I Christeljjke Kiezers I Centrale Liberale Kiesvereeniging in het Kiesdistrict Hulst. J. ADRIAANSE, Advocaat-Procureur te Middelburg. PH. J. VAN DIXH00RN. landbouwer te Axel. J. V0GELVANGER, grotideigenaar te Hulst en A. W0LFERT, Burgemeester der gemeente Hoek, Centrale R. K. Kiesvereeniging te HULST. P. F. Frniftier, F. C. O. M. Hombach, P. Moes, C. Ysebaert, edeo k 11, Kiesvereenigiog. Van Dalsum. Mede-arbeiders! Be arbi&ers van Hontenisse. Katholieke Kiezers H. A. VAN DALSUM, if Advertentien. Ten voordeele van TerNeuzen. Van Dalsum. Voor de op Binsdag aanstaande te houden stemming voor vier leden van de Provinciate Staten worden met den meesten aandrang aanbevolen de heeren mannen met de noodige kennis toegerust, om ons district waardig te vertegenwoordigen. Kiezers! komt trouw op en maakt het b, 3^, en 8e vakje van uw stembiljet goed zwart. Voor de verkiezing van vier leden van de Provinciale staten van Zeeland op 11 Juni 1907 zijn door de verschillende af- deelingen met overgroote meerderheid candidaten gesteld de vier aftredende leden, de Heeren: die met aandrang aan alle kiezers worden aanbevolen. Ik heb persoon- lijk ondervonden, dat de strijd van notaris VAN DALSUM voor een bSilijk pacht- contract reden van bestaan heeft. Daarom zal ik op II Juni stemmen voor den heer Een pachter onder Zaamslag Boor het optreden van notaris VAN BALSTJM zijn degratis- werkdagen bij ons Kroondomein afgeschaft. Be aftredenden hebben van die gratis-werkdagen, ons altijd een ergernis, steeds geweten, doch er nimmer iets tegen gedaan. Wie voor ons niets over heeft, dien stemmen wij NIET. Onze kens is daarom aangewezen. Stemt gij alien, zooals wij, dan wordt gekozen onze candidaat, de heer Laat ons eendrachtig samenwerken om vier onzer mannen gekozen to krijgen. Op a.s. Dinsdag stemmen w.j derhalve de drie aftredende R. K. Kandidaten met den lieer Notaris te Hulst. Eenige R. K. Kiezers die voor hun partij uitkomen. hebben hun overwinning ,,gevierd" door in Oxford eens den beelen boei op stelten te zet- ten. In het einde van deze maand zal te Oxford eene historische optocht plaats hebben, waarvoor op het marktplein der stad een groote tribune werd gebouwd. Tegen deze tribune was de baldadigkeid der jongelui het eerst ge- richt en zij begonnen het getimmerte, dat f 60,000 kost, at te breken. De politie wilde dat beletten, tnaar een honderdtal studenten viel haar in den rug aan en joeg de agenten op de vlucht. Deze keerden terug in versterkten getale en met den burgemeester aan het hoofd. In de vechtpartij, die toen ontstond, werden verscheidene politiemannen en studenten te water geworpen. Inmiddels staken de studenten de tribune in brand en wierpen 200 stoelen in het vuur. De politie, ten einde raad, maakte gebruik van den gummistok om de studeerende jongelingschap in bedwang te houden, maar het schandaal nam eerst een einde, toen de brandweer ter plaatse kwam en met eenige welgerichte krachtige waterstralen de lawaai- makers uiteenjoeg. Daarna was zij den brand spoedig meester, maar de tribune is geheel vernield. Een der studenten heeft een been gebroken en tal van agenten en studenten hebben letsel bekomen. Bericht aan onze Correspondenten. Onze correspondenten worden verzocht ons geen uitslagen der stemmingen voor de Provin- ciale Staten toe te zenden, voor zoover wij hen daarom niet verzochten. Red. Op Zondag 9 Juni hopen onze geliefde Ouders JAN BRUGGEMAN MAATJE JACOMINA LAGRAA, hunne 30jarige Echtvereeniging te herdenken, Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hoek, 7 Juni 1907. INGEZONDEN ST UK KEN. Mijnlieer de Redacteur Nu de anonymiteit der in uw bladvanb Juni j.l. genoemde loterijspelers niet bewaard is ge- bleven hetgeen dan ook in het kleine en praatgrage TerNeuzen niet wel mogelijk was wensch ik u mede te deelen, dat bedoelde lote rijspelers in deze zaak mijne bemiddeling hebben ingeroepen, hetgeen tot resulaat heeft gehad, dat de door mij voorgestelde schikking door beide, ongetwijfeld ten goeder trouw te achten, partijen aannemelijk is verklaard. Of die schikking nog tot stand zal komen, nu de zaak in uw blad is gepublieeerd, is aan twijfel onderhevig. Ik stel er tevens prijs op te verklaren, dat in het onderhoud, hetwelk ik met partijen had, er door bedoelden loterijspeler met geeD enkel woord op is gezinspeeld, als zoude hij zijnen medespeler, toen hij van dezen hoorde, dat hun lot met hetzelfde geld was uitgekomen, hebben aangeraden te beproeven nog een nieuw num- mer te krijgen. U dankend voor de plaatsing. Hoogachtfend, Uw dw., Ter Neuzen. STPKES. Getrouwd G. DE BIDDER J. C. A. DE SM1DT, die ook namens hunne wederzijdsche familie hun dank betuigen voor de ontvangen blijken van belangstelling. Ter Neuzen, 6 Juni 1907. Is het voor U voldoende, wanneer uwe can didates die voor Uwe belangen moeten werken, door eenige kerkelijke couranten, bij groote advertentien en reclamebladen voor goede Chris- tenen worden verklaard Stelt gij u tevreden, wanneer die candidaten, evenals bij Margarineboter met groote reclame het namaaksel voor even zoo goed als echt worden verklaard Stemt dan a. s. Dinsdag gerust d i e candi daten, die duor de Katholieke en anti-revolu- tionaire bladen worden aanbevolen. Maar als het waarlijk u te doen is om e c h t e, goede Christenen, als afgevaardigden te hebben, gelieve dan eerst goed te overwegen, wie uwe afgevaardigde zal zijn. EEN ERNST1G KIEZER. Het Bestuur der Centrale Liberale Kiesvereeniging J. DE FEIJTER, Voorzitter. J- C. EIJKE. N. J. HARTE, Secretaris. L. J. GEELHOEDT, Penningmeester. A. E. C. KRUIJSSE. C. P. MINJON. Dit zijn geen woorden van een inwoner van Duitschland of Engeland, doch die van een buur. Mejuffrouw A. Vroonland, wonende Been- houwerssingel K 76 te Middelburg, meldt ons Het is thans reeds vijf jaren dat ik gesuk- keld heb aan een hevige pijn in de lendenen, rug en zijden. De urine was erg beslagen en kwam met een branderig, pijnlijk gevoel. Ik had veel zweetingen en benauwdheden, die door huiveringen werden gevolgdook leed ik aan rheumatiek. Somtijds was mijn geheele lichaam opgezwollen, waardoor ik mijn kleeren dikwijls niet eens dicht maken kon en vooral mijn enkels en polsen waren dik opgezet. Ik sliep slecht en wanneer ik's morgens opstond, was ik reeds vermoeid. Verschillende malen was ik hiervoor reeds onder behandeling ge- weest, doch zonder merkbare verlichting en het was mijn geluk dat ik met Foster's Rug- pijn Nieren Pillen bekend raakte, want ik had deze nauwelijks twee weken ingenomen, toen ik reeds een groote verlichting bekwam. Nadat ik nog een paar doosjes hadgebruikt, kwam er een algeheele verandering in mijn toestand. De pijn was zoo goed als verdwenen en van al de vroegere ellende bemerk ik bijna niets meer. Ik zal thans nog een tijdje met Uw Pillen doorgaan en hoop U binnen kort mijn volkomen herstel te kunnen melden. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beeuen en blazen onder de oogen (Waterzucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegesehre- ven aan het overvloedig water alkomstig uit het bloed, dat doorgedrongen is tot in het weetsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeehl dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rug- pijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Vroonland gehad heeft. Wij waar- schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezen- ding gescbiedt franco na ontvangst van post- wissel a f 1.75 voor een of 10.voor zes doozen. XiGti op, voorstanders van den Heer MOES, Toen na afloop van de verkiezing in October 1903 de overwinning werd herdacht in het lokaal van Neelemans te Hulst, uitte de Heer Hombach den wensch, dat in 1907 de Heer Van Dalstjm candidaat zou zijn in de plaats van den Heer Moes. Bij de tegenwoordige verkiezing heeft de Heer Van Dalsum zoo onomwonden mogelijk vei'klaard niet gekozen te willen worden in plaats van den Heer Moes. Wie dit bedenkt, zal naast de Heer Moes geen Mijnheer Hombach kiezen maar den Heer EEN KIEZER. Het Centraal Bestuur, P. A. BAERT, Voorzitter. H. MAERTENS, Secretaris. h\ Ik verneem, en gij kunt het zeif controleeren, dat de Kiezers door of voor den heer HOMBACH in stilte worden bewerkt om aiieen op hem te stemmen, Uit protest tegen dezen true stel ik voor, dat zijn naarn door ons wordt vervangen door dien van den Heer Ken propagandist der li. K. Kiesvereeniging. WBtf) EN EN o o Van Dalsnm. JC. c^L von ^Dalsum.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 6