BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. DAGEN. Voorin. Nam. Dinsdag 23 April 10.18 10.55 Woensdag 24 11.25 11.49 Donderdag 25 n 12.11 Vrijdag 26 n 0.32 12.52 Zaterdag 27 n 1.9 1.28 Zondag 28 u 1.45- 2.4 Maandag 29 u 2.23 2.42 Zij hechten waarde aan een advies van den Ge^eenteraad. Zeer waarscbijnlijk dat de Regeering er nota van neemt, wanneer de Raad zich uitspreekt. Er wordt te veel aan een eens gesproken woord vastgehouden. Men kan toeh ver- anderen De omstandigheden zijn ook anders geworden en het plan der Regeering zelve is ook geheel veranderd. Oor- spronkelijk was het ook hare bedoeling een haven te maken, maar daar is nu bij het Regeeringsplan geen sprake meer van. En wat nu betreft, dat dat plan door de Kamer van Koophandel is goedgekeurd met algemeene stemmen en dat er nu lcden van de Kamer dat plan afkeuren, men moet bedenken dat in een college de meerderheid beslist, en dat de behandeling zoo'n loop kan nemen. dat men zich bij een zaak neerlegt, ook al is men het er niet geheel mede eens. Ik ben van meening dat wij alleen te letten hebben op het belang dat de gemeente als zoodaoig bij deze zaak heeft. Daaromtrent kunnen wij eene zelfstandige opinio hebben, afgescheiden van de vraag hoe anderen er over denken. De Voorzitter acht zich niet voldoende ingelicht, om een oordeel te vellen. Hij acht het plan niet zoo dwaas, maar zou wenschen dat het ook eens van de andere zijde weid besproken. De heer Verbrugge zou het beter achten, dat de Maritime Vereeniging voeling hield met de Kamer van Koophandel. Hij acht het door de vereeniging voorgestelde een goed plan; eerst had hij wel bezwaar tegen deD afstand, waarop de haven van de kom zal worden aangelegd, maar daar is hij op terng- gekomen. Er is geen andere plaats. Hij wist echter niet, dat de Kamer van Koophandel zich met algemeene stemmen, met het andere plan had vereenigd. Nu komt er nadat dat plan goedgekeurd is, weer wat anders en hij is het er mee eens, dat dit stremming moet veroorzaken. De heer De MasierDe zaak zelve is ook veranderd. Vroeger was er zoo geen vereeniging, bestaande uitsluitend uit belanghebbenden en nit de brochure blijkt toch duidelijk, dat dat de belanghebbenden zijn. De Voorzitter Ik zou er mij beter mee kunnen vereenigen om dat plan te steunen, als de Kamer van Koophandel het ook overnam Als men iets steunl, moet men toch weten waarom men dat doet. Als de Raad dit plan steunt, werkt hij het andere tegen, want dat plan bestaat toch ook nog. De heer De Masier: In de brochure wordt toch een duidelijke uitspraak gegeven van de deskundigen. De vraag is voor onsof de gemeente er belang bij heeft en dat ant- woord kan niet twijfelachtig zijn. Ik ken geen motief, waarom de"Kamer van Koophandel, waar het betreft zich uit te spreken over het belang der ge meente, zou moeten domineeren boven den Raad. De Voorzitter: Om voor zulke belaDgen|te zorgen is toch de Kamer van Koophandel ingesteld De heer De Masier: Wij hebben ons alleen bezig te bouden met de belangen der gemeente, de taak der Kamer van Koophandel is eene andere, die is van uitgebreider strekking, en deze geeft dan ook adviezen in het belang der geheele streek, b.v. over post- en spoorverbindingen enz. De Voorzitter heeft alle respect voor de Maritime Ver eeniging, maar dat is toch geen officieel lichaam, wat de Kamer van Koophandel wel is. De heer De Masier noemt het de belangen der gemeente met voeten treden wanneer de Raad zich thans niet uitspreekt. Hij betreurt het, dat de gemeenteraad, in plaats van voor te gaan achteraan moet komen. \aar buiten ook bij de autori- teiten, zal bekend worden, hoe hier over .deze zaak gesproken wordt, en dan zal dat niet den indruk wekken dat het hier zoo'n gewichtig belang voor de gemeente geldt. Wat moeten de gemeentenaren er toch wel van denken dat wij ons niet uitspreken. De Voorzitter Ik acht het bedenkelijk om nu party te trekken. De heer Verbrugge: Het is jammer dat er geen overeen- eensremming is. Ik vrees dat de Regeering haar plan toch niet los laten zal. De heer Visser Dit is een plan, opgemaakt door eene commissie, waarvan ook de burgemeefster deel maakte. De heer De Masier: Het door die commissie gemaakte plan was een ander. Daar was ook het maken eener haven in begrepen, wat nu niet meer het geval is De heer Verbrugge moet ook toestemmen, dat de zaak veel te geheim behandeld is. De Voorzitter zou eerst wenschen te weten hoe de Kamer van Koophandel over dat nieuwe plan denkt. De heer Verbrugge zou willen afwachten eene vergadering van de Kamer van Koophandel. Dan zal wel blijken hoe dit college er over denkt. De heer Visser De Kamer heeft zich toch pas het laatst van het vorig jaar ten gunste van heteerste plan uitgesproken De Voorzitter zou willen afwachten wat de Kamer doen zal en inmiddels dezerzijds op zijn qui vive blijven. De heer Verbrugge Het idee der vereeniging lijkt mij overigens wel praktisch toe De heer De Masier: 'tZou je ware zijn. Daar was ge- legenheid tot uitbreiding der plaats. Er zou daar eene nieuwe kom gevormd worden. Kleine winkels zouden daar verrijzen en kleine winkels in de kom zouden dan of zich verplaatsen of grossierderijen worden. Daar zou waarlijk een veld voor ontwikkeling zijn, en de draagkracht der gemeente zou er door verhoogen. De heer Wieland'tZou een tweede Feijenoord kunnen worden. De heer De MasierEn wanneer dan de exploitatie der kaden uan de gemeente werd overgelaten zou dat eene zoo- danige bron van inkomsten kunnen worden, dat men niet telkens wanneer er nitgaven moeten gevoteerd worden de klacht moet hooren, dat er geen geld voor is. Dat zou dus een werkclijke uitbreiding voor de gemeente scheppen. De Voorzitter ziet er steeds bezwaar in, om thans te be- slissen. Hij gelooft dan ook, dat de heer Visser deze zaak meer ter loops heeft ter sprake gebracht, zonder bepaald iets te willen voorstellen. De heer Visser antwoordt, dat hij alleen op een en ander de aandacht wilde vestigeD. Hij zou er echter geen bezwaar in zien, om zich tot de Regeering te wenden, met verzoek iets te doen, zonder de voorkeur aan een ot ander plan te geven. Bij kan wel zeggen niet in te stem men met eene zinsnede in de brochureliever niets, dan het oude plan. Daar kan hij in 't geheel niet mee instemmen. De heer Verbrugge ook niet. De heer Dees wil ten slotte ook nog verklaren, dat hij gaarne zou zien dat de zaak in de Kamer ran Koophandel ter sprake kwam, opdat het dan voor den Raad gemakkelijker zou zijn zich een oordeel te vormeD. Er zijn leden uit de Maritime vereenging lid van de Kamer, welnu dat deze zich dan daar ook laten hooren. De discussie over dat onderwerp wordt gesloten. De Voorzitter schorst de openbare vergadering, weike overgaat in eene met gesloten deuren, tot het behandelen van het kohier van den Hoofdelijken omslag. Te 6 lire werd de zitting verdaagd tot Vrijdagvoormiddag 10 ure. Vergadering van Vrijdag 19 April 1907. Voorzitter de heer P. Moe's, wethouder. Verder aanwezig de heeren Van den Hoek, Wieland, Visser, Moggi'6, De Masier, De Koeijer en De Jager, later ook de heeren Dees en Verbrugge. Afwezig de heeren Van Dale en Scheele. Een vacature. Na opening der vergadering stelt de Voorzitter aan de orde het gisteren aangehouden verzoek van F. Dekker Az. tot aan leg eener straat. De heer Van den Hoek vindt het jammer dat aan de zijde van het Nieuwediep de straat niet op de voile breedte van 8 Meter kan gebracht worden door aan de zuidzijde 1 Meter van het terrein van Dekker er by te nemen. De heer Visser merkt op dat er dan een stuk van de schuur zou moeteu worden weggenomen en dat zal Dekker niet doen. De heer Wieland zou nu wat willen tegemoet komen. Het is dan toch maar over eene lengte van 18 Meter, dat de straat 7 Meter is. De Voorzitter blijft het toch betreuren, dat er in zoo n k kort straatje twee krommingen komen. De heer Van den Hoek zou de straat zooals het plan thans is ingediend ook maar willen goedkeuren, evenwel onder bepaling, dat het riool wordt gemaakt over de voile lengte der straat. De heer Visser Zoover als er gebouwd kan worden De heer Van den Hoek Neen, over de voile lengte, dus aansluitende aan de aangrenzende straten. De heer Visser: Waarvoor is dat noodig Over die laatste einden kan toch niet gebouwd worden. De heer Van den Hoek Er moet toch afvoer zijn voor hemelwater En waar nu het gebouwtje van het Departement van Oorlog staat, kan toch mogelijk later ook gebouwd worden. Aan de zijde der Donze-Visser- straat acht ik het niet noodig, daar kan aangesloten worden aan het achter de woningen liggende riool en daar zullen in de nieuwe straat geen huizen gebouwd worden. Voorts wenschen wij te bepalen dat de trot- toirs, onlworpen op 1,50 meter breedte, op 1,25 meter gemaakt women en ter plaatse waar de straat 7 meter breedte verkrijgt, ter weerszijden trottoirs van 1 meter. Wordt de straat dan later op de voile breedte gemaakt, dan kunnen ook daar de trottoirs veranderd worden. Daarom zou ik ook de voorwaarde willen stellen, dat zoo de eigenaars der straat ook in het bezit komen van het gebouwtje met terrein van Oorlog, ze de straat ge heel op 8 meter breedte moeten brengen en ook de bestrating in orde maken. Als waarborg dat dit ge- schieden zal zou ik een borgstelling willen eischen van 100. De heer Visser: Er is moeite gedaan om het ge bouwtje te koopen, maar daarop is afwijzend beschikt. De heer Van den HoekVermoedelijk wel omdat een ander het ook had gevraagd. Misschien wordt het. later wel publiek verkocht. Daarom zou ik de bepaling ook zoodanig willen maken, dat de vorengenoemde ver- plichting op de eigenaren der straat rust, wanneer ze dat terrein in eigendom verkrijgen. Het kan toch ook gebeuren dat zulks voor hen niet mogelijk iB. Wan neer het bekend was dat ze mettertyd dat gebouwtje moesten koopen, als er gelegenheid voor was, zou een ander het hoog kunnen opjagen. De heer De Masier merkt op dat de gemeente met den waarborg niet veel vooruit is, want als de eigenaars ^der straat dan later niet in de gelegenheid zijn om het 'terrein te koopen ligt de straat er toch. De Voorzitter stemt toe dat er dan niet veel aan te doen is. De heer MoggrdMaar de straat blijft daar dan toch altijd 7 Meter breed, dat is voor dien korten afstand toch wel voldoende De heer Wieland zon de zaak nu maar willen laten doorgaan. De heer Van den Hoek Verder wordt als voorwaarde voorgesteld dat de dorpels der zinkputten van eikenhout, in plaats van grenenhout zullen worden gemaakt De Voorzitter En dat de straat zelf wordt bekeid. De trottoirs ter breedte van 1,25 M. van Waalklinkers, maar de straat met keien. De heer Visser: Dat laatste zal Dekker wel met aannemen. De heer Wieland: Dat moet hij dan zelf weten. Wij openen nu voor hem de gelegenheid om door te gaan, maar stellen daarvoor onze voorwaarden. De heer Visser wil hiervan niet veel zeggen, daar hij er ook in betrokken is, maar meent toch te moeten opmerken, dat de Raad zich door dien eisch te stellen eeD slag in het aangezicht geeft. Men is zell begonnen met het leggen van klinkerbestratingen en nu stelt men voor een straat die toeh nooit druk bereden zal worden den eisch van keien. De Voorzitter betoogt dat het geheel iets anders is, ot men zelf een klinkerbestrating maakt of wel er een moet overnemen. Tot het maken van bestratingen met klinkers is besloten met het oog op de aanzienlijk min- dere kosten. Niettemin, spreker heeft destijds tegen dat voorstel gestemd. Hij is dan tegen klinkerbestratingeD De heer WielandIk ben er ook niet meer voor. Van die klinkers voor de straten moeten weafstappen. De heer Visser: Wij hebben het hier zelf verdedigd, om de bestrating zoo te maken, doch als daaraan zoo- veel bezwaren verbonden zijn, hadden wij er nooit mee moeten beginnen. De heer Wieland Zou n er nog mede beginnen, als ie wist wat we nu weten en als het nog gebeuren moest Ik niet. Hoe het komt, of het aan de steenen ligt of hoe dan ook, maar een feit is het, dat er veel stukken van de steenen zijn gesprongen. De heer Van den HoekDe klinkers zyn m de Donze-Visserstraat wel wat te nauw gestraat. Ha nog enkele opmerkingen wordt besloten aan den heer Dekker vergunning te verleenen tot aanleg der ontworpen straat, onder de verschillende besproken voorwaarden. Dit besiuit wordt genomen met 7 tegen 1 stem. Voor stemmen de heeren Van den Hoek, Wieland, Moggre, De Masier, De Koeijer en de Voorzitter, tegen de heer De Jager. De heer Visser onthoudt zich, als bij de zaak betrokken, van stemmen. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt hierna z. h.s. besloten aan het Departement van Oorlog vergunning aan te vragen voor het maken van een klinkerpad langs de huizen in de Steenkamplaan. De Voorzitter herinnert dat deze weg voor het voertuigverkeer is afgesloten. Voor de bewoners aldaar is deze voorziening echter dringend noodig. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor aan te koopen een ontsmettingsapparaat, waarvan een aan- liieding is ontvangen, en dat op vele plaatsen in gebruik is en door deskundigen gunstig wordt beoordeeid. Met het oog op de voorkomende gevallen van besmettelijke ziekte en daardoor r.oodige ontsmetring der womngen, wordt deze aanschafling noodig geacht De kosten van het upparaat met verdere benoodigdheden worden ge- raamd op 200. De heer Visser: Is het een wensch van de genees- heeren dat dit wordt aangeschaft De VoorzitterDat zoozeer niet, maar het komt tegenwoordig nog al eens voor dat er eene woning onismet moet worden. De heer Visser Zou het dan niet gewenscht zyn om het gevoelen der geneesheeren hierover eerst eens in te winnen? De heer Dees zou dit wel gewenscht achten, dan wist de Raad er toch eens wat meer van. De Voorzitter heeft tegen dat denkbeeld ook geea bezwaar, waarna z. h. s. besloten wordt, de stukken op deze kwestie van betrekking te stellen in handen der geneesheeren, met verzoek daarover hun advies te willen meedeelen. De Voorzitter brengt hierna in behandeling een voor stel van het Dag. Bestuur tot het bouwen van een loods voor berging van de voertuigen ten behoeve van den reiuigingsdienst. Men wil deze bouwen op Java, op het terrein bij school C. Daar echter de ruimte in het spuithuis zoo beperkt is en het ook minder gewenscht wordt geacht al het spuitmaterieel op eene plaats te bergen, voor het mogelijke geval dat ook daar brand zou kunnen uitbreken, stellen Burg, en Weth. voor de loods grooter te bouwen dan aanvankelijk was bedoeld, opdat daar ook een spuit zal kunnen geplaatst worden. Door de Commissie van Fabricage was een ontwerp ingediend, maar dat is met het oog op die vergrooting veranderd. De laming is /2100. De heer Wieland -. De eerste raming was 1200, dat is dus weer heei wat meer. De heer Van den Hoek Ja, dat komt door die ver grooting en ook is er nu ook op een regenbak gerekend. Die kan men toch ook niet missen, want men heelt daar water noodig voor het sehoonmaken der mate- rialen en als er geen bak is, moet men het regenwater laten wegloopen. De heer Wieland acht daarom de plaats ook met zoo bijzonder geschikt. Hij had die liever dicht bij het kanaai gezien. Toen er besloten is tot inrichting van den reinigingsdienst is er nog gesgroken over de affuit- loods. Is er nog geprobeerd om die te krijgen voor het bergen van die karren enz. Als we zien dat tegen woordig verschillende gebouwen van Oorlog voor aller- lei doeleinden worden verhuurd, o. a. een kruitmagazijn tot berging van aardappelea, zou de gemeente misschien toch ook wel wat kanuen huren. We moeten niet vragen om het te krijgen, maar om te huren. De heer De JagerMaar hoe staat het met de regeling van die zaak Wanneer zal deze in behandeling komen De heer Van den Hoek Dat zal nu kunnen geschieden, daar de stukken juist van de Gezondheidscommissie zijn terug ontvaagen, in wier handen deze moesten gesteld worden. De heer Wieland: Ik zou toch nog wel wenschen dat een poging werd gedaan om een lokaal van Oorlog te krijgen. De heer Van den HoekEr gaat zooveel tijd mee heen als men aan Oorlog wat vragen moet. De heer Wieland Ja, ja, maar verdrinken in de schuld is ook niet prettig. De Voorzitter kan zich met dat denkbeeld ook wel vereenigen. De heer De Masier meent ook dat het wel aanbe- veling verdient. De heer Wieland merkt nog op dat het kruitmagazijn aan de Sassche poort eene zeer geschikte gelegenheid zou zijn, daar deze in de onmiddellijke nabijheid van het water is. Na nog enkele besprekingen wordt besloten aan het Departement van Oorlog een voor berging der voer tuigen van den reinigingsdienst een geschikt lokaal in huur aan te vragen. Voorts wordt besloten tot dekking der uitgaven welke moeten geschieden voor ten behoeve van den reinigingsdienst reeds aangeschafte en nog te koopen materialen voorloopig eene leening te sluiten van 700 Eari, tegen den laagst mogelijken koers. ie heer Moggrd vraagt wanneer de eigen exploitatie van den reinigingsdienst zal aanvangen. De heer Van den Hoek antwoordt dat men dacht daarmede met 1 Juli a. s. te kunnen beginnen, maar hoe 't nu, door de aaugenomen wijziging in het plan gaan zal, is niet beslist te zeggen, De heer De Masier wenscht nog even terug te komen op het gisteren genomen besiuit tot opheffing eener onderwijzersbetrekking aan school A. Hij wist dit ;isteren nog niet, maar is inmiddels op de hoogte ge- comen van de groepeering der kinderen in de klassen van school A en school C, die nog al wat uiteenloopt. Terwijl er op school C klassen zijn met 59 leerlingen, zijn er op school A met 34, 39 en 49. Spreker begrijpt daarom niet, dat men een onderwijzer aan school A op wachtgeld stelt, terwijl daar zeer goed kinderen van school C zouden kunnen overgeplaatst worden. Dat er daar 3 kinderen op een bankje zitten, is toch ook niet in het belang van het onderwijs. Hij wilde Burg, eu Weth. vragen, om in het vervolg de toelating der kinderen te regelen in overleg met de hoofden der scholen. De heer Van den Hoek deelt mede dat verschillende ouders aan een of andere school de voorkeur geven, soms ook omdat er reeds andere kinderen van hen ter school gaan. Zooveel mogelijk wordt aan die verzoeken gevolg gegeven. De heer De Masier meent dat men zieh toch niet steeds aan die verzoeken kan storen, wanneer daardoor om standigheden ontstaan als zooeven door hem geschetst. Een gelijkmatige verdeeling der kinderen over de scholen is toch gewenscht. De Voorzitter stemt toe, dat er misschien te veel op de wenschen der ouders gelet wordt. De heer Van den Hoek noemt het toch nog al lastig, om wanneer voor kinderen toelating gevraagd wordt op eene bepaalde school, omdat daar reeds broertjes of zu»jes gaan en die dan op de jongeren, vooral in het begin, wat kunnen toezien, dit te weieeren. Daarbij is de bevol- king aan de overzijde van het kanaai nogal uitgebreid. Voornamelijk worden de kinderen van die zijde naar school C gezonden, omdat ze dan de brug niet behoeven te passeeren en ook nooit voor de open brug behoeven te wachten. De heer Verbrugge merkt op dat er toch ook kinde ren van deze zijde van het kanaai op school C gaan. Aan die zou toch eene andere school kunnen worden aangewezen. De Voorzitter zegt toe, dit onderwerp in de vergade ring van Burg, en Weth. te zullen 'oespreken. Indien mogelijk, zal er zeker verandering in gebracht worden. Hierna wordt de openbare vergadering geschorst, tot voortzetting der behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag. Te 6 ure wordt de zitting verdaagd tot Maandag a. s 's namiddags 2 ure. tin 1st. Geboorten. 9 April. Petrus Augustinus, z. van Rochus Franciscus de Rijk en van Ulalia de Cuyper. 10 April. Leonie Maria, d. van Wilhelmus Fredericus de Wilde en van Cornelia Heijman. Overlijden. 9 April. Josephus Dominicus Pauwels, oud 4 j., z. van Judocus Seraphinus en van Maria Seraphina van Bunder. Axel. Huwelijks-aangiften. 9 April. Alphonsus Lippens, oud 25 jjm. en Maria Leonia Verstraeten, oud 25 jjd. 12 April. Abraham Johannes Naeije, oud 24 j., jm. en Francoise Dina Jongejan, oud 20 j., jd. Geboorten. 9 April. Daniel, z. van Jan Bakker en van Leuntje Buijze. 10 April. Hendrika Pieternella, d. van Gerard us Marinus Stouthamer en van Adriana Paulina Wiest. Coralia Ursula Maria, d. van Leo Hemeiaar en van Joanna Maria Claessens. 11 April. Alexander, z. van Alexander van de Wege en van Cor nelia Maria Verberkmoes. 13 April. Fran$:oise Cornelia en Cornelia Franjoise, dochters van Pieter de Jonge en van Rachel Adriana Weeda. 14 April. Marinus, z. van Marinus Oppeneer en van Dina Moes. Clinge, Huwelijks-aangiften. 4 April. Joannes Jozefus de Man (van Verrebroek), oud 31 j., jm. en Maria Ludovica Speelman, oud 23 j,, jd. Huweiijks-voltrekkingen. 10 April. Gustavus Ludo- vicus Boeckling, oud 21 j., jm. en Amelia van de Velde, oud 25 j., jd. Rochus Camillus Blommaert, oud 26 j., jm. en Marie Clothilde Hageman, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 April. Alfons Theodoor, z. van Cor nells de Koning en van Christina van de Voorde. 3 April. Henricus Ludovicus, z. van Eduardus van den Bossche en van Maria Lucia van der Heijden. 6 April. Bertha Maria, d. van Franciscus Smet en van Josephina Maria van Pottelberghe. Alois Franciscus en Anna Maria, z. en d. van Egidius de Puysseleijr en van Cole- ta Huijgens. 7 April. Valarie Josephine, d. van Flo- rent Bernard Verberckmoes en van Maria Stephania van der Keien. Maria Louisa, d. van Pieter Frans Behiels en van Stephanie Lernout. 14 April. Honord Bernar- dus Ludovicus, i van Emilius Pharaildus de Rechter en van Juliana Maria de Cock. Jan Francies, z. van Fidelis de Maaijer en van Maria Sydonia de Coninek. Overlijden. 3 April. Margaretba Philomena de Smet, oud 17 m., d. van Petrus Franciscus en van Isabella Seghers. 5 April. Jan Baptiste Bossehaert, oud 53 j., echtg van Maria Philippina Puylaert. 12 April. Fran cois Vincke, oud 3 m., z. van Aloijsius en van Maria Frederica Vertenten. 14 April. Anna Maria en Alois Franciscus de Puyselaer, oud 8 d., d. en z. van Egidius en van Coleta Huijgens. 16 April. Joannes Fran ciscus van Tienen, oud 1 j., z. van Aloisius en van Lu cia Francisca Lievens. ■fpnsrs'dijk. Geboorten. 9 April. Theodorus Lu dovicus, z van Ludovicus Smits en van Louisa Maria Heijman. Gijsbertha Maria Elisabeth en Louisa Rosalia, dochters van Johannes Fidelus Pauwels en van Maria Louisa Somers. 10 April. Josephus Petrus, z. van Judocus Bun en van Judoca Stoel. Hoek. Huwelijks-aangiften. 11 April. Marinus Adri- aan Drabbe, oud 22j.,jm en Anna Johanna Leenhouts, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 April. Cornelia Aaltje, d. van Karel Hamelink en van Plenntje Jansen. 3 April. Pieter Dirk, z. van Johannes Daniel Jansen en van Anthonina Riemens. 6 Jan, z. van Marius Meertens en van Maria Kervink. 8 April. Cornelia Elisabeth, d. van Pieter Mattheus Jacobus de Blaeij en van Anna Dobbelaer. 13 April. Jacomina, d. van Marinus Levinus Hamelink en van Gildrina van der Peijl. Janna, d. van Daniel Abraham Riemens en van Janna Bareman. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 12 April. Eduard Andreas van Waterschoot, oud 29 j., jm. en Anna Maria Pouwels, oud 24 j., jd. Aloysius Josephus de Nijs, oud 24 j., jm. en Bertha Augusta Pharailda van de Vijver, oud 23 j., jd. Huweiijks-voltrekkingen. 6 April. Eduard van Over- meeren, oud 26 j, jm. en Anna Maria van de Voorde, oud 21 j., jd. 11 April. Josephus Hiel, oud 51 j., weduwn. en Maria Anna Francisca Goedhart, oud 47 j., wed. Theodorus Carolus Andreas Kegelaer, oud 26 j., jm. en Philomena Catharina Stallaert, oud 26 j., jd. 13 April. Josephus van Campen, oud 22 j jm. e'n Louisa Petro- nella Nicolaas, oud 19 j jd. Alphonsius van Damme, oud 41 j., jm. en Coleta Rosalia Taalman, oud28j.,jd Geboorten. 2 April .Johannes Franciscus, z. van Johannes Claudius van Beusekom en van Rosalia Maria Andriessen. 11 April. Maria Anna Catharina en Jo sephus Johannes d. en i. van Pieter Hiel en van Catha rina Burm. 12 April. Agnes Eliza Josephina, d. van Seraphinus Moorthamer en van Johanna Maria van Mol. 13 April. Leonardus, z. van Jan Francies Marcus en van Pouwelina Filemina Neve. Joseph, z. van Petrus Johannes Baart en van Rosalia van Heese. 14 April. Florence Maria Louisa, d. van Eduardus Dominicus van Damme en van Maria Louisa Verhelst. Maria Coleta, d. van Aloijsius van Overmeire en van Christina d' Hont. Overlijden. 2 April. Petronella van Damme, oud 87 j wed. van Dingenis de Feber. 6 April. Maria Mathilda de Moor, oud 1 m., d. van Alphonsus en van Anna Maria Bleijenberg. 12 April. Pieter de Waal, oud 88 j., weduwn. van Anna Catharina Josepha Polfliet. 15 April. Ren§ Theodorus van Huffel, oud 1 j., z. van Petrus en van Mathilda Pauwels. Overslag. Huwelijks-aangiften. 12 April. Petrus Joannes de Caluwe, oud 38 j., jm. en Leonie Marie Audenaert, oud 29 j., jd. Philippine. Huweiijks-voltrekkingen. 11 April. Pieter Alfons Voerman, 'oud 40 j., wed. en Elisabeth Maria Voerman, oud 27 j., jd. Geboorten. 5 April. Honerina Rosalia, d. van Au gustinus de Mul en vau Pharailda Haers. Overlijden. 8 April. Johannes Bernardus van Hurk, oud 40 j., echtg. van Paulina van Parijs. Sas van (ient. Huwelijks-aangiften. 3 April. Krijn Koets, oud 29 j., jm. en Helene Rijnwalt, oud 23 j., jd. 11 April. Hypolytus Coene, oud 29 j., jm. en Maria Sophia Vermandel, oud 27 j., jd. Huweiijks-voltrekkingen. 11 April. Aloysius Leonar dus Franque, oud 20 j., jm. en Louisa Leonarda Segers, oud 24 j., jd. Henri Emil Scheffer, oud 2S j., jm. en Ephemia Isabella van Heeke, oud 24 j.. jd. Geboorten. 5 April. Carl Paul Walthere, z. van Theodurus Augustinus Lammens en van Bertha Nelly Bos. 12 April. Muthilde, d. van Emile Pieters en van Emma Mast. 14 April. Paula Bertha, d. van Berthuin Joseph Vansiliette en van Leopoldine Adolphine Leclercq. St. Jansteen, Huwelijks-aangiften. 5 April. Augustinus Augustus Rombout, oud 29 j jm. en Maria Ludovica Schelfhout, oud25j.,jd. 12 April. Philippus Jacobus Poppe, 'oud 33 j., jm. en Natalia Maria de Rechter, oud 23 j., jd. Huweiijks-voltrekkingen. 12 April. Carolus Ludovi cus, d'Hooge, oud 28 j., jm. en Lucia Maria de Bot, oud 23 j., jd. Camile Savoije, oud 22 j jm. en Emelia Maria Strooband, oud 20 j., jd. Augustus van Bastelaer, oud 30 j., jm. en Mathilde van Himste, oud 24 j., jd. Fran ciscus Thiron, oud 28 j., jm. en Maria Theresia Uijtten- daele, oud 27 j., jd. Geboorten. 30 Maart. Maria Christina, d. van Eugenius Franciscus de Smet en van Amelia Maria de Block 1 April. Antonius, z. van Josephns Bogaart en van Maria Cecilia de Rijcke. 6 April. Joseph Camile, z. van Augustus Gijsel en van Johanna Colleta Christi- aansens. 11 April. Julma Seraphina, d van Carolus Ludovicus Antheunis en van Leonia d'Olieslager. 12 April. Johanna Alice, d. van Constantinus d'Hooghe en van Maria Louisa Ferket. Overlijden. 5 April. Een als levenloos aangegeven kind van het manl. geslacht van Carolus Ludovicus Stevens en van Joanna Seraphina Triest. 7 April. An tonius Bogaart, oud 6 d., z. van Josephus en van Maria Cecilia de Rijcke. W^esttloppe. Huwelijks-aangiften. 4 April. Au gustinus Leopoldus Hamelijnck (van Sas van Gent), oud 31 j., jm en Alma Maria de Caluwd, oud28j.,jd. Geboorten. 11 April. Urbain, z. van Petrus de Bak ker en van ^Julma Maria Talboom. Maria Magdalena, d. van August Baecke en van Maria Catharina de Cock. Overlijden. 10 April. Johannes Franciscus Lafort, oud 3 j., z. van Machiel en van Prudentia Frederiks. Kamnslai; Huwelijks-aangiften. 11 April. Adriaan Ollebek, oud 23 j., jm. en Marina Penne, oud 17 j.,jd. Huweiijks-voltrekkingen. 11 April. Franpois Michiel de Pooler, oud 24 j., jm. en Rachel van Drongelen, oud 24 j., jd. y Geboorten. 1 April. Levina Adriana, d. van Abra ham Kolijn en van Levina Wiebregt Witte. 5 April. Marinus Cornelis, z. van Cornelis Sol en van Jacoba Leunis. 6 April. Cornelis Jacobus, z. van Jacobus van Sweeden en van Elizabeth Potters. 10 April. Jacob Willem, z. van Abraham Jan Lensen en van Elizabeth Wisse. Overlijden. 6 April Petrus Dieleman, oud 83 j., weduwn. van Christina Stouthamer. 7 April. Anthonie Pieter van Doorn, oud 3 w., z. van Cornelis en van Janna van den Berge. 11 April. Helena Faas, oud 72 j., wed. van Michiel Jansen. SKuldilorpe. Huwelijks-aangiften. 9 April. Gustaaf I Staelens (van Ertvelde), oud 28 j., jm. eu Pharailda van Hoecke, oud 32 jd. Geboorten. 12 April. Philomon Franciscus, z. van Desiderius Eduardus de Pau en van Euialia Maria de Jaeger. 13 April. Ddsire Henri, z. van Alphonsius Theo dorus Boddaert en van Euialia Maria van Haelst.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 6