Kruidenierswaren. PE1JSKA1IP gelegenheid tot Dansen mgmmy je Gemengde berichten. Handelsberichten, Advertentien. Wacjenmakerij op Zondag 30 December a. s. 0p I januari a. Telegrafische berichten. Hederlandsch Tooneel te Gent. Belangstellende inwoners van Ter Neuzen. Wagen maker ij Koewacht, 27 Dec. Heden tnorgen om 8 uur moest hier eene vergadering van den ge- meenteraad plaats hebben tot benoeming van een geneesheer voor de armenpraktijk gedu- rende het jaar 1907 en het bespreken van een paar andere zaken. Wegens het ongunstige weder en de vele sneeuw, waardoor, vooral in het vroege morgenuur, de wegen onbegaanbaar waren, waren slechts aanwezig drie raadsleden, uw verslaggever en de veldwachter. De vergadering werd derhalve uitgesteld tot a. s. Maandag om 8 uur 's morgens. estdorpe, 27 Dec, In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad waren tegen- woordig de voorzitter, alle leden behalve de heer Ingels en de secretaris. Aan de cfrde het volgende 1. Ingekomen stukken. a. Brief van Ged. Staten, houdende goed- keuring der begrooting 1907. b. Missive van dezelve, houdende goedkeuring der verlenging van de onbewoonbaar verklaarde baanwachterswoningen met 6 maanden, zijnde tot 26 Maart e. k. c. Proces-verbaal der kasopname bij den gemeente-ontvanger op 18 Dec. jl. Overeen komstig de boeken was in kas 2082,19s. d. Brief van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden de gemeenterekening over 1905. e. Brief van dezelve, waarbij de Rijks- uitkeering ingevolge de wet van 24 Mei 1897 over 1906 wordt vastgesteld op 4095,3 2. Aan J. A. de Ree, thans te Helmond, wordt op zijn verzoek wegens verhuizing, af schrijving verleend van den hoofdelijken omslag over 9 maanden, ad f 9. 3. De ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde wot'ing van Al. de Guytenaere, wijk A 154, sedert 8 Nov. verstreken, wordt verlengd met 6 maanden, dus tot 8 Mei 1907 4. De begrooting 1906 wordt gewijzigd overeenkomstig ingekomen rekening. 5. Benoeming leden der commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding op 4 Febr. e. k. Alle leden worden herbenoemd, n. I. de heeren P. J. Boumans, J. F. Peulman, C. van Waes, A. de Munck en C. Verhelst. Niemand het woord meer verlangende, sluit de V oorzitter de openbare vergadering, welke hierna overgaat in eene met gesloten deuren Van de zes gei'nnundeerde polders te Oud- Vossemeer verkeert de kleinste, n. 1. Slabbecoon. nog in den meest treurigen toestandvan uitzaai is hier haast geen sprake en het grootste deel der gronden heeft het uitzieht van de kale slikken langs de meeste onzer Zeeuwsche stroo- men. Enkele lamdbouwers zijn bezig het zand dat op sommige plaatsen er meer dan een halve meter op ligt, er af te graven en te vervoeren naar de ontstane geulen andere hebben er tot heden niets aan gedaan en daarop zijn nog de geslonken derriebonken, welke by den stormvloed zijn uitgeworpen, zichtbaar. Hier zal in 1907 ongetwijfeld nog niets geoogst worden. Zaterdagmiddag wilde een heer van mid- delbaren leeftijd aan het Amsterdamsch Centraal- station nog in een reeds in beweging zijnden trein naar Rotterdam springen, met het treurig gevolg, dat hij onder den trein geraakte en voor dood werd opgenomen. Per brancard werd hij naar het gasthuis vervoerd. De Avondpost heett, naar aanleiding der voortdurende klachten over stank in den omtrek van de aschbelt te 's Gravenhage, een onder- zoek ingesteld en daarbij het verrassend feit vastgesteld, dat op het hoekje grond tusschen Waldeck-Pyrmontkade, Aschstaal, Gemeentelijke Electrische Centrale en Marnixkade niet minder dan ruim zes honderd varkens huizeu. Gaat men het Molenslop door, dan komt men te midden van groentetuinen en bloemkweeke- rijen doorsneden door eenige slooten, die oor- spronkelijk de breedte hadden van vier meter, maar thans zoo vervuild zijn, dat ze niet meer zijn dan nauwelijks 1 meter breede greppels. Waar men ook ziet, oferal zijn varkenskotten met bijbehoorende mestvaalt en moeras. De altijddurende stank van de uitwasemiug en de faecalien dezer dieren is bijna niet uit te houden. Men wees ons een woning, waarin huisden man, vrouw en vijf kinderen, benevens eenige kost- gangers, terwijl slechts 80 c. M. van den muur af een aantal varkens lagen te ronken. Is het een wonder dat hier besmettelijke ziekten haar oorsprong vinden Daarbij komt nog, dat deze varkens alle op stroo liggen afkomstig van op de Aschstaal aangebrachte oude bedzakken, ter wijl ook hun voedsel hoofdzakelijk van dc belt afkomstig is. Het grondwater is er zoodanig vervuild, dat het, naar een kweeker ons vertelde, niet bruik- baar is om bloemen te begietende planten sterven ervan „ze verbranden", zei de tuinder. Toch zagen we een ander bezig eenige akkertjes boerekool te begieten met datzelfde water uit een mestput. Hier en daar loopen de varkens in troepjes op kleine stukjes wei. O. m. is dat het geval onmiddellijk tegen de muren der gemeentescholen aan de overzijde van de Pyr- montkade. Is het een wonder, dat bij eenige kinderen aan die scholen zich onlangs een be gin van oogziekte openbaarde vraagt het blad. De kantoorknecht M., van het postkantoor te Maastricht, die sedert 30 November spoor- loos verdwenen was, is levenloos opgehaald uit de rivier de Maas te Boorsheim (Belgie.) Men schrijft uit Dieren (Geld.) Een arm gezin, bestaande uit man, vrouw en vier jeugdige kinderen, werd dezer dagen wegens het niet betalen der huur de woning uitgezet. Wijl man en vrouw beiden misbruik van sterke drank maken en zeer vuil waren, wilde niemand ze helpen. Ten einde raad trokken zij in eene woning, die overeenkomstig de Woningwet het kenteeken droeg van *On- bewoonbaar verklaarde woning". Zy werden toen wegens overtreding van genoemde wet geverbaliseerd Zondagavond heeft te Zwolle een nood- lottig ongeluk plaats gehad. De 22jarige W. W., weduwe van A. B., wonende aan den Frieschen wal, was circa 71/2 uur alleen thuis. Zij zat over een stoof met vuur, waardoor naar alien schijn haar kleederen in brand zijn ge-, raakt. toen de zoons van W. en van v. B. van de overzijde der Achtergracht af de vrouw geheel in vlammen zagen, riepen zij om hulp waarop eenige buren, die toegesneld waren, een deken van het bed namen en die om de geheel in vlammen staande ongelukkige wierpen. Haar kleeren waren echber reeds van onderen tot boven geheel verbrand, zoodat haar lichaam als het ware geheel met brandwonden was overdekt. Nadat zij op last van dokter Boerma die spoedig aanwezig was, per brancard naar het Sophia-ziekenhuis was overgebracht, is zij aldaar 's avonds omstreeks 10 uur overleden. Uit Loosduinen meldt men In den tuin van den heer A. Schoemaker te Loosduinen hebben werklieden bij het verdelven op een diepte van anderhalven meter een bijna ongeschonden aarden kruikje gezonden, 2 decime ter hoog en een decimeter wijd. Het schijnt met de hand gefatsoeneerd en heeft een grijze kleur. Het bovenmnd is aan weerszijden inge- deukt. Men vond het potje liggende op het zand, onder de ruim een halven meter dikke veenlaag. Bp vroegere afgravingen vond men in dezen tuin hertekoppen met horens, een menschenschedel en doodsbeenderen,' ook alle onder de veeulaag. Het Dev. Dagbl. meldt, dat een bond, die te Twello wegens zijn woestheid door den burgemeester werd doodgeschoten, aan honds- dolheid leed. Het muilkorvengebod is uitge- vaardigd. De bakker S. die gebeten werd, gaat naar het instituut Pasteur. Men meldt uit Steenbergen Toen de landbouwer V. en zijn echtgenoote, die naar de stad geweest waren, op de hoeve terugkwamen, misten zij den huisknecht om het paard uit te spannen. Na eenig zoeken werd de man dood in de schuur geronden met gebroken hals. Hy was van een hooitas ge- vallen, op zijn hoofd terecht gekomen en had zoo den dood gevonden. 's Gravenhage, 28 Dec. Eerste Kamer. Goedgekeurd is de acte van Algeciras. Met den heer Bergmann was de Minister Van Tets 't volkomen eens, dat Nederland moet deel nemen aan internationale overleggingen op handels-, sanitair- en verkeersgebied. Na eenige discussie is aaugenomen de Indische begrooting. Binnen eenige weken zijn te verwachten voorstellen in het belang der financieele zelf- standigheid van Indie en bij de volgende be grooting voorstellen omtrent eene inkomsten- belasting voor Indie. Voorts zijn goedgekeurd de Koloniale be grooting, wijziging van het Indisch Regeerings- reglement, invoering van een nieuw vijfcentsstuk en eenige andere ontwerpen. CORRESPONDENTIE. //Een getrouw lezer" alhier Wij verzoeken u, ons uwen paam te willen meedeelen teneinde eens nader over de door u beschreven zaak te spreken. //Een ploeg beetenlossers" te Sas van Gent. Uw stuk behoort thuis in het blad dat het ge- wraakte arbikel plaatste. Wegens plaatsgebrek moesten verschillende berichten blijven liggen. Red. Grooten Schouwburg te Gent. Directie: HORACE MARTINI. Zondag 30 December a. s., to 2l,\ uur, dag- voorstelling opvoering van Faust, opera in 5 bedrijven en 10 tafereelen, woorden van Carre en Barbier, muziek van Ch. Gounod. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 30 December a. s., te 21ji uur, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van De arme Jonathan, zangspel in drie bedrijven van Hugo Wittmann en Julius Bauer. Vertaling van A. L. van den Heuvel. Muziek van Carl Millocker. Dinsdag 1 Januari (Nieuwjaar), te 2y4 uur, dagvoorstelling aan verminderde prijzenop voering van Paljasberoemd drama in vijf bedrijven van H. d'Ennery en Marc Fournier. ZEE T 1.1 1_> I N G E N. Van 24 tot en met 27 Dec. a V an 24 tot en met 27 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 15 binnenvaarsuigen op- en 17 afgeschutdoor de Westsl. 4 op-en 3 afge- sckut. Fositie der stoomsehepen. Wanneer er een zeker iets bestaat waar wij meer belang in stellen dan in iets anders, dan is dit het eene of andere goede bericht betreffende iemand uit de buurt. Er kan geen beter bewijs zijn en voor menig onzer niet van grooter waarde, dan het onderstaande getuigschrift van een dankbaar Middelburger. De heer C. de Jonge, wonende Seisplein 323 te Middelburg, meldt ons Het is thans reeds twee jaren dat ik geleden heb aan een aan- doening der nieren, waardoor ik veel pyn in den rug en in de lendenen te doorstaan had. Ik klaagde eveneens veel over hoofdpijn en scheme- ringen voor de oogen. Ik gevoelde mij steeds erg vermoeid en zwaar in de beenen en over het algemeeu bemerkte ik dat ik verzwakte en achteruit ging, niettegenstaande ik reeds meuig- maal hiervoor medische hulp had irigeroepen. Ik was blij toen ik hoorde van Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen, welke mij veel opknap- ten na een paar dagen kon ik hier reeds de goede werking van bemerken en toen ik dit prachtig geneesmiddel gedurende veertien dagen had gebruikt, waren de pijn en de verdere onge- makken geheel en al verdwenen. Met rertrou- wen kan ik dan ook Uw Pillan aan nierlijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande verklaring zoo eenvoudig en opi-echt bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker middel voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hunne eerste ken- teekenen als pijn, stramheid en zwakte in den rug, opstopping, overrloedige urineloozing, be- zinksel der urine, rugpyn veroorzaakt door een koude, aaudrang van bloed in de nieren of blaas, ontstekiug enz. - en al de ziekten daaruit voort- vloeiend, zooals suikerziekte, waterzucht, ver- lies van eiwitstoffen, onreinheden in het bloed enz. Vermijd dus de ziekte, terwijl gij direct bij de eerste verschijnselen de kiemen doodt, welke zich voordoen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die den heer De Jonge gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent. dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze ziju te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst ran postwissel a f 1.75 voor een of f 10.voor zes doozen. Hulst, 24 Dec. a O E It S VAN HUT G E L Belgisch per 100 fr. 47,75 a 47,77s. Engelsch per 12,— 12, Aanstaande Zondag 30 December hoopt onze vriendin KERKS1NA AKNA OE ¥RSES, haar 20sten geboortedag te herdenken. Eenige Yrienden en Vriendinnen. Ter Neuzen, Dec. 1906. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, zacht en kalm onze geliefde Zoon en Broeder C C> I* IV E E 1 S, in den nog jeugdigen leeftijd van 19 jaar, 2 maanden en 13 dagen. Zwaar valt ons dit verlies. Namens de familie, OORNs. MILLENAAR. Ter Neuzen, 26 December 1906. Hartelijk dank voor de vele glsv®®§sP bewijzen van deelneming, in ons smartelijk verlies van onze eenige Dochter en Zuster ondervonden. Ter Neuzen. J. J. KENSE en Familie. Allen, die belang stellen in eene verbetering aan het kanaal Ter NeuzenGent, ter voorkoming van ongelukken, gelijk aan dat op 17 December, waarbij de koetsier J. v. d. Wege en zijn paard het leven hebben verloren, worden dl*ingend uit- genoodigd op eene vergadering, te houden op Woensdag 2 Januaci i3Q7, des na- middags 1 uur, in het Hotel Centraal" bij den heer Keersemaker te Ter Neuzen. PH. J. VAN DIXHOORN. P. DREG MANS. Ondergeteekende bericht het ge- achte publiek, dat hij zijn heeft overgedaan aan zijn zoon J. C. Rindbrs. Dankende voor het steeds genoten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger minzaam aan. Hoek (Knol), 28 Dec. 1906. P. HINDERS. Ondergeteekende bericht het ge- achte publiek, dat hij de van zijn vader vanaf 1 Jan. 1907 voor eigen rekening hoopt voort te zetten. Belovende eene prompte bddiening, beveelt hij zich minzaam in ieders gunst aan. Hoek (Knol), 28 Dec. 1906. J. C. BINDERS. tfSliSOndergeteekende bericht het ge- aehte publiek van Zaamslag en omstreken dat hij een winkel heeft geopend in Hopende door een nette bediening zich het vertrouwen waavdig te maken. Minzaam aanbevelend, Zaamslag. CORN. DEURWAARDEB. met de JTiisls^art, zonder roem, Aanvang 4 ure namiddag. Inleg 15 cent. 4 prijzen. Verder gewone condition. J. F. RONDONCK en JOZ. DE FEIJTER. Station, Ter Neuzen. op den Baandijk, Ter Neuzen. De gezamenlijke Hcrbergiers. LJ Ter* Neuzen. 5? Met Januari a. s. bestaat er gelegenheid zich als lid te laten inschrijven. Inlichtingen te verkvijgen in den Boekhandel der firma P. J. TAN DE SANDE. g VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading 24 Noor 8.8. Eng. s.8. 27 DuilS 8.8. Noor. 8.8. Eng. s s. Noor. s.s. Eng. 8.3. idem idem Deen. s.s. Zweed s.s. Eng. s s. Eng. barge Zweed 8.8. Eng. s.s. idem Eng. barge Deen. s.s. idem Eng. s.s. ioor Ter fteuzeii: Viking Mi S3 Middlesbro Harelda 3645 Liverpool Albert Zelck 2232 >.id(llesbro bard 1894 Christiania Van Ter *eu en: River Thames I 2241 Londen Viking J 1383 iMiddlesbro l oor (>ent Polo Avocet Don Kainma Trio Ouse Rochester Castle Beta Sea Serpent Sea Gull Thomas Gray Helge V eratyr Konan 1441 3984 2658 4285 3079 2158 290 5695 2554 2762 197 5673 3808 3390 Hull Machester Goole Hernosaud Suudsval G ole Londen Gefle Londen idem Yarmouth Riga idem Leitb an (»eut 24 :Noor bark Skien Nederl. s.s. De Schelde Duits. s.s. 25 Eng. s.s. idem idem Nederl. s s. Wilh. Behrens Don Polo Se,a Gull iHer.ri 3507 Christiania 9il idem 4231 Grimsby J658 Goole 1441 Hull 2762 Londen 4599 Cardiff ljzer stukg. ijaer hout stukg. ledig stukg. idem idem hour idem stukg. salt-cakes hout stukg. idem harmg stukg. h vl. stukg. ballast idem iledig 'stukg. idem idem ledig s.s. HENRY van Gent naar Cardiff, paaseerde 28 dezer Beachy Head, a.s GUIDO vertrekt heden van Gent naar Cardiff, s.s. HlRALD vertrok 22 dezer van Cardiff naar Algiers, s.s. JENNY in lossing te Duinkerken. 8.8. RICHARD arriveerde 27 dezer van Windau te Rotterdam. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 8,Rogge 7, Wintergersl 9,Zomergerat 8,50, Haver 6,50 Erwten 10,Witteboonen 14,Bruineboonen f 10,Duiven- boonen 9,50, Paardenboonen J 8,50, Boekweit Lijnzaad fhoolzaad Aardappels J 2,50. Boter per kilo f 1,2 5. Eieren per 26 stuks f 1,40. Ter wc-kmarkt waren aangevoerd: 14 stuks Rundvee, 35 Varkons, waarvan verkocht 5 stuks Rundvee en 15 Varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6