kinder! MEEL.I Wegens Huwelijk Becht en Plicht" Ohristelijke Kiessrs Qpeubare Verkooping Openbare Verkooping Telegraisohe berichten. Advertentien. Vepbeier'iHig. Ls. VAN WAESBERGHE-JANSSENS, Huishoudeiijke Vergaderiog, Iloogwatergetij te Ter Neuzen. Mslkvoedsel voor KinderenonZiekenJ Aan de leden van de Landbouw- Vereeniging Ter Neuzen Bootwerkers-V ereeniging wegens vertrek naar Amerika. die vol gespannen verwachting den binnen- tredende monsterde. En toen de jongeling nader trad, werd de maagd door een vurig kleurtje overbloosd en gaf hem een herkenningsteeken. De twee menscbenkinderen hadden elkaar via een huwe- lijbsagent leeren kennen en hun portretten ge- wisseld. En nadat de eerste inleidende frases benepen over de lippen van de adspirant-gehuwden waren gevloeid. wenschte de maagd zich in de arm en te werpen van haar aanstaaude. Deze echter snood van hart, wees kwaad op de photo, en weerde de armen de lange en zeer magere armen van de juffrouw af, en meende dat er een misverstand moest bestaan. Hij zei het netjes. Want de zaak was inderdaad, dat de photo 't gelaat van een zeer lief meiske te zien gaf, terwijl de over den grooten vijver gekomen maagd min of meer erg leelijk was. Met een door tranen verstikte stem hikte de rampzalige juffrouw, dat zij het waaracbtig en waarlijk was, wie hij zijn huwelijksbelofte had gedaan, maar de beul bleef ijzig koud, en vluehtte ten slotte hals over kop van het schip. En zoo liet hij de ongelukkige alleen met de scherven van haar vergruizelde illusien op het vaartuig achterhaar blijft niets anders over, dan maar weer terng te keeren. De photograaf had het goed gemeend, maar op deze wereld komen de dingen, ach zoo dikwerf gansch anders nit dan men verwacht. Dezer dagen speelde zich in het Engelsche Lagerhuis een zeer vermakelijk incident af. Wanneer de president de Kamer een wets- ontwerp ter stemming voorlegt, moet ieder, die hierover nog iets te zeggen heeft, met gedekten hoofde zitten blijven. Laat men zijn hoed af, dan wordt dit als een blijk van instemming beschouwd. Een der afgevaardigden nu had op de zittiug, waarvan hier sprake is, zijn glanzende kaehelpijp in de kleedkamer gelaten en daar hij gaarne het woord wilde, zag hij zich genoodzaakt den hoed van een der collega's te leenen. Zijn blikken vielen dadelijk op den kolossalen flambard, dien de werkliedenafgevaardigde Ward gewoon is te dragen, maar helaas, deze scheen de smeekende gezichtsuitdrukking van zijn collega niet te begrijpen en bleef het begeerde hoofd- deksel stevig vasthouden. Toen de afgevaardigde steeds wanhopiger de zaal rondkeek, snapte eindelijk een der anderen zijn bedoeling en met een vriendelijke beweging overhandigde hij het /member of parlement" zijn fonkeinieuw hoofddeksel. Verheugd zette deze het op, maar helaas de hoed scheen niet voor hem gemaakt te zijn, en terwijl zijn hoofd tot aan de ooren verdween, steeg er van alle kanten een daverend gelach op. Het kostte den stumperd heel wat moeite zich er weer uit te wringen en hij begreep dat er niets anders op zat dan den hoed stevig met beide handen boven zijn hoofd te houden. 't Is trouwens niet de eerste keer, dat een dergelijk evenement de lacbspieren der deftige Lagerhuisleden in beweging brengt. Ook Glad stone, the great old man, zag zich eens bij een Kamerzitting genoodzaakt, den hoed van zijn buurman te leenen, die, daar hij veel te klein was, op een allerzotste manier op zijn hoofd stond te wiegelen. Een onzinnige wedstrijd. De rookclub z/De blauwe wolk" te Odenkirchen deed een rookwedstrijd houden. Het gevolg van dezen nobelen kamp is geweest dat twee der deel- nemers in een aanval van zinneloosheid door het overmatige rooken veroorzaakt, zelfmoord- pogingen deden, die slechts met groote moeite konden verijdeld worden. Te New-Jersey is het zomerverblijf van den sigarenfabriekant Walter Schiffer nit New- York afgebrand. De brand ontstond bij nacht in het sousterrain en weldra hadden de vlam- men het geheel van hout gebouwde kuis aan- getast. Schiffer en zijn vrouw, die in de be- nedenverdieping sliepen, konden zich nog redden, maar boven sliepen hun 2 dochters, 14 en 10 jaren oud, benevens haar gouvernante en 2 dienstboden. Toen de ouders, buiten gekomen bemerkten dat hun kinderen nog in het brandende huis waren, keerden zij terug om te trachten haar te redden, maar het vuur dreef hen van de trap terug en zij bekwamen zoo zware brand- wonden, dat zij naar het hospitaal vervoerd moesten worden. De beide meisjes en de 3 vrouwen zijn in de vlammen omgekomen. Yeel leven om niets. Dezer dagen stapte te Rome over een openbare plaats, een bruids- stoet ter kerke. Eensklaps omhelst een jonge wielrijder, die langs het bruidspaar reed, het meisje, slaat den arm om haar middel, licht haar van den grond omhoog en verdwijnt dan snel langs een zijstraat. Op de augstkreten der bruid komen politie- agenten en soldaten toegesneld en achtervolgen 't wapen in de hand, den stouten roover. Een agent, die aan 't gezantschapshotel van Spanje de waclit houdt, had het tooneel uit de verte gezien, den wielrijder bij den kraag gevat en hem op de plaats teruggebracht. Toen gebeurde er iets zonderlings de soldaten en andere vervolgers, in plaats van den bedie- naar der veiligheid hulp te verleenen, haalden de gevangene uit zijn handen, maar op het politiebureau werd alles opgehelderd. Daar werd uitgelegd, dat 't slechts een opname voor de bioscope gold. Het bruidspaar, de stoet, de politieagenten en de soldaten waren eenvou- dig de handelende personen. Ontploffing in eeu tunnel. Zaterdag ont- plofte, terwijl arbeiders bezig waren met het boren van gaten, teneinde inijnen te leggen voor de tunnelboring van de Cascade-d'Orlu, nabij Toulouse, de lading dynamigt van een der mijnen. Vijf mannen zijn ernstig gewond, waar van een, de 25jarige Jose Zueras, gedurende het vervoer naar het naburige ziekenhuis be- zweken is. Gisterennacbt heeft een rooverbende van 20 man het op de Pruisische grens gelegen goed Ogrodzener overrompeld. De eigenaar'en zijn vrouw werden vermoord. Bij het hand- gemeen dat ontstond verden 3 knechts gedood en verscheidene der roovers gewond. Deze ontvluchten met een buit van 1000 roebels. 'S Gravenhage, 5 Juni. De definitieve oorlogsbegrooting voor 1907 bevat de volgende bizonderheden De uitgaven voor het blijvend gedeelte zijn verhoogdeene wijziging in hoogere leger-bevelvoering is aanstaande, met de benoeming van een veldlegercommandant en afschaffing der inspecteurs van infanterie en artillerie. Andere bezuinigings-maatregelen worden onderzockt. Herziening der soldijen wordt voorbereid, door een opperofficieren-commissie, maar voor gehuwde onderofficieren met 9 of meer dienst- jaren wordt al dadelijk functie-verbetering voorgesteld. Gelden worden aangevraagd voor manoeuvres in dit"jaar voor de 4e en le divisie, zulleude door laatstgenoemde kustverdedigings-oefeningen in Noord- en Zuid-Holland gehouden worden. Voorts wordt aangevraagd 90,000 om nabij Zeeburg bij Amsterdam een schiet- en excercitie- terrein in te richten voor het garnizoen aldaar, terwijl spoedig fondsen zullen aangevraagd worden voor het overbrengen van een deel der koloniale reserve van Nijmegen, in de infanterie- kazerne te Utrecht, waarvan een bataljon aldaar zal gehuisvest worden. Het eind- cijfer der begrooting wordt voorgedragen op 26,643,255. Tweede Kamer. Den geheelen dag werd weder juridisch geredekaveld, zooals de heet Van Doom de verwarde discussie noemde, over de kwestie of de persoon die op grond van zijn gemeenschap met de moeder verplicht wordt in het onderhoud van het natuurlijk kind bij te drager, in de wet moet worden genoemd vader. verwekker of natuurlijke vader. Het Regeeringsvoorstel en de amendementen werden herhaaldelijk gewijzigd. Het voorstel van den heer Limburg, om alimen- tatie-actie niet steeds aan het kind te ontzeggen, wanneer de moeder behalve met den aangesproken verwekker ook met een ander gemeenschap heeft gehad, werd door den Minister bestreden. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerdeen horloge en een zilveren ring. Rechthebbenden vervocgen zich aldaar. HERD K. Wij herinneren onze lezers dat de herijk van de maten en gewichten dit jaar zal plaats kebben in de navolgende gemeenten en op den tijd, daarbij vermeld Biervliet, 6 Juni. Roofdplaat, 7 Juni. Neuzen, 17, 18, 19, 20, 21 en 22 Juni. Hoek, 24 Juni. Zuiddorpe, ook voor Overslag, 25 Juni des voormiddags. Koewacht, 25 Juni des namiddags. VVestdorpe, 26 Juni. Sas van Gent, ook voor Philippine, 27, 28, en 29»Juni des voormiddags. Axel, 8 en 9 Juli en 10 Juli des voormid dags. Zaamslag, 10 Juli des namiddags en 11 Juli. Rapenburg (gemeente Stoppeldijk) voor de gemeenten Stoppeldijk, Hengstdijk en Bosch- kapelle, 12 Juli. Graauw en Langendam, 13 Juli. Kloosterzande (gemeente Hontenisse), voor de gemeenten Hontenisse en Ossenisse, 22 en 23 Juli. Hulst, ook voor Clinge en St. Jansteen 24, 25, 26 en 27 Juli. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat het laatst geplaatste goedkeuringsmerk voortaan gedurende twee jaren, op gevaar van straf, on- geschonden moet worden bewaard, en herinnerd dat de verificatie van gewichten beneden het gram, (miligram-gewichten), wegens de daartoe noodige fijne ballans, uitsluitend aan het ijk- kantoor te Middelburg gesckiedt. VERBETERIHG. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 6 Juni 10.46 11.17 Vrijdag 7 11.43 Zaterdag 8 0.7 12.28 Zondag 9 u 0.49 1.7 Maandag 10 '4$ 1.26 1.45 Dinsdag 11 2 1 2.18 Woensdag 12 2.34 2.52 Op Vrijdag 7 Juni a. s. hopen onze geliefde ouders JOHANNES BRUIJNZEEL PIETERNELLA 0. GELUK, hunne 3()jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogeii blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zaamslag, 5 Juni 1907. Getromvtl ARTHUR DE ME1JER, Beurtschipper Ter NeuzenGent, MARIA v. d. WALLE, die, ook nam ens wederzijdsche familie, hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belang- stelling bp hun huwelijk ondervonden. Selzaete aa^ 4 Juni 1907. Ter Neuzen Aan alien die ons dp 4 dezer blij- 5B, -w ken van belangstelling gaven, be tuigen wij ook namens wederzijdsche familie, onzen oprecliten en hartelijken dank. ALB. REDEL— Kerckhaert. Gent VVestdorpe' 5 Juni1907. De Weduwe J. NIEUWELINK Veebiiugge en Kinderen verzoeken vriendelijk de ingezetenen vaii de gemeente HOEK en Omstreken hunne gunst, daar de zaak, vroeger gedreven, op denzelfden voet wordt voortyezet. Minzaam aanbevelend, Wed. J. NIEUWELINK—'Vekbrugge en Kinderen. Hoek, 31 Mei 1907. In de in de Ter Neuzensche Courant, nommer 5001, voorkomende bekendnmkityaan de daarin genoemde personen van de beschikking van den heer Kantonrechter te Ter Neuzen, betreffende de openbare vdrkoopingen van veld- vruchten van den boedel PIETER SCHEELE. is, bij vergissing, als datum van een der ver- koopingen genoemd 2J Juni. Hier bij wordt ter verbetering daarvan aan de bedoelde personen medegedeeld, dat dit moet zijn fJO Juni. De Notarissen DREGMANS en VAN DER .MOEH. te Tex- Neuzen, wordt kennis gegeven dat de yclcvcvde Jvtlil&t- t~st(rjjj'cil door verschillende leveiancieis geleverd, aan de gestelde voorwaarden hebben voldaan. Ter Neuzen, 5 Juni 1907. P. DE FEIJTER-BLIEK, Seer. De bij vonnis der Arrondissements- w Rechtbank te Middelburg van den 17" April 1907 nitgesproken failliet-verklaring van WT. YERLINDE-BLIEK, Winkelier en Koopman, wonendete Ter Neuzen, is bij arrest van het Gerecktshof te 's Gravenhage van den 27" Mei 1907 ves*Eiieiigd. A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE, Advocaat te Middelburg. zullen ZaieFdacg, 8 dezer, de kantoren te en Ten Fie&asess gesloten zijn, en zal geen onzer de markt van Hxei bezoeken. Wissel-, Effecten- en Assurantiekantoor. Hulst, 3 Juni 1907. te Tex- Ncu/.cn. op Ifnijdag den 7 Juts;, des avonds acht live, in het logement s Lands Welvaren" bij den heer M. J. Adeiaansen. iCcitret alSeu op. Beiaugnijke Ssesprekiug. HET BESTUUR. Is het voor U voldoende, wanneer uwe can- didaten, die voor Uwebelangen moeten werken, door eenige kerkelijke couranten, bij groote advertentien en reclamebladen voor goede Chris- tenen worden verklaard Stelt gij u tevreden, wanneer die candidaten, eveuals bij Margarineboter met groote reclame het namaaksel voor even zoo goed als eckt worden verklaard Stemt dan a. s. Dinsdag gerust d i e candi daten, die duor de Katholieke en anti-revolu- tionaire bladen worden aanbevolen. Maar als het waarlijk u te doen is 0111 e c h t e, goede Christenen, als afgevaardigden te hebben, gelieve dan eerst goed te overvvegen, wie uwe afgevaardigde zal zijn. EEN ERNSTIG KiEZER. te ZAAMSLAG. Notaris Van der Moer zal op Zaterdag 15 Juni 1907, des namiddags te 3 uuv, ten verzoeke van W. ROUW te Zaamslag, aan het door hem bewoonde huis, in het openbaar verkoopen Boogkabinet, Kastklok, Tafel- pa B kastje met bouten voet, glazen ipieL Kastje, Broodkast, Kleerkist, Meelkist en andere Kisten, 12 Stoelen en 1 Zetel, Yleeschkuip, groote Waschkoker, pluimen Bed, Dekens, Kookkachel, Haard, (Franklin), 3 Hanglampen, Spiegel, Tafel, Kerkstoof, Doofpot, koperen en ijzeren Ketel, Trekcomfoor, Foliobijbel, eene partij Boeken, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, KeulsQlie Potten en Pannen, Kruiwagen, groote Bascule en Winkelbascule, beide met Gewichten, 2 Ladders, 2 Hooivorken, 2 Peenrieken, Delfspade en ander gereed- schap, VTasreep, Graanzakken en Balen, groote Koffiemolen, en verder eene partij Kruideniers- en andere waren, Winkelgerief, en wat meer zal voorhanden zijn. Koopen tot en met'/3,— contant. Deurwaarder Iluineman, te Ter .Neuzen, zal ten verzoeke en t^n woonkuize van J AC O- BUS DE BLAEIJ, werkman te Hoeli (Vinger- liiio-) nabij het Dte overzetveer van Ter Neuzen naar Sluiskil, op Zaterdag 8 Juni 1907, des namiddags 4\[2 nur, verkoopen 1 groot Loopvarken, 10 Yiggens, 7 Kippen met Haan en Hok, 1 Duif met Kooi, 1 Stortkar, eiken- houten Kabinet, 3 Kapokbedden met toeb., Singernaaimachine, Kastje, lafels, Stoelen, Regulateur, Kachel, Kookfor- nnis, Broodkast, Kleerkisten, Meelkisten, 2 Spiegels, Petro- leumcomfort.HaDglamp,Yloer- kleed, 2 Tonnen, Vleeschblok, Spekkuip Troo-, Worstmacliine, Spekladder, Kinder- wagen, Kleeren, Planken, Mutsaard, Kopei-, IJzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz. I l - I-. II. it In liet verslag der raacUvergadering van 30 Mei is uitge- vallen de stemming over art 2 der verordening op de heffing van loon voor gemeentelijke beerruiming, zooals dat art. door Burg, en Weth. is voorgesteld. Deze is als volgt Artikel 2, zooals het door Burg, en Weth. is voorgesteld, wordt alsnu verworpen met 7 tegen 4 steramen. Voor stemmen de heeren Moes, Dees, De Masier en De Koeijer, tegen de heeren Van den Hoek, Wieland, Visser, Moggre, De Jager, Verbrugge en Scheele. EN EN 97

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2