Gemengde berichten. Predikbeurten. Gent zullen aankomen. Daarom is gevraagd op Zondag 23 Juni alle kantoren in Oost- en West-Ylaanderen geheel den dag tot zonsonder- gang open te laten en den dienst te Gent te versterken. De inkorving zal geschieden op Woensdag 19 Juni van 's morgens 8 tot's avonds 7 uur in het Grand Hotel te Gent. Dit gebouw zal voor die gelegenheid prachtig versierd zijn. Axel. Tot tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. s. alhier is aangesteld de heer G. Stoffels van Zaamslag. Twee sollicitanten hadden zich daarvoor aan- gemeld. Philippine. De aansluitdgk tusschen den Clara- en den Angelinapolder is Donderdag ge- reed gekomen. De burgemeester onzer gemeente, de heer Cuelenaere, was de eerste persoon die dezen dijk betreden heeft. Boschkapelle. Een onzer ingezetenen zond den Koning van Spanje een schrijven van ge- lukwensch bij de geboorte van diens zoon. Deze week werd een dankbetuiging terugont- vangen, namens Z. M. .pnderteekend door zijn secretaris E. de Forres. Boschkapelle. De heer C. L. Stallaert, die binnenkort periodiek moet aftreden als lid van den gemeenteraad, wenscht als zoodanig niet meer in aanmerking te komen. Boschkapelle. De heer P. van der Wielen, op 16 Mei jl. bij enkele candidaatstelling tot lid van den Gemeenteraad verkozen, heeft verklaard de benoeming niet aan te nemen. Stoppeldijk. Een jongen, die koebeeten schoonmaakte, hakte zoo ongelukkig met het mes, dat hij het voorste lid van een vinger geheel afkapte. Stoppeldijk. Onder zeer veel blijken van belangstelling herdacbt Woensdag de heer J. A. Claessens zijne 25jarige werkzaamheid als onderwijzer in de gemeente. De school was prachtig versierd, de kinderen zongen toepasselijke liederen, hielden mooie toespraken en boden den beminden onderwijzer een mooi cadeau aanook het onderwijzend personeel offreerde een mooi geschenk. Door den jubilaris werden de leerlingen gul onthaald. 's Avonds bracht de fanfare //St. Cecilia" aan den heer Claessens, die bijna 25 jaar lid en onder-directeur van het gezelschap is, eene luisterrijke serenade, waarbij het bestuur van 't muziekgezelschap en de gemeenteraad tegen- woordig was, en werd hij hartelijk gecomplimen- teerd door den heer G. Castenmiller. Van alle huizen in de kom der gemeente waaide de vaderlandsche driekleur, terwijl voor de woning van den jubilaris een prachtige eere- boog was opgericht. Moge de heer Claessens nog lange jaren arbeiden aan 't heil der Stoppeldijksche jeugd. St. Jansteen. Zondag hield de boerenleen- bank alhier eene druk bezochte algemeene ver- gadering, waarin verslag gedaan werd over den toestand der bank in 't afgeloopen jaar. In 'tjaar 1906 werd aan spaargelden ont- vangen 20157,22, zoodat de ontvangen gelden met het saldo van 1905 een bedrag uitmaken van 36787,33. Van de spaargelden werd terugbetaald 9453,54, zoodat op 't einde van 1906 het saldo bedroeg 27333,79. Aan voorschotten had de bank uitgeleend einde 1905 16017,22. In 1906 vermeerderde dit bedrag met 13280, zoodat uitgeleend was f 29297,22. Hiervoor werd in 1906 terugbetaald 4903,72. Op 'teind van 1906 had de bank alzoo uit geleend 24393,50. In loopende rekening aan de leden was uitgeleend 2910, waarvan /13()0 terugbe taald. Kassier en bestuursleden, die aan de beurt van aftreding waren, werden herkozen. Ten slotte werd 't Bestuur opgedragen te onderzoeken of 't mogelijk is de rente voor spaargelden te brengen op 3,60 Rilland. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Zimmermanpolder werd alhier aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1908 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiing en audere werken, raming f 14.915. Hiervoor werd het minst ingeschreveu door den heer Jac. Jansen te Ter Neuzen, voor 15,000 aan wien, behoudens goedkeuring door Ged. Staten, het werk is gegund. Zondag 26 Mei 1907. Te omstreeks 7 uur Woensdagavond is te Rotterdam al spelende aan den Wolfshoek in de Leuvehaven te water gevallen en ver- dronken de 8jarige D. K. Het lijkje, dat door schippers is opgehaald, is naar het doodenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht. Men meldde Donderdag uit Meppel aan de Ass. Ct. Hedenvoormiddag werd bij het in aanbouw zijnde tramstation een zware boom geveld, die bij het vallen terecht kwam op de intercommunale telefoonlijn. Het gevolg was, dat de onge- veer 30 a 40 draden over een groote uitge- sfcrektheid gedeeltelyk aan de palen hangen. Men kan nagaan, dat vrij wat arbeid noodig is om alles weer te herstellen, waarmede van- middag is aangevangen. Ook de gemeentelijke telefoonlijn naar de goederenloods van den spoorweg werd het slachtoffer van dit onheil. Elke verbinding is natuurlijk voor het oogen- blik verbroken. Te Amsterdam kwam Dinsdag een man aan het politiebureau aan de Westerstraat mede- deelen, dat hij zijn patroon, met wien hij twist had gehad, met een knipmes in de borst had gestoken. De verwonde is, na in de kliniek in de Willemsstraat verbonden te zijn, naar, het Binnengasthuis vervoerd. De dader is aan- gehouden. Uit Amsterdam meldt men Woensdagmiddag heeft de portretschilder A. zijn vroeger meisje, mej. D., wonende Daniel Stolpertstraat 23, door middel van revolversehoten om het leven gebracht, en daarna ziehzelf dood- geschoten. Beiden waren onmiddellijk dood. Het meisje had sedert eenigen tijd de verloving afeemaakt, en Woensdag heeft A. zich daarover gewroken. Hij zocht het meisje in haar eigen woning op, onder den schijn dat hij voor goed afscheid van haar wilde nemen, en schoot haa,^ in de keuken neer. De moeder van het slacht offer was te verschrikt om tusschenbeiden te komen. Te Leur zijn op den eersten Pinkstexdag, meldt het Dgbl. v. N.-Brab., de boerderijen van de wed. Ros en de wed. Kostermans en de schuur van den landbouwer Hendriks afgebrand, Het huis en de stal van Hendriks, waaruit de rook reeds door het dak sloeg, konden worden be-- houden. Het vee is met levensgevaar gered alleen bij de wed. Ros verbrandden nog twee varkens en eenige kippen, terwijl een kalf zulke ernstige brandwonden bekwam, dat het moest worden aTgemaakt. Bij de wed. Ros konden nog papieren van waarde, eenig goud, wat spek en kleeren gered worden, maar bij de wed. Kostermans bleef letterlijk niets ge- spaard. Een kistje met geld kon de 80jarige vrouw nog meenemen, waarin zich ook bevond de opbrengst van twee pas verkochte koeien. De veel besproken Hongaar, die in het huis van bewaring te Groningen gedetineerd was, is door de politie naar Rotterdam over gebracht om met een Hongaarsche stoomboot, door bemiddeling van het Oostenrijksch-Hon- gaarsch consulaat, naar zijn geboorteland te worden teruggebracht. De onderwijzer F. K., te Paterswolde in Drenthe, is in hechtenis genomen, verdacht van een schooljongen zoo te hebben geschopt, dat de jongen eenigen tijd daarna in het zieken- huis te Groningen is overleden. Een man, wien Tweeden Pinksterdag op de Regenteslaan te 's Hage door de electrische tram beide beenen werden afgereden, is in het gemeenteziekenhuis overleden. Dinsdagmiddag daalde op een stuk kla- verland, gelegen aan den Looversdijk te Teterin- gen bp Breda, een luchtballon neer. In de raand bevonden zich twee le luitenants der genie van het Belgische leger de heeren "V an Weenen en Seeger. Zij waren te half twee (Greenw. tijd) te Antwerpen opgestegen, de grootste bereikte hoogte was 1500 M.op die hoogte was het koud. Er was een ontzettenden toeloop van volk, en de officieren zullen geen aangenamen indruk van het publiek medenemen. Er werd ont- zetiend gedrongen, en de straatjeugd vermaakte zich met werpen met kikvorschen, zoodat de luchtreizigers met moeite hunne kalmte be- waarden, en zich beklaagden dat zij uooit zoo behandeld waren. als zij ergens neerdaalden. De marechaussee kon een en ander onmogelijk beletten. De huurders van het land werden schadeloos gesteld. De schrijvet der Haagsche Sprokkelingen in het Utr. Dbl. vertelt hoe de Drankwet in de Witte wordt toegepast In de Witte Societeit te 's Hage zijn twee buffetten ingeriehteen voor sterken dranken en een voor de overige consumptie. Wanneer je er een whisky-soda wilt hebben, dan moet "de bediende eerst aan buffet I het fleschje soda- water halen en dan aan buffet II het glaasje whisky, wat u dan samen op een blaadje wordt voorgezet. Waarom Wei, omdat de Drankwet verbiedt, //vergunning" aan commissarissen der sociteit gegeven, aan den pachter aan de buffetten in gebruik af te staande houder van de z/vergunning" moet deze een zeker deel des jaars zelf uitoefenen. Om dat bezwaar te ontgaan, hebben nu commissarissen zich verplicht gezien, de buffetten verpachtende, hetdebiet der alcoholische dranken in eigen beheerte doen uitoefenen door iemand in hun dienst, waarvoor zij natuurlijk aan den pachter in een of anderen vorm weer een vergoeding moeten geven. Vrage is de wetgever geroepen, zulke dwaas- heden uit te lokken En wat te zeggen van een wet, die dwingt om voor toestanden, waar niemand bij het maken van de wet het oog op had zulke draaierijen te bedenken V Bij een goudsmid te Aarlanderveen meldde zich een eenvoudig gekleed meisje aan, zeggende, dat ze als nicht gelogeerd was bij de familie De W., te Oudshoorn. Haar tante wenschte een paar gouden kettingen met kruis en een paar gouden strengen en ze overhandigde een gesloten briefomslag, waarin tante om deze zaken vroeg. De goudsmid, die de familie De W. zeer goed kende en geloof sloeg aan de mededeelingen en den brief van het meisje, gaf mee een gouden broche met knoppen, een gouden broche met knoppen, waarin simili, een gouden rolketting met tonnetje, een gouden kruis met corpus, een gouden daraesvestketting, een dito, twee stukken gouden ketting, naar gissing anderhalf el lang, een gouden ketting, naar gissing twee el lang, een gouden kruis, glad met geel op- gewerkt, waarin simili. Eenige dagen na de afgifte informeerde de goudsmid en toen bleek, dat deze de dupe ge- worden was van een sluwe oplichtster de familie De W. wist van de geheele geschiedenis niets. Een beruchte Amsterdamsche ,/kwartjes- vinder" die Woensdag in de Scheveningsche Boschjes zijn praktijken uitoefende, sprong bij de nadering van een agent op zijn Sets, en ging er van door. Maar de politieman leende snel een rijwiel van een derde, die er bijstond, en hij mocht het genoegen srnaken den kaartspeler in te rekenen. In Brugge werd in de Gulden Vlies-laan in den nacht van Dinsdag op Woensdag veel opschudding verwekt, doordat eenige buren onraad ontdekten in een villa van een mevrouw, die zelf in Blankenberg vertoefde. Men hoorde gerucht en zag in de loggia verdachte gedaanten die zich dadelyk terugtrokken. Weldra stond heel de wijk overhoop buren met revolvers, messen en knuppels gewapend, sloten alle uitgangen af. Om 2 uren zagen zij drie kerels uit het zoldervenster van het huis te voorschijn komen en over de daken de vlucht nemen. Verscheidene revolversehoten werden op de inbrekers gelost, doch geen enkel trof' doel. Toegesnelde politieagenten begonnen nu in al de huizen der orageving onderzoekingen, die den ganschen nacht hebben geduurd. In de villa Paridaens in een vuil afgezonderd hok, dat de agenten slechts konden bereiken door elkaar omhoog te beuren, vonden zij, in tapijten gerold, een kerel, drager van een re volver, een zakmes, dievengereedschap, een electrische lamp en een pak chocolade. Te 4 uren, toen de meid van een ingenieur die vijf huizen verder woont, haar kamer ver- liet, werd zij vastgegrepen door een kerel, die, op haar hulpgeroep, haar los liet en naar be- jneden snelde. Daar botste hij op den inge nieur, die hem naar de reden zijner tegen- woordigheid in huis vroeg. De kerel antwoordde met de grootste kalmte van de wereld, dat hij een vriend was van de meid die hem in huis had laten slapen en de ingenieur, die van de inbraak niets wist, wilde hem buiten de deur zetten, toen er gebeld werd door de politie, die den man bij de kraag vatte. De aangehoudenen zijn sjiek gekleed het parket denkt dat zij tot een internationale bende behooren. Een drama te Capellen Wij lezen in het Hbl. v. Antwerpen ,/Het parket, naar Cappellen geroepen heeft na onderzoek een aanhoudingsmandaat afgeleverd tegen zekeren Gorissen, wonende op eenige stap- pen van de Hollandsche grens, naar aanleiding van de volgende feifcen Deze jongen maakt deel van een huishoudeu bestaande uit vader, moeder en vijf kinderen, waarvan een dochter. De zonen werken in de stad als metsers of dokwerkers. Allen zijn, evenals de ouders orde- lijke lieden, behalve naar het schijnt de oudste zpon, die nogal eens dronken is. Die jongen, 30 jaar o dl, heeft een hekel tegen zekeren Van Aerd, den vrijer zijner zuster, naar het schijnt omdat deze hem, als getnige in een rechtzaak, eens heeft doen veroordeelen. En dat het meisje nu meedeelde in den haat dien de oudste tegen haar vrijer koesterde, laat zich wel begrijpen. Zoon Gorissen had Zondag weer den heelen dag gezwierd en getempeest, toen hij zijn zuster met Van Aerd ontmoette. Hij wilde haar gebieden naar huis te gaan en dat daardoor twist ontstond, laat zich begrijpen. Daarop ging hij naar huis. Aan zijn vader, welken hij daar vond, zegde hij ffer uit te trekken" en hij pakte eenige kleeren in, alsmede een keukenmes, dat hij, ondauks het verbod des vaders, mee inpakte. Henen gaande ontmoette hij aan de deur de zuster, alsook zijn moeder en broeders. De twist begon opnieuw en de dronkaard zijn mes bezigende, trof er twee zijner broeders en zijn zuster mee. Een der eersten was in den arm, de andere in den rug getroffen. De zuster bekwam een schram. De toestand dezer laatste is niet erg. Degene, die in den rug werd getroffen, zal het waarschijnlijk besterven, terwijl voor den andere, ofschoon ook zeer erg gekwetst, geen onmiddellijk gevaar bestaat. De plichtige is gevlucht waarschpnlijk de Hollandsche grens over. Een rreeselijk drama wordt uit Charleroi aan het Hand. v. Antw. gemeld Te Marchienne Docherie kwam een slager zijn zoontje halen, dat de vacantie bij zijn grootouders had doorgebracht. De kleine zei al lachend//Ik wil niet met dien vreemdeling meegaan." De vader scheen als razend te worden, trok zijn mes en stak het tweemaal in de borst van het kind. ,'tls om te lachen. Ik zal met je meegaan," zei hij. De moordenaar bracht zich daarna twee mes- steken in de keel en den buik toe en viel geknield naast het kind neer, zeggende,/Tot weerziens, kleine Beiden zijn dood. Men heeft hier blijkbaar te doen gehad met een plotselingen aanval van zinneloosheid. In het land der majesteitsbeleedigingen had een timmerman tegen den Keizer zijn tong uitgestoken. Het O. M. van de Berlijnsche rechtbank liet de aanklacht wegens majesteits- beleediging vervallen, maar eischte wegens wangedrag 14 dagen hechtenis. De rechtbank zag echter in het gedrag een eynstige majesteits- beleediging en veroordeelde hem tot negen maanden gevangenisstraf. Volgens de Petit Bleu heeft zich te Ant werpen H. G., sigarenmaker uit Amsterdam, in de gevangenis, waar hij opgesloten was omdat hij op straat voorbijgangers met een revolver bedreigd had, opgehangen. Een ambtenaar van den waterbouwkundigen dienst op den Isar maakte Dinsdag een inspec- tietocht op de rivier. Eensklaps sloeg de boot nabij Munchen om. Drie ambteuaren en een werkman kwamen om 't leven alleen een op- zichter werd gered. Op Pinksterzondag 's middags om 6 uur is op de lijn Schlangenbad— Eltville een trein ontspoord nabij Neudorf, juist in de bocht van den weg. De voorste wagen sprong uit de rails en van de 50 reizigers, die er in zaten, werden 32 gewond, meest door het glas en de stukken van het uiteengesprongen petroleum- reservoir. Twee reizigers liepen zwaardere verwondingen op. Per auto naar de Zuidpool. Een Ameri- kaau en een Engelschman zijn van plan een autowedstrijd te organiseeren, die zeker tot het allernieuwste op dat gebied behoort. De heeren denken namelijk per tuf-tuf de Zuidpool te be reiken. De //Tribune" geeft eenige interessante bijzon- derheden over den voorgenomen tocht van den Eugelschmau, luitenant Shakleton, die in de on- herbergzauie oorden geen vreemdeling meer is,^ daar hij reeds eens een tocht met de//Discovery meemaakte. Einde Juli denkt de luitenant van Louden naar Nieuw-Zeeland te vertrekken. Dan gaat de tocht in de richting van Edward's land en terwijl het grootste gedeelte der expeditie deze streek bestudeert, trekt bhakleton met twee vrienden naar de Zuid-Pool, die volgens nauw- keurige berekening ongeveer 750 Engelsche mijlen ten noorden der genoemde streek ligt. Luitenant Shakleton maakt zijn tocht in een speciaal voor dat doel gebouwde auto. Zes ol zeven Mandsjoerijsche paardjes en een aantal honden gaan mee, voor 't geval de auto in de sneeuw blijft steken. A.ls alles goed gaat, hoopt Shakleton de pool 35 dagen na zijn vertrek uit Edward's land te bereiken. Een cinematograaf en een fonograaf worden meegenomen om de beweging en de kreten dei vetganzen, die daar bij millioenen voorkomen, op te vangen. De Amerikaansche mededinger. Dr. Cook, vertrekt omstreeks denzelfden tijd uit Eugeland. ■Xervormde Herk. Ter Neuzen 9 u. en 2 u., Ds. A. Timmermau. Sluiakil. 9 u. en 2 u., geen dienst. Axel. 9 u. en 2 a., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u., Ds. Baama van Hoek en 2 u., geen dienst. Hoek. 9J n., leeskerk en 2 n., Ds. Raams. Sas van Gent. 9 u., Ds. H. Akersioot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Don Boer. Gereformeerde Herken, Ter Neuzen. 9 u. en 2 n., Ds. J. v. d. Berg. Axel A. 9 n. en 2 u, Ds. E. fl. Broekstra. It. 9 u. en 2 u., Ds. R. v. d. Kamp. Zaamslag A. 9 u. en 2 u., Ds. J. Sibrandy van Krabbendijke. It. 9 u. en 2 u dhr. Thijs, stud. V. C. A'dam. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. P. H. de Jonge. Gereformeerde Gemeente (Vloosvrijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., Ds. J. R. van Oordt. Oud-Gereformeerde ge meente(Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. nliOkaal EbenliaCzer" (Rerkboflaan). Ter Neuzen. 5J u., Dhr. J. J. Kense.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 6