A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. HERBESTEDING. 215 f OMsrioiiteriM No. 4968. Donderdag 14 Maart 1907. 47e Jaargang. SCHOOLGELD. aanbesteden STREAMING VERKEER. F 0 IL L E T 0 N. Het geheim van het Bosch. iBONNEMENT Voor ADVERTEITIEN Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franc© per post Nederland 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,32 Yj. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slecbts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Tan Burgemeester en TEii NEUZEN zullen W ethouders op SRaandag 13 Maart 1307, des namiddags 3 uren, op het gemeentehnis in het openbaar herbesteden het onderhouden van- en het doen van herstellingen, vernieuwingen enz. aan de gebouwen en andere gemeente- eigendoramen en het leveren van verschillende bouwmateriaien, gedu- rende 1007, voor wat het le per- ceel betreft. Het bestek ligt ter gemeentesecretarie ter in- zage en is aldaar verkrijgbaar tegen betaling van 25 cent per stuk. Ter Neuzen, 12 Maart 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DiELEMAN, Secretaris. huisgezin Burgemeester en Wethouders van HOEK zullen op Urijdag 15 Pflaaft 1907, des namiddags drie ure ten raadhuize de levering voor 1 Juni a. s. vrij op den wal op aan te wijzen plaatsen aan den westelijken kanaalarm te Ter Neuzen van van I tot 6 c.Fsl. onder de voorwaarden, welke ter Secretarie ter lezing liggen. De betaling geschiedt op Hoek, 25 Februari 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFE RT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. 1 November 1907. Vrij bewerkt door AMO. i2) //Arm kindherhaalde Vliebig aangedaan. z/Dat waren harde dagen voor u. Maar was er geen vriend of kennis, die u met raad en daad bijstond, die u hielp zoeken om het spoor van den dief te vinden //Niemand bekommerde zich om ons, dan alleen de predikant enMiele". //Die? Hoe kwam die daartoe z/Hi] was vaders boschwachter en had dien middag juist dienst. Hij was de eenige, die overtuigd was van vaders onschuld. Zijn trouw en aanhankeiijkheid heeft moeder veel goed gedaan zij had dikwijls wat aan zijn verwaar- gedaan, en daarom geloofde loosd zij Ge spreekt alleen van uw moeder, juffrouw Dora, maar hoe is het met u gesteld Wat hebt gij toen wel van dien man gedacht z,Ik Och, mijnheer, wanneer men een afkeer van iemand heeft, mag men daaraan niet toe- geven. En toch, de droefenis en smart van Miele schenen mij niet oprecht gemeend, zijn blik had iets scbuws, iets vreemds, dat ik anders niet had opgemerkt. En de man, die nooit bang was geweest voor een wildstrooper, die onbarmhartig het geweer had aangelegd en TER NEUZEN, 13 Maart 1907. Met ingang van 1 April is de kommies der Telegrafie D klasse A. F. van Ree ver- plaatst van Amsterdam naar Ter Neuzen. De gisterenavond gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken was hoofdzakelijk gewijd aan de bekandeling van het concept reglement en tarief voor het ge- bruik der kranen aan bet spoor, waartegen verschillende bezwaren werden geopperd, die aan den Raad van Toezicht op de spoorwegen zullen worden kenba'ar gemaakt. Wegens plaatsgebrek moeten wij het gewone verslag uitstellen tot het volgend nummer. Maandagavond werd op de bovenzaal van het h Hotel de Commerce" een concert gegeven door het muziekgezelschap //De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Eeckhout. Zoowel de uitvoering, als de den vorigen avond gegeven generale repetitie was door leden en geiutroduceerden zeer druk bezocht. Door het muziekgezelschap werden op ver- dienstelijke wijze een 5tal muzieknummers ten gehoore gebracht. Daar alle deze stukken voor de eerste maal door dit gezelschap werden gespeeld, geeft dit blijk van ijverige studie. De afwisseling die op bet tooneel den be- zoekers werd geboden, viel begrijpelijk, ten zeerste in den smaak. Zoowel //Driekske de afgevuurd, als bet er op aankwam zoo'n boos doener onschadelijk te maken die man toonde zich lafhartig, toen hij mijn dooden vad'er zou zien om hem in zijn laatste woning te helpen neerleggen. Toen beefde Miele over al zijn leden. Zijn gelaat was doodsbleek en zijn tanden klapperden hoorbaar tegen elkaar. Mijn moeder had medelijden met hem en zei, dat, hij maar moest gaan zitten, en gaf hem wijn. Ik ach, hoe vurig heb ik God gesmeekt om eenig teeken, een gering bewijs, dat miju vermoedens ongegrond warenDe handen wringende heb ik op mijn knieen ge smeekt maar alles vergeefs. Ik heb aan Gods goedheid getwijfeld, met hem getwist, omdat Hij zulk een misdaad had toegelaten. Bij mij stond de overtuiging vast, dat mijn vader onschuldig was. Niet hij had de hand naar het geld uitgestoken, een ander had het gedaanen die andere God vergeve mij als ik een onscliuldige verdenkdat kan niemand anders dan Miele zijn." Uitgeput zweeg zij en drukte de hand tegen het geprangde hart. z/Wanneer hierboven gerechtigheid bestaat, dan moet die ingrijpendan mag zij niet dulden, dat de nagedachtenis wordt beschimpt van een man, die jaren lang voor zijn piicht heeft geleefd en voor wien »iets zoo heilig was als zijn eer en de reinheid van gemoed." //O, als ik een man was," riep zij in ver- twijfeling uit //dan zou ik den sluier op- lichten Maar zoo de handen zijn mij ge- Gehaereslieper" van De Winter, met nieuwe coupietten, als de comische scene //Studenten- wraak", werkte ten zeerste op de lachspieren. Niet minder was dat het geval met de leuke pantomime //Het betooverde logement". Maar bovenal was een succesnummer de opvoering n de operette met kinderen //Grootpapas jaardag". Zoowel de, ouderen die daaraan medewerkten als de kleinen, kweten zich uitstekend van hunne taak, terwiji de lieve muziek, voor solo s en koren, goed uitgevoerd, uitnemend meewerkte tot verhooging van het succes. Zij die de leiding dezer operette op zich namen, mogen met voi- doening op hun werk terugzien. Na afloop van dit stukje werd aan de jonge dame die een der hoofdrollen vervulde, onder algemeen applaus namens het bestuur eenfraai bouquet aangeboden. Een geanimeerd bal besloot dezen avond. Naar we vernemen bestaat het plan, deze uitvoering voor bet publiek toegankelijk te ber- balen, ten voordeele van de kas van het ge zelschap. Naar wij vernemen is het uitvoeren van het zinkwerk en steenbestorting tot verdediging van den oever van den polder Borssele, op 1 dezer aldaar aanbesteed en waarvoor het minst was insmschreven door den heer J. de Bree I z. alhier, aan hem gegund. Zaterdag slaagde o. a. te Breda voor het e'xamen nuttige handwerken mej. Elisa Herman van Ossenisse. Naar aanleiding van een verzoekschrift, door het Belgisch loodspersoneel tot den be- voegden Minister gericht, wordt in Belgie het plan overwoger., stoomsloepen te bezigen voor het overbrengen van loodsen ter reede van Vlissiugen. Twee ambtenaren zijn daartoe naar Hamburg en Bremen gezonden, teneinde zich rekenscbap te kunnen geven van de werking van dergelijke motorbooten bij den loodsdienst aldaar en daarover verslag uit te brengen. Hoek, 12 Maart. Heden werd alhier door de vereeniging //Doelmatige Samenwerking" aan besteed de levering van lo. 48,400 kg. superphospkaat levering Mauritsfort en 19,000 kg. superphosphaat levering Ter Neuzen. Hiervoor werd ingeschreven doorde Dordtsche Kuntmestmaatschappij te Dordrecht, voor 3,84 levering Mauritsfort en 3,94 levering Ter Neuzende Internationale te Zwijndrecht voor 3,82 en P. J. Scheele te Ter Neuzen voor 3,63 aan wien de levering is gegund. bondenmoeder wil niet, dat ik die zaak aanroer, ouderworpen neemt zij het gebeurde aan als een beschikking van Boven. Zij mort of klaagt nietzij buigt zich daar, waar zij vroeger vrij durfde rondzien. Dat kau ik niet, neen, ik kan het niet en daarom wordt ik nog meer veracht, omdat de hoogmoed, die men mij altijd heeft toegedicht nog niet gebroken is door die verschrikkelijke gebeurtenis Zij hief de gevouwen handen omhoog en sloeg de oogen op naar den met rood en goud scbitterende avondhemel. //Gij, almachtige God, ziet in mijn hartIk heb U aangeroepen in mijn nood, waarom hebt ge mij niet gehoord Zij bleef staan en verborg het gelaat in de handen. Vliebig legde zacht zijn hand op haar blond hoofd. z/Houd vol met bidden, juffrouw Dora Niet- tegenstaande alles zal de Heere u verhooren. Zijn wegen zijn wonderbaar. Verootmoedig u voor God, niet voor de menschen", sprak hij vriendelijk. //Arm kind, de last die op uw ziel drukt, is grootlaat mij eeu deel er van dragen, laat mij u helpen om licht in die duistere zaak te brengen. Al kan ik u dan niet zooveel van dienst zijn als ik wel wenschte, dan zal het u toch zeker goeddoen, te weten, dat er iemand is die met u medegevoelt, die elken hinderpaal voor u uit den weg zou willen ruimen, die u voor alle barteleed zou willen vrijwaren. Het is hier niet de tijd en ook niet de plaats om daar- 2°. 19,6U0 kg. kunstmest levering Ter Neuzen. Hiervoor werd ingeschreven doorP. J. Scheele te Ter Neuzen voor 7,27 de Inter nationale te Zwijndrecht voor 7,27 D. Scheele te Ter Neuzen voor 7,20; door de Maatschappij tot verkoop van Kunstmeststoffen voor 7,18 en de Dordtsche Kunstmestmaat- schappij voor f 7,18 aan wien de levering is gegund. 3o. 38,300 kg. chilisalpeter levering Mau ritsfort en 12,200 kg. chilisalpeter levering Ter Neuzen. Hiervoor werd ingeschreven doorGlerum en Comp. te Vlake voor 13.31 x/2 door de Dordtsche Kunstmestmaatschappij te Dordrecht voor 13,29 D. Scheele te Ter Neuzen voor 13,28A. Wieland te Ter Neuzen voor 13,17 en J. Meijer te Zaam slag voor 13,09. De levering van de Chilisalpeter is nietgegund. Axel, 11 Maart. Tot de eerste klasse der Rijksnormaallessen alhier zijn toegelaten J. Bakker, J. A. Breepoel, H. Duijm en Gemma Hugenholtz van AxelG. A. Boddaert, C. F. v. d. Eeckhout en G. G. Remerij van Koewaeht C. van Es en J. J. Eijke van Zaam slagP. A. de Feijter en Anna Versluijs van Ter Neuzen A. L. Jansen van Overslag J. L. M. de Keijzer van Graauw L. Kint van Ossenisse C. P. A. Lansu van Clinge en A. de Vries van Hontenisse. Tot de derde klasseJ. P. Jansen van Hon tenisse. Tot de voorbereidende klasse, 2e afdeeling Aleida Hus van Ter Neuzen. le afdeeling: G. J. v. d. Bent, W. E. A. Sliedrecht, Cornelia Herrebout en JannaKlaassen van Ter NeuzenA. J. v. d. Berg van Axel E. H. de la Ruelle van Overslag en R. J. M. Waelput van Zuiddorpe. Sas van Gent, 12 Maart. Heden werd door het bestuur van den Kleinen St. Albert- ol Sas van Gentpolder bij enkele inschnjving aan besteed het maken van een nieuwen weg en het bestraten van dezen en aangrenzende wegen, in 2 perceelen, respectievelijk lang 2747 M. en 714 M. Voor het eerste perceel werd ingeschreven door de heeren De Mol en Keij te Bergen op Zoom voor f 33,508 J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor 33,340 G. J. Balkenstein te Ter Neuzen voor 32,959 J. Lindenbergh te Wemeldinge voor 32,934 J. F. Adriaansens- Polfliet te Walsoarden voor 32,000 F. de Meijer te Gent voor 31,962 K. de Yos te Ter Neuzen voor 31,370; J. Jansen te Ter Neuzen voor f 30,925 A. Tholens Dz. te Ter Neuzen voor 30,700 G. Maes te Schaerbeek voor 30,500 Merlaen en Orlans te Gent voor 30,090 en V. Willems en Ch. Pauwels te Sas van Gent voor 29,255. Gegund aan den laagsten inschrijver. Voor het tweede perceel werd ingeschreven door de heeren J. Wolfert te Hoek voor 8780 J. Lindenbergh te Wemeldinge voor f 8500 K. de Yos te Ter Neuzen voor 8000 F. de Meijer te Gent voor 7920 De Mol en Keij te Bergen op Zoom voor 7680 Merlaen over verder te spreken, maar geloof mij, ge hebt geen vriend met meertoe wij ding of iemand, die u inniger Zij maakte een afwerend gebaar. Haar oogen die zoo strak en wanhopig hadden gestaan, wer den vochtig, en op haar bleek gelaat kwam een zachtere uitdrukking. Zonder hem in de oogen te zien, sprak zij met bevende lippen z/Het medelijden sleept u mede, mijnheer, en medelijden stil, antwoord mij niets. De school die ik doorloopen heb, was hard maar heilzaam. Die heeft mij vroeg rijp gemaakt en mij de oogen geopend voor vele dingen. Gij maar waarom zouden wij ons zelven verder kwellen Over den afgrond die door den dood mijns vaders is ontstaan, voert geen brug naar de gescliandvlekte, voordat z,En toch Dora," vroeg hij dringend, ,/als er toch eens een brug was, zoudt ge mij dan te- gemoet komen Zij schudde bet hoofd. (Wordt vervolgd.) TER KECZESSCHE C01RMT. uitsezondierd op Fee.td»Ken, I.IJ de Flrma IV J. VAM WE SAXPE <e Ter Xrar.-n. Dit blad ▼eracbijnt Maandag., Woensdag- en Vrijda#favond, Burgemeester en Wethouders ran TER NEUZEN brengen ter kennis dat het kohier va« bet schoolgeld Toor het openbaar lager onderwij? in deze gemeente, over het le kwartaal 1907, in afschrift, gedurende vijf maanden op de secretarie der gemeente, roor een ieder ter lezir.g is nedergelegd. Ter Neuzen, 12 Maart 1907. Burgemeester en Wethouders roornoemd, i. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN. Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis der ingezetenen dat blijkens schrijven ▼an den Coinmissaris der Koningin in Zeeland, d.d. 8 Maart 1907 A n°. 258', 2" Afdeeliug, de oude westelijke Kanaaldijk nabij Ter Neuzen tusschen de heeiometers- Ealen 135 en 150 met ingang van 11 Maart 1907 voor et verkeer zal worden afgesloten en dat dit alsdan kan plaats hebben over den nieuwen westelijken kanaal dijk tusschen den ouden Kanaaldijk en den omgelegden Viooswijkschen weg. Ter Neuzen, 11 Maart 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1