A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwseh-Vlaanderen. No. 4975. Zaterdag 30 Maart 1907. 47e Jaargang. Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Nenzen. ABONNEMENT Veor Per drie xnaanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,32V2. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelf'de advertentie werdt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. T e 1 ef o ob No. 2 5. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. BBRSTB 13Tj-AJD. Wegens het Paaschfeest zal a. s. Maandag geen nummer van dit blad verschijnen. Zondagavond 6 uur heeft te Prinsenhage een moordaanslag plaats gehad. De 28jarige M. ran Hogeloon, gewezen O.- I. militair, loste a bout portant (op een paar meters afstand) op zijn buurman C. R., met wien hij altijd in vriendschap heeft geleefd, vier revolverschoten. Gelukkig vlogen de kogels hem over schouder en boofd heen, zoodat bij geen letsel opliep. y. H. had als gep. O.-I. militair een pensioen van 100, doch verbeurde dit pensioen wegens het dienstnemen bij het Vreemdenlegioen in Afrika. Hij woonde thans bij zgn moeder en zuster, doch meermalen werden bij hem teeke- ■en van krankzinnigheid waargenomen. Zonder daarvoor ook de minste redenen te hebben, sloeg hij eenige ruiten in het ouderlijk buis stnk. Toen de politie hem arresteerde, was de re volver weder met zes scherpe patronen geladen. Lastig geval Dezer dagen kreeg een bewoner van Schaars- bergen een aanmaning inzake leerplicht over een zijner zonen, die zou vallen onder de arti- kelen 3 en 4 der Leerplichtwet en welk kind miet naar school ging. Thans zit de man met de handen in 't haar, zijn zoon, die bedoeld wordt, heeft den aanvalligen leeftijd van 28 jaar bereikt en weet nu niet, of de wet al of met op hem van toepassing zal zijn In bet yGeillustreerd Weekblad voor fotografie" schrijft iemand Enkele dagen geleden fotografeerde ik een dame, gezeten op een stoel, dus met den rug tegen de leuning. Het negatief bleek zeer schraal beliebt te zijn geweest, want het beeld is zeer flauw. Maar wat is nu 't merkwaar- dige van het geval Dat ik in mijn onschuld dwars door de dame heen blijk gefotografeerd te hebben, aangezien de leuning van den stoel duidelijk zichtbaar is, nog duidelijker dan 't beeld zelf. Nog verdient vermelding, dat de kleur van de blouse der dame grijs zwart was, die van de stoelleuning bruinrood. Gebn huwelijksbeletsel. 't Is gebeurd in het dorpje O.bij Nijmegen, zoo schrijft •ns een medewerker, die voor de waarheid van het relaas instaat. Daar leefden een »zij" en een hij". Heel gewoon. Zij was 57, hij 59 jaar. Ook heel gewoon. Beiden vonden het te eenzaam op dit onder- maansche en besloten in het huwelijksbootje te stappefl. Niet zoo heel gewoon op dien leeftijd. z/En we passen zoo goed bij mekaorhij 's krek 2 jaor ouwer en persies 'n kop grooter dan ik," zei Mieneke. *En ik krijg er zoone goeien kel aon," voegde ze erbij. En Mieneke was zoo blij met haren ^Knelis", dat ze haar geluk aan ieder mededeelde, die er maar naar wilde luisteren. En de meesten deelden in de vreugde van Mieneke. Maar een deelde er niet in- Dat was Hanne, met wie Mieneke altijd samen gewoond had, en die natuurlijk alleen zou achterblijven, wanneer Mieneke den man harer keuze zou volgen. Zij was niets ingenomen met die trouwplannen. En toen Mieneke haar dan in een vreugdebui weer over haar aanstaand huwelijksgeluk begon te spreken, liep de maat over, en barstte haar lang opgekropt leed los. //Lillik gek ding," zoo klonk het, //lillik gek ding, wa motte gij nog aan trouwe denken Motte gij gaon trouwe Ge heddet.nog drie graode erger dan de dolle koors Wat dat was, kon Mieneke maar niet be- grijpen. Van zulke ziekte had ze nog nooit prakkezeerde zich half suf, niet er aehter komen, wat gehoord. En ze maar kon maar dat was. Op een goeden keer neemt ze dan ook een kloek besluit en trekt naar den dokter in Get stadje G.om te hooren. wat dat nu eigenlijk was. Ze vertelt den dokter alles, en eindelijk komt er dan ook de hooge vraag uitWat dat nu eigenlijk was, wdrie graode erger dan de dolle koors En of dat ook een huwe lijksbeletsel was Onze dokter krijgt zoo'n verschrikkelijkehoest- bui, dat hij zich om moet draaien. Toen die eindelijk bedaard was, vertelde hij Mieneke, dat zij zich niet ongerast belioefde te maken, en dat zoo'n ziekte in't geheel geen huwelijksbeletsel was. Mieneke is dan ook reeds ingeschreven, en in de week na Paschen gaat ze trouwen. De spullekes zijn reeds in de a. s. echtelijke woning gearriveerd. De De Ruyter-postzegels uitverkocht Dinsdag waren aan het postkantoor te Am sterdam geen De Ruyter-postzegels van een halven en van een cent meer te verkrijgen. De voorraad was totaal uitverkocht. Het bureau te Haarlem, van waaruit alle postzegels naar de verschillende kantoren ge- zonden worden, zond naar Amsterdam de laatste vellen De Ruyter-zegels van twee en een halven cent (ongeveer 15000 zegels), welke denkelijk denzelfden dag al verkocht zullen zijn. De voorraad is dus wondersnel van de hand gezet. 't Zal van het hoofdbestuur der posterijen afbangen, of er nu nog een tweede oplage komt. Men zal wel tot herdrukken moeten overgaan, want de zegels zijn geldig tot 31 Mei en 'tis nu pas 27 Maart. De opkoopers die zijn er bij menigte zullen dat echter zeker niet wenschen Blauwe Mie is dood Voor een paar weken verloor Loosduinen door den dood zwarte Bet. De geheele gemeente- reiniging kwam er aan te pas, om de nalatenschap op te ruimen. Hierbij vond men half vergane ongebruikte dekens en kleedingstukken, enz. Nu weer heeft men het verlies te betreuren van blauwe Mie. Mie was nogal eens dikwijls jarig, haar kennissen ook, dat moest natuurlijk gevierd worden. En dat een mensch dan wel eens boven zijn theewater kan komen, spreekt vanzelf. Om dat te maskeeren, suggereerde Mie een soort vallende ziekte en om die zoo natuurlijk mogelijk te doen zijn, bewerkte ze haar schoone, rose gelaatskleur met blauwsel. Jammer dat de dokter dat ontdekte. Maar nu heeft Mie een buiteling gemaakt in een baggersloot en is aan het eind van haar lotgevalien gekomen. Door de politie te Enschede zijn, krachtens bevelschrift van den officier van justitie te Amsterdam, van eeri reizend ed'htpaar, dat met een woonwagen op den Goolkatenweg stond, vijf minderjarige kinderen afgenomen, in verband met de tegen die ouders genomen beschikkiug, waarbij de kier bedoelde kinderen voorloopig aan de macht hunner ouders worden onttrokken, in afwachting dat beslist zal zijn op een tegen die ouders aanhangige vordering tot ontzetting uit de ouderlijke macht, op grond van verwaar- loozing der ouderlijke plichten. De wed. M. de Brander te Groningen heeft Maandag haar lOOsten geboortedag her- dacht. Het oude vrouwtje is nog in het bezit van al haar zintuigen, ziet en hoort nog goec en maakt zelfs nog wandelingen in den tuin. Speenhoff over DeRuyter: Ylissingen liep op een hoopje Toen hij in den toren zat. Ieder die Miehiel zag klimmen Juichte »Wat 'n held wordt dat Als De Ruyter nu nog leefde En hij deed dezelfde mop. Voedde men hem niet voor zeeheld, Maar voor glazenwasscber op. Ook te Bergen op Zoom is een geval van ruggemerg-hersenvliesontsteking met doodelijken afloop geconstateerd. De kleine lijder, eenjongen van 13 jaar, overleed Zaterdag. De school, die de jongen bezocht, is thans, uit vrees van be- smetting, gesloten. Een 38jarig man te Haarlem viel Woensdag in de Krelagestraat uit een dakgoot neer. Hij werd met gebroken ruggegraat in het gast- luis opgenomen. Burgemeester-rietdekker Yolgens de politieverordening van een der gemeenten bij Breda, moeten de eigenaren van luizen en schuren, welke met riet gedekt zijn, toestemming vragen van het Dagelijksch Bestunr dier gemeente, wanneer de dakbedekking ver- nieuwd of hersteld moet worden. Dezer dagen nu ontving de burgemeester van bedoelde gemeente volgend adres z/Meir Heer Bruge Meester sowt u soo goed Willen sein om op de schuir een meter of 8 te dekken in den noorden kand Aan den Agter kand van den schuir En op het huis wad in te stoppen een meeter of 5 Op het huis". De waterdruppel die een student bekeerde. Wie, op een uitstapje naar den Den Haag, tusschen een wandeling door het Bosch en een toertje naar Scheveningen in, tot onderwij zing en stichting of alleeD om te leeren griezelen, et gebruikelijke bezoek bracht aan de Gevan- genpoort, heeft onder de werktuigen uit de dagen der lij f straffelijke rechtspleging, niet op- gemerkt den uitgeholden steen, het overtuigeud bewijs van de kracht van den gestadig neer- vallenden waterdroppel En allicht is er een ongeloovige geweest onder de vele op griezelen belusten, die aan zoo'n krachtige uitwerking van een onschuldig waterdruppeltje niet geloofde. In Parijs was ook zoo'n ongeloovige, een student in de medicijnen, die lachte, toen de professor vertelde, hoe in China misdadigers vaak ter dood werden gebracht door middel van een gestadig op hun hoofd neervallenden druppel water. Zoo'n betweterigen Thomas kon de professor niet dulden en hij stelde hem, ter bekeering en overtuiging, een proelneming aan den lij ve voor. Daar ging de muzenzoon op in en als proefvoorwerp werd voorziehtig- heidshalve zijn hand gekozen. Van een geringe hoogte daalden de druppels gestadig neer. Bij den tweehonderdsten druppel nauwkeurig telden de professor en de studenten-getuigen werd de student reeds bedenkelijk kalmbij den driehonderdsten zag hjj doodsbleek en begon zijn hand te bevenbij den vierhonderdste namen de pijnen gestadig toe spoedig sprong de huid open en bij den vierhonderd vijf en twintigsten druppel was uit feaulus een Paulus geworden, maar een kermende Paulus. De Haarlemsche Yereeniging tegen het misjhandelen van dieren zal doelmatig doen verspreiden de navolgende aardig samengestelde Bede van een paard. Bij het stijgen, sla mjj niet. Bij het dalen, jaag mij niet. In den stal, vergeet mij niet. Hooi en graan misgun mij niet. Onthoud mij 'tfrissche water niet. Ontneem mij 't droge stroobed niet. Ben ik warm, verkoel mij niet. Ruk mij aan de teugels niet. Zijt gij boos, dan beul mij niet. Plaag mij met d'opzetteugel niet. En bedek mijne oogen niet De weerkundige waarnemer van het Gotthardklooster, de 48jarige Franz Herger, die boodschappen gedaan had te Hospenthal, is op zijn terugreis bij denLucendrobrug doodgevroren. Men denkt dat hij vermoeid zijnde, een poosje heeft willen rusten in de sneeuw en toen in slaap gevallen is. Op het Amerikaansche oorlogsschip Ver- mout heeft men in een matroos, die daar vier dagen aan boord was en zich in den strengen dienst voorbeeldig had gehouden, een vermomde vronw ontdekt. ffDaar was eens een meisje loos We hebben nu in ons land een dag of wat mooi lenteweer, maar we mogen van geluk spreken, want lang niet alle landen in Europa kunnen daarop roemen. Londen zat Maandag en Dinsdag in een vetten, bruinen mist, die nog ondoorzichtiger was als gewoonlijk en een naren smaak en reuk had. In Oostenrijk was het volop winter, en woed- den Maandag hevige sneeuwstormen, die de spoorlijnen zoo dik bedekten, dat verscheidene treinen bleven steken. En als men naar Amerika gaat, dan krijgt men nog zonderlinger verschillen. Zaterdag was het in New York en Washington letterlijk zomer. De thevmometer wees in de eerste stad 75° en te Washington zelfs 92. Maar daarentegen werd New Foundland Zondag en Maandag bezocht door de ergs ten sneeuwstorm, in de laatste twintig jaar onder- vonden", zooals het telegram zegt. De storm ging vergezeld van hevigen vorst, en van bliksem en donder. De stad en het kanton Geneve hebben een meevallertje gehad. Een oude heer, Frie- drich Rapin, uit Vallorbe afkomstig, heeit hun, zonder eenige voorwaarde, op een eukel^ legaat na, zijn geheele vermogen vermaakt. En men wil weten, dat Rapin, die in de laatste jaren zeer teruggetrokken leefde, wel een millioen francs nagelaten heeft. Een meid van den overledene, kwam dezer dagen zijn autografiseh testament aan den voorzitter der kantonnale regeering brengen. Dinsdagavond ongeveer halfzeven uur, terwijl er een dikke mist was komen opzetten, geraakten 2 paarden, gespannen voor 2 aehter elkaar gebonden disselwagens. op hoi midden m de Breestraat te Beverwijk. De koetsier sprong van de wagens, de paarden holden een paar honderd meter ver en ontmoetten toen 3 wiel- rijders, komende van Haarlem. Dezen zagen de hollende paarden door den mist met tgdig genoeg om te kunnen uitwijken en kwamen met de wagens in aanraking. Een werd aan de hand verwond, een vrij ernstig aan het hoofd, terwijl de derde met den schrik vrg kwam. Van de eerste twee waren de rijwieien zwaar beschadigd. De paarden werden op de plaats van het ongeval tot staan gebracht.^ Een schoenlapper te Altona, in den Staat Pensylvanie, heeft een geruchtmakende #ontdek- king" gedaan. De man beweert, dat hg door menging van 5 deelen koolasch en een deel steenkool en besprenkeling daarvan met een verdunde oplossing van zekere stof, een brand- stof heeft gekregen, waarmee hij per ton kool een even groote hoeveelheid warnite kan produ- ceeren, als met vier a vijt ton niet gemengde steenkool. Het bericht wordt door enkele Amerikaansche bladen au serieux genomen. Ons lijkt het wat te Amenkaansch jn een van de boeken van Captain Marryat staat het verhaal van een jongen die een heelen schouwhurg aan het niezen bracht door van den engelenbak, waar hij zat. een zak snuil (of was 't peper uit te strooien. Eenderge- lijke grappenmaker is Maandagavoud op een vergadering van het onderwijsbestuur ir. de ge meente Oost-Ham bezig geweest. De vergade ring moest geschorst worden, omdat alle leden onbedaarlijk aan het niezen waren. Als ik wist wie het gedaan had, zei eer. achtbaar schepen, dan zou ik er hem een op zijn neus geven. DAGEN. Voorm. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrij dag 30 31 1 2 3 4 5 April 2.16 2.50 3.25 4.4 4.41 5.25 6.18 Nam. 2.32 3.7 3.43 4.21 5.2 5.51 6.49 TER MF7J5SCHE COFRAST. mi bind verseliijut Baandag-, Woensdag- en Vrijdajfavond, niigeionder i op FeesKlagen, bij ilc VAK »K NAAOK te Ter Keaien.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1