WATERBLANKE Advertentien. Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND? Handelsberichten. Wat een inwoner van Goes zegt. te TER. NEUZEN. Schipper KERPEL Harsvrye RIJWIEL- en NAAIMACHINE-OLIE, verkrijgbaar a 20 cent per groote flacon, Een met zeer veel zorg voorbereide in- braak is gepleegd in het magazijn van de juwe- lierster mevr. Lemonnier, te Parijs, welk maga zijn zich bevindt in de winkelgalerij van het Palais-Royal. Naast het magazijn stond een winkelhuis ledig, dat gehuurd werd door een man die zich Charles Dunka noemde en zeide dat hij er een speelgoedmagazijn zou vestigen. Hii teekende het huurcontract, betaalde een ter mijn van de liuur en betrok het huis met nog een man, dien hij voor zijn bediende uitgaf. Patroon en bediende schenen te zamen het magazijn in te richten, want de volgende dagen hoorde men er timmeren en zagen, wat echter niemands achterdocht opwekte. De juwelierster, mevr. Lemonnier, ging Zaterdagavond, na het sluiten van haar magazijn, naar haar familie in den omtrek van Parijs, waar zij tot Dins- dagmorgen bljjven zou en zij liet haar winkel- juffrouw en haar dienstbode in het magazijn achter. Zondag gingen dezen den geheelen dag uit. De portierster hoorde Zondagvoormiddag nog hamerslagen in den winkel van Dunka, maar tegen 12 uur hielden deze op en even later ging Dunka uit, met een reistasch in de hand Eenige uren daarna verliet zijn bediende eveneens het huis. De winkeljuffrouw en de dienstbode van mevr. Lemonnier kwamen Zon- dagavond terug en bemerkten niets verdachts in het magazijn. Eerst Maandagmorgen, toen zij er bij daglicht inkwamen, zagen zij tot haar groote outsteltenis, dat er een gat gemaakt was in den rnuur die het magazijn van den winkel tan Dunka scheidt. een gat, juist groot genoeg om een volwassen mensch door te laten. In het magazijn waren de ruiten der glazen kasten met diamanten en andere kostbaarheden uitge- sneden en deze kasten geheel geledigd. Mevr. Lemonnier, die telegrafisch ontboden werd, con- stateerde dat er voor een waarde van 100,000 francs verdwenen is. Men wanhoopt er aan of het nog mogelijk zal zijn de dieven te achter- halen, daar deze bijna een dag den tijd gehad hebben om zich uit de voeten te maken eer de misdaad werd ontdekt. Een zonderlinge moord is Woensdag te Southsea, in Engeland, gebeurd. Daar leefde eeD rijke weduwe met name Crumpe. Woens- dagmiddag kwam een oud deftig heer met een rijtuig haar een bezoek brengen. De grijsaard hij is 75 jaar was zoo zwak, dat hij ondersteund moest worden, toen hij uit het rijtuig naar de deur ging. Hij werd bij Mevrouw Crumpe toe- gelaten en, nauwelijks met haar alleen, schoot hij haar dood. Daarop begaf hij zich naar een koffiehuis, dronk er een half fleschje roode wijn uit en gaf zich op straat bij den eersten politie- agent aaip- dien hij zag. Hij schijnt ookGrumpe te heeten en een neef van den echtgenoot der vermoorde te zijn. Hij maakte aanspraak op een deel van het vermogen, dat de weduwe Crumpe geerfd had. Albert Clement, de 21jarige zoon van een zeer bekend Fransch automobielenfabrikant, is bij een ongeluk met zijn auto omgekomen. Zijn metgezel had eene groote wonde. Clement had een zoo sterk voorgevoel van het onheil, dat hij dien ochtend tot zijn werk- lieden had gezegd #als ik binnen een uur niet terugkeer, kom mij dan zoeken dan zal mij zeker iets zjjn overkomen." Een van de daders van den met zorg voorbereiden en met overleg en goeden uitslag uitgevoerden diefstal met braak in de wissel- kantoren der firma Van Giabbeeck en De Laet in de Pelikaanstraat te Antwerpen, is te Ber- lijn aangeh.ouden in den persoon van Max Bogislaw Gorski, een steendrukker, die nog in 't bezit was van 36,000 gulden aan Duitsche, ltaliaansche, Russische en Amerikaansche bank- biljetten. Hij is aan het station aangehouden en hij bekende dadelijk te Dresden 10 April 1.1. deelgenomen te hebben aan een groote in- braak en nu laatstelijk te Antwerpen de vorige week. Nader is gebleken dat uit de brandkast der firma Van Giabbeeck en De Laet gestolen is ruim 112,000 fr., waarvan de firma 100,000 fr. terug krijgt van de assurantie-maatschappij plus 800 fr. van de schade aan de brandkast. De dieven zijn per auto ontsnapt. In den vroegen morgen van Woensdag 1.1. kwam een jonge Duitscher op de boulevard Bandonin te Molenbeek (Brussel) een auto huren om dade lijk naar Aken gebracht te worden, wat hem 250 fr. kostte. Aan het gare du Midi nam hij een medereiziger op en nu ging 't over Leuven, Francorchamps om 's avoids te Aken aan te komen, waar gegeten vverd en waar de reizigers en de bestuurder hun intrek namen in een hotel, 's Morgens waren de reizigers verdwenen en de bestuurder kon zonder fooi naar Brussel teruggaan. Volgens een Renter-telegram uit Sydney loopt aldaar het gerucht, dat de Carolinenarchipe" door een geweldigen orkaatt en een daarmee gepaard gaande reusachtige vloedgolf geteisten is. Tweehonderd inboorlingen zouden zijn omgekomen. De Carolina-eilanden, die ten oosten aan de Philippijnen en ten noorden aan Nieuw-Guinea liggen, behooren aan Duitschland. Zij vormen een groep van ongeveer vijfhonderd eilandjes, met een gezamenlijke bevolking van omstreeks 8.000 zielen. Welke eilanden verwoest zijn wordt in het bericht niet gemeld. Een Amerikaansche dame, mrs. Chalmers- 'rentice uit Chicago, overleed aan boord van let Duitsche s.s. ffKonigin Luise," dat van Italie naar New York voer. Met hetzelfde schip werd een aantal landverhuizers vervoerd en de regeeringscommissaris, die deze vergezelde, eisch- te, dat het lijk van de dame over boord gezet zou worden. Ofschoon de docbter der over- .edene, die mede aan boord was, hiertegen pro- testeerde en ook de seheepsdokter verklaarde dat er geen gevaar voor0 besmetting bestond, wanneer het lijk naar Amerika werd meegenomen, moest de kapitein aan het bevel van de regee ringscommissaris gevolg geven, op grond van de ltaliaansche wet. Het lijk van mrs. Chal mers-Prentice werd dus in een laken gewikkeld en over boord gezet. Bij aankomst van het schip te New \ork leeft de weduwnaar van de overledene een eisch tot schadeloosstelling van 11j4 millioen gulden aan de ltaliaansche regeering gesteld, terwijl tevens de regeering der Vereenigde Staten bij die van Italie heeft aangedrongen op een wijziging van bedoelde wet, ten einde let mogelijk te maken, dat, op vordering van de nabestaande, het ljjk van een gedurende de reis overleden passagier aan boord kan blijven, wanneer daardoor geen gevaar voor de aan loord aanwezige personen ontstaan. Een reiziger, die de Poolstreken bezocht, heeft in Amerikaansehe bladen merkwaardige verhalen gedaan van zijn verblijf onder de Eskimo's. Een zwarten vos, wiens huid 2500 waard is, ruilen zij graag in tegen een zak meel. Een Eskimo schat zijn hond zoo hoog, dat hij zijn vrouw een groote eer meent te bewijzen, door haar te ruilen voor den hond van zijn buurman. Te Smyrna is Donderdagavond (16 Mei) baron Van Heemstra op zijn bezitting bij Smyrna door roovers gevangen genomen. De Hollandsche legatie te Constantinopel, die de aandacht der Porte op dit feit vestigde, verzocht geen troepen er heen te zenden, ten einde het leven van den gevangene niet in gevaar te brengen. Men gelooft, dat de leden vau baron Van Heemstra's familie er in geslaagd zijn diens vrijlating te bewerken tegen betaling van een losgeld, waarvoor. waarschijnlijk de Porte aansprakelijk zal zijn. De hier bedoelde persoon is de jonge baron Van Heemstra, Nederlander, zoon van wjjlen baron G. van Heemstra, vroeger officier bij de cavalerie en stalmeester van wijlen koning Willem III. -De jonge baron is gehuwd met een Engelsche dame. De bandieten hefcben van zijn echtgenoote een belangrijkenlosprijsgeeischt voor de invrijbeidstelling van haar man. Te Tihange, bij Hoei, zond Zaterdag een vrouw haar twaalfjarig dochtertje naar een winkel in de buurt, om iets te koopen, doch daar zij met haar betaling ten achter is, wilde de winkelier het gevraagde niet meegeven. Het meisje, gebelgd over wat zij een beleedi- ging vond, ging naar huis, klom, zonder iets te zeggen, naar boven, goot haar kleeren vol petroleum en stak die aan. De moeder en de buren, haar noodkreten hoorend, snelden naar boven, trapten de deur in en vonden het meisje brandend op den vloer liggen. Het kind werd, nadat de vlammen waren uitgedoofd, naar het gasthuis gebracht, doch het stierf reeds eer 't daar aangekomen was. Koewacht, 24 Mei. Heden nacht is door de douanen alhier aangeslagen een prachtige vaars, ter waarde van 550 francs. 'a Graven h age, 24 Mei. Eerste Kamer. De bekrachtiging van het crediet voor de ont- vangst der afgevaardigden ter Vredesconferentie werd goedgekeurd, nadat Minister Van Tets mededeeling had gedaan dat de eerste steen- legging van het Vredespaleis aanstaande is. In antwoord op de interpellatie van den heer Stork inzake de toestand bij de Rijksverzeke- ringsbank, deelde Minister Veegens mede dat de wijze vau dekking van het tekort nog onbeslist is, en dat de loyale uitvoering der wet niet gedoogt eene bureaucratische campagne tegen eigen risico, doch dat hij ook van de zijde der werkgevers trouwe naleving der wettelijke voor- schriften vordert. De heer Van der Biesen drong aan op af- schaffing der raden van beroep. De heer tlovy verdedigde de directie der Bijksbank. Tweede Kamer. Met 35 tegen 22 stem- men is aangenomen de motie van den heer Marchant, voor ophefiing der militaire wacht bij het Kamergebouw. Het debat over het wetsontwerp betreffende onderzoek naar het vaderschap is aangevangen. De heer Van Doorn bestreed het ontwerp, waarvan hij duchtte toeneming der onzedelijkheid, en abortus, toepassing der Neo-Malthusiaansche middelen en aantasting van den basis onzer maatsehappelijke inrichting, tot schade van het wettig huwelijk. Gemeenteraad van Ter Neuzen. ZEET1JDINGEN. \'an 22 tot en met 23 Mei. Mei werden langs de J?ositie der stoomschepen. Middelburg, 23 Mei. Marktbericht vau de Eieren-veilingsvereeni- ging //Walcheren" van versche iulaudsche eieren voorzien van het merk Y. A'W. Kippeneieren 3,10 a 3.40. Eendeneieren 3,60 a 4.20, Ganzeneieren 7.00 a 8,00, Kalkoeneieren 4,60 per 100 stuks KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,75 a f 47,i Engelsch per n 12,n v 12, Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen een pijnlijkeu rug, rheumatische pjjn, zwelling der ledematen, onzuiver bloed, duizeligheid, slape- loosheid, onregelmatigen hartslag, en werken den schadelijken invloed tegen van thee, bier en spiritualien. Mejuffrouw C. den Boer, Mathewes Srnalle- gangsbuurt B 219 te Goes, rneldt onsNa het groote succes dat ik bekomen heb met Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan ik nietna- laten U mijn hartelijken dank te betuigen voor dit heilzaam geneesmiddel. De laatste tien maanden was ik geen oogenblik zonder vlijmende pijn in de lendenen en in den rug, dit was zeer onaangenaam daar mijn geheele huishouden er onder te lijden had en de geringste bezig- heid mij veel moeite en last veroorzaakte, vooral bij het bukken was de pijn bijzonder hevig. Ik werd ook gekweld door duizelingen en hoofd- pijn, ik begon mij ongerust te maken dat mijn ziekte daar ik de eigenlijke oorzaak niet wist zich verder zou uitbreiden. Toen ik toevaliig hoorde vertellen dat Fosters Rugpijn Nieren Pillen hiervoor het aangewezen middel was, liet ik dadelijk een doosje komen. Hoe zal ik U mijn vreugde beschnjven toen ik reeds na het gebruik van deze eene doos een buiten- gewone verlichting bekwam en de pijn zoo goed als geheel verdwenen was. Ik zal thans nog een doosje innemen en vertrouw dat ik dan volkoinen hersteld ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig L het publiek te maken op elke wijze die IT goeddunkt. Spreek langzaam en duidelijk wanneer gij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopt, dan zal er geen vergissing plaats hebben. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke-Leuuis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postvvissel a 1,75 voor e'e'n of 10.— voor zes doozen. Oostsluizen alhier 15 binnenvaartuigen op- en 37 afgeschutdoor de AV estsl. 6 op- en i afgeschut. Ondertrouwd G. DE R1DDER J. C. A. DE SMI DT. Ter Neuzen, 24 Mei 1907. De Heer en Mevrouw FRANQOIS ATAN AVAESBERGHE hebben de eer kennis te geven van d^ geboorte van een zoon. Hulst, 24 Mei 1907. Bij ons vertrek naar elders, roepen wij allien vrienden en bekenden een liartelijk vaarwel en tot weerziens toe. Axel. DAVID KOSTER en Familie. Belangstellenden, ook uit andere gemeenten in de oprichting van hovcnstticiiide school, worden verzocht op eene vergadering te houden op Woensdag 29 Wlei a. s.j des nam. 3 ure, in het Hotel de Commerce", te Ter Neuzen. zal volgende week te HOTTER DAM in lading liggen lot en met Woens dag 29 Mei. De in de zitting van 16 Mei 1.1. aangehouden ,Ver- ordening op de heffing van loon voor het van gemeente- wege ruimen van privaatputten en -tonnen, in de ge- meente Ter Neuzen," bevat o. m. de volgende bepalingen Artikel 1. Voor het van gemeentewege ruimen van een privaat- put of een ton wordt in de gemeente Ter Neuzen loon betaald. Art. 2. Het loon voor het ruimen van een privaatput, niet grooter dan 1500 L., wordt geregeld naar den aanslag in den Hoofdelijken omslag en bedraagt per put en per keer, behalve voor armlastigen, welke niets oetalen a, voor hen die niet in den Hoofdelijken omslag zijn aangeslagen/0,15; t, voor hen die in den Hoofdelijken omslag zijn aangeslagen naar een belastbaar inkomen van f 50,en minder0,20 c, voor iedere 50,hoogere aanslag of gedeelte daarvan meer0,05 tot ten hoogste6, d, voor privaatputten in beheer bij zedelijke lichamen enz2, Voor privaatputten met grooteren inhoud wordt voor iedeien volgenden keer dat het materieel daarvoor nog in werking wordt gesteld, het hiervoren bepaalde loon berekend. Art. 3. Bij het gebruiken van tonnen wordt het jaarlijksche loon van rniming gerekend gelijk te staan met driemaal het ruimen van een privaatput, niet grooter dan 1500 L. Art. 4. Het loon voor het ruimen van een privaatput wordt bij de aangifte betaald door den aangever ten kantore van den Gemeente Ontvanger. De aangever ontvangt daarvoor een bewijs van betaling waarop een volg- nummer is geplaatst, hetwelk aanduidt de volgorde waarin de ruiming van zijn privaat zal geschieden. Het loon voor het ruimen van tonnen wordt jaarlijks in twee gelijke termijnen betaald, de eerste termijn voor 1 Februari en de tweede termijn voor 1 Augustus. Art. 5. Wanneer meerdere gezinnen tenzelfden privaatput ge bruiken dan wordt het loon betaald door dengene der bewoners, die de aangifte tot ruiming heeft gedaan, en bedraagt het gemiddelde van hetgeen ieder bewoner zou verschuldigd zijn bij aangifte tot ruiming. Art. 6. De onkosten voortvloeiende uit de omstandigheid dat een privaatput voorwerpen bevat hinderlijk voor de ruiming, komen ten laste van den ingezetene wiens put geruimd wordt. Zij worden berekend naar de schade die aan bet materieel is aangebracht, de meerdere Vijd die voor de ruiming moet genomen worden, de noodzakelijke onkosten die door de bediening moeten gemaakt worden enz. Het bedrag mag de werkelijk gedane onkosten niet overschrijden en wordt aan den belanghebbende schriftelijk bij nota opgegeven binnen een week nadat de opgave der gemaakte kosten ter kennis van Burge- meester en Wethouders is gebracht. Deze kosten moeten binnen acht dagen na uitreiking der nota worden betaald ten kantore vau den Gemeente- Qntvanger. Art. 7. Ingezetenen buiten de hoofdkom, die de ruiming ifunner privaatputten vanwege de gemeente wenschen gedaan te hebben, betalen het gwone loon, wanneer zij op niet meer dan 100 Meter afstand van de grens der hoofdkom afwonen voor iedere 100 Meter ot gedeelte daarvan verder f 0,.() meer. De afstand wordt gemeten over den te rijden weg. C'insfe. Huwelijks aangiften. 6 Mei. Carolus Ludo- vicus van Ombergen, oud 24 j jm. en Coralia Stephania Vergauwen, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Mei. Jacobus Aloisius Blommaert, oud 32 j., jm. en Elijmphia Francisca de Kever, oud 31 j., jd. Geboorten. 8 Mei. Joannes Franciscus, z. van Anto- nius de Wit en van Eugenia van der Kelen. 12 Mei. Francitcus, z. van Theoflel Lodewijk Clarijsse en van Eugenia Reijns. Joseph Honore Franciscus, z. van Josephus de Puysseleir en van Silphia van Dorsselaer. Overlijden. 7 Mei. Ferdinandus Praet (van Bagnolet, depart Seine, Frankr.). oud 28 j z. van Fredericus Bene- dictus en van Flaminia Maria van der Heijden. 13 Mei. Van der Keelen, oud 41 j., echtg. van Jacobus Pauwels. VLAG. Q I NAAM. M3. Van en naar- Lading. I'oor Ter Weuieu Eng. s.s. Biver Lagan Noor. 8.8. Thyra Noor. s.s. Nordlyset Eng. s.s. |Biver Thames 23 Nederl. s.s. Richard Deen. s s. Eng. sch. Duits. 8.8. Deen. s.s. Eng. s.8. Ned. sch. Eng. 8.8. idem idem Noor. s.s. Bus. 8.8. Deen. 8.8. idem Vera Sydney Smith Margarete Jeanne Sea Gull Vriendschap Sea Hound Dynamo Humber Dag Graf Schuwalow Taarnborg Vera 2272 Londen stukg. 2121 Middlesbro ijzer H'enzen 1344 Middlesbro ledig 2241 Londen stukg. 4849 1 Blyth ledig Gent i 2902 Reval vlas 449 Aruba guano 27 39 Pernau hout 3313 Hernosand idem 2762 Louden stukg. CaeUt 443 Liverpool cement 3085 Londen stukg. 1425 Hull idem 2894 Goole idem 1787 idem ledig 4995 Bleyth idem 3485 Grimsby idem 2902 Grangem. idem s.s. HARALD in lading te St. Petersburg voor Brugge, s.s. JENNY in lossing te Stockton on Tees, s.s. RICHARD vertrok ?3 dezer van Ter Neuzen naar Blyth. s.s. ELISABETH in lossing te Kroonstadt. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 7