ft SANGUINOSE de heer F. C. ZOUHEVULLE. Costnum- en Huisnaaister ZAAIGRANEN id. 80 Melee SDKERBEETEN. laniiBsleli m Grim. 1000 r. DUITSCHK ORIST Ad?ertentien. en verdere Huislioudelijke artikelen. ,,Nooit Gedacht" Aanbesteding plm. 40000 KG. Super. l40/0 61000 Am. Super. 22000 Chili. aanbesteden Mond- en Tandziekten. De Heer en Mevr. MEIER, Drs-Specialisten in TAND-HEELKUNDE zij a dagelijkste raadplegen Bagattsnstraat 38, 2 minuten der Zuidstatie, Gent. eenigst zuiver plantaardig middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. Prijs per fl. 1,59, 0 fl. /8,—, 12 fl. I5r Te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE-LEUNIS en T. v. BORSSUM WAALKES. TOEGANG VRIJ. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. A. BEDET, Hoek. Steeds voorhanden: K0FFIE-, THEE-, TAFEL- en ONTBIJTSER VIEZEN D. E. WOLFERT Hz. Landbouwvereeniging en daarvoor een rijksdaalder in betaling gaf. De winkelier bemerkte onmiddellijk dat deze rijksdaalder valsch was, het randschrift ontbrak, en het geldstuk voelde bovendien zeer vreemd aan. Met het oog op de vele gevallen waarin men vooral by kleine winkeliers en nering- doenden yalsch geld tracht in betaling te geven, stelde de sigarenhandelaar zich niet tevreden met een ander geldstuk, doch sloot hij de deur en werd een juist voorbijgaande agent van politie binnengeroepen. Deze nam den valschen rijksdaalder in ontvangst, doch stelde't geldstuk in tegenwoordigheid van den winkelier weder in handen van den kooper. Hierop verzocht de agent den heer mede te willen gaan naar het bureau. Eenigen tijd later passeerde dezelfde agent weder het sigarenmagazijn, van welke gelegen- heid de winkelier gebruik maakte om den politiebeambte te vragen hoe het verder met de zaak was afgeloopen. De agent deelde hem daarop mede dat de aan het bureau dienstdoende brigadier den rijksdaalder in beslag had genomen, doch den als heer gekleeden persoon had laten vertrekken zonder proces-verbaal van het ge- beurde op te maken. Dit verhaal kwam den winkelier al heel onwaarschi] nlij k voor en, nader informeerende, ver- nam hij toen, dat van de gansche geschiedenis aan het betreffende politiebureau niets bekend was. De recherche nam daarop de zaak in onder- zoekde agent werd aan een streng verhoor onderworpen, waarbij ten slotte aan den dag kwam, dat de bewuste rijksdaalder zich in het bezit van den politieagent bevondvolgens zijn opgave zou door hem van het voorgevallene geen rapport zijn gemaakt, omdat de arrestant hem ontvlucht was, welke voorstelling zeer onwaarschijnlijk klinkt als men weet wat in deze de plicht van den agent had behooren te zijn. Intmschen is de man disciplinair gestraft. Het signalement van den man, die den rijks daalder in betaling gaf, komt geheel overeen met een reeds sedert langen tijd door de recherche gezocht persoon, verdacht van het uitgeven van valsch geld. (Hbl.) Gewapend met een flinke zak waagde een 9jarigboefj e zich Woensdagmiddag op het rangeer- terrein van de Staatsspoorwegen, te Utrecht. Thuis koud ea aiets te stoken. De zak had hij onder zjjn dunne jasje verborgen, opdathij geen argwaan zou wekken. Niemand leote dan ook op het onoogelijke ventje. De bewaarplaats van de steenkolen was weldra bereikt en hierop werd in koortsachtigen haast de zak gevuld. Zonder gestoord te worden kwam hij hiermede klaar. Nu ongezien weer weg komen. In geen velden of wegen is echter onraad te be- speuren. Yoorziehtig sluipt hij naar den uit- gang toe en een zucht van verademing ontsnapt toch aan zijn borst, wanneer hij eindelijk bui- ten de omrastering is en op den Leidschen weg staat. Yryer en ongedwongener gevoelt hij zich. Alle voorzichtigheid wordt thans uit het oog verloren. De goed gevulde zak behoeft hij niet meer te verbergen en bengelt zwaar in zijn verkleumde handen. Daarover echter geen nood meer, want straks zal de kleine rakker ze kunnen warmen, wanneer de snor- rende kachel lachende blosjes aan vader en moeder en broertjes en zusjes toewerpt. Zoo philosopheerende heeft hij de nadering van een politieagent niet opgemerkt. Plotse- ling klemt zich een stevige hand om zijn arm en voegt een harde stem hem op barschen toon toe /-waar heb je die kolen vandaan Arm ventje, de schrik bevangt hem. Hij wil vluch- ten, maar de man der wet belet het hem en zijn knikkende knieen ontzeggen hem trouwens den dienst. Snikkende en de wanhoop nabij werd hij medegenomen naar het politiebureau, alwaar hij eerlijk zijn daad opbiechtte. In de Hooipoort wachtte men des middags tevergeefs op den kleinen kolendief. In Catania (ltalie) is het vinnig koud. Er viel veel sneeuw. Twee oude menschen zijn doodgevroren. Te Gebesee, een plaatsje bij Erfurt, heeft een 13jarige schoeljongen een jongen van ge- lijken leeftijd doodgeslagen. In Belgie is tegenwoordig de loting voor de militie gaande, vergezeld van de gewone reeks opstootjes, waaronder sommige ernstige Te fiaren kwam een jongen, die „er uit" geloot was, in een herberg en zijn vreugde was zoo groot, dat hij zich niet kon weerhouden, anderen, die minder gelukkig waren, te be- spotten. Een dozer laatsten, door die spotternijen tot woede gebracht, trok uit zijn zak een mes en stak dit tot aan het heft in de borst van den spotter. De getroffene werd opgenomen en naar zijn woning gebracht, waar hij onder de genees- kundige behandeling den geest gaf. De moordenaar is aangehouden en opgesloten. Sedert Donderdag 1.1. wordt te Parijs een 12jarig meisje vermist. Martha Erbeling ge- naamd, dochter van een loodgieter, die in de rue Saint-Mour woont. De ouders hadden vernomen, dat het meisje sedert eenige dagen als zij naar school ging of van school kwam. gevolgd werd door een man, die haar ook al eens had aangesproken. Daarom lieten zij het kind niet meer alleen uitgaan, maar toen een hunner bekenden, Albert Soleilland, dien Don derdag kwam vragen, ofMartha'savonds met hem en zijn vrouw, mee mocht naar den schouwburg Ba-ta-Clan,maakten zij geen bezwaar. Donderdag- avond kwam Soleilland echter alleen bij Erbeling terug, zeer ontdaan en zeide dat hij Martha in den schouwburg was kwijt geraakt. Het kind was in de pauze naar de closets gegaan en sedert had hij het niet meer gezieu. Met den vader ging bij naar de politie om aangifte te doen, en er werden nasporingen gedaan, maar nog steeds is het meisje zoek. Ook de justitie is in de zaak gemengd en deze heeft, door ver- schillende omstandigheden, verdenking tegen Soleilland gekregen, zoo zelfs, dat hij gear- resteerd is. Vooreerst bleek dat Soleilland, zoo hij al in Ba-ta Clan geweest is, er toch niet met zijn vrouw is heengegaan, zooals hij tegen de ouders van Martha bad gezegd, maar men betwijfelt ook of hij wel in dien schouwburg is geweest. Het controle- en zaalpersoneel herinnert zich niet hem of het meisje op den bewusten Donderdagavond gezien te hebben en toen ten hem bijzonderheden omtrent de voorstelling vroeg, gaf hij die zeer onvolledig. Op de een- voudige vraag, wie het eerst op het tooneel was gekomen, een man of een vrouw, bleef hij het antwoord schuldig. Bovendien is Soleilland niet zeer gunstig bekend. Hij is kantoorbediende doch zouder betrekking en leeft van den arbeid zijner vrouw, die in een corsettenfabriek werkt. Hij heeft zich aan eenige oplichterijen schuldig gemaakt, waarvoor hij kort geleden tot 2 maanden ge- vangenisstraf is veroordeeld, welke straf hij nog niet heeft ondergaan. Anderzijds ver- neemt mea, dat de omgeving van den schouw burg Ba-ta-Clan in den laatsten tijd zeer onveilig is. De politie heeft tal van klachten gekregen, zoowel van bezoekers als van artisten, die na het verlaten van dien schouwburg op straat door #Apachen" waren aangerand. „Men had mij wel gezegd," „De Pink Pillen hebben mij genezen", Mejuffrouw Johanna de Graaf, oud 20 jaren met wie wij in briefwisseling zijn, woont te Gorinchem, Kortendyk No. 100. Zij leed sedert langen tijd aan bloedarmoede. Wij geven hier hare photographic, gemaakt na hare genezing door de Pink Pillen. Zij schreef ons De Pink Pillen zijn een ernstig geneesmiddel zij komen stipt hare beloften na, daarom worden zij ook door alien aanbevolen die er gebruik van hebben gefnaakt. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleek- zucht, algemeene zwakte, maagkwalen, rheuma- tiek, want zij verrijken en zuiveren het bloed. Zij versterken het zenuwstelsel en geven uitmun- tende resultaten tegen zenuwziekte, zenuwver- zwakking en onregelmatigheden bij vrouwen. Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilid, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. TAN OYERBEEKELEUNIS. ffHierbij verklaar ik dat de zes flesschen SANGUINOSE die ik van U gebruikt heb, mij veel baat hebben gegeven. Ik leed aan de maag en was altijd zwak, maar na het gebruik van Uwe SANGUINOSE voel ik mij reeds veel beter en sterker, zoodat ik mijn werk nu weer grootendeels kan verrichten". Wilhelminadorp, Nov. 1906. Mej. P. CORNELISSE. In de Provincie Zeeland lijden veel menschen aan de maag, en zijn er velen zwak maar ook in andere provincies mag men zijn voordeel doen met de hierboven medegedeelde ervaringwant de SANGUINOSE is een buitengewoon krachtig middel de zwakste magen verdragen haar goed. Door meer dan vier honderd geneesheeren is zij beproefd bevonden als een versterkend middel bij zwakte en algemeene ver- slapping8toestanden. Yoor de vereeniging „TER NEUZEN" te Ter Neuzen, hoopt Woensdag 13 Februari, des namiddags een ure, in het Hotel Centraal bij den heer Keersemaker op te treden O nderwerps Waar de wetenschap den boer in den steek laat en hig xelf aanpakken inoet. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 9 Febr. 10.46 11.24 Zondag 10 t 11.57 Maandag 11 0.29 12.57 Dinsdag 12 u 1.21 1.46 Woensdag 13 2.9 2.32 Donderdag 14 2.52 3.15 Vrydag 15 3.34 3.54 Ondergeteekende bericht het ge- achte publiek van Ter Neuzen en omstreken dat ze zich heden als heeft gevestigd. Beleeld aanbevelend, MARIE BARKER, Donze-Visserstraat. Van af 20 Februapi a. s. ||p®sfl® zal bet kantoor van Mr. P. DIELE- MAN te TER NEUZEN op nader te adverteerea plaats iederen WoenscSay van 9S Vs uur gaopend zijn. Ondergeteekende, vertegenwoordi- ger van W. C POSTMA te Ilar- Iingen, heeft verschillende monsters ontvangen en is's Woensdags te spreken op de markt te Ter Neuzen. Verder Gras- Klaverzaad en Voederpee'en in soort. groote sorteering Ter Neuzen, Febr. '07. De VEREENIGDE LANDBOU- WERS van CLINGE zullen KSaan- e§ag 18 Februari by inschrijving trachten te verkoopen Inschrijringsbiljetten worden ingewacht bij den Voorzitter of op Maandag tot edn uur by Njsbleuans te Hulst. Nadere inlichtingen te bekomen bij H. BRUGGEMAN, Voorzitter. J. F. BUIJSROGGE, Secretaris. te Rustwat, Hulst. op Oinsdag 12 Februari 1907, des namiddags 5 uur, by Jos. van Gbtt te Rustwat de levering van Voorwaarden en inschrijvingsbiljetten te b«- komen bij den Secretaris P. V ERR AEG EN. Burgemeester en Wethouders van BORSSELE zullen op Zaterdag 23 Februari 1907, des voormiddags 10 ure in het gemeentehuis, bij inschrijving de levering van van 2 tot S c.BS., in Maart, April, Mei en Juni 1907, vrij in de haven. Keuren en meten op den wal. Gegadigden gelieven hunne inschrijvingsbil jetten in te ievereu bij deu Burgemeester voor 23 Februari 1907. Borssele, 26 Januari 1907. J. L. RICHEL, Burgemeester. A? ietiwe uitvinding moeten uitgenomen worden. Zelfde huisPRIMSSTRAAT 25, (Rabot). Kunsttanden, zonder plaat, gehemelte gansch vrij, die nooit Gebitten naar Amerikaansch stelsel. Mej. Johanna de Graaf (portret Goelhals). »De Pink Pillen zijn een opperbest genees- middel. Men had mij wel gezegd dat zij mij genezen zouden, en zij hebben mij genezen, spoediger dan wij dachten. Ik had andere geneesmiddelen beproefd zonder baat te vinden. De Pink Pillen hebben mij een gezond uiterlijk weer gegeven. Van af den aanvang der behan deling voelde ik mijn eetlust terugkomen. De eetlust heeft mijne "krachten doen heiieven, en eenmaal in het bezit daarvan zijn al mijne kwalen verminderd en daarna geheel verdweneu. Ik heb geene steken in de zijde, geen duizelingen meer. Ik slaap goed en mijn maag is veel beter." n> "XT .11JJ rcnV om nlfa rfonooll Wll (IIP Tlfl

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2