AANBESTEDING. AANBESTEBIIG. AANBESTEDING. BiEhk K\. H.E. LancTbouwers, A. MASQAJELIER, Gemeegde beriehtea aanbesteden: Advertentien. aanbesteden: aanbesteden: liet vergrooten der haven en het maken van eene tweede los- en laadplaats. Haar maag deed liaar lijden. i NIEFWNIEUW THOMSON'S ORGEADINEPUDDING aan te besieden liet boiiwen van een twee- verdiepings Woonhnis aan den Kanaalweg te Bas van Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen, In Zeeland ware* bij de voorjaarskeuringen mgeschreven 53 hengsten, waarvan verschenen 44. Werden afgekeurd 21, waarvan 17 voor uit- wendige gebreken en 4 voor cornage. Uitgesteld werden er 2. De dekgelden bedroegen van 1 tot 10 en bet daarmee overeenkomend reulengeld be- droeg van 11,50 tot 14 en van 2.50 tot 5. Aan premies werden uitgeloofd in Zeeland 18i00, waarvan 14150 door het ttijk, f 3550 door de provincie en 400 door VeeteeltWSChe MaatschaPP« van Landbouw en In al het fokmaterieel was vooruitgang te mspeuren, het meest in Zeeuwsch-Vlaanderen, q^dI a^cPerenr Scbouwen en Duiveland, o Ihuipsland en Iholen. De eenjarige merries waieii over het algemeen te licht van beenwerk, bp de eenjarige hengsten kwam dit minder toor; onder de tweejarige hengsten waren zeer goede exemplaren; beengebreken, spat, hazenhak enz., die zich vroeger voordeden in Zeeuwsch- Vlaanderen westelijk deel zijn aanzienlijk ver- minderd. De hoefverpleging liet nog veel te wenschen overevenals het voorbrengen van paarden, dat alleen te Hulst en te Axel aan matige ei- schen voldeden. Overigens wordt ook de ver- zorgmg der paarden langzamerhand beter. lben nieuw stamboek van het Zeeuwsch-Bel- gisch trekpaard is in 1905 opgericht, waarvan veel nut voor de paardenfokkerij en de handel in Zeeland verwacht wordt, vooral wanneer de regeeiing kan medewerken om de goede eigen- schappen van het Zeeuwsch-Belgische trekpaard m het buitenland meer bekend te maken." Te Wageningen is de 66jarige voerman A. L. van zijn kar gevallen en overreden. Schedel- breuk veroorzaakte den dood. Gevaarlijke inbrekers gesnapt Den brutale inbraak heeft Dinsdagmiddag op klaarlichten dag plaats gehad. ten huize van den heer R. Buschhauwer, Heerenmarkt 15, Amsterdam. Het echtpaar Buschhauwer, dat de eerste ver- dieping van het bovenhuis bewoond, was afwezig, want ook de jullrouw was een boodsehap gaan doen. Toen zij terugkwam vond zij de deur niet meer op slot, en toen zij de kamer binnentrad zag zij alles in wanorde. Uit de alkoot vlogen haar toen voor zij er op verdacht was, twee mannen tegemoet, waarvan de een haar een vuistslag in het gezicht gaf, om te kunnen ont- snappen. De slag kwam echter minder hard aan dan de bedoeling was, en de wakkere juffrouw behield genoeg tegenwoordigheid van geest om de beide mannen op straat achterna te loopen, waar zij toen spoedig met behulp van toesnellende voorbijgangers werden gear resteerd. De dieven zijn te spoedig in hun werk ge- stoord om iets van waarde te kunnen medenemen. Het geldkistje, dat zij te voorschijn hadden ge- haald, werd met een valschen sleutel in het slot maar nog ongeopend op de tafel gevonden, terwijl ook, voor zoover reeds kon worden na- gegaan, geen voorwerpen van waarde worden vermist. Een der dieven is volgens het H.bl. de bekende inbreker Fransje Bouquet, wiens naam jaren geleden herhaaldelijk werd genoemd in verband met ernstige misdrijven wij her- inneren slechts aan den diefstal bij den dood- graver van het kerkhof „Vredenhof" aan den Haarlemmerweg, bij welke gelegenheid de da- ders den buit smolten in een cafetje in de Kanaal- straat, waar zij door vrienden werden verraden. Bouquet heett dan ook een 4tal vonissen achter den rug. Zijn mededader aan de inbraak op de Heerenmarkt is zekere Hamerling, minder bekend dan Bouquet, maar niettemin iemand op^ wien de politie scherp toezicht hield. Zij werden dadelijk naar het bureau aan de Waimoesstraat gebracht, waar een mooie ver- zameling inbrekerswerktuigen op hen werd gevonden. Men meldt uit Amsterdam Aan de Westerdoksluis is Dinsdag een treurig ongeval gebeurd. De kapitein van de sleepboot Hendnka wilde tusschen den boom en de ter plaatse liggende schepen doorvaren. Daarbij kwam de schoorsteen der sleepboot in aanraking met een stalen draad, waaraan een der vaar tuigen vast lag. Het gevolg was, dat de schoor steen met geweld omlaag werd gedrukt en neer kwam op het hoofd van den kapitein, die overboord sloeg en verdronk. Zijn lijk werd eenige oogenblikken later opgehaald. Een prachtig staaltje van bureaucratie. Een te Marlboroughline bevelvoerend officier zag op een goeden dag een straatlocomotief met verscheiden wagens steenen en grind op zijn paradeveld aankomen. De steenen en het grind werden er neergeworpen en andere vrachten van hetzelfde volgden. Hij begreep er niets van en onderzocht de zaak. Wat bleek er Bij de verhuizing van het departement van oorlo«- was er onlangs uit een lade een stuk te voor schijn gekomen, waarin om steenen en grind voor den aanleg van wegen werd gevraagd. Aan dat verzoek was nu gevolg gegeven, of- schoon het dagteekende uit1856 In de Pyreneeen komen nog veel wolven voor. De wolven houden verblijf diep in de bergwouden en de menscben aanvallen doen zij zelden. Maar nu er sneeuw gevallen is, en de wolven geen voedsel meer kunnen krijgen op de bergen, komen zij bij troepen naar benedeu en komen de dorpen binnen. De hongerige dieren staan voor niets meer. De boeren moeten heele gevechten leveren om have en leven tegen de wolven te beveiligen. Een arme drommel in een dorpje in de provincie Huesca, aan den voet der Pyreneeen, vluchtte voor een troep wolven de kerk binnen, maar de wolven achter- haalden hem en doodden hem in de kerk. Bij Ferrol stak een vrouw een beek over. De brug was een ruwe boomstam van oever tot oever. De vrouw had een kind bij zich van 4 jaar en een grooten zak. Eerst droeg zij het kind over de beek en toen zij terug was aan den anderen oever om den zak te halen sprong een wolf te voorschijn, die het kind voor de oogen der moeder verslond. DE HOUSE. Te Keulen vond men Dinsdag op een speel- plaats van de gemeente een doodgevroren vrouw. Zij had zich daar, vermoedelijk dronken, te slapen gelegd. Een bericht uit Lemberg meldt Het reddingsgenootschap heeft nu al 171 menschen moeten helpen. De scholen zijn in hospitalen veranderd, omdat schoolkinderen met bevroren voeten, handen, ooren en ueuzen op school kwamen. Ook te VVeenen zijn ernstige gevallen voorgekomen. Een telegram van Dinsdag uit Petersburg meldt De directeur van het observatorium heeft aan het Russische telegraafagentschap medegedeelc dat de oorzaak van de hevige koude is dat op 18 .lanuari in de Nhordelijke IJszee een sterke anticycloon is voorgekomen die in heel Rustand helder vnezend weer tengevolge had. lets der gelijks is in 1893 waargenomen. Het is misschien niet ondienstig in herinne- iing te brengen, wat anti-cyclonen zijn en waarin zij van cyclonen verschillen. -Terwijl cyclonen luchtwervelingen zijn die zich om ee/i barometrisch minimum of depressie bewe0en, zijn anticyclonen dergelijke lucht- bewegingen om een barometrisch maximum heen. De cyclonen loopen tegen den wijzer van het uurwerk in, de anticyclonen met den wijzer mee. Cyclonen gaan gewoonlijk met be- dekte lucht, een vochtigen dampkring en neer- slagen, anticyclonen met ee'n onbewolkte lucht, dikwijls ook nevelachtig, en droog weer gepaard. Bp cyclonale luchtwervelingen is het drukver- schil bij gelijke afstanden grooter en dienten- gevolge de kracht van den wind sterker dan bij de anticyclonen. De banen van de cyclonen zqn dezelfde als de wegen die de depressies nemen de anticyclonen zijn in het algemeen mm of meer stationair. Den 2Dten dezer steeg de barometer te Pe tersburg tot over 798 m.M. wat sedert 1836 met meer het geval was geweest. De gewone verscmjnselen die met zulk een anti-cycloon gepaard gaan, zijn als oostelijke stormen op de Zwarte Zee en de Zee van Azof en als sneeuw- stormen langs de Zuiderspoorwegen uiterst hevii/ opgetreden. Uit allerlei plaatsen in het Westen van Duitschland werden Woensdag temperaturen van min 15 graden Celsius gemeld. In VVeenen is de koude in den laatsten nacht nog toegenomen. In de buitenwijken stond de thermometer vanochtend min 25 graden Celsius. Aan zestig menschen met bevroren lichaams- deelen moest hulp verleend worden. In de ver- warmde openbare lokalen telde men 5000 tot 600o bezoekers. Uit de Alpen en het Oosten van Bohemen worden zware sneeu wstormen gemeld. Een telegram uit Petersburg zegt dat in verschillende deelen van het Russische rijk temperaturen van min 35 graden Reaumur zijn waargenomen. Op de Zuid-Oosterspoor- wegen kunnen de treineh niet loopen, tengevolge van sneeuwstormen. De haven van Odessa Is toegevroren, zoodatde daar liggende stoomschepen een stoomboot die in de nabijheid van Odessa schipbreuk had geleden, geen hulp konden brengen. Er zijn tal van menschen doodge vroren. De scholen in verschillende steden z"ijn gesloten. De Pink Pillen hebben haar veiTost. Uw maag is om zoo te zeggen uw eerste bediende. Gij zegt haar ,/Eet dat, drink dat", en zij moet eten of drinken. Houd daarbij wel in het oog dat gij haar menigmaal die bevelen te hooi en te gras geelt en wanneer de behoefte er aan zich niet doet gevoelen. Toch moet zij, zoodra gij den mond hebt geopend, gehoorzaraen en slikken. Zij kan niet tegenspartelen en zich verzetten, zij kan alleen een ding doen, u doen lijden, wanneer gij te veel van haar gevergd hebt en zij niet meer kan. Dan wreekt zij zich en doet u pijn. Gelukkig dat wanneer uw maag u doet lijden, de Pink Pillen door haar te genezen u weder verlossen. De Pink Pillen hebben Mej. Wessel, Broersveld 27, Schiedam, verlost. Na gedurende jaren, schrqft zij, aan de maag en de ingewanden te hebben geleden en alle mogelijke geneesmiddelen te hebben gebruikt wanhoopte ik te genezen. Ik was niet meer in staat eenig huiswerk te verrichten. Einde- lijk gaf men mij den raad de Pink Pillen te beproeven. Ik heb die gebruikt en kan nu op mijne beurt ze aanbevelen, want zij hebben mij van mijn slechte maag genezen en mij een uitstekende gezondheid weergegeven." De Pink Pillen versterken en wekken de maag op, zij bevorderen de spijsvertering en ontwikkelen de eetlust. Zij hebben een machti ge werking op het bloed en genezen bloedar- moede, bleekzucht, neurasthenie en rheumatiek. Prijs 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. (amaudeltjes met citroen) 15 cent per pakje, Deze pudding is bereid uit de meest zuiuere en voedzame bestanddeelen. ALOES VERKRIJGBAAR!!! Op Woensdag 3D Januari l®07, des namiddags half twee uur, zal de heer G. DE MEIJER te Sas van Gent, in het cafe van den heer E. Geirnaerdt, trachten Inlichtingen worden verstrekt door den heer J. H. DE SMIDT, bouwkundige te Sas van Gent. Het bestek met teekening iiggen ter inzage in het cafe van den heer E. Geirxabrdt. De bouwkundige L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen zal namens den heer F. W. DEKKER te Hoek, op Oonderdag 31 Januari 1307, des nam. 3 war, in het koffiehuis r/'s Lands Welvaren" te Hoek Het sloopen van een woning staande op de door den eigenaar bewoonde hof- stede in den Lovenpolder nabij Hoek, en het ter plaatse bouwen van een nieuw Woonhuis metbijbehoorende werken. Bestek en teekening liggen ter inzage in het bestedingslokaal, en zijn a /I- verkrijgbaar bij den bouwkundige voornoemd. Plaatselijke aanwijzing 's midd. 12 uur op den dag der aanbesteding. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilid, Steiger No. 27, Rotterdam. x Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OVERBEEICELEUNIS. Van af 20 Februari a. s. zal het kantoor van Mr. P. DIELE- MAN te TER NEUZEN op nader te adverteeren plaats iederen Woensdag van 9S1/, uar geopend zqn. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 26 Jan. 12.15 Zondag 27 0.39 1 1 Maandag 28 1.18 1.37 Dinsdag 29 1.55 2.13 Woensdag 30 2.29 2.46 Donderdag 31 3.2 I 3.20 Vrijdag 1 Febr. 3.3 3.55 Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en i Middelburg. I AANBESTEDING. Op Dinsdag 5 Februari 1907, namiddags om 3 wren in de herberg bij DO- M1EN VAN "AVERMAET, te St. Jan'steen, Absdalepolder zal den heer P. YAEL—IJSE- BAERT Het bouwen van eene Landbouw- schuur en Wagenhuis met Var« kenskoten te St. Jansteen Absdale polder. Bestek met 4 teekeninger. a 2,00 verkrijg baar bij CAM. BLEIJENBERGH te St. Jansteen. De aanwijzing zal plaats hebben op Dinsdag 29 Januari 1907 des namiddags om 3 uren op het terrein in voornoemden polder. Burgemeester en Wethouders van BORSSEDE zullen op Woensdag den S3 Fefofuari 1907, des namiddags ten 2 are in het gemeentehuis, bij inschrijving Bestek en teekening zullen van af 30 Janu ari 1907 ter lezing liggen bij L. Wagenaas wede op de haven en bij den Secretaris ver krijgbaar zijn voor 0,55. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij dhr. C. van Asperen ce Borssele. Aanwijzing van het werk zal gedaan worden op Woensdag den 6 Februari 1907 des na middags van 1 tot twee uren op de haven. Borssele, 12 Januari 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. L. RICH EL. De Secretaris, J. BEENIIAKKER. genegen deel te nemen in aankoop Kunst- mest, en eerste gedeelte Nitrate te leveren aaiste helft Februari, gelieven voor 31 dczer opgave te doen bij een der ondergeteekenden. D. B. VAN ACKER. C. VAN WAES. Westdorpe, 21 Jan. 1907. Genezing zonder operatie door den niewwen band van Breukmeestcr, Jezusstraat 20, Antwerpen. Is den Woensdag van Februari te spreken bij Mej. E. VAN UEEU WAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide ldnderen. Sas| opll is i put] I'inj vlei doc! bre koi dei dat toe TO! ge mi ge vo be or ad in 01 w Q V o a d b I or Mej. Wessel (portret Diggelen). H n a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2