Kantoor Ir. P. DIELEIAN, Twee Kostgangers leeren- en Hapokbeddea, Merinos Saijet. FIETSKAART Zij die de Pink Pillen gebruiken eten goed. Advertentien. J. ds Smidt-Pothoven, GOEDE RHUPT Ter Neuzen, Firma P. J. VAN DE SANDE. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Wollen-,Chitsen- enMoltondekens, (Jiterst conciirreerende prijzeo. Levering franco. ONTVANGEN: v 3. ix Z la E: Ii A H* B Te Pijlebrug, bij Meppel, is Maandag- morgen een brugwachter, vader van drie kin- deren, zonder ernstige aanleiding door een mes- steek in het onderlijf zoo zwaar gewond, dat hij weldra stierf. De dader is gevat en bleek te zijn een sujet, geboren te Deveuter, laatst gewoond hebbend te Amsterdam, doch de laatste jaren zwervende. Aanleiding tot den moord was dat de zwerver voor de opengedraaide brug stond en meende dat hij door den brugwachter, die herhaaldelijk hoesten moest, voor den gek gehouden werd. Hij dreigde hem daarom zoodra de brug dicht was met hem af te rekenen. De brug werd dicht gedraaid en de zwerver vloog met een mes gewapend op den brugwachter toe. Deze trachtte met een stok, dien hij op den aanvaller stuk sloeg, diens aanval af te weren doch liep toen den doodelijken steek op. Een zoontje van den vrachtrijder N. te bneek, vond een bijna ledige flesch op de stoep van een winkelhuis. Het knaapje zette de flesch, waarin zuringzout was geweest. aan den mond en heeft direct de nadeelige gevol- gen ondervonden. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en werd het knaapje in het St. Antonius-zieken- huis opgenomen. Zijn toestand moet thans gunstig zijn. Ontvoering uit een gesticht van zijn vrouw. Voor het gerechtshof te Arnhem stond eergisteren in hooger beroep terecht de koperslager B. v. B., uit Enkhuizen. Bekl.'s echtgenoote werd indertijd ingevolge een rech- terlijke beslissing in het krankzinnigengesticht //Veldwyk" te Ermelo verpleegd. Op zekeren dag bezocht de zuster van de krankzinnige deze in het gesticht en kreeg zij van den geneesheer directeur verlof met haar buiten het gesticht een wandeling te maken. Van die gunstige gelegenheid maakte v. B. gebruik om zijn vrouw (op haar verzoek) mede te nemen naar huis. De rechtbank te Zwolle heeft indertijd be- slist, dat v. B. zich niet heeft schuldig gemaakt aan een strafbaar feit, daar zijn vrouw, toen hij haar ontmoette, zich niet meer on der be waking bevond. Het 0. M. ging van deze beslissing in hooger beroep bij het Arnhemsche Hof en dit maakte uit, dat v. B. zich wel aan een strafbaar feit schuldig gemaakt had. Ingevolge deze beslissing diende de zaak voor de Zwolsche rechtbank, die bekl. echter van alle rechtsver- volgiug ontsloeg. Weer ging het 0. M. in hooger beroep en thans requireerdede advocaat - generaal voor het Hof veroordeeling tot 8 dagen gevangenisstraf. Spreker betuigde echter zijn spijt, dat de wet hem verplichtte in dezen ge vangenisstraf en geen boete te eischen. Het kleine Nisse is al jaren een gemeente met veel oudjes. Behalve tal van tachtigers heeft men er op de zeshonderd zielen biniieh vijf jaar tweemaal reeds twee negentigers tege- lijk. De oudste der huidige twee gaat nog op reis en uit logeeren, de tweede, ook heel kras, en Dinsdag 1.1. negentig geworden, marcheert sedert zestig jaar door dit leven met een houten been en ging jaren op ouderwetsche manier als naaister den boer op. Haar vader was tamboer in den Franschen tijd en had onder den generaal Bonaparte zelfs deelgenomen aan den bekenden veldtocht in Egypte. Later schoenmaker te Nisse behing hy de wanden der werkplaats met afbeel- dingen van den geliefden keizer, zijne maar- schalken en zijn krijgsbedrijven en praatte nergens liever over. Van den afgodisch vereerden meester schijnt hij diens harde wijze van opvoeden ge- leerd te hebben, zoodat onze negentigjarige het in hare jeugd zeer ongemakkelijk moet gehad hebben. Wie weet echter of zij er haar hoogen ouderdom niet aan te danken heeft. (M. C.) Een firma te Lisse heeft eenigen tijd ge- leden een nieuwen weg langs een harer tuinen beplant met een paar honderd iepenboomen. Laatsleden Zaterdag- op Zondagnacht zijn deze boomen alle uit den grond getrokken. Nadat de firma ze Maandag opnieuw deed planten en er 's nachts tot 3 uur bij liet waken, zijn deze boomen alien Dinsdagochtend even boven den grond afgehakt bevonden. Of hier aan balda- digheid of wraakneming moet gedacht worden, is tot heden niet na te gaan. De zaak is in handen van politie en justitie. Te Arnhem is een knaap aangehouden, die bleek in het bezit van veel geld te zijn. Hij gaf op van Rotterdam afkomstig te wezen doch toen de politie hem daarheen wilde vervoeren ontsnapte hij. Maandagavond werd hij echter op een der drukste stadsgedeelten van Arnhem door een agent van politie aangehouden en naar het bureau gebracht. Bij zijn verhoor bekende hij het op hem bevonden geld ten nadeele van zijn patroon, die te Amsterdam woonachtig is Zaterdag verduisterd te hebben. Hij moest kwitanties innen en met dat geld ging de knaap op reis. Verschillende plaatsen, o. a. Utrecht, Den Haag, Scheveningen en Rotterdam, waren door hem bezocht. De deugniet is nu naar Amsterdam gebracht. De firma Simon Wit, die haar pogmgen om te .Koog aan de Zaan door overeenkomst van naam met de prima firma Simon de Wit, te Zaandam, goederen van allerlei aard los te krijgen grootendeels zag mislukken, neemt thans haar toevlucht tot de filialen van de firma Simon de Wit. Zij bestelt daartoe bij hande- laren goederen en heeft order die bij gedeelten af te leveren in plaatsen waar filialen van Simon de Wit gevestigd zijn. Zoo ontving b.v. de firma J. 0. Garritsen, te Zwolle, een bestelling voor 150 kazen, te Utrecht, en 115 te Amersfoort. Te Utrecht ontving de firma Simon de Wit bericht, dat voor haar een partij kaas aan het station lag. Zij begreep dadelijk, dat deze niet voor haar was en waarschuwde den heer Garritsen. Deze kon de kazen uit Utrecht nog bijtijds doen retourneeren en heeft op die naar Amersfoort, welke bereids van een nieuwen orderbrief naar Amsterdam waren voorzien be- slag doen leggen. Wijl Simon de Wit in 15 plaatsen filialen heeft, is het werkterrein van Simon de Wit dus nogal groot en zij alien handelaars voorzichtigheid dringend aanbevolen. Zeldzame dressuur De heer Mak, directeur der gasfabriek en waterleiding te Schoonhoven, hield in een kooi eekhoorns welke driemaal daags door hem zelf van voedsel werden voorzien. Bij den laatsten nachtelijken storm was de kooi met de bewoners omgewaaid en hadden de vlugge beestjes, van deze gelegenheid gebruik gemaakt hun gevangenis te ontvluchten. De heer Mak was stellig van meening de beestjes niet meer terug te zullen zien, doch wie schetst zijn verbazing, toen de eekhoorns, na eenige dagen weer bij de standplaats der kooi terug keerden, blijkbaar met het doel, evenals vroeger, voedsel te ontvangen, waarvan zij dan ook ruimschoots werden voorzien. Sedert heeft de vroegere eigenaar de drie vluchtelingen zoo- danig weten te dresseeren dat zij op juist de- zelfde tijden, waarop zij vroeger bun voedsel kregen, op het terrein der fabriek verschijnen, zelfs uit de hand van den heer Mak etend hun voedsel ontvangen waarna zij weer verdwijnen tot den volgenden maaltijd. Dezer dagen verongelukte de jonge New- Yorksche advocaat Israel Ludlou, met zijn door hem zelf uitgevonden vliegtoestel bij een opstij - ging door hem in de nabijheid van Palm Beach in Florida ondernomen. Ludlou had het vlieg toestel door twee automobielen op sleeptouw laten nemen en manoeuvreerde ter hoogte van ongeveer 80 meter, toen plotseling de machine weigerde en de koene luchtschipper hals over kop ter aarde stortte. Ernstig aan den rugge- graat gewond werd hij opgenomen en in e'en extra-wagon naar New-York getransporteerd. Gedurende de reis gaf hij echter reeds den geest. Ongeveer een jaar geleden, op Paasch-Maan- dag, was Ludlou reeds een ernstig ongeval met zijn vliegtoestel overkomen, waardoor hij weken- lang aan zijn bed werd gekluisterd. Eerst enkele maartden geleden was hij weer met nieuwe proefnemingen begonnen. De beul in de gevangenis. In de ge vangenis voor eenzame opsluiting te Wiborg bevind zich op 't oogenblik de uitvoerder van alle doodvonnissen van de Russische krijgsraden, de beul Foma Sfein. Zijn ^carriere" begon Sfein met de terechtstelling der moordenares van generaal Minn, Sinaida Konopljannchowa. Daarvoor had Sfein een heele reeks moorden gepleegd, daaronder ook de vermoording van eene uit elf personen bestaande familie in Jam- burg. Na zijn arrestatie werd hij in de gevan genis in de boeien geslagen. Nadat Sfeintoe- gestemd had om Sinaida terecht te stellen, werd hij naar de Peter-Paul-vesting overgebracht. Na een door hem uitgevoerde executie der deel- nemers aan een rooversstukje werd hij naar de gevangenis Voor eenzame opsluiting vervoerd. Hier geniet de rechtschapen man een groot aantal geriefelijkheden. Een knecht van den burgemeester van Flawine was in de weide gekomen om een stici te halen en naar de hoeve te brengen. Maar heel de kudde, die met den stier in de weide was, kwam op den knecht toegesneld. Hij werd door de beesten met hoornstooten gewond, op den grond geworpen en doodgetrapt, ter- wijl eenige werklieden dit drama machteloos moesten aanzien. Daarna gingen de beesten henen, alsof zij hun plicht hadden volbracht. Dinsdagmorgen wilde in de St. Salvator- straat te Gent een vrouw, 79 jaren oud, de straat overgaan, juist toen een tramrijtuig aan- kwam. De ongelukkige vrouw werd omverge- stooten en de tram reed haar over het lichaam. Men moest het rijtuig opheffen om er het ver- minkte lijk van onder te halen, dat naar het gasthuis is overgebracht. De vrouw was in den laatsten tijd wat doof geworden en zal denkelijk de waarschuwing van den bestuurder niet gehoord hebben. In een van de buitenwijken van Parijs is Dinsdag een misdrijf gepleegd op een meisje van zes jaar. Het kind ging naar school toen een man het in een zijweg lokte. Even later hoorden de voorbijgangers schreeuwen. Eenige menschen liepen op het geschreeuw af en vonden toen het meisje liggen. Zij was met een mes op verscheiden plaatsen in het onderlijf gewond. De dader holde weg en is onbekend gebleven. De wouden van het meisje zijn niet ernstig. Te Weenen is een politie-hond gearriveerd, ten einde daar in alien vorm aan den keizer en het verdere Oostenrijksche hof te worden voorgesteld, die in geheel Duitschland en Oos- tenrijk-Hongarije een groote en welverdiende reputatie geniet. Het uiterst schrandere dier heeft, onder veel andere opmerkelijke daden. reeds twee moorde- naars ontdekt, die de politie maar niet wist te vinden. Zijn reuk is zoo scherp, dat hij zijn mannetjes weet op te sporen, al is de afstand die hem van hen scheidt, nog zoo groot. Zijn eerste daad was, het terugvinden van een vrouw, wier spoor men kwijt was. z/Harras", zoo heet het kostbare dier, werd twee of drie dagen in de kamer van de ver- dwenene opgesloten. Onmiddellijk, nadat hem de vrijheid was hergeven, holde hij weg, sprong in een rivier en sleepte het lijk der vrouw aan den oever. Harras maakte zich verder verdienstelijk door de ontdekking van den moordenaar van een kind van 11 jaar, drie dagen na den moord. Ook bracht zijn speurzin de detectives op het spoor van den timmerman Schulz, die een dienstmeid had gedood. Het dier is vijf jaar oud en van zuiver Duitsch ras. De bestuurder van een nieuwe autoruobiel van gravin Lillian Hoyos is nabij Fiume op een proeftochtje, met een kameraad en een bediende van graaf George Hoyos, verongelukt. De steile berg Tersat nabij Fiume werd als oefenterrein gekozen. Bij den terugrit in voile vaart werd een bocht te kort genomen en de auto stortte vijftien meter in de diepte. De bestuurder was dadelijk dood, de bediende is na enkele uren overleden en de andere be stuurder is er ernstig aan toe. Een mijnwerker te Essen had van een inspecteur van politie rondverteld dat die hem gezegd had dat hy voor een echt sociaal-de- mocraat volkomen achting koesterde. De ont- hutste ambtenaar van de politie, die daar kans door liep zijn leven lang inspecteur te blijven, diende tegen den mijnwerker een aanklacht in wegens beleediging. In eersten aanleg werd de mijnwerker vrijgesproken, en in tweeden aan leg nu weer. Maar niet dan nadat hij uitgelegd had, dat zijne bedoeling geweest was te zeggen dat de inspecteur iemand, niettegenstaande hij sociaal-democraat was, volkomen kon achten. Maar zelfs in dezen vorm blijft het een beden- kelijke uiting voor een Pruisisch inspecteur van politie. Te Tassin (Rhone) is een meisje van 22 jaar onder allerlei bedreigingen door haar broeder gedwongen, om in stukjes sinaasappel of vleesch een menigte naalden in te slikken, in de hoop dat zij er aan siervCn zou. Een ge neesheer h'eeft haar reeds van 72 verlost maar zij lydt verschrikkelijk. De Zwitsersche Bondsregeering stelt voor jaarlijks een half millioen francs te besteden aan de wijnbergen, die door de druifluis ver- nield zijn. ZEETIJDINGE IN. Tan 8 tot en met 9 Mei. Van 8 tot en met 9 Mei werden langs de Oost- sluizen alhier 57 binnenvaartuigen op- en 40 af- geschutdoor de Westsl. 7 op- en 11 afgeschut. DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 11 12 13 14 15 16 17 Mei 1.14 1.51 2.23 2 55 3.29 4.4 4.35 1.33 2.6 2.40 3.12 3.44 4.17 4.53 De Pink Pillen herstellen spoedig bedorven magen. Zy bezorgen eetlust en een goede spijs- vertering. Ter zelfder tijd versterken zij het geheele organisme en doen de krachen terug vinden die een sleehte toestand van de maag deed verloren gaan. De Pink Pillen verkrijgen dat resultaat, dank zij hare krachtige werking op het bloed dat zij verrijken en om zoo te zeggen vernieuwen. Op de verzwakking van de organen der maag volgt, onder den invloed van een zuiver bloed, een toestand van kracht en van goede werking dierzelfde organen. De Pink Pillen, door de wortel van het kwaad, het arme' bloed, aan te tasten, door het in rijk bloed te veranderen, genezen de ziekteu van de maag op duurzame wijze. Hoewel reeds 50 jaar oud, is de heer P. Marijs, groentenkoopman te Ylissingen, Lange Groene- woud, H 19, zeer goed van zijn maagkwaal genezen door de Pink Pillen. ,/Ik ondergeteekende, schrijft hij, verklaar dat ik sedert langen tijd aan pijn op de maag heb geleden, zoodat ik mij zeer slecht voedde. Mijn lijden duurde zelfs des nachts en het ge- beurde dikwijis dat ik niet kon slapen. Alle geneesruiddelen waren zonder uitwerkinggebleven. Op raad van een vriend ben ik de Pink Pillen gaan gebruiken en eenige doosjes van dit heil- zame middel waren voldoeude om mij een goede maag weer te geven." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed- armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, pijnvlagen. Prijs f 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Yerkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27. Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OYERBEEKE—LEUNIS. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN elken Woensdag vaa 911/2 uar in Hotel Centraal" (Keersb- MAKER.) kunnen met 1 Juni a. s. geplaatst worden in een burgergezin. Adres bureau dezer courant. TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. Wenscht men sterke, zachte, goed van kleur blijvende kousen; gebruikt dan waarop al de wegen yoorkoraen met aan- duidiug van aantal kilometers. VLAG. NAAM. M 8 Van en naar. Lading Noor. s.s. Eng. s s. Eng. s.s. Belg. s.s. Duite. s.s. Duits. s.s. idem Eng. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. Eng. sts. idem idem idem Belg. s.s. t OOP Ter Henseo Benmacdui 1651 Grimsby Urda River l.agan Inn Ter lenien i 2050 Middlesbro 2272 Londen River Thames Benmacdui Prussia 2241 London 1651 I idem 2739 jAntwerpen Voor Uent t Senat. Hollessen Portugal Gathorne Nord soen Sea Gull Qucntin Ralp Creyke Truro Watchful J. Baels Mauricx 3634(Riga 2795 [Huelva 3248 jRiga 2986 Antwerpen 2762 London 3606 Leith 1746 Goole 3366 Hull 1038 Londen 536 Ostende Vivn Kent 8 Deen. s.s. Ebba 4935 Bilbao ledig Noor. s.s. Aladdin 7272 Dublin stukg. Eng. as. Dynamo 1*25 Hull idem idem Emden 2226 Goole idem idem Sea Hound 3085 Londen idem 9 Zweed s.s. Irma 4968 Grimsby ledig Eng. s.s. Pandion 3619 Eng.3msch. Marion Inglis 4489 Manchester stukg. Antwerpen ledig yzer idem stukg. stukg. ledig idem hout pyrite vl. h. ledig stukg. idem idem idem ledig idem VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2