Ter Neuzensche Courant. Zaterdag 1 Juni 1907. Openbare Aanbestefling. Koninkiijk bezoek aan Zeeiand. No, 5000. TWBEDB BLA3D. Oemeente Ciinge (Z.) aan te bestsrien Fredikbeurten. 47e Jaargang. Landbouwberichten. Burgemeester en Wethouders van CLINGE (Z.) zullen op ¥i*ijdag 2i Juni, des na- iniddag 4 lire, in het gemeentehuis te Ciinge (dorp) onder nadere goedkeuring trachten (in twee perceelen): le pes«ceel. Het uitbreiden met twee lokalengedeeltelijk vernieu- wen en veranderen van inrichting' van de openbare school te Nieuw- JVamen, benevens het leveren en plaatsen van schoolmeubelen. Ratningsoni 8833,24. 2e pes*ceeS. Het aanboniven van een lokaal, aan de openbare school aan de Gravenstraat, met bfjleve- ring der benoodigde scboolmenbe- len. iamingsom 3330,43. Alles met bijlevering van bonwstoffen. Bestekken en teekeningen zijn ad I,—per stel, voor iederperceel, verkrijgbaar tergemeente- secretarie vanaf 7 Jnni a. s. Plaatselijke aanwijs op den dag der besteding, des voormiddags 10 ure te Nieuw-Namen en des narniddags te 1 ure, aan de Gravenstraat te Ciinge (dorp). Inliehtingen bij den bouwkundige J. Wisse Jz. te Zaamslag. Ciinge, den 23 Mei 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. VERCAUTEREN, De Secretaris. OSC. KIEBOOM. TER NEUZEN, 31 Mei 1907. W ij kunnen thans officieel mededeelen dat I Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke j Hoogheid de Prins der Nederlanden voornemens zijn op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 12, 13 en 14 Sept. a. s. een bezoek te brengen i aan de Provincie. Op Yrijdag 13 Sept. zullen Zierikzee en Goes en op Zaterdag 14 Sept., Oostburg, Ter Neuzen en Hulst worden bezocht. Tijdens den overtocht van Breskens naar Ter Neuzen met de Provinciale boot Wester- Schelde" zal aan boord het dejeuner worden I gebruikt. Behalve Harer Majesteits gevolg en dat van I den Prins zal Hare Majesteit op hare beide I tochten nog vergezeld worden door Z.Exc. de I Commissaris der Koningin en den Griffier der j Staten, alsmede door de leden van het Gedepu- teeid college en de beide Hoofd-Ingenieurs van Rijk en Provincie te Middelburg. I De heer A. van Dale, klerk der posterijen le klasse, aan het post- en telegraafkantoor alhier, is op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli a. s. oveigeplaatst naar Amsterdam, alwaar hij met dien datum wordt werkzaam gesteld aan I het telegraafkantoor, om met 1 Aug. d. a. v. te worden geplaatst aan het bijkantoor te W atergraafsmeer. Ofschoon wij den heer Van Dale gaarne de gezochte verbetering van positie gunnen, meenen wij toch namens velen te spreken, wanneer wij verklaren slechts noode van het post- en telegraaf- kantoor zien vertrekken den ambtenaar die daai sedert 1 Jan. 1880 werkzaam was, en I sedert om zijne bereidwilligheid en hulpvaar- digheid bij zoovelen bekend werd. Niet alleen het publiek van Ter Neuzen, maar ook velen daar buiten kenden den beambte op het kantoor alhier terwijl hij ook in de post- en telegraaf wereld geen onbekende was, uithoofde hij een talrijke schare ambtenaren hier zag komeu maar ook weer gaan! Alleen Van Dale bleef, met ljver voor zijn werkkring bezield, tot we nu eindelijk ook hem zullen moeteh misseu. oge het hem in zijne verdere loopbaan welgaan, en hy daarvan evenveel genoegen smaken, als zuiks bier het gev'al was. Door zijn vertrek ontstaat er weder eene vacaturs in den gemeenteraad, waarvan hij TerWng Tan hel ia" De heer W. H. Balkenstein alhier is be- noemd tot onderwijzer aan een openbare lagere school te Rotterdam. Aan eene zelfde school te Amsterdam is beiToemd de heer W. J. F. Imandt van Ciinge. Donderdagnamiddag had de machinist op een der stoomkranen aan de loskade aan het spoor, A. Cortvriend, het ongeluk, bij het aanzetten der machine, om den loop der kettingen na te zien, met den rechterarm tusschen een der raderen beklemd te geraken, waardoor het lichaamsdeel op twee plaatsen gebroken werd en tusschen die breuken deerlijke vleeschwonden bekwam. Na in het station voorloopig te zijn verbonden, is in het ziekenhuis de arm gezet en verder verbonden. Naar we vernemen is de algemeene toestand gunstig en worden van het ongeval voor C. geen ernstige gevolgen gevreesd. Hedenmorgen is van de werf ,/Zeeland" der Gebr. Ribbens C Bakker te Hansweert met goed gevolg van stapel geloopen een stalen sleepkast van pi. m. 1100 ton voor rekening van schipper J. van Maare te Middelburg ter wijl de kiel werd gelegd voor een sleepkast van pi. m. 650 ton voor rekening van schipper H. Leunis te Ter Neuzen en een dito van pi. m. 600 ton voor rekening van G.J. Dekker te Doel (Belgie). Zaamslag, 30 Mei. In de vergadering van stembevoegde ingelanden van den Zaamslag - polder bleek uit de gedane rekening en verant- woording, dat de ontvangsten waren 10235,34, uitgaven 7624,13, goed slot 2611,21. De nieuwe begrooting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 10628,95. Het dijkgeschot is 6 per H.A. Besloten werd met 35 tegen 12 stemmen tot begrinding van den Reuzen- hoekschen dijk tot aan S. de Mul, mits de Krekepolder jaarlijks 40 in het onderhoud bijdraagt. lot lid van den dijkraad van het calamiteuze waterschap werd herbenoemd de heer Jac. Dees met 38 van de 46 stemmen. Met 27 tegen 20 stemmen werd de jaarwedde van den kantorinier van wegen en waterleidingen bepaald op 400. Een voorstel tot aanwendeu van pogingen om een zeesluis te verkrijgen aan de uitmonding der Othenesche kreek, werd niet verder behandeld. Besloten werd nog om bij wijze- van proef steenslag aan te schaffen voor onderhoud van grindwegen. In de vergadering van ingelanden van den Eendragtpolder bleek uit de gedane reke ning dat de ontvangsten bedroegen f 7107,84 uitgaaf 6769,69s goed slot 338,14s. De nieuwe begrooting bedraagt in ontvang en uit gaaf 7186,90. Het dijkgeschot werd bepaald op 65l4,375 of gemiddeld f 31 per H.A. lot lid aan den dijkraad werd in de plaats van den heer Joz. Zegers, die niet meer wenschte in aanmerking te komen, de heer J. van de Ree. Tot gezworen werd benoemd de heer F. Dees in de plaats van zijn vader P. Dees welke hier- voor had bedankt. Roschkapelle. Met algemeene stemmen is in de raadszitting van 29 dezer tot onderwijzer benoemd de heer P. J. Fermont, thans onder wijzer te Alfen a/'d Maas, om met 1 Juli a. s. in dienst te treden. Boschltapelle, 30 Mei. Bij eenvoudige can- didaatstelling is heden tot lid van den ge meenteraad gekozen de heer P. A. Stallaert- Adriaansens. Bosclikapelle. De installatie van den nieuwen burgemeester zal geschieden op Zaterdag den 8 Juni a. s. Aan de grens der gemeente zal Z.E.Achtb. door een prachtigen stoet ontvangen worden en den ganschen dag zullen volksfeesten en wed- strijden plaats hebben, een en ander opgeluisterd door een muziekcorps. De fietsclub „De Zwaluw" die Donderdag reeds een flinken proefrit maakte, zal eene voor- stelling geven in figuurrijden. St. Jans teen. Bij Jacobus Rosseel zijn Donderdag 25 kippen gestolen. Rengstdijk. Woensdagmiddag reed even buiten de kom onzer gemeente een fietsend slager van Kloosterzande tegen het lamoen van een wagen, waarop men een vracht hout rangeerde, dat uit elkaar was geschokt. Doordat de man, wegens den hevigen wind, zeer gebogen op zijn fiets zat, had hij het voertuig te laat bemerkt. Hij sloeg tegen den grond en kwam voor een voorrad te vallen, dat hem over schouder en zijde ging, omdat het verschrokken paard hevig aantrok. Gelukkig kwam het dier met de voorste pooten in den sloot, waar het bij stond, en vloog terug, waardoor men tijd had den slager weg te trekken, en belet werd, dat hem het achterrad over het lichaam ging, dat hem stellig vreeselijk gewond zou hebben, omdat de last, circa 3000 K.G., bijna geheel op den achterwagen rustte. De man bloedde erg uit neus en mond, mis- schien veroorzaakt door den val en kon langzaam te voet huiswaarts keeren. De fiets was erg gehavend. Donderdagmiddag is op kiaarlichten dag ingebroken bij de weduwe E. v. Looj, die met hare dochter afwezig was. De dief is door een stukgeslagen rait binnen- gedrongen, een kast geopend en daaruit circa 30 benevens eenig bont goed ontvreemd. De politie doet onderzoek. Stoppeldijk. Een paar bewoners van't ge- hucht Dampen, zagen reeds verscheidene dagen, dat hunne kippen zich graag opbielden bij een klein sluisje, waardoor een polder afwatert in de groote waterleiding aldaar. Toen men eens ging kijken, bemerkte men, dat nu en dan door het smalle ondiepe waterstroompje van het sluisje stekelbaarsjes kwamen zwemmen. Pas was zoo'n beestje onder 't bereik eener op post staande kip of met onfeilbare zekerheid werd het gegrepen en in de weide door de hoenders met smaak opgepeuzeld. Stoppeldijk. De feestelijke installatie van de WelEdelAchtb. heer P. j. de Wael zal plaats hebben op Vrijdag den 7 Juni. Ieder beijvert zich het zijne daartoe bij te dragen. Een collecte, door de feestcommissie gehouden, heeft ruim 400 opgebracht. Naar schatting zal de eerewacht uit een 80tal ruiters bestaan. Des avonds zal een schitterend vuurwerk afge- stoken worden. Stoppeldijk. Begunstig door prachtig weder en door de vrooiijke tonen onzer fanfare bad Donderdag het fietsconcours plaats der club Albatros. Er waren 120 deelnemers. De prijzen werden behaald als volgt Yogelpik le prijs A. Schuurman Stoppel dijk 2e pr. A. Verbeek Stekene3e pr. C. E. Silva Lamswaarde. Ringrijden le prijs Jos. Kerckhaert Stoppel dijk 2e pr. E. Kerckhaert idem 3e pr. H. Kerckhaert idem. Poppengooien le prijs P. Serrarens Vracene 2e pr. A. de Ylieger Kuitaart3e pr. E Kerck haert Stoppeldijk. Plankrijden le prijs E. Kerckhaert Stoppel dijk 2e pr. H. Overbeeke Ossenisse3e pr. •J. Vereecken Stoppeldijk. De premie voor het talrijkst gezelschap is niet uitgereikt, die voor het verstkomend viel ten deel aan de club te Koewacht. Het prachtige rijwiel uit het magazijn van den heer P. Kerck haert viel bij loting ten deel aan A. de Ylieger te Kuitaart. Hulst, 30 Mei. Door de tuinier J. van der Walle alhier zijn weer de eerste nieuwe aard- appelen uit de koude grond gewonnen, en naar wij vernemen aan H. M. de Koningin aangeboden. Zondag 2 Jnni 1907. ~R ECHTSZ A K E N. ArroiHlissements-rechtbanb te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 31 Mei de volgende vonnisseti uitgesproken R. D., oud 31 jaar, veldarbeider te Axel, is wegens diefstal veroordeeld tot 14 dagen ge- vangenisstraf. J. D. P., oud 33 jaar, werkman te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroordeeld tot 7 dagen ge- vangenisstraf. H. 11., oud 46 jaar, zonder beroep te Ter Neuzen is wegens diefstal en wederspannigheid veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. ECsspitciragsrecht ts Ten ^eusesa. Sas van Gent, 31 Mei. Na opening der vergadering van de afdeeling Axel der Z. L. Mil, welke heden te Sas van Gent werd gehouden, traden 5 nieuwe leden toe en werden daarna de iugekomen stukken voorgelezen. Hieronder was o. m. een kennisgeving dat 26 Juni te Axel een premiekenring zal plaats hebben en dat de veulenkeuring van het programma is geschrapt. Een sehrijven van de vereeniging van oud- leerlingen der landbouw-cursussen in Zeeuwsch- Vlaanderen 0. D., met verzoek om den paarden- cursus welke te Axel wordt gehouden, te verplaatsen en die in Zaamslag te geven, daar Zaamslag een belangrijke plaats is voor wat den landbouw en wat daarmede in verband staat, betreft. De Voorzitter zegt, dat dit niet op den weg der afdeeling ligt, doch bij het hoofdbestuur ter sprake moet gebracht worden. Naar hij meent zal, indien er genoegzame deelneming is, dat verzoek wel ingewilligd worden. Een sehrijven van den R, Ii. boerenbond te Boschkapelle, waarin aan de afdeeling dank be- tuigd werd voor de belangelooze hulp haar verleend tijdens de overstrooming in 't vorig jaar. door bet stallen en verzorgen van bet vee. Mocht, wat God verlioedde, ook deze streek door rampen geteisterd worden, dan wordt weder- keerige hulp toegezegd. f, Het voorstel van het bestuur tot bet uitloven van 2 zilveren en 2 bronzen medailles bij de stierenkeuringen werd bij acclamatie aangenomen. Bij punt 6 der agenda zegt de voorzitter dat reeds verleden jaar in de vergadering van 5 Juni de heer Daelman vroeg of ook deze af deeling evenals die van Hulst, niet eens in gezelschap van vrouwen en kinderen naar Brussel zou kunnen gaan. Het was voor dat jaar wel wat laat, doch hij gaf het in overweging tegen het volgende (1907). De Voorzitter vindt het jammer dat de heer Daelman thans niet aanwezig is, daar hij loch zeker den voorsteller van dit punt ter vergadering had verwacht. De prijskamp van zware paarden zal gehouden worden den 14, 15 en 16 Juni e. k. Om het mogelijk te maken dat een ieder van de ge- zelschapskaarten gebruik zal kunnen maken stelt de Voorzitter voor twee excursies te hou- den nl., een op Zaterdag 15 Juni en een op Zondag 16 Juni. Hij merkt tevens op dat des Zondags alle paarden zijn tentoongesteld terwijl de Yrijdag wordt bestemd voor de keuring van hengsten en Zaterdags de merrien worden gekeurd. Reeds ter vergadering geven zich een tiental leden op voor de excursie op Zaterdag 15 Juni. Een der leden zegt dat ook reeds de vereeniging van oud-leerlingen heeft besloten om des Zaterdags naar Brussel te gaan, zy zullen sameu komeu op de //Blauwhoeve" na- bij het station Sluiskil. Besloten wordt om een adverientie te plaat sen (zie advertentien, Red.) teneinde de leden gelegenheid te geven zich met hun gezin op te geven voor deelneming. Bij de verkiezing van twee bestunrsleden, een voor Axel, wegens het overlijden van den heer P. van Hoeve en een voor Ter Neuzen door het bedanken van den heer L. Moes, wijdt de Voorzitter eenige woorden aan wijlen den heer P. van Hoeve. Steeds heeft hij een open oog en oor gehad voor de belangen van den land bouw in het algemeen en vooral voor de af deeling. Dat hij in vrede ruste. Hervormide Kerk. Ter Neuzen 9 u. en 2 u., Ds. Laatsman van Gent.. Sluiskil. 9 u., Ds. G. van Dis. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u., geen dienst en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u. geen dienst en 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. 9 n., Ds. H. Akersloot van Ilouten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Den Boer. Cereformeerde Herken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 n., Ds. J. v. d. Berg voorb. H. Avondm. Axel A. 9 u. en 2 u Ds. E. H. Broekstra. 1*. 9 u. en 2 u., Ds. R. v. d. Kamp Zaamslag A. 9 u. en 2 u., Ds. G. F. Kerkhof van O. en W. Sonburg. IS. 9 u. en 2 u leeskerk Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. P. H. de Jorge. ISerefformeerrte Kemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ n„ leeskerk. 0 ud-GertToi'Hieerdegemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., leeskerk. ^Eiitliaal SCbenIiaCxer" (Kerkboflaan). Ter Neuzen. 5J u., Dhr. J. J. Kense. Zitting van 31 Mei 1907. Veroordeeld zijn C. d. C arbeider te Westdorpe, ter zake van het rijden met een velocipede zonder lan- taarn eu bel, tot 2 boeten elk van /0,50, subsidiair 1 dag hecktenis voor elke boete P. B., arbeider te Westdorpe, ter zake van het rijden met een velocipede zonder Jantaarn, tot eene boete' van 1. subs 1 dag hecht. M. G., stoeienmatter te Axel, ter zake van het rijden met een velocipede zonder licht2e. door het bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd, een valschen naam opgeven, tot eene boete van 1 esi tot eene b.oete van 5. subs, i en 3 dagen hecht.; A. C., tweede baas op eer. baggermolen te Sas van Gent, ter zake van zonder verlof van het bevoegd gezag, het verkeer op een open- bare landweg belemmeren, tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht.; A. J., voerman te Overslag, ter zake van het rijden met aaneengekoppelde wagens, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht P. D. L., koopmun te Westdorpe, ter zake van het op den openbaren weg een trekdier ios en onbeheerd laten staan, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. M. D., werkman te Axel, ter zake van zonder daartoe gerechtigd te zijn, loopen op bezaaiden grond, tot eene boete van /0.50, subs, tot plaatsing in een tnchtschool voor den tijd van een week; K. B., koopman te Ter Neuzen, ter zake van Leer- plichtwet-overtreding bij herhaling, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht A. V., timmerman te Ter Neuzen, ter zake van het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, tot eene boete van vijftien gulden, subs. 3 dagen hecht.; P. J. d. Kketellapper te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van tien gulden, subs. 3 dagen hecht. D. v. M., tijman te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van vijf gulden, subs. 3 dagen hecht. J. C. M., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van vijf gulden, subs. 3 dagen hecht F. F., arbeider te Ciinge; L. C., werkman te West dorpe; L C. V., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van twee guld.en, subs. 2 dagen hecht. J. Rwerkman te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van twee gulden, subs. 2 dagen hecht.D. d. B koopman te Selzaete, ter zake als voren, tot eene boete van een gulden, subs. 1 dag hecht. I. K., vischkoopman te Ter Neuzen, ter zake als voren, ot eene boete van vijf gulden, subs. 3 dagen hecht.; K. F. v. P, borstelkoopman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij herhaling, tot hecht. van drie dagen; G. K, zonder beroep te Ter Neuzen, tor zake van openbare dronkenschap en ter zake van openbare dronkenschap bij vierde herhaling, tot eene boete van vijftien gulden, subs. 3 dagen hecht. en tot hecht. van dris weken J. D metselaar te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij dertiende herhaling tot eene bechtenis van drie weken JJiilsIascn van reclitsvervnlgliig' P. K., winkelier te Westdorpe, ter zake van overtreding der Loterijwet.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 5