lioogwatergetij te Ter Neuzen. D AGE N. Voorm. JNam. Zaterdag 19 Jan. 5.21 5.45 Zondag 20 6.8 6.33 Maandag 21 6.58 7.26 Dinsdag 22 7.55 8.28 Woensdag 23 9.3 9.37 Donderdag 24 10.14 10.48 Vrijdag ■25 11.21 11.51 riUU "CgteIooshejid der oudere of gebrekkkig toezicht hunner- eijds. koffie de Deckere, paar jongens, die elken morgen tegen 8 uur moesten uitbrengen aan hunne vaders, brachten het „haaM,-je-langzaam ,n toepassing ze legden het er s.elselmatig l ,at aan scbooi [e komen, durfden dan zoogenaamd et naar binnengaan en bleven straatslijpen. Er warden maatregelen genomen om aan dat kunstje een eind te maken. w„7'lg ,b,JL vrii grooten afstand van schooi, was eene reden, welke slechts eens werd aangevoerd. 't Was bij een jongeije van Sjarigen leeftijd, dat daarvoor gemiddeld 3 «f4 verzmmen per maand had, 't geval kwam geloofwaardig Commissie vond de hoofden van scholen steeds bereid °f.dem'00, noodl«c medewerking. Viel zij hen eenerzijds Urtig met het vragen van inlichtingen, aan den anderen kant Tschoolbezoek dieD8t te Zijn bij bevorder™ vaQ "J, het, zittingsjaar 31 vergaderingen gehouden. en ontcr ing konden het steeds uitstekend met elkander °Pmerking «n't wordt door de leden if ffr..eer at de tweede driejarige zittingsperiode College met j Maart 1907 ten einde is, zonder dat f TIJZ,Iglng in de samensteiling kwam. Voorzitter hfipron n66 S j e, van ^ees de overige leden zijn de Lor r nan,den 0uden> P'aatsverv. voorz., L. J. de Vries, seer j. O. Jansen, plaatsverv. seer., P. J. F. Live en P. M. Geelhoedt. '^2' ve™!ag der Commissie tot wering van schoolver- Zttma te Ter Neuzen, Sluiskil, waaruit blijkt Ino-fl "'"'I beti l8ar hie'1! z'j 15 vergaderingen en legde zij 13 huisbezoeken af. 6 Voor baar werden opgeroepen 18 personen wegens school verzuim hunner kinaeren. Slechts 5 personen verschenen voor de Commissie. 'I*, te ni?' versehenen waren, gaven als redenen hiervan ...L u fn' et hun wegens te grooten afstand en werk- .ii a 'e eD Te'd onmogelijk was geweest, genen, dat zy de oproepmg vergeten hadden en anderen, dat zij meenden, ljl hunne kmderen de school weder bezochten, het on- Booaig was. Er werden bij 13 personen huisbezoek afgelegd om hen te aarachuwen wegens overtrading der Leerpliehtwet en hen aan te sporen hunne kinderen toch trouw ter school te zenden. bij velen waren de redenen van het schoolverzuim veldar- e o. a vlaswieden, graan iezen, aardappels rapen en le en ste'en, waardoor de kinderen nogal wat verdienden. ie ouders verklaarden, dat zij deze verdiensten niet konden missen. Bij een was zwakte der kinderen, daarbij in den winter siecnte weg en groote afstand van de school de reden en bij enaelen armoe de oorzaak van schoolverzuim. B conjmiss'e was dan ook van oordeel, dat voor deze ensc en verzachtende omstandigheden aan te voeren zijn. xwee gevallen van schoolverzuim kwamen voor, die toe te schrijven waren aan onverschilligheid der moeder. Nog z!cb bet Seval voor, dat ouders hun jongen, die nog geen tien jaar oud was, verhuurd hadden als koewachter en hem een geruimen tijd de school lieten verzuimen. Voor dergehjk schoolverzuim is dan ook een rechterlijke vervolgmg zeker gewenscht. Steeds werden de leden der Commissie door de betrokken ouders vriendelfik bejegend, wat, gevoegd bij de onderlinge eensgezindheid en samenwerking der leden der Commissie, hun arbeid vergemakkelijkte. Een schrijven van het bestnur der vereeniging Ver- eeuigde Handwerkslieden" te Ter Neuzen, waarin na de gunstige beschikking der Provinciale Staten van Zealand, om voor het jaar 1907 fi00 subsidie te verleenen voor de avond- vaksehool dier vereeniging, den Raad dank wordt betuigd voor zijne beschikking om eene subsidie te verltenen van J 135, en dat de vereeniging zich ?erplicht om aan de gestelde voorwaarden te voldoen. Aangenomen voor kennisgeving. d. Brief van Ged. Staten van Zeeland, 28 Dec. 1906, waarneveus van het bewijs banner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden een exemplaar van het 2e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1906. Aangenomea voor kennisgeving. e. Brief van Gedep. Staten van Zeeland, 28 Dec. 1906, waarnevens van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden een exemplaar der gemeentebesrooting voor 1907. 6 Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van de Directie der Industrieele Maat- schappij te Amsterdam waarin naar aanleiding der in hare handen gestelde klacht van den heer C. Klaassen over den Administrates der electrische centrale alhier, omtrent niet- leveren van stroom, bericht wordt, dat uit het te dier zake door haar ingestelde onderzoek is gebleken dat de reden waarom de heer Klaassen op aansluiting aan de cenlrale heeft moeten wachten werkelijk die is, dat veilig- heidspatroon-isolatoren voor de aansluiting ontbraken, welke reed. 27 Oct. jl., aan den fabrikant waren besteld, doch waarvan de zending, niettegenstaande herhaalde aanmaning uitbleef; b dat door den Admiuistrateur, den tijdelijken afstand van patroon-isolatoren der lichtinstallatie van zijn woning, een paar perceelen zijn aangesloten, doch hij daarmede niet verder son gaan, omdat er niet meer dan 2 isolatoren aan- wezig waren. Aangenomen roor kennisgeving. g"- Een adres van H. Anjoul en 10 andere bewoners van Sluiskil, waarin adressanten zich beklagen dat bij elke regen- bui het water van de pas aangelegde straat hun erf over- stroomt, in de regenbakken loopt, zoodat hun drinkwaier daardoor bedorven geraakt, tengevolge van den slechten af- toot van het water op de straatdat zij dientengevolge niet alleen Jast hebben van het straatwater, maar ook veel t.chade redenen waarom zij beleefd en dringend verzoeken verbetering in den afvoer van straatwater aan te brengen. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. den toestand hebben onderzocht en daarbij gezien hebben dat het bij veie regen of bij overvloedigen bneeuwva), zooals toen het geval was, als het ware onvermijdelijk is, dat die huLjes aldaar last van het water hebben, daar die zoo laag staan. Er is echter last gegeven voor eenige veranderingen te maken, die, naar spreker meent, verbeteriug in den toestand zullen brengen. Dat het bij elke regenbui zoo erg zou zijn, acht spreker ook wel wat erg geldeurd. De heer De Koeijer meent dat de straat aldaar te hoog gelegd is aan den opril kon dit niet anders maar verder op was dit niet noodig en het is voor de menschen die daar wonen en voertuigen gebruiken erg lastig om van hunne erven op den weg te komen. De Voorzitter vvijst er op, dat men in het algemeen in het oog moet houden, dat het een oude toestand iser is daar geen verandering gekd^ien. Wel had hij ook'liever gezien, dat de bestrating wat lager gelegd was, maar dat is nu eenmaal gebeurd Hij meent dat er veel verbetering zou komen door een llinke goot, langs den dijk. De heer Van den Hoek merkt ook nog op van een bewoner vernomen te hebben dat men, in plaats van de bestaande goot schoon te houden, opdat het water daarlangs zou kunnen wegioopen, deze integendeel vol sneeuw werd geworpen, zoodat de goot geheel ver*topt werd. Bovendien zou, wanneer waar was wat beweerd wordt, dat het water langs boven in de regenbakken loopt, dit een bewijs zijn dat het meer dan tijd wordt dat de keelen van die regenbakken vernieuwd worden. De Voorzitter stelt voor, in verband met de reeds door Burg, en Weth genomen maatregelen, het adres voor kenuis- geving aan te nemen. Aldus wordt besloten z. h. s. li. De Voorzitter brengt thans ter tafel het in de vorige vergadering aangehouden schrijven van Gedep. Staten a;tn- gaande de verordening regelende de werkzaamheden van de ambtenaren van den Burgerlijken stand. Gedep. Staten wenschen daarin ook bepaald te zien het aantal onbezoldigde ambtenaren en wanneer ieder hunner eventueel moet optreden. Alvorens hierop in te gaan wenscht de Voorzitter eerst aan de orde te stellen het zoo mogelijk benoemen van een bezoldigd ambtenaar belast met het voltrekken van huwelijken en van een onbezoldigden ambtenaar. Hij deelt mede dat zich na de nieuwe oproeping, die de Raad wenschte, nadat eenige moeilijkheden waren wegge- nomen, nog geen sollicitanten zich hebben aangemeld en vraagt nu wat er gedaan moet worden er hehoort nu toch een eind aan te komen. Er zou moeten getracht worden iemand te vinden, tenzij iemand der raadsleden zich beschikbaar wil stellen. De heer VisserEr zou toch ook buiten den Raad iemand benoemd kunnen worden. De Voorzitter: Maar als er daaronder liefhebbers zijn, waarom ziju ze dan na de oproeping niet opgekomen Biijft u, mijnheer Moggre, bij uw voornemen om u niet beschik baar te stellen De heer Moggre Ik zal het absoluut niet aannemen. De Voorzitter: En u mijnheer De Jager? De heer De Jager: Zooals ik u gezegd heb. wanneer er zich niemand voor opdeed, voor dat salaris van f 30, dan zou ik mij eene benoeming laten welgevallen. Maar de hoofdzaak is wel, hoe de Raad daarover denkt en het beste was dus, dat deze zich daarover eens kon uitspreken. De Voorzitter deelt naar aanleiding van de zooeven door hem gedane vragen mede, bij de jongste raadsleden te hebben onderzocht of deze eene eventueele benoeming zouden aan nemen. Hij heeft het ook den heer Verbrugge gevraagd, maar deze gaf te kennen er geen gelegenheid voor te hebben. De heer Moggre Zou 't nog niet eens gevraagd kunnen worden aan de vroegere sollicitanten De heer Van den Hoek: Waarom hebben deze zich dan niet na de oproeping aangemeld? De heer Wieland Dat zeg ik ook. Do Voorzitter: iNu de heer De Jager te kennen geeft dat hij wil, meen ik dat we wel kunnen benoemen. De heer De Jager: Ja, ik heb mij beschikbaar gesteld onder de voorwaarde, dat er niemand anders washet was niet mijne bedoeling mij op te dringen. De Voorzitter: Natuurlijk niet. De heer Moggre: Wanneer er dus niemand anders is; maar er is wel iemand buiten den Raad. De Voorzitter: Als er iemand is buiten den Raad, die zou willen benoemd worden, dan had die zich maar moeten aanmelden toen het daarvoor tijd was. De heer Moggie stemt dat toe. Nadat de heer Moggre nog op een vraag van den Voorzitter of hij zich dan eene benoeming als onbezoldigd ambtenaar zou willen laten welgevallen, bevesiigend heeft geantwoord wordt overgegaan tot het benoemen van een bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken stand, belast met de voltrekking van huwelijken. Benoemd wordt de heer De Jager met 6 stemmen. Op A. J. Tazelaar zijn 2 en op J. A. Tazelaar I stem uit- gebracht, terwijl 2 briefjes bianco zijn. Daarna wordt met 10 stemmen benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken stand de heer Moggre. Een briefje is bianco. Daarna wordt op voorstel van Burg, en Weth. met alge- meene stemmen besloten de verordening regelende de werk zaamheden van de ambtenaren van den burgerlijken stand, gewijzigd overeenkomstig het verlangen van Gedep. fetaten, opnieuw vast te stellen. i* Een adres van J. C. Jansen, hoofd eener school en 60 anderen, alien wonende op of in de buurtschap van het gehucht Driewegen, welke, overwegende dat hei hun om verschillende redenen in het belang van de openbare orde, rust en veiligheid wenschelijk voorkorat, dat op het gehucht Driewegen een agent is wonende, zich tot den Raad wenden met beleefd maar dringend verzoek, te willen besluiten, dat zoo spoedig mogelijk een agent van politie te Driewegen zal worden aangesteld. De Voorzitter: De heeren moeten in het oog houden, dat thans aan het verzoek niet kan worden voldaan, daar er geen post voor op de begrooting staat. Buitendiei^ is het benoemen van een politieagent, waarvoor wij de gelden wel moeten toestaan, een zaak van den burgemeester. Ik stel dus voor het adres voor kennisgeving aan te nemen en bet te stellen in handen van den burgemeester. Ik kan echter ook nog meedeelen dat er door de gemeentepolitie ook te Driewegen gersurveilleerd wordt. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt met algemeene stemmen besloten. j. Een schrijven van P. Dregmans te Axel, waarin deze namens onderteekenaren adhaesie verzoekt te verleenen aan het door hen tot den Minister van Waterstaat verzonden adres. tot verkrijging van verbetering in den toestand langs het kanaal van Ter Neuzen naar iSas van Gent. In bcdoeld adres, waarvan mede een afdruk is ingezonden, wordt onder de aandacht van den Minister van Waterstaat gebracht dat op 18 Dec. 1.1. weer een ingrijpend ongeluk langs het kanaal van Sas van Gent naar for Neuzen heeft plaats gehad, doordat een geleider met zijn paard, jammerlijk is verdronken dat dit ongeluk niet was toe te schrijven aan onvoorzich- tigheid, maar door misleiding tengevolge van mist en duis- ternis dat dergelijke ongelukken niet alleen door eene oorzaak als de voormelde zijn voorgekomen, maar ook kunnen voor- komen door stoomschepen, zeilschepen, automobielen, waarvan de paarden schrikken en te water geraken dat derhalve aan eene verbetering in dien toestand, dringtndy zeer dringend behoefte bestaat, en waarin zonder bezwaren van overwegenden aard, kan worden voorzien en de kosten daarvan te geiing zouden zijn dan dat zij de totstand- koming dier verbetering zouden beletien. Dat door die verbetering in eene lang gevoelde behoefte zoude voorzien worden en deze aller synipathie zoude ver- werven. Redenenen waarom adressanten zich tot Z.Exc. wenden met eerbiedig verzoek, dat het hem moge behagen in den toestand langs het kanaal van Ter iNeuzen naar ISas van Gent zoodanige verbetering te doen aan brengen, opdat de gevaarlijke toestand voor menschen en dieren daar rnoge ophouden en de ongerustheid om langs het kanaal te rijden, moge wijken. Adressauten deelen tevens mede dat zij instemmen met het te dier zake reeds aau Z.Exc. gezondeu adres van gelijke strekking en met het daarin ter verbetering aangegeven middel De Voorzitter is van oordeel dat een verandering van den toestand altijd op groote bezwaren uitloopen zal. Hij heeft gisteren den heer Ph. J. van Dixhoorn naar het plan van adressanten gevraagd en deze decide hem mede, dat het de bedoeling was te trachten een tragel te krijgen, ter hoogte van 1 M langs den weg aan de zijde van het kanaal. Een dijkje ter hoogte van 1 M. zou voldoende zijn om te voor- komen dat rijtuigen in het kanaal reden. Spreker meent dat er zeker veel voor te zeggen is, om het verzoek te steunen, want het is inderdaad gevaarlijk, maar Burg, en Weth. hebban daaromtrent geen voorstel, daar het verzoek nog niet door hen is behandeid. De heer De Jager: Het betreft toch maar een verzoek om adhaesie te verleenen en niet de wijze van verbetering De heer Visser: Ik acht het ook zeer gewenscht om ad haesie te verleenen; het biijft altijd gevaarlijk om lungs het kanaal te rijden. zoowel overdag als des avonds, men zit op een oogenblik in het kanaal eu kan er met geen mogelijkheid uitkomen. Het komt er niet op aan hoe men het eventueel wil verbeteren, dat moeten we maar aan de deskundigen over- laten. Ik geloof ook dat de kosten niet zoo hoog zullen zijn. ik zou het echter noodig achten dat in ons adres ookgenoemd werd het zijkanaal naar Axel, want daar is het evengoed noodig. De Voorzitter stemt dit toe; hij begrijpt niet dat dit door adressanten ook niet in hun adres is opgenomen. De heer De MasierEr is geen bezwaar tegen, om mid- delen te beramen tot verbetering, maar men mag toch ook wel eens overwegeu wat men in de plaats krijgt en of men geen andere bezwaren schept. De weg verkeert nu in een ideale toestand, welke zal verdwijnen, wanneer er een tragel wordt gelegd. Dan vervalt het voetpad en moet de weg verlegd worden, terwijl het daaruaast een slijkboel zal worden, bij gebrek aan goede afwatering. Men moet niet r.lleen denken om het rijtuigverkeer, maar mag ook wel eens lettcn op de belangen der voetgangers. De Voorzitter: Verbetering is toch zeer noodig, want er zijn reeds zooveel menschen in het kanaal verdronken. Onder den indruk van zoo'n geval ik was zelf er ook geheel door ontroerd toen ik het hoorde is men natuurlijk meer dan ooit geneigd om te helpen, teneinde tot verbetering te geraken. Nu moet zeker ook wel op de belangen der voet- gaugers gelet worden, maar ik geloof niet dat een tragel voor hen op den weg hinder zou opleveren, als de weg goed onderhouden wordt, wat bij 5s rijkswaterstaat geregeld ge- schiedt. Ik meen dat we gerust kunnen besluiten adhaesie te verleenen en stel dit voor. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. k. Een adres van A. B. de Meijer, welke met referte aan zijn vroeger ingezonden request tot verkrijging in erf- pacht van den grond of een gedeelte daarvan, gelegen naast zijn perceel aan de Westkolkstraat, bij deze ziju verzoek nogmaals beleefd in herinnering brengt, om in den bestaanden toesiand verbetering te brengen. De Voorzitter brengt verder ter tafel het reeds in de vorige vergadering medegedeelde adres van A. E. Bliek, welke den in het vorig adres bedoelden grond, die gedeeltelijk bij hem in huur is, ook in erfpacht vraagt. spreker herinnert dat dit weer de reeds lang hangende kwestie is, beide buren wenschen den grond in erfpacht en kunneu het onderling niet eens worden. De toesia.ud zou er anders veel door verbeteren. In de vergadering van 8 April 19' 3 is ook reeds een dergehjk verzoek hunnerzijds behan deid. Beider verzoek is afgewezen, maar hun aangeraden te trachten tot overeenstemming te geraken. Dat is evenwel niet geschied en de zaak staat nog net als toen. Het gaat maar moeilijk om alles aan een hunner te geven en Burg, eu Weth. stellen dus voor om de verzoeken af te wijzen en hun aan te raden overeen te komen. De heer Moggre Kan die grond niet verkocht worden De heer Van den Hoek: Dat kan niet, omdat een deel bij De Meijer tot 1914 in erfpacht is uitgegeven het deel bij Bliek in gebruik is in huur en elk jaar opzegbaar. Des- tijds heb ik ook reeds voorgesteld den grond te verkoopen. Als de erfpacht eenmaal afgeloopen is zal verkoopen de zuiverste toestand zijn, tenzij beide verzoekers voor dien tot overeenstemming geraken. De Voorzitter atelt voor op de beide verzoeken afwijzend te beschikken en hun in overweging te geven om te zien of ze zelf overeen kunnen komen. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. 1. De Voorzitter brengt in herinnering dat het 24 Maart a. s. 300 jaar geleden is, dat de groote zeeheld Michiel Adriaanszoon de Ruijter werd geboren. Daar men zich in verschillende plaatsen, vooral in Vlissingen, opmaakt om den dien dag feestelijk te vieren, doet spreker namens den burge meester de vraag of de Raad zich soms tot eene commissie wenscht te vormen, om daar ook wat van te maken. De heer De Jager wijst op de berichteu in de bladen, bevatten deze waarheid dan zou een bezoek van H. M. de Koningin aan Zeeland, ook aan Ter Neuzen, te wachten zijn. Hij zou daarom nog wat willen wachten am over dat denkbeeld te beslissen indien de benchteu waar zijn, zal het wel spoedig officieel bekend worden. De heer Visser is het daarmee eens. De heer Van den Hoek ook; deze wijst er op dat, wanneer de Koningin eventueel naar hier komt, de gemeente, zoowel als de ingezetenen, voor uilgaven komen te staan en dat het daarom beter is te wachten, want met alien eerbied voor De Ruijter meent hij dat het geen aanbeveliug verdient de ingezetenen tweemaal op kosten te jagen. ■n. De Voorzitter geeft lezing van het in de vorige vergadering meegedeelde adres van J. A. Donze e. a., waarin wegens gebrek aan voldoende bergplaats van puin en grond en den voortdurenden hinder en last dien zij daarvan onder- vinden, verzocht wordt een yzcren bak aan te sehafFen voor berging van puin en grond, evenais dit is geschied voor berging van beer. Spreker wijst er op dat nabij de nieuwe sluis eene puin- bergplaats bestaat en dat ook voor de toekomst Burg, en Weth. nog eene andere plaats op het oog hebben, maar om, zooals die heeren willen, een bak aan te schaffen, daar kan hij niet mee instemmen. Als de goede puin alleen gehouden werd, zou het zeker geen moeite kosten om die kwiji te raken, maar die wordt gewoonlijk vcrmengd met grond, het gaat lastig om dat uit elkaar te houden. Burg, en Weth. stellen dus voor aan adressanten te kennen te geven dat aan hun verzoek niet kan worden voldaan en dat er thans een bergplaats is en dat ook in de toekomst nog een andere plaats zal worden beschikbaar gesteld. De heer De MasierMen kan toch met die ijzeren bak niet dezelfde bedoeling hebben als met een bak voor de beer Die wordt weggehaald, maar als nu die bak met puin vol is De heer Van den Hoek: 't Zal wel de bedoeling zijn om de lading dan in de Schelde uit te storten en er zou dus een aiadsr soort bak voor noodig zijn. Maar er w een plaats, waar is, dat het gebruik daarvan nog al wat te wenschen overlaat en dat we er dikwijls iemand naar toe moeten sturen om het op te ruimen. We krijgeu herhaaldelijk hierover aanschrijving van den ingenieur. De puin wordt niet alleen reeds vooraan op het terrein uitgestort, maar soms al in den omtrek. De Voorzitter bevestigt dit en nu spreekt het vanzelf.dat wanneer het terrein vooraan wordt versperd, het later lastig is om er op te komen. De heer De Jager: Maar wat dan, als er geen plaats is? De Voorzitter. Zooals ik zeide is er plaats en ook wan neer in de naaste toekomst deze plaats niet meer kan ge- bruikt worden hebben wij een andere op 't oog. De heer Verbrugge: Vooral in verband met dit laatste geloof ik ook dat er geen bezwaar is het verzoek af te wijzen. Z. h 8. wordt besloten het verzoek a f t e w ij z e n. ii. Eeu schrijven van H. Hartog, d. d. 26 Dec. 1906, waar bij deze te kennen geeft, dat hij heeft verzuimd te inelden, dat hij genoegen neemt met de toekenning der hem door den Raad in de voorlaatste zitting in erfpacht toegestane strook grond. Hopende door deze zijn verzuim te herstellen, heeft hij de eer te berichten, dat hij volgaarne genoegen neemt met het hem toegekende, daar het hem bij de aanvrage voor den ge- heelen hoek slechts als voorzorg gold, dat niet voor zijn iicht- raam in den Noordelijken zijgevel van zijn woonhuis zou worden gebouwd. Op voorstel van dpn Voorzitter wordt z. h. s. besloten het verzoek in te willigen. o. Eeu schijven van de Commissie tot wering van school verzuim te Ter Neuzen, korn, dat met 1 Maart a. s. de ter- mijn verstreken is, waarvoor de leden zijn benoemd, dat de altredende leden zich weder voor eene benoeming beschikbaar siellen, maar dat, voor het geval de Kaad anderen zoude willen benoemen voor de verschillende categorie worden aanbe- volen de heeren B. J. Bcheele, koopman, Jacs. Oppeneer, voerman, J. van der Peijl, onderwijzer, G. W. Versloot, uuder- wijzer, J. de Smidt-Polhoven, A. Tholens Dz. en Th. Brug- geman. De stemming heeft tot uitslag dat met algemeene stemuien worden benoemd de aftredende leden, de heeren P. J. de Deckere, P. Elve, P. M. Geelhoedt, J. C. Jansen, D. van den Ouden, S. van Rees en L. J de Vries. 4. Aangehouden zaken. De Voorzitter geeft leziug van het reeds in de vorige vergadering medegedeelde adres van E. Dekker Az., waarin deze te kennen geeft een straat te willen aanleggen tusschen de Donze-Vi&serstraat en het Nieuwediep. Omtrent dit schrijven wordt door den gemeente-bouwmeester het volgende gerapporteerd In verband met de kennisgeving van den heer F. Dekker Az. te Ter Neuzen, d.d. 24 Norembcr 1906, dat hij voornemens ten Zuiden van- en ongeveer evenwijdig aan- de Ver- b ndingsatraat, tusschen de Donze-Visserstraat en het Nieuwe diep, eene straat aan te leggen, heeft de ondergeteekende de eer Uw College mede te deelen dat de breedte van de straat met de trottoirs aan i Donze-Visserstraat wordt 6,50 M.deze breedte vermeerde ©ver eene lengte van ongeveer 13,M. geleidelijk tot 7,N welke breedte zij behoudt over eene lengte van ongeve 82,M, aansluitende aan het Nieuwediep. De gemiddel breedte is dus minder dan bepaald is in Hoofdatuk Ilart.! der bouwverordening. 2e. de as der straat wijkt aan de Donze-Visserstraat ov eene lengte van ongeveer 13,M. van 0,tot 1,1 Noordwaarts, terwijl de afwijking aan het Nieuwediep ot eene lengte van ongeveer 13 M. van 0,tot pi. m. 2,501 zuidwaarts is. 3«. Voluens de situaties en de opgegeven lengte van straat met de trottoirs is het niet de bedoeling van adressai dat deze aansluiten aan de bestaande klinkerbestrating vani Donze-Visserstraat en aan de keibestrating van het Nieuwedie Het is beter dat deze nieuwe straat wel aansluit aan bestaande klinker- en keibestratingen, waardoor de stra ongeveer 2 Meter langer zou worden. 4e. De lengte van het riool is bepaald op 64 M1., d; 31,M. korter dan de opgegeven lengte van de strai Voorloopig zal dit riool wel lang genoeg zijn Het zal aa sluiten aan een bestaande hoofdriool van de gemeente. Bij overname der straat door de gemeente Ter Netw zal het wenschelijk zijn, dat het riool even lang is als i straat. In verband hiermede zou adressant nu reeds kunm opgeven of het de bedoeling is deze nieuwe straat later a de gemeente in eigendom en in onderhoud over te geven. 5*. Het hoofdriool zal worden gemetseld van Belgiscl klinker in trassj>ecie. Omdat deze straat later misschien door de Gemeente 2 worden overgenomen is het beter nu reeds voajr te schrijv dat het hoofdriool wordt gemaakt van buizen van cement-b-v ton of van cement ijzer systeem Monier, wijd minstens 0,501 te leggen en aan het bestaand hoofdriool aan te sluiten, zooi later door Burgemeester en Wethouders kan worden voori schreven. Onder mededeeling dat Burgemeester en Wethouders den Raad dezer Gemeente geheele of gedeeltelijke ontheffi kunnen verleenen van de in art. 15 B. V. opgelegde vt plichtingen heb ik de eer Uw College te adviseeren het 01 werp, zooals het thans is ontvangen, niet goed te keuren. Het advies der Commissie van Fabricage is om de j vraagde vergunning niet te verleenen, op grond dat de a te leggeo straat blijkens de overgelegde stukken niet a beide einden aan een openbaren weg zal aansluiten en n zal voldoen aan de breedte voorgeschreven bij artikel 15 d bouwverordeniDg, terwijl de riolen niet over de voile len» der straat zullen worden gelegd. Burg, en Weth. stellen voor overeenkomstig dit advies het verzoek af te wijzen. De heer Visser: Kunnen Burg, eu Weth. dan niet aan- geven op welke wijze de heer Dekker dan zijn plan wel zal kunnen uitvoeren De heer Van den Hoek: Den heer Dekker zullen \J*^- secretarie alle inlichtingen omtrent onze bedoeling gegevi worden, maar ik geloof niet dat het in zijn belang is d hier mede te deelen. De Voorzitter stemt daarmede in aan adressant zullt alle inlichtingen worden gegeven, opdat bij dadelijk we opnieuw kan beginuen. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. aang n o m e n. b. De Voorzitter stelt voor om de beslissing op h: verzoek van de heeren Van Weely, te Roozendaal, om bouweu tegenover het postkantoor in de Nieuwstraat, nogi te stellen tot de volgende vergadering, daar deze zaak nt niet voldoende is voorbereid. De heer De MasierDe moeilijkheid loopt nu waarschiji lijk alleen over de rooilijn De vorige vergaderiDg werd 00 nog het veriuocden uitgesproken dat het bouwterrein grond vi de gemeente zou zijn, maar dat bezwaar is nu toch vervalle terwijl wat de vrije ruimte betreft adressanten het wel aan et verkeerd eind hebben, maar er toch overigens genoeg vrj ruimte is overeenkomstig de 2e alinea van art. 28 der boui verordening. lmmers, wanneer het achterliggend terreii bij Oorlog in gebruik, in andere handen overgaat en dai een straat mocht worden aangelegd, dan moet toch d afstand van 25 M. van deze rooilijn gehandhaafd blijven e het is tiet te denken dat anderen het terrein dat zij di verkrijgen zoo diep zouden willen bebouwen. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. juist 0: hetgeen later gebeuren kan met omzichtigheid te werk gaa teneinde later geen misstappen te doen. De heer Visser vraagt of het terrein niet eens kan uitgi bakend worden, dan was het gemakkelijker om er over I oordeelen men zal daar toch een buiging moeten maken. De Voorzitter: Het voornemen is dit nu te doen, de Paa kan dan ook eens zien en de rooilijn vaststellen. Versoek G. van der Peijl afwijking art. 28 der boui verordening De Voorzitter geeft lezing van een adres van G. van de Peijl, zonder beroep te Ter Neuzen, welke te kennen gee! dat hij aan Burg, en Weth. heeft ingediend een stel teeke ningen met de noodige bescheiden, tot het bouwen eene woning aan de Lange Kerkstraat, sectie C no. 2346di hierop door hen geene goedkeuring kon verleend worden, te oorzake niet genoegzaaru open erf achter de woning onbe bouwd bleef; dat hij daarna een tweede plan heeft ing« diend, waar bij op genoegzame open ruimte is gerekent terzyde van de te bouwen woning, zooals de teekening aai geeft en verzoekt hem vergunning te verleenen volgens d pian le bouwen. Daar dit verzoek pa9 is ingekomen, is hierouitrent nog gee voorstel van Burg, en Weth. De heer Van den Hoek deelt mede dat Burg en Wetl geen bezwaar hebben tegen inwilliging van het verzoek, maa dat zij adressant hebben meegedeeld dat hij zich tot de Raad moest wenden, omdat hun college geen toestemmin kan \krleenen. Er is dus geen bezwaar om er over te be siissen. Z. h. s wordt besloten het verzoek toe te staan. Benoemen leden Commissie va?i Fabricage De heeren Wieland, Visser, Van de elde eh De Masiei met 1 Jan. 1.1. periodiek afgetreden als leden der Commissie vai Fabricage, worden herbenoemd en verklaren de herbenoemini aan te nemen. Om vraag De heer Visser vraagt of nog niets kan meegedeeld worde! aangaande het denkbeeld door hem bij de behandeling de begrooting aangegeven, om te trachten andere lampen V krijgen voor de straat verlichting. De Voorzitter antwoordt dat een onderzoek is ingesteld maar dat dit nog geen resultaat heeft opgeleverd. Anden lampen kosten weer veel geld en hij is van meening dat d( verlichting toch niet zoo slecht is. De heer Visser wijst er op dat onlangs in een uatunr kundige voordracht te Middelburg een soort lampen weri besproken die in stroomverbruik driemaal goedkooper waret dan gloeilampen, die hier ook gebruikt worden. Dan zoudet; andere lampen dus ten slotte goedkooper zijn De Voorz tter zegt toe, dat nader ge'informeerd z»\ worden Niemand hierna het woord vcrlangende, sluit de Voorzitie de vergadering. 11 1/ H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2