J a A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen, AAHKOHDIGIHG. Aankondiging. No. 4987. Dinsdag 30 April 1907. 47e Jaargang. O N D E RZ O E K M ELK. wegen en voetpaden met de knnstwerken, Uitbreiding der Los- en Laadplaatsen ANTW00RD ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,franco per post: 001 N ederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,32VS en voor het overige Buitenland f 1,65. Men abonncert zicb bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon No. 35, Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgaye adyertentien Van 1 tot 4 re'gels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. IE IE JEZ> S T 3±i BL AD (Herplaatst wegens misstelling.) Burgemeester en Wethouders van HOEK, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat, te beginnen op 10 Mei 1907, vanwege de ge meente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de Hoek, den 26 April 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. te Ter Neuzen. aan den Edelgrootaclitbaren Heer P.F.Fruy- tier, Lid der Tweede Kamer, op zijn Open Brief d° 25 April 1907 aan de Mari time Yereeniging" Alhier. Mijnheer In het verslag Uwer rede in de Tweede Kamer, dat voor mij ligt, is het woordje blijft niet cursief gedruktik wist dus niet dat speciaal op dat woordje door U den klemtoon gelegd was, maar ook dan nog kan ik met den besten wil niet vatten het verschil tusschen Uwen raad aan den Minister v. W.,/Excel- i/lentie, U hebt den Gemeenteraad en de Kamer //van Koophandel om officieel advies te krijgen, nblijf toch niet luisteren naar raadgevingen van izparticuliere belanghebbenden" en gluuter toch voorul met naar raadgevingen enz." Voor mij hebben die beide zinnen volkomen dezelfde beteekenis. Tndien ik nu uit dien raad niet lezen mag Uwe minachting voor onze opinie, wat dan wel Waardeering toch zeker nietYrees, dat onze opinie, indien er naar geluisterd werd, sehadelijk werken zou Maar U zegt, dat U van adressen van ver- schillende belanghebbenden voor de behandeling der Staatsbegrooting niets bekend was evenmin kende U eene /Maritime Yereeniging." Onze opinie moet U dan wel tamelijk onbekend ge- weest zijn en vrees voor het onbekende mag ik bij U toch niet veronderstellen. Werkelijk, 't spijt mij, maar ik kan, ook na Uw open brief van 25 April, niets anders uit Uw woordeu lezen, dan wat ik daaromtrent in de brochure der Maritime Vereeniging ge- schreven heb. U noemt dat venijn" Ik heb 't er niet uitgezogen 't Woord is van U. We hebben U die woorden zelf niet kwalijk genomen alleen hebben ze ons zeer gegriefd d. w. z. leed gedaun. Begrijpt U niet waarom Omdat //nu eindelijk weer eens iemand voor Ter Neuzen's belangen wil opkomen, deze weder- om hetzelfde doet, wat nu reeds 12 jaren lang gedaan werd, namentlijk ons, de belanghebben den, eenvoudig passeert, dood zwijgt. U heb toch zeker wel gelezen het ingezonden stuk in de Ter Neuzensche Courant van 3 Januari 1.1.: //De Heer Fruytier in de Tweede Kamer over de Ter Neuzensche haven" en wat de Voorzitter der M. V., al was 't dan niet als zoodanig, daarop geantwoord heeft Opkomende tegen de wijze, waarop een ffNiet Belanghebbende" meende U te moeten afmaken, zegt bij, U innig dankbaar te zijn voor de l-idderlijke wijze waarop U, bij ontstentenis van onzen afgevaardigde, den Heer Hennequin, voor Ter Neuzen zijt in het strijdperk getreden, al beschouwde hij Uw optreden dan ook meer goed bedoeld dan gewenscht. Waar die geest in de Maritime Yereeniging voorzit, gelooft U daar werkelqk, dat 't deze te doen is, het venijn pit Uwe woorden te zuigen Integendeel, zij waardeert Uwe goede bifvioelingen, maar betreurt't, dat U meent, in het belang van Ter Neuzen te handelen, waai U den Minister den raad geeftLuister toch niet of blijf toch niet luisteren naar die parti- cuiiere belanghebbenden. Uwe Excellentie heelt immers den Gemeenteraad en de Kamer van Koophandel om officieel advies te krijgen. Met genoegen neem ik nota van Uwe ver- klaring, dat, waar U ons gegrield hebt, dit zouder opzet geschied is. Maar waarom voegt U daar nil weder tusschen de minder vriend- scLappelijke opmerking //Ik meen dit te mogen betwijfelen (namentlijk dat gegrietd zijn) nieD tegenstaande het toch in de brochure staat. Hebt U daaromtrent misscbien //officieele in- lichtingen ingewonnen of rapporten ontvangen U zult deze Uwe meening toch niet neerge- sehreven hebben, zonder daarvoor Uwe gegronde redenen te hebben V Maar genoeg'tis mij niet te doen, Uw open brief regel voor regel te beantwoorden of eene open correspondence met U te voeren, wa-arbij de een den ander op een woord vangt. De brochure //Een woord van Belanghebbenden is geschreven en verspreid in het belang van Ter Neuzen, of als U wilt, in ons belang, dat een is met bet belang onzer haven. Is het U nu werkelijk ernst met de verklaung aan het slot van Uw open brief, dat U tei gelegener tijd gaarne letten zult op de wenschen van particulieren, waaraan U dan den eisch vef oindt, dat die wensehen dan ter Uwer kennis worden gebracht, dan verzoek ik U vriendeljjk herlees nog eens de brochure der Maritime Vereeniging. Daarin staan onze wenschen duide- lijk uitgedrukt. Wenscht U dan nog inlicbtingen of ophelderiugen om met vrucht voor ops weik- zaam te kunnen zijn, eisch die in voile vrijmoedig- heid de M. Y. 'of haar voorzitter of sebnjver dezes zijn gaarne bereid U te woord te staan. Ik zou U zoo gaarne overtuigd zien, dat ieder onbevooroordeeld belanghebbende (de woorden zijn van U) bij Ter Neuzen's handel U gelijk geett, waar door U bij den Minister op spoed aange- drongen werd, maar ook van meening is, dat eerst moet worden uitgemaaktwat dan wel in het belang van Ter Neuzen met spoed moet worden tot stand gebracht. Werkelijk, met spoed alleen is Ter Neuzen niet gebolpen en het zou diep te betreuren zijn, indien te laat blijken moest, dat we, door alien en alleen op spoed aan te dringen, zooals U deedt en zooals onlangs in den Gemeenteraad werd voorgesteld, zonder te beoordeelen of die spoed ons v66rn.it of achteridt brengtbediogen uitkwamen. Met de meeste hoogaehting, De schrijver der brochure vEen woord van Belanghebbenden. TER NEUZEN, 29 April 1907. Met 1 Mei komt er eene wijziging in den dienst der treinen, die vooral voor de lijn Gent belangrijk is. Wij verwijzen hiervoor naar de rubriek //Middelen van vervoer". Heden arriveerde alhier de bisschop van Breda om het sacrament des H. Vormsel toe te dienen. Hedennamiddag had die Godsdienstige plechtigheid plaats. Er waren 151 vormelingen. Van hier vertrok Z. D. Hw. naar Westdorpe voor hetzelfde doel, om middelerwijl een be- zoek te brengen aan het Capueijner-klooster te Sluiskil. Aan de Chr. Normaallessen alhier is op- gericbt een cursus tot opleiding voor bet hoofd- onderwijzers-examen. Aan dezen cursus zal onder wij s worden gegeven door de heeren Koel- mans, jansen, Spiering en De Koning. Gisteravond had in het lokaal van den heer Joz. de Feijter, aan het station alhier, de aangekondigde openbare vergadering plaats, waar- in als spreker optrad de heer J. L. A. de Lange uit Middelburg. Voor een tamelijk bezette zaal zette spreker van zijn standpunt uiteen de be teekenis van den eersten Mei, hoe deze door omstandigheden is geworden een propagandadag voor den 8-urigen werkdag. Zaterdagavond waren nabij de Westsluis alhier een aantal kinderen aan den walkant aan het spelen. Plotseling viel een hunner, het 9jarig zoontje van den postbode W., van den muur in het water. Op het hulpgeroep der kinderen kwamen terstond velen toeloopen, o. a. ook de werkman Van Houte, die op de sluis bezig was met bet lossen van bout. Deze greep den daar aanwezigen haak en wist daarmede den drenkeling op te pikken, en op het droge te halen. Een noodlottiger afloop had een ander onge- val, ongeveer terzelfder tijd, aan den Baandijk, nabij de spoorbaan. Dat terrein is, naar wij vernamen de geliefkoosde speelplaats voor de kinderen nit die omgeving, doch het spel loopt niet zeldzaam uit op vuurtje stoken, wat dan voor jongens toch een te geliefkoosd bedrijf is. Zoo was het ook Zaterdagavond. Verschil- lende lichtbrandbare stoffen waren bijeen ge bracht, onder meer ook stukken vettig poets- katoen. dat daar door het personeel der locomotieven na het gebruik was neergeworpen. Het vuurtje brandde heerlijk en er werd ook nog met stokken in gespeeld tot een der jongens een brandende lap een eind wegwierp. Deze trof noodlottigerwjjze het 4jarig Roosje van Cleemputte, die daar in de nabijbeid was gekomen, om haar broertje te zoeken, daar inoeder 'tliefst wil dat haar kinderen thuis zijn, als de trein passeeren moet, wat omstreeks dien tijd te wachten was. In een oogwenk stond de lieve kleine in vlammen. De in de nabijheid zijnde kinderen begonnen toen luide bulpkreten aan te heflen, terwijl eenige tevergeefs beproefden bet vuur uit te wrijven. Dit bad evenwel een tegen- overgesteld resultaat. Een grootere jongen zekere Zegers, kwaoi toesnellen, en nam het het kind op en duwde het onder in de nabij liggende sloot, die echter meer met modder dan water gevuld is, waardoor de brandende kleertjes doofden. Opmerkzaam geworden op het geroep kwam inmiddels ook de oioeder toesnellen, die niets anders dacht, dan dat haar kind door den trein was overreden. De ramp was echter al niet minder groot, daar zij haar dochtertje zoo deerlijk verbrand terugzag. Aan bet achterlijf had bet kind gruwelijke verwondingen en is voor een groot deel tot in het vleescb zwart gebrand. De ter hulp ge- roepen geneeslieer, kon dan ook niet veel hoop op behoud geven. Het kind gevoelde, naar we vernamen, geen pijn, wat nu juist niet als een goed teeken werd beschouwd. Het schijnt dat haar toestand heden iets beter en er meer hoop op behoud was. - Op eeu tot den Inspecteur over het loods- wezen te Vlissingen gericbt. verzoek, ontving de Afdeeling Ter Neuzen der Schippersver- eeniging j/Schuttevaer" alhier van dezen bericht, dat in het vaarwater naar Hoofdplaat 2 zwarte stompe tonnen zullen worden bijgelegd. De noodzakelijkheid vail het bijleggen eener roode ton tusschen Breskens en berm. no. 1 wordt niet ingezien, daar de oever daar niette steil is, om aangelood te worden, en er bovendien merken met het licht van Nieuwesluis over de haven van Breskens zijn, waarop men tijdig van dien oever kan afwenden. Ook wordt onnoodig geacht een roode ton tusschen Hoofdplaat en berm no. 7. Welmaakt het een punt van overweging uit, om eenjroode ton tegen den tamelijk steilen oever, tusschen berm no. 1 en Hoofdplaat te doen leggen, als- mede den Westelijken uitloop der plaat, in de zoogenaamde reede van Biervliet, door een ton aan te geven. Aan bet verzoek om het droogvallende vaar water naar het havenkanaal van Philippine door drijfbakens aan te geven kan niet worden voldaan daar deze ondoelmatig zijn en zulks bij een droegvallend vaarwater met steekbakens moet geschieden. Bovendien komt het Z. Ed. voor, dat de bebakening van dat droogvallende geultje in de slibben, meer eigenaardig tot de bemoeienis der gemeente Philippine behoort. Oil bind ver.cliijnt Dlaandas-, Woensdng- en Vrijdagnvor.d. iiitgeaonderd op reestdagen, Dij de nmm miii mirimnnwirrTinTrr~—asm sssaswmsEs J. VAS IIK MADE te Ter Aeuzen. Burgemeester en Wethouders van met Gerbes tolcentrifuge van de me tennis den uitslag van het onderzoek srdt afgeleverd TER NEUZEN brengen ter algemeene lk, die aan de hnizen der ingezetenen. w DATUM NAM EN. van der onderzoek. Melkverkoopers. W O 0 N- PLAATS. UITSLAG van het onderzoek. A A N M E R K I N G E N. 22'2S April 19®?. Wed. J. van der Gouwe id. Willem Loof Mz. id. Abraham 'tGilde id. I Adriaan de Fouw id. 1 Jan de Feijter Mz. id. I Jan Klaassen id. Cornelia Maas id. Jacobus Deij id. Hendrik Koekoek id. Krivn Dees id. Reinier Scheele Hz.. id. 1 P. J. Klaaijssen id. Miehiel H.'van Doeselaar id. Gerard us van de Wege id. i Pieter de Kraker. id. Vrouw Joannes Gerres id. Arend Dieleman id. Pieter Loof id. Jan van Driel id. Marin us Machielsen id. Abraham Koole id, Lev'nus B. van Kerkvoord id. Hendrik de Koeijer. id. Wed. Jacobus Meertens id. Hubertus Bar.ier id. Wed. J. van der Meer. id. Jan Platteeuw. id. Franfois Dekker Az. id. Jan de Ruijter id. J. P. Vereouteren id. Jacobus Oppeneer id. Willem Frederik Kaijser Hoek. Ter Neuzen. Hoek. Zaamslag. Hoek. Ter Neuzen. Hoek. Ter Neuzen. Hoek. Ter Neuzen. Zaamslag. Ter Neuzen. 3,2 f 3.7 3.8 2.6 3,0 2,8 3.0 2.4 3.1 2,8 3.2 2.8 2.9 3.2 2.7 2.5 2.7 3.7 3,1 3.1 2.8 3,8 2,7 3,5 2.4 3.3 3.5 2,7 3,5 3.2 2,7 2,7 f Cijfers 2,7 tot 2,9zuivere melk Cijfers daarboven hooger vetge- gehalte. Idem daar beneden melk van twijfelachtigen aard. TER NEUZEN, 26 April 1907. Burgemeester en Wethouciers voornoemd, J. A. P. GE1LL, Burgemeester. W. s. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN brengen ter kennis van belanghebbenden, dat na den 14 Mei 1907 van wege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de wegen en voetpaden met de knnstwerken. Ter Neuzen, den 29 April 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GE1LL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1