Algemeene Vergadering Dokter TEIPELMANS PLAT, Advertentien. lferloren: BUBGERL1JKE STAND? Handolsberichten. Een naam die op alie lippen is Hoogwatergetij te Ter Neuzen. DANKBETUIGING. Kolenv. ,,'t Vooruitzicht", Hoek. Vereeniging „Hulp in Nood" ZENUWARTS, A. DE VRIES, Middelburg, Zondagochtend vroeg heeft het te Londen gesneeuwd. De sneeuw was wel gauwgesmol- ten, maar lag toch korten tijd als eeD dikken mantel op de daken en de straten. De thermo meter daalde een oogenblik tot by het vriespunt. Om twaalf uur was het 46 gr., juist twintig graden lager dan een week tevoren. In Miinchen is een danseres, de di recti ice van het hofballet Lucile Grahn-Young over- leden, die haar op 460.000 mark geschat ver- mogen aan de stad heeft geschonken. Het kapitaal moet worden besteed om jongens en meisjes, die meer dan gewonen aanleg verraden voor eenig beroep of vak, met een stipendium van 300 mark te huip te komen gedurende een reeks van 8 a 10 jaren. Een dame te Brussel, mevr. T., miste sedert eenige dagen een boekje waarin op iedere bladzij een fortnulier met haar naam en adres gedrukt stond, waarop zij haar bestellingen aan de leveranciers schreef en die dan bij de betaling der rekeningen als be wij s van de levering moesten dienen. Zij hechtte geen belang aan die ver- dwijning, tot dezer dagen een harer leveranciers met eeri rekening van meer dan 4000 tr. aankwam. Men begrijpt wat er gebeurd was. Het boekje was gestolen en door middel der bons was de leverancier beet genomen. Het parket onderzoekt. Een leersehool voor waarzegsters staat in Berlijn te worden opgericht. Een oude, ondervin- dingrijke kaartlegster heeft het denkbeeld hiertoe opgevat. Zij maakt bekend, uitsluitend betrouw- bare personen van het vrouwelijk geslacht als leerlingen tezullenaannemen. Yakken vanonder- wijs zijn het lezen van de toekomst uit gewone, uit spiritistische, Zigeuner- en Lenormand- kaartenwetenschappelijke handkundehet waarzeggen uit koffiedik, vogelvlucht en lood. Voor het onderwijs in het eierlezen zal een beroemde eierleester worden aangenomen. In de pers dringt men er op aan, dat de overheid voor deze onderneming een stokje zal steken. Reusachtig graf. Op den gemeente- grond van de stad Milaan en binnen den 250 jaren geleden door Spanjaarden om het oude Milaan aangelegden vestingwal, waarbuiten de nieuwe stad zich thans over enorme afstanden heeft uitgebreid, bevindt zich een zeer groot graf, met ongeveer 80,000 lijken. Een erfdeel uit den goeden ouden tijd, dat aan het Mi- laneesche gemeentebestuur niet weinig hoofd- brekens heeft bezorgd. Het Milaneesche ziekenhuis bezit nl. bij de Porta Victoria een stuk grond, dat omgeven 13 door de zuilengang van f»en kapel, die om zijn ronden bouw de ,/rotonde" genaanid wordt. Hier heeft eens het bestuur van een ziekenhuis zijn dooden bijgezet, als men de verschrikkelijke wijze van verwijdering der lijken, zooals zij door onze voorouders werd uitgeoefend, zoo noemen mag. Men stelle zich voorde ronde zuilengang is van onderaardsche kelders voorzien en ge- heel dichtgemetseld, slechts in het plafond is •een gat als eenige toegang. Door dit gat nu werden de dooden geworpen, die zich in de houding, waarin zij neergekomen waren, op- stapelden. Het aantal bedroeg ongeveer 1000 per kelder. De ruimten hebben een lengte van 8 meters, een breedte van 41/i en een hoogte van 4 meters. Als een kelder vol was, kwam een andere aan de beurt, totdat alle ruimten gevuld waren. Deze barbaarscbe wi}ze heeft men nog niet zoo heel lang geleden in t Milaan toegepast. Van 1700 tot 1783 werden er ongeveer 80,000 lijken in opgehoopt. Mettertijd was men de zaak vergeten en eerst eenige jaren geleden, toen men aan het verbouwen ging, stiet men op de gemetselde ruimten met haar vreeselijken inhoud. De gemetselde wanden hadden een snelle ontbinding verhinderd en de lijken waren nog in voile ontbinding. Een afgrijselijke stank steeg uit de ruimten op en men vreesde, zeer begrijpelijk, voor de volksgezondheid. Door middel van scheikundige middelen trachtte men den stank weg te nemen, maar niets van dat alles hielp. Men besloot toen de cellen maar weer dicht te metselen en andere middelen te bedenken. Hierin is men dan ook vrijwel geslaagd, sinds enkele maanden gaat men vol- gens andere methoden te werk tot 200 graden verhitte lucht wordt in de cellen gevoerd en de verbrandingsproducten door een ventilator weer opgezogen, die ze naar een condensator, een reiniger en een verbrandingsoven voert, uit welke laatste de nu onscbadelijk geworden gassen afgevoerd worden. In de cellen blijft slechts asch over, die per wagen naar de kerk- hoven wordt gevoerd. Binnen enkele weken hoopt men met dit werk klaar te zijn. Voor den politierechter te Stratford ver- scheen Zaterdag een man, die een wonderlijke kostwinning had. Hij leefde van de ongevallen- wet. Hij had de gewoonte, zoo bleek 't, om op straat of waar 't pas gaf zich te laten vallen, b.v. door over een touw te struikelen of op stijfsel uit te glijden. Hij bleef dan liggen, en klaagde over een gekneusde knie (die werkelijk niet in orde is), en sprak dan de persoon of zaak, die van 't ongeval verantwoordelijk kon gehouden worden, wegens schadevergoeding aan. Hij ging daarby onder verschillende namen door. Merkte hij, dat hij bij een verzekering- maatschappij terecht kwam, die bem al kende, dan gaf hij zjjn eisch prijs. Zoover was na te gaan had hij al een 200 op die manier binnen gekregen. Laatstelijk eischte hij schadevergoeding van een maatschappij, die biljetten laat aanplakken. Dat was 't geval, toen de man beweerde uitge- gleden te zijn op stijfsel, dat de aanplakker op den grond had laten vallen. Hij verdiende ongeveer 70 in de week, zeide hij, en verlangde dus een duchtigen onderstand. Hij wilde wel met f 480 genoegen nemen 144, die men hem aanbood, vond hij te weinig. Toen opeens liet hij de zaak varen. Blijkbaar vreesde hij in den kijker te loopen. De zaak kwam Zaterdag niet tot een einde. In de gevangenis te Wormwood, Enge- land, ontsnapte Zaterdag een gevangene, terwijl hij op de binnenplaats gelucht werd. Hij klom langs een gootpijp naar het dak ten einde daar een gunstige gelegenheid at te wachten om weg te komen. De bewakers hadden hem echter spoedig bemerkt en trachtten hem weer op te vangen, maar hij bood een verwoeden tegenstand. Geruimen tijd zetten zij hem over de daken der gevangenisgebouwen na, maar telkens wist hij zijn vervolgers te ontwijken. Ten slotte ver- schansde hij zich op een punt, waar hij moeielijk te bereiken was en wierp nu met pannen en stukken lood naar zijn vervolgers. Tal van ruiten werden door hem ingeworpen en de belegering duurde 5 uren. Toen begon het evenwel geducht te regenen en dit scheen den vluchteling zoo te ontmoedigen, dat hij zich overgaf. Hij had bijna het geheele dak afgebroken en de schade, aan het gebouw door hem toegebracht, wordt op 6000 geschat. INGEZONDEN STUKKEN. Vnank, Wrij, Vroom en Vroed. Hulst, 8 April. KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,67' a 47,70. Engelsch per 12,H 12, ZEETIJDINGEN. Van 8 tot en met 9 April. Van 8 tot en met 9 April werden langs de Oostsluizen alhier 24 biunenvaartuigen op- en 24 afgeschutdoor de Westsl. 7 op en 3 afgeschut. Positie der stoomschepen. Pink Pillen. De naam der Pink Pillen is op alle lippen en dat is zeer natuurlijk. Denk eens aan de talrijke genezingen die zij hebben teweegge- bracht. Denk aan de voldoening ondervonden door alien die, na een menigte middelen te hebben beproefd, tenslotte nog even ziek waren, en die, na de Pink Pillen te hebben gebruikt een goede gezondheid hebben weergevonden, waarop zij niet meer rekenden. De naam der Pink Pillen is op alle lippen, zooals die kon zijn van een groot geneesheer welke de kunst had verstaan alle inwoners van Nederland te kunnen behandelen en genezen. De naam der Pink Pillen is op alle lippen in het bijzonder in dezen tijd. Dikwijls hoort men dit gesprek *Zeg, vriend, gij die altijd uitmuntend gezond zijt, op wien de jaren geen vat schijnen te hebben, wat is toch uw geheim //Mijn geheim De voor- jaarskuur die ik regelmatig alle jaren met de Pink Pillen doe. Ik neem ze gedurende enkele weken, ik put er de hulpmiddelen van bloed en van kracht uit, en dat is voldoende mij een goede^gezondheid te verzekeren tot de volgende lente. De volgende lente doe ik datzelfde weer en ik hoop dit zoo nog langen tijd voort te zetten," Doe ook uw voorjaarskuur met de Pink Pillen. Gij kunt u niet voorstellen hoe wel gij u daarbij zult bevinden. Het zal u voorkomen also! er nieuw bloed door uwe- aderen stroomt, alsof een nieuw levenssap zich door uw organisme verspreidt. Alle onzuiverheden die uw lichaam gedurende het barre jaargetijde heeft opgezameld zullen langs de natuurlijke wegen worden nitge- dreven, dank zij de goede werking der nieren, van den lever en der ingewanden. Die onzui verheden moeten door die organen worden uitge- dreven, zij moeten niet door de huid naar bui- ten komen. Personen die op het gelaat of op de handen eczeem of dauwworm hebben, die roode vlekken of puisten hebben die personen drijven gewis niet uit. Hunne nieren, hun lever, hunne ingewanden werken slecht en die personen hebben zeker de kuur met de Pink Pillen niet gedaan. De kuur met de Pink Pillen bezorgt u niet een tijdelijke verlichting. De goede uitwerking dier kuur is blijvend en stelt u in staat zonder rermoeienis het larige afmattende tijdperk der warrnte te verdragen. De Pink Pillen geven bloed, zij geven eetlust, zij bevorderen de spijsvertering en versterken het zenuwstelsel. Gij kunt geen betere behandeling vinden voor de verbetering van uw algemeenen lichaamstoestand. De behan deling is geschikt voor iedereen. Zij is met geen enkel temperament in strijd, zij doet goed aan alle temperamenten. Zij is even gunstig voor kinderen, meisjes en jongens, als voor volwassenen en oude menschen. Wij weten wat de Pink Pillen waard zijn. Wij zien beter dan wie ook, door de brieven die wij ontvangen, hoe groot het aantal personen is aan wie de Pink Pillen goed hebben gedaan. Wij kunnen u niets beters wenschen dan u die weldadige behandeling te zien beginnen, en wij zijn zeker dat wanneer gij er mee zijt begonnen, gij uit eigen beweging zult verlangen er mee voort te gaan. Prijs 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilid, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OYEIIBEEKE—LEUNIS. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 11 April 0.59 1.19 Vrijdag 12 n 1.39 1.57 Zaterdag 13 2.15 2.31 Zondag 14 2.49 3.5 Maandag 15 3.21 3.37 Dinsdag 16 n 3.53 4.10 Woensdag 17 4.24 4.42 A. s. Vrijdag 12 April hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA GEENSEN, Wed. Joz. de Zeeuw, haar 70sten geboortedag te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 10 April 1907. Voor de vele be wijzen van belang- stelling, ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Elizabeth den Exter, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, P. PAULUSSE 'Sr. Ter Neuzen, 10 April 1907. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling op 4 April ondervonden. KR1JN HAMELINK Ter Neuzen. en Echtgenoote. Onzen hartelijken dank aan de Jonge- dochters-Vereeniging »EBEN HAEZER" al hier, voor de belangelooze diensten bewezen door het gratis vervaardigen van kleeding- stukken, enz. voor het gezin van J. Geensen, en aan alien, die geen tijd en moeite hebben ontzien, tot het inzamelen van de gelden. DE COMMISSIE. Ter Neuzen, 10 April 1907. Allen die iets te vorderen hfebben van den heer G. WIESEMAN, wo- nende te Zaamslag, worden verzocht daarvan opgave te doen voor 20 April a. s. a. s. Zaterdag 13 April, 6 uur, bij Dieleman, Knot. De Voorzitter, P. DIELEMAN Jacsz. te ZAAMSLAG. Alle mannelijke ingezetenen tusschen 18 en 25 jaar, kunnen zich bij een der bestuurs- leden aanmelden als getvoon lid der boven- genoemde vereeniging. Namens 't bestuur, TH. MEINEMA, Voorzitter. C. W. DE VOS, Secretaris. Zaamslag, April 1907. Badliuisstraat 19, Vlissingen, is van 13 April tot 1 Mei a. s. niet te consulteeren. zal a. s. II12 dezer, in Motel des Pays-Bas, Ter Xeuzen, wederom de voor het zomerseizoen exposeeren. Met beleefde aanbeveling. een Portemonnaie met geld, op den weg van Ter Neuzen over Othene naar Zaamslag. Terug te bezorgen bij den Burgemeester van Zaamslag. Verleden Zaterdag gaf de gymnastiekvereeniging T. H. O. R. alliier eene huishoudelijke uitvoering in de open bare school. Het gezin Thor kan op een groote familie wijzen, want in den familiekring waren ruim 200 personen aanwezig. Nu, vader Thor wist zijn gasten goed te onthalen en al stond hij bij de Germanen bekend als de sterkste onder de goden en de menschen, om zoo'n familie van 200 leden eenen flinken, degeiijken kost voor te zetten, daartoe behoort meer dan men van een gewoon rnensch vergen kan. Prachtig is er gewerkt en netjes Een eeresaluut aan de werkende leden De vereeniging is sinds verleden jaar flink vooruit gegaan De ver eeniging belooft watde leiding is in goede handen en er zijn goede krachten aanwezig. We meenen niet te veel te zeggen, als we voorspeilen, dat na een jaar llink werken onze vereeniging gerust aan een wedstrijd kan deelnemen. Moed das, jongens, volhouden En nu de jongste spruiten van Thor. Die hebben ook al »een aardje naar der vaartje'' en geven hunne oudere broeders niets toe. jFlink zoo, jelui bent kranige kereltjes en werkt nu reeds netjes I' ''t Was wel leuk, die kleine ventjes aan de werktuigen bezig te zien en wat deden ze de vrije oefeningen netjes. De verschillende standen waren mooi. Op een paar wiilen we slechts wijzen, n. 1. op den stand TIIOR en op den stand bij 't einde, waarin we 't Bestuur, omringd door werkende en adspirant-leden te zien kregen. 'tWas heel goed gezien van den familievader, dat de stevige schotels afgewisseld moesten worden met wat lichteren kost, en daarom gaf hij als hors d'oeuvre, entre-mets en dessert eenige voordrachten. <-Kwik en Kwak" waren goed in hunne rollen, er zaten gymnastiek- beenen onder; de s-Ambtenaar van den Burgerlijken stand" had ook veel bijval en 't dessert »Stotteraars in soorten" bracht de lachspieren flink in beweging. Nu, dat is bevorderlijk aan eene goede spijsvertering. De grimmeering was heel goed. Die boer met dien stoppelbaard was natunrlijk en of de bios op neus en kaken van kastelein Hijner zijn oorsprong dankte aan den gmink, welke er op gesmeerd was of wel aan 't ruime gebruik van geestrijk vocht, ,,ie stekte der nog al eentje", zullen we maar in 't midden laten. We zullen wel de tolk van al de aanwezigen zijn, als we een woord van oprechten dank brengen aan'de vereeniging ^Thor" voor den gezelligen avond en we beleefd verzoeken om een invitatie bij een volgend familie-diner. Een afzonderlijk woord van hulde aan Voorzitter en Bestuur, aan Directeur en Voorwerker zal hier niet misplaatst zijn. Dankend voor de opname, mijnheer de Redacteur, teekenen we Uw dw. dienaar, Sas van Gent, den 7 April 1907. A. d. L. St. Janntf^n. Iluwelijks-aangiften. 23 Maart. Camile Savoije, ond 22 j., jm. en Emelia Maria Stroo- band, oud 20 j., jd. 29 Maart. Augustus van Bastelaer, oud 30 j., jm. en Mathilde van Himste, oud 24 j., jd. 30 Maart. Carolus Ludovicus d'Hooge, oud 28 j., j'm. en Lucia Maria de Bot, oud 23 j., jd. Eranciscus Thiron, oud 28 j., jm. en Maria Theresia Hijttendaele, oud 27 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Cijrillus Franciscus, z. van Aloisius Reijns en van Emelie Marie van Dnijse. 19 Maart. Magdalena Louisa Antonia, d. van Livinus Janssens en van Maria Bertram. 23 Maart. Huberta Amelia, d. van Petrus Jacobus Zwartel6 en van Rosalia van Hecke. 30 Maart. Bernardus Ludovicus, z. van Carolus Ludovicus Buijsen van Delphina Maria d'Hooge. Camillas, z van Celeste Nagtegael. 31 Maart. Julma Maria, d. van Francies Norbertus Boussen en van Nathalie Maria Aerts. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe /8,25, Rozge 7,40, Wintergerst f 9,50, Zomergerst fHaver/7,40, Erwte* 10,50, Witteboonen f Bruineboonen f 9,Duiven- boonen 10,Paardcnboonen 8,75, Boekweit Lijnzaad 14,Koolzaad f Aardappels f Boter per kilo f 1,15. Eieren per 26 stnks f ,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd 18 stuks Rundvee, 26 Varkens, waarvan verkocht 6 stuks Rundvee en 1 3 Varkens. S VLAG. a NAAM. MS. Van en naar. Lading Eng. s.s. t ail Ter Meuzeu River Scheldt I 2199 ILonden V«ur Gent i stukg. 8 Eng. s.s. Polo 1411 Hull stukg. idem Mersey 3075 Goole idem Noor. s.s. Aladdin 1272 idem kolen Deen s.s. Fredensborg 4437 Windau vl. h. Eng. 8.S. Raw Cliffe 2540 Goole Stukg. Belg. s.s. Bernard 399 Ostende ledig 9 Eng. s.s. Nyroca 3664 Manchester stukg. Nederl. s.s. Richard 4849 Windau kout Belg. s.s. Belgica 2773 Rotterdam ledig s.s. HARALD vertrekt heden van Algiers naar Stockton on Tees. s.s. JENNY in lading te Tyne Dock voor Algiers, s.s. RICHARD in lossing te Gent. it H H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 3