Landbouwberichten. Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Handeisberichten. 0M HAAKMAN TE liEHAUEN. en Orlans te Gent voor 7460 A. Tholens Dz. te Ter Neuzeu voor 7354 J. Jansen te Ter Neuzen voor 7335 Y. Willems te Sel- zaete en Oh. Pauwels te Sas van Gent voor f 7173 G. Maes te Schaerbeek, voor f 7000 en G. J. Balkenstein te Ter Neuzen voor 6997. Gegund aan den laagsten inschryver. Hoofdplaat, 7 Maart. Alhier circuleert een adres aan den gemeenteraad met verzoek om maatregelen te neruen, ten einde een ge- neesheer in de gemeente te krijgen. Aangezien evenwel het zielental niet zeer groot is en er bovendien vier artsen uit naburige gemeenten hiei komen visschen, zal de vestiging van een dokter nog al bezwaarlyk zijn. Ylissingen, 13 Maart. Bij de heden alhier van wege de maatschappy ^DeSchelde"gehoudeu aanbesteding van het bouwen van 40 arbeiders- woningen, was voor de massa het minst inge- schreven door den heer J. Warren te Vlissingen voor 108,000. Off op kleigrond ook kalimest van noode is Yeelbelovend. De politie te Delft heeft tegen een lljarigen knaap geverbaliseerd, die met een valschen sleutel een winkeldeur geopend en de lade gelicht had. In een kroeg in de Wijde Broedersteeg te Rotterdam is een vrouw, die daar een glas bier kwam drinken, door een man die zich in huis bevond, aangevat en gedwongen een bier- glas vol jenever uit te drinken. Daarna moest zij a|les overgeven wat zij bij zich had, en toen zij dit niet wilde, ontnam de kerel met geweld een portemonnaie met 9 en een zilveren knip, waarin verschillende gouden en zilveren voor- werpen en een bankbiljet van 10, Bij dit alles zagen twee in de kroeg aanwezige vrouwen toe. Daarna verscheen de kroeghoudster zelve en rukte de beroofde de gouden bellen uit de ooren om haar vervolgens op straat te zetten. Daar viel zij wegens dronkenschap in handen der politie, waaraan zij later het gebeurde vertelde. De kroeghoudster is gearresteerd doeh later weer op vrije voeten gesteld en de hoofddader wordt gezocht. Te Heerenveen-Nyehaske (Fr.) is in drie gezinnen, die gebruik maken van ee'n pomp, waarvan het water in den laatsten tijd een onaangenamen geur verspreidde, typhus gecon- .stateerd. Negen personen zijn aangetast. Men meldt uit Delfzijl Maandagnamiddag kreeg de lichtwaehter Benk een roeiboot in het oog op de Eems, waarin zich, bij nader onderzoek, twee jongens van 12 a 13 jaar bleken te bevinden, die zoozeer wa- ren uitgeput, dat zij niet nieer konden spreken. De lichtwaehter nam de kinderen in zijn huis op, waar zij werden verwarmd en gevoed. Na eenige uren waren zij weder in staat te spreken en vertelden nu dat zij thuis behoor- den op het eiland Juist. Zij hadden Maandag- inorgen een matroos naar een bij erengenoemd eiland liggend schip geroeid, maar werden op de terugweg door den hevigen wind afgedreven en zwalkten een dag en een nacht op° het wa ter rond. De jongens mogen van geluk spreken dat zij niet naar voile zee, maar door den Noordelyken wind juist de Ooster Eems binnen dreven. Heden werden zij via Emden naar hunne respectievelijke ouders gebracht. Berooving van f 55,000. Maandag heeft op klaarlichten dag te Am sterdam een brutale aanranding plaats gehad. Een 72jarige kantoorlooper van de Kon. Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmateriaal die aan verschillende banken een waarde van 1 ruim f 55,000 had geincasseerd (55 bankbil- j jetten van f 1000 en voorts zilvergeld) welk bedrag door hem in 'n zwart lederen portefeuille met bruin elastiek omwonden in den binnenzak van zijn jas werd geborgen. Yoor het commandantshuis op den Dam stapte de oude man in de tram en reed naar het Centraal-3tation om daar over te stappen in een wagen van lijn 13 die hem naar het kantoor der fabriek op de Oostenburgergracht zou brengen. Toen hij in den tram wagen van lijn 13 was gezeten, taste hij met de hand in zijn zak om te voelen of de portefeuille op de goede plaats zattot zijn groote ontsteltenis ontdekte de man, dat zijn portefeuille was verdwenen. Hij vervoegde zich onmiddellyk aan hetpolitie- posthuis in het station om van het geval aan- gifte te doen. Terstond werd aan de vertrekkende treinen een onderzoek ingesteld, maar zonder eenig resultaat, waarna aan het bureau in de War- moesstraat uitvoerige mededeelingen omtrent het gebeurde werden gedaan. Veel gegevens kon de oude kantoorlooper echter niet verstrekken, hij vermoedde dat bij het uit- en instappen van de trams op het Stationsplein eenige personen tegen hem zijn opgedrongen en toen de portefeuille hebben gerold. Het was uiterst bezwaarlyk een signalement van een dier personen op te maken, de oude maD was in zijn opgaven daarvoor niet al te stellig. Inmiddels heeft man de gegevens, welke men verkreeg, telegrafisch bekend gemaakt aan alle grens- en havenstations en ook in tal van andere plaatsen, in de hoop dat de aanhouding van de daders zal volgen de politie had gisteravonc evenwel niet veel verwachting daarvan. Eene belooning van 5000 is uitgeloofc voor de arrestatie der dieven. Vreemd natuurverschijnsel Hit Noordbroek schrijft men aan de.N. Winsch. Ct. Zondagavond bemerktea een paar jonge dames, die van Noordbroek naar huis gingen, plotseling een vuurbol, die zieh in deelen split ste, welke zich langs den telefoondraad voort bewogen. Het groot3te stuk viel loodrecht naar beneden en schoot aan den voet van een paal in den grond. Bij huis komende, bemerkten ze, dat de geheele woning in eigenaardige lichtverschijnsels gehuld was, maar tot haar groote verbazing waren zij zelve o,ok in vonken gehuld kleeten, handen gezicht, enz. Zelfs bemerkten ze daaj-bij prikkelende gewaarwordingen in neus, vin^ers enz. Twee huisgenooten, die op haar nadering naar buiten kwamen, stonden ook oogenbjik- kelijk in denzelfden lichtgloed en bemerkten toen, dat de hemel in het noorden hel verlicht was, terwijl die te voren een zeer donkeren tint vertoonde. Hedenmorgen werd aan den voet van den telefoonpaal een steen gevonden, waaromheen de sneeuw was weggesmolten. Die steen, rond van vorm, vertoont eigenaardige glasachtige facetten, alsof er deelen gesmolten zijn. Is het een meteoor Vermoedelyk wel. De steen is in het bezit van uw correspondent. Te Uitgeest heerscht in zoo hevige mate hersenvliesontsteking, dat de lotelingen uit die gemeente eerst 10 dagen in observatie wor den afgezonderd, terwijl verloven naar deze plaats door de militaire autoriteiten niet ver leend worden. Zondag is van IJsland te IJmuiden terug gekomen de stoomtrawler Anna IJM. 34, met ingeslagen brug en stormschade aver dek. Een matroos werd door een stortzee overboord ge stagen en verdronk. Gisternacht is een 56jarige baker, vrouw B. uit Lisse, bij een slager in de Kruisstra,at te Haarlem tydelyk in dienst, dood in bed gevonden. Zij is blykbaar door gasvergiftiging overleden, wyl de gaskraan openstond. Maandag is te Rilland een ernstig ongeluk gebeurd. Het zoontje van een zekeren Piom- pen geraakte bij den landbouwer Blok onder een rosmolen. Beenen en lichaam van het knaapje zijn erg gekneusd. Het werd bij den landbouwer binnengebracht en mocht, naar de geroepen geneeskundige oordeelde, niet naar de ouderlijke woning vervoerd worden. Van de staking der eleetriciens aan de centrale te Parys, waardoor eenige wijken der stad in duisternis zijn gehuld, hebben 2 Apachen gebruik gemaakt om een Russischen onderwijzer, Lazare Goldfeld genaamd te berooven en met hun messen ernstig te verwonden. De Rus was juist aan het Noorderstation te Parijs aange- komen en daar hij er geen weg wist, vroeg hij aan twee ruannen die hij by het station ont- moette, hem een logement aan te wijzen. Zjj brachten hem naar de quai Jemmapes, waar het bij gebrek aan electrisch licht pikdonker was, vielen daar op hem aan, brachten hem eenige messteken toe en namen hem al zijn geld af. De politie voud later dien armen kerel en bracht hem naar het hospitaal. In een soort hoi in het bosch de Fausses- Reposes, by Versailles, is door een toeval een 67jarige vrouw ontdekt, die daar maandenlang onopgemerkt heeft geleefd. Ze was overdekt met ongedierte en werd naar het ziekenhuis gebracht, waar men gedeeltelyke verlamming constateerde. Toen men haar in de open lucht bracht, werd ze door het licht als verblind. De voddenraper Trouchet verklaarde, dat hij 14 jaar met deze vrouw getrouwd was geweest, en dat ze ondanks haar gebrekkig lichaam, steeds weigerde naar een ziekenhuis te gaan. Daar de zachtzinnige echtgenoot geen geld had om een huis te huren, richtte hij het hoi in het bosch voor haar in. Door het hof van gezworenen te Bayreuth is het doodvonnis geveld over een gewezen onderwijzer, Miiller genaamd, nadat de jury het schuldig over hem had uitgesproken aan moord op de weduwe Luders aldaar. Miiller, die onderwijzer was te Durnburg, werd daar verleden jaar gearresteerd, verdacht een meisje van 12 jaar, Elise Wunschelmeyer genaamd, te hebben vertnoord. De bewyzen waren ver- pletterend tegen hem, maar hij ontkende zijn schuld hardnekkig, wat hem evenwel niet baatte, want den 28 November 1.1. veroordeelde het hof te Wiirzburg hem ler dood. Door den president gevraagd of hij nog iets te zeggen had, nadat het vonnis was uitgesproken, legde Miiller eensklaps een volledige bekentenis af van den moord op het meisje niet alleen, maar bekende tevens, dat hij de dader was van den in 1898 gepleegden moord op de wed. Luders te Bayreuth, waarvan men den dader niet had kunnen vinden. Van dezen moord was een soldaat verdacht, die ook voor de gezworenen te Bayreuth verscheen en alleen wegens ge brek aan bewijzen werd vrijgesproken, maar voor de openbare meening bleef de ongelukkige niettemin de moordenaar, zoodat hij de stad moest verlaten. De onverwachte bekentenis van Miiller gal aanleiding om de uitvoering van het reeds over hem gevelde doodvonnis op te schorten en hem naar Bayreuth over te bren gen, waar de instructie inzake den moord op de weduwe Luders heropend werd. Thans, nu de moordenaar bekende, was het ook mogelijk zijn schuld vast te stellen en men veroordeelde Miiller ten tweeden male ter dood. Een aannemer te Keulen is dupe geworden van een onaangename vergissing. Hij kocht een stuk grond aan de Richterstraat en zette er een huis op. Het was gereed en zou betrokken worden toen ontdekt werd, dat de agent die bij den grondverkoop als bemiddelaar had gefungeerd, zich vergist had. Het huis was op een geheel verkeerd perceel verrezen. De eigenaar van het perceel dacht er niet over het huis over te nemen en nu is bij rechterlyk vonnis beslist, dat de aaunemet die het huis bouwde het perceel grond weer in zijn oorspronkelyken toestand moest brengen. De belasting op de reisbiljetten op de spoorwegen in Duitschland heeft blykens de yZtg. v. d. B. I). Eisenb. Verw." ten gevolge, dat het reizen in de eersteklasse verbazend snel afneemt. Waar de opbrengst der eerste klasse toch reeds sedert lang de bedrijfskosten niet meer dekt, maakt de verdere teruggang dezer inkomsten het in hooge mate gewenscbt het aantal eerste klasse rijtuigen te beperken, aldus het blad, dat van officieele zyde van mate- riaal wordt Voorzien. Zondagavond is er te Parijs, in de wijk Mont-martre, een gruwelyk misdrijf gepleegd. Een werkman kwam er omtrent halfaeht met een vrouw in een zoogenaamd hotel garni. Kort daarop hoorde men de vrouw om hulp roepen. Om haar tot iets te dwingen dreigde hij haar met een revolver. Een hotelbediende en de hoteleigenaar, die kwamen toesnellen, werden door den woesteling neergeschoten, de bediende dood, de andere aan den arm gewond. Toen holde de moordenaar de straat op. Een paar politieagenten trachtten hem te pakken. Een schoot hij dood. Een officier, die te hulp snclde, kreeg een schot in de voile borst. Toen eerst werd men den waanzinnige meester. De menigte wilde hem lynchen. «Hij werd geschopt, geslagen, en met moeite bracht de politie hem op het bureau. Daar zag een verslaggever van de Matin hem liggen, met bebloed hoofd. Een journalist? riep nog de woesteling; had ik mijn revolver nog maar. Hij zou er niets van na- vertellen. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als ge vonden gedeponeerd een R. K. Gebedenboekje. Reehthebbende vervoege zich aldaar. DAGEN. Voorm. Nam. )onderdag Vrij dag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woeusdag 14 Maart 1.57 2.17 15 2.37 2.55 16 3.16 3.31 17 3.49 4.5 18 4.21 4.38 19 4.56 5.13 20 5.31 5.50 Hulst, 11 Maart. K 0 E K S VAN HET GEL 1) Belgisch per 100 fr. 47,85 a 47,87*. Engelsch per u 12,n u 12,- Z E E T 1J D I N CJ E N. Van 11 tot en met 12 Maart. a Van 11 tot en met 12 Maart werden langs d Oostsluizen alhier 40 binnenvaartuigen op- ei 39 afgeschutdoor de Westsl. 3 op en 4 af geschut. Positie der stoomschepen. Er is daartoe niet beters voor de vrouw te doen dan met baar man te zijn zooals zij met haar verluofde is geweest, dat wil zeg gen bewijs te geven van gelijkheid van karakter, ge3uld te hebben en vooral veel zorg voor zichzel- ve, voor haar voorkomen te dragen. Ongelukkig is het voor velen heel moeielijk die uitmun- tende gedragslijn te volgen. Ve len, toch, zijn onderhevig aan bloedarmoede die haar bleek maakt, hare houding verslapt, haar doet lijden en haar ver- oudert. De Pink Pillen verrijken het bloed, geven eethist, krachten, een goede spijsvertering en bren gen regelmaat in de fijngevoelige funct.ies der vrouw. Prys 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrygbaar by Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland eD Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrygbaar voor Ter Neuzen en omstreken by Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrygbaar bij A. VAN 0 VERBEEKE—LEUNIS. Die vraag werd mij onlangs gesteld. En ik wil den lezer zeggen, wat ik toen heb geantwoord. Een jaar of wat terug, zoo sprak ik tot den vrager, zou ik aanstonds gezegd hebben och, ik acht kalimest op klei niet zoo erg noodig. Kleigrond is uitdenaard nogal vrij rijk aan kali-zouten. Thans ecliter heeft mij de praktijk geleerd, dat zulk een antwoord niet in orde wezen zou. En waar 't bemesting geldt is de prak tijk op t laatsfc toch maar ket richtsnoer. Waar zij nu aantoont, dat ook op de klei wat kalimest heel nuttig werk kan doen, waar zij bewijst, dat met wat kalimest een oogstvermeerdering teweegebracht kan worden, die de waarde van het uitgestrooide kalizout soms verre overtreft, daar mag men niet beweren op klei is kali mest niet op z'n plaats, is kalimest zonder resultaat. Wie meenen mocht, dat (om met een goedkoope soort maar te beginnen) een baal af wat kainict geen yoordeel geven kan, die neme dan de proef maar eens. W ellicht, dat het hem gaat als de heer Barendrecht op Rozenburg. Die had er bieten mee bemest. En hoewel hij op dat gewas niet veel bemerken kon ran ^t werk, dat kainiet er had gedaan, toch bleek het goedje niet onwerkz&am op het stnkje zware klei. Want aan de haver, die er 'tjaar daarna (dat was verleden zomer) groeide, zag hij het klaar. En hij niet enkel. leder, die z n oogen meebracht kon het zoo maar zien. En menigeen vroeg aanstonds, hoe 't toch kwam, dat enkele akkers van die haver zooveel mooier stonden. Het antwoord was: 'tis ongetwijfeld 't werk van kainiet, dat ik verleden jaar de voorvrucht heb gegeven. Laat men dus niet aanstonds maar denken op klei is kalimest onnoodig. Men neme ook in dezen proeven. En als het resultaat daarvan bekend zal zijn eerst dan mag men conclusies maken. M. K M u ft ff Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 77SRoege f &,1\ Wintergerst f 9,Zomergerst 8,75, Haver fi,75, Erwtt 10,Witteboonen 14,Bruineboonen 9,75, Dilive; eoonen f 9,50, Paardcnboonen f 8,50, Boekweit ,- Lijnzaad f Koolzaad f Aardappels 2,75. Boter per kilo f 1,30. E eren per 26 stuks f ,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd18 stuks Rundvee, S Varkens, waarvan vtrkocht 12 stuks Rundvee en 22 Varkei 2 VLAG. a NAAM. MS. Vanennaar. Lading 12 Eng. s.s. Duits s.t Eng. s.s. Deen s.s. Zweed s.s. Eng. 8.8. idem idem Duits. 8.8. Deen. s.s. Eng. s.s. idem idem I mi Ter Neuzeu i River Scheldt 2199 Londen Albert Zelck 2232 Middlesbro Voor Gent i Polo Skjoldborg Ludwig 'l'eyron Fulmar Ousel Hebble Mathilde 1Fiynderborg Nyroca Astrologer Triton 1441 4023 3890 3593 3633 2558 3154 3923 3644 2580 16 4 i Hull VVindau Stockholm Liverpool Manchester Goole Krageroe Windau 'Manchester Leith Drammen stukg. ledig stuks;. hout p.p.pap stukg. idem idem hoat stnkg. idem idem p.p. pap Van <>eut i 11 Eng. s.s. 12 idem idem Noor. s.s. Eng. s.s. Deen. s s. Sea Gull Calabria Ralp Creyke Urda Warkworth Peter Mersk 2762 Londen stukg. 4262 Shields ledig 1796 Goole stukg. 2050 I idem ledig 1862 New-Castle stukg. 4866 Boness ledig s.s. GUIDO in droogdok. s.s, HARALD van Algiers naar Rotterdam passeerde 13 deze Dover. JENNY wordt heden te Algiers verwacht. s.s. RICHARD in lading te New-Castle on Tyne voor Pillat

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2