Gemengde berichten. vaer" bericht, dat de bezwaren, aangevoerd tegen de seininrichting op de brug over den Oostelijken kanaalarm ongegrond voorkoraen. Een aange- haald geval van sc'nadevaring aan die brag is ontstaan door het niet acht geveu van den scheeps- jager op de waarsehuwing der sluisknecbts, dat de openstaande brug zou dicht gedraaid worden, waarvoor steeds gewaarschuwd wordt. Hoewel de schipper tot op zekere hoogte afhankelijk is van den scheepsjager, moet hij toch steeds aan- sprakelijk blijven voor de gevolgen van diens handelingen. Bovendien is het roode licht op de brag reeds te zien zoodra de brag half dicht is gedraaid waardoor nog voldoende tijd overblijft om te stoppen. Er is voorts eene gewijzigde seininrichting op de rijkskanalen in onderzoek, waardoor het aanwezig geachte bezwaar geheel zal worden opgeheven. Met het oog daarop is het thans niet mogelijk tot wijziging of aanvulling over te gaan. Bij de werken te Sluiskil is er op gerekend dat op den zuidelijken kop van het remming- werk tusschen de beide doorvaart-openingen een seinmast zal worden geplaatst, welke voldoende zichtbaar zal zijn ook voor de schepen welke van den ouden kanaalarm gebruik maken. Met het oog daarop kan een sein plaatsen bij het landhoofd van de opgeruimde brug niet in aan- merking komen, wat op zichzelf ook niet uit- voerbaar zou zijn zonder vermeerdering van personeel. Zoolang de seinmast op het remming- werk niet is geplaatst, kunnen naar Z.Ed.'s meening de afvarende schippers zich omtrent het al of niet vrij zijn der doorvaart voldoende zekerheid verschaffen door af te houden naar den Oostelijken oever, waar ruimschoots ruimte en lengte beschikbaar is voor de noodzakelijke manoeuvres. De mogelykheid om een verbod uit te vaar- digen tegen het inloopen van de haven door te diep gaande schepen, welke alsdan den iugang der haven versperren bestaat, doch daartoe is wijziging van het Bizonder Reglement van politie van het kanaal GentTer Neuzen noodig, aangezien in de bestaande reglementen dergelijk verbod niet voorkomt. Ten deze wordt de Afdeeling aangeraden zich te wenden tot den Minister van Waterstaat, om in gewenschten zin wijziging van het reglement te verkijgen. De heer Mr. P. G. J. Hennequin, lid der Tweede Kamer, burgemeester van Aardenburg en St. Kruis, die sedert December van het vorig jaar ongesteld was, heeft de vorige week in beide gemeenten een bezoek aan het gemeentehuis gebracht. Men verwacht thanS dat hij spoedig zjjne rele betrekkingen zal kunnen vervullen. Door de anti re volution aire kiesvereenigin- gen in het district Hulst zijn voor de aanstaande verkiezing voor vier leden van de Provinciale Staten eandidaat gesteld de aftredende leden, de heeren P. Moes, P. F. Fruijtier, F. 0. 0. M. Hombach, en C. Ysebaert, die ook reeds door de Centrale R. K. kiesvereeniging zijn gecan- dideerd. Te Sluiskil kwam Zondag een herbergier, wonende nabij het station Coegors, tot de ont- dekking, dat zich op zijn zolder een zwerm bijen had genesteld. Met geen moeite kan hij er in slagen de minder gewenschte bewoners naar schatting 300, uit zijn huis te verwijderen. Kenners beweren dat zulks met groote moeilijk- heden zal gepaard gaan, daar de koningin haar paleis tusschen het plafond heeft opgebouwd, en haar vorstin verlaten dat doen de bijen niet. Met ingang van 16 Mei zijn verplaatst de klerken der posterijen en telegraphie 2e kl. A. A. Kloet, van Hulst naar Ginneken en C. Wolfert van Axel naar Hulst. Van goed ingelichte zijde vernemen wij dat het bericht in de verschillende bladen, als zoude de totstandkoming van de tramlijn Hon- tenisse—Selzaete verzekerd zijn, op zijn minst genomen zeer voorbarig is. En in Nederland en in Belgie zijn er nog allerlei moeilijkheden te overwinnen onder meer is het hoogst onzeker of de verbinding naar het station Selzaete zal kunnen verkregen worden. Komt die verbin ding niet tot stand en loopt de lijn aan de suikerfabriek Wittouck dood. dan is het nut van die lijn voor het reizend publiek al zeer gering en zal noch van rijks- noch van pro vinciale subsidie verder sprake kunnen zijn. Te Zuiddorpe heeft men Maandagnacht ten nadeele van den landbouwer R. v. 0. uit een weide, door verbreking der afsluiting, een van zijn vaarzen, die voor het eerst waren buiten gebracht ontvreemd. Men heeft het spoor kunnen volgen in de richting van de Belgische grens. Zondag had te Nieuw-Namen een gewel- dige aanrijding plaats tusschen twee wielrijders die beiden een koets wilden passeeren. De een, zekere Van Ruymbeke, postbeambte aldaar liep een gapende hoofdwonde op en bleef ge- ruimeu tijd bewusteloos liggen. De rijwielen waren totaal vernield en het achterpaneel der koets, waartegen een der wielen aangeslingerd werd, was geheel beschadigd. Axel. Terwijl Maandagavond ongeveer half zes eenige jongens in de kleine kreek alhier aan het zwemmen waren, bemerkten zij plot- seling, dat een hunner, het 13jarig zoontje van den schilder Ph. A. K., onder water bleef. Terstond gingen ze hulp halen en na lang zoeken werd het knaapje gevonden. Door de beide geneesheeren alhier werden nog geruimen tijd alle pogingen aangewend om de levensgeesten weder op te wekken, doch te vergeefs. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering.) In de te Utrecht gehouden openbare terecht- zitting had de uitspraakplaatsindevolgendezaak: Hooger beroep van P. P., echtgenoote van L. G., eerder weduwe van E. W., te Sluiskil, ge- meente Ter Neuzen, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, houdende be- vestiging der beslissing van de Rijksverzekerings- bank, waarbij de door haar gevraagde schade- loosstelling ter zake van het ongeval met doo- delijken afloop haren zoon overkomen is ge- weigerd, op grond dat de overledene niet haar kostwinner was in den zin der Ongevallenwet 1901. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Aan het strand te Vlissiugen is een goed- gekurkte flesch gevonden, waarin zich bevond een, blijkbaar uit een zakboekje gescheurd, stukje papier, waarop met potlood, het volgende geschreven was Ss. Berlin. The ship has wrecked and 1 think IT die. Goodby dear mother and sister I can 't see you more. M. Peasson. (Ss. Berlin. Het schip is gestrand, en ik geloof dat ik zal sterven. Vaarwel lieve moeder en zuster. Ik zal u niet meer zien. M. Peasson.) Te Koudekerke bij Middelburg geraakte Maandag een zevenjang meisje bij het bloemen plukken in een sloot. Toen het er uit gehaald werd, waren de levensgeesten reeds geweken. Maandag is een ruim tweejarig kind van den landbouwer B., wonende onder Barneveld, al spelende in een sloot geraakt en verdonken. Toen dezer dagen een bakker te Hilver- sum met brood door de gemeente liep, is de inhoud van zijn kar met petroleum begoten, waardoor al zijn brood onbruikbaar werd. Men denkt aan wraak, daar de bakker weigerde te voldoen aan het verzoek, hem door gezellen gedaan, om op erkende christelijke feestdagen niet te bakken. Maandagavond 6 uur viel in de Dorp- straat te Apeldoorn een glazen flesch, gevuld met 60 liters benzine, van een wagen en de inhoud verspreidde zich over de straat, liep in de riolen en in de gleuven der tramrails. Een slungel van omstreeks 20 jaar, die op de fiets aankwam, sprang er af en wierp een brandenden lucifer in het gevaarlijke vocht, dat onmiddellijk meters hoog in vlammen op- sloeg als vurige tongen sloegen de vlammetjes uit de tramrails en uit de rioolroosters ont- ploften gassen met groote vlammen. Herhaaldelijk rommelden de ontploffingen op den Deventerweg en menigeen begon zich al angstig af te vragen, hoe dit moest eindigen, toen gelukkig de vloei- stof gaandeweg op en hiermede de brand ten einde geraakte. Te Yarik viel de 37jarige A. d. J., onder het aantrekken zijner kousen, plotseling dood neer. Drie zijner broers stierven op even plotse- linge wyze. Toen men Maandagmorgen te Steenbergen, den schipper De V. wilde wekken, bleek de man dood te zijn. Hij was overleden tengevolge van de vuile dampen, die door broeiing van straatmest, waar- mede zijn schip was geladen, waren ontstaan. De V. was de kostwinner van zijn vader en zusters. j In een hoije aan de Van der Duynstraaf te 's Gravenhage is een driejarig meisje al spelende in een teil kokend water gevallen. Deerlijk met brandwonden overdekt, werd de arme kleine naar het gemeenteziekenhuis over- gebracht waar het kind na enkele uren vreese- iijk lijden den geest gaf. Te Huizum in Friesland, heeft een ver- woed gevecht plaats gehad tusschen twee ooie- vaars. Nabij de herberg van Wijbenga had een der beide haar woning in een boom. Ze zat daar te broeden, toen de ander haar begon aan te vallen, telkens en telkens weerdoch ook telkens werd de aanvaller teruggeslagen. Ein- delijk wist deze in een onbewaakt oogenblik met een bewonderenswaardige behendigheid de drie eieren uit het nest te werpen, met het gevolg, dat ze stuk vielen. Daarna werd het gevecht op het nabij gelegen laud voortgezet, totdat ten laatste den strijd moede de een het gehavende nest weder opzocht en de ander wegvloog. Een dolle koe. De Haarlemsche bericht- gever van het Hbld. meldt Als je 't verhaal vertellen hoort van oogge- tuigen dan is 't als relaas van hoe 't wel was bij een cinematograafnummer. Zaterdagmiddag om een uur of vijf is 't gebeurd, hier op den Dreef. Plotseling kwam niemand die 't zag wist van waar een koe in razende woede van het Houtplein den Dreef opstormen. In angst en ontzetting sloeg alles op de vlucht, een man, die niet spoedig weg kon, werd door 't woedende dier omver- geworpen, en kwakte neer op de straatsteenen deed een leelijken smak, zei de man die 't gezien had. Een kind werd eveneens omge- loopen, de arme kleine ziek van schrik natuur- lijk. De ijzeren hekken op den Dreef werden door 't dolle dier vernield, in't Florapark stoof het over gras- en bloemperken en vertrapte alles. Tot het eiudelijk een man in T oog kreeg die een rood pakje onder den arm droeg. De stakker zag plotseling 't woeste dier op hem afkomen, aarzelde even, en sloeg dan ook op de vlucht, 't Wilhelmiuapark in, onder 't ge- schreeuw van de menschen die vergeefsch po gingen deden om 't beest op te vangen. Zelfs slagerknechts anders voor geen kleinigheid ver- vaard, kozen nu 't hazenpad als de koe, na even stilstaan haar dollen loop weer begon. De vervolgde man intusschen had gezien dat de koe 't op hem won, en trachtte zich te redden door over een hek te springen dat een hulst- boschje ik 't Wilhelmiuapark beschermt. Maar de koe deed dieu sprang niet minder gemakkelijk, zoodat de doods-bange man onmiddellyk aan den anderen kant weer over't hek sprang. De koehad er nu haar bekomst van. Met bloedende kop en pooten, 't dikke schuim op den bek, bleef zij tusschen de vertrapte hulst- boschjes liggen. Haar vervolgers naderden, voorzichtig en angstig, doch telkens vloog 't dier weer op. Tot een paar mannen op 't idee kwamen om haar, door het gezelschap van and ere koeien, tot meer maatschappelijke overwegingen te brengen. Met groote moeite werden twee koeien binnen 't hek gebracht, en toen liet het eerst woeste dier zich kalm binden. Gevaugen, in houten en touwen gekluisterd werd het toen tusschen de beide andere dieren weggebracht. 't Publiek had heel wat te praten over 't schrikwekkend geval. Behandeling van kinkhoest De Geneeskundige Ct. bevat het volgende in- gezonden stuk van Dr. J. Damste te Assen Reeds lang is ons stadje geplaagd door een epidemie van kinkhoest, de zoo gevreesde kinder- ziekte, die ieder genoegzaam bekend is, hoe kwellend zulks is voor jeugdige kinderen. Toen ik nu onlangs in een der dagbladen< las, dat pi-of. Albrecht te Weenen had ontdekt, dat de influenzabacil tevens den kinkhoest verwekt, gevoekie ik mij gedrongen mededeeling te doen uit mijn praktijk, waarin ik legio kinkhoestpatientjes heb behandeld. Het viel mij n. 1. op, dat de influenza-epidemie, die hier tevens heerschte bij meer volwassenen, meest gevolgd werd door kinkhoest bij de kinderen, ja zelfs heb ik bij een vrouw kinkhoest moeten constateeren. De gelijkenis of liever de over- gang der beide ziekten bracht mij er toe de kinkhoestpatientjes te behandelen als influenza- lijders, nl. kinderen van 2 tot 4 jaar (1 gr. salicylus natricus pi. m. 1/4 gr. anti-pyrine per dag) af en toe bygestaan door calomel, en steeds heb ik hierbij voorbeeldig succes ge had. Zelfs bij mijn eigen kinderen, waar dui- delijk kinkhoest bestond, zoodat wij dikwijls 's nachts opschrikten door den hevigen slijm- hoest, waarin we meenden, dat de kleinen bijna zouden stikken, heb ik na stelselmatige toe- passing van bovengenoemd middel steeds bin nen een week de heftigste verschijnselen zien bedaren. Mocht op meer plaatsen kinkhoest heer- schen, zoo durf ik mijn collega's met het Yolste vertrouwen bovengenoemde geneesmethode aan- bevelen. Aangenaam zou het mij zijn als er collega's gevonden werden, die mij ook hun bevindingeu zouden willen mededeelen. Ik meen hiermede den ouders en vooral den kleinen een onschatbaren dienst te kunnen bewijzen, als het hetgeen ik bij ervaring meen vastgesteid te hebben, ook door anderen be- waarheid mocht worden. De Limb. Koer. meldt Omtrent de opzienbarende arrestatie van den heer T., directeur der Maastrichtsche Brandver- zekering-Maatschappij, vernemen wij dat de heer T. in den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks een uur, door den heer commissaris van politie, F. Soeten, ten zijne huize is gearre- steerd en naar het politiebureau overgebracht. Wat de verduisteringen betreft, waaraan de heer T. zich zou hebben schuldig gemaakt, hierover zijn nog de volgende bijzonderheden mede te deelen Yoor eenige jaren heeft T. uit de brandkast der Maastrichtsche Brandverzekering-Maatschap- pij, welker commissarissen de sleutels in hun bezit hadden, zich door middel van een valschen sleutel, welken T. in Luik heeft laten maken effeeten toegeeigend tot een bedrag van 7 a 8000 gulden. Die effeeten heeft T. zijn we wel ingelicht omgezet in geld op de Maastrichtsche Crediet- en Handelsbank en de Credietvereeniging Amster dam. Bovendien heeft T. in den loop der laatste jaren een groot aautal posten ontvangen, waarbij er waren van f 400, 300 en andere bedragen. Deze sommen werden evenwel niet door hem geboekt. Ten eigen bate wendde hij ze aan. De verschillende personen, die dus hunne sommen gestort hebben, staan derhalve nog als debiteuren te boek. Einde April dezes jaars bleek, dat bovendien nog een paar duizend gulden in T.'s kas tekort kwamen, die eveneens ten eigen behoeve door hem bleken gebruikt te zijn. Het totaal der verduisterde sommen bedraagt circa 13,000 gulden. Al deze verduisteringen werden gepleegd gedurende de jaren 19041907. De heer T., wiens jaarlijksch inkomen geschat wordt op plus minus f 2000, maakte groote vertee- ringen. Naar ons uit Yaals wordt medegedeeld, heeft de heer T. er meermalen gespeeld in eene der talrijke clubs aldaar. Op een dag zou hij niet minder dan J 4000 aan de speeltafel verloren hebben. De voorloopige instructie in deze zaak is geleid door den heer Rulkens, inspecteur van politie. De geheele stad Maastricht is vol van deze droevige geschiedenis. Hedenochtend is de heer T. per tweespannig rijtuig van zijne voorloopige gevangenschap ten politiebureele naar het Huis van bewaring overgebracht. Eene ontzaglijke mensehenmenigte verdrong zich op het Marktplein, om den ontrouwen directeur, die door het bekleeaen van verschillende posten in het vereenigingsleven te Maastricht een zeer bekend persoon was, nog te zien voor hij ter beschikking der justitie werd gesteld. Nabij het station Zunderdorp ontspoorde Dinsdagmiddag een der treinen van de Tweede Noord Hollandsche Tramweg Maatschappij, ko- mende uit de richting Purmerend. Van de tram, waarin zich veel personen bevonden, we- gens den marktdag in Purmerend, kantelden 2 wagens. Vyf personen werden gekwetst, waaronder een paar meer ernstig. De justitie uit Amsterdam was na het onge val spoedig ter plaatse, om een onderzoek naar de oorzaak in te steilenvermoedelijk is de wisselstand niet geheel in orde geweest. Vele passagiers, waaronder de burgemeester van Ilpendam, zijn door een raam naar buiten gegaan. Een waggon kantelde rechts, een ander links. De wagens zijn beschadigd. Spoedig was de directie ter plaatse en da treinenloop ging verder geregeld. Dit is het eerste ongeval van dien aard in de pi. m. 18 jaren dat deze tram bestaat. - In de Gallaitstraat te Schaarbeek was Zaterdagavond brand ontstaan op een tweede verdieping, bewoond door een schoenmaker en zijn 70jarige gebrekkige vrouw. Deze laatste was alleen thuis, daar de man nog niet van zijn werk was teruggekeerd. De buren, die brandreuk gewaar werden, braken de deur open en vonden de vrouw dood en half verkoold op den vloer liggen. De man werd verwittigd en deze viel in onmacht bij het vernemen van het droevige nieuws. Men weet niet hoe 't ongeluk gebeurd is. Een erge schrik werd Zond'agavond ge- wekt op een tram in de Tervurendreef, op het grondgebied van Etterbeek. De tram was vol met reizigers en reed naar Treurenberg. Hij bevond zich nog slechts op korten afstand van den stilstand, toen er zich een kortsluiting voordeed, waardoor groote vlammen uitsloegen. Een onbeschrijflijke schrik ontstond daardoor in het rijtuig. De reizigers trachtten zoo spoe dig mogelyk uit den tram te komen. De be- stuurder had dadelijk gestopt. Vrouwen en kinderen geraakten onder de voeten. Politieagenten kwamen toegesneld en ge- kwetste vrouwen en anderen werden in de naburige huizen gebracht. De meest gekneusde personen werden in automobielen naar hun woning gevoerd. Met een dame was het erg gesteld. Zij heeft verscheidene ribben gebroken. Een visschersschip van de Bretonsche kust dat op de sardijnenvangst was uitgegaan, is teruggekeerd met een haai van 71/3 meter aan boord, die men onderweg gevangen bad. 10,800 voor een hond. Vragen staat 'vrij" <reldt ook voor een hondententoonstellirig, waar Je gevraagde prijzen voor een of andere rashond vaak in de honderden, soma in de duizenden loopen. Of die dieren, die volgens hun eigenaars hun gewicht in goud waard zyn, grif van de hand gaan is de vraag. Toch wordt er wel eens een mooi bod gedaan. Zoo heeft de New-Yorker Doggen-Club voor den Duitschen Doer v Ador-Colonia", op 't oogenblik te Miin- chen-Gladbach ten toon gesteld, 18,000 mark aeboden. Een Keulenaar is de gelukkige eigenaar. Zondag namiddag, omstreeks 6 uur, was te Selzaete zekere D. W. met zyn vrouw iangs de vaart aan het wandelen. Het ondeihoud was niet heel vriendelijk, want de vrouw nep opeens uit„Ik ga me verdnnken en de daad bii het woord voegende, sprong zy in de meuwe vaart, na eerst haar klein kind op den kant gezet te hebben. O n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2