Ter Neuzensche Courant. Zaterdag 27 April 1907. 47c Jaargang. OIBEIZOEIi I1ELIC. Eoogs Zij der., Fantasie- E0EDE1T en PETTE1T. No. 4986. Buitenland. Gemengde berichten. Handelsberictiten. De dankbaarheid van een inwoner van VSissingen. Advertentien. Nieuwste modellen T "W" BBDE B L A D. Predikbeurten. Telegrafische berichten. ONDERLINGE YERZEKER1NGS-MAATSGHAPPIJ TEGEN HAGELSCHADE IN ZEELAND, J. 1)E SM1DT-P0TH0VKN, De Fransche Minister-president Clemenceau legt er zich ailerminst op toe, ora bij de be- volking populariteit te verwerven. Hij heeft integendeel door verschillende maatregelen, zijne positie meer en meer onhondbaar gemaakt. Zoo heeft hij o. m. bij het f'eest. dat te Orleans ter eere van de nagedachtenis van de held- haftige Fransche jonkvrouw Jeanne d'Are zal gevierd worden, het kerkelijk element op den achtergrond willen dringen, door het burgerlijk feest meer naar voren te schuiven. Hij beging daarbij evenwel ook de onhandigheid aan de staatsbeambten en ambtenaren te verbieden korpsgewijze aan het feest deel te nemen. Nu werd de burgerij van Orleans bang, dat het geheele feest door deze officieele tegenwerking mislukken zou, en die vrees klemde te meer, wijl het feest een voorname bron van inkomsten voor de stad is. Van alle kanten stroomen vreemd$lingen er heen venters, koffiehuishouders, kamerver- huurders, kooplieden. beheerders van hetklein bedrijf, zij alien rekenen er op met het feest een goeden slag te slaan. En de ingezetenen die niet het oog hebben op winst, spitsen zich op de feestvreugde, welke er gedurende de groote dagen binnen Orleans heerscht. Een trotsche feeststoet met bissehoppen in groot ornaat, gewapend en wel, de vereenigingen met haar wapperende vaandels, muziek en zang, gewijde tooneelen, dat kleurige schouwspel, belieht door een vroolijke lentezon, zou zeifs een minder pracht- en pretlievend volkje als de Franschen in verrukking brengen. Nu dreigde de Katkolieke geestelijkhSid, niet te zullen komen, als zij het Crucifix niet voor zich uit in den stoet mocht laten dragen. De burgerij van Orleans, die haar feest wilde hebben, stonden als een man tegen den Minister op. Zij belegerden hem met afvaardigingen voor en na. Zij deden zij n werkvertrek doorklingelen van het telefoongerinkel en het slot was, dat hij heeft moeten toegeven. De Minister heeft zich tegen dat feest eerst geweerd, hij werd grof bij monde en geschrifte, maar het eind was, dat hij, ofschoon voetje voor voetje, ten slotte toch geheel en al moest terugtrekken. Orleans krijgt dus het feest, maar Olemenceau's ministerszetel staat weer wat meer wankelbaar. Sedert Engeland aan Transvaal een zelfbe- stuur heeft verleend en Botha eerste Minister is geworden, zou men hem kunnen noemen de spreekminisier en loftrompet van het Britsche regeeringsstelsel en aankleve van dien. Hij vertoeft thans in Engeland tot bijwoning van de koloniale conferentie en heeft daar al heel wat pluimen gestoken op den hoed der Engel- sche Regeering. Als men die leest, schijnt de oorlog geheel te zijn rergeten. Thans heeft hij weer eens een tafel-toespraak gehouden in d'e Westminster Hall, de plaats waaraan voor de En- gelschen zooveel geschiedkundige herinneringen vastgeknoopt zijn. De Engelsche volksverte- genwoordigers boden den eersten Ministers der Kolonien een feestmaal aan. Minister Banner- man zette eerst de sluizen zijner welsprekend- heid open door zjjn gasten en in 't bijzonder zijn »nieuwen vriend" Botha welkom te heeten. Balfour was het daarmede gloeiend eens, en natuurlijk de „nieuwe vriend" liet niet na, de Britsche volksvertegenwoordiging te roemen als je volksvertegenwoordiging. De kolonien zouden den goeden naam van de moeder der parlementen hooghouden het parlement, waarop zij het ook gevestigd hebben om bescherming en leiding. Vooral die laatste woorden zijn bijzonder ,/dierbaar" gelijk men z/zulks pleegt te noemen." Lijkt't aan den eenen kant, dat Botha de overweldigers van zijn land wat te veel naar den mond praat, aan den anderen kant krijgt men echter den indruk, dat de Transvaalsche minister een uiterst gewikste staatsman is, die bij zijn mooipraten steeds zijn doel-voor-oogen nastreeft en daarin vrij wel slaagt. L)it zou men br. zeggen na de lezing van het bericht in de //Tribune", dat men, ofschoon er nog niets vast voorgesteld is, verwacht, dat de koloniale conferentie een plan zal over- wegen om bataljons bereden voetvolk van Boeren op de been te brengen voor den dienst in Trans vaal en in het verdere Zuid-Afrika. Naar men verneemt, zal generaal Botha kunnen verzekeren, dat honderden Boeren. die den eed van aanhankelijkheid hebben afgelegd, trouw zullen dienen. De militaire overheid in Engeland is er voor om die Boeren-bataljons te vormen daar zij overtuigd is, dat een politiek van vertrouwen goede gevolgen zal hebben. Dan zou Botha dus overwegen, dat een vriendschappelijke verhouding het meest be- vorderlijk is aan de welvaart van Zuid-Afrika. TER NEUZEN, 28 April 1907. Axel. Tot onderwijzer aan de Bijzondere School in de Molenstraat alhier is met ingang van 1 Mei e. k. benoemd de heer M. van Yliet. Nog is aan die school tot onderwijzer benoemd, de heer J. Prins, van Vlissingen," die eveneens Woensdag te Middelburg voor het exarnen slaagde. Het verdient zeker wel ver- melding, dat deze heer, te Vlissingen als tim- mermansknecht werkzaam, door studie in zijne vrije uren de akte heeft behaald. De heer C. van Alten onderwijzer aan deze school is in gelijke betrekking benoemd aan de chr. school te Dinteloord. Hengstdijk, 24 April. Door de R. K. kies- vereeniging alhier zijn tot candidaten gekozen voor de verkiezing van 4 leden van de Prov. Staten de heeren P. F. Fruytier, te Hontenisse, F. Hombach, te Hulst, C. IJsebaert, te St. Jansteen en P. Moes, te Ter Neuzen. Zondag 28 April 1907. Yoor de akte L. 0. is Maandag te Am sterdam geslaagd iemand, die het diploma van civiel-ingenieur bezit. Woensdagnaeht is inbraak gepleegd in het kantoor der fabriek Bamshoeve te Enschede. Yermist wordt 156 ziekengeld. In het hoeden- en pelterijenmagazijn van de firma F. C. D. te Enschede ontstond Dins- dagavond circa 9 uur, tengevolge van eene he- vige gasontploffing, waardoor verschillende ruiten in het woonhuis werden verbrijzeld. een begin van brand, dat echter gebluscht kon worden zonder de hulp van de brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen. De moeite waard. Op een zijspoor bij Mosjkowo, in het gouvernement Tomsk, is een waggonlading koopwaren ter waarde van 52,000 gulden gestolen. 's Gravenliage, 26 April. Tweede Earner. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot afschaffing der tienden verdedigde de heer Zijlma de algemeene strekking van het ontwerp. De heer Patijn deed dit eveneens, maar op- perde bedenkingen tegen de regeling der schat- ting. Deze moesten z. i. uitsluitend rekening houden met den feitelijk bestaanden toestand van het perceel. Ook keurde hij af, dat eerst wordt overgegaan tot opheffmg der tiendrechten en dan later tot de taxatie. De heer Yan Wijnbergen critiseerde scherp het beweren van den heer Reyne, dat het tiend- veeht voortsproot uit machtsmisbruik en orirecht, en dat dus tiendpliclitigheid liet wegvallen. De heer Tvdeman en de heer Pierson ver- dedigden het ontwerp, waartegen de heeren Lohman, Sasse van Isselt en Van Doom grond- wettelijke bezwaren opperden, omdat aan tiend- commissien wordt overgelaten, wat des burger- lijken rechters is. De heer Schaper, in afschaffing van tiend- recht zonder schadeloosstelling slechts ver- plaatsing van het onreeht ziende, verklaarde dat de sociaal-democratische fractie volgaarne aan de tot stand koming van het ontwerp zal medewerken. Vragendag. Op de vraag van den heer Thomson of de door de Cadetten-vereeniging Insulinde te Breda tot overste Graafland ge- richte uitnoodiging tot vervulling eener spreek- beurt is ingetrokken op aandrang van het academiebestuur, antwoordde de Minister van Oorlog dat van den gouverneur der academie, die daartoe uitsluitend bevoegd is, geen uit noodiging werd gericht. Buiten diens voorken- nis was door een officier gehandeld. ZEET1JDINGEN. Van 24 tot en met 25 April. Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 26 afgeschutdoor de Westsl. 2 op- en 7 Positie der stoomschepen. afgeschut. Middelburg, 25 April. Marktbericht van de Eieren-veilingsvereeni- ging Walcheren", van versche inlandsche eieren voorzien van het merk Y. V. W. Kipeieren /3,00 a /3,12, Eendeneieren 4,24 a f 4,40, Ganzeneieren f 6,00 a f 7,00 en Kal- koeneieren f 5,00 per 100 stuks. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zijne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Vlissingen zijne volgende verklaring te publiceeren De heer J. Ossel, wonende Lange Zelke 136 E, te Vlissingen, meldt ons Sedert ruim drie jaren klaagde ik over de nieren, ik had steeds verschrik- kelijke pijn in den rug en in de lendenen en was immer aangedaan met een door en door vermoeid, af'gemat gevoel, hetgeen zich reeds 's morgens bij het opstaan openbaarde. Mijn eetlust was zeer verminderd en ik was zeer neerslachtig en moedeloos, toen men mij opmerk- zaam maakte op Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Op aanraden van een vriend begon ik deze on- middellijk in te nemen en dit was mijn geluk, want na een paar dagen gevoelde ik reeds dat ik opknapte en yeertien dagen later was de pijn geheel en al verdwenen. Uit erkentelijkheid zal ik steeds gaarne de uitstekende hoedaaigheden van Uw Pillen bekend maken en ik geloof dat ik daardoor tevens vele nierlijders een dienst bewijs. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug. Het is het spit, zegt gij, en gaat van zelf weg, zooals het gekomen is, maar dat is niet zoo, want al.schijnt het weg te gaan, het komt veel ernstiger terug. Deze pijn in den rug is ge- woon nierziekte en de natuur waarschuwt U op deze wijze dat Uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverhedea afvoeren van het bloed, dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een overtuigend bewijs daarvan. Verzeker U dat men U deechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die den heer Ossel gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Fostervoorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijg- baar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, West-kolkstraat. Toezending geschiedt franeo na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor een of 10.— voor ze« doozen. Ondertrouwd L. G. FAN BREEN, MAGDALENA S. DONZE. JQelfzijl 26 April 19Q7 Ter Neuzen Heden, 26 April, viert onze geachte vriend KRIJN HAMELINK Hz, zijn 25sten geboortedag. Dat hij nog lang gespaard moge blijven is de wensch van ZIJNE DAN KB ARE VRIENDEN. Ter Neuzen, 26 April 1907. Uitgezouderd bet roormalig IVe district. Zij, die nog tot voormelde maatschappij wenschen toe te treden, gelieven zich voor 7 Mei e. k. aan te geven bij den Secretaris, den heer FRANQ01S VAN WAESBERGHE te Hulst. TER NEUZEN. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter algemeene kennis den uitslag van het onderzoek met Gerbes tolcentrifuge van de melk, die aan de kuizen der ingezetenen wordt afgeleverd DATUM NAMES. W O ON- UITSLAG van der van het A A N M E R K I N G E N. onderzoek. Melkverkoopers. PLAATS. onderzoek. 22'23 April 1907. Wed. J. van der Gouwe Hoek. 3,2 f f Cijfers 2,7 tot 2,9zuivere melk id. Willem Loof Aiz Ter Neuzen. 3,7 Cijfers daarboven hooger vetge- id. Abraham 't Gilde V 3,8 gehalte. id. Adriaan de Fouw n 2,6 Idem daar beneden melk van id. Jan de Feijter Mz V 3,0 twijfelachtigen aard. id. Jan Klaassen Hoek. 2,8 id. Corneiis Maas Zaamslag. 3,0 id. Jacobus Deij Hoek. 2,4 id. Hendrik Koekoek Ter Neuzen. 3,1 id. Krijn Dees 2,8 id. Reinier Scheele Hz 3,2 id. P. J. Klaaijssen 2,8 id. Michiel H. van Doeselaar U 2,9 3,2 id. Gerardus van de Wege id. Pieter de Kraker 2,7 id. Vrouw Joannes Genes u 2,5 id. Arend Dieleman H 2,7 id. Pieter Loof It 3,7 id. Jan van Driel U 3,1 id. Marinus Machielsen Hoek. 3,1 id. Abraham Koole Ter Neuzen. 2,8 id. Levinus B. van Kerkvoorde ft 3,8 id. Hendrik de Koeijer. Hoek. 2,7 id. Wed. Jacobus Meertens 3,5 id. Hubertus Barrier Ter Neuzen. 2,4 id. Wed. J. van der Meer. ft 3,3 Jan Platteeuw. 1 3,5 id. Francois Dekker Az. 2,7 id. Jan de Rnijter Zaamslag. 3,5 - id. J. P. Verconteren Ter Neuzen. 3,2 id. Jacobus Oppeneer ir 2,7 id. Willem Frederik Kaijser ft 2,7 id. Maarten van Kerkvoort Zaamslag. 1,6 TER NEUZEN, 26 April 1907. Burgemeester en Wethouaers v'oornoemd, J. A. P. GE1LL, Burgemeester. W. t. J. DIELEMAN, Secretaris. Hervormtle tierli. Ter Neuzen. 9 u. geen dienst en 2 n., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9 u., Ds. A. Timmerman, Bed. H. Avondm. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hngenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Die., Hoek. 9J u., en 2 u., Ds. Ruams. Sas van Gent. 9 u., Ds. H. Akersloot van Houten lioos. Hulst. 10 a., Ds. H. den Boer. Gereformeerile Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. v. d. Berg. Axel A. 9 u. en 2 u., dhr. F. J. v. d. Ende, cand. V. U. j, B. 9 u. en 2 u., Ds. R. v. d. Kamp. Zaamslag A. 9 u. en 2 u., dhr. E. C. v. d. Laan, Stud. V. U. Amsterdam, j. El. 9 u. en 2 u., Ds. H. Mulder. Hoek. 9 u. en 2 n.. leeskerk. Oostburg. 94 u. Ds. K. Veen en 2 u., leeskerk. Gerefurineerile gemeene (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 n. en 5J u., Ds. J. R.vanOordt. On<l-Gerefornieer<legeiineeDfe( Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 h. en 5| u., leeskerk. ,,BiOkanl Eben Haiizer" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 5J u., dhr. J. J. Kense. VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. 24 Noor. s.s 25 Eng. s.s. Yoor TerMeuieni Urda 2050 Middlesbro River Lagan 2272 Londen Yon Ter Neuzen i River Thames 24 Eng. s.s 25 Eng. barge IDanenbrog Noor. s.s. Nordlyret 24 Zweed s.s. Belg. s.s. 25 Eng. sch. Eng. s.s. idem idem 24 Belg. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s.. idem Noor. s.s. Eng. s.s. 25 j idem Deens. s.s. 2241 Londen 257 Vlissingen 1344 Antwerpen lour Client Jane Mercedes Howe Mersey Sea Gnll Trnro 2244 Portsgrund 553 CEtende 49R Plymouth 3075 Goole Londen Hull 2762 3366 Escaut VVilh. Behrens Sea Hound Emden Dag Dynamo Nyroca liranienborg Vail Gent i 3114 Antwerpen 4232 Stettin 3085 Londen 2226 Goole 1787 Grimsby 1425 Hull 3664 Manchester 5591 Cardiff ljzer stukg stukg. edig idem ledig p ijpaarde stukg. idem idem ledig phosph. stukg. idem ledig stukg. idem ledig Voor Kelzaete 25 Eng. s.s. Commercial 321 Cherbonrgh creosoot Van 24 tot en met 25 April werden langs de s.s. HARAL1) in lossing te Stockton on Tees, s.s. JENNY van Tyne Dock naar Algiers, passeerde 24-dezer Oita vos. s.s. RICHARD vertrekt heden van Pillau naar Windau. s.s. ELISABETH te Stockton on Tees te water gelaten. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 7