weet niet wat hem tot den zelfmoord dreef, want hij was te huis zeer gelukkig. Een kleine koewachter is op bet gehucht Kezelberg bij Meenen het slaehtoffer geworden van een onvoorzichtigheid, die reeds meer dan een het leven heeft gekost. Een koe, waarmee hij in de weide was, schrikte, en ging op den loop. Het dier sleepte den knaap, die het touw aan den arm had vastgemaakt mede. Het lichaam van den jongen was slechts een wonde toen men het dier tegen hield. Zijn dood is onvermijdelijk. Dezer dagen zag de stationchef te Aalborg, in Denemarken, een trein, die daar stoppen moest, snel voorbijrijden, en op de locomotief worstelden machinist en stoker met elkaar. De machinist, die acht jaar geheel onthouder was geweest, had zich bedronken en was woest geworden. Ten slotte werd de stoker den razenden machinist de baas en kon hy den trein tot stilstaan brengen, voor er nog een ongeluk gebeurde. In den trein zaten o. a. 500 kinderen. Een dame te Chicago heeft een rechtsactie gewonnen, ingesteld tegen een heer, wegens lichamelijk nadeel door haar geleden, tengevolge van een kus, die de gedaagde haar gegeven had. Deze is nl. de drager van een stekelig bakke- baardje, en bij het kussen had hij haar op de wang gekrabt. Het gevolg was een ontsteking waardoor de dame veel pyn heeft gehad. De schadevergoeding werd vastgesteld op 75 dollars. Op het station Ganzowka van de Ussuri- lijn is een trein met landverhuizers ontspoord. Zes reizigers werden gedood, zestien gewond dertien goederenwagens zijn vernield. Maagdenburg, Halle en Brunsbuttel, Koog en omgeving, zijn Vrijdagmiddag geteisterc door een zwaren, onverwachten storm, een orkaan bijna. Het feestterrein te Halle voor de groote schuttersfeesten is een groote puinhoop geworden. Door de ineenstortende balken van de groote feestzaal zijn acht menschen ernstig gewond, een groot aantal licht. Ook op de jaarmarkt is alles dooreengewaaid, honderden tenten en kramen liggen teger den grond en vele menschen werden gewond. Een in aanbouw zijud huis is gedeeltelijk ingewaaid een met selaar werd ernstig, een licht gewond. Aan den steiger der cementfabriek //Saturnus' te Brunsbuttelkoog sloeg een scbuit vol water de schipper met vrouw en twee kinderen ver- dronken. Te Maagdenburg sprongen zes werklieden, die op een stelling stonden langs de spoorbrug over de Elbe, in de rivier, toen de stelling dreigde door den storm tegen een pijler ge stagen te worden en vier van hen verdronken. In Duitschland worden elk jaar 60 millioen stuk oude kurken uit kelders, gasthuizen, goten, vuilnisbelten enz. bijeengegaard, bijgesneden en weer als nieuwe in den handel gebracht. In de porien van die kurken wemelt het van ziektekiemen, schimmels en andere smetstoffen, die er, zelfs niet met den besten wil van de wereld, uit verwijderd kunnen worden. Het centrale comite uit de vereenigingen van Ber- lijnsche kooplui, neringdoenden en fabrikanten heeft nu een beweging op touw gezet, om een wettelijk verbod tegen het gebruik van dien onsmakelijken afval uit te lokken. Variot, dokter aan het hopital des Enfants- Malades en Rene Quinton hebben Dinsdag aan de akademie van geneeskuude te Parijs een be- langwekkende mededeeling gedaan over inspui- tingen met zeewater tot behandeling van dauw- worm. Men weet hoe hardnekkig die aandoe ning bij kleine kinderen is en hoe weinig de geneeskunde er tot nu toe tegen vermocht. Wanneer pas geboren kinderen, die den uit- slag vertoonen, om de drie dagen met 30 kub. centimeters isotonisch zeewater worden inge- spoten, vertoont zich bij meer dan de helft eerst een nieuwe reactioneele hu'duitslag met ontsteking en rijkelijke vochtafscheiding. In drie vierden van de gevallen heeft deze reactie een genezende uitwerking op den ouden uitslag. Na den reactioneelen huiduitslag (die 314 dagen blijft) genezen de wonden en verminderen de verschijnselen van den dauwworm snel. Bij kinderen bij wie zich na de inspuiting met zeewater geen reactioneele huiduitslag voordoet treedt onmiddellijk beterschap in. Binnen acht of tien dagen is alle uitslag verdwenen. Als men den correspondent van de Daily Telegraph, die den auto-rit PekingParijs mee- maakt in de Itala van prins Borghese, gelooven mag, dan had de ltala Woensdag soms een gangetje van ruim 90 kilometer in 't uur. De grond was vast en effen als een biljart. De gazellen en antilopen, die bij hun nadering op de vlucht gingen, zouden ze gemakkelijk hebben kunnen pakkendat zou hen echter maar opgehouden hebben. Tegen 8 uur waren de Gobizandvlakten bereikt. Toen kregen de reizigers het warm, en de weg werd wat moei- lijker, maar ze kwamen toch flink vooruit. Om 4 uur 's namiddags kwam de Itala te Udde aan, waar haar bemanning Tiendelijk werd ontvangen door een Chineeschen telegrafist. Prins Borghese had dien dag ongeveer 240 kilometer afgelegd en hoopte Donderdag 270 kilometer te vorderen. Is de auto soms bestemd, zoo vraagt de man van de Daily Telegraph //het schip der woestijn" de opvolger vaD den geduldigen kameel te worden Woensdagavond of Woensdagnacht zijn ook de beide Dion Boutons te Udde aangekomen. Den volgenden morgen begonnen de reizigers zich een beetje ongerust te maken over den Spijker-wagen, die achtergebleven was. Maar al spoedig kwamen Tartaarsche ruiters vertellen dat ze de achtergebleven auto op den weg hadden zien staan. Er werd toen hulp heenge- zonden. Gemeenteraad van Axel. Rotterdam, 24 Juni. Binnen 1. Granen. In Tarwe, Rogge en Haver was de omzet beperkt. Gerst wederom weinig ter markt. Boonen en Erwten beginnen op te raken, een gewoon verschijnsel in den zomer. Men noteert: Puike Zeeuwsche Tarwe per hect. 8,25 a 8,75 goede 7,75 a 8, mindere 7,a 7,50; goede Essex-Tarwe per 100 kilo 9,20 a 10,25Rogge per hectol. /6,50 a 7,— Gerst /5,25 a /6,— Chevalier tot 6,—Gerst per 100 kilo J 8,50 a 9,— Haver 8,75 a 9,20 en per hectol. lange 4,50 a 5,— dikke 4,75 a /5,20 Paardenboonen /6,50 a /7, - Witte Boonen /14,— a /15,Bruine Boonen 8,a 9,50 Kookerwten /8,50 a 9, Voedererwten 7,- a 7,50 Kanariezaad 7,- a 7,50 per hect. en/10,25 a /ll, per 100 kilo. J Buiten 1. Granen. Stemming beter. Tarwe per 2400 kilo 210 a 240 Rogge 190 a 194 per 2100 kilo. Gerst hooger Zwarte Zee /162 a 164 Amerik. Mais vaster 140 a 142 Donau 128 per 2000 kilo. Meel. Prima inlandsch /12,a/12,75 le soort/11,50 a/12,Zeeuwsche Tarwe- bloem 12,50 a 13, prima Belgisch /12,— a 12,75; le soort/11,50 a/12,— le soort Fransch 10,75 a 11,75; prima Duitsch 12,50 a 13,— extra puik Hon- gaarsch 17,a 18,prima Amerik. patent 12,50 a 13,75; le soort 11,75 a 12,25; 2e soort Bakers 10,50 a/11,— Inl. en Duitsche Roggebloem /12,a/13, per 100 kilo netto. Runderpryzen 64 a 78; Stieren 60 a 68 Kalveren 80 a 95 Schapen 50 a 60 Varkens 44 a 48 cent, per kilo. Melkkoeien 145 a 220 Kalfkoeien /210 a /275 Stieren /125 a /210 Vaarzen 110 a 140; Pinken 75 a 95 vette kalveren 42 a 90 nuchtere' 10,— a 14; Fokkalveren /16 a /24;Biggen f8. a 13,alles per stuk. Aardappelen. Oude tot diverse prijzen naar qualiteit. Zeeuwsche blauwen en bonten, goede J 3,25 a/3,50 Zeeuwsche eigenheimers 2,25 a 2,50Geldersche blauwen 2,80 a 3)Nieuwe aardappelen Westlandsche zand groote 4.— a 4,10 ktaine 3,20 a 3,30 Andijker muizen 4,50 a 4,70 per mud. Nieuwe per kin of mand 1,60 a 2,— Poters 1,25; Malta 8,- a 9,— per 100 kilo en 12 a 15 cent per kilo. Boterpry zen in vaten gemiddeld 48 en stukken van kilo 65 h 70 cent. Zoetemelksche Kaas /22 a/30 per 50 kilo. L e i d s c h e 65 a 75 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 3,60 a 3,80 Buitenl. 3,per 100. Vlas. Wit Zeeuwsch 1,60 a 1,80 Blauw Holl. 2,10 a 2.25 per steen. Karwijzaad 17,75 a 18,— per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 12,20 en 8y2 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten in afwachting der Handelm'j-veiling op morgen te Amsterdam 34 cent en dito Santos 21 lf's cent per half kilo. Beetwortel-suiker llu/ia. Ter Neuzen, 24 Juni. Eieren per 26 stuks 0,85. Boter 1/? K.G. 0,55. Z E E T IJ D I N K N. Van 21 tot en met 23 Juni. Van 21 tot en met 23 Juni werden 1 angs de Oost- sluizen alhier 32 binuenvaartuigen op- en 30 af- geschutdoor de Westsl. 10 op- en 12 afgeschut. Positie der Stoomschepen. —mm Vergadering van 22 Juni 1907. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer Dregmans. Voorzitter de heer D. J. Oggel, secretaris de heer J. A. van Vessem. De voorzitter opent de vergadering. Het lezen der notulen van de vorige vergadering wordt verdaagd tot de volgende zitting. Aan de orde is het herstellen van den toren op het raadhuis. De Voorzitter verzoekt den heer Smies hieromtrent dp noodige inlichtingen te willen verstrekken. De heer Smies antwoordt hierop, dat hij zich met de opgemaakte begrooting goed kan vereenigen en stelt voor de aanbesteding te doen plaats hebben alleen voor ingezetenen, de termijn van opleveren te bepalen op 15 Nov. e. k. en verder alles aan burgemeester en wet- houders op te dragen, mits de kosten de begrooting niet te boven gaan. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting gesloten. VLAG. NAAM. M8. Van en naar. Lading 21 22 23 Eng. s.s. Nederl. 8.9. Eng. 8.8. Zweed. 8.9. Noor. 8.8. Eug. 9.8. idem Noor. s.s. Eng. sch. Zweed. s.s. Eng. 8.8. Eng. s.s. idem Russ. 8.8. Eng. s.s. idem idem Duits. s.s. Zweed. s.s. ilelg. s.s. Eng. a s. Voor TerWenzem River Lagan I 2272 ILonden Van Ter Nieuxen Elisabeth E092 IBlyth Saga Orn Edie Sultan Rowena Polly en Emelie Motala Sea Hound River Thames j 2241 (Londen Voor Oent 1 4304 Riga 4184 Wiborg 2929 Goole 2945 Hull 3161 Archangel 452 Peniowan 2115 Granvik 3085 Londen Van fiieut 1 Pandion 1 3619 Manchester Ousel I 3633 .'Liverpool Graf Schuwalow 4995 Grangem. Wyoming Sea Gull Ronan Emma Minlos Lutti Marie Louise Edie 1690 Goole 2762 Londen 3390 Leith 3643 Danzig 2683 Stolpmunde 399 Ostende 2929 Goole stukg. ledig stukg. hout idem stukg. idem houl pijpaarde hout stukg. stukg. idrm ledig idem stukg. idem phosph. idem ledig atukg. 8.8. HARALD in lading te Hull voor Kroonstadt. s.s. JENNY van Tormo naar Ter Neuzen passeerde 22 dezer 4 uur n.m. Elseneur. s.s. RICHARD van St. Petersburg naar Ter Neuzen passeerde 23 dezer 4 uur v. m. Elseneur. 9.8. ELISABETH in lading te Blyth voor Kroonstadt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 6