AI g e m e e n s- e J v o o r No, 4977. Zalerdasr fi April 1907. Binnenland Gemengde beriehten. buTgerluke stand. 47e Jaargang. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ABONNEMENT: Per drie maandcn binnen Ter Neuzen f 1,—. Fraiico per post Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Yoor Amerika l,32Vs- Men abonneert zich by alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADYERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. EBBSTB IBXjA.IP. Men meldt uit den Haag H. M. de Koningin-Moeder beeft medaljes gesehonken aan diegenen, die zieh hebben on- derscheiden bij de ramp aan den Hoek van Holland. De uitreiking dier eereblijken voor zoover die bestemd waren voor personeel van bet loodswezen gescbiedde, op verzoek van H. M. door bet departement van marine en wel Woensdag door den inspecteur-generaal van bet loodswezen, kapitein ter zee Van Maren Bents van den Berg, die zich daartoe des ochtends naar den Hoek van Holland begat. Dezemedalje eenige jaren geleden door Koningin-Emma ingesteld, vertoond aan de eene zijde het borst- beeld der vorstelijke stichtster en op de keerzijde een reddingsboei drijvende op een onstuimige zee, welke symbolieke voorstelling omringd wordt door de woorden #Voor heldenmoed en naasten- liefde". Deze medalje wordt door de voor het eerst daarmede begiftigden gedragen aan een oranje- lint waarop twee Nassausch blaawe borizontale strepen en aan beide zijden gebiesd met de Waldeek Pyrmontscbe kleuren. Op bet lint der medalje van hen die haar reeds vroeger sntvingen en tbans voor deze gelegenheid uog- maals wegens reddingsfeiten worden beloond, wordt bevestigd een zilveren gesp met datum van het feit waarvoor de gerecbtigde ten tweetien- male werd onderscheiden. De Minister van Oorlog beeft bepaald Aan miliciens, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijnde, wegens dringende particuliere belangen wenschen den of meer werkdagen met verlof te gaan, kan dit verlof hun, zoo de belangen van den dienst zich niet daartegen verzetten, worden vergund, mits de betrokkene vrijwillig kracbtens art. 112 der militiewet 1901, evenveel dagen langer onder de wapenen big re, als hij gebeele dagen afwezig zal zijn geweest. Vertrek na afloop van den dienst en terugkeer voor den aanvang van de hoofdoefeningen, rekent ten deze niet als verlof. Te Bocholtz (Limburg) zijn twee kinderen aan meningitis overleden. Zondagnamiddag geraakte te Leiden een 17jarig meisje op den Oegstgeestscben weg, ter boogte van hotel Promenade", onder de stoom- tram, doordat zij haar bond nog van de rails wilde verwijderen, toen de tram aankwam. Zij werd door de locomotief gegrepen en in de sloot naast den weg geslingerd, en met gebroken sleutelbeen en eenige kwetsuren aan boofd en banden werd zij opgenomen. De hond werd door de tram verpletterd. De eerste vraag, die het meisje deed, toen men haar opnarn, was naar haar viervoetigen vriend. In de Bloemstraat te Amsterdam heeft Dinsdag een 29jarig man zijn schoonvader met een beitel een steek in de borst toegebracht. De verwonde, die bij de politie niet erg gunstig staat aangeschreven, is in ernstigen toestand naar het gasthuis gebracht. Aanleiding van den twist was bet feit, dat de schoonvader zijn schoonzoon zonder eenige aanleiding een klap in het gezicht had gegeven. Bij het spelen in het zand te IJmuiden stortte een pasgegraven kuil vol, waardoor een jongetje van 8 jaar bedolven werd. Dadelijk werd het weer uitgegraven, doch de dood moest geconstateerd worden. Uit Eindhoven meldt men Naar de gevangenis te 's Hertogenbosch is Dinsdag overgebracht M. R., door rijksveld- wachters en gemeehtepolitie in arrest genomen te Den Dungen. Hij wordt verdacht van brand- stichting te St. Michielsgestel 10 Januari j.l., waarbij twee kinderen in de vlammen omkwa- men. R. was sedert naar Duitschland uitgeweken. Uit den sneltrein GoudaUtrecht, die ongeveer half negen Oudewater passeert, viel tusschen genoemd station en Woerden een 5jarig jongetje door het opengaan van het portier. Onmiddellijk werd de noodrem in werking gesteld en de trein tot stilstand gebracht. Spoedig had men den armen kleine gevonden en opgenomen. Te Woerden, waar de trein in gewone om- standigheden doorgaat, werd de kleine in de stationswachtkamer gebracht en heeikundige hulp ingeroepen, welke verleend werd door Dr. Yerkerk. Hoofd, armen en beenen waren deerlijk ge- kwetst. De vader wa3 bij het ongeluk tegenwoordig. Te Harlingen is Dinsdagavond bij het laden van het Engelsche stoomschip Swan de workman S. G. getroffen door een party ear- tonpapier, die in de stoomboot werd overge- heschen. Den ongelukkige werd de schedel verbrpzeld, de man was oogenblikkelijk een lijk. Dat de zucht naar vrijheid onder de Yeenhuizer bevolking nog altijd groot is, moge blijken uit het feit, dat Dinsdag wederom 19 (zegge negentien) person en uit die inrichtingen zijn ontvlucht. Zeker wel het record op dit gebied. (Ass. Ot.) Over aardappelen, toovenarij en bacterien. De Pr. Gr. Ct. v,ertelt Een bediende op een groot handelskantoor doet aan het begin van den winter aardappelen op. Daarin is nog niets vreemds. Zijn familie eet geleidelijkweg die aardappelen op. Ook dat is gewoon. Op een goeien dag schilt de vrouw te veel aardappelen. Er blijven er dus na het eten over en deze worden in de kast gezet. Tegen het vallen van den avond, toen de kastinhoud al in het duister lag, moest een van het gezin in de kast zijn. Er klonk een -gil, de kijker deinsde achteruit en 'sloeg de kast weer dicht. Het gezin kwam aanhollen. Kolen, gloeiende kolen", gilde de kijker. De familie onthutst, vreezend voor droevige verstandsverbijstering. De vader doet nu op zijn beurt de kast open en ziet ook een gloed op de plaats, waar eens de aardappelen gestaan hadden. Hij deinst achteruit en slaat weer de kast dicht. Geen verstandsverbijstering dus maar een wonder Doch de vader vermant zich. Wonde- ren bestaan niet. De kast gaat dus weer open, niettegenstaande den gloed neemt de vader de aardappelen eruit. En de kolen werden weer aardappels. De belangsteliing stijgt. De proef wordt herhaald. Met dezelfde resultaten. De vader besluit spijkers met koppen te slaan. Hij gelool't niet aan Parsifal-wonderen en wandelt dus naar het landbouwproefstation. Daar vindt hij minder verbazing dan hij ver- wacht had. Zijn verzekering, dat aan zijn kookgerij alles irf* orde is wordt onmiddellijk geloofd. Hij zou maar eens viji kop brengen, dan zouden de heeren den duivel wel bannen. En zij banden den duivel. Zet dezelfde aard appelen eens in een andere kast, zeideu zij, dan blijven zij aardappelen. Zij bleven aardappelen. De verklaring was dan ook, dat er in de eerste kast lichtgevende bacterien waren, die het wonder van de gloeiende aardappelen be- werkten. Dergelijke bacterien komen onder dergelijke omstandigheden vrij veel voor, zoo zeide men ons. Men schrijft uit Leiden aan L. en V. Een typisch staaltje uit het leven der studee- rende jongelingschap. Onlangs was uit een gesloten kast in het laboratorium een microscoop behoorende aan een der studenten, verdwenen. Deze nam de politie in den arm. die o. a. een onderzoek instelde in de verschillende pandjes- huizen, waarbij bleek, dat ongeveer 50 micros- copen beleend waren Prof. Langelaan vond het noodig op zijn college dit feit scherp te gispen. Hij noemde het een droevig verschijnsel van overdadige weelde. Want niet de arme, maar juist de student, die over meer middelen beschikt, komt tot dergelijke uitspattingen. De verdweneu microscoop is intusschen terecht gekomen. In de Paaschdagen zijn in Noord-Tirol tal van lawines naar beneden gekomen. Bij Schonweis verspert een reusachtige sneeuw- en ijsklomp den straatweg over een lengte van zoowat honderd meter, terwijl bovendien de bed ding van de Inn vol ligt. Bij Nassereit is een huis onder de sneeuw bedolvende straatweg is versperd over een lengte van 70 M. Ook in het Paznaundal zijn verscheidene lawines gevallen. Een landbouwer in een voorstad van Brussel heeft in een aanval van waanzin zijn GOjarige zuster gedood en in stukken gesneden. Twee studenten in Halle hadden hun hos- pita, bij wie ze al drie jaren gewoond hadden en die ziek geworden was, goed verpleegd. Toen de juffrouw stierf bleek, dat zij haar eigen huis en haar vermogen, 10.680, aan haar huurders vermaakt had. - De commissie die een onderzoek naar de ramp aan boord van de Iena heeft ingesteld, beeft haar verslag uitgegeven. Haar slotsom is dat er geen boos opzet in het spel is geweest en dat het kruit vanzelf is ontbrand. (Herplaatst wegens misstelling.) DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 6 April 7.26 8.9 Zondag 7 8.35 9.44 Maandag 8 1 10.29 11.9 Dinsdag 9 11.44 Woensdag 10 0.11 12.36 Donderdag 11 0.59 1.19 Yrijdag 12 J .39 1.57 Hil bind -verscliijnt Haandag-, WoentKlag- en Vrijdagnvond. Hitgpzondei op Feesldaven, bij de Firma P. J. VAS HE SASIOE le Tep Xeuzen. Ter Senaen. Huwelijks-aangiften. 29 Maart. Reinier Pieter Marinus van Oppen, oud 26 j., en Janna Adriana Butler, oud 24 j.,jd. 30Maart. Pieter Anthonie Adolf van Rhee, oud 35 j., jm., en Janneke Scheele, oud 26 j., jd. Francois de Bree, oud 25 j., jm. en Maatje Slagboom, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Maart. Adriaan Dees, oud 22 j., jm. en Neeltje Levina Dieleman, oud 20 j jd. Gerard 'Meesen, oud 21 j, jm. en Cornelia Pieternella de Feijter, oud 20 jjd. Marinus Jan van Damme, ond 52 jaren, weduwn. en Lena Blok, oud 51 j., jd. Geboorten. 25 Maart. Johannes Arie, z. van Jacobus Cornells Oostdijk en van Janna Mechielle. 26 Maart. Jacomientje, d. van Reinier Leunis en van Tanneke 't Gilde. 29 Maart. Anna Catharina Apolonia d. van Constant Geerinck en van Anna Catharina van Maele. Levina, d. van Willem Jozias van Doeselaar en van Elisabeth Scheerders. 30 Maart. Irene Leonie, d. van Aloisius Franciscus Simoen en van Philomena Eduarda Martens. Janneke, d. van Jacob Lambertus Pikkaart en van Elisabeth Faas. Overlijden. 26 Maart. Jan Blok, oud 4 j., z. van Willetu en van Johanna Bareman. Elisabeth den Exter, oud 68 j., echtg. van Pieter Paulusse. 30 Maart. Maria van Doorn, oud 2 j., d. van Martinus en van Wilhelmina Willemsen. Axel, Huwelijks-voltrekkingen. 21 Maart. Johannes Adriaansen van Dijke, oud 27 j., jm. (van Hontenisse) en Catharina Maria Franjoise Kruijsse, oud 26 j., jd. Jacobus Brakman, oud 24 j., jm. en Levina de Bruijne, oud 26 j., jd. Cornelis Francois Dieleman, oud 20 j., jm. (van Zuiddorpe) en Sara Maria Dieleman, oud 20 j., jd. 28 Maart. Laurus Almekinders, oud 32 j., jm. en Joziua Jansen van Rosendaal, oud 24 j jd. Geboorten., 20 Maart, Willem Jacob, z. van Jozias Simons en van Janna den Exter. 21 Maart. Julius CharGs Policarpus, z. tan Hypolitus Dominions Dellaert en van Sophie Rosalie Marie Antheunis. Martha Maria, d. van Jacob van Doeselaar en van Alartha Maria den Engelsman. 22 Maart Emile Benoni, z. van Camilus Notte en van Maria Christina Bracke. 23 Maart. Cor nelia Christina, d. van Gijsbrecht Heijnsdijk en van Cornelia Christina de Smit.24 Maart. Jacomina Cor nelia, d. van Meeuwis Dieleman en van Cornelia Maria Dieleman. 31 Maart. Florandus, z van Pieter Fran ciscus van de Vijver en van Emerentia Puts. Overlijden. 23 Maart. Jan Frederik Zegers, oud 5 m., z. van Jacobus en van Anna Dieleman. 31 Maart. Andreas Slabbaert, oud 19 j., z. van Augustus en van Godeliva de Kever (overl.) RSoHClikHpelle. Geboorten. 6 Maart. Sulma, d. van Alphonsus Mel en van Apolonia Borm. Overlijden. 8 Maart. Cornelis Mel, oud 79 j., weduwn. van Maria Anna d'Haan. 3 Maart. Aloisius Crombeen (overleden te Hulst), oud 14 j., z. van Petrus en van Maria Louisa de Maat. liraanw. Huwelijks-aangiften. 29 Maart. Eduard van Sikkelerus (van Hontenisse), oud 36 j., jm. en Eli zabeth van Immerseel, oud 37 j., jd. Geboorten. 5 Maart. Serule, z. van Pieter Franciscus Vlasveld en van Mathilda van de Voorde. 7 Maart. Julia, d. van Pieter Augustinus de Smit en van Philo- mina de Gijsel. 8 Maart. George Honore Marie Joseph, z. van Johannes Aloisius Verhaegen en van Maria Clotilda van Wae9. 11 Maart. Gabriel Ulalie, d. van Camilus van Gassen en van Rosalia Maria Cornelia Verschelden. 13 Maart. Anna Louisa, d. van Andries de CaluwtS en van Johanna Maria Harends. Leonardus, z. van Adrianus Serie en van Rosalia Heijdens 15 Maart. Joseph, z. van Alphonsius Andries d'Haens en van Scholastica Meerschaert. 19 Maart. Johannes, z. van Petrus Eijsackers en van Louisa Koole. :0 Maart. Eduardus Augustinus, z. van Jacobus Baart en van Johanna van Laar. 23 Maart. Cheriedina Maria, d. van Alphonsins Kindt en van Rosalia Maria Bogaert. 24 Maart. Joseph Petrus, z. van Jacobus Kouijzer en van Anna Maria Paulina Bnrm. 27 Maart. Aloisius, z. van Cornelis Verlinden en van RosinaMaas. 31 Maart. Elisabeth Margaretha, d. van Eduard Francies Tiele- man en van Rosalia Verschuereu. Overlijden. 14 Maart. Victor de Caluwe, qud 67 j echtg. van Apolonia van Zwaal. 25 Maart. Petrus Heijndrickx, oud 2 m., z. van Franciscus en van Mela- nia Lippens. Hengstdijii. Geboorten. 16 Maart. Petrus Augus tinus, z. van Jacobus Alphonsus Muller en van Maria Catharina van Belle. 25 Maart. Magdalena Maria, d. van Petrus Pardon en van Elisabeth van Laar. Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Maart. Mels de Rubber, oud 25 j. jm. en Aaltje Adriana van Hoorn, oud 28 j., jd. 21 Maart. Adriaan de Bruijne, oud 20 j., im. en Johanna de Regt, oud 20 j., jd. deboorten. 1 Maart. Elizabeth Anna, d. van Gelein Meertens en van Pieternella Vinke. 5 Maart. Cornelis, z. van Jan de Fouw en van Janna van Tatenhove. Celina Maria, d. van Camiellns Thienpondt en van Francisca van Ootegem. 14 Maart. Anna Suzanna, d. van Cornelis van Dixhoorn en van Tanneke Riemens. 17 Maart. Pieter Willem, z. van Dominicus Johannes Jansen en van Marie Suzanna Geelhoedt. 19 Maart. Jan, z. van Adriaan Herrebout en van Anna Pijpelink. 27 Maart. Simon Pieter, z, van Cornelis Leijs en van Adriana Moes. Overlijden 3 Maart. Jan Robijn, oud 1 j., z. van Joos en van Sara Gazina van Doeselaar. 4 Maart. Elizabeth Anna Meertens, oud 3 d., d. van Gelein en Pieternella Vinke. 6 Maart. Jacoba Machielsen, oud 2 m d. van David Marinus en van Tanneke Verbrugge. 16 Maart. Frederik Francois de Kraker, oud 5 m., z. van Maria Elisabeth. Eioewaclit. Huwelijks-aangiften. 27 Maart. Ca- mille Caus, oud 24 j., jm. en Clementina Gijsel, oud 21 j., jd. 29 Maart. Honord Adam, oud 25 j., jm. en Blondina van de Velde, oud 22 j., jd. Jozef Braem, oud 24 j., jm. en Maria Apollonia Buysse, oud 24 j., jd. 30 Maart. Auguste van Renterghem, oud 25 j., jm. en Mathilde van ae Goore, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 Maart. Arthur Joseph, z. van Alphon sius van Damme en van Maria van Regenmortel. 27 Maart. Aloijsius Franciscus, z. van Alphonsius de Coninck en van Pharailda Elegeert. 31 Maart. Rene Honore Fran ciscus, z. van Alphonsus Ongenae en van Emerencia Maria Pollet. Uver<I»s. In deze gemeente hebben geene aan- giften plaats gehad. Philippine. Huwelijks-aangiften. 27 Maart. Pieter Alphons Voerman, oud 40 j., weduwn. en Elisabeth Maria Voerman, oud 27 j., jd. 28 Maart. Polidoor de Mul, oud 27 j., jm. en Maria Louisa Rammeloo, oud 24 j., jd. Geboorten. 26 Maart. Arnold Ednard Jacobus en Armand Franciscus Marie, zunen van Adriaan Voeten en van Rosalia Dhooge. Overlijden. 30 Maart. Maria Theresia Taelman, oud 83 j., wed. van Jan Bernard de Fueljaeger. 31 Maart. Maurice Johannes Ploegaert, oud 3 m., z. van Louise Ploegaert. Wesidnrpe. Geboorten. 17 Maart. Jacomina, d. van Paul Stouthamer en van Cornelia Jacoba Oostdijk. Overlijden. 17 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Paul Stouthamer en van Cornelia Jacoba Oostdijk. Zanmslng. Huwelijks-aangiften. 28 Maart. Fran cois Michiel de Pooter, oud 24 j., jm. en Rachel van Drongelen, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Maart. Pieter Florussen, oud 24 j., jm. en Maria Hofman, oud 25 j., jd. Geboorten. 25 Maart. Abraham Jacobus, z. van Pieter Willem Wilhelm en van Janna Cornelia Flornssen. 26 Maart. Janna Pieternella, d. van Jacobus Dieleman en van Tanneke de Visser 28 Maart. Johannes, z, van Philippus Antonius Knijff en van Janna Dees. Overlijden. 18 Maart. Jan de Jonge, oud 77 j., z. van Willem en van Dina Stouthamer. 19 Maart. Su zanna Krane, oud 65 j., echtg. van Jacobus Anthonij Leunis. 22 Maart. Jacoba Versluis, oud 83 j., wed. van Cornelis Florussen. 29 Maart. Margaretha van de Voorde, oud 73 j., wed. uit het eerste huwelijk van Jacob Wisse en uit het tweede van Cornelis Snap. Kuiddorpe. Geboorten. 16 Maart. Elza Maria Pharilda, d. van Gustaaf Vereecke en van Emerentia van Hoecke. Overlijden. 21 Maart. Alma Maria van Goethem, oud 11 d., d. van Franciscus Edmondus en -"an Natalia Bracke. 23 Maart Maria Natalia van Nieulande, ond 6 m d. van Carolus Ludovicus en van Delphina Phi lomena de Block. H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1