Openbare Vergadering L J. F. VAN DALEN, ERWTEN en HAVER, schutteva£r, Tandarts Belasting op de openbare verraakelpheden. Advertentien. De dankbaarheid van een inwoner van Vlissingen. Zie Op ruimings-^talage. GOEDKOOPE WIGKEL, Ter Neuzen. Lezing van den heer Bartman, La van Waesberghe-ianssens, Rechtstreekschen invoer van Ch. Michiels—Vandensteen. Te koop voor den zaai V00RHANDEN: bevattende een kaart der Wester-Schelde. Ter Neuzen. Firma P. J. VAN DE SANDE. A BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. -t> Westkolkstraat 20. het beest gegeten maar zouden, daarvan hield ik my overtuigd, de rest niet vergeten. Op de plaats, waar het aas lag, boog zich een vrij diepe rivier naar zee af, zoodat het mij gemakkelijk viel de schildpad door een haag van in den grond gestoken boonitakken af te sluiten. Ik liet in die haag twee openingen, voor beide legde ik een idem, zonder anker met een stevige rottan had ik er ecbter vrij zware takken aau vast gemaakt om het spoor van de eventueel vluchtende dieren gemakke lijk te kunnen volgen. Dicht in de buurt maakte ik voor mij een schietsfand, van waar ik de klemmen beide onder schot had. De maan was 10 dagen oud, dus de omstandigheden waren zoo gunstig mo- gelijk. Alleen was het zaak goed uit te kijken, omdat de golfslag op het strand en de branding iets verder in zee elk geluid verdoofde. Toen de zon onderging, nam ik mijn plaats in en het zal zoo ongeveer half zeven zijn ge- weeat, toen ik plotseling meende twee beesten langs den boschrand te zien galoppeeren. In een oogenblik waren zij vlak in do buurthet was het tijgerpaar, dat zijn achtergelaten prooi kwam verslinden. Een twintigtal meters van bet aas hielden de wilde dieren plotseling hun vaart in, aarzel- den en gromdenzij hadden de verandering opgemerkt hun prooi was gebarricadeerd Maar lang duurde de aarzeling nietplotseling 3choteu beiden weer vooruit en het was of zij wedijverden, wie er het eerst zou zijn. Daar daverde een gebrul boven de branding uitde eerste tijger zat in de klem. Het dier deed een kolossalen sprong, kwam in bet voile maanlicht te staan. Het stond recht overeind, met de klem aan zijn rechter voorpoot, woedend in de ijzeren veeren bijtende en op mij toe- loopende. Voor ik schieten kon, volgde een tweede gebrulook de andere tjjger was ge- vangen. Ik ioste daarop mijn eerste sehot en trof den meest nabijzijnden tijger in de elleboog van den linker-voorpootde kogel bleek later den kop te hebben geschramd. Het tweede schot velde het dier neer het projectiel had de hersenpan verbrgzeld. Op het tweede schot maakte de tweede tijger, die te voreu zich met niets had bezig gebouden dan in de klemijzers te bijten, een sprong in de richting der rivier. Het dier dacht die blijkbaar te kunnen over- zwemmen, maar de tak aan de klem gebonden, ging mee te water, ankerde daar in den bodem vast en toen ik den oever bereikte, had het. wateroppervlak zich al weder boven dier, tak en klem gesloten. Dien nacht liet ik het dier waar het was i den volgenden morgen haalden mjjn helpers het met veel moeite uit de diepte ophet noodlot had den woudkoning den dood door verdrinking bereid. Uit bovenstaand verhaal blijkt, dat er op Java nog op groot wild te jagen valtmaar men moet een beetje ver uit de buurt gaan en er wat voor over hebben. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Reeds meermalen vernam ik ook uit uw blad betreffende de nieuwe bestratingen in onze veste uitgevoerd, opmerkingen, 't zij ten rechte, 't zij ten onrechte. Voor zoo ver mij bekend werd echter nog niet gewezen op de onpractische wijze, waarop het klinkerpad gestraat werd nabij de z. g. n. Roeiersgang. Ter plaatse wordt dit pad n. 1. plotseling met eene trede afgebroken wat reeds vele wandelaars ouaangename gewaarwordingen heeft bezorgd ondergeteekende bij v. zelts een verstuikt been. Hier ware m. i. toch, hoewel niet met de uitvoering van dergelijke werken bijzonder op de hoogte, eene betere oplossing te vinden, door bedoelde bestrating vloeiend in het lagere gedeelte te doen overgaan. Hopende dat dit schrijven er zal kunnen toe bijdragen dat deze zeer wenschelijke verbetering tot uitvoering moge komen. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Ter Neuzen. EEN WANDELAAR. f VLAG. NAAM. M». Van *n naar. Lading Rotterdam, 7 Januari. Binnenl. Granen. Aanvoer gering door afwezigheid van Beurtsehippers wegen* ijsgang in de rivier. Ook in de eerste helft van Januari is gewoonlijk stilstand, daar de meeste schippers uit Zeeland niet varen. Men noteertZeeuwsehe Tarwe 6,75 a 8,per hect. en per 100 kilo 7,50 a 9,50 Rogge per hect. 5,25 a 6, Wintergerst 5,a 5,50 Chevalier tot 6,Gerst per 100 kilo 8,a 8,90 Haver 6,80 a 7,50 en per hect 3,a 4,80 Paardenboonen 7,Witteboonen 13, - a 14,25 Bruineboonem 8,a 9,50 Kookerwten 8,50 a 9, Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo /190 a 210 Rogge per 2100 kilo/140 a 141 Gerst /130 a 133 Amerik. Mais 122 a 125 per 2000 kilo. M e e 1. Prima inlandsch /10.75 a /ll,75 le soort 10,a 10,50 Zeeuwsehe Tarwe- bloem 11,25 a 12,Prima Belgisch 10,75 it f 11,75; Prima Amerik. patent /ll,50 a /12,50 le soort /10,50 a 11,25 Inl. Roggebloem 9,50 a /10,25 per 100 kilo netto. Runderprijzen 52 a 80; stiere* 48 64; kalveren 80 a 110; schapen 40 a 50 varkens 44 a 49 cent, alles per kilo. Melkkoeien 125 a /270 Kalfkoeien 180 a 300 Yaarzen 75 it 140 per stuk. Aardappelen als voren. Boterprijzen in vaten gemiddeld 60. Zeeuwsehe eieren 7,10 a 7,25 per 100. Petroleum on ver ander d. .T ava-koffie 35. Dito Santos 23 cent. Beetworte 1-suiker 10*/8. ZEETIJDINGE IV. Van 4 tot en met 6 Jan. Van 4 tot en met 6 Jan. werdea langa de Oostsluizen alhier 13 binuenvaartuigen op- en 31 afgeschutdoor de Westsl. 4 op en 7 af- geschut. Positie der stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 8 Jan. VVoensdag 9 Donderdag 10 Vrijdag 11 g Zaterdag 12 Zondag 13 g Maandag 14 g 7.41 8.51 10.2 11.10 0.37 1.28 8.15 9.27 10.36 11.42 12.10 1.3 1.53 Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zijne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Vlissingen zijne volgende verklaring te publiceeren De heer J. Ossel, wonende Lange Zelke 136 E,. te Vlissingen, meldt ons Sedert ruira drie jaren klaagde ik over de nieren, ik had steeds verschrik- kelijke pijn in den rug en in de lendenen en was immer aangedaan met een door en door vermoeid, afgemat gevoel hetgeen zich reeds 's morgens bij het opstaan openbaarde. Mijn eetlust was zeer verminderd en ik was zeer neerslachtig en moedeloos, toen men mij opmerk- zaam maakte op Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Op aanraden van een vriend begon ik deze on- middellijk in te nemen en dit was mijn geluk, want na een paar dagen gevoelde ik reeds dat ik opknapte en veertien dagen later was de pijn geheel en al verdwenen. *Uit erkentelijkheid zal ik steeds gaarne de uitstekende hoedanigheden van Uw Pillen bekend maken en ik geloof dat ik daardoor teveas vele nierlijders een dienst bewijs. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig u hat publiek te maken op elke wgze die U goeddunkt. Verwaarloos nooit een pyn in den rug. Het het spit, zegt gij, en gaat van zelf weg, zooals het gekomen is, maar dat is niet zoo, want al schijnt het weg te gaan, het komt veel ernstiger terug. Deze pijn in dea rug is ge- woon nierziekte en de natuur waarschuwt U op deze wijze dat Uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afvoeren van het bloed, dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een overtuigend bewijs daarvan. Verzeker U datmenUde echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die den heer Ossel gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijg- baar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een of 10.voor zes doozen. Heden overleed onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder IDA PHILIFPINA JACOB A HAZENBERG, geb. Hennkqctn, in den ouderdom van 67 jaren. ML A. J. HAZENBERG. J. D. F. H. HAZENBERG. iD. F. V1NKEHazbnberg. Alkmaar. |d». H. E. V1NKE en kinder»n. A. J. HAZENBERG. Rotterdam, 1 Januari 1907. Nieuwehaven 126. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Volstrekt eenige kennisgeving. Met dauk voor de ontvangen blij- ken van belangstelling bied ik weder- keerig mjjn gelukwenschen aan. h 1Q07 WORTMAN, gin Burgemeester van Zaamslag. - - - - H. VEBHOEVEff. - - - der Vereeniging „Vergunning" Afdeelinn „Ter Neuzen en Omstreken," op de bovenzaal van den heer J. Schepens, op Donderdag ID Januari 1907} des namiddags 3 uur. met het onderwerp De toepassing dor Drank wet en hare gevolgen. Vergunninghouders, die nog geen lid zijn der afdeeling worden beleefd maar dfingend ver- zocht deze vergadering bij te wonen. Namens het Bestuur der afd., C. N. VAN DUKE, Secretaris. AANVANG van den nieuwen cursus op I Februari a. s. Aangifte van nieuwe leerlingen bij den Directeur. zal met ingang van 15 Jan. a. s. gevestigd zijn (Westkant)- Nieuwstraat N°. 32, .TER NEUZEN. (Kantoor alle werkdagen, behalve des Maandags. geopend van 91/31 uur). Belast zich met aan- en verkoop van effecten op Binnen- en Ruitenlaudsche heurzen. Dock 124, Gent(Belgie). Telefoon962. Telegram-adresMichiels - Charbons - Gand. gegroeid in den polder BORSSELEN. J. WOLFERT Hz., Neuzenpolder. DE Schippersalmanak Prijs 40 cent. Ook verkrijgbaar bij den heer M. i. ADRIAANSEN. Mijnheer de Redacteur Zeer terecht is door X in uw vorig nummergewezen op een bepaling in het voorstel van den heer Moes tot invoering eener belasting op de oper.bare vermakelijk- heden, die zou doeu vernaoeden dat deze door een ander motief tot zijn voorstel is geleid, dan hij in zijn toe- lichting aangeeft. De lieer Moes schrijft daarin tot zijn voorstel gekomen te zijn met het oog op den ongunstigen toestand der gemeentetinancien. Hij wil dns uit het verlangen naar ontspanning, naar vermaak, der ingezetenen, rnunt slaan tot stijving der gemeentekas. Daar is wat tegen aan te voeren, maar ook wat voor, want al is een gepaste ontspanning voor den ruensch ook een levensbehoefte, het is toch eeriiger- mate een luxe. Als zoodanig beschouwd kan het dus geacht worden te zijn eene belasting op weelde. Wanneer het nu evenwel de bedoeling van den voor- steller is munt te slaan uit een weelde-artikel, waarom wil hij dan slechts em deel der vermakelijkheden trefien, n. I. alleen die welke in herbergen en tapperijen worden gebouden Is en blijft een instrumentaa! concert, een zanguit- voeriag, een vertooning met de bioscoop, of sciopticon en dergelijke niet eene verraakelijkheid, onathankelijk van het lokaal waarin deze gehouden worden Het is immers te doen om eene belasting op de ver makelijkheden Er schuilt daar een addertje onder het gras dat m. i. niet bevorderlijk is aan de invoering eener belasting tot stijving der gemeentekas. Er zit politiek in dat voorstel, daar er uit zou voortvloeien dat de vermakelijk heden eegeven door menschen van de e£ne richting bijna altijd, die van eene andere richting bijna nooit belastingplichtig zouden zijn, omdat de laatstbedoelden op eene enkele uitzondering na hunne uitvoeringen niet houden in eene herberg of tapperij. Het is reeds gebleken dat het met zoo'n belasting niet erg vlot, als de politiek in 't spel komt. Bij gemengde stemming werd in 1893 zoo'n belasting ingevoerd. Een politieke meerderheid diende in 1903 een verzwaarde verordening in, bij de stembus werd die meerderheid minderheid, waarna de toen de meerderheid hebbende politieke partij een zoo verzwakte verordening indiende, dat de opbrengst ongeveer nihil zou worden en daarom de belasting geheel verviel. Nu is weder bij gemengde stemming tot invoering besloteri, maar zietnu bevat het voorstel tot regeling der belasting aen politiek denkbeeld, nu komt er een beslist partijdig voorstel. Dit kan m. i. niet aan het duel bevorderlijk zijn en de voorsteller heeft daarmee zijn eigen doel voor'oij ge- streefd. 't Is te hopen dat de Raad daarop niet zal ingaan, maar het kwam me nuttig voor, Mijnheer de Redacteur, hierop de aandacht te vestigen. Dankende voor de plaatsing. Ter Neuzen. Ter Xenzeo. Huwehjks-aangiften. 5 Jan. Hen- drik Kooiman, oud 30 j jm. en Virgenie Elena van Wijck, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Jan. Anthonie Cornelis, z. van Jo hanna Snap Reinier en Johannes, zonen van Jan Pieter Jonkman en Anna Cornelia Harms. 5 Jan. Joziria, d. van Izaak Romeijnsen en van Christina de Jonge. Willem Adriaan, i. van Abraham Jacobus Faas e» van Willemina Janna van Drongelen. Overlijden. 5 Jan. Johannes Jonkman, oud 3 d., z. van Jan Pieter en van Anna Cornelia Harms. Axel. Geboorten. 20 Dec. Johanna Elisabeth, d. van Pieter Goossen en van Francois® Schoonakker 22 Dec. Daniel, z. van Geleijn Ringelberg en van Maria Alida Meeusen. Martha Debora, d. van Pieter van Alten en van Santir.a Wyna. 23 Dec. Christiaan, z. van Christiaan Hollebek en van Elizabeth Wolfert. 26 Dec. Tanneke, d. van Marinus Dieleman en van Cornelia Wijna. 29 Dec. Mathilda Augusta, d. van Edumondus Leopoldus de Coninck en van Eulalia Breepoel. 30 Dec. Elisabeth, d. vaa Abraham Dieleman en van Adriana Hollebek. Overlijden. 24 Dec. Jan van de Wege, oud 2 m., z. van Jan en van Barbara de Footer 25 Dec. Johannes Pieter Kruijsse, oud 36 j., z. van Eugenius Alexander en van Helena Pieternella Meertens (beiden overleden). Iluek. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Dec. Marinus de Blaeij, oud 22 j jm. en J acorn ina Meertens, oud 22 j jd. Pieter de Vos,oud20j ,jm. en Pleuntjede Bree.oud 21 j.,jd. Geboorten. 19 Dec. Abraham Jan en Jan Abraham, zonen van Johannes Cornelis van Hoorn ea van Cornelia de Vroe. 22 Dec. Magdalena Cornelia, d. van Jan de Bree en van Aagtje Bakker. 28 Dec. Maria Aaltje, d. van Wi lem Jansen en van Maatje Donze. 31 Dec. Adriaaa Dirk, z. van Jan Rinkkoud en van Maria Jansen. Stoppeldijk. Huwelijks-aangiften 28 Dec. Al- phonsus Marie Francies Cornelissens (van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude), oud 28 j., jm. en Maria de Nijs, oud 26 j., jd. Overlijden. 17 Dec. Pieter van Leuven, oud 81 j., echtg. van Maria Ludovica Geilleit. 19 Dec. Gijsbrecht Hermans, oud 72 j., echtg. van Dorothea de Bruija. 20 Dec. Emanuel Franciscus de Maat, oud I j., z. van Alphonsus en van Anna de Schepper. 23 Dec. Apolonia Dorothea Borm, oud 60 j., echtg. van Johan nes Levinus Stallaert. 28 Dec. Agnes Maria Louisa Kriecbaart, oud 2 m d. van Ddsird en van Rosalia van Cam pen. Eng. s.8. Noor. 8.8. Nederl. «.8. Eng. sch. idem EDg. 8.8. Noor. s.8. Eng. 3.8. Noor. 8.8. Eng. s.s. idem idem Noor. bark Eng. 8.8. idem Dean, s.s idem Eng. e.8. idem Duits. s.s. Eng. 8.8. idem idem River Scheldt Fram Senior Doris Travoltas Fregenna Orland Iiiver Thames Van Gard Eden River Lagan Jet Voor Ter leniem 2199 1387 g«8 388 381 8568 4151 2241 Londen Goole Rotterdam Shoreham Pentowan New-Castle Middlesbro Londea Ter ienzen 1894 ;Drammen 4089 2272 2790 New-Castle Londen New-Castlo Voor Gent Levuka Sea Serpent Quentin Tnborg Rosenborg Trnro Bleu Bell Italia W ark worth Sea Gull Don Von Gent i 1519 2554 3606 4752 4432 33 6 1608 2467 1862 2762 2658 Aruba Londen Leith Riga idem Hull Goole Rotterdam New-Caatle Londen Goole 1837 1901 S053 8633 3680 3664 2158 1441 1400 Hull Goole W.Hartlep. Liverpool Macbeiter Liverpool Goole Hull Middlesbro 2554 London 3168 N.fahrwa-tsec 4285 New-Castle •tukg. kolen minerie ijzer pijpaarde koleu ijzer stukg. ledig idem stukg. ledig guano stukg. idem h. vl. idem stukg. kolen iedig •tukg. stukg. idem ledig •tukg. ledig •tukg. idem idem idem idem idem idem phosph. ledig Eng. s.8. Barton idem Altona Deen s.s. Silkeborg 5 Eng. s.s. Ousel idem Lestria idem Njroca. idem Ouse idem Polo Noor. 8 8. Heina Eng. s.s. Sea Serpent Deen. 8.8. Kur«k idem Kamma Eng. 8.a. Quentin Duits s.s. Pluto idem Sparta s.s. HENRY vertrekt heden van Cardiff naar Algiers. 8.8 GUIUO ii lading te Cardiff voor Tunis. ,.s. HARALD in lading te Algiers vo»r Yarrow. ,.s. JENNY wordt heden te Cardiff verwacht. a.a. RICHARD in lossing te Duinkerken. 3606 Leith smkg. 3987 Antwerpen ledig 3501 Alloa idem is

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 3