MEEL.I BKHUKIhY Prima Kruidenazijn KINDER- A. MASQ.UELIER, De genezing van Bloedarmoede. Advertentien. Vereeniging van Paardenfokkers Vooruitg&B! is de fijnste voor de salade en sausen. Melkvoedsel voor KinderenmZieken.l Keuring van VEULENS Die moet aan de Pink Pillen gevraagd worden. Ja, zoo gij verzwakt, uitgeput, arm aan bloed zijt, vraag dan genezing aan de Fink Pillen, zij zullen u die zeker bezorgen. Met de talrijke genezingen van bloedarmoede voor zich, door de Pink Pillen verkregen, kan men zeggen dat wanneer een bloedarmoedige de Pink Pillen begint te gebruiken, er weldra een bloed armoedige minder is. Een jonge naaister te Lovendegem leed aan bloedarmoede zij heeft de Pink Pillen gebruikt en is zeer spoedig genezen. Het betreft Me- juffrouw Vlorine van Holsbeke, wonende in de Loostraat te Lovendegem. Zij heeft ons het volgende geschreven, dat door haar vader, den heer Alfons van Holsbeke, mede is onderteekend. //Sedert vele maanden was ik ziek. Het was begonnen met het wegblijven van mijne stonden. Tengevolge daarvan heb ik allerlei kwalen onder vonden en zag mijn gezondheid alle dagen slechter worden. Ik had geen eetlust meer en ondervond toch voortdurend prikkelingen van de maag. Ik at wel een weinig om mij op de been te houden, maar de vertering van die weinige spijzen was zeer moeilijk. Ik was zeer bleek geworden en mijn ademhaling was zeer kort. Ik beklaagde mij veel over duizelingen, .Scheie hoofdpijn en nam iederen dag waar dat mijn krachten geringer werden. Ik heb verschillende middelen gebruikt, versterkende en opwekkende middelen, maar zonder succes. Toen ben ik de Pink Pillen gaan nemen, waarover iedereen zoo gunstig spreekt. De Pink Pillen bebben mij alle mogelijke goed gedaan, en zoo ik nu weer tot volie gezondheid ben gekomen, dank ik dit aan de Pink Pillen." Prijs 1,75 de doos, 9 per G doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met bet strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN 0 VERBEEKELEUNIS. I jj op Nlaandag den 24 Juni 1907, des morgens 11 wiv, op het markplein te HLLST. Zi.j, die met hun veulens naar de prijzen willen mededingen, moeten lid der ereeniging zijn of worden. De veulens moeten afstammen van hengsten wier eigenaars lid der \eieeni- ging zijn. Het Bestuur, JOH. DE FEIJTER, Voorz. PH. J. VAN D1XHOORN Seer. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Breukmeester, Jezusstraat 20, Antwerpen. Is den ecr»*cii Woensdag Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. Verkrijgbaar bij J. D. THIELMANBAUAVENS, Ter Neuzen. Vor den in gen op de hrfling en invordering van (oon voor het van gemeentewege ruimen van privaatputten en tonnen. De Voorzitter brengt in herinnering dat in de vorige ver- gadering de stemmen hebben gestaakt over het voorstel van den heer Van den Hoek rnn het tarief in art. 2 te bepalen voor hen die niet in den Hoofdelijken omslag zijn aangeslagen op y* 0,15, voor hen die zijn aangeslagen naar een belastbaar inkomen van 50 en minder 0,17^ voor iedere f 50 hoogere aanslag of gedeelte daarvan meer f 0,02^, tot ten hoogste 6,voor privaatputten in beheer bij zcdelijke iichamen eDz. f 2. Over dit voorstel moet dus thans opnieuw worden gestemd. In stemming gebracht wordt dit voorstel met 7 tegen 1 stem verworpen. Voor stemt de heer Visser, tegen de heeren Moes, Van den Hoek, Wieland, De Masier, De Koeijer, De Jager, Verbrugge en Scheele. De Voorzitter: Nu ook dit tarief verworpen is, kunnen we met de behandeling van de verordening niet voortgaan. Ik zou nu wenschen te weten wat de leden willen. De heer MoesIk zou die reveling willen zooals die eerst door Burg, en Weth. is voorgesteld. De Voorzitter Die is van de baan, want die is verworpen. De heer Wieland Ik dacht dat die nu juist van kracht zou worden. De VoorzitterOnze eerste berekening is blijkbaar op abusieve inlichtingen gebaseerd. Er is oorspronkelijk met op gerekend dat er zooveel putten zouden zijn die meer dan eenmaal sjaars moeten worden geruimd. Alvorens verder te spreken, wil ik eerst de raming der kosten be- spreken. De heer Speetjens wijst er op, dat de raming van beerop- brengst hooger is, dan die van verkochte beer. Er is berekend dat 2187 M3. beer zou worden verzameld, doch slechts op 2000£M-{. gerekend voor verkoop. Men moet echter in aan- merking nemen dat het slechts eene raming is, en dan is er ook gedacht aan hen die hnn beer zelf zullen gebruiken. Daardoor zijn we dus tot eene raming voor verkoop van 2000 M-*. gekomen. Het kan zijn, dat onze cijfers onjuist zijn, maar ik zet het den besten rekenmeester, om voor eene raming eene be rekening te maken, die niet kan worden aangevochten. Er is ook beweerd, dat de kosten voor het personeel zouden kunnen worden verminderd, dat deze ook dienst zouden kunnen doen voor de straatreiniging cn een deel van hun salaris op rekening der straatreiniging zou kunnen worden gebracht. Ik heb dat in den aanvang ook toegegeven, maar ben ook daaromtrent tot eene andere conclusie gekomen. Het is niet alleen een voerman met paard, maar er is meer noodig. De heer Van den Hoek: Men heeft nog noodig een opzichter met pi. m. 4 man. De Voorzitter: Er is voor een voerman met paard f 1000 geraamd, maar het zal naar ik denk nog de vraag zijn, of we daarmcde zullen toekomen. De heer WielandDat zal natnurlijk aannemen iemand die meer dan een paard bezit en dan zullen we wel zien, dat het paard dat des morgens voor de wagen staat, des namiddags andere werkzaamheden doet. Ik denk dat die som wel voldoende zal zijn. Aan de riolen zijn nu gewoonlijk 3 man bezig, daarvan zal er toch ook wel eens een kunnen uitvallen, om bij de reiniging dienst te doen. De Voorzitter: Aan dat schoonmaken van riolen moet veel tijd besteed worden, zoodat we daarop niet te hard kunnen rekenen. De heer Van den HoekAls men denkt hulp te zullen krijgen van de stadswerklieden, is men abuis, want die hebben altijd hnn handen vol. De Voorzitter: Wat nu betreft het geopperde denkbeeld dat er van het voor de beerruiming geraamde werkloon nog wel f 500 voor de reinigingsdienst zou kunnen worden ge rekend, moet ik dit, ofschoon ik hst, zooals ik reeds zeide, eerst toegaf, thans tegenspreken. Ik heb eens nagegaan hoeveel tijd er heen gaat met het ledigen van een put. Dan komt men. met den tijd voor opstelling der machine, voor vulling, rijden naar het vaartuig voor berging, daarin overpompen enz. op totaal 60 minuten. Daarop afgaande, zullen er op een dag ongeveer 8 tot 10 putten knnnen geledigd worden. Er zullen dagen komen dat het minder is, maar ook wel dat ei meer te doen is. Het aantal werkdagen gerekend zon men dan jaarlijks 2400 putten kunnen ledigen. Dit nagaande, zal er dan niet veel tijd voor andere werkzaamheden overschieten. Bij het vaststellen van het tarief moet ook bedaeht worden dat dit niet langer dan voor 3 jaar kan geschieden, zoodat wij tegen het tijdstip der nieuwe vaststelling met de opgedane ervaring kunnen rekening houden. Thans echter kan van de raming der uitgaven, ad 1200 niets af, zoodat moet berekend worden dat ongeveer die som zou moeten worden opgebracht door de gebrnikers. Da heer Wieland zou de betaling ongeveer willen houdea zooals die eerst was voorgesteld, maar zou dan hen die er meer dan drie malen per jaar gebruik van moeten maken, voor die meerdere keeren willen vrijatellen. De Voorzitter en de heer Van den Hoek zijn er tegen zij achten het ongewenscht, om ten slotte werk voor niets te laten uitvoeren. De heer Wieland ziet daarin geen bezwaar. Niemand zal toch voor plezier zijn privaat voor de vierde en meerdere keeren per jaar laten leegmaken wanneer dat niet noodig is Ik heb verschillende personen gevraagd in mijne omgeving hoe dikwijls het bij hun gebeurd, doch dat waren er alien van eenmaal 'sjaars. De Voorzitter: De Raad zou thans aan Burg, en Weth. een wenk behooren te geven, hoe hij de zaak wenscht gere- geld te hebben. Het is gebleken, dat bij een billijker tarief, toch de uitgaven nog wel gedekt kunnen worden. De heer Wieland zou geen lager tarief wenschen. Hij heeft eenmaal gezegd dat hij er een gulden of vijf voor over had en die belofte houdt hij gestand. De Voorzitter stemt toe dat de heer Wieland dit beloofd heeft, maar als het nu niet noodig is tot zulke bedragen te komen, moet men die in het algemeen ook niet vorderen. Men moet billijk zijn Ik voor mij heb de volgende berekening gemaakt Bij gemiddeld drie maal per jaar ruimen van alle putten verkrijgt men een berekening als volgt 200 niet belastingbetalers a 15 cent per keer 200 X 0,45 90,— ■603 met een belastbaar inkomen tot en met 1 250 a 25 cent per keer 603 X 7 0,75 -- 452,25 263 met een belastbaar inkomen van 300 tot en met 600 a 35 cent per keer 263 X 1,05 276,15 118 met een belastbaar inkomen van 700 tot en met 71200 a 50 cent per keer 118 X f 1,50 v 177,— 66 met een belastbaar inkomen van 1300 tot en met 2000 a 65 cent per keer 66 X 1,95128,70 36 met een belastbaar inkomen van 2200 (ot en met 7 3000 a 80 cent per keer 36 X 2,40 86,40 dan 30 met een belastbaar inkomen boven J 3200 (berekend op tweemaal ruimen per jaar) a 1 per keer 30 X 2,— 60, Totaal f 1270,50 De Voorzitter wijst er op, dat dit slechts een denkbeeld is, en voor verbetering vatbaar. Er blijkt echter uit, dat men met zoo'n heffing, als het uitkomt dat alle putten dri^maal 'sjaars worden geruimd, het voor de uitgaven noodige bedrag bijeenkrijgt. Mogelijk moet het voor de hoogste klassen nog wat worden ver- koogd. De heer De Jager wijst er op, dat het aan de gemeente, wanneer de beer niet verkocht wordt, per put 71,43 kost, wordt de beer verkocht, dan kost het maar 40 cent. Hij zou het 't raeest rationeel achten wanneer alleen de kostende prijs in rekening werd gebracht. De Voorzitter: Wij willen hetgeen de zaak kost. uit de heffing terngbetaald krijgen en voor hen die niet voldoende kunnen betalen, van anderen wat meer vragen. We hebben ongeveer 1200 noodig. De door mij voor- gestelde regeling kan iets meer, maar ook iets minder opbrengen. De heer Moes meent dat de bedragen door den Voor zitter voorgesteld te iaag zullen zijn de bedragen moeten hooger gesteld worden. De Voorzitter: De verordening wordt toch maar voor 3 jaar vastgesteld. Inmiddels hebben de ingezetenen het nut van deze wijze van ruiming leeien inzien en zullen, als het noodig blijkt, gaarne iets meer betalen. Wij hebben gerekend op putten van 1£ M-i., maar nu blijkt dat die er vveinig zijn. De heer MoesMen zal nu wel beginnen met de putten te verbeteren en grooter te maken. De Voorzitter: Bij een zoo matig tarief zal dat zoo menigvuldig niet geschieden, want een nieuwe put, in overeenstemming met de eischen der bouwverordening, kost van J 40 tot 50. De heer Moes verklaai t dat verschillende ambachtslui hem dieu prijs hebben opgegeven als te zijn f 35. De Voorzitter: A1 was dit zoo, dan geloof ik nog niet, dat de menschen bij bet in overweging gegeven tarief, om de kosten daarvan, hnnne privaatputten zuller, veranderen. De heer Wieland acht het verkeerd, dat menschen met een inkomen van 5 a 6 mille er nu met een gulden te betalen van af zullen komen. Daar komt hij er dus ook voor van af. De Voorzitter ziet niet in, waarom het tarief hooger zou moeten zijn dan noodig is. Als de heer Wieland. eventueel meer wil geven, is daarvoor wel gelegenheid. Wil de Raad de hoogste klassen nog hooger belasten, dan kan dat nog altijd gedaan worden. De heer Van den Hoek stemt daarmede in. Waar zulks dan alleen voor de hoogste klassen geldt,-is even- tueele wijziging in het voorstel gemakkelijk aan te brengen. De heer Wieland kan maar niet gelooven dat er menschen zijn, waar tienmaal 'sjaars moet geruimd worden. De heer De Masier meent dat zesmaal wel het hoogst zal zijn. De Voorzitter gelooft dat zelfs in die omstandigheid niemand tegen het -door hem in overweging gegeven tarief bezwaar zal kunnen maken. De heer Verbrugge wil ook nog even opmerken, dat het niet zoo gemakkelijk is om grootere putten te maken dan de heer Moes wel denkt. Er zijn zeer veel menschen, die wegens de voorschriften der bouwverordening ten deze, door de nabijheid van den regenbak, niet in de gelegenheid zijn hunne putten te vergrooten. De heer Moes gelooft niet, dat het aantal van dezul- ken groot is. De heer Wieland Er zijn ook meerderen die een groote put hebben, zooals de mijne. Ik kom er nu met 1 af, dat gaat toch niet aan. Het is mogelijk dat we met dat bedrag zullen toekomen, maar ik viud het toch te De heer Moes: Ik vind het ook te laag. Ik heb er ook meer voor over, al ben ik niet lijk. Ten slotte wordt besloten de verordening nogmaals te renvoyeeren naar Burg, en Weth. om een tarief te ontwerpen in den geest als door den Voorzitter is aan- gegeven. He Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. den heer De Masier, die van het begin af, zoo'n groot deel had in de uitvoering dezerzaak, ook zullen uitnoodigen, om met ben kierover te onderhandelen. S. Benoemen stembureaux voor de stemming voor leden van den Gemeenteraad. Met algetneene stemmen worden de stembureaux voor de a s. verkieziag van leden voor den Gemeenteraad benoemd als volgt Stemdistriet 1 (raadzaal): Voorzitter de Burgemeester, plaatsverv. Voorzitter J. C. de Masier; leden A. Moggre en M. Verbrugge; 4e lid H. J. Vooren, plaatsverv. leden J. A J. Sibmacher Zijnen en J. J. de Jager, plaatsverv. 4e lid J. J. van den Ouden. Stemdistriet 11 (Siuiskil)Voorzitter D. J. Dees plaats verv. Voorzitter J. Risseeuwleden A. P. de Vos en Th. L. A. van de Bilt4e lid A. Scheffelaar Klots; plaatsverv. leden J. Vermeulen en A. Koornan; plaats verv. 4e lid A. Coumou. Stemdistriet III (Java): Voorzitter G. Wieland plaats verv. Voorzitter A. Visser; leden S. van Rees en D. Tolhoek; 4e lid I. de Groot; plaatsverv. leden L.de Koeijer en A. J. Tazelaar; plaatsverv. 4e lid J. van der Peijl. 4. De Voorzitter deelt mede dat een schrijven is in- gekomen van den heer A. Visser, waarin deze onder dankbetuiging voor het vertrouwen dat door zijne mede- leden gedurende een reeks van jaren in hem is gesteld, verklaart zijn oatslag te nemen als lid der Commissle van Fabricage. Een nieuwe verkiezing zal dus. naar de Voorzitter meent, moeten geschieden. De heer Van den Hoek geeft in overweging dat nog eens aan te houden. De Voorzittter wilde het maar aanstonds doen, om de leemte in de Commissie zoo spoedig mogelijk aan te vullen. De heer Verbrugge Ik wensch naar aanleiding van dat schrijven wel eens iets in het midden te brengen. De grootste aanleiding voor dit ontslag zal wel zijn, dat ik en de beer Wieland, naar het zeggen van den heer Visser ons door den heer Van den Hoek hebben laten bepraten, om het monster straatkeien, door den heer F. Dekker Az. ingezonden voor de bestrating der door hem aan te leggen straat, af te keuren. Ik voor mij wil bier verklaren, dat zulks heelemaal het geval niet is. Ik wist van de gebeele beweging daarover niets af. In den Raad is besloten, dat dezelfde keien moesten Sebruikt worden als gebruikt zijn in de Verbindingstraat. 11 e keien heb ik te voren gezien en gemeten en daaruit is mij gebleken dat de keien, ter keuring inge zonden door den beer Dekker kleiner waren en dus niet aan de voorwaarden voldeden. Dat is de reden, dat ik die heb helpen afkeuren. Van de kwaliteit heb ik geen kennis, maar de afmetingen kan ik toch wel beoordeelen. De heer Visser: Er waren 2 soorten van keien inge zonden. De eene soort Oerte keien, waren van voldoende grootte, maar daarvan is gebeel geen notitie genomen. Er werd eenvoudig gezegd, dat die keien van een slecht soort waren. wat onjuist is. Er zijn onder de Oerte- keien ook goed bruikbare. Volgens de algemeene voorschriften die bij bestedingen gelden, is gebruik dezer keien ook toegelaten. Van bet beoordeelde monster is de kop gemeten. Deze waren misschien een halve tot een centimeter te klein De heer Van den Hoek: Twee centimeter! De heer Visser: De hoogte der keien, waurvan ook veel afhangt, zooals de heer De Masier wel weten zal, is niet in aanmerking genomen Het voorsckrift, dat de keien moesten zijn overeenkomstig die van de Ver- bindingstraat, is ook niet gegeven. Verschillende leden beweren dat dit wel voorge- schreven is De heer Visser: In de beschikking staat er toch niets van. De heer WielandHet is toch onze bedoeling ge- weest en het heeft mij direct gefrappeerd, dat de keien kleiner waren. Wat de grootte betreft, daar is niet meer naar omgezien, dat is waar, maar daarvan is ons gezegd dat ze zoo slecht zijn, dat ze zelfs door de zon springen. Omdat de andere keien te klein waren be'o ik ze ook afgekeurd, daar ik me in herinnering aan hetgeen vroeger gebeurd is er voor wil wackten dat dit nog voorkomt, en de gemeente voor verdere schade wil vrijwaren. De beer Van den Hoek: Van dat monster Oerte-keien behoefde geen notitie meer te worden genomen, daar de bouwmeester met de boodscbap gekomen was, dat dit niet meer beoordeeld behoefde te worden, daar de onder- uemer der straat die niet meer wenschte te leveren. Ik zou er evenwel tegen geweest zijn, om die keien te nemen, daar het geen goede kwaliteit is. Het andere monster keien was te klein. Er gingen er 7 op een meter en van die uit de Verbindingstraat zijn er maar 6 noodig. Over de kwaliteit van dat monster heeft niemand aanmerkingen gemaakt, alleen over de afmetingen. Dat alleen op grond van tegeringe afmeting de keien zijn afgekeurd, kan blijken uit het rapport tier Commissie van Fabricage, dat ik desgevor- derd verz ek voor te lezen. De Voorzitter ineent dat dit niet noodig is. De heer Wieland: Het model der keien die moeten gebruikt worden is aangegeven. Ik heb gezegd kunnen we bet daar mee doen, goed, maar dan moeten we daar ook niet buiten gaan, wat later voor de gemeente na- deelig is De beer Verbrugge: Het is waar dat van de andere keien geen notitie is genomen, daar is heelemaal niet naar gezien. Wat de kwaliteit betreft, daarover kan nocb de heer Wieland, noch ik een oordeel vellen. We houden ons daarvoor aan het oordeel van hen die er wel wat van weten kunnen en als de heer Visser er iets van gezegd had, dan hadden we daar graag naar geluisterd. De heer Visser: Die keien komen van eene giveve aan de Oerte en wat de kwaliteit betreft, dat kan niemand zoo maar op het oog beoordeelen. Dat kan de heer Van den Hoek niet en de bouwmeester evenmin. De beer Verbrugge Maar u bebt er heelemaal niets van gezegd. De beer Van den Hoek: Er behoefde ook heelemaal geen rekening meer mede gehouden te worden, daar de bouwmeester zooals ik reeds mededeelde, de bood scbap bracbt, dat die niet zouden geleverd worden. De beer Visser: Enfin, ik heb mijn ontslag genomen, omdat ik geen deel wil maken van eene Commissie om bet de burgerij in algemeenen zin moeilijk te inakeri. De beer Moes acht dit een verkeerd motief. Het gaat toch niet aan, om maar alles door te laten gaan, waar- door de gemeente dan later op.kosten gejaagd wordt. De heer Visser: Ik vind dat bet zoeken is, de keien waren best te gebruiken. De heer Verbrugge: Dat is het niet, wat wel blijken kan daaruit, dat de beer Dekker zelve wist dat de keien te klein waren. Die was er dus zelf van overtuigd en nam het ook nog al gemoedelijk op. Het gaat niet aan om de toestanden van voorheen te bestendigen. De bestrating der Doaze-Visserstraat deugde heelemaal niet zoodat men die bestrating voor rekening der gemeente heeft moeten verbeteren, het eerste gedeelte der Dekker- straat(bijdeKerkhoflaan)deugtook niet. Als de menschen die daar wonen om verbetering vragen, kan de gemeente ook niet nalatcn daar voorzieningen te maken, want bet zijn geen keien die daar liggen. Het nieuwe ge deelte dier straat is goed. Het spreekt van zelf, dat door het handhaven der gegeven voorschriften de beiangen van particulieren wel eeus worden geschaad, maar daarvoor mogen de be iangen der gemeente niet worden geschaad. Wat het zwaarste is, moet het zwaarste wegen. De Itaad, zoowel als de Commissie van Fabricage, behoort op de beiangen der gemeente te letten. In dit geval was de heer Dekker zelf overtuigd, dat de keien te klein waren, maar hij had bet eeus willen probeeren. De heer Visser: Ilij heeft gemeend dat deze keien ook wel zouden worden goeagekeurd, want de soort keien, zooals gebruikt ziju in de Verbindingstraat, zijn op het oogenblik niet te krijgen, dat kan nog geruimen tijd duren en hij zou met den aanleg voort- gang willen maken. De beer VerbruggeIk acht dat nog geen motief om toe te staan keien te gebruiken, die misschien na twee of drie jaar weer moeten worden opgeruimd, daarvan hebben we genoeg ondervonden. De heer Visser Het moest nu toch _uit zijn, met mij steeds de geschieden is der Donze-Visserstraat voor de voeten te werpen. Die heeft door mijn toedoen, aan de gemeente geen cent gekost. Wij hebben oor spronkelijk het plan gehad, die straat te beklinkeren, maar dat werd ons niet toegestaan. De keien die daar op voor de bestrating gebruikt zijn, zijn telkens aan de goedkeuring van Burg, en Wetb onderworpen geworden, die ze hebben goedgekeurd. Nu gaat het toch niet aan om er maar telkens op neer te komen, dat wij die zaak verknoeid hebben. Er was ons toegestaan te leveren recoupins fafonnees, en die zijn geleverd zooals de in gezonden monsters waren. YVij hebben ons dus niets te verwijten. Toch doet men dit. Ook in de vergadering der Commissie werd dit gedaan. De heer Wieland gelooft dat het niet prettig is, dat over die straat gesproken wordt, ofscboon bij er niet mee bedoeld, den beer Visser van hetgeen daarmee ge- scbied is een verwijt te maken. Het wordt alleen als voorbeeld aangehaald. Wat nu het monster van Dekker betreft, spreker zou die bebben afgekeurd al bad liij in zijn oordeel alleen gestaan, liet waren keitjes. De heer Moes: Het leek in de Donze-Visserstraat vroeger wel een allegaartje en in de Dekkerstraat zou men op sommige plaatsen de beenen breken. De heer Van den Hoek rnerkt op, dat hij niet begrijpt, hoe dat vroeger door Burg, en Wetb. is toegestaan, wat de heer Moes toestemt. De heer Visser lk ben overtuigd, dat door ous de gemeente op de Honze-Visserstraat geen cent is tekort gekomen. He beer Verbrugge Ik heb zooeven volstrekt met de bedoeling gehad den heer Visser een verwijt te maken van het verknoeien der Donze-Visserstraat. Deze was toen belanghebbende Ik bedoelde er een verwijt mede aan het toenmaals fungeerende Dag. Best, en de Com missie van Fabricage, die hadden er voor moeten waken. Maar met het oog op die voorbeelden, wil ik er nu allerminst aan meewerken om die toestanden te be stendigen. De bespreking van deze kwestie wordt gesloten en de benoeminn van een lid der Commissie van Fabricage aangehouden. 5. Benoemen deskundigen voor sckatting huunvaarde vergunningsrecht. De Voorzitter lierinnert, dat besloten is 3 schatters te benoemen, welke eene belooning zullen ortvangen van 2,50 per scbaiting. De heer Visser overliandigt den Voorzitter eene lijst van 6 personen, die bereid zijn eene benoeming aan te nemen. In alfabetische volgorde komen op die lijst voor de heeren -. .1. F. de Cooker, J. A. Donze, G. J. Schnring, P. J. van Strifin, P. J. Vcrsluijs en J. YVillemser.. De stemming heeft tot uitslag, dat benoemd worden de heeren: J. A. Donze met 6, G. J. Schilling en J. Willemsen elk met 4 stemmen. Op den heer Van Strien waren 3 en op <le heeren De Cooker en Versluijs elk 2 stemmen uitgebracht. De Voorzitter doet mededeeling van een voorstel van den heer Van den Hoek om, daar de planner voor het verkrijgen van nieuwe schoollokalen niet tijdig genoeg zullen kunnen voltooid woiden, de parallel- klas van school C in de infmnerie nog voor een jaar te bestendigen pn daarvoor aan den Minister van Oorlog te verzoeken, de huur dier lokalen nog met een jaar te willen verlengen. Z. k. s. wordt aldus besloten. Hierna niemand meer het woord verlangende si uit de Voorzitter de vergadering. N van iedere unaand te spreken bij Mej. L. AN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Tee Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2