Kantoor Ir. P. RED STAR LINE Gehruikt prima DELFTSCHE SLAOLIE. Advertentien. Gemengde berichten. BIJ KINDEREN. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. den Agent J. T. DE SMIDT, Kobier Koofdelijken Omslag 1907. G. LUTEUN. v/li B. Lammens. Ter Neuzen. "i. D. TH1ELMAB BAUf ENS. RECHTSZAKEN. Arrondissenients-reelitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 17 Mei de volgende vonnissen uitgesproken P. v. O., oud 40 jaar, werkster te Klooster- zande (Hontenisse), is wegens valschheid in gesrfTrifte veroordeeld tot 1 maand gevangenis- straf. L. A. S., ond 16 jaar, zonder beroep te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroordeeld tot 5 boete, subsidiair 1 week tuchtschool. A. M. v. d. B., oud 42 jaar, h/v. van J. F. V., voddenkoopster te Heikant (St. Jansteen), is wegens mishandeling veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Een gevolg van bloedarmoede. Moeielijk ophouden van het water. Heel dikwijls komt de moeilijkheid in het j ophouden van het water niet voort uit een aan- doening van de blaas, maar eenvoudig uit een toestand van algemeene zwakte, van vergevor- defde bloedarmoede. Alle organen zijn dan ver- zwakt, maar de blaas een weinig meer dan de anderen, dat is alles. De Pink Pillen geven aan de kinderen veel I kracht, zij versterkeu al hunne organen door hen rijk en zuiver bloed te geven, en zij hebben op deze wijze, door een algemeene opwekking van het organisme, heel dikwijls gevallen van moeilijkheid in het ophouden van het water bij kinderen genezen. Zoo schrijft ons Mevrouw Maria Wessel te Schiedam „Sedert geruimen tijd had myti tienjarig dochtertje veel last van zwakte op haar water. Zij leed veel pijn, maar wij hadden, ondanks alle mogelijke geneesmiddelen, toch geene verzachting voor haar kunnen vinden. Eindelijk werd ons geraden de Pink Pillen te gebruiken. Zoodra zij daarmee begonnen was trad er verbetering in, en nu is zij geheel genezen." De Pink Pillen zijn uitmuntend voor alle kin deren die zij genezen. Zij geven hen kracht in het bijzonder gevaarlijke tijdperk van den groei. Zij zijn even goed voor groote menschen als voor kinderen, en genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, maagkwalen, pijn- vlagen. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Suabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Melkvoedsel voor KinderenenZieken Te Delft is een boer gisteravond weer eens het slachtoffer van kwartjesvinders gewor- den. Aan het Jaagpad nabij Delft, werd het spel gespeeld. Toen de buitenman uitgeschud was voor f 50, begreep hij pas, dat de //heeren niet zuiver speelden. Woensdagmorgen vroeg, terwijl de echte- lieden d. R., wonende op den Bovendaijer te Vlaardingen nog te bed lagen, heeft d. R. zijne echtgeuoote, zonder eenige oorzaak, ouverwachts een steek met een zakmes in de hals toegebracht, waardoor zij levensgevaarlijk gewond in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De R., die zich zelf daarop aan hals en pois elf mes- steken heeft toegebracht, is eveneens ter ver- pieging in het ziekenhuis gebracht. De 13jarige H. Markus te Rotterdam j Antwerpen—New-York Kanada wilde Dinsdagavond halftien een duif grijpen die ouder de Boezembrug doorviel. Hij viel Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN elken Woensdag van 9--lVs uur in /Hotel Centraal" (Keerse- bij die poging in het diepe water van den Boezem en verdween onmiddellijk. Na een kwartier dreggens gelukte het den drenkeling op te halen. Vergeefs echter werd onder lei- ding van Dr. Pool getracht de leveiisgeesten van den kuaap op te wekken. Het lijk werd naar de ouderlijke woning overgebracht. Bewoners der Schachelstraat te Haarlem, werden Zaterdagnacht opgeschrikt door een slag en gerinkel van glasruiten. Tot hun niet geringe ontsteltenis bemerkten zij, dat hun zoontje in zijn slaap een raam geopend had en door het dak van de serre gevallen was. l)e knaap bloedde, maar is gelukkig niet ernstig gekwetst. Zondag was hij alweer van den schrik bekomen. Door drie agenten van politie te Amsterdam is Dinsdagavond een man aangehouden verdacht van zakkenrollerij. Het koste den agenten veel moeite hem in handen te krijgen, aangezien hij, achtervolgd wordende, eerst in de Bickers- en daarna in de Eilandsgraeht sprong. Een der politiebeambten heeft nog van een roeibootje gebruik gemaakt. DAGEN. Zaterdag 18 Mei Zondag 19 Maandag 20 Dinsdag 21 Woensdag 22 Donderdag 23 Vrijdag 24 Voorm 5.13 5.57 6.53 8.6 9.24 10.32 11.29 IN am. 5.33 6.23 7.28 8.47 9.59 11.3 11.51 Voor inlichtingen wende men zich aan Nieuwstraat, Ter Neuzen. ZAAMSLAG. Verkrijgbaar a 10 cent bij J. M. DE VOS, Drukkerij-Boekhandel. MM*Het besteadres voor ¥ERF, geheel tot gebruik gereed, is Yerfmalerij te LE1MU1DEN, GRONDVERF 40 ct. per KG. GLANsVERF iets duurder. Zie prij sco u rant en kle urenkaart, op aanvrage gratis. -ijjjssr- Wedet verloopers flinlee korting. Beslist de fijnste en zuiverste olien. Steeds in groote lioeveelheid voorhanden. Aan Heeren Winkeliers levering aan Fabrieks-prijscourant. reclames zullen zijn. Is dat echter het geval, dan geloof ik dat de Raad al blij zal zijn, als hij iemand weet die genegen is eene benoeming te aanvaarden en zal dus wel teikens denzelfden persoon benoemen. Op voorstel van den beer Van den Hoeb wordt besloten de verdere behandeling aan te houden. Dan kan eens uitgezien worden of er missckien personen zijn, die eene benoeming willen aanvaarden. 9. Verzoeken om afwijking van de bouwverordening a. Het reeds vroeger vermelde, door den heer F. Verstraelen voor den beer Wauters te Hulst ingediende verzoekschrift, waarbij voor een aan den Stationsweg te bouwen cafd en logement verzocht wordt de open ruimte ook elders dan acbter bet gebouw te bepalen, daar er acbter niet genoeg open ruimte blijft, docb aan den voorkant een strook grond ter breedte van 1,80 M. en ter lengte van 21,80 M. blijft open liggen. De Voorzitter deelt mede dat adressant daarmede be- doelt de stoep die naist bet botel komt te liggen. Burg, en Wetb. stellen vooi' bet verzoek zooals bet bier ligt af te ■wijzen, daar er voor adressant gelegenheid is op audere wijze voldoende open ruimte te bouden, door een weinig te nemen van de ruimte van bet naast te bouwen pereeel, dat ook aan bem beboort, en waarachter ruimte in overvloed blijft. De heer Visser is van gevoelen dat bet tocb geen bezwaar kan zijn om dien naast bet hotel vrijblijvenden grond als open ruimte te rekenen. Er is op andere plaatsen toch ook wel met toegevendheid gehandeld en hij meent dat juist de bepaling der verordening, dat voor boekbuizen enz. de ruimte ook elders dan acbter bet gebouw kan woiden bepaald, voor gevaller. als dit is gemaakt. De Voorzitter weerspreekt dit. Die bepaling is ge maakt voor plaatsen waar bet niet mogelijk is om acbter de woningen ruimte over te houden, zooals b.v. langs den kanaaldijk of aan de Baandijk. Daarisdan geen terrein meer achter de woning, met het oog daarop is bepaald dat het dan ook naast de woning mag zijn. Adressant kan het ecbter op eene andere wijze vinden. De heer Wieland: Hij zou misschien die grond later weer willen bebouwen en een waranda op die stoep plaatsen evenals daar aan het postkantoor. Dat zou aan den Stationsweg toch niet gewenscbt zijn. De Voorzitter meikt op dat dit niet zou kunnen, daar die uitbouw dan buiten de rooilijn zou vallen. Daar bij Van der Straate aan het postkantoor is het ecbter geen bezwaar. De heer Van den Hoek merkt op dat het tocb maar moeilijk gaat om de stoep van een kuis tebeschouwen als open ruimte ingevolge de bepalingen der verordening, De beer Aloes vindt ook dat dit niet gaat. Het voorstel van Burg, en Wetb. om het verzoek af te wijzen, wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem tegen de beer Visser. De beer Van den Hoek stelt thans voor om goed te keuren dat de open ruimte voor dat pereeel elders dan achter het gebouw komt, wanneer adressant het terrein inricht volgens de door Burg, en Weth. op het grond- plan aangegeven wijziging, daar hij dan tocb, al is er voldoende open ruimte, toestemming van den Raad noodig heeft, omdat deze niet acbter bet gebouw komt. Omdat de verzoeker spoed wil makenzoubij thans reeds zoo willen besluiten. De heer De Masier Dit is een van de zuivere geval- len, waarvoor de verordening die afwijking toelaat. Het voorstel van den beer Van den Hoek wordt z. h. s. aangenomen. Ik. Een adres van J. de Fouw, waarin deze te kennen geeft, dat bij zijn woning aan de Dijkstiaat, hoek van bet Achterom, wenscht te verbou wen, op 83 c. M. breeder dan het bestaande gebouw dat terzijde van zijn huis nog eene breedte terrein van 2,39 M. als openbare straat in gebruik kan worden ge- houden, waardoor de vrije doorrit van af de Dijkstraat nog 7,75 M. blijft, terwijl bet Achterom zelf 10 M. verder slechts 4,78 Al. breed is; dat bij bet verbouwen van bet pereeel de bestaande stoep met omheiningzal vervallen en vervangeti worden door een meer met de straat aansluitend trottoir, waar door naar adressants meening de toestand wordt ver beterd. Hij verzoekt daarom vergunning om te bouwen volgens het aan Burg, en Weth. ingezonden plan, de na verbou w buiten zijn huis gelegen erfpachtsgron.d te willen terug- nemen, en hem voor het maker; eener stoep voor het verbreedde deel van zijn huis een halve vierkante Meter grond in erfpacht te geven. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het verzoek van adressant toe te staan. Het is zijne bedoeling om te mogen bouwen zonder een ronden hoek aan het huis, wat de bouwverordening voor hoekhuizen voorschrijft, doch waarvan alwijking kan worden toegestaau. Hij kan dit toch doen, als hij het geheele terrein dat hij in erfpacht bezit behoudt. Dan moet alleen de schutting, die hij dan plaatst met een schuinen hoek worden gemaakt. De toestand zal er voorts door verbeteren, daar dan door den grond, die adressant aan de gemeente terug geelt een ruimereu iogang naar de Roeiersgang outstaat en de toestand daar ook door de nieuwe woning een beter aanzien krijgt. Het voorstel van Burg, en Wetb. om het verzoek toe te staan, wordt aangenomen z. h. s. c. Een adres van H. W. K. Kramer, welke verzoekt hem vergunning te willen verleenen om in de Roeiersgang te mogen bouwen, volgens de nevens het adres ingezonden schets, met afwijking van art. 28 der bouwverordening. De Voorzitter deelt mede dat dit adres pas is ingekomen en nog niet door Burg, en Weth. is behandeld. Er wordt dus door het college geen advies op gegeven. Adressant houdt voldoende ruimte over, maar kan deze door de per- ceelen waar hij in de Roeiersgang aan gren»t, niet achter het te bouwen kantoor en magazijn vinden, wel er naast. Hij meent dat er geen bezwaar is het verzoek toe te staan. Na enkele opmerkingen wordt met algemeene stemmen besloten het verzoek toe te staan. II), Verzoek F. Dekker Az. in verband aanleggen nieuwe straat. Een adres van F. Dekker Az. welke verzoekt hem bij het aanleggen der nieuwe straat tusschen de Douze-Visser- straat en bet Nieuweditp te willen toestaan, zoowel de kei- als de klinkerbestrating der irottoirs, ter plaatse waar nog geen woonhuizen of schuttingen zijn gebouwd te mogen leggen nadat er zal zijn gebouwd, daar het voor het aanvoeren der bouwmaterialen te veel ongemak zoude veroorzaken, wanneer die bestrating voor het bouwen werd gemaakt. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor, voor het aanleggen der trottoirs uitstel te verleenen onder voorwaarde dat de trottob's worden gemaakt binnen 14 dagen nadat eene woning is voltooid en dat de trottoirs geheel zullen zijn aan- gelegd binnen 2 jaren nadat de vergunning tot het aanleggen der straat is verleend. Voor de richtige nakoming dezer voorwaarde wordt ook voorgesteld te eischen eene borgstelling van f 400. De heer Wieland vindt het nog al bezwarend om de ge heele voltooiing te vorderen binnen 2 jaren. Het kan met den verkoop van bouwgrond ook wel tegenloopen. De heer Van den Hoek acht dit geen bezwaar. Wanneer door omstandigheden die voltooiing niet binnen 2 jaar is geschied, z d de Raad, wanneer op deugdelijke gronden uitstel gevraagd wordt, deze zeker verleenen. Dit wordt door verschillende leden beaamd, waarna het voorstel van Burg, en Weth., om onder de genoemde voor- waarden het verzoek toe te staan, z. h. s. wordt aangenomen. 11. Beschikken op den post voor onvoorziene uitgavtn. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor om over de onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1906, waarop nog beschikbattr is een bedrag van f 225, te beschikken voor een bediag van f 202,50, voor het doen van verschillende uitgaven. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. 11. Wijziging der begrooting voor 1906. De Voorzitter deelt mede dat het in een vorige zitting genomen besluit tot wijziging der begrooting voor 1906 door Gedep. Staten niet is goedgekeurd, omdat daarin was opge- nomen een bedrag van 1600, geleend geld, voor aankoop van het terrein van school A, dat nog steeds in kas is. Het besluit tot dien aankoop is destijds genomen, doch de zaak ia met het domein nog steeds niet afgehandeld. Het besluit wordt dus opnieuw ter goedkeuring aangeboden op een met f 1600 verminderd bedrag der ontvangsten en uitgaven. Goedgekeurd z. h. s. IS. Verordeningen beerruiming. De behandeling hiervan wordt wegens het ver gevorderd uur uitge->teld tot een volgende zitting. INS. Omvraag. a. l)e heer Van den Hoek wil nog eens terugkomen op hetgeen in de zitting van 18 April is aangevoerd over de brochure der Maritime Vereeniging, over de verbetering der havenwerken alhier, ia welke vergadering hij niet tegenwoordig was. Het komt hem voor dat in deze zaak niet wordt opgetreden zooals het behoort. Naar het schijnt, zijn de Kamer van Koophandel en de Maritime Vereeniging het thans vrijwel eens. Hij zou er bij de Kamer van Koophandel op willen aandringeD, dat zij den Raad inlicht omtrent hare meening over dat plan. Zooals men nu blijft, komt er niets van er is nu reeds zoolang geduld gebruikt en er blijkt dat we daar mede niet verder komen. Hij gelooft ook niet dat men be- vreesd hoeft te zijn voor de autoriteiten, want deze zullen het optreden van den Raad niet ten kwade kunnen duiden. Spreker wil niet beweren dat het plan der Maritime Vgr- eeniging in zijn geheel juist is, maar het is toch ook opge- maakt door deskundigen die vrijwel op de hoogte zijn. Al moge nu de ranting voor aankoop van het terrein, zooals men zegt, misschien te laag zijn, dat. zal zooveel niet uitmaken. De totale ranting is ook f 15000 lager dan die van het andere plan, terwijl ook niet vergeten mag worden dat het 72000 M3vermeerdering van opsiagterrein biedt, terwijl het andere plan de ruimte met IOOj M2. vermindert, nog onge- rekend dat door eene breedte van 15 Mvoor spoorlijnen op de nieuwe kade de ruimte nog aanzieulijk kleiner wordt. Spreker vermeent dat het plan der vereeniging wel een degelijk onderzoek waard is. Wanneer het daarheen kan geleid worden dat en Raad fen Kamer en Vereeniging voor een plan opkomen, en zich rechtstreeks tot de Regeering wenden, dan is er naar spreker meent veel kans dat de zaak spoedig wordt aangevat en er na vrij korten tijd met de uilvoering zal worden aangevan- gen. Nu blijft de zaak op de bureaux hangen, maar wanneer blijk wordt gegeven dat dit plan door alien gewenscht wordt, dan zal het wel aangepakt worden. Zooals het nu gaat zal Gent, ten behoeve waarvan millioe'Sen besteedt worden, klaar zijn, terwijl hier nog niets gedaan D. Als bezwaar tegen het plan wordt aangevoerd dat de nieuwe haven zoover van de kout is ontworpen en daaruit gevaar zou ontstaan voor verplaatsing der bcvolking. Er is mij echter gewezen op Antwerpen, Middelburg en Vlissingen, waar arbeiderstreinen rijden om de werklieden naar hun werk te voeren. Er is aan spreker gezegd dat ook hier arbeiderstreintn zouden worden iugericht, die de werklieden 'smorgens naar het terrein zouden breDgen en hen des avonds terugvoeren. Hij zou dus voor verplaatsing der bevolking niet zoo bang zijn. Den heer Moes krmt het vreemd voor dat de leden der Maritime Vereeniging, die lid zijn _van de Kamer van Koop handel, zelf niet aaudringen op eene vergadering van dat college. Hij vermoedt echter dat de Kamer binnenkort wel zal vergaderen. De hee'r Visser vraagt wat de Raad zal doen, wanneer de Kamer zich liet vinden om het plan der Vereeniging te steunen. Het omgekeerde zou echter ook het geval kunnen zijn. Hij acht het ongewenscht, dat de Raad nu tusscheubeide treedt, om op de Kamer drang uit te oefenen voor het aan- nemen van het plan der vereeniging. De heer Van den Hoek verklaart dat dit ook volstrekt zijne bedoeling niet ia. Hij zou alleen aan de Kamer willen vragen, den Raad van advies te dienen, opdat er vastheid van plan kome. Weet de Kamer een betere wijze om in de behoefte der haven te voorzien, welnu, dan kan de Raad dat plan steunen. De heer Verbrugge is het eens met den heer Van den Hoek. Hij zou ook aan de Kamer inlichtingen willen vragen. Hij heeft gehoord dat de Kamer a. s. Maandag zal vergaderen. De heer Dees merkt op dat weliswaar slechts 2 leden der Maritime Vereeniging lid zijn van de Kamer van Koophandel, doch dat het toch bekend is, dat meerdere leden der Kamer het plan van de Maritime Vereeniging genegen zijn. In de pel's is er op aangedrongen, dat in deze de grootste kracht zou uitgaan van den Raad. Zou het niet mogelijk zijn dat een vergadering werd gehouden van den Raad met de Kamer van Koophandel, onder voorzitterschap van den burgemeester en dat dan de havenkwestie eens gezamelijk werd besproken. Er was dan gelegenheid voor hoor en wederhoor en men kreeg dan een aaneengeschakeld voorstel De Voorzitter heeft nu de verschillende be prekingen gehoord en wil ook nog wat opmerken. Er is in den laat- sten tijd herhaaldelijk gesproken en getchroven al»of de Raad in zake de havenbelangen had stil gezeten. Het spijt hem, dat die beschuldiging is geuit, want dat is onjuist. De Raad heeft er zich wel'degelijk mee bezig gehouden. De leden zullen zich ook wel herinneren dat spreker tneerrnalen als Voorzitter eener commissie uit den Gemeenteraad met een tweetal leden een bezoek heeft gebracht aan den Minister, om in alzemeenen zin te verzoeken voorziening in de bestaande behoefte aan verbetering van onza haven. Het is waar, de Raad geeft geen enkel plan gezien, maar hij was door die commissies toch geheel op de hoogte van den loop der zaken. De Raad heeft zich echter steeds gehouden buiten de tech- nische kwestie. Hij kan daaromtrent ook geen oordeel ttit- spreken, omdat de leden te dezer zake geen deskundigen zijn. Spreker is. ook leek op dit gebied. Hij vindt anders veel goeds in het plan der Maritime Vereeniging. In ein plaatselijk blad werd gisieren echter dat plan ook weer at gekeurd, omdat de beweging dan te ver van de kom vef- wijderd wordt, en betoogd, dat het meer nabij de stad moet gemaakt worden. Dat is dus weer een nieuw plan. Eerst is een plan overgelegd aan de Kamer van Koop handel. Dat is, al stemt spreker toe niet door alien, een goed plan gevonden. 'l'oen is een ander plan voorgesteld, om n.l. losp'aatsen te maken langs den kanaaldijk tot Sfutskil. De Minister is daarop hier geweest en heett met de Kamer van Koophandel en de heeren van de Maritime Vereeniging gesproken, Toen bleek dat aan dat plan be- zwaren in den weg stonden. Daarop is nu dit plan weer gekomen. Er heeft volstrekl bij den Raad geen vrees voor autoriteiten be.Uan, maar hot gaat niet aan om ecu oordeel te vellen op de wijze, zooals de Maritime Vereeniging dat deed. Haar plan, nu pis nieuw, mag maar niet zoo aan stonds door den Raad worden ondersteund. Zeker, wanneer er eensgezindheid was geweest, zou er misschien reeds lang voor de havenwerken een bedrag op de staatsbegrooting gesiaan hebben, maar nu schijnt het weer achteruitgeschoven te zijn. Wanneer de gemeente zelf er het geld voor had, dan kon de Raad zeggen wat moest en wat niet moest maar men is hier afhankelijk van hetgeen men krijgt Het gaat dus niet om te zeggen: dat willen we hebben en den Minister wetien te stellen die stelt ons zelf de wet. Zeker, er is iets te zeggen voor de bewering dat we hier ook Nedorlanders zijn en dat de Regeering ons moet hrlpen. Een bepaald recht op steun hebben we echter niet. Er is hier ook ge/egd, dat er werkmanstr iinen zullen loopen. Is dat zoo, dan is er zeker minder gevaar voor verplaatsing van de kom. Wanneer echter metiertijd daar eene nieuwe kom werd gesticht, zou dat der gemeente zeker op groote kosten komen en zouden de raadsleden diep in den zak rnoeten tasten. Er is ook gesproken over een gezamenlijk optreden met de Kamer van Koophandel en om gezamenlijk te vergaderen. Spreker heeft tegen dat denkbeeld op ziehzelf geen bezwaar maar vraagt wat zal het ons brengenDe raad is een college en de Kamer is ook een afzonderlijk college. Wel kunnen we zegt spreker de Kamer om advies vragen. Zal dan de Raad echter met dat advies insteoimen Het best acht spreker zich in die kwestie niet te mengen en bij de Regeering alleen aan te dringen op het verkrijgen van goede havenplaatsen. We rnoeten voorzichtig zijn. De zaak heeft reeds op goeden voet gestaan en nu schijnt er weer stilstand te zijn gekomen. Wanneer er echter voornemen bestaat om het plan der Maritime Vereeniging te gaan steunen, dan moet spreker waarschuwen doet het niet. Wie weet wat er nog voor plannen komen. Dat der Vereeniging is zooals hij reeds opmerkte in de courant weer heelemaal afgebroken. De heer Van den Hoek Ik heb niet gezegd dat het plan der Maritime Vereeniging goed is, maar wil het oordeel der Kamer van Koophandel kennen. Stemt zij er mede in, dan kunnen we het ook doen. Weet de Kamer een beter plan, welnu, dan kan de Raad dat steunen. De Kamer is een lichaam, opgericht om van advies te dienen. Zij zal dat ook doen, wanneer het haar gevraagd wordt. Wat overigens den verren afstand betreft, de Maritime Vereeniging kan het niet helpen dat de staalfabriek een sta-in-den-weg is. Wanneer de haven op dat terrein werd gemaakt, zou de aankoop van grond aanzieulijk meer kosten, omdat dit terrein als nijver- heidsterrein bekend staat. De heer Verbrugge steunt het voorstel van den heer Van den Hoek om het advies der Kamer van Koophandel te vragen. Nader naar zijne bedoeling gevraagd, verklaart de heer Van den Hoek dat het zijne bedoeling is het advies der Kamer te vragen omtrent het plan der Maritime Vereeniging en voorts in algeraeenen zin omtrent de beste wijze voor voor ziening in de havenwerken. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. b. De heer Visser vraagt hoe het staat met de vroeger besproken plannen tot omlegging der werf en gedeeltelijke demping der gemeentehaven. Daarvan wordt thans niets meer vernomeu. De heer Van den Hoek deelt mede dat daarvoor grond van Oorlog noodig is. Daar het bekend was, dat onder den vorigen Minister het voornemen bestond om de geniegronden over te geven, is, om administratieven rompslomp te sparen, afge- wacht, tot een besluit daaromtrent genomen was. Van het geen de nieuwe Minister zal willen is nog niets bekend. Wanneer daarvan niet spoedig blijkt, zou met het oorspron- kelijk plan kunnen worden voortgegaau. Ntemand hierna het woord verlaugende, sluit de Voor zitter de vergaaeriug. MAKER.) V 1/ if U If tf

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2