Kantoor Mr. P. DIELEMAN, Puike N.-H.KALVEREN, FOKKALVEREN, Mr. P. DIELEMAN. 384ste Staats-Loterij. Openbare Verkooping - 811KINDERSOE Mond- ea Tandsiekten. 180 gemeten Bieten Wed. J. Heijens-Spronk A. s. Woensdag van's middags 1 irnr, Schipbreuk S.S. jjliriia" 23 soorten Prentbriefkaarten, Qe dankbaarheid van een inwoner van Vlissingen. Advertentien. Landbouwers A. s. Woensdag 6 Maart uit de hand te koopEen partij extra JACS DE K0K. - Ter Neuzen. Ls. van Waesberghe-Janssens. Maandag 25 Maart a. wegens verandering van bedrijf. IP1 Eloamen, Veeren, Linten, enz. Kerkboeken en Communieplaatjes. De Heer en Mevronw MEIER, Al de operation zonder pijn. BURGER LUXE STAND. 0NTVANGEN: 200 gemeten Beetwortalen eigen familie genoeg had en zip neus niet in andermans zaken vvilde sfceken, was hij maar gauw weggegaan. Als ze dat comedie noemden, dan gaf hi] er nog een comedie op toe. Dokter had moeite zijn lachen te bedwingen. Met den laatsten treinging Harm met den dokter weer naar huis. Harm heeft van nu af aan zijn eigen huiselijke //comedie" genoeg. Men meldt uit Soest Het 5jarig zoontje van W. Kleijn, wonende op Hees onder deze gemeente, had in de vorige week het ongeluk een greep op zijn voet te laten vallen, waardoor een klein wondje ontstond. Hoewel het kind den eersten dag over pijn klaagde, was deze den volgenden dag weer ver- dwenen, doch den daaropvolgenden dag deed de pijn zich weder gevoelen. De inmiddels te hulp geroepen geneesheer constateerde bloed- vergiftiging in zulk een graad, dat zijne hulp niet meer mochc baten. Des avonds was het kind bewusteloos, bleef een paar dagen in dien toestand en stierf daarna. Te Zaandam werden Vrijdag de bewoners uit de omtrek van de //De Iloopbrug" opge- schrikt door een zwaren slag, die de ramen deed dreunen en de deuren opengaan. Op 't zelfde oogenblik zagen voorbijgangers een boren de huizen opstijgende vlam, achter de oliefabriek van den heer Alb. Wijnberg, die evenwel terstond weer neersloeg. Bij onderzoek bleek dit veroor- zaakt te zijn door een ontploffing van een vat car- bied. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, terwijl ook het ongeval geen verdere gevolgen had. (HblA In het dorp Popowschina, nabij St. Peters burg, is de welvarende paardenhandelaar Iwan Simonow met zijn uit 9 personen bestaande gezin vermoord. Simonow stond als zeer gast- vrij bckend en gaarne verschalte hij nachtver- blijf aan de menschen, die zaken met hem kwamen doen. Zoo kwamen 2 mannen bij hem, die zich als paardenkoopers voordeden en een belangrijken koop met hem wilden afsluiten. Daar de geheele dag hiermee heenging, noodig- de Simonow hem uit zijn gasten te zijn, het- geen zij dankbaar aanvaardden. Tegen mid- dernacht overvielen de gewaande kooplieden het gezin Simonow, dat in diepen slaap lag. Eerst sloegen zij hun gastheer en zijn vrouw in hun bed met bijlen de hersens in. Hierna vermoordden zij op gelijke wijze de vrouw van een inwonenden zoon en 6 kinderen van 14, 12, 8, 3, 2 jaar en 8 maanden. De oudste dochter van 16 jaar en een arbeider werdeu zwaar gewond den volgenden morgen gevonden door den getrouwden zoon, die 's nachts in St. Petersburg was geweest. De moordenaars had den, na hun gruweldaad gepleegd te hebben, de paarden van Simonow voor diens slede ge- spannen, zijn brandkast daar op geladen en waren weggereden. Nog geen spoor heeft men van hen gevonden. De twee gewonden zijn naar het hospitaal te St. Petersburg vervoerd. Dezer dagen kwam een jonge goedge- kleede man op klaarlichten dag een der voor- naamste juwelierswinkel van Londen binnen en vroeg naar ringen. De eigenaar der zaak kreeg uit de etalagekast een heele doos vol. Daar deze de goedkeuring van den kooper niet wegdroegen, wilde hij ze weer voor het ven- ster plaatsen, doch op 't zelfde oogenblik ont- rukte de jonge man hem de doos en snelde er mee weg. Hoewel 't zeer druk was op straat, en de win- kelier hem onder 't roepen van dief, roover, enz. enz. een heel eind achterna holde, gelukte 't hem te ontkomen zijn buit heeft een waarde van 320 pond. In het contract, dat een bediende met een firma te Munchen afsloot, stond de bepaling, dat hij binnen het jaar na zijn vertrek niet bij een concurrent te Munchen of te Berlijn in dienst mocht treden. Na een paar maanden zegde hij den dienst op en nam een betrekking te Berlijn aan. De firma stelde een vervolging in, maar de handelsrechtbank wees de klacht af, daar de bepaling veel te zwaar was en de firma te Berlijn geen filiaal had. In hooger beroep werd de bediende echter tot 1800 boete veroordeeld. lie wereld vergaat niet. De //Matin" heeft professor Matteuci verzocht, eens te willen opgeven of 't hem toegeschreven vonnis over onze aarde op waarheid berustte. Leuterpraat, seinde de verbolgen professor terug. 'k Bemoei me niet met kometen, alle'en met aardbevingen en zoo. Ik betreur 't, dat men mijn naam in dergelijke fiauwe aardigheden heeft betrokken en ik loochen ten zeerste, dat ik me tegen Lorenzo Matteuci, die mijn broer niet eens is, zou hebben uitgelaten, //alsof de wereld tegen Paschen zou vergaan." Daar de uitbetaling der soldij van de bemannin van het eskader Donderdag plaats had, vierden de matrozen luidruchtig hun terug- keer te Toulon. Dit ging natuurlijk gepaard met drinkpartijen, die voor gevolg hadden dat een bloedige botsing ontstond tusschen de dronken matrozen eenerzijds en de burgers, de politie en een koloniale patrouille anderzijds. I De agent Faggianelli die gekwetst werd, trok zijn revolver en trof zekeren Rogier, on- langs uit Marokko teruggekeerd. Deze werd met verbrijzelden schedel opgenomen. Daarna nam het gevecht in hevigheid toe. De matrozen Lelias en Desire, van het school- schip //Caledonian", alsook talrijke andere matrozen werden erg gekwetst en moesten in het gasthuis of bij vrienden verzorgd worden. De hoofdcommissaris en de dienst-commissaris kwamen ter plaatse om de zaak te onderzoeken. POLITIE. Aaa het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerdeen bril. Rechthebbende vervoege zich aldaar. ZEETIJDINGEN. Van 1 tot en met 3 Maart. Positie der stoomschepen. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zijne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Vlissingen zijne volgende verklaring te publiceeren De heer J Ossel, wonende Lange Zelke 136 E, te Vlissingen, meldt ons Sedert ruim drie jaren klaagde ik over de nieren, ik had steeds verschrik- kelijke pijn in den rug en in de lendenen en was immer aangedaan met een door en door vermoeid, afgemat gevoel, hetgeen zich reeds 's morgens bij het opstaan openbaarde. Mijn eetlust was zeer verminderd en ik was zeer neerslachtig en moedeloos, toen men mij opmerk- zaam maakte op Foster's Rupijn Nieren Pillen. Op aanraden van een vriend begon ik deze on- middellijk in te nemen en dit was mijn geluk, want na een paar dagen gevoelde ik reeds dat ik opknapte en veertien dagen later was de pijn geheel en al verdwenen. Uit erkentelijkheid zal ik steeds gaarne de uitstekende hoedanigheden van Uw Pillen bekend maken en ik gelool dat ik daardoor tevens vele nierlijders een dienst bewijs. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verwaarloos nooit een pyn in den rug. Het is het spit, zegt gij, en gaat van zelf weg, zooals het gekomen is, maar dat is niet zoo, want al schijnt het weg te gaan, het komt veel ernstiger terug. Deze pijn in den rug is ge- woon nierziekte en de natuur waarschuwt U op deze wijze dat Uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afroeren van het bloed, dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een overtuigend bewijs daarvan. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die den heer Ossel gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijg- baar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een of f 10.voor zes doozen. Zoo de Heere wil en zij leven hopen fc) onze geliefde Ouders ADRIAAN VAN HOEVE JACOBA VERBRUGGE, den 7 Maart aanstaande, bunne veer- tigjarige Echtvereeniging te her- denken. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Sas van Gent, 1 Maart 1907. Advocaat en Procureur te Middelburg. Van 1 tot en met 3 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op- em 34 afgeschutdoor de Westsl. 5 op en 4 af- geschut. Zitdag te TER NEUZEN eiken Woensdag van 9D/s uur in Hotel //Centraal" (Keerss- maker.) UIT DE HAND TE KOOP bij GALLE, Ter Neuzen. F. d. BOSS CUE BBOEKHOVEN. waaronder zeldzame Stieren, bij A. SCIIELLEMAN—BOEL, Veehandelaar, Axel. (Hoek van Holland.) Nu reeds verschenen - meerdere soorten volgen Advocaat en Procureur, te Middelburg, is elken ZATERDAG persoonlijk te AXEL te spreken, bij I/EcluseMahu. Nieuwstraat N°. 32, TER NEUZEN. (Kantoor alle werkdagen, behalve des Maandags, geopend van 9Ys1 uur.) Sluit verzekeringen op beurspolis. De collecteur J. A PPELte 3Iiddelbtivg maakt bekend dat de trekking der le klasse begint Deurwaarder Huineman te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 5 i^aart SSd7, des namiddags ten een ure, te Ter Neuzen, in de Donze-Visserstraat, aan het huis bewoond door P. J. RENSKERS, winkelier aldaar, contant verkoopen Ben ruime sorteering (Jediplomeerde Tandheelmeesters-Specialisten, Bagreitteinistraat 38, KIN rF, 2 minuten van de Zuidstatie. BERICHT. Bediening denzelfden dag voor menschen die buiten de stad wonen. W1NKELGEREEDSCHAP, BASCULE met gewichten, GLAS-,GELE1ERD en AA RDE- WERK en meer andere GOEDEREN. De ffBeetenbond" van WEST- DORPE, biedt bij dezen de eveu- tueele opbrengst van te koop aan. Leveringsplaatsen zijn Kana al van Ter Neuzen naar Sas van Gent, Axelsche Sassing en Passluis. Prijs en voorwaarden worden tot Woens dag 13 KSaart, des namiddags 2 uur (spoortijd) ingewacht bij het Bestuur. Den Bond tot verkoop van Suikerbieten te Ter Neuzen, zal op Woensdag 6 Maart trachten te verkoopen plus minus (levering kanaal). Insc-hrijvingsbiljptten in t« zenden voor 1 uur's namiddags bij Wiemeersch te Ter Neuzen. Tevens worden de leden dier vereeniging verzocht op genoemd uur ter ver- gadering te komeu. Ii. J. SCHEELE, Secretaris, N.B. Zij die nog tot den Bond willen toe- treden kunnen hiervan opgaaf doen tot Dinsdag 5 Maart. B&ieuvjstraat 4, Ter tSeuzcn. Ter Neuzeu. Huwelijks-voltrekbingen. 28 Febr. Pieter de Kraker, oud 22 j., jm. en Neeltje Kaijser, oud 23 j., jsi. Hendrik Kooiman, oud 30 j jm. en Y'irgenie Elena van Wijck, oud 25 j., jd. Ludovicus de Paepe, oud 51 j., weduwn. en Rozalia Vink, oud 31 j., jd. Geboorten. 25 Febr. Janneke Margrietha, li van Willem Pieter 't Gilde en van Pieternella Faas. 3 Maart. Martha Maria, d. van Theophile Notte en van Elodia Maria de Meijer. Elisabeth en Christina Pieternella, dochters van Pieter Meeusen en van Elena van Wijck. 4 Maart. Abraham, z. van Pieternella Maria van Boven. Overlijden 2 Maart Janneke Riemens, oud 4 j., d. van Cornells en van Willemina van Dijke. Anthonia Maria Pladdet, oud it m., d. van Jan en van Janna Scheerders. Cliusre. Geboorten. 21 Febr. Mathilde Marie, d. van Rudolphus Ludovicus de Weirdt en van Pelagia Herrewegh. Theophiel, z. van Aloijsius Vereecken en van Carolina Vergauwen. 25 Febr. Alfons Henricus Bernardus, z. van Bernardus Joannes Picavet en van Agnes van Mele. Overlijden. 20 Febr. Leander Leopold Yerley, oud 2 m z. van Rochus en van Maria Ludovica Styleman. 22 Febr. Joanues Baptist van Laere, oud 74 j., echtg. van Virginia Pauwels. 28 Febr. Francisca Praet, oud 83 j., d. van Ludovicus en van Adriana Vermorcken (beiden overleden.) (•raauw. Huwelijks-aangiften. 1 Febr. Petrus Daalman, oud 31 j., jm. en Mathilde Weyn, oud 31 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen 1 Febr. Petrus Franciscus van Walle, oud 30 j., jm. en Anna Maria Dorothea Durinck, oud 27 j., jd. 15 Febr. Petrus Daalman, oud 31 j., jm en Mathilde Weijn, oud 31 j wed. Geboorten. 7 Febr. Leo Ludovicus en Albert Jacobus, zonen van Petrus van Immerseel en van Paulina de Koster. 9 Febr. Martha, d. van Antonius Dutree en van Apolonia de Waal. i7 Febr. Agnes Paulina Leo- nie, d. van Aloisius de Bilde er, van Leonie lleijdens. 24 Febr. Martha, d. van Pieter Asselman en van Paulina van Denderen. 26 Febr. Regul Jeseph, z van Amandus Poppe en van Maria Lossie. 28 Febr. Rosalia, d. van Theodorus Ludovicus Christiaan Wegenhousen en van Antonetta Kool. Overlijden. 3 Febr. Maria Sophia Apolonia van Passel, oud 7 m., d. van Macherius en van Paulina de Feber. 4 Febr. Martha Cornelia Pauwels, oud 16 m., d. van Johannes Franciscus en van Paulina van Itegem. 8 Febr. Albert Jacobus van Immerseel, oud 14 m., z. van Petrus en van Paulina de Koster. 11 Febr. Bene- dictus Berting. oud 72 j., weduwn. uit het eerste hnwelijb van Isabella de Waal en uit het tweede huwelijk van Apolonia Jacoba van Swaal. 23 Febr. Willem Scherpe- nisse, oud 26 j., z. van Janna Scherpenisse. Hengsldijk. Overlijden. 17 Febr. Regina van Trappen, oud 59 j., echtg. van Johannes de Waal. 20 Febr. Martha van Heese, oud 16 d., van Petrus en van Apolonia de Bakker. Hnek. Huwelijks-aangiften. 28 Febr. Mels de Kuboer, oud 25 j., jm. en Aaltje Adriana van Hoorn, oud 29 j., jd. Adriaan de Bruijne, oud 20 j., jm. en Johanna de Regt, oud 19 j., jd. Geboorten. 9 Febr. Leendert Michiel, z. van Cornelis Johannes de Zwart en van Tanneke Verstraten. 16 Febr. Jan, z. van Daniel Meeusen en van Jacoba Pieternella Bruggeman. 21 Febr. Ebrina Suzanna Neeltje, d. vnn Leendert Dieleman en van Adriana van Hoeve. 22 Febr. David, z. van David de Putter en van Adriana Scheele. Overlijden. 1 Febr. Jozias van Dixhoorn, oud 13j., z. van Maarten Cornelis en van Cornelia Helmendag. 16 Febr. Adriaautje Vereijke, oud 70 j., echtg. van Pieter Moes. Overslaif. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. htoppeliiyk, Geboorten. 18 Febr. Eduardus, z. van Jacobus de Smit en van Apolonia Bisschop. 20 Febr. Alma Philomena, d. van Alphonsus Vink en van Christina Rombout. Sas van Gent. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. lVentdorpe. Geboorten. 20 Febr. Eduardus Ber nardus, z van Petrus Bernardus Vervaeck en van Celesia Ingbels. Overlijden. 16 Febr. Aletta Franyoise Eekman, oud 87 j wed van Johannes Petrus Kieboom. i Datum. VLAG. NAAM. MS. Van en naar Lading 4 our Ter A'cuien s 3 Eig s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. Inn Ter mieiizen 1 Eng. s.s. River Lagan 2272 Louden stukg. nur Gent 3 Btig. s.s Sea Gull 2?f'.2 Londen stukg. idem Wark worth 1862 New-Castle idem Noor. s.s. Dag 2937 Troudhjeim minerie I mi («eni i 1 Eng. s 8. Ousel 36h3 Liverpool slukg. 2 Deen. s 8. Selandia 2952 Pillau phosph. Eng. s.s. l.estris 3680 Manchester stukg. idem Njroca 3664 Liverpool idem idem Ou8e 2158 Goole idem idem Truro 3.166 Hull idem 3 idem Sea Serpent 2554 Londen idem Duits. s.s. Anna Friede 341-6 Liverpool edig Eng. s.s. Windsor 1764 Leith stukg. Voor Sel/aete S Eng. s.s. Alchymist 1079 Hamburg creosoot s.s. GUIDO in lossing te Middlesbro. sHARALD vertvekt heden van Algiers voor Rotterdam, s.s. JENNY van West-Hartlepool naar Algiers passeerde 4 dezer Dungenes. s.s. RICHARD wordt heden te Yarrow verwacht. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2