Landbouwberichten. Gemengde berichten. Handeisberichten. BURGERLIJKE STAND, De voorzitter zegt, dat hij den gemeente- geneesheer daaromtrent geraadpleegd heeft, doch nog geen definitief antwoord verkregen heeft. Het aanstellen van eene vroedvrouw acht hij voor deze gemeente te kostbaar. Voor een kleine jaarwedde zullen geen sollicitanten komen en in vele gevallen moet bij een vroedvrouw toch nog een geneesheer komen. De heer C. de Blieck zou er voor ziju de geneesheeren, die deze gemeente bezoeken, daar- voor aan te stellen, op voorbeeld van Zuid- dorpe, waar zich drie geneesheeren beschikbaar gesteld hebben voor 5 gulden per kind. De beer De Yleeschauwer meent, dat de ge neesheer belast met de armenpraktijk verplicht is de verlossing te doen bij de armlastigen. De voorzitter zal de instructie nazien. De heer C. de Blieck nader op zijn voorstel terugkomende meent, dat dit de voordeeligste weg is voor de gemeente bij 20 kinderen per jaar is dit maar 100 gulden. De heer E. Plasschaert gaat met het voorstel mede en zou aan den burgemeester het recht geven een briefje aan belanghebbende te ver- strekken en op vertoon van dit briefje zou de geneesheer de verlossing op kosten der gemeente doen. Hij zou in een volgende vergadering met het kohier van den hoofdelijken omslag willen vaststellen, wien zulk een briefje kan verstrekt worden. De heer J. Kips juicht dit voorstel toe. Hij bespreekt het gevaar verbonden aan verlossingen door gewone vrouwen. Nadat de heer De Blieck zijn voorstel nader toegelicht heeft, wordt dat met algemeene stemmen aangenomen en den secretaris opge- dragen te schrijven aan de volgende genees heeren nl. de heeren Verscheure, Van Haelst en Broeckelaere te Stekene, Blondeel te Moer- beke en Ittman te Axel. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. De voeding van het Vee. Men meldt uit Eindhoven Het 21/2 jarig kind van d. V., aan het Molen- water alhier, dat sedert acht dagen was verraist, is Dinsdagmorgen om vijf uur opgevischt uit den Dommel, nabij den Meierschen tramweg alhier. De grootmoeder van het kind is even- eens eenigen tijd geleden in het Molenwater verdronken. Een treurig ongeval is Maandag te Woerden gebeurd. Een in de vorige week gehuwde vrouw, die bij een sloot bezig was met wasch- goed spoelen, is vermoedelijk door een windvlaag te water geraakt met het gevolg, dat even later haar lijk werd opgehaald. Ongenoode gasten. De berichtgever te Aalsmeer van het Hbld. schrijft Toen Zondagmorgen plm. half drie uur de stoombooten Oarsjens en de Volharding te Aalsmeer met ongeveer 500 hengelaars uit Amsterdam arriveerden, werden zij opgewacht door een achttal rijkspolitie-agenten, de ge- meente-politie en den burgemeester van Aals meer. In de ringvaart lagen een achttal bootjes. In ieder bootje ging een politieman met een inwoner uit Aalsmeer, die de sportliefhebbers den geheelen dag achtervolgden. Reeds het vorige jaar maakte ik in uw blad melding dat deze wijze van optreden en de goede samen- werking tusschen politie en ingezetenen beste resultaten had afgeworpen. Wat toch is het geval Heeren hengelaars begeven zich per roeibootjes op de akkers en tuinen, trappen alles stuk wat voor de voeten komt en durven ook nog wel eens optreden als spreeuwen in de aardbeienvelden. Ook Zondagmorgen is de moeite weer ruim- schoots beloond geworden. Niet minder dan achttien processen-verbaal werden door de politie tegen de hengelaars opgemaakt wegens het loopen over eens anders land zonder vergnnning van de eigenaars, terwijl een paar tegensparte- laars werden medegenomen. Met deze wijze van surveilleeren hoopt men den geheelen zomer door te gaan. INGEZONDEN STUK KEN. In en om den gemeenferaadl. Hulst, 27 Mei. KOERS VAN HET G E L I>. Belgisch per 100 fr. 47,80 a 47,82°. Engelsch per 12,12, ZEET1JDINUEN. Van 8 tot en met 4 Juni. Van 8 tot en met 4 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 15 binnenvaartuigen op- en 28 afgeschutdoor de Westsl. 9 op-en 4 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Bij het nagaan van dit voor landbouwer en veehouder zoo gewichtige punt vragen we eerst Waartoe dient de voeding? Het korte antwoord kan luidenTot instandhouding van de lichaamswarmte, het verrichten van spierbewegingen en het voorkomen of herstellen van alslijting. Even verschiilend ais de aard van het voedsel is, zal ook zijn wat het teweeg brengt. Dieren die vet moeten worden bij voorbeeld hebben voedingsstoffen noodig, die of vet zijn, of gemakkelijk in vet omgezet worden. Langzamerhand is men er dan ook toe gekomen voor het voedsel een bepaalde samenstelling te eischen en zich te richten naar de voedingsleer, waardoor men de grootste voordeelen tracht te verkrijgen met de minste uitgaven. Voor melkvee is bijvb. dat voedsel het beste, dat de bestanddeelen bevat, die aan de melk de meeste waarde geven namelijk vet, eiwit, melksuiker, aseh. Van deze is eiwit het voornaamste, omdat het alleen reeds in staat is, het leven te onderhouden. Geen andere stoffen kunnen het voldoende vervangen maar omdat het duur is, neemt men er wel goedkoopere stoffen voor n.l.vetten en zetmeel. Van deze is vet maal zooveel waard als zetmeel. Maar alle vormen van voedsel zijn niet even goed verteerbaar. Het is dus van belang te weten hoeveel en welk voedsel het dier noodig heeft. Su heeft men alle voedingsstoffen onderzocht. Men weet hoeveel er in zit en ook wat er verteer baar in is. Nil is de vraagwelk gedeelte eiwit kan door ander voedsel vervangen worden en door welk Stel dat er in een voedingsstof 4 kilogr. eiwit is, 2 kiiogr. vet en 15 kilogr. zetmeel. Dan is de verhouding van het eiwit tot de andere stoffen als 4 20want 2 kilogr. vet staat gelijk met 5 kilogr. zetmeel. Die verhouding is gebleken goed te zijn. Komt er meer eiwit in, dan wordt het voedsel te duurbevat het meer andere stof, dan wordt het wel goedkooper, maar ook veel minder geschikt. Men meene echter nier, dat men door meer kracht- voeder ook betere melk krijgt. Door te sterk kracht- voeder ontwikkeld zich veel ammoniak, die terecht komt in de mest. Bovendien komt de spijsvertering in de war, waardoor de melk in waarde verliest, omdat zij minder vet zal bevatten. In het algemeen echter blijft het vetgehalte stationair, omdat het geen gevolg is van de voeding, maar in ver- band staat met den aard van de koe. Een koe, die veel melk geeft, moet ook veel kracht- voer hebben. Soms kan men alleen volstaan methooi, als het van uitnemende kwaliteit is, maar anders moet er lijnkoek bij. Doch men onderwerpe het voedsel, dat men er bij geeft aan de contrdle van een proefstation. Ook de kwaliteit van het hooi dient men te kennen. Het moet komen uit een goed bemeste wei of waard, jong gemaaid zijn en op de rechte wijze gewonnen. Hooi, dat iets gebroeid heeft, is smakelijk en verteert beter; ook is het vrij van schimmel. Maar door sterk broeien verminderd de waarde zeer. In landbouwersstreken voedert men veel stroo. Maar dit is geheel onvoldoende. Men kan er niet zooveel van geven, dat het dier genoeg krijgt. Dus moet er an der voeder bij. Melkvee vooral mag niet eenzijdig gevoederd worden. Toch behoeft men niet bang te zijn om zeer veel knol- len of aardappelen te voederen, als men maar zorgt, dat de lucht van de knollen niet in den stal doordringt onder het melken, want dan smaakt de melk er naar. Wij hebben midden in den beer gezeten in onze ver gadering van 30 Mei, en 't heeft er gezied, gebruist, geflapt, geklapt en gespat, zoodat zelfs een medelid- buitenman er genoeg van kreeg en zijn neus dicht- knijpende staande de vergadering er yvan onder" trok. Ik wil maar zeggen, dat wij eene stormachtige vergade ring hebben gehad, een ongewoon verschijnsel onder ons, kalme, vroede vaderen, waarbij juist het medelid, dat anders gewoon is met een kwinkslag zijne op- en aanmerking te kruiden, toornig duchtig de tafel beukte, terwijl onze jongste zeer verklaarbaar er de kluts bij kwijt raakte en zich naar ik later hoorde, eenmaal bij 't uitbrengen van zijn stem vergiste. Het was de d wang, om tegen betaling de gemeentelijke reinigingsdienst te doen gesehieden, die de poppen aan 't dansen heeft gebracht. Wij zaten daarbij in een moeilijk parket. Alvorens de verordening op dezen dienst m. a. te hebben vastgesteld, hebben wij reeds tot den aankoop van benoodigd materiaal besloten. Dit was zooveel als 't paard achter den wagen gespannen. We hadden veel wijzer gedaan met ons eerst te ver- zekeren, of wij over de noodige dubbeltjes zouden kunnen beschikken. Nu zijn wij de verordening en haar tarief gaan behandeler. met een strop om den hals, waarvan wij ous zonder schade wel niet zullen kunnen losmaken of, zooals bovenbedoeld gewoonlijk grappige, doch nu toornende medelid opmerkte, wij zitten met dat voorbarige besluit en den gedanen aankoop van materiaal als een rat in de val. Ik moet bekennen, dat ook voor mij't bezwaar tegen verplichte gemeentelijke reiniging met betaling zwaar weegt. De vraag, die dit punt in kwestie beheerscht, kan naar mijne bescheiden meening geen andere zijn dan deze. Is die dwang al dan niet in 'talgemeen belang? Zoo ja, waarom de orikosten, welke die maatregel in't alge meen na zich sleept, dan niet ovei alle belastingplich- tigen omgeBlagen Zoo neon, dan vervalt m. i. de rechtsgrond tot dwang met betaling zelfs, wanneer men gezondheidsredenen gelden doet. Immers dan kan men 't doel voldoende bereiken met eene verordening, waarin de particuliere reiniging ten noodige tijde onder gemeentelijk toezicht verplichtend wordt gesteld binnen bepaalde uren van den nacht, uren waarin op enkele uitzonderingen na, de ingezetenen mogen geacht worden, den slaap des rechtvaardige te slapen. Ik wilde ook gevraagt^hebben waarom, wanneer men van een gezondheidstandpunt uitgaat of ethische redenen gelden doet, belastingplichtigen, die binnen de kom z. g. op kamers wonen, kosteloos van de onderwerpelijke verordening zou laten genieten Dat de buitenlui bezwaar hebben tegen eene verlaging van het voorgestelde tarief tot 2£ ct. per belastbaar in- komen van f 50, tengevolge waarvan de gemeentekas zeer waarschijnlijk in een tekort van de opbrengst der reiniging zal hebben te voorzien, is begrijpelijk. 'tis al welletjes, dat zij de lasten helpen meedragen van de eleclrische straatverlichting, waaraan zij te minder be- hoefte hebben, nu deze zoo weinig verbetering heeft gebracht voor de vroegere petroleum-spijkers en desniette- min der gemeente op eene uitgaaf van een betrekkelijk groot kapitaal komt te staan. Als ik hieraan denk, heb ik altijd spijt, dat men indertijd (want destijds was ik nog niet het 14e raads- lid) dat men niet, in navolging van zoovele andere gemeenten, tot de gemeentelijke exploitatie eener gas- fabriek heeft besloten. Daaruit zou eene niet te versmaden bate in de gemeentekas zijn gevloeid, die indirect ook den buitenman ten voordeele had kunnen komen. En ik geloof niet, dat er hier iemand is, die met een Hulsterschen courantenman in zoodanige gemeentelijke exploitatie een stap naar Staatssocialisme zou gezien hebben. Men heeft in ons Ed. Achtb. College zijn verwondering geuit, dat „heeren" aanvankelijk over den verplichten reinigingsdienst een „Hosanna" hebben aangeheven en dat zij, nu het op betalen zou aankomen, in hun schelp kruipen, zich er zelfs tegen verzetten. Het kan aan mij gelegen hebben, maar ik moet bekennen, van een „Hosanna" of van iets dat op een juichkreet geleek niets te hebben gehoord wel las ik spoedig in deze courant eene ernstige bestrijding, met cijfers gedo- cumenteerd. Ook heeft mij die geuite verwondering verbaasd. Trouwens 'tis zoo zeldzaam niet, dat men ter elfder ure eerst de kosten berekent van hetgeen men meent te zullen bekomen of genieten. Of is 't ons Ed. Achtb. College ook niet zoo meer dan eens vergaan En is 'took niet beter ten halve te keeren dan geheel te dwalen Die gemeentelijke dwang-reinigingdienst zou menig ingezeten heel wat duurder te staan komen. Want 'taantal kleine beerputten is hier grooter dan sommigen mijner medeleden wel dachten. Men gelooft gaarne wat men wenscht, en men moet metselaar ot aannemer zijn, zou ik denken, om te ge- looven, dat de ingezetenen die kleine putten zoo spoedig zullen vergrooten als mijne collega's zeiden te ver- wachten. Bij gebruiker-eigenaar dier kleine putten zal de door onze Bouwverordening geeischte afstand van den regenbak voor die vergrooting ook dikwerf een beletsel wezen. Een mijner medeleden verwachtte van de ingezetenen nog „zelfbeperking" bij't vullen van den beerput. Toen heb ik aanvankelijk verwonderd opgekeken bij't hooren van dat woord zelfbeperking. Het kwam waarschijn lijk door 't vuistgeklop van het toornende medelid, maar ik meende aanvankelijk dat er met zelfbeperking iets anders bedoeld werd dan mij later duidelijk werd gemaakt, nl. dat er onder verstaan moest worden, dat men 't vullen van putten met spoel- en huiswater zou beperken. En ik wilde toen gevraagd hebben, hoe de ingezetenen dat water dan moesten kwijt raken Ook op dit water stelt de Bouwverordening reeds eene be- perking. De nacht brengt raad en overmits, dank zij de zeer verklaarbare vergissing van onzen jongste, de stemmen over het tarief hebben gestaakt, kunnen wij ons op het te nemen besluit nog eens beslapen. Wel moge het ons bekomen Het 14e RAADSL1D. Axel. Huwelijks-aangiften. 16 Mei. Johannes Aar- nout Stroosnijder (van 's Gravenhage,) oud 25 j., jm.en Josina Cornelia Jonkman, oud 22 j.,jd. Jozias Oppeneer, oud 26 j., jm. en Neeltje Dieleman, oud 23 j., jd. Bastiaan Koekkoek (van Ter Neuzen,) oud 20 j., jm. en Jacomina Dieleman, oud 25 j., jd. Willem Kaijser, oud 23 j., jm. en Elisabeth de Feijter, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen 16 Mei. Mechiel Dronkers, oud 26 j., jm. en Leuntje Wolfert, oud 23 jjd. 23 Mei. Jan Cornelissen (van Zaamslag,) oud 21 j.,jm. en Leuntje Cornelia Overdulve, oud 20 j. jd. 30 Mei. Jozias Oppeneer, oud 26 j., jm. en Neeltje Dieleman, oud 23 j., jd. Bastiaan Koekkoek (van Ter Neuzen,) oud 20 j., jm. en Jacomina Dieleman, oud 25 j., jd. Willem Kaijser, oud 23 j., jm. en Elisabeth de Feijter, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Anthonij, z. van Florus Diele man en van Geertruij Goossen. Louisa Maria, d. van Henricus Joannes de Cock en van Dorothea Mel. 17 Mei. Leondus Jacobus, z. van Alphonsius Bracke en van Leonia Maria Ongenae. 19 Mei. Suzanna, d. van Gelein Ver- helst en van Pieternella Hamelink. Cornelis, z. van Francois Dieleman en van Jacomina Elizabeth Dekker. 20 Mei. Anna Cornelia, d. van Pieter de Feber en van Catharina Sara van Houte. Cornelia, d. van Hendrik van Tatenhove en van Jacomina Jacoba Hofman. 26 Mei. Louis, z van Jan de Feijter en van Christiana Jacoba Jansen. Emilius Petrus, z. van Petrus Ticleman en van Sophia Kalle. 27 Mei. Maarten Marinus, z. van Jacob Millenaar en van Wiebregt Maria Witte. 28 Mei. Cor nelis, z. van Jan Wieland en van Jozina Scheele. 29 Mei. Jacob Hendrik, z. van Abraham van 't Hoff en van Krina Catharina Wolfert. Cornelis, z van Cornelis van Bendegem en van Maria Magdalena Kotvis. Overlijden. 19 Mei. Louis de Feijter, oud 6 j., z. van en van Christiana Jacoba Jansen. Clinge. Huwelijks-aangiften. 25 Mei. Edmondus Joannes Theophilns Bauwens, oud 22 j., jm en Maria Clothilda Zaman, oud 23 j jd. 27 Mei. Jacobus le Clercq (van Ter Neuzen,) oud 31 j,jm. en Levina Cornelia van de Zande, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Mei. Gregorius Isidorus Panis (van Meerdonck,) oud 23 j., jm. en Leonia Maria Cabaret, oud 18 j., jd. Geboorten. 18 Mei. Elzea Emma Maria, d. van Fran- ciscus Joannes Marinus Praet en van Maria Judith Valerie Feremans. 22 Mei. Mai'ia Urselina, d. van Aloijsius van Landeghem en vanMariaCelestinaBauwens. 23 Mei. Willem, z. van Adolphus de Groeve en van Maria Joanna Brevet. 31 Mei. Anna Maria, d. van Felix Kint en van Maria Ermeliende Segers. Catharina, d. van Petrus Aloijsius Drumont en van Bernadetta de Puijsseleijr. Overlijden. 27 Mei. Leopoldus Laureijs, oud 42 j., echtg. van Virginia Maria Balliauw. 30 Mei. Joseph Honore Franciscus de Puijsseleijr, oud 17 d., z. van Josephus en van Silphia van Dorsselaar. Cfraauw. Huwelijks-aangifien. 10 Mei. Eduardus Lust, ond 26 j jm. en Anna Maria Kindt, oud 27 j., jd. 17 Mei. Johannes van den Branden (van St Jansteen,) oud 24 j., jm. en Mahtilde Maas, oud 24 j., jd. Petrus van Itegem, oud 35 j., jm. en Cornelia Dalh, oud 35 j jd- Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Petrus van Duijse, oud 25 j., jm. en Amelia Joanna de Kouwer, oud 27 j jd. 22 Mei. Eduardus Lust, oud 26 j., jm.en Anna Maria Kindt, oud 27 j., jd. 29 Mei. Petrus van Itegem, oud 35 j., jm. en Cornelia Dalh, oud 35 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Anna Rosalia, d. van Josephus Johannes Buijsrogge en van Maria Cornelia van Kampen. 15 Mei. Maria Louisa, d. van Petrus Ivens en van Apolonia Cecilia van Trappen. 31 Mei. Maria Louisa Cornelia, d van Jan Francies Verschuren en van Maria Louisa Buijs. Overlijden. 10 Mei. Martha Asselman, oud 2 m., d. van Pieter en van Paulina van Denderen. 11 Mei. Joseph d'Haens, oud 1 m., z. van Alphonsius Andries en van Scholastica Meerschaert. 15 Mei. Leo Ludovicus van Immerseel, oud 3 m., z. van Petrus en van Paulina de Koster. 17 Mei. Augustinus Serule Johannes Marie Bauwens, oud 3 j., z. van Joannes Josephus en van Maria Rosalia Boeijkens. 18 Mei. Johannes Eijsackers, oud 3 m., z. van Petrus en van Louisa Koole.23 Mei. Serule Vlasveld, oud 2 m., z. van Pieter Franciscus en van Mathilde van de Voorde. 28 Mei. Prudent van Sikkelerus, oud 6 m., z. van Cornelis en van Philomena van Heese. Heiiijsidijk. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Jacobus de Bakker (van Hontenisse,) oud 40 j., jm. en Rozaiia Catharina Verschueren, oud 51 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Mei. Jacobus de Bakker (van Hontenisse,) oud 40 j., jm. en Rozaiia Catharina Verschueren, oud 51 j., jd. Geboorten. 7 Mei. Augustinus, z. van Ferdinandus Derijcke en van Johanna Cornelia Kool. 21 Mei. Willem, z. van Jan Riemens en van Cornelia de Ruijter. 25 Mei. Anna Maria, d. van Aloijsius Jacobus Kint en van Euphrasia Bertina van Loy. Overlijden. 25 Mei. Theodorus Ludovicus Smits, oud 6 w., z. van Ludovicus en van Louisa Maria Heijman. Hoek. Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Geeraard Ver- elst, oud 47 j., jm. en Elizabeth de Kraker, oud 41 j., jd. 30 Mei. Marinus Abraham van der Welle, oud 28 j., jm. en Wilhelmina Levina Jansen, oud 29 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Mei. Gilles Zegers, oud 29 j., jm. en Suzanna Paulina Piaddet, oud 26 j., jd. 16 Mei. Geeraard Verelst, oud 47 j., jm. en Elizabeth de Kraker, oud 41 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Sara Jacoba, d. van Levinus Adriaan Jansen en van Janna Maria Jansen. 7 Mei. Maria Geertruida, d. van Jan Wolfert en van Johanna Nijsse. 8 Mei. Jacobus Jozias, z. van Jacobus de Jonge en van Helena Janna de Bruijne. 10 Mei. Pieter, z. Jacobus van de Velde en van Maatje Meertens. 15 Mei. Cornelis, z van Cornelis Sol en van Maatje Klaassen. 18 Mei. Cornelia Janneke, d. van Marinus Karel Diele man en van Maria de Putter. 26 Mei. Jan, z. van Levinus de Blaeij en van Adriana de Feijter. 29 Mei. Leendert, z. van Leendert Herrebout en van Levina Donze. Overlijden. 7 Mei. Jacobus van Doeselaar, oud 2 j., z. van Dirk en van Willemina Cornelia de Breo. 19 Mei. Maria Meertens, oud 75 j., wed. uit bet eerste huwelijk van Louis Joseph Goethals en uit het tweede huwelijk van Jacques Laporte. lAoewaclit. Geboorten. 19 Mei. Anna Alice Maria, d. van Dominicus van Pottelberghe en van Maria de Gronckel. 20 Mei. Maria Justina, d. van Alphonsius Sturtewagen en van Emma van Hoeije. 21 Mei. Bertha Fidelia, d. van Leonie Marie Bonne. Joseph, z. van Henricus de Vlieglier en van Maria Vernimmen. 22 Mei. Anna Maria Rosalia, d. van Dominicus Naessens en van Coleta Cappaert. Valentina Anna Maria, d. van Honore Kips en van Rosalia Morres. 25 Mei. Martha Celina Augusta, d. van Tkeophilus Raes en van Rosalia de Bock. Irma Leopoldina Maria, d. van Dominicus van Hecke (overl.) en van Delphina Picavet. 28 Mei. Leon, z. van Augustinus Aper en van Maria Antheunis. Overlijden. 19 Mei. Gustavus Vlijminck, oud 74 j., echtg. van Seraphina de Moor. 28 Mei Rosalia Morres, oud 36 j., eehtg. van Honord Kips. 30 Mei. Seraphina Puijlaert; oud 83 j., wed. van Dominicus Misseghers. Overstay. Geboorten. 17 Mei. Theophiel, z. van Eduardus van Bambost en van Marie Coleta van Acker. St. Jaiiiieen, Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Jan Franeies Heije, oud 24 j„ jm. en Rosalia Wagenaer, oud 20 j jd. 24 Mei. Carolus Ludovicus Van de Vij- ver, oud 43 j., weduwn. en Rosalia Lievens, oud 25 j., jd. Adoli Josef Verstraten, oud 25 j.. jm. en Maria Louisa Annaert, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Alfons Gadaen, oud 22 j., jm. en Johanna Catharina Herdewel, oud 22 j., jd. 31 Mei. Jan Francies Heije, oud 24 j. jm. en Rosalia Wagenaer, oud 20 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Paula Maria Pieternella, d. van Augustinus Johannes Cammaerten van Anna Buijsrogge. 47 Mei. Huberta, d van Louis Verdurmen en van Maria Leonia De Manter. 26 Mei. Honore Cyrille, z. van A loni- sius van Dorsselaeren van Apolonia Maria van Remortel. 31 Mei. Irma, d. van Petrus Aerts en van Mai'ia Cle mentina Boddaert. *Ves<<lorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Mei. Oscar Petrus Dhaene, oud 26 j., jm. en Leontina Talboom, oud 23 j., jd. 23 Mei. Charles Louis Alphonse Marie lterbeke (van Assenede), oud 25 j., jm. en Maria Nathalia IJsebaert, oud 22 j., jd. Geboorten. 18 Mei. Prudent Petrus, z. van Charles de Causemaeker en van Natalie Marie Swartele. Neeltje Catharina, d. van Adriaan Dieleman en van Janneke Adriana Dieleman. 19 Mei. Irena Rosalia, d. van Adolf van Hecke en van Mathilda Ceulenaere. 25 Mei. Camiel Theophiel, z. van Gregorius Tullekens en van Leonie van Hoecke. Xaanmlag. Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Aarnout Hamelink, oud 21 j.,jm en Adriana Pieternella Goosen, oud 21 j., jd. 16 Mei. Andries Hollebek (van Axel), oud 24 j., jm. en Willemina de Jonge, oud 19 j., jd. Geleijn Hamelink, oud 20 jjm. en Jozina Christina van de Velde, oud 22 j, jd. 23 Mei. Matthens Willemsen, oud 27 j., jm. en Elizabeth Neeltje Bakker, oud 24 j., jd. Bastiaan op 'tHof (van Axel), oud 31 j jm. en Jozina Helena de Jonge, oud 20 j., jd. Cornelis den Beer, oud 25 j., jm. en Janna de Pooter, oud 23 j jd. 30 Mei. Antonius van den Houdt (van Leidenl, oud 32 j., jm. en Geertruida van Fraeijenbove, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Mei. Adriaan Ollebek (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Maria Penne, oud 17 j jd. 16 Mei. Aarnout Hamelink, oud 21 j jm. en Adriana Pieternella Goosen, oud 21 j jd. 30 Mei. Andries Hollebek (van Axel), oud 24 j., jm. en Willemina de Jonge, oud 19 j., jd. Gelein Hamelink oud 20 j jm. en Jozina Christina van de Velde, oud 22 jjd. Geboorten. 3 Mei. Johannes, z. van Jan Cornelis Leunis en van Johanna Janna van Fraeijenhove. 4 Mei. Martinus, z. van Cornelis de Kraker en van Geertrui Penne. Catharina Santina, d. van Arij Kolijn en van Joanna Donze. 5 Mei. Martha, d. van Daniel Hamelink en van Adriana de Feijter. 10 Mei. Cornelis Franfois, z. van Jannis Vinke en van Suzanna Dees. 17 Mei. Jacoba, d. van Pieter Marinus de Jonge en van Suzanna Bareman. 25 Mei. Jan Leendert, z. van Leendert Adrianus van der Hooft en van Lijdia de Putter. 29 Mei. Karel Friedrich Wilhelm, z. van Jacobus Meijer en van Elizabeth van Fraeijenhove. 30 Mei. Maria, d. van Marinus Hamelink en van Maria van Drongelen. Overlijden. 4 Mei. Franqoise Leunis, oud 76 j, wed. van Jacobus Snap (overl. te Delft). 13 Mei. Johanna Pieternella Ruijtenburg, oud 3 m., d. van Willem Cor nelis en van Luurina Boeije. 15 Mei. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. gesl. van Jacobus Francois Dees en van Adriana Tanna Bruijnzeel. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. gesl. van Pieter Smallegang en van Franpoise Scheele. 24 Mei. Carolina Troupee, oud 84 j., wed. van Jacob Jansen Verplanke 27 Mei. Jacobus Galle, oud 8 m z. van David en van Jacoba Dingetje van Pienbroek. Ziaiddorpe. Overlijden. 30 Mei. Cyrilla Maria Vernimmen, oud 6 m., d. van Camilius en van Rosalia Maria Michiels. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 8,75, Roggo f 8,75, Wintergerst f~,Zomergerst f Haver /8,25, Erwten 10,25, Witteboonen f Bruineboonen f 9,50, Duiven- boonen f 9,25, Paardenboonen f 9,—Boekweit f Lijnzaad fKoolzaad Aardappels 3,25. Boter per kilo f 1,05. Eieren per 26 stuks f 0,85. Ter weekmarkt waren aangevoerd18 stuks Rundvee, 26 Varkens,'waarvan verkocht 12 stuks Rundvee en 14 Varkens. 1 Datum. VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Metizen 3 Eng. s.s. Jet 2790 New-Castle kolen 4 idem Prudhoe Castle 2310 idem idem Van Ter lenzen i 3 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. 4 idem Jet 2790 New-Castle ledig 0 0 0 n dent t 3 Zweed. s.s. Ruth 2372 Londen ledig Eng. s.s. Pandion 3619 Manchester stukg. idem Humber 2894 fioole idem Eng. barge Cecilia 282 Londen salt cake Eng. seh. Touch me not 428 Eoway pijpaarde 4 Eng. seh. Silvia 464 Charlestone pijpaa rde Zweed s.s. Manja 2874 Harnas hout Rus. s.s. Felix 3254 Riga idem Belg. s.s. Turquenois 287 Ostende ledig Van dent i 3 Duits. s.s. Rocklands 2697 Blyth ledig 4 Deen. s.s. Vahn 3680 Shields idem Duits. s.s. Nyland 4112 Blyth idem s.s. HARALD vertrok 4 dezer van St. Petersburg naar Brugge, s.s. JENNY wordt heden te Pillau verwacht. s.s. RICHARD in lossing te Kroonstadt. s.s. ELISABETH in lading te Tormo voor Ter Neuzen,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 6