BURGERLIJKE STAND. Het tooneel stelt voor den publieken weg te Anna Jacobapolder, gemeente Sint-Philips- land, een drietal weken geleden. Twee jongens gooien met keien. Een projectiel breekt een glasruit. Beide jongens werpen de schuld op elkaar. Moeder van A. zoekt moeder van op, om het zaakje op te helderen. De laatste beweert: „Jou jongen heeft het gedaan de eerste hetzelfde van moeder A/s jongen. Beide vrouwen blijven bij haar beschuldiging. Moeder van A., verbolgen en gegnefd„Nou, als xn ii n jongen het dan toch gedaan heeit, zal ik j o u wel vinden." Moeder van A. at. Kort daarop ontmoet moeder van A. haar tegenstandster en slaat haar met, haar schoeisel, in casu een klomp, op het hoofd. Moeder van B klaagt over hooldpijn, moet rust nemen, wordt bedlegerig, en is in het laatst der vonge wee overleden. Moeder van A. is voorloopig in hechtems gesteld. De gevolgen van snoeplust. De dochter van den heer H., wonende aan de Nieuwstraat te Weesp, werd dezer dagen 's avonds uitge- zonden om bij een winkelier boodschappen te doen. Zij is aldaar geweest, en, naar men zegt, heeft toen de winkelier haar eenig geld aige- houden hetwelk zij schuldig was voor eenige snoeperijen, die zij gekocht had. Daardoor is zij bang geworden, althans zij is na het vei- laten van den winkel niet meer gezien. Zondag hebben haar vader en broers in de Veeht ge- dregd, omdat men vermoedde, dat zij zich ver- dronken zou hebben, doch zonder resultaat. Gisterenmorgen was zij nog met terecht en deed de politie ijverig onderzoek. Eindelijk mocht het deze gelukken haar spoor te vinden. Zij werd onder Weesp zwervende gevonden en werd bij haar ouders teruggebracht. Uit Gouda wordt gemeld Door schoolgaande kinderen van een arbeider is op weg naar Waddingsveen een bedrag van f 2800 gevonden. Het geld was verstopt onder een brug en bestond nit 20 biljetten van 100, en 1 biljet van 800. Het is vermoedelijk van dietstal afkomstig. Door den grooten trek van werklieden naar Duitschland en Amerika is in de Langstraat een groot tekort gekomen aan werkkrachten. Niet alleen de landbouwers ondervinden hiervan nadeelige gevolgen, doch vooral ook de schoen- fabrikanten. Zoo zou in Drunen een schoen- fabriek worden opgericht, indien men maar aan personeel kon komen. De fabnkanten hebben alle mogelijke pogingen aangewend om werkkrachten te verkrijgen, doch zonder resul taat. Van de oprichting der fabriek kan dus vooreerst niets komen Een veldwachter uit een naburig dorp bij Arnhem bekeurde een dezer dagen voor een politieovertreding een man, die hem opgaf ge- naamd te zijn Nieuwkerk. De politieman begat zich, ten einde zich te overtuigen of de hem opgegeven naam juist was, naar het gemeente- huis te Arnhem, alwaar hem evenwel medegedeeld werd, dat de naam Nieuwkerk met in het bevolkingsregister der gemeente voorkomt. De wakkere dienaar van Hermandad denkt nu natuurlijk, dat de overtreder hem een val- schen naam opgegeven heeft en stelt, met be- hulp der stedelijke politie, een onderzoek in naar den door hem geverbaliseerde. Het ge- lukt dezen hem te sporen en nader gehoord, verklaart de man te heeten Neufeglise. loen hem naar de reden, waarom hjj een valschen naam opgegeven had, begon hij te lachen en zeide, dat hij, daar bij meende,_ dat de veld wachter geen Fransch kende, zijn naam voor dezen in het Hollandsch vertaald had. Door den kantonrechter zal uitgemaakt moeten worden of hier van het opgeven van een valschen naam sprake is. De uitspraak in zake de „Berlin." De meeste Engelsche bladen wijden eenige beschouwingen aan de uitspraak van het Ho van Onderzoek inzake de Berlin, en spreken hun instemming uit, in het bijzonder met de waarschuwing van het hot om niet onnoodig gevaar te loopen, hetzij uit overmoed hetzp uit verlangen om hen te believen die men dient. De Westm. Gazette wijst er op dat men hier blijkbaar te doen heeft gehad met een van die gevallen, waarin voortdurende ondervindmg het gevoel van gevaar verdooft. De Shipping Gazette stemt in met eenige door de Times gemaakte opmerkingen betref- fende den onvoldoenden toestand waarin de reddingsdienst ten aanzien van schipbreukelingen op de kust verkeert, hetgeen niet orereenkomt met de vorderingen, die de wetenschap op maritiem gebied in den laatsten tijd heeft ge- maakt. Het blad betreurt daarom, dat het Hot van onderzoek deze belangrijke kwestie met behandeld heeft. En wat de Great Eastern Railway Gy betreit, deze kan voor zware onkosten komen dooi de uitspraak van het Hof van onderzoek, omdat die gelijk staat met een schuldigverklanng van den kapiteiu der Berlin, zoodat die spoorweg- maatschappij dan zedelijk, zoo niet wettelijk, aansprakelijk is voor de door kapitein Precious begane font. In dit geval zou de maatscbappij de nabestaanden van de slachtoffers der ramp moeten schadeloos stellen. Het spoorwegbestuui zal de kwestie der aansprakelijkheid op de eerst volgende vergadering der commissarissen in overweging nemen. Te Keulen is een kindermoord verhinderd door een foxterrier. Door onbekenden was een jongetje van drie maanden even buiten de stad levend onder een zandheuvel begraven. Iemand die er passeepde met zijn hond, zag dat het dier snuffelend en blaffend bleef staan en dooi - zoeht met een voorbijganger het heuveltje. Hij vond een in windselen gewikkeld kind dat nog teekenen van leven gat. Naar het ziekenhuis overgebracht, kwam het daar langzameiliand weer geheel bij. verstikt uit. Om de mannen er aan te gewennen, doet men hun een paar keeren uit en in gaan, maar telkenmale kwam deze man er onpasselijk uit. Woensdagmorgen was het zoo erg dat men hem naar het St. Elisabethgasthuis heeft moeten overbrengen en niettegenstaande de beste zorgen der geneesheeren, is de man over leden. Wreeksters. Te Risaca, in den Ame- rikaanschen staat Ohio, woont een pachter, Ward genaamd, die de slechte gewoonte heeft, zijn vrouw te mishandelen. Dezer dagen toen hij te paard huiswaarts keerde, werd hij op den weg aangehouden door een aantal vrouwen die hem van zijn paard trokken en hem met zweepen zoo geducht hebben afgeranseld, dat hij bewusteloos bleef liggen. Jn de Amerikaansche stad Lancaster be^ leefde onlangs een horlogemaker een merkwaar- dig avontuur. De klok van den stadhuistoren aldaar was bljjven stilstaan, en de horlogema ker Morrow kreeg de opdracht de klok te r^- pareeren. Toen hij in den toren gekomen was, bemerkte hij dat een groote, dikke slang in het raderwerk gevangen was geraakt. Morrow schrok in 't eerst, maar herstelde zich spoedig en draaide toen een der wijzers om, zoodat de slang bevrijd werd. De slang viel nu den horlogemaker aan, die angstig door een toren- raampje kroop en op een vooruitstekend gedeelte van den toren bleef zitten. De zitplaats was min of meer gevaarlijk en uiterst vermoeiend. Morrow schreeuwde luidkeels om hulp. Einde lijk daagde er hulp op. Een agent klom de torentrap op, schoot de slang dood en bevrijdde den horlogemaker. Dat belooft wat. Op Sicilie zullen groote automobielwedstrijden plaats hebben, waarvoor proefritten worden gemaakt. Daar by zijn de volgende ongelukken voorgekomen. Bij Paraa reed een automobiel over een steen. Door den schok viel de chauffeur, een Engelseh- man, onder de wielen en werd gedood. De onbestuurde automobiel overreed nog vier menschen en kwam eindelijk in het water terecht. Een tweede automobiel overreed op den straatweg te Florio een spelend kind. De vader werd zoo woedend, dat hij een geweer- schot op den chauffeur loste en dezen ernstig kwetste. In de omgeving van Palermo werd een man door een automobiel overreden en gedood. Op een postkantoor te Sewastopol hebben twaalf gewapende mannen 100,000 roebels in bankpapier en 14,000 roebels in geld gestolen. Men heeft hen niet kunnen pakken. Rockefellers almoezenier. Geld betee- kend geen geluk en als John Rockefeller een nieuw spreekwoord wilde bedenken, kon hij er zelfs van maken //Veel geld maakt ongelukkig. De Amerikaansche billionair is waarlyk te beklagen om zijn geld Dagelijks neemt zijn reusachtig vermogen toe, en al zijn pogingen, om het kwijt te raken, mislukken, trots milli- oenengiften en stichtingen. Omdat hij dit zelf tot zijn jammer reeds tang inzag, richtte hij indertijd een bureau van uit- o-aven op, aan welks hoofd een bekend advokaat uit Brooklyn stood dit kantoor tracbtte volgens wetenschappelijke beginselen Rockefelleis vei- mogen klein te krijgen. Doch de pogmg leed schipbreukhij werd zelfs rijker. Nu heeft de rijke man een nieuw plan in uitvoering genomen. Een oude schoolvriend van hem, reverend Aked uit Liverpool, is naai de Ver. Staten ontboden, met de opdracht, langs nuttigen en practischen weg Rockefellers vermogen tenminste tegen aanwas te beveiligen. En de geestelijke is reeds dadelijk gelukkiger o-eweest dan de rechtsgeleerde, aangezien t.y, sedert hij zijn arbeid heeft ter hand genomen, 400 miliioen heeft weten uit te geven. Het grootste bedrag hiervan ging aan de hoogeschool van Chicago, welke 71 miliioen dollar ontvmg. Wanneer rev. Aked ook na Rockefellers dood zijn aalmoezenier blijft, wordt hij ongetwpfek na Roosevelt de belangrijkste persoonlykheid in deVer. Staten. Want de rijke man zelt is met jong meer en zijn gezondheid met van dien aard, dat men hem nog een lang leven zou toedenken. Hij heeft daarom zijn maatregelen zoo ge- troffen, dat zijn erfgenamen, in de eerste plaats zijn zoon, niet al zijn geldzorgen zullen hebben over te nemen want een bedrag van 1200 miliioen dollar heeft Rockefeller reeds aan zijn nalatenschap onttrokken. Die moeten dus nog verdeeld worden - Een inwoner van Kieldrecbt was Maan- uaK voor het eerst gaan werken in de caissons, waarmee men den verschoven muur aan de Ledecanckkaai te Antwerpen aan't herstellen is. Hij moet daar maar slecht tegen gekund hebben en kwam er om zoo te zeggen, bijna Een pas gehuwd echtpaar, dat Dinsdag in een der hooldstraten van Dresden wandelde, is door een automobiel overreden en op slag gedood. De bestuurder van het voertuig verloor toen zijn zinnen en reed tegen een muur op. Door den schok werden de beide personen, die in de auto gezeten waren, op straat geslingerd en ernstig gewond. Later heeft de ongelukkige bestuurder zich in de autostalling opgehangen. Koning Eduard van Engeland en zijne echtgenoote zijn dezer dagen voor bedelaars aangezien. Het vorstelijk echtpaar wilde te Napels de Santa Ohiara-kerk bezichtigen op een oogen- blik dat zij gesloten was en de haar bewa- kende monniken middagmaalden. Op herhaald kloppen deed eindelijk de sacristijn de deur open, maar meenende bedelaars voor te hebben hoe zaten Eduard, bekend om zijne fijne kleedij en Alexandra dan toch wel in de kleeren kregen zij een bits bescheid. Een tweede poging slaagde niet beter, de deur werd voor de° koninklijke neuzen toegegooid. Koning Eduard kon haast niet meer van de pret. Yan de bezichtiging zou dan ook niets ge komen zijn, als niet juist generaal Salsa ge- passeerd was, die de deur deed open maken. De sacristijn keek raar op zijn neus. Te Lublin, behoorende onder Slavink, zoo wordt uit Warschau geseind, zette de po litie een zekeren Stanislaus Lis na, die nog al wat op zijn geweten schijnt gehad te hebben en niet beter wist te doen dan de wijk te ne men in een smederij, om zich daar op te slui- ten en te versterken. Toen hij een politieagent gewond en een anderen gedood had, werd de militaire macht ter hulp geroepen, die weldra met twee compagnieen het huis omsingeld had. Daarop werd het huis met 8 kanonschoten in puin geschoten, Stanislaus Lis vond men doodelijk gewond onder de puinhoopenhij had een revolver met 100 patronen bij zich. Voor de Londenscbe politie, meer in het bijzonder ten behoeve van de detectives of speurders, zijn een aantal automobielen be- steld, waardoor men meent en vertrouwt de misdadigers met grooter succes dan voor dezen te lijf te kunnen gaan, onder het parool „gauw en goed." Vooral in de voorsteden, waar de politieposten vaak mijlen ver van elkandei verwijderd liggen, hoopt men met de auto wonderen te verrichten. INGEZONDEN STUKKEN. In en om den Gemeenteraad. "fir boawverordeoingen W.U.. waar hij in verband met 't aantal kinderen volgens'de wet niet noodig is en dien de wet ons wcderom niet toelaal te doen overgaan aan school C, waar er eene vacature door vertrek is ontstaan. Het hoofd van school A kwam in een schrijven voor het behoud van die wettelijk onnoodige leerkracht op. Indien de gemeente beter in de duiten zat, zouden onge- twijfeld meerderen onzer voor 't behoud van die leer kracht te vinden zijn geweest. Want ontegenzeggeiijk wordt er door een kleiner getal leerlingen meer van het onderwijs geprofiteerd. Maar de flnancieele toestand onzer gemeente en hare andere behoeften zijn nu eenmaal J:d ^1 mil nr, 4a rliiltboltioo naacon m(tpt.P.n. Od 18 en 19 en 22 April zijn wij ter raadszitting ver- gaderd geweest, - drie dagen vergadering gehouden, met eene tusschenpooze van slechts 2 X 24 uren om eens te kunnen uitblazen. „Het was als een ariedaagsche zeeslag", werd bij 'tsluiten van de derde zitting opge- merkt door mijn rechterbuurman, wien de hennnenng aan de M. de Ruyterfeesten nog in Neerland a glonetijd verwiilen doen, docb wiens geheugen omtrent tgeleerde van de vaderlandsche geschiedems hem nu letwat in den steek liet. En slag hebben wij met elkaar zeker niet geleverd. Daar heerschte onder ons al die dagen eene bezadigdbeid en gemoedelijkheid, alsof wij alien kuikens waren uit hetzelfde politieke nest, als ik t zoo zeegen mag. Gewis heeft daartoe veel bijgedragen, dat wij den eersten dag reeds een donkere wolk die reeds eenige weken boven onze hoofden had gehangen en onweer voorspelde, plotseling zagen afdrijven. Ik bedoel dat 'tingediende belastingvoorstel op de openbare vei- makelijkheden werd ingetrokken. Of^onzetwee mede- leden de eigenlijke voorsteller en het lid, dat hij zich later tot medehelper koos, voor de technische samen- stelling van 't belastingontwerp met tot een bevredigend resultaat waren gekomen, kregen wij met te hooren. Mogeliik zijn de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen op de intrekking niet zonder invloed geweest^ Hoe 't zij, ik hoOrde bij de kennisgeving "i zij, ik iiuoruc uij uo o yan de intiekking luide zuchten van verlichting, zooals men die s'aakt, als men na veel bange uren »een steen van het bait V°Driege dagen raadszitting wien het 't meest ten profijte geweest is, der gemeente of den kruidemer en den bakker, die respectievelijk ons de koffie. su^ikei, krentenkoeken en gebak hebben geleverd, hebbeni de lezers nit 't verslag in deze courant kunnen opmaken. Ik moet aanmerken, dat de voorlezing van ingekomen stukken, brieven van Ged. Staten, adressen als anders- zins, heel wat tijd in beslag neemt. Van adressen gesproken, een zonderling adies was ingekomen van P. H. Wieckhorst, bierhuiehonder, waarin deze zich beklaagt dat een onzer medeleden hem zou hebben op 'toog gehad, toen hij ons medelid wel te verstaan er zoo in 'talgemeen op wees, dat ^eieens op ongeoorloofde uren muziek werd gemaakt in voor 't publiok toegankelijke lokalen. Adressant heeft blijk haar niet ingezien, dat wij bij voorkomende gelegen- heden wel eens een schoen neerzetten, dien memand behoeft aan te trekken, als die hem met past en dater een spreekwoord is, luidende: hij, die zich (zondei schuldigd te zijn) verontschuldigt, wordt zijn eigen aan- klBHr'tadres van W. Bedet bleek voor de zooveelste maal dat bij het maken van verordeningen wij t wel eens anders zeggen dan we het beduelen. Wel achten wij achter pakhuizen geene open ruimte noodig maw we hebben dat toch voorgeschreven door dat in t algemeen te eischen achter gebonwen, waarondei dus ook pak en Perzen en niemand onzer, die t onrechtmatig be zwarende van dien ruimte-eisch voor pakhuizen met erkent. Edoch, behalve dat de slechtst® e Veen ouderde wetten en verordeningen over talgemeen een taai leven hebben, gaat in ons land en in onze gemeente in 't bijzonder alles langzaam. Eene langdurige discussie ontspon zich over het op wachtgeld stellen van een onderwijzer aan school A, V11 net goiuuumc w* j- van dien aard, dat wij op de dubbeltjes passen moeten, vooral nu op 1 Aprii 't aantal leerlingen reeds 20 be- neden 't cijfer was gedaald, waarvoor een zesde onder wijzer volgens de wet noodig is. Terecht is later aangemerkt, dat er met de groepeering der kinderen aan de verschillende scholen wel wat de hand wordt gelicht, dat er o. a. aan school C klassen zijn met 59, aan school A klassen met 34, 39 en 49 leerlingen. Nu zal 't wel waar zijn, dat ouders om verschillende redenen aan de eene school boven de andere de voorkeur geven, redenen o. a. waartegen- over kan en mag gezegd, dat het Bestuur in deze geen »lievere koekjes te;bakken" heeft, waardoor de gemeente op hoogere kosten wordt gejaagd. Of zou soms ook niet de vrees, dat ouders anders de openbare school links zouden laten liggen, het Dag. Bestuur hun ge- makkelijker ter wille doen zijn Adressant F. Dekker Az. kon wederom met zijn straat- plan met ons niet opschieten. Het is zijnerzijds eene zuivere flnancieele oper&tie, en aangezien aan eene nieuwe straat daar ter plaatse hoegenaamd geen behoefte is, is er voor ons te minder reden, om van de in de bouw- verordening gestelde eischen omtrent straatbreedte en wijze van bestrating af te wijken. Wij zijn niet ge roepen een ingezeten aan een financieel voordeeltje te helpen. Hadden wij eertijds dit maar altijd zoo goed ingezien 1 In den aanvang merkte ik op, dat al de drie dagen eene onverstoorbare bezadigdheid en gemoedelijkheid onze beraadslagingen heeft beheerscbt. Als een bewijs daarvoor kan dienen dat, toen het lid Wieland, die wel eens geestig wil zijn, eollega Visser aan de vroegere onbegaanbare keien in de Donze-Visserstraat herinnerde, deze geen spier vertrok en 't kalmpjes langs zijn kant liet gaar.. Bij de tegenwoordige klinkerbestrating dier straat, waar men met pleizier over loopt, was ik, eerlijk bekend, die onmogelijke keien glad vergeten. Bij de omvraag kwam op 22 April de brochure der Maritime Vereeniging over de verbetering en uitbreiding der haven werken op de proppen. Het was een geluk, dat wij evenals altijd geen auditorium hadden, behalve de verslaggevers d'er iokale pers, die ons en corps en ieder afzonderlijk reeds lang hebben gewikt en gewogen. Men zou bloozinge bespeurrt hebben op aller aange- zichten, ook op de door de zon gebruinde en door den ouderdom gerimpelde, toen wij de bekentenis moesten afleggen, nooit letter of jota van eenig regeeringsplan te hebben gezien. Ik moet bekennen, college's van Dale en Scheele benijd te hebben, die afwezig waren. Wat moeten ons Ter Neuzensch volk en onze kiezers in 't bijzonder wel van ons denkenDat wij met de han'den in den schoot hebben gezeten, violen hebben laten zorgen ofwel dat de regeering ons als eene quantite negligable heeft, besehouwd bij werken, waarmede de. weivaart onzer gemeente zoo innig verbonden is, staat of valt, bloeit of kwijnt. Ons, Ter Neuzen's gemeenteraad, wiens Voorznter- Burgemeester nog wei lid is geweest van de ad hoc van Regeeringswege ingesteide onderzoekscommissie Enfin, gedane zaken nemen geen keer, en wij kunnen ten minste de Maritime Vereeniging dankbaar zijn voor het licht, hetwelk zij voor ons heeft ontstoken, om niet te zeggen, dat zij onze belangstelling voor de havenwerken heeft gaande gemaakt. V\ ij kunnen na tuurlijk, bij onze totale onbekendheid met het Regeerings plan, niet beoordeelen of en in hoever het door de Mar. Vereeniging bij hare brochure in kaart gebrachte plan aanbeveling en voorkeur verdient, hoe gedocu- menteerd hare brochure ook zij. Zoo op zich zelt bezien, lokt het door haar ontworpen plan wel aan. Het bezwaar, dat alzoo oponthoud of uitstel der uitbreiding en ver betering van haven en opslagplaatsen volgen zou, kan ik voor mij niet deelen. Liever nog een paar jaren uit stel, dan de uitvoering van een plan, dat onze haven in de concurrentie met andere niet zou vooruitbrengen. En het gevaar, dat we, met tegen't regeeringsplan (voor de Mar. Vereeniging en daarbuiten geen geheim meer) op te komen, ons zouden blootstellen, heelemaal niets te krijgen, acht ik denkbeeldig. Ter Neuzen is nog geen stiefkind van Vader-Staat, en ook stiefkinderen mogen niet verwaarloosd. Philippine kreeg ook wel eene betere haven en de Regeering heeft 6 miliioen over gehad voor de haven van Harlingen, toen daar heel wat minder omging dan thans aan de onze. In de laatste raadszitting deed zich een incident voor, hetwelk een Dag. Bestuurs-incident zou hebben mogen heeten, had het betrekkelijke geschil misschien geen invloed gehad op een door ons genomen besluit, name- lijk de op wachtgeldstelling van een onderwijzer aan school A. Wethouder Van den Hoek betwistte, dat in de vergade ring van het Dag. Bestuur besloien was, daartoe een voorstel te doen, gelijk in de zitting varV 48 Ap.il namens Burg, en Weth. geschied is. Zijn eollega, loco- voorzitter Moes, hield vol, dat dit besluit werkelijk in eene vergadering van Burg, en Weth. genomen was. Bij afwezighefid nu van den Burgemeester stond hier ja tegenover neen oftewel de partijen gelijk. Voor ons was bet nu de vraag, die wel niet geuit werd, maar toch voor de hand lag: Wiens geheugen faalt Nu is 't opmerkelijk, dat na 18 Aprii tgeheugen den wethouder-voorzitter reeds een part heeft gespeeid. Immers in deze laatste zitting, aizoo slechts 4 dagen later, bekende hij vergeten te hebben, dat in de zitting van 18 April 't adres van W. Bedet nog niet was atge- i i i i i .iA,4inn uoofTnn hn van w xxpi ix o «-» handeld, doch aangehouden .anders zoo voegrie hij er bij, »zou hij 't reeds den daaropvolgenden 19 April ter ta'fel hebben gebracht". Hebben wij t van den beer V. d. Hoek ooit beieefd, dat't geheugen hem zoo deerlijk in den steek liet? 'tis maar een vraag. In de onderstelling, dat 't door oris genomen besluit van op wachtgeldstelling onwettig was, hadden wij 't dan niet eens zachtjes over kunnen doen, oi te wel een nieuw besluit nemen? Het zoa precies geink uitge- vallen zijn, wil ik denken. Weth. v. d. H. zal nu bij Ged. Staten vernietiging van ons besluit vragen. Het incident tusschen onze beide Wethouders liet ons blilkbaar koud, en wie den heer V. d. Hoek kent, zal graag aannemen, dat hij, als gewoonlijk, er kwader uitzag dan hij in werkelijkheid was. HET 14de RAADSLID. Itoewarlit. Huwelijks-aangiften. 1 April. August Francois van Renterghem, oud 2o j., jm. en Mathilde Marie van der Goore, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 April. Gamille Gaus, oud 24 j., jm. en Clementina Gijsel, oud 21 j., Jd. Honort; Adam, oud 25 j., jm. en Blondina van de Velde, oud 22 j., jd. 15 Aprii. Jozef Braem, oud 24 j., jm. en Maria' Apollonia Buijsse, oud 24 j., jd. Geboorten. 6 April. Aloijsius Franciscus Josephus, z van Desiderius van der Ha en van Prudentia Maria Laurineus. 7 April. Irma Maria en Rene Edmond, d. en z. van Antonius Kamoen en van Virgeme van Laere. Overlijden. 10 April. Albertus de Caluwe, oud 47 j., echtg. van Maria Josephina Coone.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 6