Gemengde berichten. Laatste Berichten. Telegrafischs berichten. BURGERLIJKt STAND. Te Tholen. De politie te Vlissingen heeft een bende yan jonge dieven ontdekt. De jongste is nauwelijks 12 jaren en gaat nog school Tegen de deugnieten is proces-verbaal opge- maakt. le Wierden delft men tegenwoordig asch nit den grond die zich daar in een laag van 1 a 2 M. dikte bevindt, 't is een overblijfsel van het voor jaren telkens verbrande veen. De asch geldt ongeveer f L per Ms. en wordt naar Duitschland gestuurd ter bereiding van een verfstof. Dij den heer Mandels, te Veghel, heeft Dinsdagmiddag circa 12 uur in de kinderkamer eene gasontplofEng plaats gehad. De leiding was lek en met een lucifer wilde men nu, on- voorzichtig genoeg, de opening vinden. Een geweldige ontploffing had piaats. Het plafond viel af, spiegels, vazen, potten raakten stuk. Een begin van brand ontstond. De aanwezige meid kreeg vreeselijke brandwonden. Het haar brandde haar af. De kunst om geld te verdienen Van een zeldzame, maar eerlijke manier om een goed stuk brood te verdienen, verhaalt de Amsterdamsche Kouter in den Spaarnbode Het is een gewoonte voor cafebezoekers om met groot geld te betalen. Gedeeltelijk uit gemakzuchteen gulden, een riks is maar een greep in de portemonnaiegedeeltelijk om niet te moeten vragenhoeveel is het? Doch op die manier moet de kellner bij een omzet van een dubbeltje en 5 cent winst, 85 cent kunnen teruggeven hij heeft dus dagelijks een veel grooter bedrag aan klein geld noodig, dan hijzelf verkoopt. Daaruit weet men een slaatje te slaan Een nette, oppassende man op wien men altijd rekenen kan, leent den kellners wisselgeld. 's Morgens begint hij zijn wandeling op't Fre- deriksplein en loopt verrolgens alle groote cafes af. Hij leent aan elken kellner met een minimum van 10. 's Avonds, tegen het sluitingsuur komt hij alles terughalpn en ontvangt dan 1 pCt. winst dus een dubbeltje van elke tien gulden. Elke kellner betaalt hem dus minstens 70 ct. per week en daar hij bij v. alle kellners van f De Kroon' ^Mille Cvlonnes", enz. bedient, is het geen wonder, dat hij op die wijze een drie duizend gulden per jaar maakt. Men herinnert zich dat op 24 December op den Blauwburgwal te Amsterdam het bejaarde echtpaar Orlemans door gas verstikt werd <revon den. Het ,Hbl." vermeldt nu, dat dit betreurens- waardig ongeval meer dan een merkwaardig aspect vertoont. Met alleen is het een tragische toevallig- heid, dat en de man en de vrouw juist dien avond slecht van reuk waren, de man door een kronisch organisch gebrek en de vrouw door eeD tijdelijke verkoudheid, zoodat zij geen gaslucht bespeurden en de oorzaak van hun beider langzame bedwel- ming niet vermoedden, maar ook staan alle deskundigen met verbazing gestagen over het feit, dat de vlam van de lamp is blijven branden in een met gas gevuld vertrek zonder een ontploffing te veroorzaken, zelfs toen bij het openen van de deur en het toelaten van lucht het atmosferische evenwicht werd verbroken. Zoo merkwaardig wordt dit verschijnsel ge- acht, dat het thans het onderwerp zal uitmaken van een hoogstbelangwekkend onderzoek dat vanwege de directie der gasfabrieken wordt inge- steld Ten behoeve van dat onderzoek zal het geval van den Blauwburgwal worden gereconstrueerd. Dezelfde gaslamp met de gescheurde binnen- buis zal worden opgehangen in een daarvoor op te trekken, goed gesloten lokaaltje of ge- bouwtje en aangestoken, nadat gas van dezelfde samenstelling als op den avond van 23 December aan de perceelen op den Blauwburgwal werd geleverd tot de lamp is toegelaten. De nauw- keurige samenstelling van dit gas is natuurlijk voor de te nemen proef van hetgrootste belang, en reeds is men aangevangen met het maken van de noodige analyses om die samenstelling te bepalen. Blijft inderdaad bij de te nemen proet weder- om een ontploffing uitdan zou men haast tot de eonclusie moeten komen, dat bij de tegen- woordige samenstelling van het gas geen ont ploffing daarvan mogelijk is. 't Behoeft wel geen betoog, van hoeveel belang deze ontdekking zou zijnmaar voor men defi- nitief tot deze gevolgtrekking kan geraken, zullen talrijke proefnemingen onder verschillende omstandigheden noodzakelijk zijn, zegt het blad. Een fabrikant van Brussel ontving een naamloozen brief, waarin hij met openbaringen in het buitenland werd bedreigd, die hem veel nadeel in zijn zaken zouden doen. Hij kon die voorkomen door poste restante, 10,000 fr. te zenden. Hij deelde den brief aan de politie mede, schreef daarna een brief en een bewaking werd in het postkantoor ingericht. Een boodschapper kwam aan het kantoor den brief opeischen. Men volgde hem tot bij een dame, aan wie hij den brief gaf. De dame werd nu verzocht, mede naar het politiebureau te gaan en daar vernam men met veel moeite, dat zij de vrouw was van een deftigen burger van Brussel, die in een der meest aristocratische buurten der stad woont. Te Rouaan is een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw, kind en dienstbode, bewuste- loos gevonden door kolendamp, veroorzaakt door een verplaatsbare kachel. De man en de dienst bode zijn dood, het zoontje van 11 jaar kon tot bewustzijn teruggebracht worden en heeft geen verdere nadeelige gevolgen ondervonden en de vrouw, die ook nog leefde, verkeert in bedenkelijken toestand. Zonderlinge gasten. In Berlijn heeft zich het geval voorgedaan dat een vermogend Amerikaan die met vrouw, kind en bediende was aangekomen, uren lang te vergeefs heeft moeten rondrijden alvorens hij in een hotel kamers kon krijgen. Niet omdat de andere zoo vol waren, maar omdat de reizigers er zoo vreemd uitzagen. Alle waren blootshoofd de man droeg enkel een normaal hemd met een witten bad- mantel er om heen en aan de voeten enkel sandalen. Ongeveer even eenvoudig was de kleeding van zijn vrouw en van de bediende, en het kind droeg enkel een wollen tricot. Ten slotte liet een hotelhouder aan bet Potsdammerplein zich bewegen het zonderlinge gezin op te nemen, dat vermoedelijk tot een of ander sekte behoort Een vrouw te Yerviers, die van haar man meer slaag kreeg dan lief kozingen, had eenige vriendtn in haar kamer genoodigd en hun gevraagd om, wanneer haar echtvriend thuis kwam, hem eens duchtig af te rossen. En zij hebben zich zoo gewetensvol van die taak ge- kweten dat, toen het werk klaar was, de buren den man half dood en met gebroken schouder op het portaal vonden liggen. De staart. Te Frankfort is op de menagerie van een leeuwentemmer beslag ge- legd. Hij had een zijner leeuwen, die met een prachtigen staart prijkte, aan een Hamburger verkocht. Deze beweert nu dat na de levering bleek dat de staart niet echt, maar vastgeplakt was. Hij vorderde daarom vergoeding en toen die geweigerd werd, liet hij beslag leggen. Te Londen heeft zich een meisje een vijftien jaar willen rerdrinken, maar zij werd levend uit het water gehaald. Het was een droevige geschiedenis. Haar moeder, een weduwe met zeven kinderen, moet hard werkenvan het armbestuur werd zij gesteund met 3,60 in de week, maar het dreigde met inhouding van die toelage als het oudste kind, het vijftienja- rige meisje, niet het huis uitgestuurd werd om te dienen. Het kind was daar niet geschikt voor en radeloos sprong het te water. Een zendeling zal haar nu in een inrichting voor dienstbode laten opleiden. Een veelbelovend medisch student te Ren- nes, Penault genaamd, 21 jaar oud, verzuimde na een lijkontleding de handen volgens voor- schrift te wasschen, raakte een paar maal een kleine ontvelling op de rechterwang aan en is ondanks al de zorgen van een zijner professoren, aan bloedvergiftiging gestorven. In de Cevennen heeft het zwaar gesneeuwd en geijzeld. De Cevennen is het gebergte dat van dicht bij de Middellandsche zeekust even- wijdig met de Rhone naar het Noorden loopt en de waterscheiding vormt tusschen Rhone en Garonne. Dat woeste winterweer is men daar niet gewoon, en als er berichten komen uit de buurt van boomen, die wel ljsklompen lijken, dan zijn wij in het Noorden geneigd te denken, dat het wel zoo'n vaart niet loopen zal. Een beijzelde boom is in Nederland geen wonderding. Maar de ijzel ligt soms 50 centimeter dik, zoo luiden de berichten, en de sneeuw is door den wind hier en daar wel 15 meter hoog op- gewaaid, zoodat de huizen onder de sneeuw be- dolven zijn en de menschen tunnels moeten graven, om met de buitenwereld in aanraking te komen. Dat zulk winterweer in het Zuiden veel schade schade brengt, laat zich begrijpen. Het aantal personen dat in Britsch-Indie in het afgeloopen jaar door roofdieren en slangen om het leven is gebracht is zeer aanzienlijk. Volgens dezer dagen verschenen publicatie van de Indische regeering werden 2054 personen tegen 2157 personen in het vorig jaar door wilde dieren gedood en 21,797 tegen 21,880 in het vorig jaar door slangenbeet. De huis- dieren schijnen omgekeerd door slangen veel minder te zijn bedreigd dan door de wilde dieren. Er werden namelijk 92,277 huisdieren door wilde dieren en slechts 8039 door slangen ngebracht. Er werden dus ongeveer driemaal zooveel menschen als huisdieren door slangen en in verhouding tot de huisdieren slechts on geveer 2 pet. menschen door roofdieren gedood. Daartegenover werden 16,915 wilde dieren en 64,117 slangen door de menschen gedood. Aan een statistiek omtrent hooge leeftijden zijn aan de Med. Record de volgende getallen ontleend Het Duitsche rijk, met 60 millioen inwoners, heeft 78 honderdjarigenFrankrijk met 40 millioen inwoners, heeft er 213 Engeland heeft 146 Schotland 46 Denemarken 2 Belgie 5 Zweden 10 Noorwegen (met 2,300,000 inw.) 23 Zwitserland 0, Spanje (18 millioen inw.) 410. De hoogste, bijna ongelooflijke cijfers komen uit de rumoerige Balkanstaten. In Ser- vie vindt men 573 personen ouder dan 100 jaar, in Roemenie 1084 en in Bulgarije 3883. In 1902 stierven in Bulgarije 350 menschen meer dan een eeuw oud. De held van den dag is tegenwoordig te New-York de brandweerman Jack Seufert. Bij de uitoefening van zijn beroep zou hij Zondag bij den grooten brand van een waren huis als slachtoffer van zijn plicht zijn overleden. Offi- cieel was zijn dood reeds vermeld. Maar Dins- dag werd hij levend uit de puinhoopen te voor- schijn gehaald. Meer dan 30 uren had hij het in een brandend gewelf uitgehouden, totdat het zijn kameraden gelukte om hem te redden. Met twee makkers werkte hij op de vierde verdieping van het brandende gebouw. Plot- seling begon de vloer te wankelen en voor de drie mannen zich konden redden, stortte de verdieping met donderend geraas in en sleurde de brandweerlieden mee in de diepte. Toen Seufert weer tot bewustzijn kwaui, lag hij tusschen reusachtige papierbalen begraven in een kleine, donkere ruimte. Boven zicli. door een kleine spleet tusschen de balen zag hij het gele schijnsel van lekkende vlammen en hoorde hij het knetteren van het gretig lekkende ele ment, het knappen en breken van het door het vutir aangetaste houtwerk. Hij kon zich nauwelijks in zijn enge graf roeren, hulpeloos moest hij daar blijven liggen en wachten tot de vlammen tot hem zouden doordringen en over zijn lot zouden beslissen. Een maal kwam een waterstraal door de vlam- menmassa's, zonk sissend op de opgestapelde goederen en sijpelde door spleten en scheuren naar beneden op den levend begraven man. Luid begon hij om hulp te roepen, maar geen taal of teeken kreeg hi] terug. Tenslotte begon hij uit alle kracht tegen de balken te slaan, die zijn voeten gevangen hielden, Deze slagen redden hem het leven. Toen men den brand Maandagavond meester was geworden, hoorden de met het opruimingswerk bezig zijnde brand* sveerlieden het onderaardsche geklop. Uit alle kracht werkten nu meer dan 50 man aan het wegruimen der puinhoopen tegen middernacht kon men zich met den begravene in verbinding stellen. Door middel van een slang werd hem brandewijn en vloeibaar voedsel toegevoerd. Seufert had intusschen weer opnieuw rnoed ge- schept en riep naar boven dat hij er niet aan twijtelde, gered te worden. Toen men hem ten slotte naar boven trok was hij doornat maar zoo goed als ongedeerd. De beide kame raden, die ook naar beneden waren gestort, waren direct verbrand. St. Thomas, 16 Jan. Volgens de laatste be richten van Jamaica schat men het aantal. dooden op duizend, zijn er 90.000 menschen dakloos en bedraagt de schade twee millioen pond. Er is geen voer voor de dieren en er dreigt ook hongersnood voor de menschen. Geld is nutte- loos. De ellende is onbeschrijflijk, rijken en armen zijn gelijkelijk dakloos. De handel- drijvende stand heeft het ergst geleden. Negers plunderen de verwoeste huizen. Alle huizen in en om Kingston zijn vernield. Londen, 17 Jan. Het departement van ko- lonien denkt. dat de 90,000 dakloozen uit het telegram van St. Thomas er 9000 moeten wezen. Londen, 17 Jan. De meeste telegrammen over de ramp van Jamaica komen over Cuba en New-York. De laatste berichten schatten het aantal dooden en gewonden op ettelijke honderden. Volgens een telegram, vermoede lijk Dinsdagavond verzonden, is Dinsdag de brand te Kingston opnieuw uitgebroken en duurden toen de schokken voort. De afzender van dat bericht schat het aantal dooden op tenminste vijfhonderd. New-York, 17 Jan. De New-York Herald verneemt heden uit KingstonDe brand is opgehouden. lie verliezen schat men op twee millioen pond. Er is dringend behoefte aan levensmiddelen en tenten. Oostburg. Voor den bouw van een nieuw raadhuis en kantongerecht alhier, werd het minst ingeschreven door den heer W. I. Daansen alhier voor de som van 21,810. ZE E V 1.1 D I IN 44 E IN. Van 15 tot en met 17 Jan. Er na Jel ge in ste ku Re Van 16 tot en met 17 Jan. werden langs d Oostsluizen alhier 31 binnenvaartuigen op- e 21 afgeschutdoor de Westsl. 11 op en 2 al geschut. Positie der stoomschepen. Men heeft veel gesproken over het geval va: een onzer buren, mejuffrouw Vercauteren ti Tholen. Het deed zich zoo kort in onze nabi] heid voor, dat wij denken dat het U belang za inboezemen. Mejuffrouw C. Vercauteren, wonende C 23< bij de Gasfabriek te Tholen, meldt ons Voor dat ik gebruik maakte van Foster's Rugpij: Nieren Pillen heb ik gedurende drie maandei verschrikkelijk veel pijn geleden in het beneden gedeelte van den rug. Dit was zoo erg, da ik haast niet meer bukken kon en wanneer il voor een of ander huiselijke bezigheid in eei gebukte houding moest zijn, was mijn lijde: inderdaad ondragelijk. Ik kon mij zelfs nie eens meer oprichten, wanneer ik op mijn stoe gezeten had. Dg urine was troebel en bevatt erg veel bezinksel, ik had ook veel hinder vai opgezwollen voeten en enkels. Elk oogenblil kreeg ik duizelingen en schemeringen voo de oogen. Menigmaal bekwam ik opstijgingei van het bloed naar het hoofd en benauwdheder. welke door plotselinge rillingen werden gevolgc Bij het minste wat ik deed, was ik erg ver moeid en steeds had ik te lijden van een loon afgemat gevoelik begon mij erg zenuwachti| te maken, want ik dacht dat zich nog mee complicaties in deze ziekte zouden voordoet welke misschien tot een noodlottig einde mochtei voeren. Het was een zegen voor mij, dat il Uw weldoende Pillen leerde kennen, want nada ik een doosje hiervan ingenomen had, had e een groote verlichting in mij plaats. Tk gevoe mij nu veel sterker en opgewekter en van d vroegere pijn kan ik weinig of niets mee waarnemen. Uit dankbaarheid zal ik dan ool steeds gaarne de goede hoedanigheden van Uwi Pillen kenbaar maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek t maken op elke wijze die u goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beef nen en blazen onder de oogen. (Waterzucht Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toe geschreven aan het overvloedige water afkomstij uit het bloed dat doorgedrongen is tot in hi weefsel der huid en dat eigenlijk had moetel worden uitgedreven door de filtreering indiei de nieren in goeden toestand geweest waren Door een groot aantal dankbare menschen wen ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volko men genezen werden door Foster's Rugpijn Nierei Pillen. I Verzeker U dat menUde echteFoster's Rugpiji Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrou? Vercauteren gehad heeft. Wij waarschuwen tegei namaak en maken koopers er op attent, da op iedere doos de handteekening van JamesFostei voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaai bij den heer A. van OverbeekeLeunis, West kolkst-raat. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a 1.75 voor een o' f 10.voor zes doozen. jt\rl. Huwelijks-aangiften. 11 Jan. Jacob Cov6 oud 24 j., jm. en Dina Koekkoek, oud 19 j.,,jd. Levinus Faas, oud 26 j., jm. en Susanna Riemens, oud 24j.,jd. Aloysius Tliiron (van Zuiddorpe), oud 26 j., jm. en Rozalia Strijdonek, oud 21 j., jd. Geboorten. 7 Jan. Abraham, z. van Abraham den Exter en van Dina Faas. 8 Jan. Adriana, d. van Jan Dieleman en van Suzanna de Kraker. 9 Jan Fran?oise, d. van Frans Overdulve en van Janneke van Espen. 10 Jan. Danidl, z. van Krijn Oppeneer en van Maria de Groote. 11 Jan. Corneiis, z. van Krijn YVitte en van Elisabeth Wolfert. Hendrik, z. van David Kotvij en van Maria de Kraker. 13 Jan. Karel, z. van Andries Hamelink en van Dina de Koeijer. Jan, z. van Jan Hamelink en van Geertruida de Footer. Overlijden. 14 Jan. Madeiene Maria Louisa van de Casteel, oud 7 m d. van Eduardus en van Marii Margaretha van Daele. 15 Jan. Pieter Wiemes, oud 82 j., echtg. van Anna Joanna van den Bosch. Kaamslag?. Geboorten. 1 Jan. Jozina Helena,! van Franfois Corneiis de Jonge en van Maria van den Ende. 2 Jan. Hendrik, z. van Francois Scheeleenvan Cornelia de Pooter. 3 Jan. Geertruida Cornelia, d. van Jan de Vos en van Adriana Cornelia Bareman. Overlijden. 2 Jan. Een als levenloos aangegevet kind van het mann. gesl. van Jan Florus en van Cornelii Wilhelm. 14 Jan. Jacomina Pieternella Verplanke, oud 66 j., wed. van Marinus Haak. VLAG. NAAM. Ms. Vanennaar. Lading l our Ter Neuzen 16 Eng. s.s. River Lagan 2272 XoDden stukg. 17 idem Konan 3390 |Leith idem Noor. s.s. Orland 4151 Middlesbro ijzer an Ter Neuzen i 16 Eng. s.s. River Thames 2241 Londen stukg. 17 idem Middlesbrough 3293 Middlesbro ledig Voor Gent 17 Eng. s.s. Lestris 3680 Antwerpen stukg. 16 Duits. s.s. Portimao 4219 Huelva pvrite Eng. s.s. Truro 3366 Hull stukg. idem Sea Serpent 2554 Londen idem Van C4eut i 16 Eng. s.s. Sea Hound 3085 iLonden st kg. Duits 8.8. Martha 3569 Methil ledig 17 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. Kuss. s.s. Vera 408 J waham ledig Eng s.s. Grodno 4692 Hull macad. idem Nyroca 3664 Liverpool stukg. s.s. HENRY in lossing te Algiers. «.s. GUI DO vertrok 12 dezer van Cardiff naar Tunis. s.s. HARALD vertrok 16 dezer van Algiers naar Yarrot s.s. JENNY wordt heden te Algiers verwacht. s.s. RICHARD in lading te Rotterdam voor Algiers.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 6