Laatste Berichten. schijnlijk gemeente St. Oedenroede, 10 minuten afstands van den berg, een boom zijn gelegd. De lokomotief en tender gingen er over heen de trein bleet staanhij was aan een groot geraar zonder ongelukken ontsnapt. De mail- trein kwam direct daarna. Tien jaar geleden is bijna terzelfder plaatse op dezeiver wijze een poging gedaan om den mailtrein te doen derailleeren. - Twee kinderen te Klundert hebben een- zelfde ODgeval gehad, waardoor zij onder geneeskundige behandeling gesteld moesten worden. De een had een erwt in den neus en een ander een knoopje in het oor. Het laatste was zoo erg ontstoken, dat overbrenging van de kleine naar het Ziekenhuis te Rotterdam noodzakelij k was. Te Waalwijk heeft een ontploffing plaats gehad in de gasfabriek, staande in de kom der gemeente. Een der zuireringskisten was uit elkander gesprongen en door den kolossalen luchtdruk werden de muren uit elkander gerukt, het dak afgeworpen, de ramen, kozijnen en deuren van de tegenovergelegen woningen ingedrukt, de lam pen ran de zolders geworpen, dit alles over een afstand van wel 50 meter't was een groote rerwoesting. Brandweer en politie waren spoedig ter plaatse, omdat groot gevaar voor eene her- nieuwde ontploffing bestond, daar nog in het- zelfde lokaal een tweede zuiveringskist aan we zig wasgelukkig werd dit afgeweerd en de brand, in een paar uur gebluscht. W onder dat er op het drukke uur, 's middags omstreeks half vijf, juist niemand voor de fabriek was, en ook geen werkman in dit ge- deelte der fabriekalleen werden eenige per- sonen ia de tegenover gelegen woningen door glasscherven gewond. De oorzaak is nog niet bekendmen denkt aan lekkage. Assurantie dekt de schade. Naar aanleiding van het bericht, dat in het ziekenhuis te Wiesbaden een 37jarig bouw- kundige aan een versteeningsziekte overleden was, wordt aan het ,Hbl". meegedeeld, dat in ons land twee zulke gevallen bekend zijn. In het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden sedert jaren twee patienten verpleegd. die lang- zaam tot versteening overgaan. Een hunner, een Dordrechtenaar, vertoefd er reeds 12 jaren. Tan de voeten tot zijn halve bovenlijf ig reeds versteend, evenals zijn armen tot aan de polsen. Hij bespeelt op kunstige wijze een mondharmo- nika, die hij aan een stok bevestigd en met zijn nog beweegbare ringers naar zijn mond brengt Het grootste gedeelte van den tijd brengt hij. in den tuin liggende door op een van een rustbed voorziene baar. Hij is zeer opgeruimd en krijgt veel bezoek. De andere patient wordt een 9tal jaren in hetaelfde ziekenhuis verpleegd, doch is in tegen- stelling van zijn lijdensgenoot, geheel krom. Zijn knieen raken bijna zijn hoofdhij kan geen andere houding aannemen daar het meeren- deel van zijn ledematen versteend is. Kon eerstgenoemde patient nog met gemak en zonder inspanning spreken, laatstgenoemde kan slechts moeilijk klanken voortbrengen, die alleen door de verpleegster verstaan worden. Gevecht met een hond. Een verschrik- kelyk gevecht met een hond werd meegedeeld aan het politiebureau te Rockford, in Essex. Een postbode, Joseph Pudney, ging in den nacht naar huis, toen een groote Iersche terrier op hem toesprong en in zijn beenen beet. Hi] sloeg het dier van zich af, maar het viel hem weer aan. Pudney trapte het beest tegen den grond. Toen viel de hond hem voor den derden keer aan hij zag kans hem nogmaals van zich af te werpen, maar onmiddellijk vloog het woedende dier hem weer aan. Pudney riep om hulp een oude dame, die door het lawaai van het gevecht wakker was geworden, wierp een stok uit 't raam, waarmee Pudney zich zoolang verdedigde, tot hij en de hond geheel uitgeput waren. Thuisgebracht, bleek het, dat Pudney achttien verschillende beten had gekregen. Den eigenaar van den hond, Henry Turner, werd aangekondigd, dat hij den hond onmiddel lijk moest dooden en de kosten vergoeden. Een politieagent zei, dat hij van tevoren Turner gewaarschuwd had voor de woestheid van den hond, daar het dier dikwijls menschen op straat lastig viel. 't Was Zondagavond omstreeks elf uur. Ergens in 't Oosten lagen de bewoners van een-hoog in dien halven dommel, aan den slaap voorafgaand en vaag vernamea ze een druk gedraaf en lawaai bij de buren boven hen. Wat een leven, fluisterden ze. Toen hoorden ze iemand de trappen af hollen, De buitendeur sloeg dicht, daarna werd het stiller en ze dutten weer in. Maar even later schrokken ze opnieuw wakker. Wordt er geklopt vroegen ze elkaar. Samen geluisterd en toen 't bed uit. Op de gang stond mevrouw van twee-hoog, bevend. Meneer was naar de politie. Op het warandeplat liepen mannen heen en weer met een lantarentje en die wilden 't huis in. Ze waren van de politie, zei-en ze, toen meneer er naar gevraagd had. Maar dat kan iedereen wel zeggen en hij was nou naar den politiepost in de buurt gegaan om te infor- meeren. Uit angst was ze naar beneden ge- komen en had /geklopt." 0, ik hoor ze al op den zolder loopen, riep plotseling mevrouw van een hoog en meneer besloot om dan maar eens te gaan kijken »opeten zou'en ze je niet Hij klom de trap naar den zolder, op waar hij licht schijnen zag en stond vooreen paar politiagenten met een brandend eindje kaars op een schoteltje. Ze waren, toen ze niets meer hoorden, maar naar binnen geklom- men, want ze zochten naar dieven. Een paar huizen verder had de dienstbode, toen ze naar bed wilde gaan, dat bed beslapen gevonden en 't raam van haar zolderkamertje open. Aan alles kon je zien, dat er een //dief" was geweest, vertelde ze rillend aan haar mevrouw. Meneer was om de politie gegaan en deze was nu komen zoeken. Inmiddels kwam meneer van twee-hoog weer thuis en bevestigde het verhaal, het nog aan- dikkend met lugubere bijzonderheden omtrent een brieve met de mededeeling ik kom terug in het beslapen bed gevonden. Maar op den zolder vond men de dieven niet en achter de weer er uitklimmende dieuders werden de zoldervensters secuur gesloten. De menschen van een-hoog gingen weer naar bed, maar voor ze sliepen en dat duurde heel lang hoorden ze hun buren al maar luid praten en zwaarstappend sjouwen. Doch eindelijk dutten ze toch in en het heele geval was tot den volgenden morgen vergeten. Toen vertelden de buren van twee-hoog, dat ze voor alle securiteit de deur voor de zoldertrap zwaar gebarricadeerd hadden//je kon toch maar nooit weten En verder op den dag vernamen ze, dat van de dieven geen spoor te vinden geweest was en nog minder van een briefje. Dat niet de dienstbode, maar mevrouw het geval ontdekte en dat het gansche verhaal door de dienstbode was verzonnen, wijl ze niet weten wilde, dat ze des middags een poos op bed had gelegen. De keuken van den Shah van Perzie gelijkt met haar pilaren van marmer en onyx, een plafond in lakwerk en massief zilveren fornuizen meer op een paleis dan op een ge- wone keuken. Ook de pannen, kranen, tan- gen en zelfs de koffiemolen zijn van zilver. Daarenboven is het keukengereedschap, van de braadpannen tot de potlepels toe, van koper- verguld. Zelts is al het vaatwerk van Muzaffr- ed-Din van massief goud en menige schotel met edelgesteenten iugelegd, alleen een waarde van 200,01)0 gulden vertegenwoordigend. Volgens den reiziger, die deze bijzonderheden meedeelt en alle schatten van den Shah gezien heeft, moet hun waarde stellig meer dan 12 '/2 mil- lioen gulden bedragen. Gevecht in een hotel. Maandagavond kwam in het Grand Hotel te St. Petersburg een jonge man aan, bestelde de beste kamer en toonde een buitenlandsche paspoort. Laat op den avond, toen een dienstbode de laatste ronde door het hotel deed klonk een schot uit de kamer van den nieuwen bezoeker en een kogel ging haar rakelings langs het hoofd. Zij vluchtte, gillende naar de kamer van den hotelhouder, die evenals een der kellners ook op een kogelregen onthaald werd. Er werd om de politie getelefoneerd en deze die spoedig ter plaatse was, werd begroet met kwaad gemeende saluutschoten van uit het venster. Toen zij het hotel was binnengedrongen werd in de corridor op haar gevuurd en werd zij met een bom gedreigd. Zij was gedwongen terug te schieten. Toen snelde zij de kamer binnen, waar zij den vreemdeling dood vond. Men weet niet of hij zichzelf doodde of gedood werd door den kogel van een der politieagenten. In zijn kamer vond men de asch van pas verbrande papieren en een lessenaar. Het heele hotel was in opschudding en van alle kanten kwamen de gasten uit hunne kamers Snellen. Men gelooft, dat door zenuwachtigheid of een toeval een schot was afgegaan voor de vreemdeling de misdaad, die hij zich had voor- genomen, had gepleegd. Alle merken en letters op zijn kleederen waren verwijderd zoodat zijn ideutiteit niet kan worden vastgesteld. Uit Bazel wordt Rericht, dat daar Zon dagavond om halfacht in de geheele stad het gas tien minuten lang niet heeft willen branden. Tegelijkertijd is er een lichte aardbeving waar- genomen. Ter verklaring van het groot aantal slacht- offers bij den brand in de fabriek te Geispolts- heim worden nog de volgende bijzonderheden gemeld Uit een heetgestookte kachel moet op de een of andere wijs een vonk zijn overgesprongen naar een mand met afval van celluloide, een met katoen en kamfer doortrokken stof, die buitengemeen brandbaar is. Onmiddellijk verhief zich een geweldige verstikkende vlam, vlak bij de deur. Den uitgang versperd ziende, trachtten de werklieden en de meisjes zich uit de nauwe werkkamer te redden door de vensters. Maar deze waren alle door hecht traliewerk afgesloten en het was den wanhopigen onmogelijk hun iichaam er door te wringen. Een meisje snelde door de vlam voor de deur, maar schriklijk verbrand ontkwam ook zij het lot harer vrienden en vriendinnen niet, van wie er slechts vier door de toegesnelde lieden, die met bijlen de tralies stuksloegen, naar buiten werden ge- trokken. Na twee of drie minuten zweeg daarbinnen het hulpgeschreeuw. De brandweer kon niets uitrichten. De fabriek brandde geheel uit. In den uitersten hoek van de zaal is een gruwelijke hoop verpulverde schedels en beenderen ge vonden. Een dame van 60 jaren heeft te Praag in een plotselinge vlaag van krankzinnigheid haren tien jaar ouderen man vermoord en zich met het lijk in een kamer opgesloten. De politie brak de deur open en vond de krankzinnige rustig te bed liggen naast het lijk van den verslagene. De heele kamer echter was omgehaald en het huisraad stukgeslagen, waaruit men opmaakte, dat er tusschen het echtpaar een hevige worsteling had plaats gevonden. De vrouw weigert antwoord te geven op elke vraag, die men haar doet. Zes meisjes hebben een 18jarigen kappers- bediende in Berlijn het leven zoo zuur gemaakt, dat hij ten slotte zelfmoord gepleegd heeft. De meisjes, naaistertjes en fabrieksarbeidsters, die hij in danshuizen had leeren kennen, ver- schenen herhaaldelijk op den zelfden tijd voor den kapperswinkel om hun //verloofde" af te halen. Dat gaf, zooals zich denken laat, relletjes, en de kappersbediende met Don-Juanneigingen werd eindelijk zoo in het nauw gebracht, dat hij den kapperswinkel vaarwel zei en na een tijdje te hebben rondgedoold, in een koffiehnis door een schot een eind aan zijn leven maakte. Dat 't geven van Nieuwjaarsfooien te Parijs een fabelachtigen omvang heeft en ieder de hand waagt uit te steken, blijkt uit't volgende typische geval, dat zich dezer dagen voordeed op een politiebureau en door den briefschrijver van v't Nieuws" wordt meegedeeld; Daar kwam een havelooze, oude man den commissaris zijn nieuwjaarswensch aanbieden. z/Ik ben het afgeloopen jaar 86 malen voor u gebracht, meneer de commissaris, zei hij en nu kom ik voor deze gelegenheid alleen; dat is toch zeker wel een vijffrancstuk waard". De commissaris nam de vrijpostigheid goed op en schonk den man den rijdsdaalder. Een zonderling geval heeft zich te Min neapolis, in Amerika, voorgedaan. In een hos- pitaal dier stad overleed, op den leeftijd van 11 jaar en 2 maanden, een knaap, James An derson genaamd, die alle eigenschappen ver- toonde van een afgeleefden man. Toen hij 6 jaar oud was werd zijn haar grijs, op zijn 8e jaar verzwakte zijn gezichtsverinogen zooals aan het einde van een lang leven, op 9jarigen leef tijd knikten zijn knieen onder het gaan en moest hij steunen op een stok. De geneesheeren ver- klaren, dat zijn voornaamste organen alle eigen schappen vertoonen van die van een 70jarigen man. Wat sullen we onsen soon laten worden In al de vijftien jaar dat zij gehuwd zijn, hebben de echtelieden Paneton te Parijs maar een verschil gehad. Als de man, metselaar van beroep, 's avonds te 7 uren thuis komt, om te eten, is hij gemeenlijk niet bijzonder in zijn humeur, gaat brommerig zitten en zegtbe- roerd ambachtwat een domme streek van vaders, om hun kinderen metselaars te laten worden dat zal mijn zoon niet overkomen, waarachtig niet. Je hebtwel gelijk, antwoordde dan vrouw Paneton, terwijl ze de soep opschept. Hij wordt kastenmaker, zegt Paneton. Een mooi ding, kasteumaker als ik mijn zin heb, wordt hij draaier. Draaier repliceert Paneton dat nooit van mijn levenik ken wel tien van mijn vrienden, die van hun kinderen draaiers hebben gemaakt nu zij hebben dan ook raar gedraaid. Dat verbeeldt jij je maar, maar hij zal toch draaier worden. En ik zeg je. dat hij kastenmaker wordt. Hij, mijn zoon, een lijmpot, dat nooit. 0, ontaarde moeder, ik wist het wel dat je een beul voor je kind zoudt wezen. Wie noem je een beul Kijk liever naar jezelf, slechte vader. Ik, een slechte vader. Dat laat ik me niet zeggen Paneton grijpt naar 'teen of ander huis- meubel en werpt het zijn ega naar 't hoofd. Deze antwoordt met een ander projectiel en zoo gaat telkens het lieve leventje van voren af, tot de buren tusschenbeiden komen. Het curieuse van het geval is, dat het waar- dige echtpaar in 't geheel geen kiuderea heeft noch in al die 15 jaar ooit gehad heeft. De geschillen over Paneton Jr. in spe liepen eindelijk zoo hoog, dat de buren een klacht indienden bij den. commissaris van politie, wat tengevolge had, dat het echtpaar voor den rechter verscheen. Getuige Blanchard heeft het woord Paneton en zijn vrouw zijn de beste men schen, die men zich denken kan, maar zij liggen altijd met elkaar overhoop over iets, dat aller- vermakelijkst zou zijn, wanneer het niet verge- zeld ging van een ondraaglijke ruzie en buren- gerucht. Stel u dan voor, mijnheer de president, dat die menschen geen van beiden erg jong meer zijn en dat zij nooit kinderen zullen krijgen. Dat maakt hen kregelig, maar dat kunnen wij buren toch niet helpen. We hebben het hun dikwijls genoeg gezegd als je zoo voortgaat, zullen wij de politie gaan waarschuwen. En ik zei dikwijlsbeste menschen, stel je toch zoo kinderachtig niet aan, want ge krijgt immers toch geen kinderen. Trouw PanetonDaar weet je niets van, mijnheer Blanchard; je moet niet spreken over dingen, waarvan je geen verstand hebt. Blanchard Waarvan geen verstand Paneton Dat zult ge over eenigen tijd zipn. Blanchard Ik moet eerlijk bekennen, mijn heer de president dat Paneton en zijn vrouw in de laatste dagen erg vroolijk waren. Of dit nu is tengevolge van de klacht bij de politie, of om eene andere reden, dat weet ik niet. Paneton Niet omdat wij bij den commis saris moeten komen, maar om iets heel anders, dat zult ge later wel hooren, mijnheer de pre sident. Ik zweer u, dat wij geen ruzie meer met elkaar zullen hebben. Daar steek ik miju hand voor op. Yrouw Paneton Ik allebei mijn handen. De presidentGy stoort dag aan dag de rust van de buren met uw hevig kabaal en dat om het ambacht dat ge een kind wilt laten leeren, 't welk ge niet eens bezit Paneton 0 ja, maar dat zal nu wel komen. De rechtbank veroordeelt beide echtelieden tot 5 franc boete wegens nachtelijk burengerucht. Paneton Voor mijn part betaal ik maar hij zal toch kastenmaker worden. Yrouw Paneton Neen draaier. De presidentDaar beginnen ze waarachtig weer. Laat die menschen heengaan. Zij gaan heen. Hij zal kastenmaker of draaier worden, dat is duidelijkmaar als het kind nu eens een meisje is New-York, 15 Jan. De Western Union Tele graph Company heeft berichten ontvangen, volgens welke de stad Kingston (eiland Jamaica) door een aardbeving is verwoest en een groot aantal menschen omgekomen is. New-York, 15 Jan. In overeenstemming met een telegram van St. Thomas, meldt het Deensch- Westindische telegraafstation te Hollandbay, dat de gemeenschap Dinsdagavond over de land- iijnen hersteld was tot binnen 5 mijlen van Kingston, waar de schokken voortduren en iedereen buiten de bouwvallen kampeertde stad staat in brand. Gsmee^Braad van Axel. O O o O Zitting van 14 Jan. 1907. Tegeuwoordig alle leden, uitgezonderd de heer Dreg- mans. Voorzitter de beer D. J. Oggel. Secretaris de heer J. A. van Vessem. L>e Voorzitter opent de vergaderiig en wen6cht den leden een gelukkig nieuwjaar waarvoor de beer De Feijter als tolk der vergadering zijn dank betuigt, en eveneens de beste wenschen voor bet jaar 1907 aan- biedt. Hierna worden de nolulen van de vorige vergadering gelezeu en onveranderd goedgekeurd. 1. Mededeeling ingekomeu stukken. Brief van deu iieer Dregtnans, houdende kennisgeving dat bet hem door opgekoraen onvoorziene omstandig- beden niet mogelijk is de tegen beden belegde vergade- dering bij te wonen. Missive vau Gedep. Staten dezer provincie dd. 14 Liee. 11. boudeude terugzending van een exemplaar van de goedgekeurde gemeente-begrooting voor 1907. Alsvoren dd. 21 Dec 11. houdende kennisgeving dat bet raadsbesluit dd. 4 Dec. j.l. tot instelling eener paar- demnarkt in de inaand Januari door ben wordt goed- gekeurd. Kennisgdvingen van de heeren J. A. Dregmans, J. Verijzer, A. kisselbrugge, M L. van Vessum, A. E C. Kruijsse, Ph. J. van Dixhoorn en B. van Ruijven dat zij hunue benoeming tot lid der Commissie tot wering ran Scboolverzuim aannemen. Kennisgeving van den beer A. J. Claessens oat bij zijne benoeuiing tot lid van voornoemde Commissie niet aanneemt. Kennisgeving van den beer A. E. C. Kruijsse dat bij zijne benoeming tot president van het Aigemeen Burgelijk Armbestuur aanneemt. Brief van de Gezondbeidscommissie te Ter Keuzen houdende mededeeling, dat tegen de aangegeven wijzi- gingen in de bouwverordening bunnerzijds geen bezwaar uesuiat. Allen worden voor kennisgeving aangenomen Alsvoreu waarbij zij de tusschenkomst van den Raad inroept in zake bet aanbrengen van verbeteriugeu door hunne Commissie noodzakelijk geacbt eu waariu dooi Burg, eu VVetb. geen beslissing omtrent hun advies werd genomeu. lie verbeteriagen betreffende de navolgende toestanden Mestvaalt pereeel A 302. Tergaarput A 333. Riool nabij A 362. Afwatering marktplein en steenkolenpakbuis pereeel A 104. Op voorstel van den Voorzitter namens Burg, en Weth. wordt z. b. s. besloten aan de Gezondbeidscommssie mede te deelen dat de Raad zich met het door Burg en VVetb. dd. 29 Dec. jl. aan Uwe Commissie gericht schrijven vereenigd om na de vaslstelling van de bouwveroidening gevolg te geven om de toestanden te verbeteren. S a m Q_ 14 15 14 15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2