A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 5004.. Gemengde berichten. Missciileii bebt gij liet en weet gij bet niet. MEELi Advertentien. geslotec. Vereeniging „Doeliatige Samenwerking" Dinsdag 11 Juni 1907. 47e Jaargang. 3URGERLIJKE STAND. Tevredenheldsverklaring. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco pet postVoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika l,321/2 en voor het overige Buitenland f 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brieveilbushouders. Telefoon No. 2 5. ADVERTEN TIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweeinaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. EBRBTE BLAB. TER NEUZEN, 10 Juni 1907. Evenmin als de vorige week was het weder gisteren gunstig voor het in den tui'n van //De Buiteu-Societeit" te geven concert, tot opening van het seizoen. Tegen den tijd van aanvang liet de lucht zich dreigend aanzien, onweer voor- spellend, terwijl enkele regentiruppeis vielen. Dit hield natuurlijk velen thuis, maar ten slotte was, do omstandigheden in aanmerking genomen, de tuin nog redelyk bezocht. Dat het tegen- liep was ook vooral jammer voor het coucert- geveude gezelscliap, //De Vereenigde VVerk- lieden", directenr de heer A. Eeckhout, dat een fliuk program ma uitvoerde, op eene wijze, die door dehoorders ten zeerste werdgewaardeerd. Er bleek uit, dat de leden werkelijk het goede willen en profiteeren van de krachtige leiding van hunnen directeur. Dit kwam rooral uit in z/Contidence" ouverture, //Songe d'amour" fan- taisie, en //La Rose d'or", ouverture. De uit- voering van het programma slaagde over het algemeen uitmuntend, met uitzondering dat een klip in //Soirees de Venise", grande valse, niet geheel omzeild werd, waardoor weifeling ontstond. Dit neemt echter niet weg, dat de vereeniging met voldoening mag terugzien op hetgeen door haar gepresteerd werd. Tot brievenbesteller alhier is benocmd A. van Gelderen, van Ter Neuzen. In de Zaterdag gehouden 14e jaarver- gadering van het uitkeeringsfonds bij ziekte z/Hulp in Nood" alhier, bleek uit het jaarverslag van den secretaris, dat het ledental is geklommen tot 437. Het aantal donateurs is met 3 ver- minderd en bedraagt thans 42. Uit de jaar- rekening van den penningmeester bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen boekjaar hebben bedragen 2339.71. De uitgaven beliepen aan uitkeeringen bij ziekte f 2158.94, aan bodeloon en andere uit gaven 346.81, totaal 2505.75. Alzoo een nadeelig slot van f 166.04. Het slot der vorige jaarrekening bedroeg 3087.39, zoodat de vereeniging thans over een kapitaal beschikt van f 2921,35. De uitkeeringen werden evenals het vorige jaar vastgesteld voor de gewone zieken op f 6 per week en voor hen die in de ongevalien- verzekering zijn opgenomen op 3 per week. De aftredende bestuursleden werden alien bij acclamatie herkozen. Het voorstel orn de ver- plichte vergaderingen af te schaffen, en enkel het bijwonen der jaarvergadering verplichtend re stellen, werd met 187 tegen 78 'stemmen aangenomen. Zaterdagavond trad in het logement van de wed. Platteeuw, namens de Oentrale liberate kiesvereeniging voor de kiezers op de heer Mr. J. Adriaanse, candidaat voor de Prov. Staten in dit distinct. In zijn onderwerp,/Theorie en practijk", behandelde spreker het samengaan der anti.- revolutionaire en katholieke partijen bij de ver- kiezingen, betoogende dat de theorie, verkondigd om het samengaan dier partijen te verdedigen, in strijd is met de beginselen van elk dier par tijen. Uit aanhalingen van sehrijvers en toon- gevende bladen dier partijen, trachtte spreker aan te toonen, dat het eenig streven dier partijen is, het gezag in den staat aan dat der geestelijkheid ondergeschikt te maken. Op grond van hetgeen de historie heeft geleerd acht hij dat in strijd met de algemeene belangen van het land, daar die knellende banden op ver- schillende tijdstippen bleken niet in het belang van land en volk te werken. Daar de Provinciale Staten nevens de plaatselijke belangen ook de leden voor de Eerste Kamer hebben te kiezen, behoort ook aan deze stemming de voile aan- dacht te worden geschonken. Ook hier gaat de strijd voor de vrijheid. Lange jaren was er een geroep om bezuiniging op de uitgaven voor oorlog. Eindelijk korat er een Minister, de heer Staal, die aan dien eisch wil voldoen, en tevens de zonen des volks niet voor allerlei werkzaamheden die met het krijgswezen niet in verband staan, niet onder de wapenen wil houden, doch hen zoo vlug mogelijk huiswaarts zenden. Deze komt met zijn voorstellen bij de Kamer en verklaart dat hij zijn denkbeeld uit- voerbaar acht. Blykt dat het niet kan, dan wil de Minister weer tot den ouden toestand terugkeeren, doch hij is overtuigd dat het kan. De Eerste Kamerleden hebben echter uit poli- tieke berekening, den Minister Staal naar huis gezonden. Daaraan hebben ook de Zeeuwsche afgevaardigden der Eerste Kamer meegeholpen, waarom het noodig is dezen door anderen te vervangen. Ten slotte een en ander resumeerende betoogt spreker, dat de strijd bij de Provinciale Staten dus gaat om vrijheid van gedachte vrij van eenigen geestelijken dwang. De voordracht voor hoofd van school A te Schoondijke bestaat uit de heeren J. de Meijer, Cadzand, C P. Geelhoedt, Zuidzande en J. J. van Doeselaar, Arnemuiden. Alle drie zijn hoofd en van scholen. Voor de aanstaande paardenkeuringen in deze provincie zijn aangeven 520 paarden. Van de in het vorig jaar bekroonde dieren moeten 148 opnieuw vertoond worden. Men schrijft ons uit Ylissingen Evenals het vorige jaar zullen aan de vreemde muziekgezelschappen, die gedurende het seizoen onze badplaats komen bezoeken, herinnerings- medailles worden aangeboden. De gezelscbap- pen, die gewoonlijk hier Zondags aankomen, zullen aan de haven worden ontvangen door enkele leden van //Ylissingen Voorait" en dan verder naar het strand worden begeleid. Sluiskil. Zondag j.l. werd Ter Neuzen door een talrijk gezelschap uit Gent per boot bezocht. Daarbij maakten vele Gentenaars de tocht per fiets mede. Op de terugreis had een dezer wielrijders alhier het ougeluk over zijn rijwiel te tuimelen en bleef bewusteloos liggen. Hij werd bij een bewoner hier in huis gedragen, gewasscheu en de bekomen kwetsuren zoo goed mogelijk van vuil gezuiverd en verbor.den. Gelukkig kwam hij na eenige oogenblikken tot bewustzijn, maar klaagde over veel pijn aan hoofd en arm. Met een gapende wonde aan't hoofd en een verbondeu arm kon hij 's avonds toch nog de terugreis naar Gent maken per trein. Middelburg. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in een gevecht met de politie een persoon onder Westkapelle, die opheeterdaad betrapt werd op diefstal van kippen, door een der politieagenten in den buik geschoten. De getroffene is naar Middelburg vervoerd en daar in het verpleeghuis opgenomen, waar hij reeds is geopereerd. Een zonderling ongeluk wordt uit Ant- werpen gemeld. Op de Glasgowboot //Lestris", gemeerd aan afdak 3, stonden Donderdagmorgen twee matrozen te werken, toen er een van hen,' de hand op zijn borst legde en een dubbeLen kreet slakend ou ou.nevens zijn kameraad dood neerstortte. In den beginne dacht men eerst dat de man door een beroerte was getroffen. Men maakte zijn kieederen los, maar toen zag men ook dat hij een wonde van nauwelijks 3 milimeters breed in 't midden der borst had, duidelijk een kogelwonde. De kogel was dwars door het lichaam gedrongen, had de lever doorboord en het lichaam langs den rug rechts verlaten. Uit de bekomen inlichtingen en ontdekkingen is men bijna overtuigd, dat het schot moet gelost zijn van uit de stedelijke schietbaan te Kiel met een Mauser-geweer. De afstand tusschen de kaai en de stedelijke schietbaan is ongeveer 2500 meters, en wanneer men weet dat een Mauserkogel op 4000 meters i em and kan dooden, is het niet te verwonderen dat hij nog zulke kracht had, hoewel hij eerst door den zinken buitenkant van het afdak was gedrongen. Naar aanleiding hiervan heeft de justitie de zinken afdaken ouderzocht en nog een Mauser kogel gevonden die daarin was blijven steken Ook werden nog gaatjes gevonden van kogels die er doorheen zijn gegaan. Het parket heeft oogenblikkelijk bevolen alle schietoefeningen te staken. De machinisten van de stoomboot //Lestris" hebben aan boord een nauwkeurig onderzoek ingesteld en ook den kogel, die den matroos trof, weergevonden iu de machinekamer. Een drama in de wolken Te Barcelona waren twee arbeiders bezig een ballon te vullen, toen deze plotseling begon te stijgen en de werklieden aan het geleitouw meesleepte. Den een gelukte het zonder letsel van een hoogte van acht meter naar beneden te springen. De ander bleef hangen en door de vermindering van gewicht steeg de ballon met duizelingwek- kende vaart. tot een hoogte van 400 meter. Tevergeefs beproefden de luchtreizigers den werkman in het schuitje te hijschen. De lucht- klep werd open gezet ten einde spoediger te dalen. Plotseling evenwel werd de arbeider door een duizeling overvallen, hij liet het touw los en stortte van een hoogte van 300 Meter naar beneden te pletter, te midden der menigte die bij de opstijging tegenwoordig was. Nierziekte is verschrikkelijk, lees hoe ge ze genezen kunt. De beer J. Ossel, Lange Zelke 136 E te Ylissingen, meldt oust Sedert ruim drie jaren klaagde ik over de nieren, ik bad steeds ver- schrikkelijke pijn in den rug en in de lendenen en was irnmer aangedaan met een door en door vermoeid, afgemat gevoel hetgeen zich reeds 's morgens bij het opstaan openbaarde. Mijn eetlugt was zeer verminderd en ik was zeer neerslachtig en moedeloos, toen men mij opmerk- zaam maakte op Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Op aanraden van een vriend begon ik deze oumiddellijk in te nemen en dit was mijn geluk, want na een paar dagen gevoelde ik reeds dat ik opknapte en veertien dagen later was de pijn geheel en al verdwenen. Uit erkentelijkheid zal ik steeds gaarne de uitstekende hoedanigheden van Uw pillen bekend maken en ik geloof dat ik daardoor tevens velen nierlijders een dienst bewijs. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Wenk aan koopers. Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden' niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het geneesmiddel voluit voorkomt. Yraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede hebben. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leuuis, Westkolkstraat. Toezeuding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een of 10,— voor zes doozen. Melkvoedsel voor KinderenenZieken.f Geliuwd LOUIS YAN WAESBERGHE JOSEPHINE MUTSAERTS, die namens wederzijdscbe familie hartelijk (lank zeggen voor de ondervonden belangstelling op 8 dezer. Hulst, 10 Juni 1907. De Heer en Mevrouw G. VOGEL- YANGER—VAN DER SOHROEFF geven kennis van de geboorte van een zoon. Hulst, 9 Juni 1907. Heden overleed onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder J A COM IN A SCO ODE, in den ouderdom van 34 jaar en 9 maanden, wier leveu een gestadige dood was, bij zonder de laatste 7 a 8 jaren, en werd verwisseld met een gestadig, een Eeuwig leven, waarvan zij zelf sedert ruim 4 jaar, tot het laatste oogen- blik volkomen bewust was. Axel, 9 Juni 1907. J. DE KRAKER. R. J. DE KRAKER en Familie. De wijze, waarop de Algemeene Paarden- en Veeverzekering-Maatschappij te's Graven- hage (opgericht te Zwolle), agent de heer P. Koole de schade van mijn algemaakt paard geregeld heeft, geeft mij aanleiding, alsook wegens hare billijke verzekeringsconditien, deze onderneming aan te bevelen. J. SCHEELE Jbz. Axel, den 31 Mei 1907. Ondergeteekende A. SOLLEV ELD ibericht hiermede dat hij de SAA9C door wijlen zijn grootvader Adeiaan van Rijs- wijk gedreven, op den zelfden voet zal voort- zetten. Zich in ieders gunst aanbevelend. Ter Neuzen. A. SOLLEVELD. Wegens sterfgeval is de ZAAK tot Donderdagmorgen 13 Juni Axel. J. DE KRAKER. te IT O E K- Aan de leden wordt kennis gegeven, dat de door de verschillende leveranciers geleverde meststoffen, aan de gestelde voorwaarden hebben voldaan. Namens het Bestuur, L. KIEL, Secretaris. TEB SEEZEISCHE (MEANT. J»it Iilad verscliijnt Maamlag-, Woensdag- en Vrijdagavoiid, uitgezonderd op Feesldagen. liij de Firmu I*. JI. VAX »E SAIHE it- Ter iemen. ~5>V'r^»nira-ir£ia«a Ter Seuzen. Huwelijka-voltrekkingen. 4 Juni. Arthur Louis de Meijer, oud 26 j., jm. en Maria There- sia van der Walle, oud 32 j., jd. 6 Juni. Geerard de Ridder, oud 25 j., jm. en Johanna Conslantia Apolonia de Smidt, oud 25 j., jd. David de Jonge, oud 29 j., jm. en Suzanna Koster, oud 31 j., jd. Thomas Hubrecht Rijnwalt, oud 39 j., weduwn. en Adriana Cathoiina Michielsen, oud 35 j jd. Geboorten. 3 Juni. Johanna Helena, d. van Jan de Doelder en van Elizabeth Dieleman. 4 Juni. Pieter- nella Suzanna, d. van Franjois Hofman en van Cornelia Verberkmoes. 5 Juni. Pieter, z. van Maarten Florussen en van Jacoba van Dixhoorn. 6 Juni. Julienne Au- gustina Stephanie, d. van Jacobus Andreas van Leuven en van Maria Louisa Oderij. Bernardin Johannes, z. van Godefridus Adrianus Matthijs Louwerens Koevoets en van Johanna Helena Schoonakker. 7 Juni. Jacobus Jan, z. van Aarnout de Feijter en van Geertruida Paulina Dieleman. Maria .Jannetje, d. van Leendert van Koeve- ringen en van Magdalena de Bel. 8 Juni. Levinus Francois, z. van Catharina den Dearwaarder. Overlijden. 4 Juni. Pieter Louis de Bruijn, oud 1 j., z. van Pieter Adriaan en van Maria Johanna Oppe- neer. 8 Juni Johanna Meehelina van Lang'evelde, oud 6 j., d. van Jan en van Janna Suzanna Harms. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1