de schoorsteenmantel in de kamer werd geheel uit elkaar gestagen, zoodat de stukken kout en steen door het gansche vertrek iagen verspreid. Brand werd niet veroorzaakt. Gedurende den tijd, dat te Tilburg de konden verplickfc waren van muilkorven voorzien te zijn, werden niet minder dan BOO dezer vier- voeters door de politie afgemaakt, die onge- nauilkorfd waren opgevangen en niet door de eigenaars werden opgeeisekt. Een fietser reed er langs den weg. Een kip kwam aangevlogen, raakte in zijn wiel verward, de fietser viel en bezeerde zick leelijk. Hij daagde den eigenaar van de kip voor den reckter om schadevergoeding. In eersten en tweeden aanleg ontzeide de rechter hem den eisch, overwegende dafc er nog een derde in bet spel was, de eigenlijke oorzaak van 't onheil. Die derde was een bond, die nazat de kip, die vloog in ket wiel, waarmede de fietser viel. De kip werd van schuld vrijgesproken, en dns behoefde kaar eigenaar geen schade te vergoeden. Men meldt uit Apeldoorn Wie nu voor korter of langer tijd komt ge- nieten van 'net natuurschoon, dat ons dorp met zijne mooie uitgestrekte omgeving biedt, zal alras eene groote verandering bespeuren. De onafzienbare keidevelden met bun prach- tige vergezichten worden zeldzamer, daar, waar men vroeger uren in den omtrek soms, niets anders dan heide zag, ziet men nu overaljonge aanplanting met dennen en ander hout, alles in groote vakken verdeeld en behoorlijk afge- zet met palen, ijzerdraad en gaas, om te zorgen, dat 't jonge hout niet ten prooi wordt aan 't vraatzuchtige wild. A1 deze nieuwe aanplantingen geschieden op initiatief van Z. K. H. Prins Heudrik. Bleven vroeger de meeste van die heide- gronden jaren achtereen braak liggen en dien- den zij alleen om in te jagen of een toerist voor een oogenblik te boeien om't mooi natuur- tafreel dat ze boden, thans worden groote som- men ten koste gelegd om die woeste velden productief te maken. Het spreekt vanzelf, dat in de eerste tien- tallen van jaren er nog geen sprake is van productiviteit, alleen geeft 't nu voordeel aan tal van werklieden en leveranciers, terwijl't aan velen blijvend werk verschaft voor onderhoud, toezicht e. d. 't Is eigenaardig te zien, hoe uiterst eenvoudig men met deze ontginningen te werk gaat eerst wordt de heide afgebrand, daarna met een ploeg met ossen bespannen omgeploegd en vervolgens de jonge dennen gepoot of gezaaid, waarna 't geheel behoorlijk wordt afgerasterd. Zoodra het jonge dennetje eeuige centimeters groot is, wordt op het kruintje een kurketrekker van ijzerdraad geplaatst opdat het kleine schade- lijke wild de toppen niet kan afknabbelen. Yervolgens doet ons aller moeder, natuur, het meeste werk en daar, waar men betrekke- lijk kort geleden nog geen boompje zag, ziet men nu kolossale dennenbosschen in wording. En zoo geschiedt in alle richtingen om Apeldoorn, op de gronden, eigendom van t Kroondomein, van II. M. de Koningin of van Z. K. H. Prins Heudrik. Thans, nu men op het Weenumsche veld ternauwernood gereed is, komen de W iesselsche heidevelden aan de beurt. Woensdag zijn twee stoomploegen van de Ned. Heidemaatschappij op 't Loo aangekomen, die daar op genoemde velden hun werk zullen verrichten. 'tBehoeft geen betoog, dat de werkzaamheid in deze richting van Z. K. H Prins Heudrik voor velen een zegen is, en over b. v. 40 a 50 jaren al die waardelooze heidevelden zullen herschapen zijn in uitgestrekte bosschen, waar 't wild welig tiert, terwijl zij dan een niet on- belangrijke opbrengst aan hout zulleu opleve- ren en 't. natuurschoon van deze omgeving er niet anders dan bij winnen zal. De Londensche //Daily Telegr.' bevatte dezer dagen een bericht, dat bet lijk van een dev dames, bij de ramp van de //Berlin" omge komen, van kostbaarheden zou zijn beroofd. Thans is gebleken dat dit is geschied door een dievegge, die op de volgende wijze haar hyena-handwerk heeft uitgeoefeud. De beer H. van der Hall deelt aan de N. R. Ct mede, dat in de eerste week van deze maand het lijk van mevrouw Jones, dat te's Gra- venzande was begraven, is opgegraven en door den echtgenoot, den heer Jones, scbeepskapitein te Preswylva, in Zuid-Wales, en zijn zwager is her- lcend o. m. hieraan dat twee der teenen van mevrouw Jones over elkaar gegroeid waren. Het lijk is daarop naar Engeland vervoerd en daar weer ter aarde beSteld. z/Alle kostbare juweeleu," die de overledene had gedragen, volgens het bericht in de //Daily Telegraph," hebben bestaan uit drie ringen. Deze waren op bet opgegraven lijk niet meer aanwezig. Wat is er geschied Omstreeks half Maart is te Hoek van Holland aangekomen een juffrouw, zich uitgevende voor een nicht van een mevrouw Frost, volgens haar bij de ramp van de//Berlin' omgekomen. Op het bericht van het aanspoelen van een vrouwelijk persoon had zij zich naar den Hoek gespoed en herkende in het lijk (van mevrouw Philip .tones) de door haar gezochte mevrouw Frost. Aan de juffrouw zijn daarop op haar verzoek de thans vermist wordende ringen meegegeven. Zoodra hem dit bekend was geworden, heeft kapitein Jones, in Londen teruggekeerd, de hulp ingeroepen van een bekwaam Engelsch speurder, die op zoek gaande in een van Londen's achter- buurten, een kosthuis heeft uitgevouden, dat door zekeren Frost gehouden werd. Tevergeefs heeft men meermalen getracht, dien man te spreken te krijgen. Later bleek dat hij met de noorderzon is vertrokken. Kapitein Jones ver- moedt thans, dat deze Frost, door tusschenkomst van het vrouwspersoon, die te Hoek van Holland het lijk als dat van mevrouw Frost herkende, in het bezit gekomen van een officieele over- lijdensakte van zijn vrouw, hiermede deze of gene verzekeriugs-maatschappij heeft opgelicht. Intusschen stelt kapitein Jones alles in het werk om de vermiste ringen, waaraan hij zeer gehecht is, weer in zijn bezit te krijgen. Uit Aken wordt gemeldDezer dagen is in het naburige dorp Harrourt het in een zak genaaide lijk van een landbouwer gevonden. Het onderzoek bracht aan 'tlicht, dat de man door zijn eigen vrouw en een man met wien zij liefdesbetrekkingen onderhield, vermoord is, in een zak genaaid en in het Maaskanaal ge- worpen. De rampzalige vrouw en haar min- naar werden op aangifte van een 14jarig kind van den vermoorde in hechtenis genomen. Bei- den hebben hun misdaad bekend. Een Apachen-chef veroordeeld. Een uiterst berucht Apachen-hoofdman, Theopbile Lebonte, bijgenaamd Theo de Montparno, werd een paar dagen geleden in Parijs tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. De bandiet stond terecht wegens doodslag van zijn collega Poly, die een ander lid van 't eenigszins gemengde gezelsc'nap bij de politie lad verraden. Bij zijn verhoor bleek, dat hij de dichter is van de Apachen-Marseillaise, waar in op rij'm wordt aangeraden, de geheele maat schappy maar overhoop te steken De veroordeelde is pas 22 jaar zijn gezicht is bleek en onder zijn zwaar gebouwd gepom- madeerd haar rollen een paar weinig gerust- stellende oogeu de neus is die van een buldog. Het heerschap gedroeg zich op de terecht- zitting zoo cynisch en overschillig, dat de president de grootste moeite had zijn kalrnte te be waren. Lebonte begon natuurlijk met te loochenen, wijl hij hoopte, dat de getuigen uit vrees niets zouden durven loslaten. Toen hij echter inzag, dat het spel verloren was, toonde hij de grootst mogelijke onverschilligheid. Het was trouwens uiterst bezwaarlijk den moordenaar van zijn schuld te overtuigen. Niemand wilde iets gezien, niemand iets ge- weteu hebben. De moord had in een cafe plaats. Slechts Esther Samuel, de maitresse van den neerge- schoten Apache, heeft den moordenaar een revolver in de hand zien hebben. Maar voor de rechtbank legt ze met sidderende angst-stem haar verklaring af. Zelfs de commissaris van politie, die den bandiet had gearresteerd, wierp af en toe schuwe blikken naar den beschuldigde. ffJe moet aan alle getuigen dreigbrieven ge- schreveo hebben vraagt de president aan Lebonte. Natuurlijk", antwoordt deze, ,/ZOoiets moet je toch voor de behandeling van de zaak doen Daarna is het te laat Op een vraag, hoeveel schoten hij op zijn slachtoffer loste, zegt de beschuldigde lakoniek //Wat doet dat er toe De kerel kon in het geheel niet zooveel kogels krijgen als hij ver- diende hij had minstens zeven lui koud ge- maakt". Als Lebonte hoort, dat een medeminnaar den moord heeft aangebracht, om op die manier van hem af te komen, knarst hij op de tanden en built als een gewonde tijger. Dat zal ik dien schoft inpeperen Na afloop van het verhoor merkte de beschul digde cynisch-geinoedelijk op //Nou lappen jullie me er nu maar voor 20 jaartjes hij Maar met 20 jaar is hij er niet af. i)e jury veroordeelde hem tot levenslang. lobn hij zijn vonnis vernam, haalde Lebonte onver- sckillig de schouders op, wendde. zich, toen hij werd weggeleid nog eens naar den commissaris van politie om, en zei, met een gebaar, dat niet kon worden misverstaan//Wi] spreken elkaar nog wel nader, mijnheer de commissaris De doop van het Spaansche pritisje is gesteld op heden (Zaterdag)jden dag na's Konmgs verjaardag. De peten zijn verdeeld in peten van den eersten en peten van den tweeden rang. Men moet zich niet voorstellen, dat deze rang bepaald wordt door maatschappelijken stand, en dat de peten van den tweeden rang maar simpele burgerluitjes zijn. Peten van den eersten rang zijn de Paus en de Koningin-Moeder van Spanje,' peten van den tweeden rang koning Eduard, keizer Wilhelm, keizer Irans Josef, en koning Carlos van Portugal. De eerste maal dat de Paus een gouden roos schenken zal, zal die voor de koningin van Spanje zijn, naar verzekerd wordt. In het Berner Oberland is Zondag een aardbeving voorgekomen, waardoor de kleine ge- meente Kienthal, 962 meter boven den zeespiegel gelegen, nabij het station Reichenbach, en 18 mizen en 100 inwoners tellende, gedeeltelijk veiwoest is. Zondagmorgen vond de ramp plaats, die zulk een snel verloop had, dat twee mannen, met den waarschuwingsdienst belast door de ourgerij, die reeds dagen lang in angst verkeer- de gedood werden door neervallende rotsblokken. De een is een ongehuwde jonge man, de ander een getrouwd man met zes kinderen. De meeste huizen werden verwoestde gespaard gebievene zijn ontruimd moeten worden, maar gisteren is de massa tot rust gekomen. - Op het oefenterrein vau de Liineburgsche dragonders bij Wendisch-Evern stegen, naar het Berliner Tageblatt meldt, Dinsdag bij een ruiter- oefening zulke geweldige stofwolken op dat de zou° niet meer te zien was. Er gebeurden dientengevolge verscheidene ongelukken. Een dragonder k eeg een lansteek en werd zwaar gekwetst, twee andere zulke gevaarhjke trappen van paarden dat men voor hun leven vreest, en eenige andere lichtere kwetsuren. De man die spinnen at De beroemde Fransche astronoom Lalande, wiens honderdsten sterfdag men den 4den April in de Parijsche wereld van geleerden heeft herdacht, werd door zijn tijdgenooten voor een zeldzaani geleerd man gehouden. Hij was populair. In de Parijsche salons van dien tijd, in de kringen waarin Lalande verkeerde, was hij beroemd en bijna berucht als i/de man die spinnen eet". Inder- daad deed Lalande dit tot groote ontzetting van zijn vrienden. Hij had aitijd een kleine bonbonnierre bij zich, en als hij den deksel daarvan lichtte, dan kon men daann zien de mooiste, vetste spinnen, netjes gedroogd. Lalande had er een bizonder geuoegen in om in alle salons zijne bonbonniere van tijd tot tjjd te voorschyn te halen en niet zelden bood by de dames een van zijn lekkere beestjes aan en hij amuseerde zich kostelijk over de ontzette ge- zichten der mooie dametjes. Niemand echter vermoedde, dat de geleerde zijn vrienden met zijn spinnen voor den gek hield. ienslotte verried gravin De Perthuis zijn geheim Hij had in zijn leven nooit een eekle spin gegeten, noch een levende noch een doode. De aardige diertjes in zijn bonbonniere waren kunstig en verrassend natuurgetrouw uit chocolade nage- bootst eu terwijl hij met het grootste geuoegen zijn chocolaadjes at, had hij pret over de vei- schrikte gezichten van het gezelschap, dat aan de echtheid zijner spinnen geloofde. Een nieuw paradijs. Voor de zooveelste maal is in Amerika een nieuwe godsdien.stige secte ontstaan, de Adam- en Eva gemeente. Adam heette tot dusver James Sharp en Eva, zijn echtgenoote, luisterde naar den uaam Melissa, 't Paradijs, dat deze beide menscheu voor hun geloovigen in gereedheid brengen, ligt in een !al bij Denver (Colorado). De grondgedachte van den nieuwen godsdienst is deze Adam en Eva zijn in de gedaante der familie Sharp ge remind en gelouterd op aarde teruggekeerd. Adam verkondigt in Denver reeds zijn nieuw evano-elie en ruim 200 geloovigen wachten onge- duldm het oogenblik, dat de poorten van het paradijs zich voor hen zullen ontsluiten. Daar worden alle wereldsche ijdelheden afgeschalt, naakt, zooals God de menscheu schiep, zullen de paradijsbewoners rondloopen, alleen het vijge- blad blijft zich handhaven, omdat, zooals moeder Eva beweert, de booze wereld er anders wat over te zeggen zou hebben. Vooral kinderen zijn ijverige aanhangers van dit nieuwe geloof. Weezen en kinderen van arme ouders zullen liefderijk in't paradijs opge nomen worden en er een eenvoudige, natuurlyke opvoeding genieten. Hoe de echtgenooten Sharp er achter kwamen dat zij Adam en Eva waren, werd op de volgende wijze verklaard Eens op een nacht woonden ze een gods- dienstvergadering bij. Plotseling viel er een ster en onmiddellijk begrepen ze, dat dat een teeken moest zijn. Tegelijkertijd nep hun een stem toe Gij zijt Adam en gy zyt Eva, van dit uur af zijt ge vrij en de profetische geest is over u gekomen. Gaat en brengt de mensclien- kinderen terug naar 't paradijs. Dit zal nu binnenkort geschieden, ten minste wanneer de autoriteiten er geen stokje voor steken. Eenigen tijd geleden stond te Parijs een vrouw terecht, Jeanne Weber genaamd, beschul- died van kindermoord. Zij zou bij drie tami- lien, waar zij aan huis kwam, kinderen hebben vermoord. Zij betuigde haar onschuld en werd, bij gebrek aan bewijzen, vrijgesproken. Een ai-beider te Chateauroux, die weduwnaar was en 4 kinderen had, nam haar bij zich in huis en ziedaar, nog niet lang was die noodlottige vrouw daar ol het jongste zoontje van den man, 4 jaar oud, stierf door verworgmg. Ditmaal kon er geen twijfel bestaan of Jeanne Weber moest de schuldige zijn, want zij was met het kind alleen thuis geweest. Niettemm noud zy haar onschuld vol. Een geneeskundig onder zoek is naar haar geestvermogens mgesteld. Vermoedelijk is de vrouw krankzinmg. Ernstige misbruiken zijn ontdekt onder 't personeel der kerkhoven te Napels. Graven werden zonder machtiging geopend, lyken opgegraven om ze te ontkleeden en het linnen, waarin ze gewikkeld waren, te verkoopen. Ook sneed men de lijken vau vrouwen de haren af om die eveneens te verkoopen. De schuldigen moeten onder het personeel der kerkhoven schuilen en er wordt een streng onderzoek ingesteld ten einde hen ter verantwoording te kunnen roepen. Maandagmorgen kwam aan het spoorweg- station te Dinant een waggon aan met l5vette varkens, van de Duitsche grenzen, gemiddeld elk 200 Kg. wegende. Tot groote verbazing van de spoorwegbeambten vonden zij al deze varkens dood. De groote warmte der laatste dagen had hen gedurende Je reis doen sterven. De° eigenaar lijdt hierdoor een schadepost van 1500. De Stromboli-uitbarsting schijnt alweer af te nemen, maar de werking van de Etna neemt bij voortduring in kracht toe en de meteorologen verwachten een herhaling van een uitbarsting als die van den Vesuvius in April 1906. Telkens ontstaan er op de Etna nieuwe kraters, waaruit de lava met kracht te voor- schijn komt. Een Reuterbericht meldt dat Maandagnacht een bom ontplofte in een veusterkozijn van een politiepost, gevestigd in het stadhuis te )ffen- bach a/Main. Op het oogenblik der ontploffing waren twee politiebeambteu aanwezig, waarvan de een rechts, de ander links van het venster zat en die zich beiden met schrijfwerk bezig hielden. Om 10 uur 20, Maandagavond, bemerkte de vrouw van den administrateur van het stadhuis die op de tweede etage van een gebouw tegen- over het politieposthuis woont, een brandend koord in laatstgenoemd gebouw. Zij wilde haar echtgenoot, die zich juist op de trap bevond en iemand uitgeleide deed, hierop opmerkzaam maken. maar de woorden bleven haar in de keel steken, want op hetzelfde oogenblik volgde een vreeselijke knal. De administrateur snelde naar de wachtkamer, die met een dikken rook wevuld was. De beide politiebeambten waren nog onge- deerd. Een van hen, die juist van zijn stoel was opgestaan en naar een ander vertiek was creo-aan, om een papier te zoeken, was tegen een mum geslingerd, de ander was tegen den grond geslagen, maar geen van beiden was noemenswaard gewond. Het ingestelde onderzoek bracht aan het licht dat 'n bom op de vensterbank was gelegd. Het venster was geheel vernield, het kozyn uit den muur geslagen, de zolder van de wacht kamer was geheel doorzeeld. De bom was ge- vuld met stukjes lood, zink en glas, die m 't roiid springende, groote schade aanrichten, en nog tal van veusterruiten in het gebouw vernielden Velen achten het waarschynlyk dat deze bomaanslag door de anarchisten beraamd is, uit wraak, wijl het anarchisten-congres, dat in het voorjaar te Offenbach gehouden zou worden aldaar door de politie verboden werd. Wedloop tusschen snellrein en automobiel. Een race-automobiel waarin twee dames uit New-York zaten, reed over den Oceaan Drive, way te New-Jersey, welke weg langs de spoor- baan loopt. Daarop kwam een sneltrem de automobiel achterop. De trein stoomde met voile kracht, maar de dames zetten terstoncl haar automobiel tot voile snelheid aan en be- a;onnen een wedloop met den trein, dien zy weldra inhaalden en een eind achter zich lieten De passagiers kwamen aan de portieren en juichten de koene auto-rijdsters toe, toen eens- klans bij deu kromming van_ den weg, de auto mobiel een te korten draai nam eu met een booo door de lucht in een xnoeras ter zyde van°den weg neerkwam. De trein stopte daue- lijk en daaruit kwam men de beide dames te hulp Een was reeds dood. de andere zoo zwaar gewond, dat men ook voor haar leven vreest. Volgens de //New York Herald" heeft Welm an, °de Amerikaan die van Spitsbergen per luehtschip naar de Noordpool wii, gezegd, dat nu alles voor den tocht zoo goed als klaar is. Mijn 29 hondeu, zeide hy o. a., zyn o-czond en wel te Archangel aangekomen, like hond is door een kenner intgezocht en, 1600 K.M. ver, van Sibene s Fool.msten ge- haald. De //Fridtjof mijn stoomschip, zal den 27en dezer aan ons afgeleverd worden, zoodat wij nog voor het einde der maand naar Spits- bergen kunnGii vertrekken. In een Duitsch dorpje werd een pomp elken winter in stroo gewikkeld en de kosten hiervan opgegeven aan de gemeente, die trouw b< Nu^werd een nieuwe ambcenaar aangesteld. die begon met een nauwgezet onderzoek naar alle staten en lijsten. Hij vond ook de betaalde stroorekening en vroeg nu aan den man die telken jare voor de pomp gezorgd had, waai het stroo gebleven was, nadat de pomp er weer van ontdaan was. De man antwoordde, dat het waarschynly in de hersens van den ambtenaar zat. Of de inpakwerkzaamheden aan een andei opgedragen werden, wordt niet gemeld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 10