Pink Pillen S. R.ELZINGA, HUIDENZOUTERU. Gelf. de Beukelaar, Ossendrecht en Antwerpen. Zuider-Hypotheekbank DereisdoorAMERIKA, RIJTUIGMAKERIJ. oqttes Coelli J 30 Geldmunt, GENT, (tegenover het Gravenkastsel). Gemengde berichten. voor de Bheumatiek. Advertentien. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Peekoffiefabrikanten. Is. van Waesberghe-Janssens, den Agent ADR. WABEICE, Lijders aan Hoofdpijn. De Maesschalck-Thierens. Kofstraat 104 recht over de Casinoslraat Nederl. Gedipl. Tandarts. E L ZIN G A. KERSTKRANSJES te BREDA. laad- en losgelegenheden in hoofdzaak tot over eenstemming heeft geleid, dat nl. het oor- spronkelyk entwerp, behoudens enkele kleine wyzigmgen, ten slotte naar alter meening nog de beste oplossing bleek te zijn. Alleen ontbreekt nu nog overeenstemming'ten aanzien van de door de expediteurs gewenschte ver- leuging van de los- en laadgelegenheden voorbij de staalfabriek, doch deze zou desnoods later tot stand gebracht kunnen worden. Hetvoor- naamste werk, de kaaimuur voor diepgaande schepen, zou daarop niet beboeven te wachten. Wat nu echter betreft de met de spoorweg- maatschappyen te treffen regeling ten aanzien van de exploitatie van de nieuwe los- en laadgelegenheden, waaromtrent noodzaMijk overeenstemming moet bestaan alvorens tot uii voering van het werk kan worden besloten, zpn wy, helaas, nog niet heel ver gevorderd. Ik zal doen wat in mijn vermogen ligt om te dezer zake een beslissing te bespoedigen. I en aanzien van c(e ontwqnjen Josplaats angs de vluchthaven, voor den aanleg waarvan op de begrooting voor 1906 een bedrag van naar ik meen 17000 is uitgetrokken, welke mede door den geachten af'gevaardigde is ter sprake gebracht, wil ik nog mededeelen, dat het werk op 27 December, dat is binnen enkele dagen, zal worden aanbesteed. Dat die aan- besteding eerst nu heeft kunnen plaats hebben is e gevolg daarvan, dat de voorbereiding van e aanbesteding van het werk vertraging ice ondervonden, doordat bij belanghebbenden er e tdei ure nog twijfel is gerezen omtrent net nut van het voorgenomen werk. Dit was echter geen aanleiding om van het werk af te zien. Ik moet nog eens herhalen, dat het er naar imjn meening verre van is, dat de belaugen van I er Neuzen bij het tot standkomen van aa s bedoeld werk voldoende behartigd zouden zpn. I er Neuzen heeft naar de ernstige meening der Regeering zeer sterke behoefte aan een ge egenheid tot aanleggen van diepgaande schepen. De heer FruijtierMijnheer de Voorzitter moet bekennen, dat ik niet erg tevreden ben over het antwoord van den Minister. Hij geeft geen pertinent, antwoordhij zegt, dat try nog aan het onderzoeken en nog aan het laadplegen is, en dat hij overeenstemming wil met de spoorwegmaatschappijen en met anderen, ™aar daarmede komen wij niet verder. Ik begrijp niet, dat, waar wij reeds in 1905 een wetsontwerp aanhangig hebben zien maken bij den Raad van State, althans volgens de Memorie van Antwoord van 1905, men nu nog aan het onderhandelen is met alle mogelijke menschen en eorporatien. Ik wensch den Minister te vragen, of, wanneer binnenkort die onder- handelingen afloopen of niet afloopen want ik hoop dat de Minister wel niet zal wachten tot de onderhandelingeD met alle belangheb benden zullen zijn afgeloopen hij bereid is in den loop van het jaar met een suppletoire aanvrage op de begrooting bij de Kamer te willen komen. .T.f^e heer Kraus, Minister van Waterstaat Mynheer de Aoorzitter! Ik meen dat het bepaald noodig is, dat overeenstemming wordt verkregen met de betrokken spoorwegmaat- schappij over aanleg en exploitatie van de verlangde werken, voordat wij gaan bouwen, maar als wjj zoover zijn, ben ik volkomen bereid met een suppletoire aanvraag bij de Kamer te komen, omdat ik het werk urgent acht. Onder Midwolda is een negenjarig knaapje door het ijs gezakt en verdronken. De I8jarige D. R is te Leek (N.-H.) door het ijs gezakt en verdronken. De ruim GOjarige B. K. uit Laren (Gooi- land), is te Hilversum bij het rijden van par- tijtjes hakhout tusschen de laatste wagenvracht en een paal beklemd geraakt. De ongelukkige was terstond dood. Bij een herstelling aan een plank van een kokerpaal bij het post-en telegraafkantoor te-Den Burg (Texel) bleek dat een zwerm bijen zich daarin had genesteld. De voorraad raat en honig was belangrijk. Door de gaatjes, waardoor de draden in den koker komen, waren de beestjes binnengegaan en hadden daar hun winterkwartier aangelegd, waaruit zij echter wel zullen verdreven Kij*. Uit Ter Apel meldt men Twee mannen, G. B. en F. G., waren voor eenige dagen op de jacht en meenden toen van verre politie te bespeuren, waarom zij zich snel bukten. Het geweer van G. B. ging daarbji plotseling af en trof F. G. in de dij. Zwaar gewond werd hij thuis gebracht en reeds den volgenden dag naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. Zaterdag is hij daar overleden. Men schrijft uit Ouddorp Wegens een hier heerschende ziekte rheu- matische aandoening van het hartvlies is onze gemeente Zaterdag door den inspecteur van de volksgezondheid en twee dokters bezocht. an eenige patienten werd een weinig bloec afgetapt, dat bacteriologisch onderzocht za worden. Het aantal zieken is reeds boven 70 gestegen. Brand te Rotterdam. Drie doodest. Een zeer felle brand, die in een kort tijds verloop noodlottige gevolgen had, is Dinsdag- namiddag omstreeks 5 uur uitgebroken in den winkel in speelgoed en galanterien van P. den Hertog, aan den Goudscherijweg no. 98 te Rotterdam. In dezen winkel werd ook heel goedkoop vuurwerk, als slangetjes en zonnen, verkocht. Er waren juist een paar jongens in den winkel gekomen om vuurwerk te koopen. De wiukelier Den Hertog, die 37 jaar oud was. stond met zijn vrouw, de 36jarige E. Blok, en hun 14jarigen zoon in den win/ 17jarige dochter met drie j 12 jaar en ^en.mfflsje van 6, rr._ ronii de tafel zaten, en het 2jarig dochtertje Jaantje in een wagentje op die kamer lag te slapen. Een zoon van 15 jaar bevond zich te Gouda. Terwijl de man en de vrouw in den winkel stonden, hoorden de omwonenden plotseling een paar ontploffingen, die, geiijk later bleek, door het vuurwerk veroorzaakt werden. De ont- ploffende slangetjes vlogen rechts en links door den winkel, die in een omme/.ien in lichteiaaie stond na enkele oogenblikken sloegen de vlammen van alle zyden uit De 14jarige zoon, die bij de straatdeur stond, had nog juist den tjjd de straat op te vluchten ook de jongens, die vuurwerk kwamen koopen, waren reeds weg, doch den man en de vrouw werd de uitweg afgesneden. Uit den winkel baanden vuur en rook zich een weg naar de opkauier, waar de kinderen vertoefden. Hun hulpgeroep en de rook hadden de buren en andereu opmerkzaam gemaakt. Aan de achterzijde sloeg men een ru t in men drong door tot een plat, waarop een der ramen van de opkamer uitkomt, en redde met behulp van een ladder de 17jarige dochter met haar broertjes van 4, 8 en 12 jaar en het zusje van 6 jaar. Even later verscheen te midden van rook en vlammen voor een der ramen van dat opkamertje de winkelier zelfzijn kleeren stonden van onder tot boven in brand. Bet mocht gelukken ook hem nog levend, het ge- heele lichaam met brandwonden overdekt, naar buiten te brengen, daarna door het huis van zijn buurman, den schoenwiukelier van Willi; ;en te dragen en te vervoeren naar het cafe 1 an R. J. van der Poll, aan de overzijde op c en Goudscherij weg no. 109, waar den in level is- gevaar verkeerenden man liefderijk alle hulp is verleend. Zoodra mogelijk is hij daarop niar het ziekenhuis vervoerd, waar liij denzellden avond nog overleden is. Hoewel zeer spoedig ter plaatse, kon de brand- weer niet voorkomeu, dat het geheeie beneden- huis uitbrandde. Onder leiding van den hoofd- man, den heer G. van Sillevoldt Gzn., werd de blussching aangevangen en voltooid door de gasten van de spuiten 7, 12 en 6 met op de waterleiding geplaatste slangen en toen daarop hootdman Van Sillevoldt en enkele manschappen van de reddingsbrigade, zoodra mogelyk het brandende huis binuendrongen, omdat zich al heel spoedig de mare had verspreid, dat er nog menschen in moesten zijn, vonden zij op den vloer in de opkamer nabij een raam, het geheel verbrande lichaam van de 36jange vrouw van den winkelier Den Hertog. Deze vrouw moet ailervreeselijkste oogenblikken hebben doorleel'd. Te midden van het vuur toch werd een kiudje geboren, dat in het begin van de volgende maand werd verwacht. De heer Van Sillevoldt voud het kiudje dood en ver brand uaast het lijk vau de moeder. Dicht daarby werd in een kinder- wagentje het verbrande lijkje van de 2jarige Jaantje, het jongste kind der tamilie, gevonden. De lijken zijn dadelyk op last van den coai- missaris van politie, den heer L. J C. Vuijk, naar de algemeene begraat'plaats gebracht. De politie nam onder haar berusting gen trommel met papieren en een bedrag van f 2.08, in den uitgebrandeii winkel gevonden. De bi andschade wordt dpor t^qanjg^gediiit. Heel de buurt verkeerde onder den mdAilc van het gebeurde. De kinderen, die op uitdrukkelijk verlangen j'eu 7 uur per rijtuig naar het zn-kenhuis werden gebracht oui afscheid vau hun vader te nemeti, zijn door dezen niet rneer herkeiid. De man riep daar onophoudeiijk om zijn vrouw hy overieed even na 9 uur. mK mnm Indien gij aau rheuonatiek lijdt wordt u een goede gelegenheid geboden u daarvan te verlossen. Gij kunt er uzelf van genezen en spoedig ook, indien gij uwevoor- oordeelen en uwe ongeloovig- heid wilt ter zijde zetten. Alle apothekers en drogisten te verkoopen de Fink Pillen. De Pink Pillen genezen de rheu- raatiek op de eenige wijze waarop zij kan genezen worden. Het nrine-zuur en de urine- zure verbindingen der vergiften zijn de oorzaak der rheumatiek. Die zetten zich af in de weefsels, de vaten en de gewrichten. Om de genezing volkomen te maken raoeten die afzetsels wor den opgelost en weggevoerd. De Pink Pillen zijn het oplos- singsmiddel, bovendien wekken zij de lever, de nieren en de in- gewanden, organen die wegvoe- ren, tot een verhoogde werkzaam- heid op. De Pink Pillen zijn onschadelijk, haar gebruik kan slechts goed doen. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen Yerkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilid, Steiger No. 27. Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. TAN OVERBKKKK LKIMS. Noord.straat 14, TER NEUZEM. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische inrichting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevclcnd, .nngsqmidU aari ;Gw dienaar, D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 29 Dec. 1.1 1 19 Zondajr 30 1.37 1.54 Maandag 31 2.12 2.27 Diimdag 1 Jan. 2.45 3.— Woensdag 2 3.18 3.34 Donderdag 3 3.52 4.9 Vrijdag 4 4.26 4.47 Ondergeteekende bericht, dat hij als altijd de hoogsf e prijzen besteedt voor alle soorten i-tliiiJiihi en SELLER. Aanbevelend, Ter Neuzen. H. HAETOG. Hofleveranciers van H. M. de Koningin. Deze peekoffle is de beste en voordb'eligste in 't gebruik, daar men er s minder van noodig heeft dan van alle andere qualiteiten. Mevroiiw. Mogen wij, met het oog op de a. s. Feest' dagen, even Uwe aandacht vragen voor onze en onze nieuwste merken Biscuits „Postzegels", „Botjes" en „Lilliput". Bij alle Kruideniers- en Comestibleshan- delaren verkrijgbaar. Firnia Wed. B. TAN DOESBURG. Biseuitfabriek lit Lindeboorn". Amstjjrdam. Mijdrecht. De D1RECT1E bericht, dat de op 1 Januari 1907 vervallende CBUPORJS der 4 pets, en 3l/t pets. PAMBBRIEVEI2 vanaf dien datum, betaalbaar zijn bij de firina te HULST en te TER NEUZEN. De Directie, Mr. H. R. VAN MAASDIJK. E. J. M. DE BRUIJN. DOOR die veertien Staten heeft bereisd en honderdea families heeft bezocht. Vraagt inlichtingen bij den Agent iiOR. WABEKE, Holland Amerikalijn. De Hoofdpijn-Pastilles van Apotlieker B O O JN1 stillen spoedig de hevigste Hoofdpijn en zijn daar- tegen het beste geneesmiddel. Prijs per flacon 30 c*. Overal verkrijgbaar in de Drogist- winkels. Te Ter Neuzen bij J. J. KENSE. Te Middelburg bij G. A. SCHULTE Co. Te Goes bij Gebr. MULDER. Te Vlis- singen bij S. A. LUITWIELER. Gesticht iu 1858. A, de Jlaesschalck—De Waele, epvolgfer. St. Nicolaas (Waas). Heeft de eer het geacht publiek bekeud te maken, dat er bij hem te bekomen zijn alle morten van RIJTUIGEN, sterk en naar de laatste smaak afgewerkt. Schriftelijk gewaarborgd voor twee jaren. Ik beveel mij ook bijzondepr'JWtti voor het maken der DOGCARS en TILBURYKARREN, waarvan het huis sinds jaren als specialiteit bekend staat. KyNSTTAMDEN van af 5 franken met vijf jaren schriftelijke garantie. Plombeeren en Tandbehandelingen geheel pijnloos. Personen die de stad niet bewonen kunnen nog denzelfden dag bediend worden zoowal voor Tandbehandelingen als voor het vcrvaardigen van Kunsttandcn en Gebitten. i f 'i- S V t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2